صدای معلم

درخواست از وزیر محترم به مناسبت آغاز سال تحصیلی

جواد | آذربایجان غربی

درخواست از وزیرآموزش و پرورش به مناسبت آغاز سال تحصیلی

جناب بطحایی

همان طوری که استحضار دارید مدارس انشاالله چند روز بعد همانند سنوات تحصیلی گذشته با حضور میلیونی دانش آموزان و معلمان فرهیخته و با وجدان باصداقت و قناعت پیشه شروع خواهد شد و سرنوشت علمی کشور اسلامی ما ن بعداز 9 ماه باردیگر رقم خواهد خورد ولی جناب وزیر محترم شما خودتون را جای همکاران فرهنگی بذارید ؛ قیمت یک یا دودست کت شلوار اداری و محترمانه که برای هر کارمند به خصوص مدیران و معلمان الگوی مهم و اساسی برای دانش آموزان بوده و هست به چه قیمتی تمام می شود ؟

وخوشبختانه یکی از موارد گزینش معلمان آینده مان خوش تیپ بودن معلمان بوده و حقیقت هم این مطلب هست ولی با این حقوق بخور و نمیر معلمی که همکاران حتی توان مالی لازم را برای خرید لوازم التحریر و خریدهای تحصیلی فرزندان خودرا ندارند با چه قیمتی وت وان معیشتی در اولین روزهای مدارس در سرکلاسها با لباس منظم و خوش تیپی حاضربشوند؟

و در ثانی جناب وزیر محترم همه وزارتخانه ها نه تنها به کارمندان رسمی بلکه به کارگران خدماتی خود سالانه حداقل دو بار هزینه تامین پوشاک پرداخت می کنند درشرایطی که هنوز و هنوز معوقات و حق التدریس و کمک هزینه مردگان و ازدواج معلم همه وزارتخانه ها آنلاین یا در عرض یک ماه تسویه می شود پرداخت نشده چطور می توانیم وبا جسارتی اعلام کنیم هرکس حقوقش کفاف نمی کند تشریف ببرد!

واقعا" به محکمه درونی وذاتی خودمان همان وجدان رجوع نمائیم ؛ برای معلم به غیر از حقوق ماهانه که یک چند درصد اضافات سایر کارمندان هم نیست این چنین جسارت نمایم !! یا در جای دیگر احقاق حق معلم را با گروگانگیری اشتباه تلفظ نمایم . در چنین شرایط معلم با وجدان وصادق که سرنوشت آینده سازان این مرز و بوم و با تحمل طاقت فرساترین مشکلات را در مناطق محروم برعهده دارند این چنین برخورد نمایم  .

جناب بطحایی کو آن همه شورحال معلمان که در آستانه بازگشایی مدارس در مقابل خیاطی ها صف می بستن و با شادی و با خوش تیپی خود را برای روز اول مدارس آماده بکنند؟

جناب وزیر کجاست و کجاست ؟

حال که جرس کاروان تعلیم و تربیت کم کم به گوش می رسد اما جناب ریاست محترم جمهور آب پاکی بردست معلمان ریخت و اندک انگیزه معلمان مدفون شد! ( هرکس حقوقش کم است بره) حال به نظر مقام عالیه وزارت نتیجه بعد از یک سالت حصیلی چه خواهد شد ؛ آیا واقعا" تعلیم و تربیت خاص اسلامی مان مهم است برای مسئولین؟

جناب وزیر آیا به حق می دانید معلم 28 سنواتی حضرتعالی شرمنده اهل و عیالش دو زانوی خود را با ناامیدی در برابر اندک خواسته خانواده و حداقل ترین های معیشتی تسلیم و به زمین زده ؟

لذا همت همگانی جنابعالی با این تفسیر و تفاسیر ریاست دولت تدبیر و اظهارات اخیرش در مورد معلمان به نظرما معلمان باتجربه محقق خواهد شد؟ یا بایستی همانند سالیان متمادی سرمان را در برابر بدهکاران حقیقی و حقوقی پائین بگیریم و بازی موشک قایم بازی راسرلوحه خود قرار بدهیم ؟


آخرین اخبار و تحلیل ها در حوزه آموزش و پرورش ایران و جهان در صدای معلم
گروه تلگرامی صدای معلم


ارسال مطلب برای صدای معلم

 

خوانده شده: 667 دفعه چهارشنبه, 15 شهریور 1396 16:45

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

به نظر شما بزرگترین مشکل وزارت آموزش و پرورش در ایران چیست؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

راهنمای ارسال مطلب برای صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور