صدای معلم

صدای معلم گزارش می کند ؛

فرهنگیان بازنشسته 97 خواهان دریافت پاداش پایان خدمت خود شدند

گروه بازنشستگان/

پاداش فرهنگیان و معلمان بازنشسته 97 برای پاداش پایان خدمت

پرداخت پاداش معلمان بازنشسته هر سال به یک تراژدی تبدیل شده است .

سال 95  ردیف مستقلی برای پاداش بازنشستگان در بودجه دیده شده بود اما در سال 96  این ردیف را حذف و مبلغ  آن را در " صندوق توسعه ملی " پیش بینی کرده بود .

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش در نشست رسانه ای چهارشنبه 29 آذر ماه 1396 خطاب به خبرنگاران گفت که برای نخستین پاداش بازنشستگان از " صندوق توسعه ملی " پرداخت خواهد شد .

الهیار ترکمن در این نشست تاکید کرد :

اعتبارات آموزش و پرورش در لایحه بودجه از چند ویژگی برخوردار شده است و چهار تبصره مرتبط داریم که بسیار کمک کننده است. منابع اولیه بودجه ثابت و مشخص‌اند و تبصره‌ها عمدتا منابع ثانویه هستند که می‌توانند راهگشا باشند. یک مورد بند "و" تبصره 4 است که به استناد آن یک میلیارد دلار (معادل 3520 میلیارد تومان) از منابع صندوق توسعه ملی برای پرداخت پاداش خدمت بازنشستگان فرهنگی برداشت می‌شود و یکی از دغدغه‌های اصلی ما در زمینه تامین منابع پاداش پایان خدمت از این طریق برطرف می‌شود.... "

در آن نشست رسانه ای صدای معلم به عملکرد اللهیار ترکمن و همکارانش در این مورد انتقاد کرد هر چند به مذاق ایشان و وزارت آموزش و پرورش خوش نیامد .

« صدای معلم » در گزارشی نوشت : ( این جا )

" حال این پرسش اساسی مطرح است که چرا بطحایی در زمانی که معاون مالی وزارتخانه بود ردیف مستقلی برای پاداش بازنشستگان در بودجه 95 دیده بود اما زمانی که به وزارت رسید و سکان معاونت مالی به دست الهیار ترکمن افتاد به صندوق توسعه ملی نقل مکان کرد ؟

آیا الهیار ترکمن که خود را در نشست ها همواره کارشناس متخصص در بودجه معرفی می کند حتی به احتمال کم پیش بینی نمی کرد که پرداخت بدهی پاداش بازنشستگان آموزش و پرورش از صندوق توسعه ملی حذف شود ؟ ( این جا )

( البته این امر طی فرآیند بررسی لایحه در کمیسیون تلفیق بودجه، مورد تصویب قرار نگرفت و حذف شد . )

به دنبال منتفی شدن پرداخت پاداش بازنشستگی فرهنگیان از محل صندوق توسعه ملی، سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در نامه ای به رییس مجلس شورای اسلامی از این اقدام انتقاد کرده و می نویسد : ( این جا )

" به استحضار می رساند در سال ۱۳۹۶، ۴۳۰۰۰ نفر از فرهنگیان کشور به افتخار بازنشستگی نائل شده اند که اعتبار مورد نیاز برای پرداخت پاداش پایان خدمت آنان ، ۳۶۰۰۰ میلیارد ریال می باشد. برای تامین این مبلغ، دولت در بند (و) تبصره (۴) لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور معادل ریالی یک میلیارد و شش میلیون دلار با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی پیش بینی کرده بود که این امر طی فرآیند بررسی لایحه در کمیسیون تلفیق بودجه، مورد تصویب قرار نگرفت

همان گونه که استحضار دارید یکی از مشکلاتی که همواره برای پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان کشور وجود داشته، تاخیرهای قابل توجه در پرداخت بوده که این امر همواره مورد اعتراض آنان قرار داشته است و احساس تبعیض و تفاوت در نحوه و زمان دریافت پاداش پایان خدمت همواره خاطر جامعه شریف معلمان کشور را مکدر می سازد .

 حذف مبلغ پیش بینی شده در قانون بودجه به دلیل اینکه از محل منابع عمومی بودجه و در حین اجرای آن قابل پیش بینی نیست، قطعاً این روند را در سال آتی با مشکل بیشتری مواجه می سازد. از سوی دیگر اضافه  شدن بازنشستگان سال ۱۳۹۷ نیاز به منابع بیشتری به وجود خواهد آورد که در صورت عدم تدبیر به موقع، مشکلاتی برای دولت و این وزارتخانه ایجاد خواهد کرد... )

الهیار ترکمن هم در پایان اریبهشت ماه 97  ترکمن در مورد پاداش پایان خدمت بازنشستگان فرهنگی سال 96، می گوید :

" تأمین اعتبار مورد نیاز برای پرداخت پاداش پایان خدمت سال 1396 یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های این معاونت است و با تلاش‌های انجام‌ شده در زمان تنظیم لایحه بودجه سال 1397 کل کشور، پیشنهاد تأمین آن از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی به دولت ارائه و در تبصره 4 لایحه بودجه آورده شد، متأسفانه در فرآیند بررسی و تصویب لایحه بودجه در مجلس شورای اسلامی این پیشنهاد مورد تصویب قرار نگرفت و محل تأمین اعتبار پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان سال 1396 از محل اعتبار بند (ز) تبصره (16) قانون بودجه یعنی اعتبار حاصل از یک درصد اعتبارات بانک‌های دولتی، شرکت‌های دولتی سود ده و مؤسسات انتفاعی وابسته به دولت تعیین شد."

فرهنگیان در سال 96 مسیر دشواری را برای دریافت پاداش خود طی کردند. ( این جا )

azarmeetingday97seda1

تعدادی از معلمان بازنشسته امروز سه شنبه 8 خرداد ماه با تجمع در مقابل وزارت آموزش و پرورش خواهان پاسخ گویی مسئولان و عمل به وعده ها برای پرداخت پاداش بازنشستگی خود شدند .

تجمع بعدی معلمان بازنشسته در 29 خرداد 97 در برابر سازمان برنامه و بودجه صورت گرفت . ( این جا )

معلمان بازنشسته سال 97 نیز نخستین تجمع برای دریافت پاداش خود را امروز برگزار کردند .

پاداش فرهنگیان و معلمان بازنشسته 97 برای پاداش پایان خدمت

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش، اصلی‌ترین اولویت این معاونت در سال 98 را پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان سال 97 اعلام و تاکید کرد اعتبار این پاداش در لایحه بودجه سال 98 گنجانده شده است. ( این جا )

بر اساس اخبار در تجمع امروز مقام مسئولی برای پاسخ گویی به معلمان حاضر نشد .

این در حالی است که به گفته خود مسئولان وزارت آموزش و پرورش پاداش کارکنان ستادی به دلیل اعتبارات اختصاصی سریعا پرداخت می شود .

چرا باید معلمان شاهد این گونه " تبعیض ها " حتی در درون سازمان خود باشند ؟

پاداش فرهنگیان و معلمان بازنشسته 97 برای پاداش پایان خدمت

آیا در سازمان و دستگاه های برخوردار هم این روال وجود دارد ؟

معلمان می گویند با تورمی که هر روز می بینیم ارزش پول دائما در حال کاهش است . قدرت خرید ما هم هر روز کم تر می شود . حداقل پاداش را سر موقع بدهند .

بازنشستگی برای معلمان در کنار مشکلات ریز و درشتی که به همراه دارد باید پاداش را هم به عنوان یک " استرس " بزرگ و نهادینه شده به آن اضافه کرد .

پایان گزارش/

سه شنبه, 31 ارديبهشت 1398 13:15 خوانده شده: 1577 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +4 0 --
فاطمه 1398/02/31 - 14:17
اگر زودتر بازنشست شوم غصه پاداش هم ندارم
پاسخ + 0 0 --
دبیر م 1398/03/02 - 21:10
خبری از مطالبات دبیران و حق التدریس ماههای گدشته شده نیست و.....
پاسخ + +3 0 --
qaribalihasani 1398/03/02 - 11:05
با سلام
با تشکراز اطلاع رسانی شما در خصوص پاداش پایان خدمت بازنشتگان ۹۷
واقعا متاسف می شویم وقتی که باید این جوری حق خودمان را بعد از ۳۰ سال بگیریم
پاسخ + +3 0 --
باران 1398/03/02 - 13:06
جناب ترکمن سیر هستند از شکم گرسنه خبر ندارند سال ۹۷ قول داده بود حق مهد کودک بدهند هنوز خبری نیست حالا هم اینجوری .وزیر هم می گوید فرهنگیان زودتر از همه پاداش می گیرند .آقای وزیر پس چرا سایر کارمندان هیچگاه برای پاداششان تحصن نمی کنند؟ شاید هم ما فرهنگیان با داشتن وزیری مثل شما قدر نشناس هستیم!!
پاسخ + +5 0 --
م 1398/03/02 - 21:54
ما فرهنگیان بی عرضه هستیم که دارند به ما ظلم می کنند.
پاسخ + 0 0 --
شهاب 1398/03/05 - 06:47
احسنت
پاسخ + 0 0 --
حسین زاده 1398/04/15 - 09:21
واقعا برای مجلس ودولت بخصوص وزارت اموزش وپرورش مملکت متاسفم کارمندات مخابرات دوماهه پاداش خودرا ءنهم حداقل دوبرابرمعلمان گرفتند ولی یکسال است از اموزش وپرورشبدبخت وبیچاره خبری نیست ایااین است عدالت اجتماعی دولت تدبیر وامیدی که هردو کلمه تبلیغاتی وفریبکاری است وای به حال جامعه ای که بامعلمش بعداز۳۰سال خدمت دلسوزانه وصادقانه چنین رفتار می کند وای وای؟؟؟!!!!!!
پاسخ + +1 0 --
حسین زاده 1398/04/15 - 09:25
وای به حال جامعه ومجلس ودولتش که بعد ازسی سال خدمت صادقانه یک معلم چنین برخورد می کند وای وای ؟؟؟
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/04/28 - 00:57
با سلام اقایان که دم از عدالت می زنید چرا پاداش فرهنگیان سال 97 را پرداخت نمی کنید ایا واقعا انصاف می کنید کجاست این عدالت شما مگر یک فرهنگی بازنشسته پس از 30 سال زحمت چه قدر پاداش می گیرد که این همه طول می کشد لا اقل زمان پرداختش بگویید ......
پاسخ + 0 0 --
معلم 1398/05/14 - 21:04
کسی برای معلم ارزش قائل نیست
پاسخ + 0 0 --
منصوره 1398/07/05 - 15:14
سلام پاداش چه گونه محاسبه میشه؟چراکارنکرده رافقط هی اعلام رسانه ای میکنند؟چرااعلام میکننددیشب کامل پرداخت شدیعنیمن با۲۷سال خدمت پاداشم ۴۴میلیون تومن هست؟درحالی که طبق محاسبات قانونی بایدهشتادوخوده ای میدادن

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

میزان توجه به " منشور حقوق شهروندی " در وزارت محسن حاجی میرزایی را چگونه ارزیابی می کنید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور