صدای معلم

اعمال مدرک تحصیلی بالاتر برای فرهنگیان تصویب شد

افق | آذربایجان شرقی

اعمال مدرک تحصیلی بالاتر برای فرهنگیان

" به گزارش شمانیوز و به نقل از تسنیم ؛ جبار کوچکی نژاد اظهار‌کرد: اعمال مدرک تحصیلی بالاتر برای فرهنگیان که تا پیش از این با محدودیت همراه بود در صحن علنی امروز مجلس مصوب شد. یکی از مطالبات فرهنگیان بحث لغو مصوبه ممنوعیت اعمال سوابق تحصیلی بیش از یک بار در حکم آنها بود. "
محدودیت قائل شدن برای فراگیری و ادامه تحصیل فرهنگیان که عنصر آموزش و تعلیم و تربیت در یک جامعه هستند ، در جهت مخالف دانسته های ما از دین و ادبیات بزرگان است ، مفاهیمی همچون موارد زیر می باشد:
اطلبوا العلم ولو في الصين ( پیامبر اکرم "ص" )
ز گهواره تا گور دانش بجوی ( منتسب به سعدی ، فردوسی و یا ابوریحان بیرونی )
توانا بود هر که دانا بود ( فردوسی )
اما چرا و چگونه تاکنون از جریان یافتن آن اجتناب ورزیده اند، خود جای نقد و بررسی دارد. نباید فراموش کرد که اراده بشر قادر نیست جلوی حرکت چند چیز را بگیرد : آب ، زمان و دانش .
و اگر تاکنون نمایندگان مجلس شورای اسلامی توانسته اند سدی بر این مهم باشند ، باید به توان معکوس آنها شادباش گفت !
امید تمام فرهنگیان مشمول این مصوبه ، هر چند بسیار دیر اما جهت نیل به روزنه ای برای فردایی روشن تر ، در افزونی و اعتلای علم و دانش بکوشند.حضور شما فرهنگیان در مدارس با مدارک تحصیلی بالاتر ، هم برای دیگر همکاران در سطح لیسانس و پایین تر و هم برای دانش آموزان ، باید منبع تبادل اندیشه و زایش آموزش پویا باشد. امید که به سادگی از کنار این توانایی خود نگذرید و فرهنگ تعامل اجتماعی بدون تکبر و کنایه و خود برتربینی را در مدارس سراسر کشور ، بابی تازه و هموار سازید.

ظاهرا در این جامعه رسم بر این است که مدیران ما در هر مَسندی که برای 4 یا 5 سال ، تعیین می گردند و از حضور خود در آن جایگاه مطمئن هستند ، این مدت را کمتر در تدوین راهکارهای گِره گشا و انجام وظایف سپری می سازند و پنج شش ماه آخر مدت مدیریتی خود را در آن پُست در جهت عمل به وظایف برجسته ، جهت تمدید مدت مدیریت خود برای 4 - 5 سال آتی ، برنامه ریزی می کنند. راهی برای باقی گذاشتن نام نیک در اذهان رأی دهندگان و تازه نگه داشتن حلاوت کام ها برای انتخابات اسفند ماه . این هم نوعی سرمایه گذاری سیاسی برای تک تک رأی فرهنگیان به همان دلیل زیاد بودن تعدادشان جهت شرکت در انتخابات است.

خبرهای خوش اخیر مجلس چون حذف چندگانگی نظام آموزشی و یا تصویب اعمال مدرک تحصیلی بالاتر برای فرهنگیان و.... می توانست در ماه های اول حضور نمایندگان در مجلس شورای اسلامی صورت بگیرد و حتی در دوره های قبل تر از آن ، تا فرهنگیان و دانش آموزان این همه نالان و ناتوان در زیر چرخ های بی عدالتی اقتصادی و اجتماعی و آموزشی ، مچاله نشوند ، تحقیر نشوند ، برچسب تنبل های متوقع از سوی خاص و عام نخورند، خاطرات تلخی در طول خدمت خود ترسیم نسازند بلکه با توانمندی علمی خود به توانمندی جامعه بیفزایند و.....
در این بین ، آنچه که هدر می رود سرمایه های ملی کشور است که با نادیده گرفته شدن ، ایرانی را از رسیدن به جایگاه های درخور بین المللی باز می دارد. ما ایرانیان با قوانین نادرست و یا ناقص ، فرصت و زمان پیشرفت در تمامی ابعاد زندگی اجتماعی را از دست می دهیم. امید که در
تدوین قوانین پویا ، همه گیر و زیربنایی لازم الاجرا بیش از پیش کوشا بوده و بدان اهتمام ورزیم و دست در دست هم دهیم به مهر / میهن خویش را کنیم آباد.


آخرین اخبار و تحلیل ها در حوزه آموزش و پرورش ایران و جهان در صدای معلم

کانال تلگرامی صدای معلم


ارسال مطلب برای صدای معلم

اعمال مدرک تحصیلی بالاتر برای فرهنگیان

خوانده شده: 2514 دفعه جمعه, 26 مهر 1398 09:15

نظرات بینندگان  

پاسخ + +4 0 --
حسین زاده 1398/07/27 - 10:40
دیگه چی میخواهیم اون ماه گفتند ۶۰۰ تومان رتبه بندی به حقوقمون اضافه شد و حالا‌می گویند آبان‌ماه ۳۵۰ . مردم عامه بازار هم می گویند تو ۲ ماه حدود ۱ میلیون به حقوق معلمان اصافه شده. چی از جون ما میخواهید وزیران آشعال نالایق. حالا هم مدرک تحصیلی.
پاسخ + 0 0 --
انتخاباتچی 1398/08/15 - 08:08
تصویب. چی شد. رد شد داداش بهتر پستت را حذف کنی
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/08/16 - 10:35
دست بالای دست بسیار است

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

به نظر شما ، کدام یک از دولت های ذیل توانستند حداقل انتظارات جامعه تعلیم و تربیت را فراهم کنند ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

راهنمای ارسال مطلب برای صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور