صدای معلم

رنجنامه خدمتگزاران (باغ بی برگی که می گویند همین جاست)

محبی | اصفهان

رنجنامه خدمتگزاران مدارس

باغ بی برگی که می گویند همین جاست.
یک شب از هزاران شب خدا ، که وزیر در تربیون 20:30 سیما با این سخن که افزایش حقوق خدمتگزاران و سرایداران مدرسه در حیطه وظایف اینجانب نمی باشد ، فرزندم گوش به زنگ گفته های وزیر بود، تا شاید با افزایش حقوق پدر ، قولی را که ماه هاست از پدر گرفته، بر آورده شود ، ولی در گذر شب فرزندم با تمام دوست داشتنی هایش به پدر نگاهی معنی دار کرد و گفت: پدر، ای کاش آموزش و پرورشی نبودی ، در آن لحظه تمام تلاش ها و لقب های پوچ و تو خالی شغل خود را که اکنون خشک بی روح بود در ذهن مرور کردم.. باز زبان بی زبانی چه بگویم ؟

باز هم ناامید نشدم و به خدا پناه بردم . سوالی در ذهنم می گذشت .مگر فرهنگیان پرچم داران حرکت انقلابی عصر دانایی و یار امام راحل نبودند . مگر نه این که آنها رساترین صدای انقلاب در شروع و در امتداد جنگ تحمیلی بودند.....؟ عزیزان امروز دیگر لقب ها پاسخ گوی نیازهای فرزندان قد کشیدمان نیست .

آری !

آنها کودکان بازیگوش دیروز نیستند که اگر آرزوی فلان وسیله بازی را داشته باشند وبه آنها بگوییم این اَخِ است. و اگر در مسیر حرکت کٌند زندگی در کنار رستورانهای پر زرق و برق گذشتیم ، با هزاران ترفند یک بار دیگر بگوییم و اَخِه آن .............. نه !
  آری !

عزیزان باغ بی برگی که می گویند همین جاست. در این باغ بی برگی نهال هایمان سر بلند کرده ، و در برابر بزرگان تعلیم و تربیت ایستاده و صادقانه می گویند : ای کاش فرهنگی نبودی ...!!! مخاطبین امروزی و مسئولین دیروز که می گفتید این چنین و آن چنان .
وزیر محترم و همکاران مسئول و همه دست اندر کاران راس هرم دیگر با حقوق ناچیز خدمتگزاری که زیر خط فقر و حتی پایین تر از اداره کار می باشد نمی توان زندگی کرد. امروز دیگر زمانی نیست پاسخی به فرزندانمان بدهیم و بگوییم این و آن اَخ است. در این روزگار مادی و مادی پرور ما شرمنده فرزندانمان در تهیه مایحتاج اولیه زندگی خود هستیم .
حال که جناب وزیر محترم در کمال آسودگی خاطر با این همه تجربه مدیریتی ! امروزاز عدم افزایش حقوق خدمتگزاران سخن می گوید . باید به خود شک کنیم نه دیگران. که یا ما دراین ارگان زیادی هستیم یا ایشان هنوز شناختی کافی از وضعیت درونی خانواده بزرگ فرهنگیان ندارند.


جناب وزیر محترم

آیا خبر دارید که در ارگان های دیگر اضافه کار 120 ساعت ،حق ماموریت، هدیه روز زن 700 هزار تومان ، هدیه روز مرد 700 هزار تومان هدیه 22 بهمن 22 روز حقوق و.... بر قرار است و شما پول لباس خدمتگزاران را هم قطع نمودید. هیچ ایرادی در فرمایش شما که در حیطه کاری شما نمی باشد نیست. چرا که وقتی شما از این دریچه خانواده بزرگ فرهنگیان را می نگرید. از دیگران انتظار دیگری نیست.


جناب آقای وزیر!

فرزندانمان چند نسل بزرگ و بزرگتر شده اند و دیگر کودکانی نیستند که با "اقتصاد پفک نمکی" سرگرمشان کنیم .


جناب آقای وزیر!

مامتعلق به همین سرزمین هستیم. چرا پس از گذشته 42 سال از انقلاب اسلامی ایران، هنوز باید طومار جمع شود تا پاسخی و طلبی به حق دریافت و پرداخت شود .

جناب وزیر

اگر خٌرده به جمله های شما گرفتیم سوء تفاهم نیست واقعیت است . چرا که دیگر ترس داریم به فرزندانمان بگوییم دندان هایمان پوسیده شده ، چرا که او به خاطر دل ما از برنامه ها خود گذشت می کند. تا پدرش سلامت خود را داشته باشد . امروز می ترسیم در حضور فرزندانمان از درد واریس پاهایمان که تاول می شود و خون مردگی ها سرمای سالهای گذشته که هنوز ترمیم نشده بنالیم.


وزیر محترم

هنوز پس از 8 سال خدمت دولت محترم تدبیر و امید ، خدمت گزارانی که با هزار مشقت و بدبختی و جان کندن مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد و یا دکترا اخذ نموده اند، اعمال مدرکشان در کاغذ بازی اداری گیر کرده است و مدارکشان اعمال نمی شود.


وزیر محترم!

سخن گفتن از این باغ بی برگی بسیار است . قبل از اینکه شما کاسه قضاوت را در دست بگیرید ظرف عملکرد خود و دیگران بسنجید و با وجدانی آسوده جواب مطالبات فرهنگیان در زمینه های گوناگون را که هرکدام می تواند در زمان مقرر خود ، دردی از هزاران درد فرهنگیان درمان کند پاسخگو باشید.

وزیر محترم

آیا سری به خانه های فرهنگیان و کسانی که که با بیماریهای خاص دست و پنج نرم می کنند و خانواده ی فرهنگیانی که هنوز طعم پاداش 30 ساله خود را نچشیده ، بی سرپرست می شوند را دیده اید ؟

آمارهای افسردگی فرهنگیان را بررسی کرده اید ؟

اختلافاتی که امروز گریبانگیر خانواده های فرهنگی شده را تجزیه و تحلیل نموده اید؟

آری شما هم، جزیی از این خانواده بزرگ هستید ؛ پس نگویید که در حیطه کاری من نمی باشد.

کاش دردمان را به وزیر محترم نفت گفته بودیم .


« دیدگاه ها و نظرات افراد و گروه ها لزوما نظر صدای معلم نیست ؛ این رسانه آماده انتشار پاسخ مسئولان و افراد مخاطب می باشد »

« آخرین اخبار و تحلیل ها در حوزه آموزش و پرورش ایران و جهان در صدای معلم »

کانال تلگرامی صدای معلم

ارسال مطلب برای صدای معلم


رنجنامه خدمتگزاران مدارس

خوانده شده: 124 دفعه جمعه, 01 اسفند 1399 20:00

نظرات بینندگان  

پاسخ + +3 -1 --
یزد 1399/12/02 - 08:33
ان شاالله امام زمان بیاد ریشه اینها را بکنه،،،چون هیج کس دیگه حرفشون نیست وبا سلاح گرم کارش را میسازند وخفش میکنند
پاسخ + +4 0 --
محبی 1399/12/02 - 08:36
ممنون و متشکرم از استاد عزیز جناب آقای پور سلیمان ودیگر همکاران صدای معلم به خاطر انعکاس مشکلات ودیدگاه های عزیزان فرهنگی .
پاسخ + +3 0 --
معلم 1399/12/02 - 11:18
هزارن لعنت خدا بر کسانی باد ،درد مظلومان را می شنوند ولی کاری انجام نمی دهد چه مسلمانی چه دینی،همش از اسلام و... میگویند اما دست مظلومان رو نمی گیرند و فقط تبعیض و...
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/12/02 - 15:40
به گزارش اقتصادآنلاین، معاون حقوقی و پارلمانی وزارت آموزش و پرورش گفت :
امیدوارم دولت به وضعیت نیرو‌های خدماتی توجه داشته باشد و کمبود آن همچنین افزایش حقوق را در دستور کار قرار دهد ضمن آنکه اعلام نیاز برای جذب ٢۵ هزار نیروی خدماتی کردیم
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/12/03 - 00:15
عالی بود
انشاءالله خداخودش فریادرس مظلومان خواهدبود وریشه ظلم را می خشکاند

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

در شرايط كنوني حضور طلاب و روحانيون حوزه‌هاي علميه در مدارس چه مزيت‌هايي دارد؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور