صدای معلم

" روح قانون تشکیل شوراهای آموزش و پرورش بر " تمرکز زدایی " تاکید و تصریح می کند . روسای شوراهای آموزش و پرورش به جامعه و افکار عمومی توضیح دهند که تا چه میزان در راستای اهداف اصلی قانون تشکیل شوراهای آموزش و پرورش حرکت کرده و چقدر آن را محقق کرده اند ؟ به نظر می رسد در ادبیات مسئولان وزارت آموزش و پرورش ، مشارکت فقط در پول دادن و پول گرفتن خلاصه می شود و این مقامات به جنبه های انسانی قوانین و روح آن ها توجهی ندارند . پرسش « صدای معلم » این است که چرا تفکر علمی و پژوهشی در ادبیات مسئولان علی رغم شعارهای آنان جایگاهی ندارد ؟ "

توسعه مدارس هیات امنایی شاهکار برترین شوراهای آموزش و پرورش استان چهارمحال و بختیاری ؟!

صدای معلم منتشر می کند ؛

گروه گزارش/

 توسعه مدارس هیات امنایی شاهکار برترین شوراهای آموزش و پرورش استان چهارمحال و بختیاری

هنوز وزارت آموزش و پرورش به گزارش صدای معلم با عنوان " عملکرد پرسش برانگیز و غیرکارشناسی وزارت آموزش و پرورش در مورد روز شمار هفته شوراهای آموزش و پرورش ؟! " پاسخی ارائه نکرده است . ( این جا )
در این گزارش آمده است :

" مطابق اعلام وزارت آموزش و پرورش ؛ روز شمار هفته شوراهای آموزش و پرورش به ترتیب زیر با شعار «نگاه ملی، تحول منطقه ای» نام گذاری و اعلام گردیده است :

" یکشنبه 98/10/29 شوراهای آموزش و پرورش، تبلور مدرسه محوری در مدارس هیات امنایی و وابسته "

توسعه مدارس هیات امنایی شاهکار برترین شوراهای آموزش و پرورش استان چهارمحال و بختیاری

« صدای معلم » در ادامه می نویسد :

" در میزگرد علمی – تخصصی با عنوان : " بررسی و نقد پدیده تنوع مدارس در نظام آموزشی ایران " که به مناسبت هفته پژوهش به میزبانی پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش در سالن اجتماعات سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی برگزار گردید ؛ بهزاد نظری عضو هیات علمی جهاد دانشگاهی دانشگاه تهران در میزگرد علمی – تخصصی " بررسی و نقد پدیده تنوع مدارس در نظام آموزشی ایران " نتایج پژوهش و تحقیقات زیر را در مورد تنوع مدارس البته در مورد مدارس هیات امنایی به صورت زیر بیان کرد : ( این جا )

" در نوع مدارس عادي- دولتي ضرورت توجه جدي و همه جانبه براي رفع مشكلات حادث شده و توسعه بي‏ رويه مدارس سمپاد، نمونه دولتي و شاهد و البته هيات امنایی مورد تاكيد قرار گرفت و لزوم توجه مجدد آموزش و پرورش به احياء مدارس عادي از نظر داشتن دانش آموزان ملحوظ گرديد.مدارس عادي دولتي امروزه انباني از دانش آموزان بي انگيزه و برگشت خورده از مدارس خاصند، در حالي كه سرمايه‏ گذاري اصلي نظام آموزش بايد مبتني بر ارتقاء و كيفيت بخشي اين نوع مدارس باشد.

در مدارس هيات امنایي جمع بندي اين است كه اين مدارس فرصتی براي خانواده‏ هاي طبقه متوسط جامعه كه عموماً كاربر فرهنگي و فرزندان خانواده ‏هاي آموزش و پرورشی هستند، ايجاد كرده است و لیکن لازم است اين مدارس به هيچ وجه توسعه نيابند. تدوين آئين نامه‏ هايي كه قدرت مديران در مقابل سفارش پذيري براي ثبت نام در اين نوع مدرسه را تقويت مي ‏كند و مدير مي ‏تواند در مقابل سفارشات ثبت نام غيرقانوني دانش آموزان بايستد مورد تاكيد قرار گرفت. "

حال پرسش « صدای معلم » آن است که اقدام وزارت آموزش و پرورش در نامیدن و تبلیغ یکی از روزهای هفته به نام " مدارس هیات امنایی " با کدام پژوهش و فرضیه عقلانی و منطقی تطابق و تجانس دارد ؟

این انتخاب با کدام مواد و نیز اهداف قانون تشکیل شوراهای آموزش و پرورش برابری می کند ؟ "

امروز سه شنبه 29 بهمن پرتال اداره کل آموزش و پرورش استان چهار محال بختیاری نوشت : ( این جا )

"در جلسه شورای آموزش و پرورش استان سه شورای آموزش و پرورش برتر شهرستان ها و مناطق معرفی شدند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان چهارمحال و بختیاری در جلسه شورای آموزش و پرورش استان که به ریاست استاندار چهارمحال و بختیاری تشکیل گردید شوراهای آموزش و پرورش برتر استان معرفی شدند.

توسعه مدارس هیات امنایی شاهکار برترین شوراهای آموزش و پرورش استان چهارمحال و بختیاری

در این جلسه، شوراهای آموزش و پرورش شهرستان شهرکرد و کوهرنگ به عنوان شوراهای برتر کشوری و شورای آموزش و پرورش شهرستان بن به عنوان شورای برتر استانی معرفی شدند و از فرمانداران این شهرستان ها به عنوان رئیس شورا و از رؤسای آموزش و پرورش شهرستان ها به عنوان دبیران شورا و همچنین از کارشناسان شورای این شهرستان ها تقدیر بعمل آمد.

به گفته رئیس اداره مشارکت های مردمی اداره کل آموزش و پرورش استان این ارزشیابی بر اساس 21 سنجه در سطح استان صورت گرفت.

محمد شرافت عملکرد قابل توجه این شوراها در شاخص های :

  • دعوت از مسئولین کشوری و استانی در جلسات شورای آموزش و پرورش
  • مصوبات مالی و پیگیری مصوبات
  • استفاده از ظرفیت خیرین
  • پاسخ به موقع به مکاتبات اداری
  • جذب حداکثری در بند 4 ماده 11 قانون تشکیل شوراهای آموزش و پرورش
  • برگزاری جلسات شورا طبق بند6 قانون
  • پیگیری وصول عوارض شهرداری
  • توسعه مدارس هیات امنایی

را علت کسب این موفقیت دانست و اظهار امیدواری کرد: شوراهای آموزش و پرورش بیش از پیش بتوانند در جهت تحقق اهداف نظام تعلیم و تربیت به متصدیان امر کمک کرده و موجبات تسهیل شرایط برای فعالیت های گوناگون آموزش و پرورش را فراهم آورند. "

ماده 1 از قانون تشکیل شوراهای آموزش و پرورش در استان ها ، شهرستان ها و مناطق کشور مصوب 26 / 10 / 1372 مجلس شورای اسلامی تصریح می کند :

" به منظور تحقق مشارکت و نظارت مردم در امر آموزش و پرورش و بهره گیری از کلیه منابع و امکانات جهت تاسیس ، توسعه و تجهیز فضاهای آموزشی و پرورشی و تسهیل در فعالیت های اجرایی آموزش و پرورش ، شوراهای آموزش و پرورش در استان ها و شهرستان ها به شرح این قانون تشکیل می گردد . "

مواردی که ذکر شده بیشتر بر جنبه های مالی و اقتصادی تاکید دارند در حالی که روح قانون تشکیل شوراهای آموزش و پرورش بر " تمرکز زدایی " تاکید و تصریح می کند .

روسای شوراهای آموزش و پرورش به جامعه و افکار عمومی توضیح دهند که تا چه میزان در راستای اهداف اصلی قانون تشکیل شوراهای آموزش و پرورش حرکت کرده و چقدر آن را محقق کرده اند ؟

به نظر می رسد در ادبیات مسئولان وزارت آموزش و پرورش ، مشارکت فقط در پول دادن و پول گرفتن خلاصه می شود و این مقامات به جنبه های انسانی قوانین و روح آن ها توجهی ندارند .

پرسش « صدای معلم » این است که چرا تفکر علمی و پژوهشی در ادبیات مسئولان علی رغم شعارهای آنان جایگاهی ندارد ؟

پایان گزارش/


 توسعه مدارس هیات امنایی شاهکار برترین شوراهای آموزش و پرورش استان چهارمحال و بختیاری

سه شنبه, 29 بهمن 1398 17:50 خوانده شده: 129 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +7 0 --
زنبور آخر الزمان 1398/11/30 - 04:13
تأسیس مدارس غیردولتی یعنی

بی‌عرضگی و کم‌عرضبگی دولت در مدیریت مدارس دولتی

و گرفتن ماهی از آب گل‌آلود توسط‌ بی‌عرضگان‌ و فرصت‌طلبان

و نقص در جذب نیروی شایسته در آموزش و پرورش حکومتی(دولتی-مجلسی)

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

در مورد اجرای بخشنامه وزیر آموزش و پرورش مبنی بر لزوم انتخاب شبکه اجتماعی داخلی مناسب هر مدرسه ، شما خودتان کدام پیام رسان را ترجیح می دهید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور