صدای معلم

" اگر وزیر آموزش و پرورش می خواهد یک اقدام عاقلانه کند باید پیش از اینکه وارد جلسه استیضاح شود نامه ی عزل مرتضی نظری را امضا کند "

خط و نشان نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس برای وزارت آموزش و پرورش : خواهان عزل سریع مرتضی نظری هستیم !

گروه رسانه/

پیش تر « مرتضی نظری » در توئیتی گفته است : " دخالت برخی نمایندگان مجلس در امور داخلی استان ها و شهرستان ها به حد غیرقابل تحمل رسیده . مدیران تحول گرای آموزش و پرورش تحت فشار انتصابات قومی و قبیله ای هستند .

آموزش و پرورش سازمان رای کسی نیست . "

« جبار کوچکی نژاد » نایب رییس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی به این سخنان واکنش نشان داده و  خواهان عزل سریع مرتضی نظری گردیده است .

خط و نشان کشیدن نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس برای وزارت آموزش و پرورش و تقاضای عزل مرتضی نظری

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری شبستان، این روزها که استیضاح وزیر آموزش و پرورش مطرح است، توئیت رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی بازتاب های زیادی داشته است.

«مرتضی نظری» در توئیتی مدعی شده است« دخالت برخی از نمایندگان مجلس در امور داخلی آموزش و پرورش استان ها و شهرستان ها به حد غیرقابل تحمل رسیده. مدیران تحولگرای آموزش و پرورش، تحت فشار انتصابات قومی و قبیله ای هستند. آموزش و پرورش، سازمان رای کسی نیست!»

در واکنش به این توئیت، «جبار کوچکی نژاد» به خبرنگار شبستانگفت: یکی از ایرادات وزیر آموزش و پرورش استفاده از برخی نیروها است که جز به وجود آوردن مشکلات برای آموزش و پرورش هیچ کاری را انجام نمی دهند.

نایب رییس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بطحایی تعدادی  مدیر خارج از سیستم وزارت آموزش و پرورش منصوب کرده است که موجب اعتراض شدید فرهنگیان شده است.

وی بیان کرد: اگر «مرتضی نظری» این صحبت ها را گفته است، نشان می دهد او چیزی از آموزش و پرورش درک نکرده است و جایگاه نمایندگان مجلس شورای اسلامی را هم نمی داند و از قانون هم اطلاعاتی ندارد به همین دلیل سخنانی هم که می زند بی اساس، خارج از عرف و قانون  است.

کوچکی نژاد تصریح کرد: این حق نمایندگان مجلس شورای اسلامی است که در حوزه ی آموزش و پرورش نظارت کنند، این حوزه حساس است و نمایندگان به وزیر آموزش و پرورش ضمن کمک نظارت هم می کنند.

وی خاطر نشان کرد: معتقد هستم باید وزیر آموزش و پرورش این عناصر را از وزرات آموزش و پرورش خارج کند. آن هم در مرکز اطلاع رسانی که رکن مهمی در وزارت آموزش و پرورش دارد.

کوچکی نژاد تاکید کرد: این صحبت های رئیس مرکز اطلاع رسانی که خارج ازعرف، نزاکت و ادب است به اعتقادم  برازنده  وزارت آموزش و پرورش نیست که چنین رئیس مرکز اطلاع رسانی داشته باشد.

نایب رییس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی گفت:خواهان عزل سریع مرتضی نظری هستیم، در غیر این صورت مجلس شورای اسلامی ناچار می شود، تصمیم های شدیدتری نسبت به وزارت آموزش و پرورش اتخاذ کند.

کوچکی نژاد بیان کرد: رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت آموزش و پرورش از حزب های خط می گیرد که خارج از چهارچوب هستند. سخنگوی صنفی است که مدام به وزارت آموزش و پرورش آسیب می رساند.

وی تاکید کرد: اگر وزیر آموزش و پرورش می خواهد یک اقدام عاقلانه کند باید پیش از اینکه وارد جلسه استیضاح شود نامه ی عزل مرتضی نظری را امضا کند.

خط و نشان کشیدن نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس برای وزارت آموزش و پرورش و تقاضای عزل مرتضی نظری


خط و نشان کشیدن نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس برای وزارت آموزش و پرورش و تقاضای عزل مرتضی نظری

سه شنبه, 27 آذر 1397 07:26 خوانده شده: 1483 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +4 -1 --
احمدی 1397/09/27 - 08:13
با سلام
درسته که نارضایتی هایی از وزارت وجود دارد ولی به نظرم باید در مقابل زیاده خواهی نمایندگان بی کفایت ایستاد.
پاسخ + +4 0 --
علی 1397/09/27 - 08:20
سالهاست که آموزش و پرورش عرصه ای برای جولان نمایندگان مجلس شده و متاسفانه در دوره وزارت بطحایی این مساله بیشتر از همیشه به چشم میخوره.. حقیقت اینه که باید وزیر جلوی این قضایا کوتاه نیاد، هرچند که بعید میدونم تا بطحایی وزیره، حاضر میشه همه چیز و همه کس رو فدا کنه تا خودش و پسرش و دامادش حکومت کنند. وزراتخانه نیست که بنگاه خانوادگیه!!

از همه چیز که بگذریم ، آفرین به غیرت و شجاعت آقای نظری..
پاسخ + +2 -2 --
شریفی 1397/09/27 - 09:10
نظری فاقد تعادل روحی و روانی است ،گاهی آنجنان هیجانی می شود که نمی فهمد چه می گوید . او درک خود و درک مخاطب را ندارد. فقط به قدرت و پست می اندیشد . متاسفانه کمتر می توان از او سخن راست و صحیح شنید او حتما برای حل موضوع به دست و پای کوچکی نژاد خواهد افتاد .از این سوابق در پرونده او زیاد است .
پاسخ + +5 0 --
ناشناس 1397/09/27 - 12:19
من از نظری و امثال او متنفرم اما این وکیل الدوله مترسک بی اختیار غلط میکند که چنین حرفی میزند. کوچکی نژاد کوچکتر و حقیرتر از این حرفهاست.
پاسخ + 0 0 --
دبیر م 1397/09/27 - 18:43
دمت گرم
پاسخ + +5 0 --
مطلع 1397/09/27 - 13:03
قصه نظری و نژاد بهرام و ضعف آنها در روابط عمومی و اتفاقات عجیب و پیچیده ای که در این مرکز افتاده فرا تر از این مسائل است !!! نظری و نجات بهرام هر دو فرار به جلو کرده اند و با عوام فریبی چهره موجه به بر کناری احتمالی به جرم مسایلی که خودشان خیلی خوب می دانند نشان داده اند تا اگر عزل شدند به نوعی قهرمان جلوه کنند . نظری قهرمان دروغین مقابله با مثلا زیاده خواهی مجلس باشد و نجات بهرام قهرمان دروغین مقابله با مثلا نهادهای امنیتی!!!
پاسخ + +1 0 --
کارشناس 1397/09/27 - 13:17
ریاده خواهی های برخی نهادها و مجموعه ها و تشکل های مثلا صنفی همیشه بوده است این وزیر است که باید با صلابت و درایت ،این فشارها را مدیریت کند و مانع امتیاز گیری ها شود . بهتر بود نظری از وادادگی های بطحایی در امتیاز دادن های وحشتناک به تشکل های صنفی و سیاسی و برخی از نمایندگان مجلس پرده بر می داشت نه اینکه با یک سو نگری صرفا هوای اربابش را داشته باشد لازم است امتیاز دهنده هم افشا شود .انتصات خود ایشان محصول امتیاز گیری همین تشکل های صنفی است و رطب خورده نمی تواند منع رطب کند .
پاسخ + +4 0 --
محسن 1397/09/27 - 13:27
آقای مرتضی نظری اگر می خواهد جلو امتیاز گیری ها را بگیرد به وزیر بگوید چرا دامادش راکه هیچ سابقه ای در این وزرارتخانه ندارد به عنوان دستبار ارشد وزیر ابلاغ زده است و پسرش در سبنا روبیک چه می کند ؟چند درصد سهام سینا روبیک در اختیار بطحایی است؟ روابط عمومی پنهان با صدها میلیون تومان اعتباراز بیت المال در ساختمان خیابان سمنان چه می کنند؟سفارشات نان و آب دار وزاربخانه با واسطه گری چه کسی به سازمان تبلیغات اسلامی ارایه می شود . آقای نظری یک بام و دو هوا نمی شود .
پاسخ + +1 0 --
محسن 1397/09/27 - 13:47
مرتضي نظري خودش دخالت مي كند در انتخاب مدير روابط عمومي استان ها .علنا به مدير كل استان مي گويد من با اين مدير روابط عمومي تو مشكل دارم
ما هم توئيت بزنيم كه تحمل ما از دخالت نظري تمام شده است.
نظري قناري رنگ مي كند جاي فولكس واگن مي فروشد.
پاسخ + 0 0 --
مدیر 1397/09/27 - 17:57
مرتضی نظری و خانواده محترم وقتی به بهانه همایش و بازدید به استان ها می آیند از اقامت در خانه معلم تا پذیرایی و سوقات را به باید رایگان دریافت کنند و اگر در این زمینه کوتاهی صورت پذیرد بعدا به مدیر کل استان می گوید من با این مدیر روابط عمومی شما مشکل دارم و نمی توانم کار کنم!!!!
پاسخ + 0 0 --
مرتضی نظری 1397/09/27 - 18:16
سلام
لطفا با نام و نشانی دقیق خودتان و با ذکر مورد مشخصی که من چنین چنین دخالتی کردم بنویسید و با ذکر استان.
ممنون
پاسخ + 0 0 --
مرتضی نظری 1397/09/27 - 18:21
سلام به مدیر
لطفا استان و سفر مورد نظر که چنین اتفاقی به زعم شما افتاده را بنویسید و با نام واقعی خودتان.
کلی گویی و اتهام زدن اون هم بی نام و نشان که کار اخلاقی و صحیحی نیست
پاسخ + 0 0 --
مدیر 1397/09/28 - 10:38
آقای نظری لطفا خود را به کوچه علی چپ نزنید و اگر با مخاظب صادق نیستید حداقل با خود صادق باشید . این همه ریا و تظاهر در کلام و مکتوبات شما محل حیرت است . این بار که به استان ما آمدید حضورا به عرض خواهم رساند !!!!
پاسخ + +3 0 --
حسینی ... 1397/09/27 - 14:33
وقتی در جواب نماینده تامل میکنیم متوجه میشویم چرا مملکت ما مشکلاتش پابرجا هست این از نماینده ها و اون هم از دولتها که انتصابهایشان فوق رابطه است‌.‌.

متاسفم برای نگاه نمایندگان و تفسیرشان از شرح وظایفشان...

نقش نظارتی را کنار گذاشتید و برای رای آوردن قصد دارید حوزه اجرا را در دست داشته‌ باشید...هر وقت کار خوب پیش رفت اثر اقدامات شماست هر جا کار لنگ بود تقصیر دولت هست...
پاسخ + 0 0 --
حسینی ... 1397/09/28 - 02:03
دیروز حرکت نماینده سراوان را دیدیم
و امروز دفاع جانانه نمایندگان از این به اصطلاح نماینده را دیدیم و بحث فشار بر وزیر اقتصاد...
حرکت مضحک نماینده دفاع مضحک تر همقطارانش را به همراه داشت غافل از اینکه مجلس مثلا باید عصاره ملت باشد و به این شکل نباشد که مثل بچه مدرسه ایها وقتی درگیری ایجاد میشود همکلاسی ها بدون تامل اقدام به دفاع مینمایند...نمایندگان کاش این اشتباه را می پذیرفتند و همکار خود را سرزنش میکردند...

ما را چه شده...
پاسخ + +2 0 --
حسین رمضان پور 1397/09/27 - 15:59
حکایت امروز وزارتخانه و مبارزه با فساد و مافیا و رانت و.... بیشتر به شوی طنزی شباهت دارد که محض تفنن و سرگرمی مخاطب گاهی در قالب های مختلف ارایه و بزرگ نمایی می شود تا تمرکز از روی اهداف اصلی همچون عدم اجرای فاز دوم رتبه بندی و.... برداشته شود و با این غوغا سالاری ها از چنگ استیضاح مدتی رهایی یابند.

قطعا یکی از اصلی ترین دلایل دخالت نمایندگان سیاست های خود جناب بطحایی و تیم همراه شان است که تکلیف مدیرکلی برخی استان ها و دیگر انتصاب ها را در بلا تکلیفی حدود یک ساله قرار داده تا مثلا برگ برنده را از دست ندهد و با آن بتواند با ننایندگان بازی کند و این اعتراض های جناب نظری و وزیر محلی از اعراب ندارد و حاصل عملکرد مستقیم خودشان می باشد.

به هرحال در چنین وضعیتی بهتر است تکلیف جناب بطحایی یکسره شود و هوایی تازه و فکری نو و عزمی راسخ و راستین جهت تحقق مطالبات و ملزومات آموزش و پرورش مهیا گردد و جناب بطحایی و اعضای خانواده در بستری دیگر و متناسب با تحصیلات حوزوی شان به خدمت بپردازند
پاسخ + 0 0 --
شهاب 1397/09/27 - 18:06
احسنت
جناب آقای رمضان پور این وزیر راه غلط سرگرم کردن فرهنگیان را درپیش گرفته است تا چندصباحی بیشتر وزارت کند البته بارفتن بطحایی هم هیچ مشکلی حل نخواهد شد درآ.پ باید به دنبال تغییر باور های فرهنگیان بودوتحولات ازپایین به بالا صورت بگیرد تا دیگررنگ چنین وزرایی رانبینیم وافرادی توانمند وزیر شوند وگرنه باسکوت ونجابت فرهنگیان رییس جمهور دنبال افرادی می گردد که باری به هرجهت مدیریت کند وبعد از مدتی برکنار شود واین دور باطل ادامه داشته باشد
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/09/27 - 18:36
آفتاب آمد دلیل آفتاب! همین سخنان جناب کوچکی‌نژاد مصداق دخالت در امور داخلی این وزارت‌خانه است. نظارت بر عملکرد یک سازمان به معنی دستور عزل و نصب مدیران به آن سازمان نیست.
پاسخ + +1 0 --
شاکی 1397/09/28 - 00:11
کلی نقد بر مرتضی نظری وارد است اما این اظهار نظر بدون تأمل و تأسف برانگیز این آقای نماینده!!فقط منجر به فرافکنی و حمایت منتقدین آقای نظری از وی میشود...!! اتفاقاً آقای نظری علی رغم اینکه به بسیاری از شعارهای خود پایبند نیستند اما انسانی مودب و با نزاکت و کاملاً متعارف در زمینه ی اظهار نظر هستند و صراحت و شجاعت و هوشمندی اشان در این اظهار نظر مثال زدنی است...اگرنقدی هست بر مسائل دیگر است که معمولاً مورد اقبال ایشان قرار نمی گیرد و هوشمندانه سکوت اختیار می کنند!!
پاسخ + 0 0 --
احمد 1397/09/29 - 12:54
با این سخن کوچکی نژاد مشخص می شود که نظری تیر را به هدف زده و حرف درستی زده . چرا که ستاد آموزش و پرورش متشکل از نوچه های نمایندگان ناکارآمدی است که نمی توانند خود را به مردم ثابت کنند و اگر از رانت آموزش و پرورش استفاده نکنند امیدی به بقای آنها نیست .
به طور مثال در لرستان اداره تعاون و امور رفاهی اداره کل را به برادر خانم نماینده اصلاح طلب داده اند که از راهنمای آموزشی عشایری به جایی صعود کرده که پول میلیاردی دارد و این جایگاه را هم خودش انتخاب کرده . اداره سنجش هم نیروی همین نماینده هست و خیلی دیگر از جایگاهها هم همچنین .
حالا مگر می شود سخن از استقلال آموزش و پرورش به زبان راند .؟
استخدامهای بی ضابطه و سفارشی - مدیریت های سیاسی و دهها مشکل دیگر
پاسخ + 0 0 --
محمد 1397/09/30 - 12:36
خود آقای نظری ... دسته گل تشکل صنفی آقای فرج کمیجانی و حزب اعتدال و توسعه مجتبی زینی وند است ایشان تیر را به هدف نزده بلکه این نردبام را برای رسیدن به هدف آزموده است .
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/09/30 - 12:10
مدیر کل آموزش و پرورش زنجان به علت نامعلومی پس از ۸ ماه برکنار شد
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/10/03 - 11:38
الان آقای علی اولی معاون دکتر عمادی رییس مرکز سنجش آموزش و پرورش که کمترین گندی که زده این بوده که حق دانش آموزان سمپاد را با افتضاحی که برای برگزاری و تصحیح ازمون سمپاد انجام داده ضایع کرده، مدعی ریاست مرکز سنجش آموزش و پرورش هست و داره از نماینده ها کمک میگیره کسی که اصلا حرف زدن بلد نیست کسی که همون معاونت مرکز سنجش هم به ناحق به دست آورده
جالبه با ورودش به مرکز سنجش اونجارو تبدیل به اداره کل آ پ البرز کرده هر چی نیروی دور ریز بوده با خودش وارد وزارتخونه کرده

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

به نظر شما بزرگترین مشکل وزارت آموزش و پرورش در ایران چیست؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

راهنمای ارسال مطلب برای صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور