صدای معلم

بودجه 98 ، آموزش و پرورش و معلمان و برخی واقعیت های نهفته

مرغ رتبه بندی معلمان هم در عزا هم در عروسی ؟!

علی پورسلیمان/ مدیر صدای معلم

رتبه بندی معلمان و بودجه 98 و آموزش و پرورش

محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور اواخر هفته قبل از ارائه لایحه بودجه سال 1398 به مجلس خبر داده است .

نوبخت گفته است تلاش کردیم بودجه را شفاف و صریح اعلام کنیم. همه دستگاه ها معتقدند منابعی که می‌گیرند کم است. از این منظر بودجه نارضایتی زا است، زیرا منابع محدود است.

بودجه 89 بدون تردید تاثیرپذیر از " تحریم های گسترده آمریکا علیه ایران " است .

رتبه بندی معلمان و بودجه 98 و آموزش و پرورش

در این باره نوبخت گفته است :

" با توجه به این شرایط باید برای بدبینانه‌ترین وضعیت یک بودجه در سایه در چند بخش داشته باشیم. امیدوارم این اتفاق نیفتد اما ما باید خود را برای بدترین شرایط آماده کنیم و به بهترین شرایط امید داشته باشیم. آیا بودجه سال ۱۳۹۷ را با صددرصد عملیاتی بودن بودجه مبتنی بر عملکرد تهیه کردیم؟ آنچه که باید در نظر می‌گرفتیم این بود که قیمت تمام شده واحد را محاسبه می‌کردیم اما نتوانستیم این کار را انجام دهیم. باید برای بودجه‌ریزی مبتنی به عملکرد سال، کار ناتمام سال ۱۳۹۷  را در سال ۱۳۹۸ انجام دهیم. "

با این تفاسیر و با توجه به شرایط و محدودیت ها پس نمی توان انتظار تحول خاصی را برای معلمان در بخش افزایش حقوق ها دانست .

شاید واقعی ترین حالت همان افزایش 20 درصدی است که قبلا اعلام شده است و قرار است برای کارمندان دولت اعمال گردد .

رتبه بندی معلمان و بودجه 98 و آموزش و پرورش

اما در این میان پای رتبه بندی معلمان نیز به بودجه آموزش و پرورش و افزایش حقوق معلمان باز شده است .

پورمحمدی معاون سازمان برنامه و بودجه می گوید : 2 هزار میلیارد تومان برای رتبه بندی معلمان در سال آینده در نظر گرفته شده است. اعتبارات هزینه‌ای ادارات کل آموزش و پرورش 28 درصد افزایش یافت و از 33 به 43 هزار میلیارد تومان رسید. چرا قبل از تحویل بودجه به مجلس و زمانی که خود این افراد مشغول تدوین و تخصیص اعتبارات هستند از رسانه ها برای طرح پرسش و نیز توجه مسئولان بالادستی آموزش و پرورش برای در زمینه بودجه واقعی آموزش و پرورش کمک نمی گیرند ؟

همچنین 900 میلیارد تومان برای ساخت مدرسه و نوسازی و تجهیز مدارس خواهیم داشت که خیرین هم منابع می‌آوردند که در مجموع 1210 میلیارد تومان می‌شود.

وی با بیان اینکه اعتبارات آب شرب 20 درصد رشد دارد، گفت: خرید تضمینی آب از بخش خصوصی 100 درصد رشد دارد. اعتبار عمرانی محیط زیست 18 درصد رشد دارد. هزینه توجه به محیط بانان 78 درصد رشد یافته است.

شاید بتوان نامه 160 نماینده مجلس در خصوص اجرای نظام رتبه بندی معلمان را موثر دانست . ( این جا )

اما شاید کم تر معلمی را بتوان یافت که نداند و یا نپذیرد که این حرکت نمایندگان مجلس اگر چه مستند به اصول قانونی صورت گرفته است اما در آستانه آخرین سال فعالیت مجلس دهم صورت می گیرد .

تا زمانی که تکلیف " معلم حرفه ای " و " ساز وکار حصول آن " به درستی و شفاف مشخص نشود این گونه مباحث ره به جایی نخواهد سپرد  در حالی که هنوز نظام رتبه بندی معلمان و ساز و کار اجرای آن نهایی و تصویب نشده است و مشخص نیست چه نهاد و یا زیرسیستمی قرار است به این موضوع مهم بپردازد افراد و شخصیت ها هر کدام  از رتبه بندی معلمان تفسیر خاص خودشان را دارند .

حاجی بابایی رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس می گوید :

( این جا )

" در اجرای نظام رتبه‌بندی، معلمان به مربی، دانشیار، استادیار و استاد تقسیم می‌شوند و براساس تحصیلات، تجربه و سابقه خود می توانند به این رتبه‌ها دست یابند؛ با اجرای این نظام حداقل حقوق معلمان 80 درصد استاد دانشگاه هم ردیفش می‌شود.

او با بیان اینکه طرح نظام رتبه‌بندی معلمان تهیه و تدوین شد اما با روی کار آمدن دولت یازدهم اقدام چندانی برای اجرای آن انجام نگرفت، خاطرنشان می کند : آموزش و پرورش بر اساس قانون مدیریت خدمات کشوری حقوق معلمان را افزایش داد و مدعی شد مرحله اول نظام رتبه‌بندی معلمان را اجرایی کرده در حالی که این اقدام ارتباطی با نظام رتبه‌بندی معلمان نداشت و صرفا امتیازاتی که برای تمامی کارمندان دولت در قانون مدیریت خدمات کشوری تخصیص داده می‌شد پس از سال‌ها به معلمان پرداخت شد.

با توجه به طرح موضوع رتبه بندی معلمان و تصویب آن در هیات دولت به نظر می رسد این برداشت از اجرای رتبه بندی به واقعیت نزدیک تر باشد اما پرسش این جا است که رساندن حقوق معلمان به 80 درصد حقوق اساتید دانشگاه تا چه حد با واقعیت های بودجه و شرایط کشور هم خوانی دارد ؟

رتبه بندی معلمان و بودجه 98 و آموزش و پرورش

پیش تر در گفت و گو با روزنامه همشهری گفتم مسئولان وزارتخانه می‌خواهند با نظام رتبه‌بندی معلمان، زمان بخرند و بازنشسته شدن معلمان را به تعویق بیندازند. ( این جا )

اگر رتبه بندی به صورت یک پروژه و با کلیت ارتقای شایستگی های حرفه ای و مالی تعریف می شود پس مانور تبلیغاتی که حتی خود بطحایی نیز مروج آن بوده است در خصوص فازبندی آن کاملا بی معناست .

رتبه بندی معلمان و بودجه 98 و آموزش و پرورش

مهم ترین چالش ها برای اجرای درست نظام رتبه بندی معلمان در دو محور خلاصه می شود : معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش باید اعلام کند آن منابع بودجه ای که در گفت و گو با پانا نام می برد کدام ها هستند و قرار است با کدام عناوین و یا سرفصل های دیگر جا به جا شوند ؟

1- فقدان و یا کمبود اعتبارات

2- فقدان زیرساخت ها برای اجرای درست و علمی که از نظر من تنها نهاد واجد صلاحیت برای اجرای نظام رتبه بندی معلمان همانا " سازمان نظام معلمی " است که اصلا در ادبیات مسئولان و حتی بدنه معلمان جایگاهی ندارد .

باور من بر این است تا زمانی که تکلیف " معلم حرفه ای " و " ساز وکار حصول آن " به درستی و شفاف مشخص نشود این گونه مباحث ره به جایی نخواهد سپرد .

و اما وجه جالب و تامل برانگیز این قضیه بازی مسئولان وزارت آموزش و پرورش با مجلسی ها برای توجیه ناکارآمدی عملکرد و مدیریت های خودشان است .

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش اظهارات دو تن از نمایندگان عضو کمسیون آموزش مجلس مبنی بر بودجه 42 هزارمیلیاردی آموزش و پرورش در سال 98 و اختصاص 2 هزار میلیارد به طرح رتبه‌بندی فرهنگیان را گمانه‌زنی دانسته و می گوید :

«تا زمانی که دولت لایحه بودجه را به مجلس نفرستاده است، گمانه‌زنی ها درباره میزان بودجه آموزش و پرورش درست نیست. حرف ما این است با کدام و سازوکار اجرایی و منبع اعتباری مدعی هستند مبلغی که برای طرح رتبه بندی در نظر گرفته‌ایم کم است؟ هنوز قانون به مجلس نرفته است و آیین نامه آن نوشته نشده است تا سازوکار اجرایی آن مشخص شود.»

او ادامه می دهد: «اصل این بود که ما بتوانیم در لایحه بودجه 98 یک ردیف اعتباری برای رتبه‌بندی در نظر بگیریم که این طرح در سال 98 برای اجرا بدون اعتبار باقی نماند. این ردیف با کمک دولت با اعتبار 2هزار میلیارد پیش‌بینی شده است.»

حدود اعتبار این طرح بعد از آمدن لایحه به مجلس و نوشتن آیین‌نامه آن مشخص می‌شود. اگر بعد از این مشخص شد که طرح رتبه‌بندی نیاز به اعتبار بیشتری دارد با استفاده از ساز و کارهای بودجه‌ای می‌توانیم می‌توانیم منابع بودجه‌ای را جابه‌جا کنیم و رقم مورد نیاز را تامین کنیم.»

رتبه بندی معلمان و بودجه 98 و آموزش و پرورش

پرسش این است اگر الهیار ترکمن نمایندگان مجلس را متهم به عدم اطلاع از سازو کاراجرایی و منابع اعتباری می کند و به صورت ضمنی مبلغ 2000 میلیارد تومان را برای اجرای نظام رتبه بندی معلمان کافی می داند به صورت دقیق و شفاف اعلام کند که میزان کافی برای اجرای درست نظام رتبه بندی معلمان چه رقمی باید باشد ؟

اساسا بودجه واقعی ( عملکرد ) آموزش و پرورش برای سال 98 چقدر باید باشد ؟

آیا معاون بطحایی برای نمایندگان مجلس در حال طرح معما است و یا می خواهد توپ را به زمین آنان بیندازد ؟

جالب است که از زمان وزارت فانی در حال نوشتن آیین نامه برای اجرای نظام رتبه بندی معلمان هستند و هنوز به سرانجام مشخصی نرسیده است .

احتمالا تا سال های آینده نیز این وضعیت ادامه خواهد داشت . پرسش این جا است که رساندن حقوق معلمان به 80 درصد حقوق اساتید دانشگاه تا چه حد با واقعیت های بودجه و شرایط کشور هم خوانی دارد ؟

« مجمع فرهنگیان ایران اسلامی » در بیانیه ای اعتبار لازم برای اجرای بودجه بندی را رقمی معادل 10 هزار میلیارد تومان پیشنهاد داده است . ( این جا )

« فریده اولااد قباد » در در نشست مراکز دانشگاهی آزادشهر در نیمه شهریور ماه 97 می گوید : ( این جا )

" امسال بودجه آموزش و پرورش ۴۲ هزار میلیارد تومان است و وزارت آموزش و پرورش با کسری بودجه ۱۰ هزار میلیارد تومانی مواجه است. "

این نماینده مجلس سال قبل از آن یعنی 26 دی ماه 1395 می گوید : ( این جا )

 «جمع کسری اعتبار سال 1395، حدود 42 هزار میلیارد ریال بوده است و  این در حالی است که جمع کسری اعتبار پیش بینی شده در بودجه 96، 34 هزار میلیارد ریال است. با توجه به شرایط موجود کشور و نیز همان نگاه دیرینه ای که نسبت موضوع آموزش و معلمان در میان مسئولان و نمایندگان مجلس سراغ دارم اتفاق خاصی در سال 98 رخ نخواهد داد  و در مجموع مانند سال های قبل سهم آموزش و پرورش از بودجه عمومی اگر کم نشود همان حدود 10 درصد خواهد بود

در واقع هرگونه کسری منتقل شده از سال‌های قبل و سال 1395 به سر جمع کسری سال 96 اضافه خواهد شد و همچنین در صورت تصویب ارقام مندرج در لایحه تمامی هزینه‌های مربوط به حق التدریس شاغلین، حق التدریس آزاد، سرباز معلم، حقوق کارکنان قراردادی، بیمه تکمیلی و...که در حکم حقوق این افراد است و همچنین سایر هزینه‌های ضروری متوقف خواهد شد.

با توجه به رقم بودجه آموزش و پرورش در سال 97 که معادل 33 هزار میلیارد تومان بوده است اگر کسری های تجمیعی از سال های قبل را به آن اضافه کنیم به همان میزانی خواهیم رسید که نوبخت اعلام کره است .

یعنی بودجه سال 98 فقط جبران کسری بودجه های سنوات قبل است و اتفاق خاصی رخ نداده است .

سال قبل میزان اعتباری که برای پاداش بازنشستگان و نیز مرخصی ذخیره تخصیص و هزینه شد معادل 4 هزار میلیارد تومان بوده است .

در سال 98 این مبلغ نه تنها تغییری نخواهد کرد بلکه با توجه به افزایش تعداد بازنشستگان به میزان 2 برابر تا حداقل 7 سال دیگر این رقم باید به 2 برابر حد فعلی برسد .

معنای دیگر گزاره اگر تحول خاصی  در بودجه بندی رخ ندهد چیزی جز این نخواهد بود :

" کسری مضاعف بودجه آموزش و پرورش " .

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش باید اعلام کند آن منابع بودجه ای که در گفت و گو با پانا نام می برد کدام ها هستند و قرار است با کدام عناوین و یا سرفصل های دیگر جا به جا شوند ؟

این ها و پرسش های دیگر موضوعاتی هستند که تاکنون به آن پاسخی داده نشده است .

و اما نکته مهم این است که چرا علی الهیار ترکمن در این موضوعات نشست های رسانه ای برگزار نمی کند ؟

رتبه بندی معلمان و بودجه 98 و آموزش و پرورش

چرا قبل از تحویل بودجه به مجلس و زمانی که خود این افراد مشغول تدوین و تخصیص اعتبارات هستند از رسانه ها برای طرح پرسش و نیز توجه مسئولان بالادستی آموزش و پرورش برای در زمینه بودجه واقعی آموزش و پرورش کمک نمی گیرند ؟

وزیر آموزش و پرورش در حاشیه دیدار از خبرگزاری ایسنا می گوید : ( این جا )

«اگر رسانه‌ها را همراه خود نکنیم و با آنها همراه نشویم حتی اگر قویترین متخصص‌ها به کار گرفته شوند و بیشترین منابع تخصیص یابد باز هم موفق نخواهیم بود. در عین حال که باید روش‌های ارتباط با رسانه‌ها را توسعه دهیم از آن سو باید رسانه‌ها نیز همراه آموزش و پرورش باشند.»

حال وزیر آموزش و پرورش باید به این پرسش اساسی پاسخ دهند که این مهم با روحیه ای که در مسئولان وزارت آموزش و پرورش  به ویژه فرد دست راست خود یعنبی الهیار ترکمن مشاهده می شود چگونه باید عملیاتی شود ؟

جمع بندی من آن است که با توجه به شرایط موجود کشور و نیز همان نگاه دیرینه ای که نسبت به موضوع آموزش و معلمان در میان مسئولان و نمایندگان مجلس سراغ دارم اتفاق خاصی در سال 98 رخ نخواهد داد  و در مجموع مانند سال های قبل سهم آموزش و پرورش از بودجه عمومی اگر کم نشود همان حدود 10 درصد خواهد بود .

رتبه بندی مرغی است که هم در عزا و هم در عروسی سرو می شود و این حکایت همچنان ادامه خواهد داشت .

رتبه بندی معلمان و بودجه 98 و آموزش و پرورش

یکشنبه, 18 آذر 1397 21:34 خوانده شده: 1778 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +5 0 --
زنوناوین 1397/09/18 - 23:28
مشکل معلمان نابرابری حقوقی است. و این مشکل با رتبه بندی و افزایش 200 هزار تومانی حل نمی‌شود.
پاسخ + 0 0 --
دبیر م 1397/09/19 - 16:00
متاسفانه همینطوره بااین اختلاسها رانتها و تحریمهاو...ناامیدم
پاسخ + +5 -1 --
شهروند 1397/09/18 - 23:33
درود بر آقای پورسلیمان
هیچ راهی برای معلم باقی نمانده .به غیر از اعتصاب
تا نمایندگان وزیران وووبه جای رفتن سر کار مجبور باشند در خانه از فرزندان خود مراقبت کنند وپوشک فرزندانشان
عوض کنند چون مدرسه که تعطیل باشد فرزندان
در خانه می مانند واین اهرم فشاری است که همزمان با
تحریم های ترامپ هم مزید علت خواهد شد وبه التماس معلمان
خواهند افتاد.
حق گرفتنی است
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1397/09/20 - 22:10
سلام

شهروند محترم

در این مورد قبلا به تفصیل نوشته ام .

جامعه ایرانی به دلایل مختلف از این گونه فرم های اعتراض معلمان استقبال نمی کند .


معلمان باید با خانواده ها از طریق مشارکت در مشکلات شان خود را دلسوز فرزندان آنان اثبات نمایند .

هر گونه استفاده ابزاری از دانش آموزان توسط هر فرد و جریان و یا مقامی مطرود و محکوم است .


پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/09/21 - 19:09
پس چرا این حرفهارو زمان احمدی نژاد نمیزدی ؟ ادم دورو
پاسخ + 0 0 --
علی دهقان 1397/09/21 - 20:20
آقای پور سلیمان خیلی برایت متاسفم خیلی!!! مرد حسابی چه کشکی؟!!! نخود سیاه نشان دادن نه از ره کین است/ اقتضای طبیعتت این است!
پایدار باشید!
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1397/09/21 - 21:42
سلام

آقای علی دهقان

هر فردی می تواند تحلیل و نظر خودش را بیان کند .

دوران انگیزاسیون گذشته است .

شما هم می توانید با ادله و مستندات نظر من را نقد کنید .

پایدار باشید .
پاسخ + +5 0 --
شاکی 1397/09/19 - 00:40
اینکه نشست رسانه ای برگزار نمیشه که ضعف فاحش روابط عمومی وزارتخانه است که بهتر است به جای نمایش توئیتری و شو دستاوردها و ...بیاد زمینه ی نشست رسانه ای ونقد و تریبون های دو طرفه رو فراهم کنه و نقش اپوزوسیون رو ایفا نکنه و در عمل انحصاری برخورد کنه!!
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1397/09/20 - 22:13
سلام

دوست عزیز شاکی

با شما موافقم .

به نظر می رسد روابط عمومی از کارکردهای اصلی خویش فاصله گرفته است .


پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
شهروند 1397/09/21 - 21:00
سپاس از پیام شما
درسته استفاده ابزاری از کودکان محکوم است
ای کاش این شامل حال... و راهپیمایی هایی که کودکان را میبرند در مصلی وکف خیابان ومرگ بر این
وآن هم بشود مدارس اشغال شده هستن .پایدار باشید
پاسخ + +5 0 --
حسن درویشی 1397/09/19 - 06:32
واقعا این خواسته ی ساده ی معلمان این همه پیچیدگی ونامفهوم است که نه جناب وزیر متوجه می شود ونه جناب نوبخت ونه نمایندگان مجلس؟
حرف معلمان خیلی ساده این است: حقوق مزایای ما معلمان را هم مانند دیگر کارمندان دولت پرداخت کنید بعد بیایم بر سر بحث معلم حرفهای ورتبه بندی
منظورم از حقوق مزایا این است که کل دریافتی یک معلم با کل دریافتی کارمندی دیگر در یک وزارتخانه ی دیگر که مدرک وسنواتی یکسان با معلم دارد برابر شود بعد بر سر رتبه بندی و معلم حرفه ای واین طرح های سر کاری بحث و گفتگو شود تا زمانی که در صور دمیذه شود
پاسخ + +5 0 --
شهاب 1397/09/19 - 06:42
درود
تازمانیکه معلم کم توقع وقانع است ومطالبه گری نمی کند هیچ مسئولی برای وی کاری انجام نخواهد داداینکه انتظارداریم مسئولان به دادمان برسند انتظاری ساده انگارانه است بایدانتظارات از خودمان باشد تا شاهد تحول باشیم
مستمع صاحب سخن رابرسرذوق آورد
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1397/09/21 - 21:39
سلام

سپاس


آقای شهاب

و به این ها اضافه کنید :

" اعجاز قلم " را .

پایدار باشید .
پاسخ + +2 0 --
مدیر ستادی بازنشسته 1397/09/19 - 08:37
وزارتخانه ای که وزیر و معاونانش الفبای برنامه ریزی کلان(استراتژیک) را نمی دانند، مشغول روزمرگی هستند راه حل های متعدد و متنوع برای حل مسائل اساسی آموزش و پرورش و تحلیل و توجیه آن برای مردم و مسئولین را بلد نیستند، نمی دانند چگونه منبع آفرینی و منبع شناسی برای تأمین مالی نمایند، از فرصت ها بهره ببرند و تهدیدها را به فرصت تبدیل کنند، با مشاوران آگاه مشورت کنند و رابطه صحیح و مطلوب با افراد ذی نفوذ و مؤثر در دولت و مجلس و نمایندگان و سازمان برنامه و رسانه ها برقرار کنند؛ از این گروه مدیران چه توقع می توان داشت.
در دولت بعضی وزارتخانه ها (مثل بهداشت و درمان و خارجه و نفت) از مدیران نسبتا شایسته برخوردار است، لذا اکثر طرح ها و پیشنهادهایشان ولو اینکه بار مالی قابل توجه داشته باشد به دلیل توجیه علمی و رابطه برقرار کردن ها، در اوج تنگناهای اقتصادی دولت به تصویب می رسد. اما وقتی مدیران ضعیف آموزش و پرورش تلاش مذبوحانه می کنند و بال بال می زنند، کسی به حرفشان توجه نمی کند، چرا که خواسته های خود را نمی توانند درست تحلیل و توجیه کنند.
پاسخ + +1 -1 --
مدیر ستادی بازنشسته 1397/09/19 - 08:53
در بدنه آموزش و پرورش افراد شایسته برای مدیریت و رهبری آموزش و پرورش کم نیستند، اما هریک را با یک انگی منزوی کرده اند، تا افرادی که رفیق سابق یا در باند و دسته و گروهشان هستند را بگمارند، در حالی که اکثر آنها شایستگی لازم برای تصدی مدیریت در ستاد را ندارند در نتیجه نابسامانی ها و ناکامی ها و ناهنجاری های آموزش و پرورش هر روز بیشتر و بیشتر می شود.
در دنیای پیشرفته برای تصدی مدیریت های سطح کلان و میانی صلاحیت های حرفه ای حرف اول را می زند، ممکن است فرد ذیصلاح ضعف های شخصی زیادی داشته باشد، یا باورهای عقیدتی متفاوتی داشته باشد ولی چون کاردان است و به تجربه ثابت شده در کارش موفق بوده چنین فردی ارتقاء می یابد و چون به او اهمیت داده اند از روحیه قوی تری برخوردار می شود و به مرور ضعف های شخصی اش به قوت تبدیل می شودغ اما می تواند باورهای عقیدتی خود را حفظ کند. واین دیدگاه در عزل و نصب ها سبب پیشرفت آنها شده است.
پاسخ + 0 0 --
صامت 1397/09/20 - 21:29
آیا در آپ، جذب دبیر بر اساس صلاحیت حرفه ای است که مدیرش باشد؟
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1397/09/21 - 21:37
سلام

آقا / خانم صامت

احتمالا منظور شما این است :

" آیا در آموزش و پرورش، جذب دبیر بر اساس صلاحیت حرفه ای است که مدیرش تعیین می کند ؟ "


باید عرض نمایم که صلاحیت های حرفه ای همان گونه که گفته ام بر اساس ساز و کار سازمان نظام معلمی تعیین می شود و مکانیسم گردش قدرت از پایین به بالا است .


در این باره قبلا به تفصیل نوشته ام .


پایدار باشید .
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1397/09/19 - 15:15
اگر بخواهند می توانند رتبه بندی را اجرا کنند.حقوق معلمان در حال حاضرمعادل چهل درصد حقوق هیات علمی است و رساندن آن به هشتاد درصد هیات علمی برای دولت دشوار نیست.
پاسخ + +5 0 --
حسین رمضان پور 1397/09/19 - 23:20
درود و سپاس جناب پور سلیمان
بسیار دقیق و کارشناسی و مبتنی بر واقعیات به بیان مطالب پرداختید و پرده از وعده های واهی تیم وزارتخانه و سازمان مدیریت برداشتید.

باشد که تلنگری باشد بر خواب مصلحتی بزرگواران تا به خود آیند و صدای معلمان و دانش آموزان که به دلیل سیاست های انقباضی و صرفه جویانه مسوولان در حال زوال اند را بشنوند
پاسخ + 0 0 --
شهاب 1397/09/20 - 15:32
آقای رمضان پورسلام
خوش حالم که شما از زندان آزادشدید ودوباره می توانیم از مطالب شما استفاده کنیم
امیدوارم شما همان آقای رمضان پور باشید که زندانی شده بود
پاسخ + 0 0 --
حضور 1397/09/20 - 21:45
سلام ما بر آنکس که ده ها زندانی را از زندان به سهولت آزاد کرد !! پس جرمش چه بود که با وجود قبولی علمی در آزمون استخدامی سال 96، به مصاحبه برای استخدام معرفی نشد!؟ فقط یک جرم! حس مسئولیت پذیری و عبور از 40 سالگی!
پروردگارا منتظر حکم و قضای مقتدرانه‌ات برای قانون نویسان! لایحه دهندگان! و قضاوت کنندگان هستم!
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1397/09/20 - 22:15
سلام

جناب رمضان پور

از نظر لطف شما سپاسگزارم .


تا فضای مطالبه گری و کنش گری در جامعه نهادینه نشود تحولی رخ نحواهد داد .


پایدار باشید .
پاسخ + +3 0 --
امید باباخانی 1397/09/19 - 23:33
پرداختن به تحلیل و ذکر توضیح و دلیل برای اثبات حقوق معلم و نشان دادن زوایای مثبت و منفی طرح رتبه بندی و معلم تمام وقت و چه و چه که از دیر باز تاکنون معلم و فرهنگ و آتیه این ملک را به سخره گرفته کاری عبث و دور از کمترین درجه خرد است.مطالبه اصلی و اولی معلم و جامعه از حاکمیت این باید باشد که شما ابتدا حقوق اولیه، ضروری و حیاتی معلم را تامین کن بعد از طرح تحول و رتبه بندی و کیفیت و...سخن بمیان آور.هیچ بهانه ای پذیرفتنی نیست اگر اعتبار کم است از سرانه دیگر بخش بزن و عدالت را اجرا کن.اما معلمین خود مقصرند چرا که تا جدی جدی ایستادگی نکنند اصلا و ابدا تغییر مثبتی رخ نخواهد داد.فقط یک قلم تفاوت بنده معلم با برادر بانکی خودم که من هنوز فاقد مسکنم و او در همان سال اول خدمت صاحب مسکن شده تا قیامت هم جبران نمیشود.راهی جز اعتصاب پاسخ نمیدهد.
پاسخ + +2 -1 --
ناشناس 1397/09/21 - 19:11
جناب پور سلیمان کاندیدای محبوب شما در سال 1400 که شما در ستادش فعالیت خواهی کرد گفت که ذخایر دلاری در این دولت بالاتر از تمام دولتهای گذشته است پس چرا با این همه درامد دلاری وضعیت اینگونه است؟
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1397/09/21 - 21:32
سلام

دوست عزیز ناشناس

بنده فرصت و یا انگیزه ای برای حضور در این ستادها ندارم .

چون نیازی ندارم .

اما در کنار معلمان و با امید به پشتیبانی آنان و توکل به خدا مطالبه گری و کنش گری را ادامه خواهم داد .


پایدار باشید .
پاسخ + +1 0 --
زنوناوین 1397/09/22 - 00:12
معلمان چهل ساله دارن از نظام توسری می خورن.
بس نیست؟!
پاسخ + +1 0 --
شهروند 1397/09/22 - 00:21
طبیعی است که چون اللهیار ترکمن بطحایی چیزی
برا نقد بودجه نگویند چون دوستان ....
نوبخت هستند و بس وقبلا برای بودجه هماهنگی کرده اند .
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/09/24 - 08:46
باسلام تاوقتی سیاستمداران نالایق دست ازسیاست های مملکت خراب کن ورندارندهیچ اتفاقی برامعلماواین ملت زجرکشیده نخواهدافتاد دقیقافک کنیم چراالان تحریمیم چرا؟

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با برگزاری سالانه مراسم بزرگداشت " مقام معلم " موافقید؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

راهنمای ارسال مطلب برای صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور