صدای معلم

مطالبات نیروهای خدماتی در آموزش و پرورش

خدمتگزار | هرمزگان

مطالبات نیروهای خدماتی در آموزش و پرورش

بسمه تعالی
در میان تمام نیروهای آموزش و پرورش قشری که در این 7 سال اخیر به حقیقت کلمه مظلوم واقع شده اند، نیروهای خدماتی سازمان آموزش و پرورش هستند.
متاسفانه تبعیض هایی از نوع نگاه انسانی و همچنین وضعیت معیشت این بزرگواران به خصوص در این بحران اخیر اقتصادی کشور، این قشر مظلوم را بیش از هر دورانی شرمنده خانواده خود کرده است .

شایسته است مدیران ارشد نگاه غیر انسانی خود را نسبت به این قشر زحمت‌کش و مظلوم اصلاح کنند و موارد ذیل را که جز حقوق از دست رفته و مطالبات اصلی نیروهای خدماتی من جمله خدمتگزاران و سرایداران و... آموزش و پرورش می باشد، را پیگیری کنند :


1_ با توجه به اجرای رتبه بندی که شامل نیروهای آموزشی آموزش و پرورش گردید قدرت خرید نیروهای آموزشی تا حدودی بهبود پیدا کرد ولی متاسفانه با توجه به این اوضاع اقتصادی هیچ فکری به حال نیروهای خدماتی آموزش و پرورش نشد و خواسته و ناخواسته این عزیزان به دست فراموشی سپرده شدند لذا حداقل کار بررسی و اصلاح حقوق این عزیزان می باشد.


2_ گروه و افراد زیادی در چهارچوب شرکت های خدماتی با حقوق ناچیز در حال خدمت به سازمان آموزش و پرورش هستند حداقل کار برای این افراد تبدیل وضعیت به پیمانی و رسمی می باشد.


3_ باتوجه به بازنشستگی خیل عظیم از این نیروها در چند سال اخیر و عدم جایگزینی نیروی جدید و همچنین افزایش مدارس و فضا های آموزشی در سطح کشور فشاری مظاعف بر دوش این عزیزان گذاشته و حجم کار این عزیزان را 2 تا 3 برابر استاندارد کرده است ؛ حداقل کمک به این عزیزان جایگزین نیرو و درنظر گرفتن اضافه کاری جهت حمایت و ایجاد انگیزه می باشد چنانچه اگر کمبودی در رسته آموزش باشد و از معلمی درخواست اضافه ساعات تدریس باشد مزد و حقوق خودرا بابت اضافه کار دریافت می نماید .


4_ همه انسانیم و جایگاه انسانی داریم در این جهان و هستی خداوند تبارک و تعالی همه چیز را در مسیر رشد و کمال خود قرار داده، با توجه به این موضوع، کسی حق مسدود کردن رشد و پیشرفت انسانی را ندارد و نخواهد داشت. متاسفانه تعداد زیادی از این عزیزان و قشر زحمت کش و مظلوم دارای مدارک تحصیلی لیسانس و فوق لیسانس و حتی دکتری هستند ، این عزیزان با جان دل و با افتخار زیر پای فرزندان و آینده سازان کشور را جاروب می کنند به امید آینده ای روشن برای آیندگانشان، نه آینده ای تاریک مثل خودشان.

متاسفانه برخی افراد و مدیران ارشد استانی و کشوری با سنگ اندازی و بهانه جویی سدی محکم پیش روی این عزیزان جهت پیشرفت شده اند، حضور خدمتگزار لیسانس و فوق لیسانس در مدارس دارای آسیب‌های جبران ناپذیری برای انگیزه دانش آموزان جهت تحصیل و پشتکار برای رسیدن به تحصیلات عالیه خواهد بود ، به نظر شما دانش آموزی که خدمتگزار مدرسه شان دارای فوق لیسانس ریاضی می باشد چه انگیزه ای برای انتخاب و تحصیل در رشته های علوم پایه را دارد؟
لذا به جد خواهان بررسی و پیگیری این موضوع حساس هستیم.


5_ با توجه به نوع و ماهیت کار این عزیزان در سال های قبل طبق قانون دارای حقوق حق لباس و همچنین حق سرایداری بودند که متاسفانه در سال های اخیر، حق و حقوق این عزیزان پایمال و حذف شده است که خواستار پیگیری این موضوع نیز خواهیم بود .

امام حسین در صحرای کربلا جان و سرش را در مسیر زنده نگهداشتن حق مظلوم داد ما نیز پا در رکاب این عزیز الهی داریم.
هرکسی که در راه حق قدمی برای مظلومی بردارد خداوند همراه و نگهدارش باشد.


« دیدگاه ها و نظرات افراد و گروه ها لزوما نظر صدای معلم نیست ؛ این رسانه آماده انتشار پاسخ مسئولان و افراد مخاطب می باشد »

« آخرین اخبار و تحلیل ها در حوزه آموزش و پرورش ایران و جهان در صدای معلم »

کانال تلگرامی صدای معلم

ارسال مطلب برای صدای معلم


مطالبات نیروهای خدماتی در آموزش و پرورش

خوانده شده: 127 دفعه پنج شنبه, 21 اسفند 1399 11:59

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.




نظرسنجی

در شرايط كنوني حضور طلاب و روحانيون حوزه‌هاي علميه در مدارس چه مزيت‌هايي دارد؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

راهنمای ارسال مطلب برای صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور