صدای معلم

" روال عمومی در وزارت آموزش و پرورش مونولوگ گویی مسئولان و مقامات در تربیون هاست و در پرتال وزارتخانه هیچ نشانی از سخنان معلمان در هفته بزرگداشت « مقام معلم » نیست ! به نظر می رسد چیزی که بیش از همه مورد نیاز نظام آموزشی به عنوان رکن مهم توسعه است ؛ فراتر از رتبه بندی معلمان و انجام چنین نمایش های بی سرانجام ، جلب اعتماد معلمان و احیای سرمایه اجتماعی در آموزش و پرورش باشد "

پرسش از وزیر آموزش و پرورش در مورد سرنوشت " رتبه بندی معلمان " ؟!

صدای معلم گزارش می کند ؛

گروه گزارش/

پرسش  صدای معلم از وزیر آموزش و پرورش در مورد سرنوشت رتبه بندی معلمان

وزیر آموزش و پرورش در آیین بزرگداشت مقام معلم  که با حضور رئیس جمهور و به طور ویدئو کنفرانسی با معلمان نمونه سراسر کشور برگزار شد به موضوعاتی اشاره کرده است .

پرتال وزارت آموزش و پرورش در این زمینه نوشت : ( این جا )

" وزیر آموزش و پرورش با اشاره به طرح رتبه بندی معلمان اذعان کرد: طرح رتبه بندی را برای اندازه گیری توانمندی‌ها و صلاحیت‌های تخصصی معلمان برنامه ریزی کردیم که خوشبختانه در این دولت به ثمر نشست."

( هر چند روال عمومی در وزارت آموزش و پرورش مونولوگ گویی مسئولان و مقامات در تربیون هاست و در پرتال وزارتخانه هیچ نشانی از سخنان معلمان در هفته بزرگداشت " مقام معلم " نیست ! )

پرسش  صدای معلم از وزیر آموزش و پرورش در مورد سرنوشت رتبه بندی معلمان

محمدباقر نوبخت  درباره نتیجه جلسات خود با تشکل‌های فرهنگیان تاکید کرده بود : ( این جا )

" صدور احکام رتبه‌بندی معلمان تا هفته گرامیداشت مقام معلم انجام می‌شود. "

امروز 18 اردیبهشت 1398 است و تا جایی که اطلاع داریم چنین احکامی صادر نشده است .

پرسش  صدای معلم از وزیر آموزش و پرورش در مورد سرنوشت رتبه بندی معلمان

رییس سازمان برنامه و بودجه در ادامه گفته بود :

" اگر فردی تصور می‌کند قانون اجرا نمی‌شود به ما مراجعه کند و نظرات آنها را می‌شنویم، 2 پیشنهاد دارم؛ به‌جای تشویش اذهان عمومی و انجام تحرکاتی در فضای مجازی که در راستای قانون هم نیست، نظرات خود را با سازمان برنامه و بودجه مطرح کنند و اگر احساس کردند در چارچوب قانون نیست برای استیفای حقوق خود به مراجع قانونی مراجعه کنند.

تصمیماتی در راستای قانون برای ترمیم رتبه‌بندی فرهنگیان انجام شد و وزارت آموزش و پرورش تا هفته گرامی داشت مقام معلم آن را اجرا می‌کند."

حال پرسش « صدای معلم » از رئیس سازمان برنامه و بودجه آن است که چرا حرفی می زند که توانایی اجرا و انجام آن را ندارد ؟

اگر کسی در این مورد پرسش کند به زعم ایشان اقدام به تشویش اذهان عمومی کرده است ؟

پرسش صدای معلم از وزیر آموزش و پرورش آن است که آیا واقعا رتبه بندی معلمان در این دولت  به نتیجه ی مشخصی رسیده است ؟

انتظار آن بود که نوبخت حداقل به خاطر خلف وعده ای که کرده است " عذرخواهی " کند اما به نظر می رسد سخت ترین و طاقت فرساترین امر برای بسیاری از مسئولان همین " مقوله " باشد !

پس از آن معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش در یک نشست خبری به مناسبت بزرگداشت هفته معلم که از « صدای معلم » برای حضور در آن دعوتی به عمل نیامد ( این جا ) ؛ عنوان کرد :

" درخواست ما این بود که یکبار برای همیشه رتبه بندی معلمان در چارچوب عملیاتی مشخص اجرا و حل و فصل شود و الگویی را با توجه به همه موازین رتبه بندی آماده و به مجلس ارائه دهیم و آن را تبدیل به قانون رتبه بندی کنیم. خوشبختانه این اقدام از سوی آموزش و پرورش مطرح و تشکل‌های فرهنگی نیز آن را در جلسه با دکتر نوبخت درخواست کردند که مورد موافقت سازمان استخدامی و سازمان برنامه قرار گرفت و مقرر شد یک کارگروه چهارجانبه با حضور نماینده تشکل‌ها شکل بگیرد که دوشنبه هر هفته این جلسه تشکیل می‌شود که ما نهایتا تا شهریور ماه پیش نویس لایحه رتبه بندی را به دولت ارائه می‌کنیم و دولت زمان کافی برای ورود آن به بودجه 1400 داشته باشد. اعضای این کارگروه مشخص شده اند."

در ارتباط با نشست خبری فوق ، « صدای معلم » در گزارشی نوشت : ( این جا )

" امروز « علی اللهیار ترکمن » معاون برنامه ریزی  و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش که قائم ‌مقام وزیر در ستاد بزرگداشت مقام معلم است ؛ پس از یک وقفه طولانی نشست خبری برگزار کرده است .

ایشان در حالی از سوی وزیر آموزش و پرورش به این سمت برگزیده شده است که پیش از آغاز سال جدید و با اجرای ناقص و غیرشفاف و پر مساله اجرای فصل دهم از قانون مدیریت خدمات کشوری ؛ " رتبه بندی معلمان " را عملا از احکام شغلی معلمان حذف و از سوی دیگر موجب تبعیض کم سابقه میان نیروهای اداری و معلمان در بحث " حقوق و مزایا " گردید ."

در نشست خبری معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرروش به تاریخ دوشنبه 30 دی ماه ، مدیر صدای معلم در اعتراض به سخنان غیرکارشناسی علی اللهیار ترکمن صریحا از ایشان پرسش کرد که چرا رتبه بندی معلمان در قالب " لایحه " از سوی دولت به مجلس تقدیم نشده است ؟

پرسش  صدای معلم از وزیر آموزش و پرورش در مورد سرنوشت رتبه بندی معلمان

تنها واکنش معاون برنامه ریزی و توسعه منابع در این مورد " سکوت " بود !

پرسش این است چرا مقامی که همواره منتقدان و کارشناسان مستقل حوزه آموزش را به بی اطلاعی از قوانین متهم می کند ؛ چرا این قدر متناقض و غیرقابل دفاع حرف می زند ؟

آن همه شتاب و تعجیل برای اجرای ناقص و غیرشفاف فصل دهم از قانون مدیریت خدمات کشوری ناشی از چه بود ؟

پس از انتقادات و اعتراضات فراوان معلمان نسبت به این گونه سخنان متناقض اللهیار ترکمن در آخرین اظهار نظر در 23 اسفند 1398 چنین اظهار نظر می کند : ( این جا )

« در خصوص حقوق اسفندماه، رتبه‌بندی و افزایش‌های فصل دهم نیز همه نظرات و اعتراضاتی که مطرح بود، بررسی شد، اعتراضاتی که واکنش سازمان برنامه و بودجه را به دنبال داشت و نگرانی‌هایی را برانگیخت و همین موجب شد وزیر آموزش و پرورش با رئیس سازمان برنامه و بودجه جلساتی داشت و نهایتا سوء تفاهم‌ها مرتفع شد و ظرف چند روز آتی حقوق اسفندماه نیز براساس همین افزایش‌ها پرداخت خواهد شد.»

« صدای معلم » در گزارشی به تاریخ دوشنبه اول اردیبهشت 1399 نوشت : ( این جا )

" اگر قرار بر شفاف سازی و اعتمادسازی است نیازی به این همه دوباره کاری نیست !

همان نظام رتبه بندی معلمان مصوب 1392 را به مجلس ارائه دهید .

« صدای معلم » بارها بر ایجاد و تثبیت " سازمان نظام معلمی " به عنوان تنها نهاد ارزیاب و احصاکننده صلاحیت های حرفه معلمی و رتبه بندی آنان تاکید کرده است .

پرسش  صدای معلم از وزیر آموزش و پرورش در مورد سرنوشت رتبه بندی معلمان

نخستین پیش نویس سازمان نظام معلمی در جلسه 764 شورای عالی آموزش و پرورش مورخ 3/ 2 / 87 به تایید و تصویب کارگروه ویژه مرکب از نمایندگان معاونت ها ،کارشناسان و صاحب نظران رسید .

اما این پیش نویس هیچ گاه از شورای عالی آموزش و پرورش فراتر نرفت . پرسش صدای معلم از وزیر آموزش و پرورش آن است که آیا واقعا رتبه بندی معلمان در این دولت  به نتیجه ی مشخصی رسیده است ؟

حتی سازمان نظام معلمی از سند تحول بنیادین حذف می شود .

در تاریخ 26 / 3/ 87 با پی گیری دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش قرار بر این می شود که ظرف 3 ماه لایحه پیشنهادی برای سازمان نظام معلمی به مجلس ارائه شود که البته هیچ گاه چنین چیزی جامع عمل نمی پوشد .

با تغییر دولت در سال 92 و رای مردم به رویکرد اعتدال و عقلانیت ، انتظار می رفت تا در آموزش و پرورش نیز تغییرات اساسی در رویکرد حاصل شود .

فانی سازمان نظام معلمی را در برنامه ششم توسعه ندید اما میرحمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در این مورد به صدای معلم گفت :

" سعی کرده ایم در لایحه برنامه ششم توسعه آن را بگنجانیم .

البته باید به کمیسیون تلفیق رفته و سپس در صحن علنی مجلس مطرح شود .

ما سعی کردیم آن را در کمیته آموزش و پرورش کمیسیون مطرح و آن را تصویب کنیم . "

با وجود تاکید سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ، پی گیری های صدای معلم نشان داد که موضوع سازمان نظام معلمی در برنامه ششم توسعه هم دیده نشده است !

تنها امید به دانش آشتیانی بود که  تشکیل این سازمان را در برنامه خود ( بخش دهم ) پیش بینی کرده بود .

پس از رای اعتماد مجلس به برنامه دانش آشتیانی ایشان به وعده خود عمل کرد و کار گروهی متشکل از 38 نفر را مامور بررسی مجدد همان پیش نویس اولیه در کمیسیون برنامه های توسعه و منابع انسانی شورای عالی آموزش و پرورش نمود .

کار بررسی سازمان نظام معلمی در 10 جلسه عادی و دو جلسه فوق العاده صورت پذیرفت و می توان گفت که آن پیش نویس اولیه دچار تغییرات اساسی گردید .

معاون دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش که مسئولیت این کارگروه را بر عهده دارد در گفت و گو با صدای معلم ،  از کارگروه سازمان نظام معلمی به عنوان فعال ترین و پویاترین کار گروه در میان کارگروه های هفت گانه نام برد .

در واقع  بررسی سازمان نظام معلمی در کارگروه تخصصی سازمان نظام معلمی در سال 1395 به پایان رسید .

همان طرح نهایی می تواند نسخه ای جامع برای پایه ریزی مفهوم " معلم حرفه ای " و " رتبه بندی " آنان بر اساس معیارهای واقعی ، علمی و جهانی باشد .

پرسش این است که چرا پس از گذشت این مدت و صرف انرژی و هزینه های فراوان ، طرح اجرایی نشده است و در عوض شاهد تصویب طرح های من درآوردی ، غیرعلمی و غیرکارشناسانه از سوی افرادی هستیم که کم ترین مطالعه و تخصصی در این زمینه ندارند ؟

اگر واقعا اراده ای برای رتبه بندی معلمان در شکل واقعی آن وجود دارد نظام رتبه بندی معلمان مصوب 92 و طرح نهایی شده سازمان نظام معلمی یک جا برای تایید و تصویب به مجلس ارائه گردد . "

به نظر می رسد چیزی که بیش از همه مورد نیاز نظام آموزشی به عنوان رکن مهم توسعه است ؛ فراتر از رتبه بندی معلمان و انجام چنین نمایش های بی سرانجام ، جلب اعتماد معلمان و احیای سرمایه اجتماعی در آموزش و پرورش باشد .

پایان گزارش/


پرسش  صدای معلم از وزیر آموزش و پرورش در مورد سرنوشت رتبه بندی معلمان

پنج شنبه, 18 ارديبهشت 1399 13:52 خوانده شده: 1038 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +9 0 --
رضایی 1399/02/18 - 15:40
به قول معروف:
دروغ استخوان نداره که توی گلو گیر کنه.
پاسخ + 0 0 --
دبیر مهربان 1399/02/19 - 01:36
دست صدای معلم و جناب پورسلیمان رو میبوسم که دلسوزانه پیگیر سازمان نطام معلمی و رتبه بندی و ادامه تحصیل معلمان در حکم و....است
پاسخ + 0 0 --
معلم ناامید 1399/02/19 - 01:37
دروع شاخ و دم نداره و...
امثال نوبخت ترکمن و...به خدا واگدار میکنم و ارزوی...براشون دارم که با معلما مثل بچه برخورد نکنند
پاسخ + 0 0 --
معلم ناامید 1399/02/21 - 08:45
این دولت و مجلس و.‌‌‌..اراده و علایقی به توجه به معلم و دبیر و معیشت و منزلت و....انها ندارن و تفکر معلم نون خور اصافی و با کارایی کم و....
روزی امید خواهد آمد....
پاسخ + +7 0 --
پرویزی 1399/02/18 - 16:16
سلام. طبق اظهار نظر برخی رسانه ها به نظر می رسد که دیوان محاسبات با تصمیم ترمیم رتبه بندی از فروردین 99 مخالفت کرده و این تصمیم آموزش و پرورش و سازمان برنامه و بودجه را غیر کارشناسی دانسته است.از طرفی وزیر آ.پ طبق معمول همیشگی ساکت مانده ولی جناب نوبخت در واکنش بیان کرده که طبق بند 10 قانون فلان و .... این کار در حیطه وظایف برنامه و بودجه است و مطابق قوانین موجود می تواند این افزایش را انجام دهد.به نظر بنده نباید عجله و زود قضاوت کنیم .باید صبر کرد تا اگر تصمیمی گرفته می شود کارشناسی شده و به نفع همه همکاران فرهنگی عزیز هم اداری و هم آموزشی باشد.خواسته اکثر ما معلمین برقراری فوق العاده ویژه است و دیگر تمایلی به رتبه بندی نیست چرا که قریب به 10 سال است که بارها رتبه بندی می شویم و هیچ فایده ای ندارد.خواسته ما مشخص است:حقوق ما را مانند سایر کارمندان کنید.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/02/19 - 00:41
همسان سازی دریافتی ها...
پاسخ + +5 0 --
رستمی 1399/02/19 - 00:16
عوامل محترم صدای معلم شما را به اون خدایی که می پرستید این مسئله رتبه بندی را رها نکنید تا به نتیجه برسد.قبل از عید حکم یک کارمند اداره دیگر را با۱۶ سال سابقه ومدرک لیسانس دیدم نزدیک هفت میلیون بود درحالی که حکم من معلم با۴۰ دانش اموز ومدرک لیسانس حالا بعداز عید شده ۵ میلیون و۴۰۰ هزارتومان به خدا این بی عدالتی ها ما را رنج می دهد وناخوداگاه روی کار ما تاثیر می گذارد.الان من هرساعت یک بار اخبار راچک می کنم به امید برگشتن رتبه بندی
پاسخ + +4 -1 --
ناشناس 1399/02/19 - 12:16
آیا حقوق کارکنان وزارت جهادکشاورزی، وزارت صنعت، وزارت دفاع، وزارت امور خارجه، وزارت اقتصاد و غیره، مدام در مجلس برسی و تصویب می شود که حالا حق و حقوق معمولی یک معلم. مدام باید در جلسات مجلس و جلسات متفرقه دولت، به بحث گذاشته شود؟؟؟؟ جالبه آقای حاجی بابایی که خودش وزیران آموزش پرورش و معاونانش رو تعیین میکنه، تازه میاد میگه طرح رتبه بندی رو بیارین مجلس!!!! یکی نیست بگه آقای نماینده و در اصل همه کاره ی آموزش پرورش، شما شرم نداری؟؟؟؟
پاسخ + +6 -1 --
معلم حیران 1399/02/19 - 17:11
در این میان بازنشسته ها فراموش نشود لطفا
پاسخ + +3 -1 --
معلم حیران 1399/02/19 - 17:16
چرا صدای معلم در زمینه همسان سازی حقوق بازنشسته هایی که مبلغ همسان سازی حقوق آنها برخلاف تبلیغات سازمان برنامه و بودجه صفر ریال بود مطلبی کار نکرد؟
پاسخ + +1 0 --
شهاب 1399/02/19 - 19:09
همگاران محترم به لینک زیر مراجعه کنید آخرین خبردرمورد رتبه بندی
https://www.yjc.ir/00UpJC
پاسخ + +6 0 --
ناشناس 1399/02/19 - 20:10
کاش بذارند پور سلیمان مدتی وزیر آموزش و پرورش بشه تا ببینیم میخواد چیکار کنه
پاسخ + +3 0 --
ناشناس 1399/02/19 - 20:14
در مورد دانش آشتیانی هم که گفتید کارگروه برای سازمان نظام معلمی تشکیل داد چون دانش آشتیانی علاقه ای به تشکیل این سازمان نداشت و با کارهای نمایشی لفتش داد تا دوره اش تمام بشه مشکل آموزش و پرورش اینکه یک طرحی ده ها سال بررسی میشه و جلسه تشکیل میشه و آخرش هم اجرا نمیشه سازمان معلمی چه نیازی به کار گروه داره عده ای کاندیدا میشوند معلم ها رای میدند آخرش هم به سرنوشت کانون های صنفی دچار میشوند که هیچ کارایی ندارند و دنبال سهم خواهی خودشان افتادند سازمان نظام معلمی هم چنین سرنوشتی پیدا خواهد کرد اگر تشکیل هم شود
پاسخ + +4 0 --
ناشناس 1399/02/19 - 20:35
حاجی بابایی وزیر نیست که یه مجسمه است مجوزش رو نوبخت داده بازم نمی زنه
پاسخ + +2 0 --
حسینی 1399/02/20 - 00:48
افزایش حقوق های پایین تر از ۵۱۰۰ قرار بود پلکانی باشد...
در احکام فقط ۱۵ درصد اعمال شد...

آنچه پلکانی قرار بوده اضافه بشود و انجام نشده را با مقدار جزیی از افزایش امتیازات که ناقص انجام شد را به اسم رتبه بندی اعمال میکنند یا ...؟؟؟

فعلا باید چند روزی منتظر بود ...

دولت و جناب آقای نوبخت،نمایندگان مجلس و نمایندگان معلمان( ؟؟) می دانند که با وجود افزایش ۵۰ درصد امتیازات و این طرح رتبه بندی، دریافتی معلمان بیشتر از سایر حقوق بگیران خواهد شد...

قدری تامل تا روشن شدن موضوع...
پاسخ + +2 0 --
مهدی 1399/02/21 - 17:58
دروغ ا.... هفته ای یه بار میخوان دور هم ببینن و به ریش ما بخندند آخرشم بگن با مجلس به توافق نرسیدیم و باید بیشتر روش کار بشه ....ما اینا رو همشو فوت آبیم واقعیت اینه کا نظام واسه آموزش تره خورد نمیکنه و این سیاست اصلیشونه بنابراین.... منتظر تحویل در وضع معیشتی و جایگاه اجتماعیتون نباشید ...ما نه رتبه بندی میخوایم نه فصل ۱۰ ، ما میخوایم ببینیم که آیا اینایی که مارو به اسم رتبه بندی سر میدوانن ،کی بهشون صلاحیت داده که مارو واسه چندر غاز تومن رتبه بندی کنن اونم توخالی و پوشالی بعدم میگن رتبه بندی ناظر به افزایش حقوق نیست ، اینم از اون حرفاس! ! دست آخر تنها چیزی که بهش باید اندیشید اینه که این انگلا رو بگیریم و با اردنگی از مملکت و سرنوشت خودمون بندازیم تو زباله دونی تاریخ....
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/02/22 - 10:22
سازمان برنامه و بودجه اعتبار رتبه بندی رو فراهم کرده ولی اموزش و پرورش معلوم نیست که چرا قادر به صدور احکام نیست در هفته قبل حسین بر مدیر کل تشکیلات امور مالی دلیل عدم صدور رتبه بندی را مشکلات نرم افزاری دانست که تا کنون رفع نشده است اگه درست باشد دررقرن ۲۱ ام یعنی وزارتخانه ای با این همه امکانات قادر به صدور حکم نیست؟ یعنی انقدر عقب مانده است که بلد نیست حکم صادر کند ؟ چه مشکل نرم افزاری وجود دارد که وزارت خانه دولتی قادر به رفع آن نیست چند روز پیش هم الهیار دلیل عدم صدور احکام را تخصیص ندادن اعتبارات لازم در ضریب سال ۹۹ به رتبه بندی دانست حال این سوال مطرح است اگر اعتبار رتبه بندی پابرجا بود پس چرا اصلا در اسفند ماه حذف شد
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1399/02/22 - 10:23
باید گفت گل بگیرند در اون وزارتخانه ای که مشکل نرم افزاری در صدور احکام دارند در عصری که انواع موشک و بهترین کامپیوتر ها ساخته میشه ما هنوز نمیتونیم یه حکم صادر کنیم
پاسخ + +2 0 --
مهدی 1399/02/23 - 14:03
نه آقا مشکل نرم افزاری کجا بوده !؟ چطور واسه افزایش ۳۰۰درصدی بنزین یه شبه حکم صادر وبه قوت اجرا میشه ، و حقوقای نجومی که جالبه همشم قانونیه ! اما به ما که میرسن به لطایف الحیل صدور احکام رو عقب میندازن تا اون پول مدت بیشتری دستشون بمونه و سودشو به جیب بزنن ..
.....
پاسخ + +1 0 --
معلم 1399/02/24 - 10:07
آقا مشکل نرم افزاری کدومه..... نه وزیر ، نه الهیار و نه نوبخت هیچکدوم راضی به اجرای طرح رتبه بندی نیستن. نوبخت.
اولش گفتن بودجه نداریم. توپ افتاد تو زمین نوبخت.
نوبخت پاس داد به دیوان محاسبات و گفت دیوان مخالفه، دیوان سرش رو بیرون آورد گفت به من چه و پاس داد به بودجه.
بودجه گفت بیا اینم بودجه ش پاس داد به وزارت
پاسخ + 0 0 --
معلم 1399/02/24 - 10:09
وزارت توپ رو گرفت یه کم بازی کرد و گفت ای بابا این که نمیشه . این مشکل نرم افزاری داره .
بعدش میگن هیئت دولت مخالفه.
بعدش میگ از اول مهر میزنیم براتون
اول مهر میگن نگارشش در دستور قرار گرفته تا پایان سال
پایان سال هم بعدش چن وقت دیگ عمر دولت به سر اومده و میره برا دوبلت جدید و دوباره روز از نو رتبه بندی از نو
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/02/25 - 00:14
امیدوارم کسی ناراحت نشه ولی همه اش از بی عرضگی معلمهاست
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/02/25 - 10:40
درودبرشرف این ناشناس از اینکه اینها ما را میدوانندبه خاطر یه لقمه نون وما را در نیازهای اولیه در گیر کرده اندبه خود ما برمی گردد
پاسخ + +4 0 --
اصغر 1399/02/25 - 18:40
اولاً رتبه بندی معلمان حق ماست این همه کش وقوس می دهند .حق گرفتنی است .آقای نوبخت علناً اعلام کرد که درهفته معلم حکم رتبه بندی صادر میشه پس کو ؟ این رتبه بندی درکدام هفت خان رستم گیر کرده است ؟!خدایا احقاق ازدست رفته ما برگردد. الهی آمین
پاسخ + 0 0 --
معلم 1399/02/27 - 12:41
نظر اون دوستمون رو که میگه از بی عرضع گی ماست رو تایید میکنم.
شخصا وقتی کامنتها رو میخونم یا نامه ای رو که میبینم فردی از همکارا برای نوبخت یا وزیر یا ترکمن نوشته و در اون از واژه های محترم و جناب و ... استفاده کرده ناراحت میشم.
ما فرهنگی هتستیم. اما احترام برای کسی خوبه که احترام ما رو نگه داره. وقتی نوبخت اینقدر بیشخصیته که به راحتی دروغ میگه چرا ما باید بهش احترام بزاریم.
وقتی وزیز یا الهیار ..... و به صدها هزار فرهنگی دروغ میگن ، شایستگی هیچ احترامی رو ندارن ...
ادامه
پاسخ + 0 0 --
معلم 1399/02/27 - 12:43
خواهش میکنم در کامنتهاتون اینها رو با لفظ آقا و محترم و ... خطاب نکنید.
اما پیشنهاد دارم برا همکارا که نیاز نیس برای گرفتن حق حتما کاری بکنیم. گاهی کاری نکنیم خیلی بهتره
مثلا چند روز دیگ امتحانات نهایی دوازدهم هستش. همکارا امتحانات رو تحریم کنن و هیچکس به عنوان مراقب نره .
بعدش هم تصحیح اوراق ننهایی هست که همکارا باسید با اتحاد کسی نره برای تصحییح اوراق بعدش هم ...
پاسخ + 0 0 --
معلم 1399/02/27 - 12:46
امتحان کنکور هست که دوباره مراقبتش با همکارا هست. اگر همکارا واقعا همینا رو تحریم کنن و کسی از همکارا به بقیه خیانت نکنه و نره برای امتحانات نهایی و مراقبت و تصحیح اوراق و ... مطمئن باشید حساب کار میاد دستشون
جان کلام اینکه برا مبارزه با گرگ لفاظی و آقا و خواهش میکنم و تو رو خدا جواب میده .
جواب گرگ رو باید مث خودش بدی
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/02/28 - 12:54
سلام به همه همکاران عزیز ، من یک سوال دارم از هممون اول از خودم . ما که همش منتظر اقدام وزیر و وکیل و معاون و...هستیم ویک روز نقل قول حاجی بابایی ناامیدمان می کند وروز دیگر وعده ترکمن امیدوارمان ، یک روز التماس به وزیر می کنیم ویک روز به نمایندگان که حقمان را برگردانند سوالم اینست که خودمان ، ما معلمها چه اقدامی انجام داده ایم ؟؟؟؟اقدام اینست که منتظریم وزیر و معاون و رییس برنامه و بودجه حقمان را بیاورند درب منزل تحویلمان دهند!!!!!!!!!!!!!چرا دیگران را سرزنش می کنیم وقتی که از ماست که بر ماست . امروز وزیر گفته که تا پایان دوهفته آینده تصویب رتبه بندی مشخص میشود و بعد از انهم معلوم است فقط کافی است که امتحانات نهم و دواز دهم تصحیح شود و تحویل مدارس شود و تمام ..... و ما مضحکه ای بیش نیستیم
پاسخ + 0 0 --
معلم 1399/02/30 - 12:05
سلام
نه رتبه بندی و نه هیچ طرح دیگه ای برای بهبود حقوق و دستمزد فرهنگیان در دستور کار نیست . دستور نوبخت هم در آستانه هفته معلم کاملا صوری بود. اگر رزومه اللهیار ترکمن رو نگاه کنید ایشون یار غار نوبخته و از طرف نوبخت ماموریت داره وقت تلف کنه و زمان بخره تا عمر دولت به سر بیاد.
وزیر هم که مترسکی بیشتر نیست
تنها راه حل برای احقاق حقوق از دست رفته در ومرحله اول تحریم امتحانات نهایی و تصحیح اوراق نهایی هست
امتحانات نهایی تموم بشه علنا هیچ ابزاری نداریم و وزارت هم منتظره تا این مرحله رو بگذرونه بعدش یگر هیچ
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/02/31 - 16:35
بس نیست انقدر به معلما حقوق دادن برید بیرون ببینید چه دست و پایی مردم دارن میزنن که معلم بشن
معلمی یا تجارت ؟؟؟
معلمی شغل انبیاست اما معلمایی که ما دیدیم ابروی هرچی معلم رو بردن فقط دستمال یزدی کمه که ببرن
پاسخ + +1 0 --
معلم 1399/02/31 - 23:56
جناب ناشناس نمیدانم معلمی یا نه و برام هم مهم نیست که بدانم. اما اگر معلمی و با مشکلات این شغل آشنایی که نمدونم چی باید بگم . و اگر خودت معلم نیستی نیاز نیست در جایی که برای جامعه فرهنگی طراحی شده و شما از مشکلات و معضلاتش خبر نداری نظر بدی.
اما حرف دوم شما رو قبول دارم که برخی معلم ها ابروی جامعه فرهنگی رو بردن .اما این مختص نعلم ها نیسو برخی پزشکان ابروی جامعه پزشکی رو بردن. برخی راننده های تاکسی آبروی این قشر زحمت کش رو بردن. برخی مامورا با گرفتن رشوه ابریو سایر همکارانشون رو بردن . برخی تعمیرکارای بی انصاف ابروی سایر همکارنشون رو بردن. اما این دلیل نمیشه که به خاطر اون عده کم به بقیه هم نگاه نادرست داشته باشیم
پاسخ + 0 0 --
نریمان 1399/03/01 - 09:45
با سلام از همه رسانه ها بویزه صدای معلم شبکه فارس و فارس من و مسولین بویزه جناب دکتر نوبخت جناب دکتر جهانگیری جناب اقای حاج میرزایی و جناب الهیار ترکمن نمایندگان محترم تشکلهای معلمان و هیات محترم دولت که ترمیم رتبه بندی را به تصویب رساندند تشکر میگنم.
پاسخ + 0 0 --
امیدوارم 1399/03/04 - 12:02
سلام تکلیف معلمانی که درازمون رتبه بندی قبول نشدند چیست؟
برای انها هم رتبه اعمال میشه؟

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

میزان توجه به " منشور حقوق شهروندی " در وزارت محسن حاجی میرزایی را چگونه ارزیابی می کنید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور