صدای معلم

« صدای معلم » در نشست خبری مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان به مناسبت " هفته معلم " : آقای اعتدادی ، مجلس آینده با توجه به وضعیت و ترکیبی که دارد ممکن است در آینده بخواهد اعمال نفوذ بیشتری روی عزل و نصب مدیران انجام دهد . شما به عنوان نماینده ی آموزش و پرورش و معلمان و ذی نفعان آموزش چقدر باور و البته شجاعت در حفظ استقلال حرفه ای آموزش و پرورش و ممانعت از دخالت آنان را دارید؟

اعتدادی : سیاست ما در خصوص نمایندگان مجلس تعامل و تفاهم هست نه تعارض !

گزارشگر : نرگس کارگری

گروه گزارش/

نشست خبری « محمد اعتدادی » مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان در تاریخ 10 اردیبهشت 1399 ساعت 10:10 تا 11:15 دقیقه در سالن اجتماعات اداره کل آموزش و پرورش برگزار شد.

با آن که خبرنگار « صدای معلم » به عنوان اولین نفر از جمع خبرنگاران  یک ربع پیش از مراسم در سالن حاضر شده بود اما خبری از ثبت اسامی نبود و به عنوان " نفر دوم " پرسش های خویش را مطرح کرد .

در این نشست ابتدا مدیر کل آموزش و پرورش اصفهان به ارائه نظرات و دیدگاه های خویش پرداخت و سپس خبرنگاران پرسش های خود را مطرح کردند .

این نخستین بار است که از « صدای معلم » برای حضور در این گونه نشست ها دعوت به عمل می آید .

در بخش نخست مشروح سخنان مدیر کل آموزش و پرورش اصفهان منتشر  شد .

 بخش پایانی پرسش و پاسخ خبرنگاران با مسئولان آموزش و پرورش این استان منتشر می گردد .

 

گزارش صدای معلم از نشست خبری مدیر کل آموزش و پرورش اصفهان و ارتباط با نمایندگان مجلس

ژیان پور :

با تشکر از آقای محمودی

اصلانی :

من موردی را به آقای محمودی یادآوری کنم. برخی مدارس غیرانتفاعی با این حال که آموزش ادامه دارد ، به نیروهایشان حقوق پرداخت نکرده اند در حالی که شهریه ها را از والدین گرفته اند.

 

محمودی:

 آنچه که ابلاغ شده به دلیل اینکه پرداخت شهریه مصوب از سوی اولیا باید صورت بگیرد و مهلت آن موضوعیت ندارد به همین دلیل ابلاغ شده است که حقوق کارکنان مدارس غیر دولتی چه در اسفند و چه در فروردین ماه برابر قراردادی که فی مابین مؤسس و معلم بوده باید پرداخت می شده و اگر موردی بوده ما از استان پیگیری لازم را انجام داده ایم.

 

مؤمنی:

شهریه مدارس دولتی به چه نحوی ست؟

 

محمودی:

در مدارس دولتی شهریه نداریم.

 

مؤمنی:

ما شهریه دادیم.

 

محمودی:

آن احتمالاً کمک های مشارکتی و مردمی بوده است.

 

مؤمنی:

از کمک رد است. 200 هزار تومان کمک است نه یک میلیون تومان !

 

سخایی:

"بسم الله الرحمن الرحیم"

بنده هم روز معلم و هفته ی بزرگداشت مقام معلم را خدمت همه فرهنگیان عزیز ، تلاشگر و ایثارگر تبریک عرض می کنم که واقعاً نشان دادند در این که عشق به معلمی وجود دارد ، علی رغم اینکه با توجه به این اتفاق پیش بینی نشده مدارس تعطیل شد ولی آموزش تعطیل نشد و این عشقی بود به معلمی. اتفاقی که افتاد یعنی بحث کرونا ، درست است مدارس را تعطیل کرد ولی معلمین از همه ی راه ها استفاده کردند تا آموزش را ساری و جاری کنند. همان طور که در شبکه های اجتماعی مختلف ، سامانه ERP و شبکه شاد پیش رفتند.

این که جناب مدیرکل گفتند هیچ اجباری برای دانش آموزان نیست. وظیفه ی آموزش و پرورش این است که بسترهای آموزشی را فراهم کند. حالا دانش آموز از هریک از امکاناتی که در اختیارش هست بتواند استفاده کند. یکی از این بسترها همان سامانه ERP هست که یکی از اصحاب رسانه سؤال کردند ، یک شبکه ی سازمانی و برنامه ی جامع آموزش و پرورش هست که همه ی برنامه های سازمانی در آن قرار گرفته است . همان بحث نیروی انسانی ، بحث آموزش و بحث امور اداری که یکی از آن بخش ها بحث آموزش هست که در این سامانه قرار گرفته، در این سامانه حدود 650 فیلم  برای پایه های مختلف بارگذاری شده. اما بحثی که من داشتم این است که با توجه به این که در این دوره دانش آموزان پایه ی دوازدهم ما شاید نیاز بیشتر به حمایت و کمک داشته باشند ، برنامه ریزی انجام شده که الان ضبط دروس اصلی پایه ی دوازدهم در حال انجام است و از 15 اردیبهشت ماه دانش آموزان پایه ی دوازدهم ما اگر به سامانه ERP مراجعه کنند می توانند از کلاس های تست و نکته و جمع بندی کنکوری که برای آن ها از 15 اردیبهشت تا زمان کنکور شده استفاده کنند. در برنامه داریم که کلاس های آنلاین هم برایشان برگزار کنیم که در واقع مشکلاتی که برایشان پیش آمده و نتوانستند در برخی کلاس های جمعی شرکت کنند برایشان به خوبی جبران شود.

گزارش صدای معلم از نشست خبری مدیر کل آموزش و پرورش اصفهان و ارتباط با نمایندگان مجلس

ژیان پور:

با تشکر از آقای سخایی ؛ یک نکته مانده که خانم جوانی به اختصار بیان کنند و بعد در خدمت جناب اعتدادی خواهیم بود.

 

جوانی:

من برای اینکه اصل مطلب را ادا کنم راجع به راهبران آموزشی باید بگویم که این بزرگواران با ارتباطاتی که با دهداری ها و شورای ده و مسئولین روستا برقرار کرده اند ، آمده اند افراد باسواد و مورد تأیید را انتخاب کردند در امر آموزش و از آن ها هم در خصوص بسته ها کمک گرفتند. خرید شارژ اینترنت برای دانش آموزان و تهیه موبایل برای دانش آموزان بی بضاعت که توان خرید آن را ندارند. شارژمناسب وای فای منازل به مدت 6 ماه بوده است که بنا به تناسب در مناطق و نواحی توسط روسای بزرگوار مناطق اجرایی شده است.

اما مطلبی که خیلی مهم است در خصوص ابتدایی مهم است خدمتتان عرض می کنم، صرف پرداختن و زوم کردن روی مسائل آموزشی در حال حاضر و در شرایط موجود، همه ی زندگی کودکان ما را تشکیل نمی دهد ما اعتقاد داریم که در این شرایط آمدیم و تهدید را به فرصت تبدیل کردیم .

من خواهش می کنم از شما که این را انعکاس خبری بدهید که والدین عزیز ما مراقب شرایط روحی و روانی کودکانشان در این وضعیت کنونی باشند ایجاد فرهنگ گفت و گو، تعاملی که با بچه دارند استفاده از بازی، قصه و مواردی که هست آن جو امید و جو مثبت را در خانه حاکم کنند . اداره کل آموزش و پرورش هم در طی یک اقدامی که انجام دادند یک نرم افزار همراه مهربان را برای دوره ابتدایی آماده کردند  شامل 400 کتاب که به صورت انیمیشن در این نرم افزار بارگذاری شد زندگی دانشمندان، مهارتهای زندگی به حالت انیمیشن و کارتونی برای بچه ها آماده کردند بازی هایی که متناسب با سن و روحیه بچه ها هست و همچنین بازی هایی که در زمینه اختلالات یادگیری به بچه ها کمک می کند زندگی دانشمندان و ائمه و بسیاری از مسائل فیلم های آموزشی که در شبکه آموزش به اجرا در می آید بارگذاری کردند به اضافه فیلم های انتخاب شده از میان فیلم های همکاران، این ها همه در این نرم افزار در اختیار دانش آموزان قرار داده شده است تا از این بستر استفاده کنند در راستای تأمین شرایط روحی و روانی دانش آموز.

 

اعتدادی:

صلواتی عنایت بفرمایید...

 

کارگری:

 پیرو صحبتی که خانم جوانی داشتند بنده می توانم سوال دیگری بپرسم یا خیر؟

 

.... :

بعد از جلسه موردی سوال بفرمایید.

 

اعتدادی:

تشکر و قدردانی می کنم از همه خبرنگاران محترم و دوستان عزیزی که از صدا و سیما تشریف آوردند من واقعیت را خدمت شما عرض می کنم که اعتقاد دارم انعکاس موارد و مشکلات آموزشی و پرورشی  به طور درست و صحیح به ما خیلی کمک می کند در پیشبرد آموزش و پرورش. در همین جمع شما فکر نمی کنم کسی باشد که امروز ارتباطی با آموزش و پرورش نداشته باشد . همه ی شما با آموزش و پرورش امروز وصل هستید یا خودتان فرزند دارید یا خود فرهنگی هستید و این خیلی مهم هست که ما بتوانیم در خروجی این جلسه چیزی باشد که به آموزش و پرورش کمک کند. شاید به دستگاهی ، جایی مراجعه می کند خبرنگاری!  بعداً البته این حمل بر این نباشد که من می خواهم تکلیف نمایم به خبرنگار . نه ؛ این مطلب را گفتم که بدانید همه ی ما با آموزش و پرورش ارتباط داریم. عده ای از شما معلم هستید و دانش آموز دارید  پس ما باید در محیط آموزش و پرورش طوری قلم بزنیم که همه را به کمک آموزش و پرورش بیاوریم ؛ این انتظار بنده از شما هست.خالصانه از شما و مجموعه شما کمک می خواهیم از جهتی که عرض کردم بسیاری از دغدغه هایی که شما عرض کردید راجع به بحث شهریه ها، امروز نیاز هست که ما از شما کمک بگیریم و ان شاء الله با هم به یک فهم مشترک برسیم. خدمتتان عرض می کنم که در ابتدای جلسه آقای ژیان پور تذکری به من دادند و آن این بود که ایشان با آقای ممیز خداحافظی کردند و من ایشان را معرفی نکرده بودم در هر حال بنده عذرخواهی می کنم از این بابت.

 با آقای ژیان پور،به عنوان مسئول جدید روابط عمومی اداره کل اولین جلسه را با خبرنگاران محترم داریم،  با سوابقی که همه ی شما بهتر از من می دانید ایشان خدمات خوبی در روابط عمومی دارند ، سالیان سال زحمت می کشند در این عرصه والحمدلله ارتباط خوب و تنگاتنگی هم با همه ی رسانه ها و خبرنگاران دارند. ان شاءالله امیدواریم که با حضور ایشان قدم های خوبی را در حوزه ی آموزش و پرورش و مسائل مرتبط با روابط عمومی برداریم. از آقای ممیز هم تشکر و قدردانی می کنم به جهت همه زحماتی که ایشان متحمل شدند.

بار دیگر حضورتان را ارج می نهم و قدردانی می کنم از حضور ارزشمندتان ؛ اما یکی دو سوال برای من باقی ماند که خدمتتان عرض می کنم البته ما اساس این جلسه را گذاشته بودیم برای بزرگداشت مقام معلم، اما خب طبیعی است که پیرامون آن سوالاتی مطرح شود. سؤالی کردند و من نوشتم که ارتباط شما با نمایندگان مجلس چیست؟ یکی از سؤالاتی که خیلی با این جلسه مرتبط نباشد ، اما ما اعتقاد داریم که هر یک از قوا مستقل هستند اما هر کدام وظیفه دارند که با یکدیگر تعامل داشته باشند. در جهت گره گشایی بهتر کار مردم ، در جهت پیشبرد و توسعه استان باید این تعامل برقرار شود.

سیاست ما در خصوص نمایندگان مجلس تعامل و تفاهم هست نه تعارض.

ما این سیاست را دنبال می کنیم ،آن هم عرض کردم در جهت اهداف آموزش و پرورش. بسیاری از ادارات کل آموزش و پرورش یا دستگاههای دیگر در استانها می توانند با تعامل سازنده و ارزشمند با نمایندگان مجلس امور مربوط به دستگاه خودشان را پیش ببرند ما هم این هدف گذاری را کرده ایم . این سیاست را داریم دنبال می کنیم و ان شاءالله امیدوار هستیم با این رویکرد و این تعاملات به نقطه های خوب برسیم در جهت پیشبرد اهداف آموزش و پرورش.

خانم کارگری از صدای معلم سؤال دیگری مطرح کرده بودند راجع به سؤال جلسه ی ما با دبیر شورای عالی و اینکه اگر اشتباه نکنم  73 درصد از معلمان ما در نظرسنجی اعلام کردند که با سند تحول بنیادین آشنایی ندارند، درست است؟

 

کارگری:

 این سؤال را شما در پورتال اداره کل مطرح کرده بودید که آیا با محتوای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش آشنایی کامل دارید؟

1181 نفر در نظرسنجی شرکت کردند 73 درصد از شرکت کنندگان اعلام کردند که آشنایی ندارند یا همان گزینه ی منفی را انتخاب کرده اند.

این سؤال را از این جهت  پرسیدم که با صحبتهایی که با آقای نوید ادهم داشتید و نتایج این نظرسنجی،  تناقض هست و می خواهم صحیح آن را بدانم. اگر می خواهید که متن کامل آن نشست را برایتان بخوانم.

 

اعتدادی:

نه نیاز نیست. بله متوجه شدم.

من از اینکه اینقدر ریزبین هستید خیلی تشکر می کنم ؛ خیلی دقیق روی پورتال رفتید و این سؤالات را بیرون کشیدید. خیلی خوب است بنده همیشه به حضرتعالی عرض کردم البته شما همکار ما هم هستید.خدمتتان عرض کنم اول از همه کسی که می آید و آنجا لینک می گذارد و همه به آن اظهار نظر می کنند، می توانند همه افراد شرکت کنند.

 

کارگری:

بله عرض کردم بدون نظارت و کنترل !

 

اعتدادی:

این نمی تواند امروز ملاک و معیاری برای ما باشد که 73 درصد دقیق باشد.اما آنچه که باعث شد آن روز در آن جلسه، این مورد مطرح شود باید بگویم که تقریباً سمت و سوی جلسه، به گونه ای بود که خانم کارگری شما معلمی، کسی نباید جلوی یک معلم که در استان اصفهان زحمت می کشد جبهه بگیرد. معلمی که وقتش را می گذارد ، ساعت ها تلاش می کند مطالعه می کند.داشت به سمت و سویی می رفت که معلمین استان اصفهان سند تحول را خیلی با آن آشنایی ندارند من به شدت از این موضع گیری ناراحت شدم گفتم نه خیر.

معلمین استان زحمت می کشند . کسی نمی تواند این زحمات معلمین را زیر سؤال ببرد یا بخواهد خدایی نکرده با استان اصفهان که جایگاه معلمی آن مشخص است، این گونه صحبت کند. من این نکته را همین جا بگویم که عرض کردم خدمتتان، بین تمام 31 استانی که داریم می توانست آن 5 نفر که با آقای رییس جمهور صحبت خواهند کرد از استان ما نباشد و از استانهای دیگر باشند اما جایگاه را می خواهم خدمتتان عرض کنم اصفهان انتخاب می شود. اینها برای ما خیلی باارزش است. من و شما و همه ی ما که در اصفهان داریم زندگی می کنیم بایستی دفاع کنیم از آنچه همکارمان انجام می دهد .من موظف هستم از عملکرد حضرتعالی دفاع کنم اما سند تحول بنیادین موانعی بر سر راهش وجود داشته و دارد و بنده انکار نمی کنم و منکرش نیستم. سند تحول بنیادین 34  صفحه و 440 صفحه ی محتوایی اطرافش هست. 8 بخش و 10 زیر نظام و مسائل دیگر.این ها چیزهایی نیستند که من امروز بیایم قاطع و مطلق بگویم که همه ی فرهنگیان استان اصفهان محتوای این سند را مطالعه کردند. اما دفاع می کنم از فرهنگیان و می گویم تا جایی که توانستند رفتند و آشنایی پیدا کردند.امیدوارم توانسته باشم پاسخ شما را داده باشم.

 

ژیان پور:

 درپایان تشکر می کنم از حضور همه ی اصحاب خبر و رسانه که در این شرایط زحمت کشیدند و تشریف آوردند. امیدواریم نشست بعدی با سلامت کامل  با رفتن ویروس کرونا و در جمع 60 الی 70 نفری همه ی خبرنگاران ان شاءالله مثل قبل برگزار شود. همه ی عزیزان را به خداوند بزرگ می سپارم.

در حین ترک جلسه به دلیل آنکه آقای اعتدادی زمان کافی برای ماندن و پاسخگویی به سوالات باقی مانده نداشتند ،گفتند با دفتر هماهنگ خواهند کرد تا فرصتی را به رسانه صدای معلم بدهند و مابقی سوالات را پاسخ دهند.

 

کارگری:

حال که معلمان از بخشنامه ی وزارتی تبعیت می کنند و استان، خود ارائه دهنده ی اصلی شبکه شاد نبوده است ، اما با توجه به پروتکلی که دنیا تجربه کرده ، ما بر اساس قانون حمایت از حریم خصوصی آنلاین کودکان (COPPA) ، نسبت به دادن اطلاعات به دارندگان خدمات آنلاین برای کودکان باید قبل از جمع آوری داده های مربوط به افراد زیر 13 سال ، رضایت والدین را به دست آورند که این شامل استفاده از کوکی های شناسایی مداوم می شود. برای این مورد در جریان عضویت در شبکه شاد آیا اقدامی انجام شد ؟جلوگیری از آسیب های اجتماعی ناشی از شبکه ی شاد را چگونه کنترل خواهیم کرد؟به خاطر حفظ حریم خصوصی کودکان، برای این موارد چه تمهیداتی در نظر گرفتید؟

دیروز روز روانشناس و مشاور بود بهتر بود آموزش و پرورش در کنار تقدیر و تشکر از مشاوران و روانشناسان مدارس ، این نکته را به عنوان کمک آن ها مطالبه کند که در برابر آسیب های اجتماعی که صد درصد از همین الان در حال شکل گیری است چه باید کرد.

 

جوانی:

یکی از مسائل ما سطح ارتقای سواد رسانه ای ذی نفعانمان است  از این کوچ مجازی و پرت شدن به جلو به صورت چند سال به جلوتر در فضای مجازی.یکی از مشکلات ما پرداختن به همین مشکلات است و ارتقای سواد رسانه ای، نحوه ی استفاده از آن، شما صرف آسیب های اجتماعی فرمودید ولی بنده می گویم مسائل جسمانی بچه ها را در ابعاد کلی دانش آموز در تمامی ابعاد جسمی، روحی، روانی، اجتماعی، معنوی همه ی اینها را باید ما در نظر بگیریم اما در شرایط موجود با توجه به اینکه یک دفعه این اتفاق افتاد ما چاره ای جز این نداشتیم که برویم سراغ آموزش مجازی . خب این اَپ هم بخشی بود که وزارتی است . دستور العمل و تکلیف هست بر ما که آن را انجام دهیم آن چیزی که هست قابلیت های خوبی است که این اپلیکیشن دارد.

اگر یک جایی من مادر، من دانش آموز، مرتکب خطایی در ارسال شدند. مثلا دانش آموز ناخواسته یک مورد را ارسال کرد ، شاید در فضاهای غیر فیلترشده ، شاهد هستید که اگر زمانی از آن گذشت دیگر قابل حذف شدن نیست ولی این قابلیت در شاد هست که اگر من معلم، دانش آموز یا ولی اشتباهاً مواردی را در فضا به اشتراک گذاشتیم می توانیم حذفش کنیم این به نظر می رسد که در کنار مشکلاتی که به مرور در حال حل شدن هست ، از قابلیت های خوبی هست که دارد. اما تکلیف است و ما طبق تکلیف داریم انجام وظیفه می کنیم هر چند که من در پیامهایی که خدمت اولیا و مربیان و دانش آموزان عزیزم دادم در سه پیام متفاوت خیلی به شرایط روحی ، روانی، آسیب های این فضا ، استفاده از خدمات مشاوره ای که در خود اداره کل هم ما این شرایط را مهیا کرده ایم . شماره تلفن هایی که در اختیار دانش آموزان و اولیای عزیز قرار دادیم.همکارانم در اداره کل ، از ساعت 8 تا 12 ظهر و بعدازظهر ها به صورت تلفنی مشاوره می دهند. این را من در پیام هایی که هم با خبرگزاری ها داشتم و هم پیام هایی که برای اولیا و معلمان داده شد .به محض این که متوجه این بیماری شدیم  اقدام کردیم. این پیام ها را در کانال ها و خبرگزاری ها انعکاس دادم که اولیا هم در جریان باشند و استفاده کنند. ما اعتقاد داریم که ان اضطراب ها و استرسی که خدای ناکرده در این شرایط ایجاد می شود ، امنیت روانی آن ها را به هم می زند. حتی من این را می گویم که اگر ما این فضا را در نظر نگیریم که دانش آموز ما از خانه بیرون نیاد و بیرون از منزل بازی نکند و در فضای بسته خانه بماند ، همه ی اینها شرایط روانی دانش آموز را به هم می زند. لذا من از همکاران خواستم در فضاها ، این موارد را مدنظر قرار دهند . چون هین اضطراب و استرس ها باعث می شود که کاهش بی میلی نسبت به یادگیری داشته باشند و سراغ بحث آموزش نروند. همیشه از همکاران خواستم که عناصر یادگیری را لحاظ کنند. انگیزه بخشی  ،امید بخشی در ارائه تدریسشان و نحوه ی ارزشیابی و بازخوردهایشان باشد . اینها برای دانش آموز لذت بخش است و دائما از خانواده ها ، خواسته ام این شرایط را به هر حال بپذیرند. این بیماری را به عنوان یک تغییر اجتماعی باید قبول کرد. فضای مجازی را و آموزش در فضای مجازی را به رسمیت بشناسیم . چاره ای غیر از این نداریم. مدیریت کنیم و امیدوارم اولیا هم به ما کمک بدهند و جو عاطفی مثبت در خانواده حاکم شود. با بازی و قصه ، تهدید که برای جامعه پیش آمده را به فرصت تبدیل کنیم.

 

کارگری:

شماره تلفن ها  را می شود بفرمایید؟

 

جوانی:

 حفظ نیستم ،خدمتتان ارائه میکنم. 

 

کارگری:

از نظرات انجمن اولیا و مربیان و حتی شوراهای دانش آموزی در هر مدرسه چه بازخوردهایی را دریافت کردید؟ چه استفاده ای از نظرات آن ها داشته اید؟ خصوصاً در دوره ی متوسطه به دلیل آنکه بیشتر دانش آموزان با هم در تماس هستند و مشکلاتشان را برای یکدیگر مطرح می کنند . مشکلات واقعی و اضطراب های واقعی دانش آموزان بیشتر در چه زمینه هایی بوده است؟

اگر تاکنون از این موضوع غافل بوده اید و تنها به برنامه های کلان پرداخته شده آیا قصد انجامش را دارید و یا اگر اقدامی داشته اید ، مطرح بفرمایید.

 

جوانی:

اعتقاد دارم برای اینکه ببینیم کار ما به چه صورت انجام گرفته ، به هر حال قسمت های برنامه ریزی در اداره کل هست که تعدادی از آن را خودمان سیاست گذاری و اجرا می کنیم و قسمتی هم تکلیفی هست که از وزارت خانه می آید که بایستی انجام دهیم.

زمانی می توانم بگویم که ضمانت اجرایی همه این فعالیت ها عملیاتی شده ، که در دل مدارس هم اتفاق بیفتد. به خاطر همین است که اسامی مدارس با شماره تلفن ها هست. گاهاً با مدیران مدارس تک به تک ارتباط برقرار می کنم. مثلاً در منطقه غرب اصفهان پیچیده بود که خانم جوانی به مدارس زنگ می زند.  به هر جهت ضمن خداقوت و احوال پرسی از همکاران و احوال پرسی از اینکه حال آموزش چگونه است؟ کودکان کار چه می کنند؟ آیا شرایط برایشان مهیا شده است؟

شاید برقراری ارتباط با همه ی مدارس امکان پذیر نباشد ولی سعی می کنم به مناطق مختلف مثلاً قسمت گلپایگان را تقریباً بخش زیادی را تماس گرفتم. به خصوص روستاها . فریدون شهر ، قسمت پشت کوه دوم و سوم را تمامشان را تماس گرفتم و با مدیرانشان صحبت کردم و ضمن خداقوت وضعیت آموزش را پرسیدم و راهکارهایی را خدمتشان ارائه کردم. تقریباً می توانم بگویم در دو روز گذشته 18 تا مدرسه از فریدون شهر و 20نزدیک مدرسه از گلپایگان و همین طور امامزاده را توانستم تماس بگیرم.

این مدارس را به صورت پایلوت انتخاب می کنم و زنگ می زنم ولی در این بین ممکن است قسمت هایی هم از نظر ما پنهان بماند با پیام های مکرری که به معاونین محترم مان در سطح استان داریم ، پَک مدارس را بررسی می کنیم. من آمار مدارس را دارم. در فضای مجازی همه ی مدیران ما فرم پر کردند. مثلاً فلان مدرسه در فلان منطقه چقدر دانش آموز دارد. اسامی دانش آموزانی که دسترسی به موبایل و شرایط آموزش مجازی ندارند را تحیلیل کردیم. وضعیت موجودمان را که کجا وضعیت آموزشی ما خوب نبوده . کجا نیاز به ورود ما دارد. نمودار کشیدیم. من حس می کنم این مدت ما هم همراه معلم ، شبانه روز برای بحث آموزش وقت گذاشتیم و گاهاً تا سه و نیم شب من بیدارم. ما هم باید فضای مجازی را رصد کنیم . تمام معلمان ما هم همین گونه بودند. بنده از همین جا دست تک تک آن ها را می بوسم و تشکر می کنم بابت این همه زحمتی که برای کودکان سرزمین می کشند . فقط آرزو می کنم که این قسم کار ، جزیی از آثار ما تأخر آن ها باشد و صحت و سلامتی را در شرایط کنونی از خدای بزرگ همراه با عاقبت بخیری برایشان می خواهم.

کارگری:

با تشکر از وقتی که در اختیار ما قرار دادید.

پایان گزارش/

پیاده سازی و ویرایش : نرگس کارگری

بخش نخست

بخش دوم

گزارش صدای معلم از نشست خبری مدیر کل آموزش و پرورش اصفهان و ارتباط با نمایندگان مجلس


گزارش صدای معلم از نشست خبری مدیر کل آموزش و پرورش اصفهان و ارتباط با نمایندگان مجلس

پنج شنبه, 18 ارديبهشت 1399 20:33 خوانده شده: 206 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +1 -1 --
دبیر مهربان 1399/02/19 - 01:33
خلاصش شاید این باشه تسلیم در مقابل سمبه پر زور و...
پاسخ + 0 -1 --
ناشناس 1399/02/20 - 08:34
رایگان یعنی رایگان
خرید سوزن و پوشه و گرفتن هزینه کپی در هنگام ثبت نام نیز شهریه است
پاسخ + +2 0 --
رهگذر 1399/02/20 - 16:47
سلام
سامانه ERP که آقای سخایی اینقدر سنگش را به سینه می زند موازی سامانه های وزارتی از جمله بکفاست ایشان برای خود شیرینی و خودنمایی هزینه زیادی از پول و بویژه وقت وانرژی مدیران کارشناسان و دبیران را با این سامانه گرفته و می گیرد.
برنامه شاد نیز ضعیف شده برنامه تلگرام است از آنجا که برنامه تلگرام اپن سورس می باشد هر کس می تواند آن را به سلیقه خود تغییر دهد فقط دیتابیس برنامه شاد داخل کشورست برخلاف تلگرام
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/02/20 - 17:36
جناب آقای اعتدادی چرا کمک هزینه مهد فرهنگیان راکه اکثر استانها پرداخت کرده اند را پرداخت نمی کنییید

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

میزان توجه به " منشور حقوق شهروندی " در وزارت محسن حاجی میرزایی را چگونه ارزیابی می کنید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور