صدای معلم

روال غلط نهادینه شده در آموزش و پرورش ؟!

افق | آذربایجان شرقی

روال غلط نهادینه شده در آموزش و پرورش و مطالبات معلمان

هر کسی که به نوعی به حیطه آموزش و پرورش مربوط است و یا ترجیح می دهد که خود را به آن مربوط سازد ، از پرداخت مطالبات سخن می راند. دو نکته به ذهن می رسد :
اولا :کلمه مطالبات از کجا وارد خزانه واژگان وزارت آموزش و پرورش شده است و علت ماندگاری آن تاکنون چیست ؟ ( بیش از یک دهه )
ثانیا : در شگفتم که در بین بیشمار مدیر و مسئول و نماینده و تنوع وزرا، چرا تاکنون فردی نگفته است که از این ساعت به بعد تمامی حق و حقوق فرهنگیان را تحت هر عنوانی ، در وقت قانونی اش پرداخت خواهیم نمود و دردنامه ای به نام " عدم پرداخت مطالبات " نخواهیم داشت.

قدرمسلم تنها وزارتخانه ای که کلمه متعهدوار " دیون " را تبدیل به " مطالبات " نموده است ، وزارت آموزش و پرورش است. همچنان که وظایف شغلی بنده طبق سیاست های مفروض ، برای خود تعریف و حدودی مشخص دارد ، پرداخت به موقع حقوق و مزایای من معلم نیز از وظایف حتمی و اجتناب ناپذیر شمای وزیر هست.
عده ای از همکاران با وعده های شما قبل عملی شدن قول هایتان ، می روند خرید مورد انتظار خود را می نمایند و یا به پشت گرمی آن قرض می گیرند و یا وام دریافت می کنند ، تا نیاز اکنون خود را مرتفع سازند. روزگاری رسم زیبندۀ " دیون " آنان را از ورطه نومیدی می رهاند اما امروز و طی یک دهه با روال غلط عادی شده به نام مطالبات ، آنان در سیاهچاله های بحران اقتصادی خانواده ، دست و پا می زنند.
عدم توان دولت ها در تأمین بودجه درخور برای آموزش و پرورش ، بحران دیروز و امروز نیست ، اصل درد آن است که هیچکس دانش و مهارت حل چنین بحرانی را ندارد.
نبود بودجه بی کفایتی مطلق است و ناتوانی در حل مسأله بی تفاوتی مرضی است که درمان هیچ دردی نیست و نخواهد بود. با حلوا حلوا گفتن دهان هیچکس تاکنون شیرین نشده است. نسخه ای جدید و پویا و عملی تجویز نمایید و از خود بپرسید چرا مطالبات ؟


آخرین اخبار و تحلیل ها در حوزه آموزش و پرورش ایران و جهان در صدای معلم

کانال تلگرامی صدای معلم


ارسال مطلب برای صدای معلم

روال غلط نهادینه شده در آموزش و پرورش و مطالبات معلمان

خوانده شده: 296 دفعه سه شنبه, 16 مهر 1398 09:23

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

میزان توجه به " منشور حقوق شهروندی " در وزارت محسن حاجی میرزایی را چگونه ارزیابی می کنید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور