صدای معلم

« از آنجایی که معلمان به دانش آموزان خود آموزش مستقیم و شفافی مبنی بر تخریب شخصیت مردم جهت اِبراز وجود نمی دهند، پس می توان بدین نتیجه رسید که گفته های این چنینی توسط فردی به عنوان کارشناس امور تربیتی و روانشناسی از نتایج پنهان آموزش در مدارس ماست »

نیم نگاهی به گفته های کارشناسی که مردم را به نخوردن و قناعت کردن دعوت نمود!

مینو امامی/ دبیر بازنشسته

انتقاد از سخنان پریناز بنیسی کارشناس صدا و سیما

برنامه صبح‌گاهی شبکه دو با یک مشاور روان‌شناسی بسیار جنجالی شد. دکتر پریناز بنیسی توصیه کرد "حالا که اوضاع خراب است مردم برنج خالی بدون خورش بخورند و میوه هم نخورند یا ماهی یک‌ بار بخورند. او که روان‌شناس تربیتی است، از مردم خواست بچه‌های‌ شان هم اگر دل‌شان چیزی خواست همین‌طور بارشان بیاورند. چاره‌ای نیست. بهتر است قناعت کنند؛ حتی اگر می‌بینند اقلیتی سه‌ کیلو موز را به قیمت نزدیک ۲۰۰ هزار تومان می‌خرند، اهمیتی ندهند و برای آرامش‌شان هم شده، نخورند."

باید اندیشید که مجموع تحصیلات یا موقعیت شغلی یک فرد، به او توانایی مناسب سازی بِسترها جهت هماهنگی و همسویی با کاستی های مردان دولت را می دهد و یا ترکیبی از هر دو مورد، این فرد را به چنین تلاشی وامی دارد؟

از آنجایی که معلمان به دانش آموزان خود آموزش مستقیم و شفافی مبنی بر تخریب شخصیت مردم جهت اِبراز وجود نمی دهند، پس می توان بدین نتیجه رسید که گفته های این چنینی توسط فردی به عنوان کارشناس امور تربیتی و روانشناسی از نتایج پنهان آموزش در مدارس ماست.

اصولا شرط اول برای تربیت یک انسان در نهادی به نام خانواده یا مدرسه، تحریک و تقویت حس نوع دوستی و همدلی او با دیگر انسانهاست. اما وقتی فردی با نهی مردم از خوردن، غوغای رسانه ای به پا می کند باید در خیلی از اصول آموزشی و تربیتی چنین جامعه ای تردید کرد!

هر چند این گفته ها، پیام شفاهی روزانه میلیون ها انسان در روابط اجتماعی خود با یکدیگر است، اما بیان آن در رسانه ملی و جمعی آن هم در آخر سال که مصادف با خریدهای نوروزی مردم است و برای عده ای فقط همان یک بار با تمامی ناتوانی ها انجام می گیرد، باعث تحریک احساسات و واکنش اعتراضی نسبت به آن گردید.

از یک سو گرانی بیداد می کند اما از سوی دیگر نیز نیازهای حیاتی افراد باید تأمین گردد. برخی از نیازها عمومی است و حق هر فرد است که نسبت به تهیه و مصرف آنها تکاپو داشته باشد. اما شما با وجود داشتن دو مدرک دکتری آن هم در رشته های مدیریت آموزشی و روان شناسی تربیتی، تمامی قواعد رشته تحصیلی خود را ندید و اصول آن را زیر پا گذاشتید و بدون توجه به گستره بینندگان و شنوندگان برنامه و حساسیت های موجود در خانواده ها، آزادی و اختیار مردم را قلع و قمع نموده و پیشنهادی مبنی بر قناعت کردن و نخوردن ارائه کردید.

تعارض یا عدم تعادل اجتماعی، یعنی این که خرده نظام ها در اجرای وظایف نقش خود با یکدیگر هماهنگی نداشته باشند، مثال زیر نمونه ای از این تعارض آشکار و دائمی مردم است که به کرّات توسط کارشناسان مختلف، گزارشات و اخبار رسانه های ملی و فضای مجازی بیان می گردد:

از یک سو در یک برنامه پزشکی، برای حفظ سلامتی و تأمین انرژی کودکان و زنان و مردان، توصیه و تأکید بر خوردن مغزدانه ها و پنج وعده میوه و سبزیجات و پروتئین را در یک روز دریافت می کنیم و از دیگر سو فردی که اصلا دلایل و ریشه های گرانی در تخصص حرفه ای او نیست از خوردن تمامی این نعمات ما را منع می کند. یک تعارضی آشکار که نتیجه عملکرد خودسرانه و غیرسیستماتیک سازمانی است. وقتی گوشت قرمز و تخم مرغ گران می شود، می نویسند تخم مرغ و گوشت کم بخورید که باعث افزایش کلسترول یا چربی بد در بدن می گردد و وقتی ارزان می شود آنها را بهترین منبع برای دریافت پروتئین معرّفی می کنند. آجیل و دیگر کالاها نیز به همین سرنوشت مبتلاست.

نمی توان حداقل ترین حق آزادی افراد را با صرف فعل نهی از سوی فردی که مسئول اقتصادی و بازرگانی جامعه نیست، از آنان سلب نمود. هر چند، این حق به طور پنهانی و با هویتی ناشناس اما بسیار بُرّا، توسط گرانی های سرسام آور و با نرخ تورم خزنده چند دهه ای، حداقل طی سه سال اخیر از هر یک از ما سلب شده است اما اختیار بخور و نخور را نه با بیان جمله دستوری بلکه با تحمیلی ناخواسته برای مان مکلّف نموده است. عزت نفس مردم چرا باید مضحکه یک برنامه رسانه جمعی باشد؟ آبرو و حرمتی که سال ها با سیلی سرخ گردیده است تا علیرغم بدیهی بودن، محترم باقی بماند تحت کدام مجوزی با بیان دو جمله بدون اندیشه در عواقب آن، بر زمین ریخته می شود؟

چرا باید سکوت کرد و اجازه داد تا عده ای به تنگدستی تحمیلی مردم که برخاسته از تضاد طبقاتی است، نیشخند بزنند؟ داشتن و نداشتن من ارث پدری ام نیست که از آن شرمگین شوم. یک کارشناس واقعی، هرگز معلول را باد کتک نمی گیرد بلکه با مجموعه دانش و معلومات خود علت را زیر ذره بین انتقاد خود قرار داده و از حقوق مردم حمایت می کند. اما ایشان برای حفظ مصالح شغلی و جایگاه مسئولیتی خود، ملت را مذمت و آنان را از اسراف و اصرار بی جا منع و به قناعت و مناعت طبع دعوت نموده است.

انتقاد از سخنان پریناز بنیسی کارشناس صدا و سیما

دینی که به ما توصیه می کند اگر به خانه یکی از اعضای خانواده خود رفتید حق ندارید درِ یخچال او را باز کنید تا حفظ آبرو شود، کارشناس بسیجی همان دین چگونه از سفره بسته من کارمند، کارگر و بیکار و...... پرده برداری می کند؟ مشکلات زندگی به اندازه کافی با همراهی شرایط سخت کرونا، اعصاب مردم را داغان کرده است و طاقت آنان را از کف رُبوده است، پس نیشتر به زخم کهنه آنان نزنید و نمک به زخم های جدید آنان نپاشید که تحمل سوزش آن دیگر باقی نمانده است. سوختن و شعله به عالم نزدن تا به کی!

سرکار خانم بنیسی !
کاش مردم را به همدلی و مهربانی دعوت می کردید تا قدری روان آنان آرام می گرفت و از علم روانشناسی که به ذات خود ایرادی ندارد بهره مند می شدند. زیر خط فقر قرار گرفتن یک ایرانی، حاصل سیاست های غلط اقتصادی و اجتماعی است که بی عدالتی عمده دلیل آن است. حال خوردن یا نخوردنِ من حقی است فردی که بررسی دلایل تاراج چنین حقی، نیازمند تجزیه و تحلیل کارشناسان اقتصادی و اقدام عملی دولت جهت ایجاد رفاه نسبی و عدالت اجتماعی است نه بیان نهی سرکار.

انتقاد از سخنان پریناز بنیسی کارشناس صدا و سیما

این ملت، هنر قناعت کردن را در صف های طولانی خرید با کوپن کالاهای اساسی در اول انقلاب و دوران جنگ با عراق یاد گرفته است. البته بعد جنگ، این هنر برای قشر محروم و مستضعف جامعه ارثیه ای ماندگار شد اما عده ای به نیکی توانستند خود را با مصرف گرایی و تجمل گرایی وصف ناپذیری، به ثروت بدون تلاش برساند. آنان به نیکی یاد گرفتند که ثروت بهتر از علم است و برای همین توانستند اسناد رسمی همچون پایان نامه و مدرک تحصیلی، پایان خدمت سربازی که هرگز تجربه عملی یک روزه آن را هم نداشته اند، اسناد غیرمجاز ساخت و ساز و امور غیر قانونی تجاری و بازرگانی ( صادرات و واردات ) را نیز با همان ثروت یک شبه خود بخرند. وقتی مردم عادی در خرید یک موبایل، یک اتومبیل کارکرده و مسکن مهر و ملی! و........ زیر بار وام های گوناگون با اقساط طولانی و با بهره های زیاد، لِه می شدند همان عده خاص هزار عدد اتومبیل خارجی و هزار عدد موبایل را فقط برای یک نفر می توانست بخرد. ثروت بادآورده ای که قانون چشم خود را به همه آنها بست. پس عده ای خود چاپگر اسکناس شدند و عده ای در گوشه جیب خود دنبال 10 هزار تومانی گشتند تا نان و شیر روزانه خود را بخرند. و داستان تضاد طبقاتی در جامعه ما با بستن چشم قانون و دولت نسبت به چنین مواردی، شدت گرفت. تا حدی که برای لاپوشانی آن سهام عدالت و یارانه نقدی، جهت عوامفریبی جمعیت زیر خط فقر، عَلَم شد تا رضایت آنی پس از دریافت آن، مانع مطالبات حق و حقوق قانونی و انسانی توسط آنها شود. زیر خط فقر قرار گرفتن یک ایرانی، حاصل سیاست های غلط اقتصادی و اجتماعی است که بی عدالتی عمده دلیل آن است.

زمانی که جوانان این مملکت اسیر آفت بیکاری بودند افرادی چون شما با شرایط چند شغلی خود، قانون تک شغلی را نقض نمودید تا شما بتوانید و همان جوانان نتوانند.

آن عده که ثروت را برتر از علم یافته بودند، حتی پست و منصب های دولتی، سازمانی و سیاسی را هم توانستند بخرند. اما همان مردمی که آنان را امروز به نخوردن و قناعت کردن دعوت می کنید، در همان اصول اولیه انقلاب صادق ماندند و همان ها پاسدار خون شهدای انقلاب و جنگ شدند. ملت با هر دو توصیه شما به خوبی آشنایند، شما علامت فلش را می بایست به سوی دارایان نشانه می رفتید و آنان را به قناعت و کم خوری دعوت می کردید.

شما به جای حسابگری در مسئولیت شغلی خود، می بایست مسئولان مملکتی را به قناعت و پرهیز از اسراف و تبذیر دعوت می کردید تا شاید وجدانی بیدار تحت تأثیر گفته های شما قرار می گرفت و از سرعت هنجارشکنی خود مبنی بر دارندگی و برازندگی می کاست. البته اول خود شما باید عامل به گفته خود باشید بعد دیگران را به منع رطب فرا خوانید.


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

انتقاد از سخنان پریناز بنیسی کارشناس صدا و سیما

چهارشنبه, 04 فروردين 1400 19:14 خوانده شده: 1366 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +8 -4 --
ناشناس 1400/01/04 - 21:16
شاید کنایه می گفته که بچه هاتون چنین و چنان و در ضمن شما پیاز داغشو زیاد نکنین، شب عید موز تو تهرون 53 هزار تومن نه 66666 تومن که بشه نزدیک 200 هزار تومن
شما کجای تهرون یا تبریز یا ایرون زندگی می کنید؟
پاسخ + +1 0 --
امامی 1400/01/04 - 21:25
سلام

چه فرقی می کند قیمت کالا در کجا
چقدر است؟ همه جای ایران سرای من
است.
قدری منصف باشید متوجه می شوید
پیاز را چه کسی برای شما داغ نموده
است.
باورم این است که وقتی در قبال چنین
سخنانی که آماج آن عموم مردم است
بی اعتنا می مانیم، گام های دیگری برای قابلیت تحقیر ملت جستجو خواهند کرد.
۲۰۰ هزار تومان سخن خانم کارشناس است نه بنده.
پاسخ + +10 -4 --
ناشناس 1400/01/04 - 21:23
قناعت کردن که چیز بدی نیست خدا در قرآن می فرماید زن قانع بگیرید
آدم چندتا زن قانع رو با هم میتونه بگیره اما یه دونه زن غیر قانع رو نمیتونه بگیره
پاسخ + +1 0 --
امامی 1400/01/04 - 21:32
سلام
بلی قناعت کردن اصلا بد نیست. در متن نیز اشاره کردم مردم به ناچار و در
سایه تورم ۴۲ ساله ای، هنر قناعت کردن را و حتی نخوردن را به خوبی فرا گرفته اند.
ببخشید قناعت کردن چه ربطی به زن گرفتن دارد؟ آن هم چند تا؟
شما هنر دیگر خود را به پای قناعت زنان حساب نکنید که آنان مدیرانی
مدبّر و سازگاری هستند.
پاسخ + +1 0 --
امامی 1400/01/04 - 21:36
قناعت در حد معقول ، فقط برای زنان
پسندیده نیست.‌ آمال خود را در جنسیت خلاصه نکنید بلکه در انسانیت
جستجو کنید.
پاسخ + +1 0 --
دوبله 1400/01/05 - 22:32
گرفتن چند زن قطعاً دلیل بر عدم قناعت نیست

گرفتن چند زن، دلیل قطعی بر ورود یا جستجوی آمال
جنسی نیست

گرفتن چند زن، قطعیتی برای خروج از انسانیت نیست
پاسخ + +1 0 --
امامی 1400/01/06 - 11:31
سلام
پس لابد چند همسری، دلیل بر سیر کردن شکم گرسنگانی بیشتر است. برای تحقق این مهم لازم نیست خود را به دردسر چندهمسری بیندازید. فقط کافی است سر کیسه مرحمت خود را گشاد کنید و
در جنوب هر شهر و شهرستانی و یا حاشیه های شهر خودتان، درِ فقیری را به صدا درآورید.

شکر، امروز با نشستن در منزل و حفظ آسایش خود از طریق موبایل و شماره های حساب بیشمار نیازمندان، نیز می توانید شکم گرسنگان را سیر کنید.

این موضوع دیگر بسیار بدوی است و ارزش بحث کردن ندارد. بهانه های خود را با امیال خود نپوشانید.
پاسخ + +1 0 --
سوبله 1400/01/06 - 20:45
قانع بودن صفت نیکویی است که شرمگینی ندارد تا صفتی دیگر چون سازگاری جانشینش شود

چند همسری برای سیر کردن شکم گرسنگان نیست، چه بسا گرسنگانی پیشنهاد همسر شدن را برای رفع گرسنگی داده باشند ولیکن فردی مجرد و گاه فردی تک همسر یا چند همسر شکم او را بیشتر از نیاز جلوی پایش سیر کرده باشد و کمک دیگری هم به او کرده باشد.

خیلی وقتها هم زنها پیشنهاد چند همسری می دهند و از همین معلمهای زن آموزش و پرورش دیده شده است.

سطح و دنباله موضوع را با اطعام و طعام محدود کردید.

یک زن فقط محتاج سیر شدن شکمش نیست، گوش شنونده ای، دست نوازش گری، هدایت گری، روحیه دهنده ای و ...

هستند افرادی که حقوق را همیشه رعایت می کنند و نیتهای خود را در عقد دائم و موقت شایسته کرده اند، داستان ارینب را بخوانید و کتاب صلح امام حسن(ع) رهبری را هم بخوانید.

هستند افرادی که در دوران معاصر حتی بدکاران را به عقد موقت خود درآورده اند تا فرصتی برای درمانشان بیابند، در حالی که یک بوسه نیز از آنها نگرفتند.
و نیکوران خواهنده را نیز به نوعی و شکلی
پاسخ + +1 0 --
امامی 1400/01/07 - 07:44
سلام
جناب بحث را از کامنت ناشناس دوم
از بالا ، دوباره و دقیق شروع به خواندن کنید و مبحث را به حاشیه مورد انتظار خود نبرید.
اینجا راجع به چندهمسری ،گفت و گو
نمی کنیم.
پاسخ + +6 -3 --
ناشناس 1400/01/04 - 21:25
اصول آموزشی و تربیتی از اصول خارج و ردّ بوده، حالا دمپینگ ارتعاشش در حد تردید به شما رسیده؟
پاسخ + +1 0 --
امامی 1400/01/04 - 21:33
سلام
از فلسفه خارج و به متن برگردید در خدمت هستم.
پاسخ + +6 -2 --
ناشناس 1400/01/04 - 21:29
مدرک گوشه ای از درایت است و نه همه آن و گاه مدرک به بی درایتی یا کم درایتی نزدیکتر می‌شود، چون تصور می شود که همه اش همین است
تخصص یعنی دانستن یک چیز خاص و ...
پاسخ + +1 0 --
امامی 1400/01/05 - 12:31
سلام
درایت با مدرک تحصیلی، ارتباطی تنگاتنگ ندارد.
درایت حاصل خودآگاهی، بصیرت و هوشیاری افراد است.
در ضمن وقتی از مدرک سخن
می گوئیم شرایط اخذ آن را فراموش نکنیم.
پاسخ + +6 -2 --
ناشناس 1400/01/04 - 21:33
...
تازه اگر داشتن و نداشتن ارث پدری نیز می بود شرمگینی نداشت.
پاسخ + +1 0 --
امامی 1400/01/05 - 12:26
سلام
شرمگینی نداشت ، اما ناتوانی دربرآوردسازی نیازها را داشت.
با این تفاوت که این از پدر به فرزند
رسیده است اما آن از دولت به ملت.
پاسخ + +7 -1 --
ناشناس 1400/01/04 - 21:39
یک کارشناس واقعی، هرگز معلول را باد کتک نمی گیرد
مثل داشتن یا نداشتن موبایل
یا مثل تکلیف کردن بر آنچه که وسع و طاقتش نیست
پس فساد فراگیرتر از این است
پاسخ + +1 0 --
امامی 1400/01/05 - 12:28
سلام

بزرگ ترین مشکل جامعه که خود دلیل ثبات بیشتر مشکلات برای سال های متمادی است اصل گرفتن معلول و ندید گرفتن علت و علت العلل است.
پاسخ + +8 -2 --
غیر معلم 1400/01/04 - 22:17
چه دختر کوچولوی صادق نازی
در حالی که به بالا و روبرو و قویاً فردی نگاه میکند و حرفش را می شنود، صورتش آغاز یک لبخند است و دلهره و خجالتش عقب رفتن او، گویا دوست دارد نیتی یا چیزی را پنهان کند در حالی که دست راستش خالی و مشت نشده است و دست چپش سپر ماشین را تکیه گاه قرار داده، در حالی که تکیه گاه اصلی کمر اوست، گویا در فطرتش آمده که به چیزی باید چنگ زد حتی اگر عکاس به او دستور ایستادن داده باشد و نه تکیه کردن؛
انسان محتاج تکیه کردن و چنگ زدن است و خداوند می‌فرماید به ریسمان الهی چنگ بزنید و آیات الهی دیگری نیز در این تصاویر قابل رؤیت
پاسخ + +1 0 --
امامی 1400/01/05 - 12:33
سلام

فعلا ملت به نخوردن و نپوشیدن
و محرومیت چنگ می زند.
عجب تفسیری کرده اید؟
خود عکس گواه تضاد طبقاتی است.
نه چنگ زدن به ریسمان خدا.
پاسخ + +9 -3 --
غیر معلم 1400/01/04 - 22:43
در مورد قانون تک شغله می توان تایید و نقد نوشت

رجبعلی خیاط در نرخ دستمزد مدت زمان صرف شده را لحاظ می کرد

اگر کسی دارای چند هنر و توانایی باشد چند شغله بودن او نه تنها ایرادی ندارد بلکه گاه بهینه عمل کردن و استفاده و بهره بردن از اوست، مثل کسی که در چند موضوع بهترین مشاوره ها و هدایتها را می دهد. مثلا نیمی از هفته در وزارتخانه ای و نیمی دیگر در وزارتخانه ای دیگر باشد؛ آنچه ایراد می شود، چند برابر و چند حقوقه شدن است.
پس حتی ناخنک کشیدن به مشاغل ایراد نیست که جای نقد در محدود کردن چند شغله بودن است، آنچه ایراد است اینست که برای هر ناخنک کشیدنی، حقوق کامل یا نزدیک به کامل یا بیش از حدی گرفته شود، در حالی که حاصل جمع همه اینها بر فرض اینکه مثلا فردی در چند شغل دولتی (که نیست) مشغول است، حداکثر به میزان یک حقوق باشد.
این نظر را بسته به ترکیبات دولتی بودن یا خصوصی بودن و جایگاه حقوقی هر کدام می توان با تفاوتهایی تعمیم داد.
قوانین از دو طرف بام بی ایراد نیستند.
پاسخ + +1 0 --
امامی 1400/01/05 - 12:16
سلام
در جامعه ای که بیکاری جوانان بیداد می کند دو شغله و یا چند شغله بودن
هیچ فردی توجیه علمی و ارزشی
ندارد. بلکه آسیب اجتماعی هم شمرده
می شود که از اثرات زیانبار آن تثبیت
بیکاری جوانان و انباشت ثروت معدودی و دامن زدن به تضاد طبقاتی است. دو شغله بودن افراد نشانه شایستگی یا توانایی افراد نیست چون انسانها محدود به زمان و مکان هستند.
بلکه مانع از انجام شایسته وظایف یک شغل نیز می گردد.
پاسخ + +1 0 --
مهران 1400/01/05 - 22:15
خانم امامی در این مورد غلط اندر غلط نوشتید
بعضی از افراد توانایی علمی و ارزشی چند شغله بودن را دارا می باشند و فایده اجتماعی نیز دارد
ایراد، انباشت ثروت است
چند شغله بودن در صورتی که از کیفیت کار خود نزنند، نشانه شایستگی و توانایی افراد نیز هست
انسانها محدود به زمان و مکان هستند ولی حدودشان با یکدیگر متفاوت است، افرادی از یک شغل بدرستی بر نمی آیند ولی افرادی چند شغل را به خوبی انجام می دهند.
پاسخ + +1 0 --
امامی 1400/01/06 - 11:37
سلام

جناب آقای مهران،
اگر اشتباه کردم مؤدبانه تر هم می توانستید مطرح سازید.
اگر در جامعه ما اشتغال کامل و رونق کامل که هر دو شرط لازم و کافی یکدیگر نیز محسوب می شوند حاکمیت داشت شاید نگاه شما درست بود.
اما اگر چندشغلی پدیده ای متعارف و پسندیده است می بایست فرهنگ غالب کشورهای پیشرفته می بود که چنین نیست و منع قانونی دارد و بیشتر به دلیل افزایش درآمد فردی و ایجاد شکاف در جامعه.

یک چیز یا خوب است یا بد، وقتی حدوسط برای آن قائل می شویم قانون لگدمال می شود. مانند قانون اشتغال بازنشستگان . قانونی که وضع شد اما استثناها آن را کریه المنظر ساخت.
پاسخ + +1 0 --
پرسشگر 1400/01/06 - 21:23
اگر وسط خوب نیست پس این خیر الامور اوسطها که میگن یعنی چی؟
پاسخ + +1 0 --
پرسشگر 1400/01/06 - 21:31
آها متوجه شدم
یعنی یا رومی روم یا زنگی زنگ البته این یه جاهایی درسته و نه همه جا، فضای بهینه الزاما در کران مرزی رومی یا زنگی یا میانه نیست
البته میگن میانه روی خوب است ولی فکر نکنم منظورشون دقیقا میانه و وسط باشه و انصاف دقیقا به معنای نصف شدن از وسط در هر موردی نیست
قانون را خوب نمی نویسند خوب هم تبصره نمی دهند و خوب هم اجرا نمی کنند بیشتر مشکل از بد نوشتن قانون است
پاسخ + +1 0 --
پرسشگر 1400/01/06 - 21:42
سلام خانم امامی و دیگر افراد
استعدادها مشابه نیست و بعضی ها تو چندتا شغل بهتر از تک شغله ها تو همون شغل دارند عمل می کنند
آقا مهران اشاره خوبی کردند من کسی را می شناسم که در شغل آزاد و بیمه ای چند تا شغل داره و فقط یک حقوق میگیره و مشاوره هم چندجا میده اگر هم بیشتر از یک حقوق بگیره همشو انفاق میکنه، در حالی که شغلش دولتی هم نیست و اگر تمامی حقوقها را هم دریافت کنه آزاده
چه اشکالی داره یکی تو چند دستگاه دولتی یا ... مثلا مشاوره بده ولی فقط حداکثر به اندازه یک حقوق دریافت کنه؟
پاسخ + +1 0 --
امامی 1400/01/07 - 07:54
سلام
بحث حدوسط در اینجا مربوط به قانون است و برای مثال ادامه فعالیت بازنشستگان را ذکر کردم.
قانون حدوسط ندارد، اما امور نسبی و و مربوط به رفتار انسان ، می تواند حدوسط داشته باشد. مثلا نه افراط پسندیده است نه تفریط یا ریاضت.

در مورد هنر و قدرت بیزینس یا مشاوره یک فردِ واحد نیز باز معتقدم وقتی جمعیت زیادی با توانایی بسیار وجود دارند، کسی حق ندارد جای دیگری را پر نماید. با دلیل و منطق
توضیح دادم ، اگر مرغ کسانی یک پا دارد بنده موظف به اثبات چیزی نیستم.
افراد دارای توانایی های متفاوت و زیادی هستند که استفاده از مجموع آنها به برقراری عدالت اجتماعی و ایجاد
هارمونی منطقی، منجر می شود.
پاسخ + +7 0 --
ناشناس 1400/01/05 - 06:43
جای مردان سیاست، بنشانید درخت تا هوا تازه شود سهراب سپهری
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1400/01/05 - 12:34
مرحوم سپهری هم متوجه بی خاصیتی
آنان بوده است.
پاسخ + +11 0 --
عباس 1400/01/05 - 09:33
تمام مصاحبه‌های تلویزیون از پیش تعیین‌شده هستند.
به آقای یا خانم کارشناس می‌گویند بیا در برنامه ما اینها را بگو و مجری که خود را متعجب نشان می‌دهد نیز از دیالوگ‌های از پیش تعیین‌شده مطلع است. ساده‌لوحی است اگر فکر کنیم مکالمات بین مجری و کارشناس‌ها فی‌البداهه هستند.
خانم بنیسی را دعوت کردند تا همین حرف‌ها را بگوید تا شاید با دعوت مردم به قناعت از میزان نارضایتی مردم نسبت به حکومت بکاهد ولی اثر وارون داشت.
مردم؛ شما ماشین نداشته باشید یا پراید بخرید تا اقلیتی ماشین‌های چندصد میلیاردی سوار شوند. مردم؛ شما گوشت و میوه و آجیل نخورید، رژیم بگیرید، رژیم برای سلامتی مفید است تا اقلیتی از مرغوب‌ترین گوشت‌ها و میوه‌ها و آجیل‌ها آنقدر بخورند که بالا بیاورند. شما هر چند سال لباس بخرید تا اقلیتی هر وقت هوس کردند بروند بازار و از بهترین مارکهای لباس هر چقدر خواستن تهیه کنند. مردم شما قناعت کنید تا اقلیتی شاهانه زندگی کنند.
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1400/01/05 - 12:10
تعهد دو مدرک دکتری و دو رشته تحصیلی در حد آن به طوطی گشتن
فرد نیست. اگر گفته شما درست هم
باشد ایشان باز خطای بزرگی مرتکب
شده اند. می توانستند در مسیر آب
شنا نکنند.
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1400/01/05 - 14:29
به گزارش مشرق، 

جهانگیری: این که برخی افراد تعابیر نامناسبی به کار می‌برند که گوشت از سفره مردم حذف‌شده تعبیر غلطی است؛ میزان تولید گوشت در کشور نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1400/01/05 - 14:31
جهانگیری با بیان این که ظرفیت تولید گوشت و شیر کشور بیش از نیاز داخلی است و بخشی از آن صادر می‌شود خاطرنشان کرد: میزان گوشتی که در دامداری‌های صنعتی و یا با روش‌های سنتی تولید می‌شود به حدی است که می‌تواند نیازهای داخلی کشور را تأمین کند. در حال حاضر بیش از 800 هزار تن گوشت قرمز در داخل کشور تولید و مصرف می‌شود و اینکه گاهی برخی افراد تعابیر نامناسبی به کار می‌برند که گوشت از سفره مردم حذف‌شده تعبیر غلطی است چراکه میزان تولید گوشت در کشور نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1400/01/05 - 17:16
داشتن علم بهتر از داشتن ثروت است.
ولی نداشتن ثروت بدتر از نداشتن علم است. شکسپیر
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1400/01/06 - 19:31
پزشکان آمریکایی در مجموع در سال 2015 معادل 66.8 میلیارد دلار مالیات داده‌اند که با در نظر گرفتن جزئیات بودجه پیشنهادی دولت ایران برای سال آینده که پیش‌بینی درآمد 22 میلیارد دلاری از محل صادرات نفت در آن قید شده است، مالیات پرداخت شده پزشکان آمریکایی در سال 2015 سه برابر پولی است که دولت ایران پیش‌بینی می‌کند از محل صادرات نفت، میعانات گازی و گاز طبیعی در سال آینده درآمد کسب کند.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1400/01/13 - 16:09
اقتصاد آنلاین .کد خبر 517065 ۱۴۰۰/۰۱/۱۲ -

وقتی تخم مرغ گران می شود:

به گفته یک متخصص، یک تخم مرغ حاوی حدود 200 میلی گرم کلسترول است که برای بزرگسالان 300 تا 400 گرم در روز مجاز است. کلسترول اضافی منجر به "گرفتگی" رگ ها و خطر ابتلا به بیماری های قلبی می شود.
این متخصص تغذیه همچنین خاطرنشان کرد: کلسترول بدست آمده از مواد غذایی برای بدن برای سنتز هورمون ها، ویتامین D و ساخت غشاهای سلولی ضروری است. با این حال، کلسترول که در خود بدن تولید می شود می تواند تاثیر شدیدتری داشته باشد.
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1400/01/14 - 14:57
فرارو/هجوم مردم نیکشهر به یک مرغداری انتشار ویدئویی از هجوم مردم به یک مرغداری بازتاب زیادی در فضای مجازی پیدا کرده است.
به گزارش پایگاه خبری نشان :
هجوم مردم نیکشهر به یک مرغداری انتشار ویدئویی از هجوم مردم به یک مرغداری بازتاب زیادی در فضای مجازی پیدا کرده است.
گفته شده که این اتفاق در نیک شهر واقع در استان سیستان و بلوچستان رخ داده است.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1400/01/19 - 07:00
ظاهر خبر، خیرخواهی رئیس جمهور است، و باطن خبر عمق فاجعه فقر در کشور!
کرونا هم بدان شدت بخشید و هم لاپوشی توانمندی شد بر دلایل واقعی
پیدایش و رواج فقر!

رئیس جمهور در جلسه امروز هیئت دولت: برای کمک به اقشار آسیب دیده از کرونا، دستور دادیم در ماه مبارک رمضان یک مرحله اضافه یارانه کمک معیشتی به ۶۰ میلیون ایرانی پرداخت شود.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1400/01/20 - 13:27
احمد توکلی در نشست انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل از میزان فقر در کشور آماری تکان‌دهنده داده و گفته که «متاسفانه گرسنگی و فقر در ایران معنادار شده و تعداد کسانی که زیر خط فقر فرضی هستند ۶۰ درصد جمعیت کشور است».
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1400/01/20 - 13:28
توکلی افزود: «مجلس وقتی تصمیم گرفت یارانه بدهد اعلام کرد به ۶۰ میلیون نفر تعلق می‌گیرد که این میزان حدود ۷۲ درصد جمعیت کشور را شامل می‌شود، یعنی ما می‌پذیریم ۷۲ درصد مردم ایران مستحق اعانه هستند.»

او گفته: «ما نباید خود را فریب دهیم، در ۴۰ سال گذشته اعتماد مردم به حکومت ما هیچ‌گاه از این میزان فعلی پایین‌تر نبوده‌.»
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1400/01/20 - 13:29
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزوده: «پیش‌فرض ما این است که آیا پیوستن به FATF در بهبود اوضاع تاثیرگذار است یا خیر، به‌نظر می‌رسد وضعیت مردم آن‌قدر خراب است که حکومت ملزم است حتی احکام اولیه و اصول اساسی را زیرپا بگذارد و به مردم کمک کند.»

وی گفت: «این پیش‌فرض من است؛ چرا که اگر حکومت این کار را نکند ممکن است آن اتفاقی رقم بخورد که نباید شود».
خبر آنلاین.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1400/01/21 - 08:12
تورم به نرخ سرویس بهداشتی بین راهی هم رسید!

رکنا : تصویری (احتمالا) از یک سرویس بهداشتی بین راهی در فضای مجازی باز نشر شد که در آن نوشته شده:
«برای استفاده از سرویس بهداشتی هر نفر 10 هزار تومان.» کاربران به این تصویر واکنش نشان دادند.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1400/01/21 - 11:48
علی دایی گفت:

از دیدن مردم در صف مرغ گریه ام می گیرد. صحبت های آن کارشناس توهین به یک ملت بود،شما بخرید و بخورید ولی مردم نخرند و نخورند.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1400/01/22 - 19:49
تجارت نیوز
عراق، کره‌جنوبی، ژاپن، چین، عمان، لوکزامبورگ و چند کشور دیگر هر یک به دلیلی وجوه ایران را بلوکه کرده‌اند و هر کدام هم با بهانه‌ای از تسویه حساب با ایران سر باز می‌کنند.
عراق با وجود در دست داشتن مجوز آزادسازی از مقامات آمریکا، حاضر به بازگردادن شش میلیارد دلار منابع ایران نیست. ژاپن هم پیشنهاد وزیر خارجه ایران برای استفاده از ۱۰ میلیارد دلار پول ایران در این کشور حتی برای خرید غذا، دارو و واکسن را نپذیرفته. درباره چین هم مقامات بانک مرکزی منابع بلوکه شده ایران در این کشور را تایید می‌کنند.در این میان عمان تنها کشوری بوده که نزدیک دو میلیارد دلار پول بلوکه ایران را آزاد کرده است.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1400/01/23 - 08:01
همشهری آنلاین:
پرداخت بسته حمایتی ۲۵۰۰ میلیارد تومانی رمضان ابلاغ شد | ۶۰ میلیون نفر حمایت معیشتی رمضان می‌گیرند!!!

هر چند هدف دولت، نمایش از خیرخواهی خود است اما به طور کاملا آشکار و البته گستاخانه بیان می دارد که ۶۰ میلیون نفر از جمعیت کل ۸۵ میلیونی کل کشور، فقیرند!!!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1400/01/23 - 08:22
به گزارش مشرق:
راهکار صندوق بین‌المللی پول برای رفع تورم ایران
برای پرداختن به مساله تورم، مهم است موضوع رژیم چند ارزی موجود در ایران حل شود و این امر نه تنها به رفع تورم کمک خواهد کرد بلکه به طورکلی ثبات اقتصاد کلان را بهبود خواهد داد.»
بهبود شمول (فراگیری) مالی، اصلاح بخش مالی و شرکت های دولتی و همچنین، ایجاد فضای بیشتر برای بخش خصوصی که به ایجاد فرصت های شغلی کمک خواهد کرد، باید در اولویت قرار گیرد.
بر اساس این گزارش، نرخ تورم ایران در ۲۰۲۱ برابر با ۳۹ درصد و نرخ بیکاری ۱۱.۰۲ درصد برآورده است.

این ارقام برای سال ۲۰۲۰ نیز به ترتیب ۳۶.۵ درصد و ۱۰.۸ عنوان شده است.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1400/01/25 - 10:29
این خانم قیمت‌های بازار را نمی‌داند ظاهرا برای انجام تبلیغ جهت عادت دادن مردم به مقوله گرانی به رسانه ملی آمده . یعنی عادی سازی پدیده شوم گرانی و تورم

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

در شرايط كنوني حضور طلاب و روحانيون حوزه‌هاي علميه در مدارس چه مزيت‌هايي دارد؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

راهنمای ارسال مطلب برای صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور