صدای معلم

"اعلام نخستین وزارت آموزش و پرورش در زمان بازگشایی مدارس مبنی بر اولویت داشتن آموزش حضوری ضمن آن که با تجارب جهانی سازگار است و فلسفه " مدرسه " و کارکردهای اصلی و واقعی آن را پر رنگ می کند اما بیم آن می رود که در سایه کم کاری و بیکاری پنهان برخی واحدهای آموزشی که اتفاقا در مناطق برخوردار هم هستند و نیز جو روزمرگی حاکم بر بخش های اداری و ستادی ؛ این موج به سایر نقاط سرایت کرده و اصل مساله لوث گردد ""

وزارت آموزش و پرورش بر "در اولویت قرار داشتن" آموزش حضوری در مدارس برخوردار نظارت کند !

صدای معلم گزارش می کند ؛

گروه گزارش/

درخواست صدای معلم از وزارت آموزش و پرورش برای نظارت بر اجرای آموزش حضوری

خبرگزاری فارس می نویسد : ( این جا )

« سال تحصیلی جدید از 15 شهریور آغاز شد و  مدارس کشور دایر شدند اما از چندین هفته قبل‌تر از آن، مدارس برای حضور دانش‌آموزان متناسب با پروتکل‌های وزارت بهداشت در حال آماده‌سازی بودند.

در این راستا تیم‌های وزارت بهداشت بر روند آماده‌سازی مدارس از نظر بهداشتی، نظارت‌هایی را داشتند که بر اساس آن، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آخرین وضعیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مدارس را از تاریخ 11 تا 19 شهریور ماه منتشر کرد.

بر اساس این گزارش، تعداد کل مدارس در کشور 111 هزار و 473 واحد می‌باشد که از این تعداد 57 هزار و 291 واحد مدارس روستایی و 54 هزار و 182 واحد مدارس شهری هستند؛ تعداد دانش آموزان ثبت‌نام شده در مدارس در سال تحصیلی جدید 14 میلیون و 378 هزار و 176 نفر است و از آغاز سال تحصیلی جدید تاکنون از 15 هزار و410 مدرسه توسط متخصصان و بازرسان بهداشت 30 دانشگاه علوم پزشکی بازرسی به عمل آمده است.

در بازرسی‌های انجام شده ، انجام صحیح گندزدایی کلاس‌ها و محیط مدرسه 80.1 درصد، تهیه و وجود مایع دستشویی در سرویس‌های بهداشتی 86.6 درصد، رعایت فاصله‌گذاری بین صندلی، نیمکت، کارکنان و دانش‌آموزان 76 درصد، تهویه مناسب در فضای کلاس‌ها و فضاهای عمومی معادل 56 درصد و استفاده از ماسک توسط کارکنان و دانش آموزان 85 درصد ذکر شده است.

بالاترین درصد رعایت مفاد پروتکل بهداشتی در مدارس، مربوط به شهرستان بم و به میزان 96 درصد اشاره شده است.  " اخبار و گزارش های رسیده به " صدای معلم " موید آن است در حالی که در مناطق محروم کشور استقبال خوبی از سوی دانش آموزان و خانواده ها نسبت به آموزش حضوری صورت گرفته است اما در کلان شهرها ، شهرهای بزرگ و مناطق برخوردار اراده ای نامرئی و مستمر برای تشویق دانش آموزان از سوی معلمان و مدیران به عدم حضور در مدارس و به تعطیلی کشاندن این سلول زنده آموزش مشاهده می شود که مایه تاسف است "

این آمارها که توسط یک مرجع مسئول بیان شده نشان می دهند که در حال حاضر مدارس کشور  به تناسب امکانات از نظر رعایت بهداشت در وضعیت تقریبا مطلوبی به سر می برند هر چند تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله بوده و باید که اهتمام لازم صورت گیرد .

اعلام وزارت آموزش و پرورش مبنی بر آن که شهرستان بم  - علی رغم این که این شهرستان جزء مناطق محروم و کم برخوردار استان کرمان است که از فقر امکانات سخت افزاری و نرم افزاری آموزشی رنج می برد - به 96 پروتکل های بهداشتی عمل کرده است یک موفقیت بزرگ برای جامعه ی آموزشی این شهرستان و مدیران آن است و باید مورد تقدیر قرار گیرند .

درخواست صدای معلم از وزارت آموزش و پرورش برای نظارت بر اجرای آموزش حضوری

اخبار و گزارش های رسیده به " صدای معلم " موید آن است در حالی که در مناطق محروم کشور استقبال خوبی از سوی دانش آموزان و خانواده ها نسبت به آموزش حضوری صورت گرفته است اما در کلان شهرها ، شهرهای بزرگ و مناطق برخوردار اراده ای نامرئی و مستمر برای تشویق دانش آموزان از سوی معلمان و مدیران به عدم حضور در مدارس و به تعطیلی کشاندن این سلول زنده آموزش مشاهده می شود که مایه تاسف است . بالاترین درصد رعایت مفاد پروتکل بهداشتی در مدارس، مربوط به شهرستان بم و به میزان 96 درصد اشاره شده است.

اعلام نخستین وزارت آموزش و پرورش در زمان بازگشایی مدارس مبنی بر اولویت داشتن آموزش حضوری ضمن آن که با تجارب جهانی سازگار است و فلسفه " مدرسه " و کارکردهای اصلی و واقعی آن را پر رنگ می کند اما بیم آن می رود که در سایه کم کاری و بیکاری پنهان برخی واحدهای آموزشی که اتفاقا در مناطق برخوردار هم هستند و نیز جو روزمرگی حاکم بر بخش های اداری و ستادی ؛ این موج به سایر نقاط سرایت کرده و اصل مساله لوث گردد .

" آموزش " یک حق است اما مهم تر از آن رعایت عدالت آموزشی و توجه به سایر کارکردهای مغفول مدرسه اصولی مهم و راهبردی برای تحقق یک جامعه سالم در مدار توسعه پایدار به شمار می روند .

درخواست صدای معلم از وزارت آموزش و پرورش برای نظارت بر اجرای آموزش حضوری

این چیزی نیست که بخواهد در سایه بازی های رسانه ای و نخ نمای برخی افراد و جریان های فرصت طلب که صداقتی در آنان مشاهده نمی شود رنگ باخته و اصل مساله به فراموشی سپرده شود .

این رسانه از زمان اعلام وزارت آموزش و پرورش مبنی بر " بازگشایی مدارس " ضمن انتقاد از  عملکرد بخش " بهداشت " کشور خواهان توجه جدی به وضعیت بهداشت و اختصاص بودجه لازم و کافی برای ارتقای آن بوده است .

" صدای معلم " در گزارش های متعدد خود ضمن انتقاد صریح از تهدید وزیر آموزش و پرورش توسط جمعی از پزشکان ، کادر درمانی و جامعه نظام پزشکی ( این جا ) که امری نادر در مقایسه با سایر جوامع است ؛ خواهان همکاری و مساعدت دلسوزانه ی آنان برای نظارت بر بخش بهداشت مدارس فارغ از رفع تکلیف های اداری و کارهای نمایشی و تبلیغاتی بوده است .

پیشنهاد ما به افراد و جریاناتی که بر طبل " تعطیلی مدارس " می کوبند آن است که اهتمام و مطالبه خویش را به جای حاشیه رفتن و کوتاه تر کردن دیوار کوتاه مدرسه بر ارتقای بنیادین " بهداشت مدارس " ، " دیگران را دیدن " و نهادینه کردن " سواد سلامت " قرار دهند .

پایان گزارش/


درخواست صدای معلم از وزارت آموزش و پرورش برای نظارت بر اجرای آموزش حضوری

دوشنبه, 24 شهریور 1399 20:29 خوانده شده: 1578 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +1 -6 --
نرگس کارگری 1399/06/24 - 22:06
سیر صعودی شمار مبتلایان به کرونا در اصفهان/توصیه به خانواده ها برای آموزش غیر حضوری فرزندان خود [1]
ارسال شده در ۱۳۹۹/۶/۲۳ - ۱۰:۱۰

رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان طی گفتگویی وضعیت استان اصفهان را به لحاظ ابتلای موارد مثبت قطعی به بیماری کرونا در حال افزایش به سمت یک قله جدید عنوان کرد.

دکتر طاهره چنگیز افزود: متاسفانه افزایش تعداد موارد مثبت قطعی جدید در استان مشاهده می‌شود که باید تدابیر ویژه ای اتخاذ شود و مردم نیز همه موارد پروتکل بهداشتی را جدی بگیرند.
وی تصریح کرد: برغم اینکه جمعیت اصفهان حدود هفت درصد جمعیت کشور را به خود اختصاص داده، اما نزدیک به یک سوم کل موارد مثبتی که در ۲۴ ساعت گذشته در کشور گزارش شد مربوط به این استان بوده است، به همین دلیل مراقبت جدی و اقدامات همه جانبه‌ از سوی مسئولان استان و مردم الزامی است تا مبتلایان شناسایی و قرنطینه شوند.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/06/25 - 17:24
خانم کارگری شما که موافق حضوری دانش آموزان بودید بدون هیچ نرمشی چه شده این مطالب را نوشتید مگر کانادا و آمریکا وژاپن و فرانسه یادتان رفته
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/06/27 - 14:43
خانم کارگری حالا که حضوریش کردین دیگه از تلفات بهتر ه چیزی نگید
پاسخ + +2 -5 --
نرگس کارگری 1399/06/24 - 22:07
وی اظهارکرد: در صورتی که موارد مبتلا به کرونا افزایش یابد بیمارستان‌ها آمادگی کامل برای خدمت رسانی را دارند.
دکتر چنگیز افزود: با توجه به خیزی که استان اصفهان در حال تجربه است، امیدواریم این خیز نمودی در موارد بستری نداشته باشد و اقدامات سرپایی به نحو مناسب انجام شود.
وی خاطرنشان کرد: بحث آموزش و پرورش در اولویت بوده و به هیچ عنوان نباید متوقف شود اما در این شرایط باید روش آموزش تغییر کند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اضافه کرد: مسلم است که آموزش حضوری موثرتر و ارزشمندتر از آموزش‌ غیر حضوری است ولی در این شرایط بحرانی استان به والدین توصیه می‌کنم اگر امکان انجام و پشتیبانی از آموزش غیر حضوری فرزند خود را دارند، فرزندان را به مدرسه نفرستند.در شهر اصفهان مدارس مجازی ست.
پاسخ + 0 0 --
زنبور عسل 1399/06/25 - 04:38
گویا نیشتر همیشگی کرونا از نیش احتمالی زنبور عسل دردناکتر شده است.

سرها بریده بینی بی جرم و بی جنایت؛ این مزد تولید عسل مصفّای ما در قرآن بود ؟! جهش تولید را برای ما امیدی نیست.

اگر هم توجهی به حقّ ما کنند، حق ما این نیست که برای بالا بردن آمار، بر شِکرش بیفزایند و ما را به فضایی ناخواسته و آلوده هدایت کنند.

چه معلمان شایسته و ممتازی که به جرم نانوشتۀ نداشتن موبایل، امسال برای تدریس دعوت نشدند در حالی که برای دانش آموزان، عسلی بی نظیر تولید می کردند. ذائقه‌ها چنان مغفول و تغییر کرده که عسل شناس نبود جان من، خطا اینجاست.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/06/25 - 12:25
خبر بدون منبع را منتشر کردید !گزینشی عمل نکنید از یک رسانه بعید است کامنتهایی که به نفع موضع شخصی شان نباشد را با بهانه های مختلف منتشر نکنند
وقتی خبر فوت همکار فرهنگی و یا تعطیلی مدارس و ابتلا دانش اموزان را ارسال می کنیم به بهانه معتبر نبودن منتشر نمی کنید
پاسخ + +4 -2 --
كارشناس 1399/06/25 - 09:59
در تهران آموزش حضوري در جنوب و حاشيه شهر برقرار است ولي در شمال شهر در اثر فشار برخي از والدين و عدم اهتمام مديران مدارس، چراغ آموزش حضوري چندان پرفروغ نيست. هشدار صداي معلم براي نظارت بيشتر بر مدارس برخوردار را بايد جدي گرفت. بيم آن مي‌رود كه آموزش حضوري با اراده مديران مدارس برخوردار در بالاي شهر لوث شود.
پاسخ + 0 0 --
معلم 1399/06/25 - 12:18
مدارس برخوردار دوهفته است اموزش مجازی را شروع کرده اند و از امروز در حال انتقال دانش آموزان به شاد هستند
بی فروغی موقت چراغ آموزش حضوری بهتر از ان است که چراغ عمر معلم و دانش آموز برای همیشه خاموش شود اولی قابل جبران است ولی دومی غیرقابل جبران
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/06/25 - 17:26
همیشه فقرا پیشمرگ یک مشت پولدار بیسواد و عقب افتاده میشوند زندگی خوب است ولی برای پولدارها خیلی خوبتر است
پاسخ + +4 -1 --
معلم 1399/06/25 - 12:13
ایسنا نوشت: معاون بهداشت وزیر بهداشت از خیز مجدد کرونا در تهران و برخی استانهای دیگر خبر داد و گفت: میزان بیماران ناشی از این بیماری در تهران، طی یک هفته گذشته و در مقایسه با هفته قبل از آن، دو برابر شد.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/06/26 - 19:31
آقای نام مستعار معلم شما نخوانده منفی میزنی با خودت هم مشکل داری اخوی. یک خبر بود چه منفی داشت برادر
پاسخ + +3 -1 --
ناشناس 1399/06/25 - 14:52
پیش از این وزیر بهداشت در نامه ای به وزیر اموزش پرورش اخطار داده که بخشی از این نقض پروتکل ها مثلا کمبود مواد شستشوی دست یا کم بود فاصله صندلی هاست که قابل اصلاح هست ولی در برخی مناطق باید مدارس تعطیل شود و به هیچ عنوان مراکز اموزشی توانایی اجرای پروتکل ها و کشش آن را ندارند.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/06/25 - 17:27
انگار دانش آموزان ابتدایی کاری به شستشو و رعایت پروتکل ها دارند
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/06/25 - 22:52
امروز به دلیل علایم مشکوک به کرونا به پزشک مراجعه کردم وقتی فهمید که معلمم و کلاس حضوری دارم سرم داد زد که به چه حقی با جان مردم بازی میکنید گفتم خانم دکتر خودما هم به اجبار داریم کلاس میریم
پاسخ + +6 -1 --
ناشناس 1399/06/25 - 14:53
وزیر بهداشت در جلسه دیروز ستاد مقابله با کرونا یاداور شده که نقض دستورالعمل‌ها برای کودکان به هیچ وجه قابل پذیرش نیست و با وضع کنونی مدارس در برخی مناطق کشور لازم است تدابیر دیگر و شیوه‌های جایگزین برای آموزش دانش آموزان در نظر گرفته شود.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/06/25 - 17:29
منظورشان شمال طهران و پولدارها هستن
پاسخ + +1 -5 --
ناشناس 1399/06/25 - 14:54
۱- تاکنون وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هیج نامه ای مبنی بر نقض پروتکل های بهداشتی در مدارس و الزام به تعطیلی مدارس به این وزارتخانه ارسال نگردیده است. لذا اساسا خبر مندرج در آن رسانه مستند نبوده و وزارت آموزش و پرورش اصل وجودآن را قویا تکذیب می کند.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/06/25 - 17:29
ارسال شده
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1399/06/25 - 22:11
قاضی حکم داده بود مجرمی را که 1000 ضربه شلاق زنید، گفته بودند این قاضی یا شمارش بلد نیست یا نمی داند شلاق چیست!!!!
حال این نگارنده محت م هم يا نمی دادند 90 درصد چیست و یا نمی داند بهداشت چیست!!!!!

آخه مومن در مدارس برخودار هم نمی تدنند 90 درصد بهداشت رو رعایت کنند تا چه برسه به شهر بم محروم.
آیا این مدارس بم تونل ضدعفونی دارند؟!؟ دستگاه ضدعفونیچشمی دارند؟!؟
دستگاه چند میلیونی تب سنج دارند؟!؟
دانش آموزا نشون کیف و کتاب و لوازم التحریر نمی ا ند!؟!
سرویس بهداشتی نمی رن؟!؟
پاسخ + +7 0 --
ناشناس 1399/06/25 - 22:50
لطفا اسم رسانه تون رو عوض کنید و بزارید صدای وزیر یا صدای مدارس غیر دولتی
شما حتی یه نظر سنجی ساده اینترنتی هم نزاشتید ببینید چند نفر از معلمان با بازگشایی مدارس موافقند و اصلا هم براتون مهم نیست که چه تعداد دانش آموز و معلم گرفتار کرونا شده اند و خواهند شد، فقط خواستم بگم یادمون میمونه زمانی که همه تلاش میکردیم برای کنترل بیماری آموزش مجازی را توسعه بدهیم شما دقیقا بر خلاف نظر ما مقاله میدادید نه فراموش میکنیم و نه می بخشیم
پاسخ + +4 -1 --
ناشناس 1399/06/26 - 07:29
بطحایی وزیر سابق آموزش و پرورش: کیفیت نیروی آموزشی در دهه ۶۰ به مراتب از دهه ۹۰ بالاتر بود/ هرچه تنوع مدارس بالا رود، روند عدالت آموزشی بیشتر بهم می‌خورد.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/06/27 - 11:12
این ثمرۀ آزمون استخدامی سال 89 است یا ثمرۀ آزمون استخدامی زمان شما جناب آقای بطحایی:
بودند افرادی که حتی از پسر و داماد شما هم شایسته تر باشند ولی آیا به جرم سن و سال آنها را در مصاحبه راه دادید ؟
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1399/06/27 - 10:24
*خبرنگار* : با سلام خدمت وزیر محترم آموزش و پرورش، لطفا بفرمائید تصمیم نهایی برای مدارس در هفته اول مهرماه به چه صورت است، حضوری یا غیرحضوری؟
*وزیر* : قطعا حضوری. ولی دانش آموزان میتونن نیان!
*خبرنگار* : بهرحال بچه ها مدرسه بیان یا نیان؟
*وزیر* : ما که میگیم بیان ولی بهتره که نیان!
*خبرنگار* : یعنی عملا میگید نیان؟
*وزیر* : نه نه! ما میگیم بیان ولی برای خودشون بهتره که نیان!
*خبرنگار* : پس برای بچه ها بهتره که نیان؟
*وزیر* : نه قطعا حضور در مدارس بهتره!
*خبرنگار* : پس مدرسه بیان؟
*وزیر* : میتونن بیان ولی ما توصیه نمیکنیم که بیان!
ادامه دارد......
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1399/06/27 - 10:25
*خبرنگار* : خواهش می کنم واضح بفرمائید بچه ها در مدارس حضور داشته باشند یا خیر؟
*وزیر* : قطعا حضور در مدارس باعث میشه از برنامه های متنوعی که برای بچه ها در نظر گرفتیم، استفاده بهینه کنن!
*خبرنگار* : پس پیشنهاد نهایی شما حضور در مدارس هست؟
*وزیر* : نه، چون همه این برنامه ها بصورت غیر حضوری هم ارائه میشه!

"خوشبختانه خطر برطرف شد و علائم حیاتی خبرنگار خوبه و از ICU به بخش منتقل شده".
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1399/06/28 - 17:47
صدای معلم آیا مسئول اعلام افراد مبتلا شده به کرونا مگر وزارت بهداشت نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟/ آیا دیدین که مثلا وزیر جهاد کشاورزی بیاد آمار بده؟ یا وزیر نیرو؟؟؟؟؟
متاسفانه وزارت آموزش پرورش و امثال شما دانایان در سایت ها، صبح تا شب درباره حضوری یا غیر حضوری بودن کلاس ها و مدارس، افاضه فیوضات می نمایید. تاسف تاسف
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1399/06/28 - 22:42
وزارت بهداشت و جامعه نظام پزشکی و کادر درمانی قطعا دلسوز هستند اما این دلسوزی وقتی جامه ی عمل به خود میپوشاند که به جای دستور بر تعطیلی مدارس تمهیدات لازم و پروتکل های بهداشتی را تا حد امکان انجام دهند. متاسفانه جامعه ی پزشکان و وزارت بهداشت با «تعطیلی مدارس» دارن صورت مسئله رو پاک میکنن
پاسخ + +1 0 --
معلم 1399/07/01 - 00:22
مدارس فقط یکسال تعطیل
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/07/03 - 11:24
ایرن واکسن رو خرید

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

به نظر شما بزرگترین مشکل وزارت آموزش و پرورش در ایران چیست؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

راهنمای ارسال مطلب برای صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور