صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

گروه اخبار/ یک رفتگر چینی در سی سال گذشته توانسته مبلغ ۲۵ هزار دلار برای ۳۷ کودک خیابانی خرج کند که بتوانند به مدرسه بروند.

منتشرشده در دانش آموز

گروه اخبار/

یک منبع نظامی در فرماندهی عملیات مشترک در موصل از کشته شدن پنج تن و زخمی شدن ۲۱ تن دیگر در حمله موشکی داعش به مدارسی در محله‌های آزاد شده در محورهای شمالی و شرقی خبر داد.

منتشرشده در اخبار

با وجود اسناد بالا دستی، مسئولان چه اصراری بر اجرای اسناد غربی دارند/ رونمایی از سند ۲۰۳۰ در حالی انجام شد كه سند تحول بنیادین آموزش و پرورش كه از كامل‌ترین اسناد ملی كشور بوده و مبتنی بر اصول تعلیم و تربیت اسلامی است و متناسب با شرایط كشور و انقلاب اسلامی تهیه و تدوین شده است، آذر ماه سال ۹۰ رونمایی شد و آذر ماه امسال وارد فاز پنجم اجرا شد/ ه این همت و اراده‌ای كه از مسئولین برای اجرای سند ۲۰۳۰ مشاهده شد، در اجرای سند بومی ایرانی - اسلامی كه شرایط كلی تعلیم و تربیت را در كشور ترسیم می كند، دیده نشد و به مانند سند ۲۰۳۰ كارگروه خاصی برای اجرای آن تشكیل نشد/ : نكته جالب توجه در رابطه با این دو سند مذكور، عدم آشنایی معلمان با هر دو سند یاد شده است/ از موارد مطروحه در رابطه با سند یونسكو، اجازه دسترسی آزاد به اطلاعات آموزشی - تربیتی كشور است كه این موضوع مصداق بارز نفوذ در دستگاه آموزش كشور است/ یكی از بندها در پیش‌نویس ارائه شده، ایجاد مدارس عاری از خشونت است كه كشورها در آن متهم به وجود خشونت و تبعیض جنسیتی شدند. آیا در مدارس ما خشونت وجود دارد كه مسئولان این بند را تأیید و امضاء كرده‌اند....

منتشرشده در اخبار
چهارشنبه, 20 بهمن 1395 ساعت 21:25

«بخوان! مبارزه کن!»

مبارزه فرهنگی با پوپولیسم و سیاست های ترامپ  گروه اخبار/

یک خیّر اهل سان‌فرانسیسکو تعداد زیادی از کتاب‌های «۱۹۸۴» و «قصه ندیمه» را که تمی ضدآرمانشهری دارند، به صورت رایگان در اختیار مردم قرار داد.

به گزارش ایسنا، یک خیر ناشناس نسخه‌هایی از رمان‌های ضدآرمانشهری «۱۹۸۴» نوشته «جورج اورول»، «قصه ندیمه» به قلم «مارگارت اتوود» و «در باغ حیوانات» اثری از «اریک لارسن» را خریداری کرده و با یادداشت «بخوان! مبارزه کن!»، در دسترس مردم قرار داده است.

به گفته مسئول کتاب‌فروشی «بوک‌اسمیت» سان‌فرانسیسکو، ظرف مدت خیلی کوتاهی این کتاب‌ها تمام می‌شد و آن فرد دوباره این کار را تکرار می‌کرد.
 
این فرد به منظور تهییج مردم برای مبارزه با دولت تازه‌تاسیس «دونالد ترامپ» و سیاست‌های او، این اقدام را صورت داده است.
«کریستین ایوانز»‌ از «بوک‌اسمیت» گفته که جمعه شب خیری محلی سفارش ۵۰ جلد از رمان «۱۹۸۴» اورول را داد. به درخواست او، این کتاب‌ها به همراه یادداشت «بخوان! مبارزه کن!» روی میز قرار داده شدند و کنار آن‌ها نوشته شد: «اگر نیاز دارید، مال شماست».
به گفته این فرد، ۵۰ نسخه اول به سرعت زیادی تمام شد و آن اهداکننده ناشناس سفارش خود را تکرار کرد. اما این‌بار کتاب «قصه ندیمه» مارگارت اتوود و «در باغ هیولاها»ی «لارسن» روی میز قرار گرفت.
 
پس از این، کتاب‌فروش «بوک‌اسمیت» در توییتر خود اعلام کرد تمام نسخه‌های «۱۹۸۴» تمام شده، اما هنوز نسخه‌هایی از «قصه ندیمه» و «در باغ هیولاها» موجود است. این مرکز فرهنگی که به تاثیر ادبیات نوشتاری بر مردم اعتقاد دارد،‌ همچنین اعلام کرد ۱۰۰ جلد دیگر از شاهکار «اورول» را سفارش داده و امیدوار است مردم باز هم به این کار خیرخواهانه ادامه دهند و این حرکت بین آن‌ها گسترش پیدا کند.
 
از زمان رسیدن «ترامپ» به سمت ریاست‌جمهوری ایالات متحده آمریکا، فروش کتاب‌هایی با تم ضدآرمانشهری به شدت افزایش یافته است. «۱۹۸۴» رمان معروف «جورج اورول»، «دنیای قشنگ نو» نوشته «آلدوس هاکسلی» و «مردی در قلعه بالا» به قلم «فیلیپ کی. دیک» از کتاب‌هایی هستند که طی این مدت مورد توجه بیش‌تر مخاطبان قرار گرفته‌اند.
 
«قصه ندیمه» کتاب معروف «مارگارت اتوود» هم چند روز پبیش به این فهرست پیوست و صدرنشین جدول پرفروش‌ترین کتاب‌های سایت «آمازون» شد. این اثر که اولین‌بار در سال ۱۹۸۵ منتشر شد، همچون رمان‌های «اورول» و «هاکسلی»، تمی ضدآرمانشهری دارد و درباره حکوتی خودکامه است که جامعه‌ای را در خفقان فرو برده است.
اوایل هفته جاری هم اعلام شد که پس از افزایش چشم‌گیر فروش کتاب «۱۹۸۴» با سخنرانی مشاور «ترامپ» و استفاده او از برخی اصطلاحات «اورول»، ‌یک گروه نمایش انگلیسی قصد دارد این رمان را بار دیگر مورد اقتباس قرار دهد و در «برادوی» آمریکا به روی صحنه ببرد.

منتشرشده در اخبار

والدین دالیا ماری آرانا می‌گویند که قبل از به‌دنیا آمدن دخترشان، خواندن کتاب را به او یاد می‌دادند/ خیلی مشتاق کتاب خواندن بود. او کتاب‌ها را از این طرف و آن طرف بر می‌داشت. هر چه کلمات بیشتری یاد می‌گرفت، بیشتر دلش می‌خواست کتاب بخواند/ در سن 2 سال و 11 ماهگی، دالیا نخستین کتابش را به تنهایی خواند/ خانم هایدن، نخستین زن و نخستین امریکایی آفریقا تباری است که به‌عنوان رئیس کتابخانه ملی انتخاب شده است/ دالیا امیدوار است با کمک معلمش به بقیه بچه‌ها یاد بدهد که چگونه کتاب بخوانند/ کتاب خواندن باعث تقویت حافظه دالیا شده است....

منتشرشده در اخبار

گروه اخبار/ 72 نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه صنعتی شریف در نامه ای خطاب به رییس جمهوری و وزیر امور خارجه درخواست کرده اند تا ورود شهروندان آمریکایی به ایران را برای 90 روز آینده تسهیل کنند.

منتشرشده در اخبار

این جدول‌ها معمولا با نیت خیر و برای نشان دادن پایین بودن دست‌مزد برخی مشاغل در کشور ما تهیه می‌شوند و شاید هم تا حدی به مقصود برسند. ولی لازم است در زمان تحلیل و بازنشر آن ها برخی ملاحظات را داشته باشیم/ در آمریکا که نظام بازار بر همه چیز از جمله بهداشت و آموزش غلبه دارد فرد باید هزینه بهداشت و آموزش خانواده خود و هزینه مهدکودک فرزندان و الخ را هم به صورت مستقیم و غیرمستقیم از روی دست‌مزد بپردازد. در حالی که در اروپا هزینه‌های خصوصی آموزش و بهداشت و نگهداری کودکان و رفت و آمد خیلی کم‌‌تر است. در نتیجه ، دست‌مزد ظاهری اندکی بالاتر در آمریکا به هیچ وجه به معنی قدرت خرید یا رفاه بیش‌تر نیست/ اگر هدف نشان دادن اهمیت نسبی یک شغل در کشورهای دیگر است، حتما باید دست‌مزد متوسط آن شغل به نسبت «حداقل حقوق» در آن کشور نرمال شود تا ببینیم آیا یک شغل خاص (مثل پرستار) به نسبت حداقل حقوق یا متوسط حقوق شغل‌‌های مشابه در آن کشور چه وضعیتی دارد/ .حتی در صورت نرمال کردن با «هزینه زندگی» (برای قابل مقایسه کردن بین کشورها) یا «حداقل دست‌مزد» (برای نشان دادن اهمیت نسبی یک شغل) باز به اصطلاح متغیرهای مشاهده‌ناپذیر زیادی باقی می‌ماند ....

منتشرشده در اقتصاد

بیابان شدن ایران تا سال 2060

 در سال 1380 سیل سهمگین با 500 کشته در استان گلستان به ثبت رسید. بزرگترین سیل با منشأ انسانی و رتبه 11 در تلفات انسانی.

علت این سیل، تخریب بی محابای جنگل در بالا دست گرگان رود اعلام شد. خسارت های مالی در این سیل و سیل های بعدی که در سال های 1381 با 50 کشته و 82 و 84 به وقوع پیوست سهمگین اعلام شد. مصاحبه ها با مدیران منابع طبیعی وقت نشان می دهد که آنها علت تخریب جنگل را در مناطق مورد نظر فقر و بیکاری مردم اعلام می کنند.

سدهایی که در استان گلستان با تخریب گسترده جنگل احداث شده اند به منظور تأمین آب کشاورزی و تولید و ایجاد اشتغال و توسعه استان با هزینه گزاف و با بودجه عمومی به بار نشسته اند.

جاده هایی که استان را به سایر استان ها مانند خراسان و سمنان متصل می کنند به منظور توسعه اقتصادی و ایجاد رفاه و محرومیت زدایی با تخریب گسترده جنگل و منابع طبیعی همراه بوده اند.

جاده توسکستان به شاهرود به دلیل نداشتن ارزیابی دقیق محیط زیستی نه فقط به توسعه اقتصادی منجر نشد بلکه هر ساله پس از بارش های جوی و جاری شدن گل و لای (خاک با ارزش جنگل) بسته شده و هزینه قابل توجهی به مدیریت راه ها تحمیل می کند.

تلفات حیات وحش چه در جاده های غیر استاندارد و چه به دلیل عدم حفاظت مناسب در پارک ملی گلستان بسیار وسیع بوده است.

نقشه های هوایی از مناطق جنگلی استان گلستان بیانگر تخریب گسترده جنگل و ساخت و سازهای بی شمار در منطقه زیارت و سایر این مناطق است. تا آنجایی که مقام معظم رهبری با بیانی صریح تخریب جنگل ها را به هر بهانه ای حتی ساخت حوزه علمیه نیز جایز ندانستند و دستور مقابله و برخورد با آن را صادر نمودند.

با وجود آنکه ده ها و صدها آتش سوزی همه ساله در با ارزش ترین مناطق جنگلی استان به وقوع می پیوندند اما همچنان با بیل و دبه آب نسبت به خاموشی آنها اقدام می شود و دریغ و افسوس که علیرغم اینهمه بهره برداری، حداقل وسیله مناسب اطفای حریق برای جنگل های بی نظیر هیرکانی تهیه نمی شود!

و اینک آشوراده
سال ها است مدیران استان، تغییر کاربری آشوراده به قطب گردشگری را بهانه ای برای ساخت و ساز در این جزیره و برون رفت استان از معضل فقر و بیکاری اعلام می کنند و به لطایف الحیل درصدد باز کردن پای سرمایه گذاران و در اختیار گذاشتن زمین های رایگان به عده ای منفعت طلب هستند تا آخرین تکه از سرزمین گرانبهای کشور قربانی شود؛ نظیر آنچه در بحث بهره برداری از جنگل و جاده و سد به وقوع پیوست.

آیا نباید به جبران خسارت های وارده به اقدامات به ظاهر عمرانی در استان پرداخته شود که منشأ و عامل بیکاری و فقر است؟ آیا نباید به هزینه از منابع طبیعی خاتمه داده شود چرا که سرنوشت کشورهایی که منابع طبیعی شان را به نابودی کشاندند آن هم نه خودشان بلکه توسط کشورهای بیگانه به وقوع پیوست مقابل چشمان ما است.

اگر امروز فائو و ناسا و سایر کارشناسان هشدار می دهند که ایران تا سال 2060 جنگلی نخواهد داشت و بیابان خواهد شد علم غیب ندارند و رمل و اسطرلاب نمی اندازند بلکه عملکرد مدیران در بسیاری از سطوح کشور ما را رصد می کنند و شکی برایشان باقی نمی ماند که این ره که تو می روی به ترکستان است.

انتخاب خبر

منتشرشده در اخبار

 اشتباه نکنید! خانم کتی ریچ با شکایت رییس جمهور و حکم قضایی یا اعمال فشار برکنار نشد/ واکنش جامعه مدنی مجری طنز را وادار به عذرخواهی کرد و به همین دلیل هم از کار معلق شد/  در همان برنامه طنز تلویزیونی یک هنرمند که شباهتی به ترامپ دارد با تقلید و بزرگ نمایی حرکات و سخنان ترامپ  باعث خنده مردم می شود/  خانم ریچ در توئیت خود نوشت: بارون فرزند اول تیرانداز آمریکا خواهد بود که در خانه درس می خواند/ اشاره او به لغو احتمالی محدودیت حمل سلاح در مکان های آموزشی بود/ شهروندان آمریکا طبق قانون اساسی حق نگهداری و حمل سلاح دارند/ موسسان ایالات متحده  226 سال پیش  برای جلوگیری از خودکامگی حکومت حق نگهداری و حمل سلاح  را به مردم دادند/ هم اکنون حدود 300 میلیون سلاح گرم در دست مردم است/  تیراندازی و کشتار جمعی با استفاده از سلاح های اتوماتیک و نیمه اتوماتیک از مشکلات جامعه امریکا است/  دموکرات ها خواهان محدودیت حمل و نگهداری سلاح هستند/ یک تیرانداز در دبستان سندی هوک امریکا ، 20 دانش آموز و 6 تن از معلمان و مربیان را کشت/ تیرانداز 20 ساله  ابتدا مادر 54 ساله خود که معلم این مدرسه بود را  کشت/ شوخی طعنه آمیز این کمدین با پسر ترامپ با واکنش منفی کاربران توئیتر مواجه شد/ دلیل مخالفت این بود که پسر ترامپ یک کودک است و مسئول اعمال پدرش نیست/ مجری برنامه طنز تلویزیون به اشتباه خود اعتراف و بدون اما و اگر عذرخواهی کرد/ چلسی کلینتون دختر کلینتون ها هم از مخالفان این توئیت بود/  دفاع از حقوق پسر ترامپ، معنایش مخالفت با سیاست های ترامپ است که به کودکان آسیب می زند/ این اتفاق برای ما معلمان این درس را دارد که تفاوت دنیای بزرگسالان و دنیای کودکان را بفهمیم و خود را با دانش آموزان مقایسه نکنیم/  ما به عنوان معلم باید برکودکان خشم نگیریم و دست روی آنها بلند نکنیم زیر آنها کودک هستند/ کودکان به این دلیل که کودک هستند باید مورد حمایت های ویژه از سوی خانواده ، قانون ، مدرسه و جامعه قرار بگیرند

منتشرشده در دانش آموز

روز سه‌شنبه، بانک جهانی در جدید‌ترین گزارش خود چشم‌انداز اقتصادی سال 2017 را منتشر کرد/ کشورهای عضو شورای همکاری خلیج‌فارس با توجه به قیمت‌های پایین طلای سیاه و اوضاع نابه سامانی که گریبان‌ اقتصادشان را گرفته است، همچنان از رشد پایین اقتصادی رنج خواهند برد/ انتظار می‌رود که اقتصاد ایران در سال‌های 2017، 2018 و 2019 به ترتیب رشد 2/ 5، 8/ 4 و 5/ 4 درصدی را تجربه کند. این نهاد دلایل اصلی این افزایش نرخ رشد را افزایش درآمدهای نفتی و سرازیر شدن سرمایه‌های خارجی به کشور بیان کرده است/ ز دیگر متغیرهای مورد بررسی این گزارش تراز مالی و وضعیت حساب جاری کشورها است. بر این اساس با توجه به پایین بودن قیمت نفت در سال 2016، کشورهای صادرکننده نفت از کسری‌های شدید مالی دولت رنج بردند، وضعیتی که ایران از آن مستثنی بود. بر این اساس، تحریم‌های بین‌المللی طولانی باعث شده است تا وابستگی اقتصاد ایران به درآمدهای نفتی به‌طور چشم گیری کاهش یابد/ ایران در شاخص‌های تورم نیز عملکرد قابل قبولی از خود به‌جا گذاشته است. با توجه به سیاست‌های پولی سخت گیرانه و همچنین کاهش جهانی قیمت مواد غذایی، نرخ تورم لجام‌گسیخته‌ای که در سال‌های اخیر بر اقتصاد ایران حکمفرما بود، روندی نزولی یافت، روندی که در سال گذشته در نهایت به نرخ تورم تک‌رقمی منتج شد. بانک جهانی در گزارش روز سه‌شنبه خود، یکسان‌سازی نرخ ارز و رسیدگی به نظام ضعیف بانکی را از الزامات بانک مرکزی ایران در سال پیش‌رو دانست ....

منتشرشده در اقتصاد
صفحه1 از16

نظرسنجی

آیا ورزش صبحگاهی در مدرسه شما اجرا می شود؟

پربازدیدترین ها

 بیمه نوین

تبلیغات در صدای معلم

کالای ورزشی معلم

خدمات چاپ

تلگرام صدای معلم

انتشارت آفرینندگان

تحقیقات و آموزش

چاپ مدارس

امیران سیستم شرکت نرم افزاری

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 فراکسیون صنفی معلمان در مجلس

final 1

banerjavan

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

صندوق ذخیره فرهنگیان

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور