صدای معلم

کوتاه و خودمانی در ارتباط با تصمیمات غیرکارشناسی وزارت آموزش و پرورش

علی محمدی | تهران

تصمیمات غیرکارشناسی وزارت آموزش و پرورش و ادغام کردن معاونت ها

چندی پیش یعنی درست در همون روزی که نمایندگان مجلس مشغول تعیین رئیس و هیات رئیسه بودند و همه هوش و حواسشون به این مساله بود و کمیسیون آموزشی هم شکل نگرفته بود، علی الهیار ترکمن و یارمحمد حسین بر، چارت سازمانی ادارات کل آموزش و پرورش رو که چندین وزیر و سرپرست، زیر بار ابلاغ اون نرفتن با امضای شخص آقای الهیار و البته خیلی با عجله فرستادن برای استان ها و به دنبال اون تمام تلاش شون رو گذاشتن که خیلی سریع این چارت رو عملیاتی کنن.
اما در این چارت که کاملا نشون می داد غیرکارشناسیه چه اتفاقی افتاده؟ خلاصه اش اینه که آقای حسین بر که الان مدیرکل امور اداریه قبل از این توی سیستان و بلوچستان هر جا کار کرده رو میخواد ببره زیرمجموعه خودش. حسین بر قبلا هم معاون پشتیبانی بوده و هم معاون پژوهش در استان سیستان و بلوچستان و تا اینجای کار تمام حوزه های منابع انسانی، آموزش نیروی انسانی، پژوهش و تحقیق و ... رو با ایجاد یک معاونت ساختگی زیرمجموعه خودش و جناب الهیار آورده.

البته ناگفته نمونه که بقیه معاونت ها هم در خطر هستن و باید برن و سوابق آقای حسین بر رو بررسی کنن چون ممکنه ایشون در حوزه پرورشی، تربیت بدنی و آموزش و ... هم کار کرده باشه و هوس کنه تا سری به اون قسمت ها هم بزنه.

خلاصه اینکه هر کی توی وزارت آموزش و پرورش بازنشست بشه این خطر وجود داره که زیرمجموعه اش رو آقای حسین بر و الهیار بگیرن. برای آقایان چاربند و ذوعلم که این اتفاق افتاد.شنیده ها میگه که چندبار در محافل خصوصی آقای الهیار در مورد نوسازی مدارس هم حرف هایی زده و گفته اصلا چرا باید یک بخش جدا داشته باشیم اون هم با این همه اعتبار!
خلاصه اش اینه که داریم به شرایطی نزدیک میشیم که میشه شرایط رو اینجوری تصور کرد که مثلا یک مقام ارشد مثل رئیس جمهور یا معاونین ایشون اومدن وزارت آموزش و پرورش و در یک سمت میز آقای الهیار نشسته و در سمت دیگر میز بقیه معاونین وزیر. وزیر آموزش و پرورش هم معرفی میکنه و میگه آقای الهیار هستن، معاون پشتیبانی، اداری مالی، برنامه ریزی، توسعه منابع و آموزش نیروی انسانی و ... و بعد با نگاه به سمت دیگه میگه اینها هم سایر معاونین.درست مثل حکم کارگزینی که توی اون بندها رو نوشته و اون آخر نوشته سایر!
شنیده ها حکایت از اون داره که وقتی این چارت به استان ها ابلاغ شد، تعدادی از مدیران کل برای مخالفت با چارت، با سایر معاونین وزیر تماس گرفتن و اون بنده های خدا که اصلا خبر نداشتن که برای بخش های زیر مجموعه شون چه اتفاقی افتاده، اظهار بی اطلاعی کردن و بعد البته در جلسه شورای معاونین وزیر کلی مخالفت کردن ولی کو گوش شنوا چون از فردای اون روز آقای الهیار و حسین بر به طور محرمانه به استان ها نامه زدن و گفتن هر چه سریعتر اینو اجرایی کنین و نکته جالبش این که حتما چارت رو باید ببرین توی جلسه کارگروه توسعه مدیریت استان تون تصویب کنین ولی حق اظهار نظر در مورد این که کدام قسمت باشد یا نباشد رو ندارین.فقط میتونین بگین که کدام کارشناس رو احتیاج دارین و کدام رو ندارین. خوب اینم مدل جدید خرد جمعیه که میگه من برات تصمیم گرفتم و شما تصمیم منو تایید کن و برای اینکه دلت نسوزه فقط بگو کدوم کارشناس رو میخوای. راستی فراموش نشه که عزیزان گفتن تصویر صورتجلسه رو هم بفرستین چون به نظرات ما احترام میزارن!!
حالا توی استان ها چه اتفاقی افتاده! یک معاونت تخصصی که واقعا کارش حساس و نیازمند برنامه ریزی و پژوهشه رو حذف و معاونت پشتیبانی رو تا تونستن چاق کردن. خیلی جالبه که الان اکثر معاونت ها با یکی دوتا اتاق و شش یا هفت تا نیرو قراره اداره بشن ولی بیش از 50درصد پرسنل (از 200نفر پست حدود 100نفر)شدن زیرمجموعه معاونت نوپدید زیر مجموعه آقای الهیار.
در کل در استان ها پول و نیروی انسانی دست یک معاونته و بقیه معاونین هم برای اختصاص این دو فاکتور برای حوزه خودشون باید تلاش کنن. مدیرکل هم میره توی جلسات استانداری و وزارتخانه و ...به قول یک بنده خدایی می گفت: فکر کنین آقای الهیار امروز برای بحث امور اداری قراره بیاد استان شما، هفته بعد ممکنه برای بحث بودجه و هفته بعدش برای بحث امور مالی و هفته بعدش برای بحث طرح و برنامه و هفته بعد برای آموزش های ضمن خدمت و هفته بعد برای تحقیق و پژوهش و ...بیاد. یکی نیست بگه برادر من لای این همه چک و سفته و حکم تحقیق و پژوهش چی میگه. شما که از قبل عید تا الان هر دو سه هفته یک حکم میزنین. البته نه اینکه به این قضیه افتخار کنید. قصه چیز دیگه ایه. اینقدر معلمان اعتراض میکنن به حکم های پر از اشکال صادره و تشکل ها میرن سازمان مدیریت و برنامه ریزی که اونها هم بررسی میکنن و می بینن حق با معلماست و احکام باید اصلاح بشه.
خوب شما که توی وظیفه اصلی تون موندین چرا هی سعی میکنین مجموعه تون بزرگتر بشه.لابد میگین دستور سازمان اداری و استخدامیه که چابک سازی صورت بگیره. خوب این حرف درست ولی از بقیه نظر میخواستین و از جایی که قراره این چارت اجرایی بشه نظر کارشناسی میگرفتین تا ببینین چه نظرات عالی از توش در میومد نه اینکه یک جا رو نحیف و محو و قسمت خودتون رو اینقدر چاق کنین که در حال انفجاره!!!

میدونین الان با ادغام متوسطه اول و دوم قراره چه حجمی از مدارس توسط یک واحد نظارت بشه؟ ما همین الان یک درخواست خودکار و قلم میدیم در بخش پشتیبانی شما 3روز طول میکشه اون وقت قراره مسئول پشتیبانی شما مسئول خدمات رفاهی هم باشه و بره دنبال وام و بیمه و ...همه صحبت از آسیب های اجتماعی میکنن ولی شما اونو با 3تا اداره دیگه ادغام کردین.معاونت پژوهش و برنامه ریزی رو که با بمب منفجر کردین در حالیکه شعار اجرایی کردن سندتحول رو میدین.در کل کاش به نظر کارشناسی اون هم از پایین به بالا اعتقاد داشتین.کلی پیشنهاد خوب داشتیم.

راستی آقای وزیر کجای کارن؟ خبر دارن؟ کمیسیون آموزش کجاست؟ میخوان بزارن یک تصمیم غیرکارشناسی اول تبعات ایجاد کنه بعد ورود کنن؟ هنوزم دیر نیست.

بجنبید!


« دیدگاه ها و نظرات افراد و گروه ها لزوما نظر صدای معلم نیست ؛ این رسانه آماده انتشار پاسخ مسئولان و افراد مخاطب می باشد »

« آخرین اخبار و تحلیل ها در حوزه آموزش و پرورش ایران و جهان در صدای معلم »

کانال تلگرامی صدای معلم


ارسال مطلب برای صدای معلم

تصمیمات غیرکارشناسی وزارت آموزش و پرورش و ادغام کردن معاونت ها

خوانده شده: 262 دفعه جمعه, 06 تیر 1399 09:10

نظرات بینندگان  

پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/04/06 - 13:24
رئیس کمیسیون آموزشی دکتر منادی است،
یک فرد غیرفرهنگی چقدر از احوال من و شما می فهمد؟!!
مدارک ایشان:
دکتری تخصصی میکروبیولوژی، دکترای عمومی دامپزشکی، دکترای مدیریت تولید
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/04/07 - 15:13
هیع روزگار

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

به نظر شما ، کدام یک از دولت های ذیل توانستند حداقل انتظارات جامعه تعلیم و تربیت را فراهم کنند ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

راهنمای ارسال مطلب برای صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور