صدای معلم

" نخستین پرسش « صدای معلم » از نماینده صندوق ذخیره فرهنگیان کشور آن است که آیا قرار است فقط فرهنگیان سهم خویش را به صندوق پرداخت کنند ؟ چرا این مقام مسئول نمی گوید که دولت به تعهدات مغفول مانده در برنامه پنجم عمل نکرده است ؟ عملکرد و گفتار مسئولان و مقامات بهترین مسیر برای بازسازی اعتماد است "

چرا مدیر کل آموزش و پرورش گیلان و سایر مسئولان به عملکرد سازمان برنامه و بودجه در مورد صندوق ذخیره فرهنگیان " انتقاد نمی کنند ؟!

گروه گزارش/

انتقاد صدای معلم از عملکرد مدیر کل آموزش و پرورش گیلان و سازمان برنامه و بودجه در مورد صندوق ذخیره فرهنگیان

« صدای معلم » در گزارش پیشین خود در مورد " صندوق ذخیره فرهنگیان " نوشت : ( این جا )

" پرسش « صدای معلم » از مسئولان سازمان برنامه و بودجه آن است که چرا دولت  تنظيم کننده ي لايحه برنامه پنجم توسعه تبصره 63 قانون برنامه دوم را در اين لايحه ناديده گرفته است ؟

چرا سازمان برنامه و بودجه که به طور منطقی باید پیرو و بسط دهنده سیاست های دولت باشد به رأي ۱۵ دی ۹۷ از دیوان عدالت اداري اعتراض کرده است ؟ مگر نه آن که دیوان عدالت اداری به  نفع معلمان عضو صندوق ذخیره فرهنگیان و اجرای قانون رای داده است ؟

حال پرسش ما این است که صحبت های آقای جهانگیری در مورد صندوق ذخیره فرهنگیان را باید پذیرفت و یا عملکرد سازمان برنامه و بودجه را ؟

رئیس جمهور لایحه "شفافیت" مصوبه هیات وزیران به تاریخ 25 / 2 / 1398  را در تاریخ  1 / 4 / 1398  به مجلس تقدیم کرده است.

در این لایحه واژه شفافیت به صورت زیر تعریف گردیده است:

" وضعیتی که در آن اطلاعات، صلاحیت ها، رفتارها و عملکرد های موسسات مشمول در زمان مناسب و با کیفیت مناسب در معرض دسترسی و استفاده اشخاص ذینفع یا عموم مردم یا مراجع نظارتی قرار می گیرد."

لایحه شفافیت در دو سطح تکالیف عام و اختصاصی مهمترین حوزه‏‌های شفافیت را مورد توجه قرار داده که در سه دسته «شفافیت وظایف، اختیارات، مأموریت‏‌ها و صلاحیت‌‏ها»، «شفافیت فرآیند‌های سازمانی» و «شفافیت اطلاعات سازمانی» تقسیم‌بندی شده است. "

انتظار می رود مسئولان سازمان برنامه و بودجه و نیز وزیر آموزش و پرورش و شورای معاونین اش  به ویژه معاون برنامه ریزی و توسعه منابع در این مورد مواضع شفاف خود را اعلام کنند ."

شنیده ها حاکی است که  شعبه تجدید نظر دیوان عدالت اداری رای بدوی را نقض و حتی به نفع سازمان برنامه و بودجه رای داده است !

پرتال اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان امروز 9 آذر نوشت :

"نادر جهان آرای با اشاره به عضویت 85 درصدی فرهنگیان استان در صندوق ذخیره اظهار داشت: 21 هزار و 730 نفر از نیروهای رسمی و قراردادی آموزش و پرورش استان عضو این صندوق هستند.

وی افزود: گیلان همواره از تغییرات مثبت استقبال می کند و میانگین عضویت همکاران در صندوق ذخیره از دیگر استانها بیشتر است. مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان با اشاره به هجمه کج اندیشان به صندوق ذخیره فرهنگیان خاطرنشان کرد: اعتماد فرهنگیان سرمایه گرانبهایی است که دست اندرکاران صندوق شایسته است نسبت به هم افزایی و استفاده از ظرفیت های مختلف در گیلان از جمله منطقه آزاد انزلی و صنعت گردشگری استفاده بهینه کنند.

انتقاد صدای معلم از عملکرد مدیر کل آموزش و پرورش گیلان و سازمان برنامه و بودجه در مورد صندوق ذخیره فرهنگیان

سلیمی نماینده صندوق ذخیره فرهنگیان کشور نیز در جلسه کارگروه صندوق ذخیره فرهنگیان استان  با اشاره به توانمندی های صندوق ذخیره فرهنگیان اظهار داشت: خوشبختانه تاکنون همکاران بازنشسته برابر پرداخت عضویت خود، دولت و سود هر هرکدام آن را در کمتر از دو ماه دریافت کرده اند.

وی با تأکید بر تصریح برنامه ششم توسعه کشور در واریز تا سقف 5 درصد ماهیانه حقوق فرهنگیان به صندوق  گفت: به رغم تأسیس هلدینگ خدمات رفاهی شامل: شرکت لیزینگ و شرکت مسافری زاگرس، واگذاری سود سهام به فرهنگیان و راه اندازی کیف اعتباری برای اعضا از دیگر برنامه های صندوق است.

نماینده صندوق ذخیره فرهنگیان در کشور با اشاره به افزایش 5/2 برابری سود صندوق در سال 97 نسبت به 96 خاطرنشان کرد: با توجه به برآوردها امسال سود صندوق ذخیره به یک هزار و 100 میلیارد تومان خواهد رسید.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش استان گیلان نیز در این جلسه گفت: سهم الشرکه اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان در بیشتر استانها سه درصد حقوق است که باید تلاش کنیم با شیوه های اقناعی این رقم در گیلان به 3 و حتی به 5 درصد برسد. علی حسین زاده در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به تفاهمنامه جدید بین وزارت آموزش و پرورش و مسکن و شهرسازی در ساخت 170 هزار واحد مسکونی برای فرهنگیان خاطرنشان کرد: مدیران تعاون تا فردا فرصت دارند نسبت به اطلاع رسانی همکارانی که خانه دار نیستند اقدام کنند و ضروری است از ظرفیت های صندوق ذخیره در اجرای این طرح بزرگ استفاده شود.

انتقاد صدای معلم از عملکرد مدیر کل آموزش و پرورش گیلان و سازمان برنامه و بودجه در مورد صندوق ذخیره فرهنگیان

رضایتی نماینده صندوق ذخیره در استان نیز در این نشست با اشاره به بازنشسته شدن قریب به 5 هزار نفر در 4 سال اخیر اظهار داشت: در این مدت مبلغ 48 میلیارد و 479 میلیون تومان به اعضای صندوق ذخیره پرداخت شده است. وی افزود: 21 هزار و 730 نفر در گیلان عضو صندوق ذخیره فرهنگیان هستند که واریزی اعضا در ماه آبان یک میلیارد و 144 میلیون تومان بوده است. "

نخستین پرسش « صدای معلم » از نماینده صندوق ذخیره فرهنگیان کشور  آن است که آیا قرار است فقط فرهنگیان سهم خویش را به صندوق پرداخت کنند ؟

چرا این مقام مسئول نمی گوید که دولت به تعهدات مغفول مانده در برنامه پنجم که مبلغ آن ۶۳۴ میلیارد تومان است عمل نکرده است ؟

چرا مدیر کل آموزش و پرورش گیلان که مانند بسیاری از مسئولان "منتقدان " را در جایگاه " کج اندیشان " می نشاند از نماینده صندوق ذخیره فرهنگیان نمی پرسد که :  معلم ها سهم خودشان را پرداخت کرده اند اما  چرا دولت در برنامه ششم سهم خودش را نداده است !

چرا به عملکرد سازمان برنامه و بودجه در این مورد انتقادی صورت نمی گیرد ؟

« اعتماد » با بخشنامه و دستور و... حاصل نمی شود .

عملکرد و گفتار مسئولان و مقامات بهترین مسیر برای بازسازی اعتماد است .

پایان گزارش/


انتقاد صدای معلم از عملکرد مدیر کل آموزش و پرورش گیلان و سازمان برنامه و بودجه در مورد صندوق ذخیره فرهنگیان

شنبه, 09 آذر 1398 22:31 خوانده شده: 378 دفعه چاپ

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

" کیفیت آموزش " را در شبکه شاد و برنامه های تلویزیون چگونه ارزیابی می کنید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور