صدای معلم

" کم نبودند معلمانی که بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند . آیا این پزشکان ، کادر درمانی و نظام پزشکی حتی در حد یک پیام تسلیت با جامعه معلمان کشور هم دردی کردند ؟ شواهد و تجربیات در این بازه زمانی چه پیش از کرونا و به ویژه پس از کرونا نشان داده که تنها عایدی معلمان از قضاوت های جامعه فقط " تمسخر و تحقیر بابت تعطیلات و بیکاری معلمان " بوده است ! "

پزشکان ، کادر درمانی و سازمان نظام پزشکی در آموزش و پرورش دخالت نکنند ! خط و نشان ممنوع ! انجام وظیفه هم منتی ندارد !

صدای معلم گزارش می کند ؛

گروه گزارش/

اعتراض صدای معلم به نامه پزشکان و کادر درمانی و سازمان نظام پزشکی و دخالت آنان در آموزش و پرورش

سایت تابناک نامه ای را از سوی جمعی از پزشکان و کادر درمان خطاب به رئیس جمهور و وزیر آموزش و پرورش منتشر کرده است که در آن تهدید کرده اند در صورت دایر بودن مدارس، از ادامه کار در مراکز درمانی بیماران مبتلا به کرونا انصراف خواهند داد .

در این نامه چنین آمده است :

« جمعی از پزشکان و کادر درمان که در صف نخست مبارزه با ویروس کرونا حضور دارند در آستانه ۱۵ شهریور و بازگشایی مدارس در نامه ای به رئیس جمهور و وزیر آموزش و پرورش اعلام کرده اند که در صورت دایر بودن مدارس، از ادامه کار در مراکز درمانی بیماران مبتلا به کرونا انصراف خواهند داد. هیچ جا نشنیده ایم که وزیر آموزش و پرورش یک کشور را تهدید کنند که در صورت " بازگشایی مدارس " از ادامه کار انصراف خواهند داد !

به گزارش « تابناک»، در این نامه که در کانال اطلاع رسانی سازمان نظام پزشکی قرار گرفته، با اشاره به صحبت های صریح رهبر در عید قربان امسال مبنی بر اینکه «در حضورهای اجتماعی معیار آن چیزی است که کارشناسان بهداشت به ما می گویند. بنده خودم شخصاً هرچه را که آن‌ها لازم بدانند مراعات خواهم کرد. هر کاری می‌کنید ببینید ستاد ملی کرونا چه می‌گوید. اگر ضابطه‌ای تائید کردند، همه ما موظفیم آن را رعایت کنیم. اگر وضعیتی که داریم را شل بگیریم، فاجعه‌ی بزرگی رخ خواهد داد.»*

آمده است : به‌ رغم جانفشانی کادر بهداشت و درمان کشور که در بحران شیوع کرونا، تاکنون قریب به ۴۰۰ شهید در راه خدمت به سلامت هم‌وطنانمان تقدیم کرده‌اند، متأسفانه در موج جدیدی از ابتلا شمار قربانیان کرونا در کشور از موج اول و دوم فراتر رفته است و با وجود همه‌ تلاش‌های انجام‌شده و تأکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی، برگزاری مجالس و اجتماعات در بسیاری موارد باعث افزایش تعداد مبتلایان و افزایش فوت هم‌میهنان گردیده است. جامعه ی پزشکی که شهامت پذیرش انتقاد را حتی درحد یک برنامه تلویزیونی طنز نسبت به عملکرد خودش را ندارد و از آن بر می آشوبد شایسته نیست که بخواهند برای معلمان توصیه ای داشته باشند .

در بخشی از این نامه آمده است:

حضور دانش آموزان در محیط مدرسه قطعاً و یقیناً باعث افزایش شمار مبتلایان و مرگ هم‌میهنان خواهد شد.

هیچ نهاد ناظری توانایی ضمانت رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط میلیون‌ها دانش آموز را ندارد.

در صورت بازگشایی مدارس، ضمانت سلامت دانش آموزان به خصوص با توجه به اینکه در روزهای گذشته و در رفتار جدیدی از این ویروس، تعداد قابل توجهی از نوجوانان در سنین مدرسه به این بیماری مبتلا و جان خود را از دست داده اند در سراسر کشور غیرممکن است و در این شرایط حتی با استفاده از ماسک و رعایت فاصله بین دانش آموزان  امکان جدی سرایت بیماری وجود دارد.

گسترش بیماری به هر نحو، تضییع حق‌الناس است.

در این نامه از معلمین سراسر کشور درخواست شده است که با بهره‌گیری از ظرفیت‌های شغلی و اجتماعی خویش، والدین دانش آموزان  را از برگزاری حضوری کلاس درس پرهیز دهند و با تأکید بر شیوه‌های نوین اموزش ازجمله فضای مجازی، بهره‌گیری حداکثری از رسانه‌ از مرگ صدها دانش آموز، معلم و هم میهن پیشگیری فرمایند.

پرسش " صدای معلم " آن است که آیا تاکنون وضعیت بهداشت مدارس در دو جنبه " جسمی " و " روانی " برای جامعه پزشکی کشور به عنوان یک علامت پرسش جدی و مسئولیت برانگیز مطرح بوده است ؟  در بخش دیگری از این نامه آمده است:

 با توکل به خداوند بزرگ امیدواریم این مرحله سخت را پشت سر گذاریم. »

همچنین در نامه ی دیگری که خبرگزاری تسنیم از سوی  رئیس مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی منتشر کرده  از ستاد ملی مبارزه با کرونا  درخواست کرده تا از بازگشایی حضوری مدارس در کلیه مناطق کشور جلوگیری کنند.

در این نامه آمده است :

« ستاد ملی مبارزه با کرونا، از جان میلیون‌ها دانش‌آموز دفاع کند!

وزیر آموزش و پرورش طی بیاناتی در اجلاس با مدیران مربوطه، اظهار داشته‌اند که مدارس باید از شنبه 15 شهریور، به‌طور حضوری بازگشایی شوند. این «دستور» جناب وزیر، با شرایط حاکم بر همه‌گیری ویروس کرونا و وضعیت «قرمز» بسیاری از مناطق کشور، همخوانی ندارد. به خطر انداختن جان میلیون‌ها دانش‌آموز و آموزگار و خانواده‌های ایشان، و دخالت در کارشناسی تخصصی نحوه مقابله و مبارزه با بیماری از سوی مسئولین غیرمرتبط با امور بهداشتی، می‌تواند در کمترین فاصله زمانی به یک فاجعه انسانی تبدیل شود.

لذا از مسئولین ستاد ملی مبارزه با کرونا، جداً تقاضا می‌کنیم ضمن اعمال قاطعیت در اجرای فرامین بهداشتی و پروتکل‌های ملی مبارزه با کرونا، از احتمال بازگشایی حضوری مدارس در همه مقاطع تحصیلی و در کلیه استان‌ها و مناطق کشور، اکیداً جلوگیری بفرمایند. »

" صدای معلم " پرسش ها و نکاتی را در مورد دو نامه فوق جهت تنویر افکار عمومی مطرح می کند :

1-در نامه ی نخست به " جانفشانی کادر بهداشت و درمان کشور " اشاره شده است .

این رسانه به خدمات ، دلسوزی ها و زحمات پزشکان و کادر درمان احترام گذاشته و از آن ها قدردانی می کند اما روا و منطقی است که فردی در راستای انجام وظایف شغلی خویش منتی بر سر جامعه و دیگران بگذارد ؟

کم نبودند معلمان و کادر آموزشی و اداری که در همان ماه های نخست بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست دادند .

اعتراض صدای معلم به نامه پزشکان و کادر درمانی و سازمان نظام پزشکی و دخالت آنان در آموزش و پرورش

آیا این ها در جامعه و در کلام این افراد و مقامات دیده شدند ؟

آیا رئیس مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی که اکنون دلسوز آنان شده است حتی پیام تسلیتی برای این معلمان مظلوم ارسال کرد ؟

درگذشتگان کادر پزشکی عنوان " شهید " گرفتند .

چه تفاوتی است میان معلمان و پزشکان ؟

اعتراض صدای معلم به نامه پزشکان و کادر درمانی و سازمان نظام پزشکی و دخالت آنان در آموزش و پرورش

نوشته اند :

« حضور دانش آموزان در محیط مدرسه قطعاً و یقیناً باعث افزایش شمار مبتلایان و مرگ هم‌میهنان خواهد شد. »

مستندات و شواهد علمی ، پژوهشی و جهانی برای این ادعا چیست ؟

در چارچوب پیشنهادی یونسکو برای بازگشایی مدارس در دوران جهان گیر شدن کرونا آمده است : ( این جا )

اعتراض صدای معلم به نامه پزشکان و کادر درمانی و سازمان نظام پزشکی و دخالت آنان در آموزش و پرورش

« انگیزه تدوین آن موضوع بازماندگی دانش آموزان از تحصیل در سراسر جهان است و از آن جا که باز شدن مدارس ضامن حق آموزش دانش آموزان در شرایط فعلی است ، سیاست گذاران باید شرایطی فراهم سازند که ضمن فراهم کردن حق سلامت و امنیت دانش آموزان ، حق آموزش کودکان و نوجوانان نیز تامین گردد .

علاوه بر این مختل شدن خدمات آموزشی پیامدهایی جدی و بلند مدت برای اقتصادها و جوامع دارد . از جمله افزایش نابرابری نزول بازده سلامت و همچنین کاهش همبستگی اجتماعی .

خلال در زمان آموزش درس می تواند تاثیر شدیدی بر توانایی یادگیری یک کودک داشته باشد . هر چند کودکان به حاشیه رانده شده زمان طولانی تری به مدرسه نروند ، احتمال بازگشت آن ها نیز کم تر است . کودکان ، فقیرترین خانواده ها تقریبا پنج برابر بیشتر از کودکان خانواده های ثروت مند محتمل است که از آموزش ابتدایی محروم باشند .دور بودن از مدرسه خطر خشونت و سایر تهدیدات برای کودکان را نیز افزایش می دهد . آیا این گونه تعیین تکلیف ها نامش دخالت غیرکارشناسی در حوزه آموزش نیست ؟ هر چند در جامعه ما عادت و فرهنگ شده است که همه افراد در هر سطح و رده ای به خود اجازه می دهند از صفر تا صد مسائل و چالش های آموزش و پرورش اظهار نظر کرده و در مورد آن " نسخه " بپیچند .

علاوه بر این ، تعطیلی طولانی مدت ، خدمات ضروری مدارس مانند امنیت بخشی ، تغذیه در مدرسه ، بهداشت روانی و حمایت های مشاوره ای و روان شناسی را مختل می کند .

همچنین به خاطر از بین رفتن تعامل با همسالان و اختلال در روال های روزمره ممکن است باعث ایجاد استرس و اضطراب شود . این تاثیرات منفی برای کودکان در حاشیه ، مانند آنانی که در کشورهایی تحت تاثیر درگیری و سایر بحران های طولانی مدت اند ، مهاجران ، آواره های اجباری ، اقلیت ها ، کودکان معلول و کودکانی که در موسسات حمایتی زندگی می کنند ، به طور قابل توجهی بیشتر خواهد بود .

بازگشایی مدارس باید ایمن و مطابق با واکنش کلی هر کشور به 19 – COVID باشد ؛ همراه با تمام اقدامات معقولی که در جهت محافظت از دانش آموزان ، کارمندان ، معلمان و خانواده های آنان انجام می شود .

یونسکو به عنوان یک سازمان معتبر جهانی تصریح و تاکید کرده است :

«  باید توجه داشت که شواهد غیرمتقنی درباره خطر ابتلا هنگام شرکت در کلاس وجود دارد . »

آیا این افراد به سایر جنبه ها و ابعاد تعطیلی مدارس توجه دارند ؟

آیا اگر کسی نامش " پزشک و دکتر " شد دانای کل است و می تواند در همه امور اظهار نظر کند و خود را " صاحب حق " بداند و دیگران را نادان ؟

آیا این گونه تعیین تکلیف ها نامش دخالت غیرکارشناسی در حوزه آموزش نیست ؟ هر چند در جامعه ما عادت و فرهنگ شده است که همه افراد در هر سطح و رده ای به خود اجازه می دهند از صفر تا صد مسائل و چالش های آموزش و پرورش اظهار نظر کرده و در مورد آن " نسخه " بپیچند .

آیا این شیوه ها علمی و مبتنی بر یک متدولوژی عقلانی و منطقی است ؟

چرا کسی به استقلال حرفه ای و ذاتی آموزش و پرورش و معلمان احترام نمی گذارد ؟

آیا همین پزشکان اجازه اظهار نظر به دیگران در حوزه های تحت امر خود  را می دهند ؟

این افراد گفته اند :

« هیچ نهاد ناظری توانایی ضمانت رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط میلیون‌ها دانش آموز را ندارد . »

پرسش " صدای معلم " آن است که آیا تاکنون وضعیت بهداشت مدارس در دو جنبه " جسمی " و " روانی " برای جامعه پزشکی کشور به عنوان یک علامت پرسش جدی و مسئولیت برانگیز مطرح بوده است ؟

آیا این متخصصان که خود را مجاز به دخالت در هر امری می دانند تاکنون از خود پرسیده اند در مدارس و مشخصا در مورد دانش آموزان آمار و کیفیت بهداشت در چه سطحی است و مهم تر از آن چه کاری را بدون چشم داشت برای دانش آموزان به ویژه مناطق محروم انجام داده اند ؟

چندی پیش " سالار قاسمی " مدیر کل آموزش و پرورش استان البرز ضمن انتقاد از عدم احساس مسئولیت برخی دستگاه ها برای آغاز سال تحصیلی گفته است :

« در خصوص آغاز سال تحصیلی در استان هیچ تماسی از ارگان های دیگر برای همکاری نداشتیم و تمام کارها بر دوش آموزش و پرورش است. »

چه اشکالی دارد که این پزشکان و کادر درمانی و جامعه نظام پزشکی در این جهت و در مورد نظارت بر پروتکل های بهداشتی یار و همراه آموزش و پرورش باشند ؟

در بسیاری از کشورها و هم زمان با بازگشایی مدارس شنیده شده و گزارش داده اند که اولیای دانش آموزان ، دانش آموزان و حتی معلمان نسبت به این گونه تصمیمات اعتراض کرده و حتی تجمع اعتراضی برگزار کرده اند اما هیچ جا نشنیده ایم که وزیر آموزش و پرورش یک کشور را تهدید کنند که در صورت " بازگشایی مدارس " از ادامه کار انصراف خواهند داد .

اعتراض صدای معلم به نامه پزشکان و کادر درمانی و سازمان نظام پزشکی و دخالت آنان در آموزش و پرورش

آیا این با اخلاق پزشکی سازگار است ؟

در این نامه از معلمان خواسته شده با بهره‌گیری از ظرفیت‌های شغلی و اجتماعی خویش، والدین دانش آموزان  را از برگزاری حضوری کلاس درس پرهیز دهند .

پرسش " صدای معلم " از این پزشکان آن است که واقعا تصویر یک معلم در نظر آنان چگونه مجسم و تصویر می گردد ؟ چرا کسی به استقلال حرفه ای و ذاتی آموزش و پرورش و معلمان احترام نمی گذارد ؟

شواهد و تجربیات در این بازه زمانی چه پیش از کرونا و به ویژه پس از کرونا نشان داده که تنها عایدی معلمان از قضاوت های جامعه فقط " تمسخر و تحقیر بابت تعطیلات و بیکاری معلمان " بوده است .

تعارف و  رو دربایستی را کنار بگذاریم .

آیا واقعیت غیر از این است ؟

آیا این متخصصان و سایر افراد  جامعه  تاکنون از خود پرسیده اند که چرا معلمان کشور نسبت به رسانه ای شدن مطالبات خود در رسانه ها و افکار عمومی اعتراض دارند ؟

اعتراض صدای معلم به نامه پزشکان و کادر درمانی و سازمان نظام پزشکی و دخالت آنان در آموزش و پرورش

جامعه ی پزشکی که شهامت پذیرش انتقاد را حتی درحد یک برنامه تلویزیونی طنز نسبت به عملکرد خودش را ندارد و از آن بر می آشوبد شایسته نیست که بخواهند برای معلمان توصیه ای داشته باشند .

باید به این واقعیت تلخ اعتراف نمود که :

پزشکان یکی از گروه های پرنفوذ در کشور هستند که در همه شرایط می توانند اوضاع را به نفع خود تغییر بدهند.همین الان که مردم را به خاطر مبارزه با کرونا به ستایش خود متقاعد ساخته اند، اگر عملکردشان عالمانه ارزیابی بشود و اگر فرد آگاهی  از نزدیک شاهد کیفیت خدمات آنها باشد، بسیار بعید است که حس قدردانی را تجربه کند.

پایان گزارش/


اعتراض صدای معلم به نامه پزشکان و کادر درمانی و سازمان نظام پزشکی و دخالت آنان در آموزش و پرورش

جمعه, 14 شهریور 1399 12:59 خوانده شده: 771 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +37 -3 --
ناشناس 1399/06/14 - 13:34
اعتقاد جامعه این است پزشکان
نمی فهمند، معلمان و سیاسیون
می فهمند!
از خنده روده بُر شدم . کشوری
به این احمقی نوبره!
به قول معروف کاش همه ما
تفاوت ویروس و باکتری را
می فهمیدیم.
پزشکان هم عمق فاجعه را
می فهمند و هم ساز و کار
فرهنگ و امکانات مدارس را
می دانند.
البته بد نیست قدری جمعیت
کشور سرشکن‌ شود مثلا بشود
۵۰ میلیون !!
وزیر گفته ۶۰ درصد مدارس زیر
۱۰۰ دانش آموز دارند!!!!!!!!!!!!!!!
پاسخ + 0 0 --
معلم 1399/06/14 - 13:47
گزارشات این سایت در خصوص کرونا انعکاس افکار عمومی و جامعه معلمان در رابطه با کرونا نیست از نظر معلمان تنها مرجع قابل اعتماد و استناد در مورد کرونا و راههای پیشگیری از ابتلا ان پزشکان می باشند نه تئوری پردازان آموزشی که فرق ویروس و باکتری را نمی دانند و برصندلی های راحت خود تکیه داده نظریه پردازی می کنند
معلمان قدردان زحمات پزشکان و پرستارانی هستند که شبانه روز در بخشهای کرونا خدمت می کردند نه افرادی که جان معلمان و دانش آموزان را بازیچه منافع خود کردند
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/06/14 - 13:50
احمق کسی است که فهم معلمان کشور خود را زیر سئوال ببرد..
پاسخ + 0 0 --
داوری 1399/06/14 - 14:08
جناب معلم
پاچه خواری هم حد و حسابی دارد
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/06/14 - 15:40
بخاطر یک مشت دلار
پاسخ + 0 0 --
شهاب 1399/06/14 - 16:26
جناب معلم لطفا واقع بین باش از چه چیزی قدردانی می کنی
از کسانی که در انجام وظیفه قانونی خود درزمینه عدم ورود کرونا به کشورکوتاهی کردند وبه شرکت هایی هواپیمایی برای پرواز به کشورچین اعتراض نکردند ودر فرودگاهها ومبادی ورودی کشور کنترل های لازم را انجام ندادند
درمهلت 7ماهه هیچ اقدامی برای کاهش این بیماری انجام ندادند وهرروز صدها نفراز هم وطنان مارابه کام مرگ می فرستند درحالیکه درکشورهایی مانند چین کره جنوبی و...آمارها به شدت کاهش پیدا کرده است
پزشکان نفوذ در مراکز سیاسی کشور تمامی امکانات مادی را به نفع خود مصادره کرده اند از وضعیت مالی وحقوق های نجومی آن ها همه مطلع هستند
قبل از کرونا برای بهداشت نامطلوب مدارس اقدام واعتراضی انجام نمی دادند وحتی حضوردرمدارس را برای خودمایه تحقیرمی دانستند
در زمان اعتراض فرهنگیان محترم به حقوق وکم بودن بودجه آ.پ ازاین حرکت ها حمایت نکردند ومعلمان را زیاده خواه معرفی نمودند
حمایت پزشکان از تعطیلی مدارس وادامه این روند یعنی شانه خالی کردن آن ها از وظایف اصلی خود که بسیار کوتاهی کرده اند و باید پاسخگو باشند
پاسخ + 0 0 --
حسن 1399/06/14 - 20:05
شهاب آقا خیلی ناانصاف هستید. امیدوارم تجربه بیماری و یا پرستاری
نصیب تان بشود تا بفهمید که نیروی
مشخص بیش از ۶ ماه جان بر کف هستند.‌هیچکدام از ما حق اهانت به
کادر درمانی کشور را اصلا و ابدا نداریم. هر چند شما همیشه دست دور
از آتش دارید و فقط سخن باد می زنید
پاسخ + 0 0 --
شهاب 1399/06/14 - 20:56
جناب حسن من قصدتوهین به هیچ قشری را ندارم ولی حق دارم به عنوان یک شهروند از کسانی که کوتاهی کرده اند سوال کنم وپاسخ بخواهم مگرپزشکان کشور چین تلاش نکرده اند که آمارهای بسیاربالا را چنین کاهش داده اند لطفا سعی نکنید کسانی را که دروظیفه خودکوتاهی کرده اند با حرف های مقدس مابانه تبرئه کنید نتیجه تلاش سازنده بهبودی اوضاع است نه ثبات اوضاع
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/06/14 - 22:01
شهاب آقا نشسته اید در منزل، چگونه
نسبت به تلاش کادر درمانی قضاوت می کنید؟ از روی کدام فاکتور ، پزشکان
متهم هستند؟
وزیر بهداشت اجازه سخن گفتن ندارد و بجای این که رئیس مبارزه با کرونا ، وزیر بهداشت باشد ، رئیس جمهور که یک روحانی بیش نیست خراب کاری کرده و اکنون از نظر شما پزشکان کوتاهی کرده اند. عجب منطقی!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/06/15 - 12:54
در جامعه مریض، طبیعی است که پزشکان اینقدر گنده شوند!! البته از نظر عده ای از عوام، دکترفقط کسی است که آمپول زدن بلد باشد!!و مابقی تحصیلکرده ها کشک! محسوب می شوند.
بعضی معلمان هم آنقدر بی سواد و کم فکر هستند که فکر می کنند پزشکان، همه چیز دان هستند!!!
در ضمن زحمت اصلی بر دوش پرستاران بیچاره است!!!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/06/15 - 12:57
احسنت به درک و آگاهی جناب شهاب.
پاسخ + 0 0 --
دبیر 1399/06/15 - 15:27
گویند دکانی باز شده که در آن معلمان
شعور یکدیگر را تحسین می کنند!!!
اما تعریف علمی مفهوم شعور چیست را
نمی دانند و درک درستی از آن ندارند.
در روزهای کرونایی ، تقابل آرا بیداد
می کند.
پاسخ + 0 0 --
شهاب 1399/06/19 - 21:07
بزرگواران انصراف پزشکان را دیدیم کجاهستند آن هایی که ازپزشکان واعتراض آن ها حمایت می کردند پزشکان استعفا ندادند پس ساده نباشید
پاسخ + 0 0 --
شهاب 1399/06/19 - 21:07
بزرگواران انصراف پزشکان را دیدیم کجاهستند آن هایی که ازپزشکان واعتراض آن ها حمایت می کردند پزشکان استعفا ندادند پس ساده نباشید
پاسخ + +4 -17 --
مرادی 1399/06/14 - 13:52
چنانچه پزشکان بخواهند در کار آموزش و پرورش بیش از اندازه مداخله کنند ، ریزبینی های‌زیادی هست که تنها می توان اندکی از سرنخ های آن را دست جامعه داد تا به هر پزشک به چشم دیگری نگاه کنند .
معلمان احترام پزشکان را نگه داشته اند
پس باید پزشکان هم حرمت آنان را حدای از شغلشان ، برای مرتبه ای که دارند دوبرابر حفظ کنند.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/06/14 - 13:57
عجب!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/06/15 - 00:18
باید پزشکان فکر سلامتی شما و دانش آموزان باشند؟؟؟؟یه سرنخ بده ببینم
پاسخ + 0 0 --
بابک 1399/06/17 - 07:14
چرند نگو
پاسخ + +3 -18 --
هما 1399/06/14 - 14:07
در تمام دنیا معلمان در صدر احترام هستند.
در کشورهای فقیر و ضعیفی چون ایران پزشکان که جامعه ی بیمار در چنگشان است ، با فرار مالیاتی ، جلوی پیشرفت را حتی در سطح بهداشت مدارس گرفته اند.
آیا خبر دارید روزانه چند هزار نفر در ایران از فقر مالی و نداشتن هزینه های درمان جانشان را از دست می دهند.؟
شما خجالت نکشیدید وقتی بیماری را با وضعیت نامناسب از تخت به کف خیابان انداختید و بعد هم به راحتی خود را رفع اتهام کردید؟
تا کسی در حسابداری بیمارستان پول واریز نکند ، اورژانسی ترین بیماران بستری نمی شوند. آمار مرده های این بخش را کیانتشار می دهید؟
لااقل در مدارس نهایتا کسی پول کتاب و بیمه اش را نداشته باشد مدیر و معلمان از جیبشان داده اند.
در طول تاریخ سالهای اخیر چند پزشک چون دکتر آشتیانی و غریب و سیادت دیده شده است؟
اتفاقا معلمان و خانواده ها باید مدعی العموم شوند و از جامعه ی پزشکی بابت تشدید بیماری ها در کشور و کمبود امنیت درمانی و دارویی شکایت کنند.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/06/15 - 00:19
اضمحلال فرهنگی همین هست
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/06/15 - 13:00
عامل بدبختی مردم، همین پزشکان هستند.
پاسخ + +8 -18 --
هما 1399/06/14 - 14:07
فی الحال به جهت آنکه جیبشان ۲۰ برابر از معلمان پر پول تر است ، زبانشان هم درازتر است. این حق را چه کسی به ایشان داده است.

اگر جربزه داشتید از کارتان انصراف دهید و خواستار رایگان شدن درمان برای مردم شوید نه اینکه جلوی آگاهی و باسوادی فرزندانشان را بگیرید.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/06/14 - 14:24
ترسیدم
پاسخ + 0 0 --
شهاب 1399/06/14 - 17:15
احسنت برسرکارخانم هما
پاسخ + 0 0 --
هما 1399/06/15 - 22:39
اعتماد به نفست پایین است که می ترسی جناب ناشناس.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/06/16 - 08:20
ترسیدم استعاره از هارت و پورت شماست. نگران نباش
پاسخ + 0 0 --
بابک 1399/06/17 - 07:16
منظورت اینه تو این شرایط مدرسه باید دایر باشه؟
پاسخ + +20 0 --
انسان 1399/06/14 - 14:21
برای زندگی در این جامعه ، بسیار
متاسفم. تجربه ثابت می کند که
جبر جغرافیایی ، انسانیت را قربانی
می سازد.
جنگ خروسی بین هواداران بازگشایی
مدارس و مخالفان نیز ، از حکم
قضاوت خارج شده است. آیندگان
قضاوت اصلی را خواهند داشت. ما
قدرت فرابینی و فرااندیشی نداریم و
به لجاجت و متهم سازی ، مبتلا
شده ایم . مراقب حریم ها و الفاظ و
نظر خود باشیم. ما شبیه همکار و هموطن و همنوع ، دیگر نیستیم.
پاسخ + +9 -3 --
محسن خسروی 1399/06/14 - 15:03
چقدر بازگشایی نظر نپخته ای است....درود بر پزشکان....متاسفم وزیر اموزش و پرورش
پاسخ + +6 -1 --
معلم 1399/06/14 - 15:38
این مقاله در جهت تفرقه افکنی بین معلمان و پزشکان است هر دو گروه عواقب و خطرات بازگشایی حضوری مدارس را می دانند
پاسخ + +9 0 --
دبیر مفت 1399/06/14 - 15:40
همه این اختلاف نظرها به بی کفایتی وزارتخونه آموزش و پرورش برمیگرده.
وقتی ناآگاهترین وزیر رو برای چنین سیستم عریض و طویلی انتخاب میکنن که توانایی نداره سه رنگ رو به مردم اطلاع رسانی کنه و همه رو پاسوز تنبلی و تن پروری خودش میکنه نتیجه همین میشه. هرکسی با هم سمتی به خودش اجازه میده اظهار نظر کنه.
طی همین چند روز چندبار وزیر حرفشو عوض کرد؟ هنوزم همه سردرگم هستن.
خانه از پای بست ویران است.
پاسخ + 0 0 --
بی خدشه 1399/06/16 - 22:00
آنچه نوشتی وزیر را خطــــشــــه دار نمی کند
پاسخ + +10 0 --
ناشناس 1399/06/14 - 16:19
اردشیر مطهری نماینده گرمسار نوشت:

درباره ی کلاس های حضوری مدارس، به آقای روحانی تذکر جدی می دهم. هرآنچه برای خود می پسندید برای دیگران هم بپسندید. شما حتی افتتاحیه ی مدارس را هم حضوری نمی روید، مجلس هم نیامدید، پس بچه های مردم را مجبور به کلاس حضوری نکنید.
پاسخ + 0 0 --
بی خدشه 1399/06/16 - 22:01
احسنت بر شما
پاسخ + +5 0 --
معلم 1399/06/14 - 16:20
جناب پورسلیمان اگر به کرونا مبتلا شدید بین مراجعه به جناب نوید ادهم و یک پزشک کدام یک را انتخاب می کنید؟

تئوری پردازان آموزشی سنگی را درچاه می اندازند کادر درمان برای حل مشکل قربانی می شوند
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/06/15 - 00:20
درود
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/06/15 - 12:59
مراجعه به پزشکان پول دوست حماقت است.
پاسخ + 0 0 --
داوری 1399/06/15 - 22:38
بنده به سراغ داروی امام کاظم می روم.همان که خود پزشکان هم گردش کردند و جای قرص و کپسول دست مردم دادند.
سرم به دست فرستادند خانه.
هر بیماری رفت در درمانگاه ... دو تا آمپول یک سرم تنها داروی تجویزی بود.
اصلا آقای دکتر ... نمی پرسید چه مرگته!

حالا کاش این تجویز اثر داشت. بیمارم تا پای مرگ رفت. اشتباهش را هم تقبل نکرد.
پاسخ + +3 0 --
ناشناس 1399/06/14 - 16:33
اینکه وزیر آموزش و پرورش با امکانات کم بهداشتی مدارس
سیستم حمل و نقل معیوب
و ...
تصمیم به بازگشایی مدارس گرفته جای تعجب دارد
ناکارآمدی سیستم درمان و بهداشت در همین دوران مشخص میشود
تعداد افرادی که به پزشک مراجعه و حتی بیماری ساده را تشخیص نمیدهند کم نیست ولی با این حال بابت تشخیص اشتباه هم حق الرحمن دریافت می کنند بی آنکه مسولیتی را بپذیرند و به علم خود چیزی اضافه کنند
پاسخ + +17 0 --
دبیر 1399/06/14 - 20:14
دکتر شریعتی:

برای کسی که می فهمد هیچ توضیحی لازم نیست و برای کسی که نمی فهمد هر توضیحی اضافه است. آنان که
نمی فهمند عذاب می دهند و آنان که می فهمند عذاب می کشند. مهم نیست که چه مدرکی دارید، مهم این است که چه درکی دارید.
پاسخ + +10 0 --
ناشناس 1399/06/14 - 22:17
فراموش نکنیم که پزشکان و کادر درمانی کشورمان نیز در همین نظام
آموزشی تحصیل کرده اند و از بسیاری
از تنگناهای آموزش و پرورش باخبرند.
آنان نیز خود روزی دانش آموز بوده اند
و یا ولی دانش آموز.
پاسخ + +2 -6 --
ایروانی 1399/06/14 - 23:01
درود بر مدیر صدای معلم جناب پورسلیمان
بنده میخواستم اول یه تشکری داشته باشم بابت زحماتی شما کشیدید تا مدارس به شکل حضوری باز شوند.مسلما پیگیری های شما و تلاش دلسوزانه شما ارزشمند و قابل تحسین بود .ممنون
در مورد تعیین و تکلیف پزشکان برای تعطیلی مدارس هم بنده هم یجورایی باهاشون موافقم هم مخالف
موافق از این جهت که از روی دلسوزی میگن تا کسی مبتلا نشه مخالف از این جهت که دارند سنگ میندازن تو نظام آموزشی
بهتر بود پزشکان مخالفت نمیکردن و توصیه میکردن با رعایت این پروتکل ها بچه ها به مدرسه بروند . متاسفانه پزشکان نفع خودشونم تو این قضیه در نظر گرفتن.وگرنه چرا باید مدارسی که ۷ ماهه تعطیله با تز یه عده که از روی عدم آگاهی و منفعت طلبیه دوباره تعطیل بشه.
پاسخ + 0 0 --
دبیر 1399/06/15 - 06:44
آخه پزشکان بچه ندارند واسه همین
سنگ اندازی می کنن. مگه نه؟
پاسخ + 0 0 --
هما 1399/06/15 - 22:41
پزشکان فرزندانشان مدرسه نروند ، ۹۰ درصد بدانید که معلم خصوصی را در کنار پرستار بچه برای فرزند خویش مهیا کرده اند.
عدالت آموزشی برای اون در به دری که نان شب ندارد بخورد معنا پیدا می کند.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/06/16 - 08:22
پزشکان هم مثل همه آدمیزاد ها دوست
دارند فرزندشان آموزش رسمی ببیند نه
تجاری.
پاسخ + 0 0 --
بی خدشه 1399/06/16 - 22:05
احسنت بیشتر بر هما
پاسخ + +7 0 --
معلم ایرانی 1399/06/15 - 01:31
بازگشایی مدارس و تدریس حضوری لازم است،ولی باید ببینیم که آیا در مدارس(منظور مدارس خودمان در ایران) شیوه نامه های بهداشتی اجرا می شود؟آیا با امکانات موجود ، امکان اجرای این شیوه نامه های بهداشتی وجود دارد؟ بله اگر مثلا در فرانسه یا ترکیه گفته می شود که باید مدارس باز شده و تدریس حضوری باشد،قطعا مطمئن باشید از قبل شرایط آن فراهم و نظارت هم دقیق می باشد .

---> پیشنهاد می کنم،از فردا همکاران و دانش آموزان عزیز ، درصورت کساهده عدم رعایت شیوه نامه های بهداشتی در مدارس، ازطریق گرفتن عکس و فیلم،موارد را در اختیار رسانه هایی مثل صدای معلم جهت انتشار قرارداده(حتی رسانه های محلی) تا شاید مسئولین مجبور به پاسخگویی باشند.حفظ جان انسان ها باید مهمترین مساله باشد.
پاسخ + 0 0 --
بی خدشه 1399/06/16 - 22:07
این عکس گرفتن چیز خیلی حوبیه فعلا
پاسخ + +3 0 --
ش.ح 1399/06/15 - 06:46
خجالت نکشیدید بخاطر این قلم‌تون؟
بچه‌های کلاس اولی و... که میرن توی کلاس رو معلم میتونه کنترل کنه؟؟؟؟؟؟ کی رو گول میزنید؟ الان اگه هر چی عقده از برخوردهای نامناسب با معلم‌ها و پولداری پزشک‌ها و... داشتید، باید سر این اتفاق مهم که جون بچه‌ها وسطه، عقده‌هاتون رو فریاد بزنید؟
به احتمال بسیار زیاد، معلم‌هایی هستند که با این مقاله احمقانه شما مخالفند! ولی با این حال متاسفم برای خودم به عنوان یک دانش‌آموز که معلمان دیگری هم با این نظر شما موافق باشند یا حتی ضمنی اون رو تایید کنند...
پول حقوق‌تون کمه، احترام بهتون کم میذارند و... به همین دلیل یه سری از بچهها رو به کشتن بدیم!!
آفرین
پاسخ + 0 0 --
ف.خدامی 1399/06/15 - 22:43
بچه ها الگو پذیرند .
چرا قابل کنترل نیستند؟
مگر خانواده آنان را چگونه بار آورده که از کنترل به رد است؟
شما فرزندت ادب ندارد؟
پاسخ + +5 0 --
معلم 1399/06/15 - 12:26
بازگشایی مدارس در این شرایط نابخردانه ترین تصمیم است.
و خو معلمان هم مخالفند
نمی دانم این پاسخط که صدای معلم گذاشته رو واقعا چه کسی و با چه نیتی نوشته؟

خواسته از وزیر آموزش و پرورش دفاع کنه؟!
اعمال و تصمیات این وزیر قابل دفاع هم هست؟

ما معلمان خودمان از هر لحاظ از وزارت آموزش و پرورش و تمام وزیران سابق و فعلی آموزش و پرورش کاملا ناراضی هستیم
وزرات آموزش و پرورش، دشمن شماره یک معلمان هست.
پاسخ + +7 0 --
ناشناس 1399/06/15 - 13:55
واقعا اگر تصمیم گرفتن برای مردم سخت است، چرا این همه برای رسیدن به کرسی ریاست تلاش می‌کنید؟ وقتی می‌بینید از پس یک برنامه ریزی ساده برای وضعیت تحصیلی دانش آموزان عاجز هستید، بی‌خیال مدیریت شوید که هم خود را نجات داده‌اید و هم مردم را......
ماجرای کنکور کم بود حالا داستان مدرسه هم اضافه شد. شاید این کار آنها بی‌حکمت هم نباشد. مدیران کشور به دانش آموزان و دانشجویان می‌گویند، فکر نکنید که درس می‌خوانید و همه چیز تمام می‌شود، نه! استرس و بی‌برنامگی جز جدانشدنی سبک زندگی شماست.
کدخبر: ۱۶۷۵۲۲ . ۱۴ شهریور ۱۳۹۹
پاسخ + 0 0 --
بی خدشه 1399/06/16 - 22:10
خبر رسان خوبی هستی
با این همه کد خبری، کدخدای خبر شده‌ای
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1399/06/15 - 14:27
کادر درمان داره .... وزیر ما وزیر شما نیست. خودمختاره. این چیزا رو نمیفهمه.
پاسخ + +1 0 --
دبیر 1399/06/15 - 16:34
پیامک دریافت شده، قابل توجه طرفداران بازگشایی مدارس با
خفه کردن صدای وزیر بهداشت
در گلو که اجازه استعفا هم به او نمی دهند.

با اینکه سال تحصیلی شروع شده، ولی هنوز بچه‌هایی هستند که ابزارهای لازم را برای درس خواندن ندارند؛ به خصوص در شرایطی که خیلی از آموزش‌ها مجازی شده.

شما مردم عزیز ایران می‌توانید از طریق شماره‌گیری #14* و یا واریز مبالغ نقدی خود به شماره کارت
6277-6077-7777-7777
سهمی در تحصیل کودکان محروم داشته باشید.

ایران همدل، بزرگترین پویش مردمی ایران است که کمک‌های شما را از طریق بهزیستی و کمیته امداد به دست نیازمندان می‌رساند.
پاسخ + 0 0 --
بی خدشه 1399/06/16 - 22:14
سوء مدیریتها === دراز شدن دست گدایی با عزت و احترام
پاسخ + 0 0 --
مح 1399/06/15 - 17:39
امیدوارم به زودی پشت پرده سیاست کرونایی مکشوف شود .راه نجات برای عده ای است که رفتار غیر قابل پیش بینی ملتها را در مطالبه گریها می دانند و برای برخی از کشورها ،دوشیدن کشورهای دیگر باید تداوم داشته باشدوچه سیاستی در جهان بی عیب و نقص تر از این.
پاسخ + +2 0 --
دبیر 1399/06/15 - 19:45
هشدار جدی رئیس نظام پزشکی به وزیر آموزش و پرورش درباره بازگشایی مدارس | علت واقعی این تصمیم غیرمنتظره چه بود؟

علت واقعی این تصمیم غیرمنتظره برای مردم مکشوف نیست و امیدوارم علتی خارج از مصالح آموزشی و پرورشی نباشد ولی هر چه هست با شرایط خطیر بیماری کرونا و سلامت دانش آموزان و خانواده آن ها سازگاری ندارد و یقینا موجب تحمیل بیماران بیشتر برجامعه پزشکی، پرستاری و کادر درمان خواهد شد.
پاسخ + +1 -1 --
دبیر 1399/06/15 - 19:45
به گزارش همشهری‌آنلاین، دکتر محمدرضا ظفرقندی رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران در نامه ای به محسن حاجی میرزایی، هشدارهایی درباره بازگشایی مدارس و رعایت پروتکل‌های بهداشتی داد و آنها را ناکافی دانست.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/06/15 - 22:44
آقای ظفرقندی
شما تشریف بیاور مدرسه ی محل خدمت من ، نکاتی هست که به شما هم یادآور شوم هم تذکر بدهم.
انگشت اشاره به روی کسی بلند نکن.
متهم اول خود شما هستید
پاسخ + +1 0 --
دبیر 1399/06/15 - 19:46
عدم حضور مراقب بهداشتی در بسیاری از مدارس و نیز عدم آمادگی خانواده ها و مدارس برای تنظیم برنامه های ابلاغی در مورد بازگشایی حضوری ورفت وآمد دانش آموزان و... نیز مزید برعلت است.

لازم بذکر است اکثر کشورهایی که در کنترل این بیماری شرایط بسیار بهتری از ایران دارند و حتی مرگ ومیر ناشی از کرونا در آن کشورها کمتر از یکصدم موارد در کشور ماست هنوز در مورد بازگشایی حضوری مدارس تامل و
احتیاط می کنند.
پاسخ + +1 0 --
دبیر 1399/06/15 - 19:47
دکتر محمدرضا ظفرقندی
رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران
۱۳۹۹/۶/۱۵

کد خبر 546298
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1399/06/15 - 19:49
برخی از نمایندگان مجلس ایران، روز شنبه ۱۵ شهریور، با انتقاد شدید از بازگشایی حضوری مدارس با وجود شرایط قرمز و هشدار استان ها، وزیر آموزش و پرورش را به استیضاح تهدید کرده‌ و تأکید کرده اند که اگر اتفاقی برای دانش آموزان بیفتد، وی باید پاسخگو باشد. رئیس کل سازمان نظام پزشکی کشور نیز با هشدار نسبت به
عواقب تصمیمات متناقض مسئولان، خواستار آموزش در فضای مجازی شده است.
پاسخ + 0 0 --
بی خدشه 1399/06/16 - 22:21
اینا پول دارن از پول حلال و حرام برای بچه هاشون گوشی و اینترنت و ... بخرن
ما که به جای پورشه سوار بر خر نیز نیستیم چه کنیم؟ یکدیگر را خر کنیم؟
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/06/20 - 10:47
آفرین بر بی خدشه کلی خندیدم
پاسخ + +1 -1 --
ناشناس 1399/06/16 - 08:28
هشدار!

دکتر محمدرضا هاشمیان فوق تخصص ICU بیمارستان مسیح دانشوری و استاد دانشگاه بهشتی در مورد بازگشایی مدارس دریک لایو اینستاگرامی گفت: اگر گرفتار کرونای کودکان شویم کشوری نیستیم که بتوانیم مقاومت کنیم. این تصور که بچه‌ها مبتلا به کرونا نمی‌شوند غلط است. بیمارستان‌ها و آی سی یوهای ما امکانات و متخصصان کافی برای کودکان ندارند.
پاسخ + 0 0 --
بی خدشه 1399/06/16 - 22:22
نظرات پورشه سوار بر خر سوار مسموع نیست.
پاسخ + +1 -4 --
شاکی 1399/06/16 - 08:34
گفتنی است که بدلیل فقدان سیستم گزینش معلم با صلاحیت های حرفه ای و شایستگی های بایسته جماعتی از افرادی که از معلمی فقط دریافت حقوق و مزایا و پیگیری انتقالی به شهر تهران و دور در منزل را دنبال می کنند به شدت مخالف بازگشایی مدارس هستند و ترجیح می دهند که در ازای حقوقی که می گیرند این مسافت را تا مدرسه طی نکنند و به همین وضعیت ادامه دهند و کرونا هم بهانه ی خوبیست دیگر!!
پاسخ + +3 -1 --
مهدی 1399/06/16 - 20:04
والا پزشکا بهترین درآمد و تغذیه و خونه و ماشین رو دارند، چرا خسته اند؟ والا از همون هفته اول که گفتن کرونا اومده ، اظهار خستگی می کردند. خیلی رو دارند.
پاسخ + 0 0 --
بی خدشه 1399/06/16 - 22:23
خیلی از متخصصها کار نمیکنند طفلکی پرستارای زحمت کش
پاسخ + +3 0 --
ناشناس 1399/06/16 - 22:22
چرا دانشگاه ها که همه بزرگسال هستند تعطیله؟!
پاسخ + 0 0 --
بی خدشه 1399/06/16 - 22:25
چون اونا ملزم نیستند ناشاد بشن
پاسخ + +4 -3 --
یک دوست 1399/06/16 - 23:09
من یتوکل علی الله فهو حسبه، بجای دعوا و باید و نباید توکل بخدا کنید و امیدتون به خدا باشه و فرزندانتون مثل قبل با توکل بخدا سر کلاس درس بفرستید اگر در سرنوشت شما یا عزیزانتون یا خود من و عزایزانم مرگ کرونا باشه، حتما رخ میده، بیخودی تلاش نکنید، این بیماری قبلا هم بوده و قربانی میگرفته، این بیماری در سال 94 پنج مهر سال 94 در روزنامه جام جم به نقل از اقای مردانی و با تیتر نگذارید به کرونا مبتلا شوید،
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/06/18 - 14:35
صد رحمت به دشمن
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/06/20 - 10:50
عجب پس سال 94 هم سابقه داشته؟ پس چرا کم قربانی میگرفته؟
پاسخ + 0 -4 --
یک دوست 1399/06/16 - 23:39
یه پرسشی ذهن منو مشغول کرده اونم اینکه چرا پزشکان بجای گفتن نیاید بیرون یا نرید مدرسه و اینور و اونور، چرا نمیشینند یه راه درمانی برای بیماری پیدا کنند? پس اینهمه رفتن دانشگاه که چی بشه?یادمه که اوایل عید امسال یگروه از پزشکان نظامی میگفتند شیش ماه طول میکشه واکسنش پیدا کنیم?الان دیگه شش ماه شده ها?!! این کشور کره و چین چزا امارشون بالا نمیره? چرا دیگه ایتالیا و ... اماراشون بالا نمیره? یه پیشنهاد هم به کادر درمان دارم، بعضی از خانوادهها که افراد خانودشون کرونا گرفتند، بجای رفتن به بیمارستان بهتره از پشت بام خونشون استفاده کنند یا اتاقی بسازند یا از چادرای عشایری استفاده کنند که همه افراد خونوادشون هم در خطر نباشند
?
پاسخ + 0 0 --
مانی 1399/06/17 - 14:34
پس دوست گرامی شما به بچه تون بگین بی هوا بدوه وسط بزرگراه، قسمت هر چی باشه همون میشه!
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1399/06/17 - 07:36
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت که محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش برای توضیح درباره نحوه بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید سه شنبه هفته جاری در این کمیسیون حضور پیدا می‌کند.
پاسخ + 0 -1 --
ناشناس 1399/06/17 - 08:20
آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید گفت: اگر با رعایت شئونات بهداشتی امکان برگزاری کلاس‌های درس حوزه علمیه نبود، باید به سمت کلاس‌های مجازی حرکت کنیم.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/06/17 - 14:16
تورا سپاس کرونا!!!
قبل از تو فکر میکردم معلم موجودی است که چند ساعتی فرزندم را سرگرم میکند و درآن بین هم یه چیزهایی به اومی آموزد !
اما بعد از توفهمیدم که کارهمان معلم راوزارت خانه آموزش و پرورش و وزارت ارتباطات و فناوری و سازمان صدا و سیما و مهمترازهمه وزارت خانواده باروزی ۱۲ساعت هم نتوانستندانجام دهند !
جالب اینکه ابر و باد و مه و خورشید و فلک در کارند تا فرزندم را یک ساعت در فضای مجازی نگهدارند . درحالی که معلم مظلوم فرزندم، باروزی ۵ ساعت ۴۰نفر را در فضای حقیقی نگه میدارد و آموزش میدهد !
(تو را سپاس معلم )
کرونا با تمام عیوبی که دارد اما حسن بسیار خوبش ، به رخ کشیدن نمایش هنر معلم در عرصه آموزش بود تا بیدارشوند و هوشیارگردند کوردلانی که کار معلم را به زیر سئوال میبرند !
(وباید گفت سپاس *معلم* ای مظلوم تاریخ )
پاسخ + +1 -1 --
ناشناس 1399/06/17 - 16:28
-درس امروز الف
(دست به میز نزن پسرجان ویروسیه)
-این الف صدای...
(جعفری ماسکتو بزن)
-الف
(دستتو ضدعفونی کن صادقی)
-چی داشتم میگفتم بچه ها؟
+ الللفف
(موقعی که عطسه می‌کنی دستتو بگیر جلوی دهنت احمدی)
-الفو درد بی درمون ۳۵دقیقه تون تموم شد برید خونه هاتون

گوشه ای از کلاس های آموزشی در دوران کرونا
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1399/06/18 - 06:53
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایلنا، وزیر آموزش و پرورش گفت: با توجه به بررسی‌های انجام شده تصمیم بر این شد که برای حضور دانش آموزان در مدارس الزام نباشد.

محسن حاجی میرزایی درباره تصمیم جدید برای مدارس گفت: هیچ یک از مدارس دولتی و غیردولتی حق ندارند که دانش آموزان را ملزم به حضور در مدارس کنند.
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1399/06/18 - 13:20
‍ شهریه ها را که گرفتند اعلام کردند که حضور دانش آموزان در مدارس الزامی نیست

وزیر آموزش و پرورش امروز در واکنش به اعتراضات گسترده مردم و رسانه ها به بازگشایی زودهنگام مدارس و فرستادن کودکان و معلمان کشور به قتلگاه کرونا گفته: با توجه به بررسی های انجام شده تصمیم بر این شد که برای حضور دانش آموزان در مدارس الزام نباشد.

حاجی میرزایی گفته: «دانش آموزان با مدارس در تعامل هستند و در این خصوص الزامی برای حضور دانش اموزان در مدارس نیست و از روش های مکمل از جمله شبکه دانش آموزی شاد و مدرسه تلویزیونی برای تحصیل دانش آموزان استفاده خواهد شد.

کانون صنفی معلمان تهران در حاشیه تغییر نظر وزیر آموزش و پرورش نوشت: «پس از جمع‌آوری شهریه‌ها توسط مدیران مدارس دولتی و غیر انتفاعی، حضور دانش آموزان در مدارس اختیاری است و بقول جناب وزیر (دیگر)الزامی نیست.»

کانون همچنین پرسیده:« هزینه‌های گرفته شده از اولیا صرف چه می شود؟»
پاسخ + +1 -1 --
ناشناس 1399/06/18 - 14:30
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایلنا، علیرضا سلیمی معاون آموزش و پژوهش سازمان نظام پزشکی با انتقاد به برگزاری کلاس‌های حضوری در مدارس گفت: پیرو نامه‌ای که رئیس سازمان نظام پزشکی به وزیر محترم آموزش و پرورش در این زمینه نوشت و اعلام موضع کرد، اعتقاد راسخ جامعه پزشکی این است که باز شدن حضوری کلاس درس می‌تواند یک حرکت مخاطره‌آمیز باشد، چون معمولاً مدارس جزو آخرین جاهایی هستند که در این شرایط باز می‌شوند.
پاسخ + 0 -5 --
مهدی خ 1399/06/19 - 19:15
بچه ها فقط تو مدرسه کرونا میگیرن؟؟ تضمین می دهید سال آینده کرونا نباشه؟ مدرسه باید کار خودش رو بکنه غیر کنیا کجا مدرسه رو سال بعد تعطیل کرده؟؟
پاسخ + +1 -2 --
ناشناس 1399/06/20 - 21:51
هیچ پایانی برای این بیماری متصور نیست به فرض امسال آموزش را تعطیل را غیر حضوری کردیم سالها ی آینده چه می کنیم آیا می شود آموزش کشور را برای مدتی نامعلوم تعطیل کرد.امروزه به جای کلمه بیماری از واژه زیست بدم کرونر استفاده می کنیم یعنی قرار است این ویروس سالها با ما زندگی کند پس نمی توانیم همه چیز را قفل کنیم تنها راه تغییر سبک زندگی متناسب با زیست بدم جدید است
پاسخ + +1 -1 --
ناشناس 1399/06/23 - 08:48
اولین ثمره بازگشایی مدارس؛ ۳۹ دانش‌آموز در لرستان کرونا گرفتند | همگی به مدرسه رفته بودند.
پاسخ + +1 -1 --
ناشناس 1399/06/23 - 19:55
رئیس انجمن مددکاران اجتماعی:
دانش‌آموزان 10 سال زودتر از زمان مناسب گوشی به دست شدند/ تنها در خانه ماندن تک فرزندان با والدین شاغل خطرناک است.
پاسخ + +1 -1 --
ناشناس 1399/06/25 - 08:01
کدخبر: 605663 ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ ۰۲:۴۶:۵۵

حوادث رکنا:معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت : تا قبل از بازگشایی مدارس از افراد زیر ۹ سال که دانش آموزان کلاس های اول تا سوم ابتدایی را شامل می شود مجموعا رقمی بین ۸۰ تا ۱۰۰نفر به کرونا مبتلا شده است .

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با تصاحب صندوق ذخیره فرهنگیان توسط دولت ( هر دولتی ) موافق هستید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور