صدای معلم

" تمامی تلاش مجموعه اداره کل آموزش و پرورش استان بر حفظ تفاهم، تعامل مثبت و همدلی و همراهی با نیروهای داخل و خارج سازمانی است "

پاسخ و توضیح اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان به صدای معلم

گروه استان ها و شهرستان ها/

در پی درج بیانیه ی انجمن اسلامی معلمان استان زنجان در صدای معلم با عنوان : " نمی‌توان از مقام و منزلت معلمان سخن گفت اما در تصمیم گیری ها و تصمیم سازی ها كوچك ترین توجهی‌ به رای و نظر كارشناسانه ی آن ها نکرد !" ( این جا ) ؛ اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان به آن پاسخ داده است .

ضمن سپاس از پاسخ گویی آن اداره کل که بر خلاف جوابیه پیشین از ادبیات تهدید استفاده نشده است ؛ عین پاسخ به شرح زیر منتشر می گردد .

پاسخ و توضیح اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان به صدای معلم

توضیحی بر یک بیانیه
مدیرمسئول محترم سایت صدای معلم
با سلام
احتراما در پی درج بیانیه انجمن اسلامی معلمان زنجان با تیتر (سیاسی‌کاری در انتخاب مدیران آموزش و پرورش استان زنجان باید کنار گذاشته شود) در آن سایت، مواردی جهت تنویر افکار عمومی جهت درج در آن خبرگزاری ارسال می گردد:
  با عنایت به اینکه در هفته معلم قرار داریم لازم است از زحمات تمامی معلمان عزیز و تلاشگر استان که طی این ماههای اخیر با جان و دل در آموزش و تربیت این نسل،  شبانه روزی کوشیده اند و بیش از دوران مدرسه، در فضای مجازی همت خود را به کار گرفته اند تا با وجود تعطیلی مدارس، آموزش تعطیل نباشد، سپاس و تشکر نموده و به پیشگاه آنان که بی هیچ شائبه و حاشیه ای و صرفا با نظرداشت رضای الهی و خدمت خالصانه در سنگر تعلیم و تربیت به عنوان مدافعان دانش دوشادوش مدافعان سلامت زحمت می کشند، ادای احترام نماییم.
  بدون شک در برابر این مجاهدت ها و روشنگری های معلمان استان، بایستی سر تعظیم فرود آورد و آنان را به عنوان طلایه داران فرهنگ و اخلاق بر صدر نشاند.

-در هر صورت تمامی تلاش مجموعه اداره کل آموزش و پرورش استان بر حفظ تفاهم، تعامل مثبت و همدلی و همراهی با نیروهای داخل و خارج سازمانی است و لذا القای مفاهیمی چون رویه‌های تنگ نظرانه، باندی و محفلی و سیاسی‌کاری در انتخاب مدیران و کارشناسان صرفا ذهنیت و نگاه خاص نویسنده بیانیه می باشد فلذا به دلیل فقدان مراتب علمی و مستندات در این موارد نمی توان چنین القائاتی را پذیرفت. ضمن اینکه دستگاه عریض و طویلی چون آموزش و پرورش به جهت گستردگی نیروی انسانی همواره شاهد جابه جایی و تغییرات نیروی انسانی به دلیل بازنشستگی و ... بوده است و جابه جایی افراد در پستهای مختلف، مصداق عزل و نصب سیاسی نیست.-رویکرد آموزش و پرورش استان، جذب و ارتقای افراد کارآمد، فعال، شایسته، انقلابی، متدین و پاک دست بوده و می باشد و نباید در این زمینه یک طرفه، حزبی و تشکلی نگاه و قضاوت شود ولیکن قضاوت این چنینی درباره افراد به کار گرفته شده محلی از اخلاق و انصاف ندارد.

بدیهی است که هر عملکردی می تواند مورد نقد و نظر قرار گیرد که این اداره کل همواره در یک فضای اخلاقی و منصفانه پذیرای چنین نقدها و نظراتی و بوده و خواهد بود.

- سنجش و ارزیابی مدیریت از منظر بینش و دانش و عملکرد با مبانی و اصول علمی سنجیده می شود و نسبت دادن  عباراتی چون مدیریت ناکارآمد، غیر منعطف و اقتدارگرا برای هر مسئولی آن هم بدون ارائه اسناد و مدارک علمی و تخصصی، فاقد وجاهت ارزیابی و سنجش علمی و منصفانه است.

بدیهی است نیروهای ارزشمند و توانمند آموزش و پرورش از فعالان عرصه های اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و دینی می باشند و تصدی عالمانه و کارشناسانه این همکاران در پست های اداری با در نظر گرفتن تخصص و تعهد، نه تنها ایرادی ندارد بلکه موجب تقویت دستگاه اداری است.

-رویکرد مدیریت فعلی آموزش و پرورش استان، تفاهم، همدلی و مشورت با تشکل های صنفی است. طی یک سال بسیاری از دیدارها با افراد و صاحب نظران خارج سازمانی در قالب حلقه های بهبود کیفیت و نیز گردانندگان تشکلهای صنفی، اجتماعی، مدنی، مردم نهاد و پیشکسوتان عزیز بازنشسته و مشورت با آنان در جلسات و برنامه های مختلف گویای این واقعیت است.

عقیده بر آن است که معلمان به عنوان کارشناسان واقعی عرصه تعلیم و تربیت جایگاه تعریف شده‌ای در تصمیم سازی‌ها و تصمیم‌گیری‌ها استان دارند و تمامی افراد به کار گرفته شده در این مدت نیز از بین معلمان خوشنام استان بوده اند و هیچ تعارضی بین این دو وجود ندارد و عبارت «معلم، جان آموزش و پرورش است» در بیانات مدیرکل محترم آموزش و پرورش در دیدارهای مستمر از مدارس و همایش ها و ... گویای اعتقاد عمیق بر این باور قلبی است.

-هماهنگی با سیاستهای دولت و پیگیری و اجرایی نمودن آن از جمله اجرای سند تحول بنیادین، جوانگرایی، بکارگیری بانوان توانمند در مناصب اداری و اعتقاد به تعامل مثبت با فعالان عرصه اجتماعی و رسانه ای و اهتمام به استفاده از فضای مجازی به عنوان یک ابزار مهم ارتباطی و ایجاد فضای باز نقد و اظهار نظر جزو برنامه های این اداره کل بوده و خواهند بود.

  در پایان ضمن تبریک مجدد هفته معلم، آرزوی توفیق برای تمامی فعالان عرصه های سیاسی، اجتماعی، صنفی و فرهنگی استان داشته و امیدواریم در سایه همدلی و هم افزایی فکری و عقیدتی گام موثری در پیشبرد اهداف تربیتی استان برداریم.
اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی
 اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

پاسخ و توضیح اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان به صدای معلم

دوشنبه, 15 ارديبهشت 1399 14:47 خوانده شده: 384 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1399/02/15 - 22:18
مشک آن است که ببوید
نه آنکه عطار بگوید
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1399/02/16 - 18:26
متاسفانه تماما ادبیاتشون مثل بزرگانشون درراس امورسخن بافی وسفسطه است یکبار صداقت نهدرگفتارشون بود نه کردارشون .خداوند اخرعاقبت فرهنگیان رو بابی غیرتان اخلاق وانسانیت ختم به خیرکند

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با تصاحب صندوق ذخیره فرهنگیان توسط دولت ( هر دولتی ) موافق هستید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور