صدای معلم

نامه ی تشکل های فرهنگیان به وزیر آموزش و پرورش :

" از اقدامات و مداخلات امنیتی در آموزش و پرورش جلوگیری کنید "

گروه تشکل ها/

خبر بازداشت نجات بهرامی معاون رسانه ای مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش برای نخستین بار در صدای معلم منتشر گردید . ( این جا )

این مساله واکنش ها و بازتاب های فراوانی در جامعه فرهنگیان و شبکه های اجتماعی داشته است .

« مرتضی نظری » رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی  در توئیتی نوشت :

" دخالت برخی نمایندگان مجلس در امور داخلی استان ها و شهرستان ها به حد غیرقابل تحمل رسیده . مدیران تحول گرای آموزش و پرورش تحت فشار انتصابات قومی و قبیله ای هستند .آموزش و پرورش سازمان رای کسی نیست . "

ااین موضوع واکنش تند « جبار کوچکی نژاد » نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس را در پی داشت که خواهان عزل مرتضی نظری توسط وزیر آموزش و پرورش گردیده بود . ( این جا )

پس از منتفی شدن قضیه استیضاح وزیر آموزش و پرورش و پس گرفتن امضا توسط برخی نمایندگان مجلس ، صدای معلم در مطلبی با عنوان :
« صدای معلم » خواهان شفاف سازی و پاسخ گویی در مورد سخنان کوچکی نژاد است "
دلایل از حد نصاب افتادن استیضاح بطحایی توسط نمایندگان مجلس شفاف سازی شود ... افکار عمومی بازیچه نیستند ! ( این جا ) نوشت :

" « صدای معلم » خواهان شفاف سازی در مورد سخنان کوچکی نژاد و تغییر چرخش ناگهانی مواضع در مورد استیضاح از دستور خارج شده وزیر آموزش و پرورش می باشد ."

همچنین در نشست سرپرست آموزش متوسطه با دانشجو معلمان دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی ، برخوردهای وزیر آموزش و پرورش با موضوع بازداشت معاون رسانه ای مورد انتقاد دانشجویان قرار گرفت .

« تشکل های فرهنگیان در اقدامی هماهنگ و البته قابل تقدیر در نامه ای به وزیر آموزش و پرورش خواهان پایان دادن به اقدامات و مداخلات امنیتی و بازگشت معاون رسانه ای به محل کار خود شده اند .

متن این بیانیه به شرح زیر است

 نامه تشکل های فرهنگیان به وزیر آموزش و پرورش در مورد نجات بهرامی و مداخلات امنیتی

 درخواست تشکل های فرهنگیان از وزیر آموزش و پرورش
  از اقدامات و مداخلات امنیتی جلوگیری کنید

« نجات بهرامی » را در سمت معاون رسانه ای ابقا نمایید


وزیرمحترم آموزش و پرورش

با سلام واحترام
همان طورکه استحضاردارید ؛ آقای نجات بهرامی معاون مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش توسط مقامات امنیتی بازداشت و سپس با تلاش جناب عالی آزادشده اند.

به نظر می رسد این قبیل اتهامات که منجر به بازداشت همکاران می شود ضرورتی نداشته و می تواند بامداخله به موقع وزارت آموزش و پرورش ، موضوع باگفت وگو و تفاهم فیصله یافته وسوءتفاهم برطرف شود.
لذا از جنابعالی به عنوان بالاترین مقام آموزش وپرورش درخواست می نمائیم به هرنحو که مقتضی می دانید با نهادهای امنیتی مذاکره نمائید تا درآینده از این قبیل اتفاقات که موجب سابقه قضایی و امنیتی برای همکاران می شود جلوگیری گردد.
ضمنا  دوستانه توصیه می کنیم ایشان را در معاونت مرکز روابط عمومی حفظ نمایید که این کار شما به معنای حمایت از نیروهای خدوم و شایسته ای است که با شما همکاری می کنند و نشانه ای از استقلال قواست.

1- مجمع فرهنگیان ایران اسلامی
2- کانون مدرسان دانشگاه فرهنگیان
3- انجمن اسلامی معلمان تهران
4- کانون صنفی معلمان تهران
5- سازمان معلمان ایران

نقل از سایت سازمان معلمان ایران


 نامه تشکل های فرهنگیان به وزیر آموزش و پرورش در مورد نجات بهرامی و مداخلات امنیتی

چهارشنبه, 28 آذر 1397 09:19 خوانده شده: 1676 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +3 -1 --
دبیر 1397/09/28 - 11:55
سلام چرا نباید درصدی از هزینه های اموزشی دانش اموزان به عهده اولیا باشد ؟ مشارکت اولیا فقط باید به اظهاز نظر در باره دبیران و گاها توهین به انان محدود شود مگر الان ما در شبیخون فرهنگی و اقتصادی دشمن قرار نداریم و خط مفدم جبهه امورش پرورش نیست؟
پاسخ + +2 0 --
کرامت رنجبر دستنایی 1397/09/28 - 12:47
امنیتی شدن مسایل صنفی موجب گسلی شدید بین مردم و حاکمیت خواهد بود. و تک صدایی و قطبی شدن بزرگترین خطر برای انقلاب است و دموکراسی را به دیکتداتوری تبدیل خواهد کرد.
پاسخ + +1 0 --
شاکی 1397/09/29 - 02:00
ما هم دوستانه توصیه میکنیم این تشکل های معزز به نشانه احترام به فعالیت مدنی و احترام به شعور مخاطب به سهمیه خواهی های خود از قدرت خاتمه بدهند و کارمدنی بی شائبه را در دستورکار خود قرار دهند!!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/09/30 - 02:52
یکی از مشکلات معلمان همین تشکلات خود خوانده سهم خواه فرصت طلب هستند که تا توانسته اند نظرات خود را بر وزیر تحمیل کرده و نیروهای اغلب بی لیاقت و بی صلاحیت خود را بر وزیر و معلمان سراسر کشور تحمیل کرده اند.
شما در چه مقامی هستید که خود را نماینده فرهنگیان معرفی میکنید و هر جا تقسیم غنایمی باشد هستید و هر جا سختی و محنتی غایب؟
برخی از اعضای این تشکلها خود مشکل امنیتی و غیره دارند و با طرح چنین درخواستهای نا معقول در تلاشند تا خود را مصون کنند.
پاسخ + +2 0 --
شریفی 1397/09/30 - 12:12
اگر بتوانید جلو سهم خواهی ها و مداخلات امثال کمیجانی دبیر کل مجمع فرهنگیان اصلاح طلب (فرصت طلب ) و داود محمدی از اعضای انجمن اسلامی معلمان و نماینده فرصت طلب مجلس را بگیرید ،دیگر نیازی به این بیانیه ها نیست .

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

به نظر شما بزرگترین مشکل وزارت آموزش و پرورش در ایران چیست؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

راهنمای ارسال مطلب برای صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور