صدای معلم

حقوق ماهانه ای که یک روزه تمام می شود !

افق | آذربایجان شرقی

وضعیت حقوق فرهنگیان

به قول سعدی : باید به حال آن مرد گریست که دخلش بود 19 و خرجش 20 !!
به نظر شما چند شغل در این جامعه وجود دارد که حقوق ماهیانه خود را تقریبا در همان روز اول ، هزینه می کند؟!!
ما معلمان یکی از این مشاغل بخت برگشته این جامعه مدعی هستیم. مدعی رفاه اجتماعی معلمان که حقوقش در مدت کوتاهی 4 برابر شده است!! ما معلمان روزهای هر ماه را با حسرت و یا انتظار دریافت حقوق آخر برج سپری می سازیم و در پاسخ به نیازهای حیاتی و یا اساسی اهل منزل وعده خرید آن را در آخر ماه می دهیم ، اما آخر ماه خیلی هنر کنیم قسط وام و یا قرض خود را می توانیم بپردازیم ، یا اجاره منزل را ، و یا نیازهایی چون روغن و چای و برنج و مرغ و شاید گوشت و..... را !! مابقی را به ماه بعد موکول می کنیم در واقع ما معلمان مطالبات درون خانواده ای بسیاری داریم که به تأخیر می افتد و سیاست عدم پرداخت مطالبات دولت به منازل ما نیز سرایت یافته است. خرید حقوق بالاها بتدریج انجام می شود و بوسیله اتومبیل شخصی در پارکینگ خالی می گردد، لذا کسی چیزی نمی بیند ، اما خرید چون منی در ملأ عام و با نظارت اجتماعی تمامی رهگذران و با اتوبوس شهری و یا پیاده .

ما معلمان 28 روز برای حقوق ماه بعد برنامه ریزی می کنیم و بعد کلی حساب و کتاب ، آخرش مثل وزیر آموزش و پرورش و دولت ، خیلی از آنها را نمی توانیم بجا بیاوریم و همانند آنان از اختلال " تعلل یا سندرم فردا و یا مرض به تعویق انداختن " برنامه ها رنج می بریم. منتهی مراتب این سندرم برای دولت عمدی است و برای ما معلمان ناخواسته و تحمیل شده از سوی دولت !!!
راستی من معلم کی و چگونه به امر خطیر و ارزشمند " پس انداز " نائل خواهم آمد تا پشتوانه و تضمینی برای فرزندانم و همسرم داشته باشم؟ اگر فردا روز مرگ من باشد و هزینه کفن و دفن ناچیز آموزش و پرورش یعنی رقمی زیر یک تومان نوشداروی بعد مرگ هم نباشد ، مرا با کدام موجودی و یا پس انداز ، خاک خواهند کرد ؟
هر چند که پس انداز برای آسوده زندگی کردن در برابر پیشامدهای خوش و ناخوش زندگی است ، اما من پس انداز را نه برای حیاتم دارم و نه برای مماتم ، چون آسودگی برای من معلم زیبنده نیست !! راستی اگر حقوق ماه بعد ما نیز همانند خیلی از کارمندان دیگر وزارتخانه ها 10- 12 میلیون تومان شود ما هم خواهیم توانست آسودگی و رفاه زندگی را تجربه کنیم ؟ شاید اگر رئیس جمهور محترم ، به ادعای 4 برابر شدن حقوق معلمان ، جامه عمل بپوشاند ، بتوانیم .


آخرین اخبار و تحلیل ها در حوزه آموزش و پرورش ایران و جهان در صدای معلم

کانال تلگرامی صدای معلم


ارسال مطلب برای صدای معلم

وضعیت حقوق فرهنگیان

خوانده شده: 4059 دفعه دوشنبه, 06 آبان 1398 19:28

نظرات بینندگان  

پاسخ + +8 0 --
بیاتی 1398/08/07 - 09:26
احسنت!
یکی از اقوام نزدیک دخترش را به عقد برادر خانم ما در آورده
ایشان با تحصیلات مختصر(دیپلم پولی زوری)مستخدم وحالا باز نشسته سپاه تشریف دارند.
من دانش آموخته به اصطلاح مدیریت در مقطع ارشدم!با ماهی دو نیم
اما ایشان فقط کارتی دارد که در اختیار تازه داماد است برای صرف غذای رایگان در هر رستوران وبا هر مقدار .
این اجحاف حاصل سکوت مرگباری است که معلمان نه خودشان بانگ بر آوردند ونه جرات وعرضه آموختن آن را به شاگردانشان دارند.
پس امیدی به بهبود نیست....
پاسخ + 0 0 --
محقق 1398/08/07 - 23:35
دوست عزیزبارهابانگ بر آوردیم اما دریغ ازهمراهی شماهمکاران نمونه اش آذر ماه و آبان سال قبل متاسفانه اکثر همکاران فقط تماشاگران ومنتقدین خوبی هستید اعتراض کردستانیها لرستانی ها واصفهانی ها به خاطرعدم حمایت امثال شما درنطفه خفه شد مطمئنم الان ناراحت شدیدامابه وجدان وخلوت خودرجوع کنید تا ببینید مگرغیراز این بود؟
پاسخ + 0 0 --
محمدی 1398/08/10 - 10:45
فقط کارت غذا را گفتی داداش. هتل ها و‌مهمانپذیرها در شهرهای مختلف و پلاژهای ساحلی و... با بودجه مملکت برای رفاه پرسنلشون ویلا سازی و خانه سازی و مهمانپذیر سازی می کنند. حقوق که نگو . از اول استخدام هم یک واحد مسکونی با اقساط ۳۰ ساله بهشون میدهند. و ....
پاسخ + +1 0 --
دبیر 1398/08/07 - 19:01
دقیقا وصف حال ما معلمان است
شرم باد بر عاملان این فقر و فلاکت
پاسخ + 0 0 --
مظلوم معلم از ارومیه 1398/08/10 - 06:44
این فرمایش جنابعالی کاملا بجا وبدون اعتراض هست معلمان کردستان درحالیکه خودم یک شیعه معلم هستم شجاعتشون ستودنی است هم معلمان هم نمایندگان مجلس شون هرحمایتی هرچند عملی نشده داد فریادش توسط نمایندگان جسور کردستان نظیر جناب بگلری جناب قسیم عثمانی واندک نمایندگان مناطق دیگر نظیر میرحمایت میری زاده آقای دلیجانی من به جسارت شهامت صداقت ووجدان حق خواهانه همکارانم درکردستان لرستان خوزستان وحتی خودتهران می بالم ما دنبال اعتصاب بی نظمی نیستیم ما معلمان بقول همکارمون حقوق ماهانه کفاف نهایت زیک هفته الی ۱۰روز به خدای که به وحدانیتش اعتقادداریم من خودم مستاجرم از۲۵۰۰۰۰۰حقوق ماهانه ام یک میلیون اجاره مضاف اینکه دانشجوی دانشگاهدآزاد دارم خودمسئولین قضاوت فرمایند هنوز بعداز ۲۷سال خدمت جیبم رنگ ۵۰۰هزارتومان که بدانم خرج خودم هست ندیده انصاف جناب نوبخت کجاست درادارات دیگر مستند دارم تنها اضافات کارمندش از حقوق بالاترین حقوق معلمان ما بیشتراست عدالت عدالت عدالت خدایا .....
پاسخ + 0 0 --
میرزا از آذربایجانغر 1398/08/10 - 06:52
تورم کمر معلمان راخم کرده شرمنده اهل عیالیم آنوقت جناب نوبخت ازحال زرنای افزایش حداقلی را سرمیدهد تا انتظارات جهت افزایش حقوق معلمان بالا نباشه تورم بالای ۴۰درصد مگردرقانونی که درمجلس خودشما قانون ومصوب نیست افزایش حقوق برمبنای تورم پس چرا قانونی که به ضرر معلم است بلافاصله بلافاصله بخشنامه میکنید اما درمورد این که کمر معلمان زیر خط فقر شکسته صدایتان درنمیاد طبق آماررسمی. کمتراز ۶میلیون درآمد زیرخط فقرهست ازیک میلیون معلم حتی حکم شون هم به ۶میلیون کمترمیرسه تا چه برسد خالص دریافتی شمارا به خون پاک شهدا شرم وحیای معلم اجازه خیلی از چیزها رادنمیدهد حداقل شما انصاف داشته باشید
پاسخ + +3 0 --
بدهکار 1398/08/07 - 19:15
یک دفعه با جسارت حماقت آمیز.
اعتراف کنند که معلمان حق حیات
ندارند خلاص.
ظلم تان از حد گذشته است چون
خداوند متعال گناهگارانی را که امکان
بخشش نداشته باشند به حال خود
رها می سازد. رنج ابدی نصیبتان.
پاسخ + +2 0 --
معلم 1398/08/08 - 16:59
معلم فبل از مرگ باید وام بگیرد وبعد بمیرد.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/08/15 - 10:35
شما زمان مرگ خود را می دانید ؟

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

میزان توجه به " منشور حقوق شهروندی " در وزارت محسن حاجی میرزایی را چگونه ارزیابی می کنید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور