صدای معلم

" در کدام یک از نظام های آموزشی به ویژه توسعه یافته چنین کارکردهایی برای " پیام رسان ها " و " شبکه های اجتماعی " تعریف شده است ؟ باید به مدیران محترم وزارت آموزش و پرورش یادآوری کرد که تدریس آنلاین رسمی فقط از طریق ال ام اس ها ممکن است. چطور شده که بیست سال بیشتر است که شعار هوشمند سازی مدارس سر داده می شود ولی آموزش و پرورش هنوز یک LMS فارسی درست و حسابی برای تدریس آنلاین معلمان طراحی و تدوین نکرده است ؟ مگر آقای حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در همان ابتدای کار تصریح نکرد که معلمان انحرافات سیستم را به ایشان گوشزد کنند ؟ "

واکنش شتاب زده و خشم آلود وزارت آموزش و پرورش نسبت به شفاف سازی در مورد شبکه " شاد " ؟!

صدای معلم گزارش می کند ؛

گروه گزارش/

 شفاف سازی در مورد شبکه شاد و پیام رسان های داخلی و پرسش های صدای معلم

امروز و به فاصله کم تر از یک ساعت از انتشار گزارش صدای معلم با عنوان مدارس و معلمان " شاد " نمی خواهند ! به جای بخشنامه و دستور با احترام کامل به اصل " مدرسه محوری " به آنان انگیزه بدهید ! ؛ وزارت آموزش و پرورش در این مورد اطلاعیه ای صادر کرد . ( این جا )

پرتال وزارت آموزش و پرورش می نویسد : « صدای معلم » می خواهد بداند ؛ از چه زمانی وزارت آموزش و پرورش الزام قانونی پیدا کرده است تا به شبکه‌های اجتماعی غیررسمی پاسخ گو باشد ؟

"  وزارت آموزش و پرورش استفاده از ظرفیت تمامی بخش‌های داخلی کشور در حوزه فناوری اطلاعات تاکید می‌کند و در راستای اجرایی کردن شبکه اجتماعی دانش آموزی «شاد» از ظرفیت 5 پیام رسان داخلی استفاده خواهد کرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، وزارت آموزش و پرورش با صدور اطلاعیه‌ای به ادعای نادرست برخی افراد در استفاده انحصاری و جانبدارانه از یک پیام رسان خاص در موضوع شبکه اجتماعی دانش آموزان  «شاد» واکنش نشان داد.

 شفاف سازی در مورد شبکه شاد و پیام رسان های داخلی و پرسش های صدای معلم

براساس این اطلاعیه؛ ترجیح آموزش و پرورش در جهت‌گیری به سمت آموزش‌های مجازی استفاده از پیام رسان‌های داخلی است که در این راستا آموزش و پرورش بر رعایت سه اصل پایداری، کیفیت ارتباط و دسترسی موثر تاکید دارد.

در این اطلاعیه تاکید شده است‌؛ وزارت آموزش و پرورش نیز در راستای تحقق برنامه ششم توسعه، استفاده از فناوری‌های نوین ارتباطی درآموزش که مورد تاکید سند تحول بنیادین هم است، به راه اندازی شبکه اجتماعی دانش آموزان «شاد» اقدام کرده است که در راستای اجرایی شدن آن از ظرفیت تمام پیام رسان‌های داخلی که دعوت آموزش و پرورش را پذیرفته بودند، استفاده کرده است و تمامی مستندات آن موجود است، بنابراین ادعای این که آموزش و پرورش انحصار در استفاده از یکی از پیام رسان‌ها را مد نظر قرار داده است، از اساس تکذیب می‌شود.

براین اساس‌؛ هرگونه خبرمنتشر شده در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی غیررسمی مبنی بر حذف گروه‌ها و کانال‌های آموزشی در پیام رسان‌های خارجی تکذیب می‌شود.

در پایان این اطلاعیه آمده است؛ آموزش و پرورش به عنوان نهاد حاکمیتی اطلاعات کاربرانش را در اختیار دارد و به هیچ دستگاه و شرکتی این اطلاعات را ارائه نمی‌دهد.

براین اساس؛ ۵پیام رسان داخلی برای همکاری در شبکه اجتماعی دانش آموزان«شاد» اعلام آمادگی کرده‌اند و آموزش و پرورش هیچ‌گونه امتیازی برای پیام رسان خاصی قائل نیست.

لذا ضمن تکذیب این گونه ادعاهای واهی اعلام می‌شود که این وزارتخانه حق قانونی هرگونه اقدام حقوقی در مراجع قضایی را در صورت تکرار این گونه موارد برای خود محفوظ می‌داند. "

« صدای معلم » بر اساس مطالبه گری و شفاف سازی در این مورد چند پرسش را مطرح می کند . پیام رسان ها در همه جای دنیا ماهیتی " اجتماعی " دارند و کارکرد آن ها در جهت ارتباطات و تعامل های اجتماعی پی ریزی شده است .

1- سید محمد بطحایی وزیر پیشین آموزش و پرورش در حاشیه همایش تبیین آیه سال و نشست مسئولان و معاونان اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در جمع خبرنگاران درباره مفاد تفاهم نامه امضا شده میان آموزش و پرورش و سازمان اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در 21 فروردین 1397 اظهار داشته بود : ( این جا )

" چند روز پیش بخشنامه ای را صادر کردیم که طی آن ذکر شده با توجه به سیاست های کلی نظام و فضای انحصاری که برای یک پیام رسان خارجی ایجاد شده است کلیه بخش های آموزش و پرورش باید از پیام رسان داخلی استفاده کنند. خوشبختانه ما پیام رسان های داخلی خوبی داریم که اشکالات آنها در حال برطرف شدن است. در آموزش و پرورش نیز مذاکره را با دو پیام رسان داخلی آغاز کرده ایم که ان شاءالله طی روزهای آینده با آنها به توافق می رسیم.

در این بخشنامه ما کلیه واحدهای اداری را در استفاده از پیام رسان خارجی منع کردیم چرا که معتقدیم پیام رسان خارجی آسیب های جدی به سبب تربیتی به دانش آموزان مان وارد می کند. خواهش ما از اولیا و دانش آموزان این است که به سمت استفاده از پیام رسان داخلی حرکت کنند.

 شفاف سازی در مورد شبکه شاد و پیام رسان های داخلی و پرسش های صدای معلم

این بخشنامه که با امضای شاپور محمدزاه ،٬ مشاور وزیر و مدیرکل دفتر وزارتی منتشر شد بود٬ از همه معاونت‌ها٬ ادارات کل ، مراکز و سازمان‌های تابعه آموزش و پرورش خواسته بود که از پیام‌رسان‌ها و شبکه‌هایی چون تلگرام ، اینستاگرام ، واتس‌اپ ، لای ، تانگو و غیره استفاده نکنند.

همچنین هشدار داده شده بود که استفاده از شبکه‌ های خارجی برای اطلاع‌رسانی و به اشتراک گذاشتن اطلاعات چه برای دانش‌آموزان و چه از سوی دبیرخانه‌ها و استفاده از امور تبلیغاتی و فراخوان‌ها مجاز نیست و در هر سطحی پیگرد قانونی دارد.

علاوه بر واحدهای اداری وزارت آموزش و پرورش، همه مدارس شامل دولتی، غیردولتی نیز مخاطب این بخشنامه هستند.

در این ابلاغیه البته به چند بخشنامه و دستورالعمل دولتی در این زمینه که ۹۶، ۹۴ و ۹۳ صادر شده‌اند استناد شده است.

آیا وزارت آموزش و پرورش در این مورد بخشنامه جدیدی صادر کرده است ؟

این عبارت وزارت آموزش و پرورش را چگونه باید تعبیر و تفسیر کرد :

" هرگونه خبر منتشر شده در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی غیررسمی مبنی بر حذف گروه‌ها و کانال‌های آموزشی در پیام رسان‌های خارجی تکذیب می‌شود. "

2-« صدای معلم » می خواهد بداند ؛ از چه زمانی وزارت آموزش و پرورش الزام قانونی پیدا کرده است تا به شبکه‌های اجتماعی غیررسمی پاسخ گو باشد ؟

آیا این وزارتخانه و روابط عمومی آن به همان اندازه که به این شبکه های غیررسمی حساس و پاسخ گو هستند به رسانه های رسمی هم پاسخ گو هستند ؟

آیا روابط عمومی این وزارتخانه در محیطی غیر از " شبکه مجازی " فعالیت می کند که در برابر آن موضع می گیرد ؟

در این اطلاعیه وزارت آموزش و پرورش گفته است که به عنوان نهاد حاکمیتی اطلاعات کاربرانش را در اختیار دارد و به هیچ دستگاه و شرکتی این اطلاعات را ارائه نمی‌دهد.

پرسش صدای معلم از مسئولان این وزارتخانه آن است که بر اساس گزارش مستند این رسانه ، اطلاعات شناسنامه ای و خصوصی معلمان و همکاران مدرسه که البته همه آن ها را می توان در فرم 502 هر کارمند یافت به چه درد این سامانه می خورد ؟

3-پیام رسان ها در همه جای دنیا ماهیتی " اجتماعی " دارند و کارکرد آن ها در جهت ارتباطات و تعامل های اجتماعی پی ریزی شده است .

در کدام یک از نظام های آموزشی یه ویژه توسعه یافته چنین کارکردهایی برای " پیام رسان ها " و " شبکه های اجتماعی " تعریف شده است ؟

  تدریس آنلاین ابزارها و قواعد خاصی دارد. مثلا تدریس آنلاین رسمی از طریق سیستم LMS امکان پذیر است.

" باید به مدیران محترم وزارت آموزش و پرورش یادآوری کرد که تدریس آنلاین رسمی فقط از طریق ال ام اس ها ممکن است. چطور شده که بیست سال بیشتر است که شعار هوشمند سازی مدارس سر داده می شود ولی آموزش و پرورش هنوز یک lMS فارسی درست و حسابی برای تدریس آنلاین معلمان طراحی و تدوین نکرده است ؟ " ( این جا )

4-نکته تاسف آور در این اطلاعیه تهدید پرسش گران و منتقدان به برخوردهای حقوقی و قضایی است .

این مسائل در حالی بیان می شوند که هنوز جوهر بخشنامه وزارتی در زمان سرپرستی جواد حسینی در مورد " ممنوعیت شکایت از رسانه ها " در آموزش و پرورش خشک نشده است ! ( این جا )

آیا این نوع گفتمان به نوعی برگشت به فضای " فرهنگ امنیتی " نیست ؟

مگر آقای حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در همان ابتدای کار تصریح نکرد که معلمان انحرافات سیستم را به ایشان گوشزد کنند ؟

آن تحول واقعی که قرار بود توسط ایشان و با مشارکت و تعامل معلمان حاصل گردد به کجا انجامید ؟

انتظار معلمان و ذی نفعان آموزش و پرورش از این وزارتخانه شفاف سازی ، پاسخ گویی و تصحیح اشتباهات است .

پایان گزارش/


 شفاف سازی در مورد شبکه شاد و پیام رسان های داخلی و پرسش های صدای معلم

یکشنبه, 10 فروردين 1399 21:37 خوانده شده: 755 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +6 0 --
ناشناس 1399/01/10 - 22:33
اگر بخواهیم در سایت آمازون کالایی را بفروشیم الزامی برای داشتن موبایل نداریم و پست الکترونیک کفایت می کند
چرا معلم را به داشتن موبایل اجبار می کنند در حالی که برای سلامتی ضرر دارد؟
کاش زلزله ای بیاید و تمام این موبایلها به زیر خاک فرو رود که چنین زندگی خفت باری نداشته باشیم
پاسخ + 0 0 --
معلم ناامید 1399/01/11 - 16:48
مقاله بجا و جالبی بود
متاسفانه فضای یاس ناامیدی رانت و تبعیض و...بر بیشتر محیطها از جمله در فضای مجازی و انتخاب و رقابت در انتخاب مشتری حاکم است و...
پاسخ + 0 0 --
معلم ناامید 1399/01/11 - 16:49
این درست نیست اجبار و...در انتخای روبیکا یا...
پاسخ + +5 0 --
مدیر 1399/01/10 - 22:38
صدای معلم کجای کاری ، دستگاه تعلیم و تربیت کشور توسط مدیرانش به خاک مذلت کشیده شده ، امرمهم تربیت را در قالب چند پیام رسان آورده . تبریک به آقایان ‌ پیام رسان جای چت و دل و قلوه گرفتن و رد و بدل کردن پیام و مطالب دم دستی هست ، وای به حال ما ، به بهانه متنوع کردن تربیت و اجرای سند تحول باعجله و برای بزک کردن کارنسنجیده خود شبکه شاد را راه انداخته اند ، روانشان شاد
پاسخ + 0 0 --
مدرس آزاد 1399/01/11 - 20:23
بار الهی !! در تداوم و اثرات توهّمات قدیم، توهّمی نو نصیبمان مگردان!
پاسخ + +6 0 --
یک معلم دلسوز 1399/01/10 - 22:46
خدایا کار ما به کجا رسیده ، با سنگین آموزش ، تربیت ، یادگیری و پرورش یا نسل را بر چند پیام رسان پیزوری سوار کردند .
به کجا داریم می ریم ؟ یعنی یک متخصص آموزش مجازی ، یک متخصص تعلیم و تربیت در وزارت ا پ نیست که این پسرفت و انحراف را گوشزد کند ‌‌ ؟ وقتی پست و مقام ها براساس تخصص و تعهد نباشد و افراد بله قربان گو دور حضرات جمع شده باشند ، آخر و عاقبت ما همینه ، متاسفم ، متاسفم
پاسخ + 0 0 --
مدرس آزاد 1399/01/11 - 20:27
بار الهی !! سلام ما را به امام صادق(ع) برسان !
پاسخ + +4 0 --
فرهنگی 1399/01/10 - 22:58
چرا باید کدملی و شماره تلفن را در پیام رسانه‌هایی که مدیر مدرسه انتخاب می کند قرار دهیم ، مدیر برچه اساسی برای دانش آموزان تعیین تکلیف می کند ؟
پاسخ + 0 0 --
مدرس آزاد 1399/01/11 - 20:28
بار الهی !! توهّم، کوته نظری و کوته بینی را از مدیران و مدیر مدیران دور کن !!
پاسخ + +6 0 --
معلم 1399/01/10 - 23:02
فروش اطلاعات را متوقف کنید . مامعلمان اطلاعات شخصی خود را مسنجرها نمی دهیم . لطفا با این مانور دروغین و هیاهوی شاد ، تعلیم و تربیت را به سخره نگیرید
پاسخ + 0 0 --
مدرس آزاد 1399/01/11 - 20:30
بار الهی !! غیرتمندان را در مسیر غیرتی که دارند غیور نگه دار !
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/01/14 - 18:18
مثلا چه اطلاعات ارزشمندی من معلم یک لاقبا دارم؟
پاسخ + +5 0 --
پسر شجاع 1399/01/10 - 23:42
نترس صدای معلم ، شبکه شاد هم یک ژانگولر جدید آپ هست ، بجای احقاق حق معلم ، هی از خودشون طرح در می کنند !!!
پاسخ + 0 0 --
مدرس آزاد 1399/01/11 - 20:33
بار الهی !! توهّم در ذهن ما شعبده کرد پس در مقام احقاق حق فشل شد
پاسخ + +3 0 --
معلم 1399/01/11 - 00:05
اطلاعیه روابط عمومی هم شبیه توپ و نشرهای ملوکانه هست
اگر جرات دارید متن تفاهم نامه یا قراداد را با پیام رسان ها در سایت وزارت آپ قرار دهید
پاراگراف آخر کنفرانس آقای شرفی را مطالعه کنید ‌ یکی از راهها را ورود به پیام رسانها و درج کدملی و سایر اطلاعات شخصی می داند ‌ چه تضمینی بر امنیت این اطلاعات هست ؟
پاسخ + 0 0 --
مدرس آزاد 1399/01/11 - 20:36
بار الهی !! آنهایی که استقامت کردند را به آنهایی که استقامت نکردند معرفی کن !
پاسخ + 0 0 --
محمد 1399/01/12 - 13:32
خودشان را خسته می کنند ، بجای سروصدا ، بفرمایند تجهیزات سخت افزاری جهت ۹۳۰ هزار معلم چه وقت به مدارس میرسه که شبکه شاد راه بیافتد !!!!
پاسخ + +2 0 --
سلمانی ‌‌‌‌پور 1399/01/11 - 00:23
واقعا امر مهم تربیت به دست پیام رسان عادی باشد ننگ است ‌ وزیر آموزش و پرورش در صحبت های اخیر خود گفت که ۳۰ درصد دانش اموزان به اینترنت دسترسی ندارند ، یعنی حدود پنج میلیون نفر شبکه شاد به دردشان نمیخورد، و بقیه معلمان هم از آن استقبال نخواهند کرد، بجای ایجاد شبکه شاد به فکر افزایش پوشش اینترنت برای مدارس باشید ،
پاسخ + 0 0 --
مدرس آزاد 1399/01/11 - 20:38
بار الهی !! آنچه خیر است برای اخیار ایجاد کن !! به حرمت آبرویشان و خداوندیت!
پاسخ + +4 0 --
معاون اموزشی 1399/01/11 - 06:51
توی چندین سالی که دفتر و سازمان آموزش از راه دور راه اندازی شد آقایان بیکار وزارت آپ به فکر بسترسازی برای اشاعه آموزش های مجازی و الکترونیکی نبودند؟ اینهمه حقوق بگیر تو اتاق های وزارت آپ چپ و راست پرسه میزنند و تحت عناوین ریس اداره و کارشناس مسوول و کارشناس تکنولوژی آموزشی ، فناوری ، رشته های دیداری_ شنیداری ، کارشناس همگام و... . چه کار مفیدی که به درد معلم و مدرسه بخورد،انجام دادید بحران کرونا اوج ناکارآمدی بدنه غیر مفید نظام آموزشی را نشان داد . اگر خیل عظیم معلمان نبودند که در این مدت به واسطه انواع قالب های ارتباطی تلاشهایی را تحت عنوان آموزش مجازی انجام بدهند که بی آبرویی شما ستاد نشینان بی کفایت بدتر می شد .
پاسخ + 0 0 --
مدرس آزاد 1399/01/11 - 20:41
بار الهی !! اینهمه نخبه و کارشناس را از آنهمه و اینهمه توهّم دور کن !
بار الهی ! توهّم را از معلمان دور کن !
پاسخ + +5 0 --
معلم 1399/01/11 - 07:31
متاسفانه هیچ گونه زیرساختی برای تدریس آنلاین را فراهم نکردن و حالا دارن با دستپاچگی واکنش های ضعیف در برابر هر انتقادی از خودشون نشون میدن...وزارت خونه ای که اخبار مهمش پرداخت حقوق کارکنانش می باشد چه انتظاری ازش باید داشته باشیم؟الان دو ماه مدارس تعطیله و خدا را شکر که صدا و سیما همکاری کرد آموزش کامل تعطیل نشه و البته خود همکاران از طریق فضای مجازی تدریس را ادامه دادند...
پاسخ + 0 0 --
مدرس آزاد 1399/01/11 - 20:49
بار الهی !! اگر آموزش و پرورش از بدو تأسیس تا کنون از توهّماتی دور می‌بود و بهینه فکر می‌کرد و بهینه عمل می‌کرد! آیا بحرانش حقوق معلمان می‌بود؟

تدریس در فضای مجازی لطفی است و نه تکلیفی!! و چه بسا معلمانی در این فرصت به برخی فعالیت‌های اجتماعی و تولیدی و فرهنگی و اجرایی و ... مفیدتری پرداخته‌اند، لااقل فرصت را به معلمان دیگر داده‌اند که در دروس سنگینتر و پایه‌ای تر دانش آموزان ریشۀ علمی بگیرند و الا دروس خودشان برای ....
پاسخ + 0 0 --
مدرس آزاد 1399/01/11 - 20:58
البته کلاس درسی می‌تواند برای برخی دروس تا کیفیتی مشخص برای برخی کلاسها در مدرسه و یا غیر مدرسه باز شود با این تفاوت که معلم به جای یک کلاس، برای یک مقطع تدریس کند
به عنوان مثال به جای فضای مجازی در یکی از باغ‌ها و مساجد تعطیل که ویروس احتمالی با گذشت زمان مرده می‌شود و گنجایش هزار نفر را دارد تعداد 60 دانش آموز را با فاصله نشاندم و رفع اشکال درسی نمودم
پاسخ + 0 0 --
زینعلی پور 1399/01/11 - 21:50
وزارت آموزش و پرورش حتی چشم طمع به گوشی هوشمند معلمان داره ، از جیب و تجهیزات شخصی معلمان نگون بخت می خواهد برای آموزش مجازی استفاده کند . زرشک
پاسخ + +2 0 --
اموزگاردبستان 1399/01/11 - 09:29
چکار دارید می کنید ؟ توی این بحران صدها هزار معلم ، مدیر و معاون را نکشونید مدرسه ، چه خبره ؟ شبکه شاد را به قیمت کشتن دهها نفر از معلمان می خواهید برای چه ؟
پاسخ + 0 0 --
مدرس آزاد 1399/01/11 - 21:00
نظر را اشتباها در نظر قبلی دادم

در ارائه محدود مکانی، معلم می تواند در مکانی به جای تدریس به یک کلاس به یک مقطع تدریس کند
پاسخ + +4 0 --
مدیر مدرسه 1399/01/11 - 10:14
تبریک به نیروهای اداری بابت اینهمه سروصدا . احسنت چه آشوبی درست کردید ، با بخشنامه های زورکی و تهدیدآمیز ، صدها هزار نیروی آموزشی را به مدارس گسیل می کنید و ترسی از شدت بخشیدن به بحران کرونا ندارید
از طرف دیگر میلیونها دانش آموز و صدهها هزار فرهنگی را وادار به نصب اپلیکیشنی می کنید که نسبت به آگاهی کافی ندارند .
ببینید با چه نیروهایی شدیداً غیرعلنی و بیسواد شدیم ۸۰ میلیون نفر
پاسخ + 0 0 --
مدرس آزاد 1399/01/11 - 21:02
بار الهی !! بصر ما را بصیر کن !
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1399/01/11 - 11:09
جالبه همه شون و زرا و مدیران کلتوی توییتر، پست میذارند و عضو تمام شبکه ها هستند.
پاسخ + 0 0 --
مدرس آزاد 1399/01/11 - 21:03
بار الهی !! اسارت و آزادی و آزادگی را برایم معنا کن !
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1399/01/11 - 15:33
من اگر همین الان بخواهم یک گوشی اندروید بخرم باید دو سوم حقوقم بدهم .حقوقی که دارویی ماه هم نمی کشه اینها چی فکر کردن خخیلی برای معلم رفاه فراهم کردن
پاسخ + 0 0 --
مدرس آزاد 1399/01/11 - 21:05
بار الهی !! تکلیف ما را فقط در پول ما قرار نداده‌ای! به ما توفیق دور شدن از توهّم را نصیب کن !!!!
پاسخ + +2 0 --
زیبا 1399/01/11 - 18:57
وزارت آموزش وپرورش یکی ازمرموزترین ورمزآلودترین وزارتخانه های این کشوراست اصلامعلوم نیست دراین وزارتخانه چه خبراست در خیابانهای سپهبدقرنی وایرانشهرو...انواع واقسام معاونتهاودبیرخانه های این وزارتخانه به چشم میخوردکه کسی ازرازوجوداین ساختمانهااطلاع نداردمعمولاارباب رجوع هم که به این ساختمانهامراجعه میکندنه تنهاکارش راه نمی افتدبلکه اورابه بیراهه میبرندوحتی مسخره میکنندازوزرای بی لیاقت این وزارتخانه هم درطول سالهای متمادی عمراین وزارتخانه جزجلب رضایت بالاترهاهیچ حرکتی دیده نشده است .دوستان گرامی بنظرمن حقیراین وزارتخانه توسط اجنه اداره میشود!!!
پاسخ + 0 0 --
مدرس آزاد 1399/01/12 - 08:05
سلام جناب آقای پور سلیمان با عرض خسته نباشید

کم کم دارم احساس می‌کنم، برخی از مطالبی را که درک آنرا ندارید و یا با علم خود آنرا بی ربط می‌پندارید در نظرات قرار نمی‌دهید، باز هم بطور اتفاق در اینجا نظرم نیامد و یا نخواستید نظرم باشد؟
متاسفانه گهگاه می‌بینم از برترین و علمی‌ترین نظرم که الف الفبای فتح باب موضوعی علمی و تجربه شده یا نشده از سوی عالمان آن علم است را حذف کرده و نیاوردید!!!

برخی از مطالبی که می‌نویسم بر گرفته از کتاب‌هایی ارزشمند از نویسندگان شایسته و مورد تأییدی است که الزامی برای تدریس آن در حوزه و دانشگاه دیده نشده است! و با علومی دیگر پیوند داده‌ام!

آنچه نوشتم از کجا می‌دانید از قرآن بود یا نهج‌البلاغه یا نهج الفصاحه یا فلان کتاب شیخ صدوق، جلد چندم باب چندم و صفحه چندم یا کلینی یا شهید مرتضی مطهری؟! در مورد انسان بود یا جن؟! آیا مرجع تقلیدی آنرا تجربه کرده بود یا خیر؟!

ادامه دارد ....
پاسخ + 0 0 --
مدرس آزاد 1399/01/12 - 08:07
..... ادامه از قبل

اکنون کجای دو حرف از 27 حرفیم؟!

جناب پور سلیمان! من خودم، خودم را به شدت محدود می‌کنم؛ دیگر شما مرا محدود مکن!

هرچند که این نظر را دیگر نمی‌نویسم و لیکن از حذفیات پیشین شاید دوباره بنویسم!

بار الهی!! سلام ما را به آن عالمان عاملی که هدایت خواستند و در خواب یا بیداری یا مکاشفه یا ... هدایت یافتند، برسان!
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1399/01/12 - 08:48
دوست عزیز

آقا / خانم مدرس آزاد

نوروز را خدمت شما و خانواده محترم شادباش می گویم .

در ابتدا از همراهی و مشارکت شما در این رسانه سپاسگزارم .


ذکر چند نکته ضروری است :

1- این رسانه بر خلاف بسیاری دیگر قائل به آزادی بیان و گردش آزاد اطلاع رسانی و احترام به مخاطب است . اما این به آن معنا نیست که صدای معلم هر نظری را به ویژه " غیرمرتبط " منتشر کند .

تمام نظرات شما غیر از یک مورد منتشر شده است .

موضوع و محتوای مطلب در مورد " شبکه شاد " و عملکرد وزارت آموزش و پرورش بوده است .


دوست عزیز

باید طوری نوشت که دیگران هم مطلب را بفهمند و با ما گفت و گو کنند .

" سقف بیشتر از 8 زراع بالای سرمان قرار مده! "


" سلام ما را به اویس قرنی برسان! و آنهایی که در فضای بی سقف دعا کردند و دعایشان مستجاب شد!"

" بار الهی !! ای لرزاننده ستونهای اجحاف در بنای اجحاف! در شهر ایران و غیر ایران!! و چه شبیه است به طهران!"

پرسش من این است ؛ این مطالب چه ارتباطی با محتوای گزارش و مطلب دارد ؟

ضمنا شما به کرات شبیه و هم جنس این مطالب را در پست های دیگر هم مننشر می کنید !

اویس قرنی چه ارتباطی با شبکه شاد دارد ؟

منظور از " سقف بیشتر از 8 زراع " و ارتباط آن با محتوای گزارش چیست ؟

به نظر می رسد رویه این رسانه در انتشار همه مطالب، نظرات ، یادداشت ها و... نوعی توقعات و انتظارات " غیرمعقول " و " غیرمنطقی " در برخی مخاطبان ایجاد کرده است که هر چه بنویسند باید منتشر شود.

ممکن است بسیاری از رسانه ها حتی به انتقاداتی این چنین هم پاسخ ندهند و یا اصلا موضوع را منتشر نکنند .

درخواست بنده به عنوان یک معلم و نیز مدیر رسانه آن است که سعی کنیم فضای گفت و گو و دیالوگ برقرار شود .

پرسش من این است تاکنون چند نفر برای نظرات شما نظر نوشته و یا با شما اشتراک مساعی کرده اند ؟

به نطر می رسد باید از فضای " آسمانی " فاصله گرفته و کمی با دیگران در " زمین " گام برداریم !

پایدار باشید .
پاسخ + +2 0 --
دبیر مفت 1399/01/11 - 19:50
حتی اگر سیستم LMS رو هم فعال کنن و زیرساختها رو هم فراهم کنن ما هیچ همکاری ای نخواهیم داشت.
اگر اجبار کنن اونطوری درس میدیم و امتحان میگیریم که خودشون تو آزمون رتبه بندی بهمون آموزش دادن. جزوات مزخرف و غیر مرتبط با سرفصل دروس و آزمونهایی که کسی نتونه جواب سوالها رو بده.
درس پس میدیم جناب وزیر.
پاسخ + +3 0 --
معلم 1399/01/11 - 19:52
بنده توانایی خرید گوشی راندارم آموزش وپرورش لطف کنه یک گوشی به مابده تابتونیم اقدام به تدریس کنیم
پاسخ + 0 0 --
مدرس آزاد 1399/01/11 - 21:17
بار الهی !! یکلفونه ما لا یطیق
پاسخ + +3 0 --
ناشناس 1399/01/11 - 20:21
این طرح برای همه مدارس قابل اجرا نیست در بسیاری از مدارس 80 درصد کتب درسی تدریس شده ادامه را بسبارید به مدیران ومدارس از طرفی بنده راضی نیستم اطلاعاتم در اختیار بیام رسانها قرار گیرد
پاسخ + +1 0 --
جلیل آقابابائی 1399/01/11 - 21:16
بنده با نطر همکاران عزیز موافقم،متأسفانه آموزش و پرورش به تحولی که ادعا دارد خیلی فاصله دارد و هیچگاه نظرات صاحب نظران فرهنگی متعهد جویا نشده و یا در عمل به اهمیتی نمیدهد.پیامرسانهای داخلی رامتأسفانه قابل اعتماد نیستند.
پاسخ + 0 0 --
oooo 1399/01/11 - 21:51
بدون هیچ خطشه ای آیلاندم
پاسخ + +1 0 --
داود 1399/01/11 - 22:24
احسنت جناب پور سلیمان رد پای سخن شما رادر مورد شعار زدگی ولجبازی وخودمحوری و عقل کل وعدم اعتقاد به تعامل ومشارکت معلمان را در همین موضوع می توان دید.بگذار تا ببینیم از این کوزه چی بیرون می اید.
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1399/01/12 - 09:55
درود بر شما

آقای داود

سپاس از شما .

متاسفانه به نظر می رسد ؛ " خودمداری " در همه سطوح این جامعه نهادینه شده است .

پایدار باشید .

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

میزان توجه به " منشور حقوق شهروندی " در وزارت محسن حاجی میرزایی را چگونه ارزیابی می کنید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور