صدای معلم

خانه معلم یعنی خانه رئیس و روسا !

محمد سعیدی | قزوین

خانه معلم یعنی خانه رئیس و روسا

سلام

بیش از ۵ سال سفر تابستانی و نوروز دارم. در تمام استانها خانه معلم یعنی خانه رئیس و روسا. برای معلم فقط و فقط کلاس. رزرو توسط روسا و مسئولان ادارات که به ما معلمان نوبت نمیرسه و مرحله دوم قیمت بالای آن می باشد.

شاید بیش از ۲۰۰روز در استانهای کردستان و آذربایجان شرقی و غربی و گلستان و اردبیل و گیلان و مازندران و خراسان و اصفهان و شیراز و شهرهای چابهار و قم و زاهدان و یزد و نائین و خیلی شهرهای دیگر رفتم.

فقط و فقط کلاس نصیبم شده و در ایام شلوغی چادر زدن در حیاط مدرسه هم نصیبم نشده. چادرزدن درحیاط مدرسه آن هم شبی ۵۰ هزارتومان؟

واقعا متاسفم.


آخرین اخبار و تحلیل ها در حوزه آموزش و پرورش ایران و جهان در صدای معلم

کانال تلگرامی صدای معلم


ارسال مطلب برای صدای معلم

خانه معلم یعنی خانه رئیس و روسا

خوانده شده: 194 دفعه سه شنبه, 16 مهر 1398 13:09

نظرات بینندگان  

پاسخ + +2 0 --
معلم 1398/07/16 - 21:47
کلاس که بهتر از چادر است.
پاسخ + 0 0 --
همکار 1398/07/17 - 01:08
نگو معلم بگو ابزار جاده صاف کن برای حضور افراد ناکارآمد و غیر متخصص در آموزش و پرورش. نگو معلم بگو شستشوی مغزی داده شده وپر کننده ی الکی صد در صد قبولی ریزنمرات. نگو معلم بگو رسالت از دست داده و نابود کننده ی ارزشهاو... وقتی قدم به مدرسه می گذاری و هنوز نه کلاس و نه دانش آموز مشخص است و باید نامه ای را امضاء کنی که در آن نوشته اند پارسال درصد قبولی 92 بود و امسال باید 92 باشد در حالی که سنجش آغازین اداره 5- را نشان دهد و سه نفر معلمان معترض به این وضع به تحریک مدیر توسط اولیا سر کلاس هایشان کتک کاری شوند و بقیه معلمان به حمایت از مدیر بر علیه دبیران نامه امضاء کنند، شما به این افراد می گویید معلم؟ کسی که در کسوت معلمی هنوز نمی داند که با خود، سرنوشت فرزندان معصوم، جامعه و ارزش ها چه کرده و چه می کند، چادر هم برای این افراد زیاد است. این ها هنوز به این باور نرسیده اند که این نوع نگاه تحقیر آمیز به آنها از طرف مسئولین، حاصل عملکرد خوشان است و نه غیر. خلایق هرچه لایق. اما محال است به این زودی ها بیدار شوند و به ارزش خود و قلمی که خدا به آن قسم یاد کرده پی ببرند.
پاسخ + 0 0 --
عبادی 1398/07/17 - 15:05
برای شما بله بهتره. اما شرف داشته باش. حتما از اون‌معلمهای ....هستی که تو مغازه هم برای ۱ ریال تخفیف می گویی معلمم و فرهنگی حساب کن. شرف چادر بهتر از کلاسه. چرا منزل اجاره نمی کنید ارزانتر از مدرسه و کلاس است و مبله.
پاسخ + 0 -1 --
همکار 1398/07/17 - 01:14
بنال که خود کرده را تدبیر نیست.
پاسخ + 0 0 --
محمدی 1398/07/17 - 15:07
منزل اجاره کنید بخدا ارزانتر و بی منته‌ ضمنا من با پست معاون تداره رفتم شیراز کلاس بود با موکت و بدون یخچال و... رفتیم به ۲ خانواده دیگر که همراه هم بودیم‌منزل دربست گرفتیم نصف کلاس قیمتش شد. مشهد هم همینکار را کردیم‌ شرف نعلمی را ارزان‌نفروشید
پاسخ + 0 0 --
احمدی 1398/07/17 - 15:10
گاهی وقت به جای گرفتن‌محل سکونت مثل مدرسه بروید تو شهرهای مجاور مراکز استان مثل اصفهان در نزدیکیش شهرستان زرین شهر است ۳۵ کیلومتر باخانه معلم‌مجلل و سویت های کوچک و عالی و حتی گروهی برای اردو. چون اونجا قبلا دانشسرا بوده الان خانه معلم مجلل با تالارهای پذیرایی و غذاخوری.
پاسخ + 0 0 --
giddy 1398/07/18 - 09:18
بعنوان مثال در یک شهر نسبتا بزرگ فوقش یک مرکز خانه معلم وجود داره با تعداد اتاق های محدود ، این مراکز معمولا از طریق اینترنت اقدام به رزرو می کنند ، البته بنده خودم چند روز قبل از حرکت ( تهران) با هماهنگی اداره کل استان به مدت 1 یا 2 روز یکی از خانه های معلم رو رزرو می کنم مشکل خاصی هم ندارم ، خودم هم تابستان ها عضو ستاد اسکان ناحیه خودمان هستم توقع همکاران بالا رفته و البته حق آنهاست با توجه به امکاناتی که سایر ادارات به کارکنانشون میدن ولی خوب تعداد کارکنان آموزش و پرورش غیرقابل مقایسه با دیگران است.
معلم وقتی میاد اسکان می خواد تمام ایراد می گیرد و از القاب توهین آمیز استفاده می کند نظیر تویله انگار که یادش رفته بچه خودش هم تو این کلاس ها درس میخونه و خودش هم درس میده
پاسخ + 0 0 --
giddy2 1398/07/18 - 15:37
نوشته ای معلم از القاب توهین آمیز استفاده می کند نظیر طویله، انگار که یادش رفته بچه خوش تو این کلاس ها درس می خونه و خودش هم درس می ده. لازم است حدمتتان عرض شود. او یادش نرفته و خوب هم تشحیص داده. چرا که محل اسکان خانواده تعریف خاص خودش را دارد و نمی شود مثل حیوانات چند خانواده را در یک جا جمع کرد. اما چیزی که در این میان مهم است او به هنوز به این باور نرسیده که این نگاه تحقیر آمیز و ذلیلانه به وی اولاً برنامه ریزی شده و هدف دار است و نه تصادفی. ثانیاً او با پر کردن دروغین ریزنمرات صد در صد قبولی، ارائه آمار و گزارش دروغ، خیانت در حق خانواده ها و بچه ها و نابودی تمام ارزش های زیربنایی جامعه، به دست خود خویشتن را به این روز انداخته است و خود کرده را تدبیر نیست.
پاسخ + 0 0 --
giddy1 1398/07/18 - 16:22
همچنان که نوشته ای از عضویت ستاد اسکان بیا پایین، ببین آیا کسی برایت تره خرد می کند! وقتی جنابتان را با خانواده ات در یک سالن ورزشی در کنار سایر خانواده ها نشاندند آن وقت حالت پرسیدنی است که آیا خودت هم از واژه طویله استفاده می کنی یا خیر؟! امان از رشد
نیافتگی انسانها، امان از نبود انصاف در انسان ها، امان از ...
پاسخ + 0 0 --
فرهنگی 1398/07/18 - 20:45
گیدی.‌مگه تو نبودی که فخر فروشی می کردی و میخواستی بروی ولاس و تدریس کنی. چرانام‌منطقه و نام اصلی ات را نمی نویسی تا یکروزه بفرستم به ارزوت. فکر کردم دیگه لال شده ای و سکوت اختیار کرده ای بازم که اومدی فخر فروشی و یا لیسانست کارشناس بازی. دفعه اخرت باشه. وقتی می گویند در حد طویله منطورشون سامل اداره و اتاق کارشناسان هم‌میشه. بگو چشم.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

میزان توجه به " منشور حقوق شهروندی " در وزارت محسن حاجی میرزایی را چگونه ارزیابی می کنید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور