صدای معلم

پرسش صدای معلم آن است که آیا فروش املاک و دارایی های وزارت آموزش و پرورش برای تامین و پرداخت مطالبات قانونی فرهنگیان مسیر درست، عقلانی و پایداری است ؟

معلمان بازنشسته باز هم در برابر سازمان برنامه و بودجه تجمع برگزار کردند

گروه بازنشستگان/

تجمع فرهنگیان بازنشسته در مورد عدم پرداخت پاداش بازنشستگی

امروز شنبه 5 مرداد ساعت 10 صبح جمعی از فرهنگیان بازنشسته با تجمع در برابر سازمان برنامه و بودجه اعتراض خود را در مورد عدم پرداخت پاداش بازنشستگی و مشکلات معیشتی اعلام کردند .

پیش تر ؛ تجمع معلمان بازنشسته در 29 خرداد در برابر سازمان برنامه و بودجه برگزار گردید .

سه شنبه 8 خرداد ماه نیز فرهنگیان بازنشسته با تجمع در مقابل وزارت آموزش و پرورش خواهان پاسخ گویی مسئولان و عمل به وعده ها برای پرداخت پاداش بازنشستگی خود شده بودند .

نخستین تجمع معلمان بازنشسته سال 97 در مورد عدم پرداخت پاداش بازنشستگی در 31 اردیبهشت ماه برگزار گردید . ( این جا )

معلمان دائما می گویند با نرخ تورم حداقل 40 درصدی که خود این مسئولان اعلام می کنند ارزش این پاداش نسبت به سال قبل نصف شده است .

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش، اصلی‌ترین اولویت این معاونت در سال 98 را پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان سال 97 اعلام و تاکید کرد اعتبار این پاداش در لایحه بودجه سال 98 گنجانده شده است. ( این جا )

سیدمحمد بطحایی وزیر مستعفی آموزش و پرورش در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران در مورد آخرین وضعیت دریافت پاداش بازنشستگان گفته بود  : ( این جا )

" منتظر تخصیص بودجه هستیم اما می‌دانید که هیچ کدام از دستگاه‌های اجرایی هنوز پاداش سال ۹۷ را دریافت نکرده‌اند اما مانند سال گذشته ، دولت این وعده را داده است که اولین دستگاهی که پاداش را خواهد گرفت، آموزش و پرورش است.

در سال گذشته هم به همین ترتیب عمل شد و امیدوارم که انشاءالله تا خردادماه، تخصیص ردیف‌ها انجام شود. ما این کار را شروع کرده‌ایم اما الان تاریخ دقیقی را برای این پرداخت نمی‌توانم تعیین کنم ولی با صحبت‌هایی که در سازمان برنامه انجام شده است، امیدوارم این پرداخت‌ها ظرف خرداد ماه انجام شود که برای آن میزانی معادل سه هزار و ۷۰۰ میلیارد پیش‌بینی شده است. "

پس از گذشت 10 ماه از بازنشستگی این معلمان و پاسخ های ضد و نقیض مسئولان نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد : ( این جا )

" به منظور پرداخت به‌موقع پاداش پایان خدمت بازنشستگان شریف و خدوم دستگاه‌های اجرایی و با استناد به بند (ب) تبصره (12) ماده واحده قانون بودجه سال 1398 و آیین‌نامه اجرایی بند مذکور با شماره 36161/ت56627هـ مورخ 29/03/1398، مقتضی است تمهیدات لازم برای فروش اموال و دارایی‌های غیرمنقول مازاد در اختیار آن دستگاه، مطابق قوانین و مقررات مربوطه انجام و پرداخت پاداش مذکور از این محل مورد اقدام قرار گیرد. "

پرسش صدای معلم آن است که آیا فروش املاک و دارایی های وزارت آموزش و پرورش برای تامین و پرداخت مطالبات قانونی فرهنگیان مسیر درست، عقلانی و پایداری است ؟

آیا قرار است این وضعیت پرداخت پاداش بازنشستگی و سایر مطالبات هر سال تکرار شود ؟

آیا وزارت آموزش و پرورش به سان موسسه ای ورشکسته خواهد توانست به ماموریت های اصلی خویش پرداخته و رضایت مندی و امید به آینده را در میان شاغلان ایجاد کند ؟

پایان گزارش/

تجمع فرهنگیان بازنشسته در مورد عدم پرداخت پاداش بازنشستگی

جمعه, 04 مرداد 1398 11:34 خوانده شده: 1996 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +4 0 --
دبیر مهربان 1398/05/05 - 15:19
بطحایی وقتی دید پولی نیست وزارت رو ول کرد و رفت دانشگاه ازاد که گویا اونجا زیر نظر د.ولایتی پول هست
اما حالا جناب حسینی بجای پرداخت مطالبات معلمان و دبیران وعده افزایش ۴۰۰ ت حقوق معلمان از اول مهر رو میده!!!!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/05/05 - 20:00
این چهارصد تومن ، همانی است که دادند و
پشیمان شدند، اینها اجنه را درس می دهند.
عقلشان هم نمی رسد که مبلغ را لااقل عوض
کنند. علت حذف آن در سال جدید ، دوراندیشی برای مهر ماه و طرح آبکی رتبه بندی بوده.
ما هم الکی دلخوش
پاسخ + +2 -2 --
بیاتی 1398/05/05 - 16:40
البته هرسال آموزش وپرورش بابت پرداخت پاداش مشکل داشت انهم بخاطر بدهکاری های انباشته سالهای قبل وانتقال آن به سال بعد وجابجایی ردیف بودجه و از این موارد بود اما امسال بخاطر عدم توانایی دولت در فروش نفت وبطبع اصلاح بودجه(کم کردن آن ازسقف مصوب) باعث اشکال درتخصیص ها شده .....
تخصیص با اولویت دستگاه های برخوردار وپول در بیار مثل صمت،نیرو و...است نه آموزش وپرورش
به نظر بنده که شاید تقسیط کرده وبخشی را تا مهر پرداخت کنند ولی پرداخت کامل حتی تا آخر سال با این وضعیت دولت بعید به نظر می رسد.
وجان کلام این که بروید از به وجود آورندگان این شرایط برای کشور سوال کنید که مسئول این له شدن مردم زیر ارابه های خود خواهی کیست؟
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1398/05/05 - 22:07
سلام.تكليف معلم بازنشسته اي كه در سال 97 به دلايل بيماري بازنشسته شده است و مدرك آن فوق ليسانس است و داراي رتبه بالا وحدود 28 سال كار كرده است،براي رتبه بندي چيست؟ با اين همه مخارج درمان سنگين!!!!برنامه رتبه بندي همكاران از سال94 بايد اجرايي مي شد. باتشكر
پاسخ + 0 0 --
دبیر مهربان 1398/05/06 - 07:32
اگه ۴۰۰ میخوای بازنشسته نشو و تا ۳۵ سللگی جون بده اما کلاس برو!! ارزششو داره؟؟
من از خدامه بدون رتب..بازنشست بشم
پاسخ + +6 0 --
ناشناس 1398/05/06 - 21:31
خیلی زشته کارکنان بقیه ی نهادها اصلا یکبار هم توی عمرشون بابت حقوق اذیت نشدن ولی معلما همیشه اذیت میشن و رنج میکشن.
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1398/05/14 - 23:32
اگر آقاي قدمي يكسال حقوق نگيرد حاقل 6نفر از بازنشسته ها پاداش خواهند گرفت به اندازه كافي در طول اين سال ها برا خودش گرفته ؛ حق ماموريت داخل و خارج ، حداكثر اضافه كاريوكارانه و....
پاسخ + 0 0 --
عابدیان 1398/05/26 - 23:49
اقای نگارنده این پست. چرا به زور میخواهی امار بازدیدت را بین بازدیدها قرار بدی. باشه بابا فهمیدیم کی توجهی به اینجا دلره. این امار بازدید ها همه کاذبه. اینقدر خودت را نیاور بالا. ما برلی حدف و بردن این پست هر روز باید امار بازدید بقیه را ببریم بالا. دست بردار تجمع کردید چه چیزی عایدت شد چی حسابتون کردند .شعور هم حدی دارد.
پاسخ + 0 -1 --
بازنشسته دهه۶۰ 1398/05/28 - 22:41
بابا بیشتر از این ابرویمون را نبر. با رفرش و بالابردن امار بازدید دیده نمی شویم .ما بازنشستگان باید تجمع خودمون را جلوی یازمان بارنشستگی و مجلس اعلام کنیم نه اینجا.
پاسخ + 0 0 --
محسن نوروزی 1398/10/23 - 19:35
باید قوه قضاییه برای یکبار هم شده برای هزینه های جاری و درامدها در اموزش وپرورش ورود کند تا بساط دزدان و مفتخوران در این وزارتخانه برچیده شود ... به امید انرو ز ...
پاسخ + 0 0 --
قدرت فرچی کیا 1398/10/26 - 21:39
هرچه فریاد کنیم که به دادمان برسندکه این زندگی فرهنگیان بازنشسته نکبت باراست مگربرای کسانی که ازقبیله ثروتمندان هستندومرفه بدنیا امده اند وریشه مالی انان به قبل ازانقلاب برمی گرددکه ازچهل سال پبش از این خودشان را جمع وجور نموده اندویابه طریقی وبانیرنگ ودوروی وبا سواستفاده از فرصت ها که ساده دلان راقربانی خودشان نمو ده اندواینک به نان ونوایی رسیده اندهمین رعدو برق های شیاطین اسمانی وعده های قسط وعدل الهی رانمی گذارند اجرا شوندخداوند به دادمان برسد

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

رویکرد و عملکرد " نهاد گزینش " در آموزش و پرورش را تا چه میزان در مسیر سالم‌سازی نظام اداری و عدالت استخدامی ارزیابی می کنید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور