صدای معلم

« علی اللهیار ترکمن » در حالی به سمت قائم ‌مقام وزیر در ستاد بزرگداشت مقام معلم برگزیده شده است که پیش از آغاز سال جدید و با اجرای ناقص و غیرشفاف و پر مساله اجرای فصل دهم از قانون مدیریت خدمات کشوری ؛ " رتبه بندی معلمان " را عملا از احکام شغلی معلمان حذف و از سوی دیگر موجب تبعیض کم سابقه میان نیروهای اداری و معلمان در بحث " حقوق و مزایا " گردید . در نشست خبری امروز با خبرنگاران ؛ از صدای معلم برای حضور در این نشست دعوتی به عمل نیامد !

نشست " ستاد مرکزی بزرگداشت هفته معلم " بدون حضور معلم ؟!

صدای معلم گزارش می کند ؛

گروه رسانه/

نشست ستاد مرکزی بزرگداشت هفته معلم بدون حضور معلم و عدم دعوت از صدای معلم

« پرتال وزارت آموزش و پرورش » به سبک و سیاق همیشگی و البته بی اعتنا به افکار عمومی ، تصاویری  از جلسه ستاد مرکزی بزرگداشت هفته معلم را منتشر کرده است . ( این جا )

در پرتال هیچ خبر و یا نقل قولی مشاهده نمی شود .

ترکیب غالب آن گونه که در تصاویر مشاهده می شود ، " اداری " است و با آن که موضوع و محتوای نشست ، گرامی داشت مقام معلم است ؛ معلمی در این ستاد حضور ندارد .

نشست ستاد مرکزی بزرگداشت هفته معلم بدون حضور معلم و عدم دعوت از صدای معلم

مگر می شود ستاد و نشستی برای بزرگداشت معلمان تاسیس شود اما معلمان نقشی در ترکیب و تصمیمات آن نداشته باشند ؟

آیا این وضعیت منطقی است ؟

از سوی دیگر ؛ به نظر می رسد پرتال وزارت آموزش و پرورش که زمانی قرار بود حتی دیدگاه های " مخالفان " و " منتقدان " در آن و در قالب " ستون دیدگاه "  منتشر شود در حد یک " سایت گالری تصاویر " تنزل پیدا کرده است و حتی برخی اخبار آن نیز از منابع دیگر گرفته می شود . وزارتخانه ای که مدعی است "  شبکه شاد " را برای ارتباط  15 میلیون دانش آموز و معلم ایجاد کرده است آیا قادر نیست نشست خبری با 20 تا 30 خبرنگار را دایر کند ؟

همان گونه که پیش تر و در گزارش های این رسانه به آن اشاره گردیده است ؛ « سیدمحمد بطحایی » وزیر پیشین با اقدامات غیرکارشناسی و شتاب زده و به بهانه " چابک سازی " روابط عمومی را عملا  از مفهوم و کارکرد تهی کرد .

« جواد حسینی » سرپرست پیشین وزارتخانه قول داده بود تا وضعیت به روال سابق بازگردد .

پرسش « صدای معلم » آن است که آیا اقدام خاصی برای تجدید ساختار  و احیای " روابط عمومی " و بازگشت کارکردهای اصلی آن صورت گرفته است ؟

آیا افرادی که به عنوان رئیس و معاون و...  در روابط عمومی پست گرفته اند ؛ کارشناس در حوزه " رسانه " بوده و به کارکردهای آن و جایگاه روابط عمومی واقفند ؟

وزارت آموزش و پرورش از همان ابتدای شیوع کرونا ؛ نشست های رسانه ای خود را تعطیل کرد اما مرور اخبار و وقایع " ستاد " و " ادارات کل و مناطق " نشان می داد که نشست ها مدیران دوایر همچنان و علی رغم پروتکل بهداشتی  برقرار بوده است .

ظاهرا مسئولان وزارتخانه دیواری " کوتاه تر  " از رسانه پیدا نکرده و " کرونا " بهانه ی خوبی برای تعطیلی نشست با خبرنگاران و فرار از پاسخ گویی گردیده است .

این امر بارها مورد انتقاد  « صدای معلم » به عنوان تنها رسانه ای که رسما به این فرآیند انتقاد کرده است ؛ شد .

امروز « علی اللهیار ترکمن » معاون برنامه ریزی  و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش که قائم ‌مقام وزیر در ستاد بزرگداشت مقام معلم است ؛ پس از یک وقفه طولانی نشست خبری برگزار کرده است . ( این جا )

نشست ستاد مرکزی بزرگداشت هفته معلم بدون حضور معلم و عدم دعوت از صدای معلم

ایشان در حالی از سوی وزیر آموزش و پرورش به این سمت برگزیده شده است که پیش از آغاز سال جدید و با اجرای ناقص و غیرشفاف و پر مساله اجرای فصل دهم از قانون مدیریت خدمات کشوری ؛ " رتبه بندی معلمان " را عملا از احکام شغلی معلمان حذف و از سوی دیگر موجب تبعیض کم سابقه میان نیروهای اداری و معلمان در بحث " حقوق و مزایا " گردید .

در نشست خبری امروز ؛ از صدای معلم برای حضور در این نشست دعوتی به عمل نیامد . پرتال وزارت آموزش و پرورش که زمانی قرار بود حتی دیدگاه های " مخالفان " و " منتقدان " در آن و در قالب " ستون دیدگاه "  منتشر شود در حد یک " سایت گالری تصاویر " تنزل پیدا کرده است و حتی برخی اخبار آن نیز از منابع دیگر گرفته می شود .

" دیدار وزیر آموزش ‌و پرورش با مسئولان استانی و نمایندگان معلمان در روز ۱۱ اردیبهشت به صورت ویدئو کنفرنس انجام می شود.

پرسش این است ؛ چرا امکان ویدئو کنفرانس برای برای نشست خبری آقای ترکمن با خبرنگاران فراهم نشد؟

وزارتخانه ای که مدعی است "  شبکه شاد " را برای ارتباط  15 میلیون دانش آموز و معلم ایجاد کرده است آیا قادر نیست نشست خبری با 20 تا 30 خبرنگار را دایر کند ؟

« صدای معلم » آمادگی خود را برای شنیدن پاسخ دقیق مسئولان اعلام می کند .

پایان گزارش/


نشست ستاد مرکزی بزرگداشت هفته معلم بدون حضور معلم و عدم دعوت از صدای معلم

سه شنبه, 09 ارديبهشت 1399 11:05 خوانده شده: 573 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1399/02/10 - 00:03
هیع هیع....
پاسخ + +1 0 --
معلم 1399/02/10 - 09:00
لطفا بررسی کنید که قائم مقام وزیر و رییس ستاد معلم ، اصلا در سالهای اخیر و سالهای دور در کسوت شغل معلمی حضور داشته!!! این چگونه شورای است که حضور معلم آموزشی در آن مشهود نیست!!! و ضرب المثلی هست که می گوید: " چرا مراسم عروسی بدون داماد برگزار می کنید!!؟؟؟"
پاسخ + +4 0 --
دبیر مفت 1399/02/10 - 18:50
مگه ما بزرگیم که بخوان بزرگداشت بگیرن؟!!!!

ما رو مسخره نکنن و حقوقونو ضایع نکنن برامون کافیه.

روز و هفته بخوره تو سرشون.
پاسخ + 0 0 --
فرهنگی 1399/02/19 - 09:32
رتبه بندی چی شد؟

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

میزان توجه به " منشور حقوق شهروندی " در وزارت محسن حاجی میرزایی را چگونه ارزیابی می کنید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور