صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

روز سه‌شنبه، بانک جهانی در جدید‌ترین گزارش خود چشم‌انداز اقتصادی سال 2017 را منتشر کرد/ کشورهای عضو شورای همکاری خلیج‌فارس با توجه به قیمت‌های پایین طلای سیاه و اوضاع نابه سامانی که گریبان‌ اقتصادشان را گرفته است، همچنان از رشد پایین اقتصادی رنج خواهند برد/ انتظار می‌رود که اقتصاد ایران در سال‌های 2017، 2018 و 2019 به ترتیب رشد 2/ 5، 8/ 4 و 5/ 4 درصدی را تجربه کند. این نهاد دلایل اصلی این افزایش نرخ رشد را افزایش درآمدهای نفتی و سرازیر شدن سرمایه‌های خارجی به کشور بیان کرده است/ ز دیگر متغیرهای مورد بررسی این گزارش تراز مالی و وضعیت حساب جاری کشورها است. بر این اساس با توجه به پایین بودن قیمت نفت در سال 2016، کشورهای صادرکننده نفت از کسری‌های شدید مالی دولت رنج بردند، وضعیتی که ایران از آن مستثنی بود. بر این اساس، تحریم‌های بین‌المللی طولانی باعث شده است تا وابستگی اقتصاد ایران به درآمدهای نفتی به‌طور چشم گیری کاهش یابد/ ایران در شاخص‌های تورم نیز عملکرد قابل قبولی از خود به‌جا گذاشته است. با توجه به سیاست‌های پولی سخت گیرانه و همچنین کاهش جهانی قیمت مواد غذایی، نرخ تورم لجام‌گسیخته‌ای که در سال‌های اخیر بر اقتصاد ایران حکمفرما بود، روندی نزولی یافت، روندی که در سال گذشته در نهایت به نرخ تورم تک‌رقمی منتج شد. بانک جهانی در گزارش روز سه‌شنبه خود، یکسان‌سازی نرخ ارز و رسیدگی به نظام ضعیف بانکی را از الزامات بانک مرکزی ایران در سال پیش‌رو دانست ....

منتشرشده در اقتصاد

اتحادیه حرفه‌ای معلمان هنگ‌کنگ، یک انجمن حرفه‌ای و گروهی با دغدغه اجتماعی است/ این اتحادیه به عنوان یک فعال به لحاظ اجتماعی، سازمانی سیاسی، آزادی خواه و مدافع حقوق معلمان است/ این سازمان، بزرگترین سازمان ملی در نوع خود است. سازمانی غیرانتفاعی  است که در پی آن است که حرفه‌گرایی بیشتر در کلاس درس را تقویت کند. این سازمان در خدمت آن دسته از مربیان حرفه‌ای است که علایق آموزشی دانش‌آموزان را در اولویت خود قرار داده‌اند/ این مربیان نیاز به وجود سازمانی حرفه‌ای را دریافتند که بر موفقیت و پیشرفت دانش آموز تمرکز داشته باشد بدون این که بر سیاست‌های متعصبانه تأکید کند/ بیش از 95٪ معلمان در فنلاند عضو اتحادیه‌ هستند و 1.2٪ حقوق خالص خود را برای پشتیبانی از اتحادیه صنفی آموزش و پرورش در فنلاند می‌پردازند/ « ما یک فلسفه داریم: شاگرد شاد، والدین شاد، معلم شاد »/ اتحادیه معلمان در فنلاند به هیچ بخش سیاسی وابسته نیست/ انجمن ملی آموزش و پرورش امریکا (NEA) یکی از بزرگترین اتحادیه‌های معلمان است که بیش از سه میلیون عضو و در سال 2013- 2012 بیش از 341 میلیون دلار بودجه داشته است/ «حمایت از صاحبان حرفه‌ آموزش و پرورش و متحد کردن اعضای اتحادیه و جامعه برای به تحقق وعده آموزش و پرورش عمومی به منظور آماده کردن هر دانش‌آموزی برای موفقیت در دنیایی گوناگون و مستقل. »....

منتشرشده در آموزش نوین

  گروه اخبار/

اعتصاب معلمان اسرائیلی به دلیل عدم دریافت حقوق

سنديکاي معلمان سرزمين‌هاي اشغالي فلسطين از تعطيلي تمامي مدارس به دليل اعتصاب معلمان در سراسر سرزمين‌هاي اشغالي خبرداد.
خبرگزاري فلسطيني معا هم گزارش داد، مدارس ابتدايي و متوسطه و همچنين مهد کودک‌ها در فلسطين اشغالي تعطيل هستند .

به گفته مقامات سنديکاي معلمان، اين اعتصاب و تعطيلي مدارس به علت شکست مذاکرات بين معلمان و وزارت دارايي رژيم صهيونيستي صورت گرفته است. معلمان مي‌گويند که هزاران تن از آنان حقوق‌هاي خود را به دليل نداشتن تفاهم با وزارت دارايي به طور کامل دريافت نکرده‌اند.

رژيم صهيونيستي چند سالي است که با کاهش شديد بودجه سالانه روبه روست. از سوي ديگر جنبش جهاني تحريم رژيم صهيونيستي نيز به اقتصاد اين رژيم ضربه سختي وارد کرده که سبب شده تل آويو براي مقابله با فعاليت‌هاي اين جنبش بودجه هنگفتي هزينه کند. در چنين شرايطي پليس رژيم صهيونيستي از بازجويي سه ساعته از نخست وزير اين رژيم در پرونده فساد مالي خبر داد.

«بنيامين نتانياهو» به مدت سه ساعت در منزل شخصي خود از سوي پليس مورد بازجويي قرار گرفت. دادستان کل اين رژيم دستور داده بود تحقيقات کيفري پيرامون اتهامات فساد و ارتشاء عليه نتانياهو آغاز شود.

خبر ديگر اينکه رييس رژيم صهيونيستي اذعان کرد که گزينه‌اي جز اقدام عملي براي توافق با فلسطينيان پيش روي اين رژيم نيست. روون ريولين گفت: نزاع با فلسطينيان مهم‌ترين چالش اسرائيل است؛ حتي اگر چشم‌هاي خود را بر روي آن ببنديم. از سويي خبرگزاري تاس روسيه نوشت، مسکو روز 15 ژانويه (26 دي) ميزبان نشست نمايندگاني از جنبش‌هاي فتح و حماس براي حل اختلافات خواهد بود.
در اين حال «اسامه حمدان» مسئول روابط خارجي جنبش حماس با اذعان به سرد شدن روابط اين جنبش با ايران در دوره‌اي خاص، افزود: حماس هنوز از ايران کمک مالي و نظامي دريافت مي‌کند.
به گزارش فارس، حمدان گفت: ايران از گروه‌هاي مقاومت فلسطيني از جمله حماس بسيار حمايت کرده است و سستي‌ که در روابط دو طرف در سال‌‌هاي اخير رخ داد به دليل تحولات کشورهاي عربي از سال 2011 بود. در خبري ديگر موساد با انتشار آگهي تبليغاتي در روزنامه‌هاي عبري زبان و پايگاه‌هاي اجتماعي مرتبط با خود به دنبال جذب دختران و زنان براي فعاليت‌هاي جاسوسي است و اعلام کرده که سوابق شغلي زنان براي اين کار اهميتي ندارد بلکه شخصيت آنها مهم است.

منتشرشده در اخبار

این نمایندگان معترض مدعی‌اند که حکومت در مبارزه با آلودگی هوا و محیط زیست به گونه جدی اقدام نکرده است، در حالی‌که این آلودگی هوا سالانه جان سه‌هزار شهروند را می‌گیرد/ هدف این راه پیمایی ایجاد آگهی و آوردن فشار لازم بر مسئولین محیط زیست بوده است/ نمایندگان مجلس با توسل به یک حرکت مدنی در ارتباط به یک مشکل جدی که هر روز از هموطنان ما قربانی می گیرد، به شکل اعتصاب خواهان هوای پاک شهر کابل شده است/ رییس مجلس با توصیف حرکت مدنی نمایندگان گفت: نمایندگان مجلس با این حرکت ادای مسئولیت کردند

منتشرشده در اخبار

آمار مکتب خانه ها و تعداد آموزگاران و دانش آموزان در افغانستان   گروه اخبار/

محقق جهانی، معین وزارت معارف که در جلسه‌ی عمومی استجوابیه‌ی مجلس سنا خواسته شده بود، می‌گوید به علت ادامه‌ی ناامنی‌ها، ۱۰۰۵ مکتب در سراسر کشور بسته شده است.
او به روز یک‌شنبه گفت: «ما ۱۰۰۵ مکتب بسته شده در سراسر کشور داریم که علت آن ناامنی‌هاست، امیدوار هستیم که نهادهای امنیتی و بزرگان قومی در این زمینه با ما همکاری کنند تا این مکاتب بازگشایی شود.»
پیشتر صندوق وجهی حمایت از کودکان سازمان ملل نیز گفته بود که ۴۰ درصد از کودکان افغانستان به‌دلیل جنگ و ناامنی نمی‌توانند به مکتب بروند.
این مقام وزارت معارف درحالی از بسته بودن این مکاتب خبر می‌دهد که در ماه عقرب امسال مقام‌های وزارت معارف گفته بودند که تنها در ولایت ارزگان در پی شدت گرفتن درگیری‌ها بیش از ۷۰ مکتب بسته شده است.
محقق جهانی همچنان گفته است که نبود ساختمان یکی دیگر از مشکلات برای مکاتب در افغانستان است که درحال حاضر ۴۰درصد مکاتب ساختمان ندارد.
براساس آمار وزارت معارف، در حال حاضر حدود هشت‌ونیم میلیون دانش‌آموز، ۱۷۰ هزار آموزگار و حدود ۱۶ هزار مکتب در سراسر کشور وجود دارد.

روزنامه اطلاعات روز

منتشرشده در اخبار

گروه اخبار/

تورم ونزوئلا سال آينده به ٤٨٤ درصد مي‌رسد. این کشور در سال ٩٢ تورمي هم‌سطح ايران يعني ٣٥ درصد داشت. ايران به تورم تك‌ رقمي رسيد ولي ونزوئلا همچنان ركورد می‌زند تا ثابت كند فجايع پوپوليسم انتها ندارد.

تورم ونزوئلا و پوپولیسم

کانال علی میرزاخانی

منتشرشده در اقتصاد

سندی که 2015 در ایچوان کره امضا شد ادامه سند آموزش برای همه است/ توجه یونسکو به مقوله "آموزش برای همه " از سال 1946 آغاز شد/ بر اساس سند داکار مشارکت جامعه مدنی و بخش خصوصی برای تحقق اهداف آموزش برای همه، ضروری است/ طبق سند ؛ کودکان محروم و نیازمند، کودکان اقلیت های قومی، همه دختران و کودکان کار در همه جای دنیا باید به آموزش ابتدایی اجباری و با کیفیت خوب دسترسی داشته باشند/ تبعیض جنسیتی در تمامی سطوح آموزشی تا سال 2015 برداشته شود و جنبه های کیفی آموزش مورد توجه قرارگیرد. دولت ها تعهد دارند که برای تحقق برنامه آموزش برای همه، منابع و امکانات کافی فراهم کنند/ اسناد یونسکو برای کشورها تعهد آور و الزام نیست و دست دولت ها در انطباق این اسناد با اسناد داخلی و مسایل بومی مثل فرهنگ و دین و آداب و سنن باز است/ . اختلاف بر سر محتوای آموزش و نوع مهارت و ... است که یونسکو به این موارد کاری ندارد. اگر اختلافات فلسفی و دینی را مبنا قرار دهیم ، اصولا باید حرفی از توسعه نزنیم و از بسیاری از نهادهای بین المللی خارج شویم/ ترس از یونسکو و نهادهای حقوق بشری و علوم انسانی غربی و سازمان ملل و بانک جهانی و استکبار بیشتر جنبه سیاسی دارد/ سند تحول بنیادین حتی از نظر حقوقی هم یک متن آشفته و پر از کلی گویی و اطناب و تکرار است. از لحاظ محتوایی هم یک متن مونتاژ و سرهم بندی شده ای  است  از آنچه که در زمان مرتضی حاجی توسط تیم توسعه گرای مهرمحمدی تهیه شد و آنچه که در شورای عالی آموزش و پرورش دوره حاجی بابایی و شورای انقلاب فرهنگی اصولگرایان تندرو به آن افزودند/ ورود مفاهیم مدرن به آموزش و پرورش ما رویداد مبارکی است هرچند در کش و قوس دعواهای جناحی و ترس و محافظه کاری مدیران و بی انگیزگی کادر مدرسه بسیاری از این مفاهیم مدرن استحاله می شوند و تنها پپوسته و شکلی از آنها باقی می ماند...

منتشرشده در گزارش و گفت‌وگو

گروه اخبار/

پیش بینی اکونومیست از اقتصاد ایران و وضعیت روحانی در سال 2017 یا 1396

پیش‌بینی اکونومیست از ایران ۲۰۱۷:

حسن روحانی با کارنامه قابل قبول اقتصادی و سیاسی در انتخابات پیروز می‌شود.

تورم به ۹ درصد کاهش و رشد اقتصادی به ۵/۴ درصد افزایش می‌یابد.

کانال علی میرزاخانی

منتشرشده در اخبار

دلیل اعتراض اولیا وجود کلمات نژادپرستانه مانند "کاکا سیاه"( Nigger ) در رمان های "کشتن مرغ مقلد" و "هاکلبری فین " بود/ یکی از اولیا : «کشتن مرغ مقلد» اثر ادبی بزرگی است اما توهین‌های نژادی بسیاری هم در آن وجود دارد که نمی‌توان از آنها گذشت/ در صفحه‌ای از «هاکلبری فین» کلمه «کاکا سیاه» هفت‌بار تکرار شده است / مدرسه‌ این آثار را از لیست کتاب‌های درسی دانش‌آموزان حذف کرد

منتشرشده در دانش آموز

شاید ریختن زباله در سطح شهر و معابر عمومی، برای ایرانی ها کم اهمیت باشد اما در دیگر کشورها جرایم سنگینی برای این کار در نظر گرفته شده است به گونه ای که شاید فرد خطاکار مجبور شود بخش قابل توجهی از حقوق خود صرف پرداخت جریمه کند/ مقایسه میزان جریمه‌ای که در ایران و چند کشور دیگر برای رعایت نکردن حقوق دیگران در مواردی چون ریختن زباله، انداختن آب دهان در خیابان و ایجاد آلودگی صوتی تعیین شده، نشان می دهد که اصول و آداب شهرنشینی در کشورهای مختلف کما بیش یکسان بوده و تفاوت‌ها بیشتر مربوط به نحوه رعایت این آداب از سوی مردم و مجازات رعایت نکردن آن از سوی قانون است/ رقم های تعیین شده برای پرداخت جریمه به دلیل نقض حقوق شهروندی در کشورهای مختلف با ایران نشانگر فاصله فاحش اهمیت موضوع نزد قانون گذاران این کشورهاست/ خودروهایی که آلودگی صوتی ایجاد می کنند در ایران، 40 هزار تومان جریمه می شوند اما در ژاپن سر و صدا کردن در ساعات ممنوع، 9 هزار دلار جریمه دارد (حدود 31 میلیون تومان) و در آمریکا هم جریمه ایجاد آلودگی صوتی در ساعات ممنوع، پنج هزار دلار (16 میلیون تومان) است...

منتشرشده در اخبار
صفحه1 از15

نظرسنجی

عملکرد دانشگاه فرهنگیان را در ارتباط با اهداف تعریف شده و تربیت " معلم حرفه ای "چگونه ارزیابی می کنید ؟

پربازدیدترین ها

 بیمه نوین

تبلیغات در صدای معلم

تلگرام صدای معلم

انتشارت آفرینندگان

تحقیقات و آموزش

چاپ مدارس

امیران سیستم شرکت نرم افزاری

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 فراکسیون صنفی معلمان در مجلس

final 1

banerjavan

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

صندوق ذخیره فرهنگیان

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور