صدای معلم

در جامعه ای که نابرابری اجتماعی بیداد می کند اگر برابری آحاد جامعه در مقابل قانون وجود نداشته باشد ، تکالیف و حقوق نقش ها چگونه و با استفاده از کدامین ابزار به برقراری تعادل اجتماعی منجر خواهد شد؟ و سوالی که باید همه بدان بیندیشیم این است چرا قانون در جامعه ما ، مقدس شمرده نمی شود؟

سیلی قانون نویس بر صورت مجری قانون ؟!

مینو امامی/ دبیر بازنشسته

سیلی زدن نماینده مجلس بر صورت پلیس راهور و تحلیل دلایل خشونت

ذکر اسامی هیچ اهمیتی ندارد . چه فرقی می کند او یا آن . هر چند اگر اسمی ذکر نشود دایره بزرگ تری از همان نقش ها ، در مظان اتهام قرار می گیرند اما فضای مجازی به عنوان سریع ترین رفرنس در اختیار همه هست . آنچه که اهمیت دارد عمق فاجعه هست یعنی سیلی زدن بر صورت مجریان قانون از سوی یک قانون نویس و یک مجری دیگر قانون .

این هفته یکی از نمایندگان مجلس یازدهم به دلیل حضور غیرقانونی خود در خط ویژه اتوبوس و اعتراض و ممانعت پلیس ، سیلی را بر صورت سرباز پلیس راهور ، خواباند.
آذر ماه همین سال نیز در بابل اتفاقی مشابه رخ داد. درِ ورودی قضات ، کارشناسان و وکلای دادگستری بابل جدا از محل ورود ارباب رجوع است و به همین دلیل سرباز بابلی این بازپرس را نشناخته و بر بازرسی بدنی‌اش اصرار می‌ ورزد . همین سماجت و اصرار سرباز باعث می‌شود تا بازپرس ماجرا سیلی‌ به صورت او بزند. اتفاقی که با واکنش‌های متعدد در فضای مجازی روبه‌رو شد و بازتاب زیادی پیدا کرد.

سیلی زدن نماینده مجلس بر صورت پلیس راهور و تحلیل دلایل خشونت

هر چند دستور ویژه‌ای برای حمایت از حقوق هر دو برای پیگیری موضوع از طریق معاونت حقوقی و بازرسی نیروی انتظامی صادر گردید ، اما چند نکته نگران کننده در بطن چنین رفتاری و یا رفتارهای مشابه آن نهفته است :

1 ) با تکرار رفتار مشابه یعنی خلاف مقامات و استفاده پلیس و نیروی انتظامی از ابزار قانون به عنوان بازدارندگی از خلاف و خوردن سیلی توسط آنان ، فراوانی چنین رفتاری در جامعه بیشتر خواهد شد.
2 ) وقتی یک رفتار ولو غلط به کرّات تکرار شود به تدریج به رفتاری عادی تبدیل شده و ماهیت ضدقانونی و کراهت خود را از دست می دهد.
3 ) اگر نیروی انتظامی خود احساس امنیت نکند ، چگونه حافظ امنیت در جامعه خواهد بود ؟
4 ) با تبدیل ناهنجاری به هنجار یا زیر پا گذاشتن قوانین توسط مقامات ، از مردم عادی چگونه انتظار رعایت هنجارها و قوانین را خواهیم داشت؟ خیلی از مردم سطح سواد این خاطیان را هم ندارند ، اگر بازپرس و نماینده مجلس عامل به قانون نباشند ، مردم چگونه حدود رفتار مناسب و تفاوت رفتار خوب و بد را خواهند شناخت؟
5 ) در گذشته چنین باوری عمومیت داشت که هر نوع اهانت و توهین به مأمور و کارمند دولتی ، خلاف قانون بوده و جرم محسوب می شود ، از فحش و ناسزا و بدرفتاری تا پیشنهاد رشوه و تشویق او به نقض قانون . کودکان و نوجوانان امروز با دیدن و شنیدن چنین خبرهایی ، چگونه قانونمند خواهند شد ؟ ضامن بازدارندگی آنان برای عمل خلاف قانون هم زمان با بزرگ شدن ، چه چیز و یا چه کسانی خواهد بود ؟
6 ) وقتی قانون موجود قدرت اجرایی ندارد و استثناها موجب شکنندگی آن می شود ، من چرا باید از این قانون تبعیت کنم ؟
7 ) قدرت مطلق و تفسیر ناپذیر و نامحدود مقامات ، خارج از ظرفیت شخصیتی عده ای از آنان است ، چرا در جهت مهار و تحدید آن نمی کوشیم؟
8 ) سوءاستفاده از قدرت و موقعیت شغلی ، به رواج فساد و دیکتاتوری و زورگویی و سلب آسایش و امنیت مردم در جامعه منجر خواهد شد.
9 ) چه تضمینی وجود دارد که فردا مجرمان خلافکار یقه چرکین ، سیلی مشابه را بر صورت نیروی انتظامی و پلیس راهور نخوابانند؟
10 ) فرزندان خانواده های نیروی انتظامی و پلیس راهور ، سرخی و شرم سیلی چهره پدران شان را چگونه تجزیه و تحلیل کنند؟ عزت و ارجمندی آنان خدشه دار نخواهد شد؟ مردان توسط فرزندان و یا همسران شماتت نخواهند شد؟
11 ) اگر فردا نیروی انتظامی و پلیس راهور به عنوان یک حق دفاعی ، متقابلا سیلی بر چهره بازپرس و نماینده مجلس بزند ، سنگ روی سنگ بند خواهد شد؟
12 ) فردا این مقامات ، نیروی انتظامی را فقط مانع خرده هنجارشکنی های خود نخواهند دید ، بُرندگی و تیزی قانون مزاحم فساد مالی آنان نیز شمرده خواهد شد لذا چه تضمینی است که از اسلحه گرم در مقابل نیروی انتظامی ، استفاده نکنند ؟

قدرت قهریه قانون و ضمانت اجرایی آن باید حرف اول و آخر را در هر جا و در برابر هر کس بزند. قانون ضعیف و یا ناقص و یا ناقض ، به قانون شکنی و برهم زدن نظم و امنیت جامعه منتهی خواهد شد. اگر هیچ پدری یا معلمی حق سیلی زدن بر صورت معصوم کودک و فرزند خود را ندارد ، هیچ کس دیگری هم چنین حقی نباید داشته باشد .
شاید با راه انداختن هشتگی ، بتوانیم مظلومیت و شرمساری این دو مجری قانون را به نوعی با همدلی تخفیف دهیم . البته شرمساری اصلی ، مربوط به فاعلان فعل هست اما اگر آنان شرم داشتند چنین جسارتی را مرتکب نمی شدند.
در جامعه ای که نابرابری اجتماعی بیداد می کند اگر برابری آحاد جامعه در مقابل قانون وجود نداشته باشد ، تکالیف و حقوق نقش ها چگونه و با استفاده از کدامین ابزار به برقراری تعادل اجتماعی منجر خواهد شد؟ و سوالی که باید همه بدان بیندیشیم این است چرا قانون در جامعه ما ، مقدس شمرده نمی شود؟


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

سیلی زدن نماینده مجلس بر صورت پلیس راهور و تحلیل دلایل خشونت

یکشنبه, 05 بهمن 1399 17:30 خوانده شده: 976 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/11/05 - 20:21
به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ به نقل از پایگاه خبری پلیس؛ سردار مهدی حاجیان، در واکنش به انتشار خبری مبنی بر سیلی یکی از نمایندگان مجلس به مأمور وظیفه راهور در محدوده خط ویژه دروازه دولت پایتخت و بازتاب آن در فضای مجازی، اظهار کرد: سردار حسین اشتری؛ فرمانده نیروی انتظامی بلافاصله دستور ویژه‌ای برای حمایت از حقوق سرباز وظیفه راهور و پیگیری موضوع از طریق معاونت حقوقی و بازرسی نیروی انتظامی صادر کرد.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/11/05 - 20:22
سخنگوی نیروی انتظامی با اشاره به اینکه صیانت از حقوق آحاد پرسنل نیروی انتظامی از دستورات اکید فرمانده نیروی انتظامی است، افزود: اعتقاد، باور و تأکید سردار اشتری همواره بر این است که سربازان وظیفه را نیز چون فرزندان خود بدانیم و در صیانت از شخصیت، کرامت انسانی و حق و حقوقشان لحظه‌ای دریغ و درنگ نکنیم، ایشان بارها به همه فرماندهان تأکید کرده‌اند که این جوانان، امانتی در دستان ما هستند بنابراین اجازه نمی‌دهیم به ساحت مقدس سبزپوشان خدوم نیروی انتظامی در هر جایگاه و مقامی توهین و تعدی شود.

این مقام انتظامی تأکید کرد:در صورت احراز تقصیر نماینده مجلس، نیروی انتظامی از حق کارکنان خود به جدیت دفاع خواهد کرد.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/11/05 - 20:23
به گزارش فارس، علی اصغر عنابستانی، نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیما؛ در خصوص حواشی پیش آمده پیرامون برخوردش با ماموران راهور ناجا در محدوده خط ویژه اتوبوسرانی، تصریح کرد: سرباز مذکور به راننده خودروی ما توهین کرد، بعد از این توهین؛ آن‌ها از پشت و جلو راه را به روی ما بستند و این باعث شد تا شلوغ شده و با حضور جمعیت، التهاب ایجاد شود.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/11/05 - 20:23
نماینده مردم سبزوار همچنین گفت: ما حتی از ماشین هم پیاده نشدیم؛ لذا اینکه گفته می‌شود؛ عنابستانی بر صورت سرباز پلیس راهور سیلی زده است، اصلاً صحت ندارد.
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1399/11/05 - 20:30
چهره های سیاسی از طیف های مختلف به ماجرای درگیری نماینده مجلس با یک سرباز در تهران واکنش نشان دادند.
در همین راستا، محمود صادقی، نماینده مجلس در توئیتی در مورد ماجرای درگیری این نماینده مجلس با سرباز وظیفه شناس در تهران نوشت: «اینکه یک مقام خطاکار به صورت یک سرباز وظیفه ‌شناس سیلی می‌زند، بسیار تلخ و تأسف برانگیز است؛ اما اینکه آن سرباز باوجود اطلاع از مقام و موقعیت او، راه را برایش باز نمی‌کند، بسیار شیرین و غرورانگیز است.»
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/11/05 - 20:31
برخورد غلط و خلاف قانون را توبیخ کنیم
همچنین برخی نمایندگان مجلس نسبت به اخبار منتشره در مورد برخورد یک نماینده مجلس با مأمور راهور واکنش نشان دادند؛ از دفاع و وعده پیگیری و برخورد گرفته تا درخواست استعفای نماینده متخلف.
پاسخ + +1 -1 --
ناشناس 1399/11/06 - 08:38
مسئولین ما با حس خودبرتر بینی از بالای دماغ به
مردم نگاه می کنند. خان های قبل اصلاحات ارضی
زنده شده اند. البته ایشان خود روستازاده اند و لابد
جد جدش خان یا کدخدا بوده است.
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1399/11/06 - 10:31
صورتش یخ‌ زده و سرخ است. ریش و سبیلش تازه درآمده؛ همین‌قدر کم سن و سال. ماسکش را داده روی چانه‌اش که صدایش شنیده شود. پریشان به دوربین نگاه می‌کند: «حامد اکبری هستم. سر دروازه‌دولت شیفتم. این راننده ماشین اومده بدون مجوز تردد خط ویژه به من گفته ل...ی منم جوابشو دادم بهش گفتم بچه‌خوشگل. خود نماینده مجلس پیاده شده زده تو گوش من. هم شاهد داریم، هم دوربین هست.» از آن طرف هم مردم را شاهد می‌گیرد که از نماینده سیلی خورده است. چند نفر هم می‌گویند که ما شاهدیم این آقا سیلی زد!
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1399/11/06 - 10:33
اما خود آقای نماینده قضیه‌اش فرق می‌کند. او بوضوح می‌خواسته قانون را دور بزند و وقتی با مانعی به نام حامد اکبری مواجه شده، برآشفته شده است. خودش می‌گوید سیلی نزده‌ام و درگیر نشده‌ام و حتی مدعی است سرباز به او توهین کرده است. البته که بررسی این بخش ماجرا چندان کار سختی نیست.اما چیزی که در حال حاضر مشخص است و هیچ شبهه‌ای درباره‌اش وجود ندارد، این است که آقای نماینده داشته از خط ویژه عبور می‌کرده. نماینده سبزوار دقیقا در حال انجام چه ماموریت مهمی بوده یا داشته چه امدادرسانی فوری‌ای می‌کرده یا به کدام جلسه خیلی مهم داشته می‌رفته که نیاز بوده از خط ویژه استفاده کند؟
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/11/06 - 10:33
سال ۹۴، رئیس وقت پلیس راهور تهران گفت که «نمایندگان مجلس به واسطه مسئولیتشان این مجوز را ندارند که در خطوط ویژه تردد کنند و تردد در خطوط ویژه، اعم از پلیس، اورژانس و آتش‌نشانی نیز دارای ضوابط خاصی است». گرچه سه سال بعد، یک نماینده مجلس از نامه‌ای محرمانه خبر داد که در آن از جانب معاونت اجرایی مجلس اعلام شده بود امکان بهره‌مندی نمایندگان از مجوز تردد در خطوط ویژه در سطح شهر تهران فراهم شده است!
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1399/11/06 - 10:34
اما فارغ از اصل این اتفاق تلخ، اگر جنجال خط ویژه را در کنار داستان چندی قبل کتک‌خوردن یک سرباز وظیفه از یک قاضی در شهرستان بابل و همینطور «پامنقلی»خواندن رئیس جمهوری توسط یک روحانی در برنامه زنده تلویزیونی بگذاریم، به دو عنصر مشترک می‌رسیم «قدرت» و «تریبون»؛ چیزهایی که انگار وقتی به آنها می‌رسیم رفتارهایمان عجیب و غریب می‌شود.
خبرگزاری ایسنا
پاسخ + +1 -1 --
ناشناس 1399/11/06 - 10:55
خبر آنلاین

آقای نماینده! شهامت این است که از سرباز سیلی خورده عذرخواهی کنی،نه اینکه بر سر منتقدان فریاد بکشی.
پاسخ + 0 0 --
معلم بیچاره 1399/11/24 - 10:14
درکشوری که معلم حق ادامه تحصیل نداشته باشد چنین سربازانی پرورش می یابند، که توهین می کنند و چنین نمایندگانی به مجلس راه می یابند که بی ادبانه به کسی که انجام وظیفه می گند سیلی بزنند، از ماست که بر ماست، به جای این که معلم را برای تحصیل از دانشگاهی به دانشگاه بهتر سوق داده و مشوق های ادامه تحصیل بدهند برلی اعمال مدرک یک معلم هزارن بهانه خنده‌دار از جمله مدرک اول دوم مطرح می کنند، ننگ باد بر چنین مسئولان خائن
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1399/11/06 - 10:58
هضم کردن آن برای بسیاری سخت بود، اینکه چگونه یک قانونگذار کشور، سرباز وظیفه‌ای را در حین انجام وظایف خود که در حکم اجرای همان قانون مصوب مجلس بوده مورد ضرب و شتم قرار داده است؟ و اینکه آقای عنابستانی با چه اعتماد به‌نفسی به خود اجازه داده بدون داشتن مجوز وارد خط ویژه شود و در حقیقت بی‌قانونی کند؟
با این حال به نظر می‌رسد عذر بدتر از گناه، اصرار این نماینده مجلس به انکار روایت‌ها از اصل ماجراست.
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1399/11/06 - 11:06
حوادث رکنا
مادر سرباز راهوری که گفته شده از نماینده مجلس سیلی خورده است می‌گوید از گریه نخوابیدم، اما به فرزندم افتخار می‌کنم.
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1399/11/06 - 16:02
به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم

یک تشکل دانشجویی در نامه ای به رئیس هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان درخواست کرد در صورت صحت رفتار نماینده خاطی با سرباز راهور با وی برخورد انقلابی شود.
پاسخ + +1 -1 --
ناشناس 1399/11/06 - 18:44
صادق زیباکلام:
اگر رضاشاه بود، نماینده مجلس را درجا می‌انداخت داخل تنور تا عبرت باقی شود و سرباز را به درجه سرهنگ تمامی ترفیع می‌داد.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/11/06 - 18:45
مدیر شبکه چهار: سیلی زدن سرباز در خیابان، به ما ارتباطی ندارد و نباید به خاطر یک سیلی، باب گفتگو بسته شود.

کیهان: اسناد غیرقابل انکاری وجود دارد که ماجرای سیلی خوردن یک سرباز در خیابان انقلاب، سناریوی طراحی شده از سوی یک مشاور آشنا و کاربلد در دفتر روحانی است تا حواس‌ها از اقدامات موثر و راهگشای مجلس انقلابی پرت شود.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/11/06 - 18:46
گزارش یوسف سلامی، بیست و سی: سرباز راهور: تقصیر من بود من از نماینده مجلس معذرت می‌خوام/ پدر سرباز: بچه من از کودکی بیشعور بود و به بزرگان فامیل بی احترامی میکرد و چندین بار هم من و مادرش را کتک زده / فرمانده سرباز: این سرباز ما مشکل روانی دارد و بی جهت به مردم پرخاش میکند من از نماینده مجلس معذرت می‌خوام / راننده BRT: خوب شد تاخیر کردیم وگرنه تمام مسافرین دچار کرونا می شدند ، من از نماینده مجلس تشکر میکنم!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/11/06 - 20:52
عجب فیلم سینمایی شده
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/11/06 - 18:48
وزیر بهداشت: شرمسار کادر درمان هستم، تجمع کنندگان اطراف ماشین نماینده مجلس را ردیابی و قرنطینه می‌کنیم!

وزیر ارتباطات: اینترنت سربازان راهوری که جلوی نمایندگان مجلس را بگیرند، رایگان می‌شود.

مجری شبکه افق: این ماجرا کار خود روحانیه تا بودجه 1400 رو اونطور که می‌خواد تصویب کنه!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/11/06 - 18:49
شبکه سوم سیما مستندی درباره حمله سناتورهای امریکایی به سربازان بی دفاع و نافرمان و به رگبار بستن سربازان صفر در پادگان‌های کالیفرنیا پخش کرد. در این مستند دختران سرباز نیز که به درخواست فرماندهان تن نداده‌اند از بدبختی‌های جنسی خود روایت کرده‌اند. این مستند با نام «زیبای امریکایی» ساخته روح الله شمقدری به سفارش علی فروغی تهیه شده است!
پاسخ + +1 -1 --
ناشناس 1399/11/07 - 08:22
البته بهتر است گفته شود سیلی
قانون نویس قانون شکن بر صورت مجری قانون وظیفه شناس .
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/11/07 - 10:17
اعتمادآنلاین
عنابستانی بدون پذیرش سیلی زدن به سرباز عذرخواهی کرد.

علی اصغر عنابستانی، نماینده مجلس،از مردم عذرخواهی و از این سرباز برای اجرای قانون تشکر کرد اما همزمان گفت که عصبانی شده بودم و این برای همه پیش می‌آید که وقتی توهین بشنوند، عصبانی می‌‌شوند.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/11/07 - 20:22
نماینده مردم سبزوار در مجلس ضمن تشکر از "عابد اکبری"، مأمور راهور پلیس، از مردم ایران عذرخواهی کرد و گفت: باید بیشتر به خودم مسلط می‌بودم.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/11/07 - 20:24
عنابستانی بالاخره به برخورد فیزیکی‌اش با سرباز راهور اقرار کرد.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/11/09 - 17:43
خبرگزاری تسنیم
نگاهی دوباره به ماجرای عنابستانی و سرباز راهور؛ تکذیب، تحریف ، تقدیر!

عنابستانی: مردم بدانند اگر بر اساس آنچه در رسانه‌ها آمده، عمل کرده بودم، در همان روز نخست پیش از رسیدن به منزل استعفا می‌دادم اما اکنون برای تمام کارهای کرده و نکرده عذرخواهی کرده و حلالیت می‌طلبم.
پاسخ + +1 -1 --
ناشناس 1399/11/10 - 07:38
در قانون ، انسان وقتی مجرم است که حقوق دیگران را نقض کند. در اخلاقیات ، او وقتی مقصر است که تنها به انجام این عمل فکر کند . امانوئل کانت
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/11/10 - 19:35
جان برادر به سخن حکیمانه
آلرژی داری ؟ چرا منفی دادی؟
پاسخ + 0 0 --
امامی 1399/11/11 - 07:11
اکثر کاربران خبرآنلاین بر این باور بودند که عذارخواهی کافی نبوده و باید از مجلس اخراج شود. مثلا، مجتبی نوشت:« چون صریحا نگفته که چک زده عذرخواهی قبول نیست(هنوز بر دروغگویی خود اصرار دارد) وباید مطابق قانون برخورد شود.»
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/11/11 - 07:12
آقای نماینده! صلاحیت نداری، باید استعفا بدهی /عذرخواهی عنابستانی کافی نیست، باید اخراج شود.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/11/12 - 09:08
رئیس هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس شورای اسلامی درباره پرونده برخورد نماینده مردم سبزوار با سرباز راهور گفت: راهور ناجا در دادستانی طرح شکایت کرده است.​
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/11/12 - 09:14
برنا نوشت:نماینده سبزوار در مجلس گفت: فضای رسانه‌ای تبدیل شده به عده‌ای شعبان بی‌مخ که از کاه کوه می‌سازند.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/11/12 - 09:17
خبر آنلاین
نماینده سبزوار در پاسخ به این سوال که فکر نمی کنید این توهین به فضای رسانه ای کشور، است، اظهار کرد: منظورم با عده ای است که در اجرای نجفی واقعیت را وارونه نشان دادند ولی در ماجرای عنابستانی بزرگنمایی کردند.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/11/12 - 15:25
نماینده مردم شاهین شهر، حاجی دلیگانی گفت :
تجربه یک شفافیت در هفته های اخیر نشان داد که چگونه راه بر سیلی های مدیران و کارمندان و ماموران بر اقشار مختلف مردم با شفافیت بسته می شود. ضمن تحسین نماینده ای که با عذرخواهی خود یک سیلی نفس اماره و سیلی دیگری به دشمنان نظام و مجلس زد به نیروی انتظامی هشدار می دهم که از عذرخواهی این نماینده عبرت بگیرد و اجازه ندهد مامورانش به هنگام اعمال قانون از چارچوب قانون تجاوز کنند.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/11/12 - 15:28
این نماینده مجلس عنوان کرد: برای نظام اسلامی، مردم و قانون فرقی نمی کند که یک نماینده یا یک پلیس از قانون تخلف کند، ناجا باید به خاطر ادبیات غیرقانونی مامورش همچون نماینده مجلس عذرخواهی کند و البته عذرخواهی بزرگتر باید به خاطر حرف های غیرقانونی آن مسئول ناجا باشد که می خواست مجرمین را دست شکسته ببیند همینجا لازم می دانم از خبرنگار ایرنا که نظرات انحرافی آن مسئول را شفاف کرد تشکر کنم.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/11/15 - 13:35
دلیگانی نماینده مجلس عنوان کرد: برای نظام اسلامی، مردم و قانون فرقی نمی کند که یک نماینده یا یک پلیس از قانون تخلف کند، ناجا باید به خاطر ادبیات غیرقانونی مامورش همچون نماینده مجلس عذرخواهی کند و البته عذرخواهی بزرگتر باید به خاطر حرف‌های غیرقانونی آن مسئول ناجا باشد که می‌خواست مجرمین را دست شکسته ببیند».
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/11/27 - 09:16
عصر ایران
می خواهند مردم فراموش کنند که یک نماینده از دناپلاس پیاده شد و به یک سرباز سیلی زد.
چرا هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان نظر خود را در مورد ماجرای نماینده سبزوار اعلام نمی‌کند؟ واقعاً بررسی این داستان، احتیاج به این همه زمان دارد؟ نکند خدای ناکرده به عمر مجلس یازدهم قد ندهد؟ قطعاً اگر این اتفاق برعکس افتاده بود و نماینده مجلس سیلی خورده بود، الان پارلمان تا ته ماجرا را در نمی‌آورد، آرام نمی‌گرفت.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/11/27 - 09:18
انتظار زیادی نیست. مردم دوست دارند بدانند بر سر یک نماینده مجلس که به‌صورت یک سرباز آن هم حین انجام وظیفه، سیلی زده است، چه می‌آید. اعتمادسازی مثل باران نیست که از آسمان ببارد و مردم متوجه آن شوند. اعتمادسازی با همین تصمیم‌ها ساخته می‌شود. وقتی مردم ببینند تخلفی انجام شده و بسرعت به آن رسیدگی می‌شود، خود به خود اعتماد می‌کنند.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/11/27 - 09:19
به نظر می‌رسد همه دست روی دست گذاشته‌اند تا فصل فراموشی از راه برسد و کم‌کم همه از یاد ببرند، روزی نماینده مجلسی از ماشین دناپلاسش پیاده شد و به صورت سرباز راهنمایی و رانندگی سیلی زد.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/11/29 - 09:52
سخنگوی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان:
عنابستانی حق شکایت از سرباز نیروی انتظامی را دارد/ اگر نیروی انتظامی مستند برای ما ارسال نکند به موضوع برخورد عنابستانی ورود نمی کنیم.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/11/29 - 09:54
راستای نظارت بر رفتار نمایندگان انجام دهیم باید مستندات داشته باشیم، چه موضوع دادگاه چه موضوعی که خود دادگاه بخواهد نسبت به ان ورود کند نیاز به مستندات دارد.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/11/29 - 09:55
او در پاسخ به این سوال که نیروی انتظامی مطرح کرده که مستندات لازم را برای مراجع قضایی ارسال کرده است، بیان کرد: قوه قضائیه هم اگر بخواهد به این موضوع ورود کند باید از ما استعلام بگیرد.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/11/29 - 09:59
اعتماد آنلاین
سیلی زدن نماینده مجلس بر صورت سرباز وظیفه ناجا اگرچه در کسری از زمان و به سرعت در فضای مجازی دست به دست و واکنش کاربران شبکه‌های اجتماعی را برانگیخت، بررسی پرونده تشکیل شده بر این اساس و اقدامات قضایی و قانونی با سرعتی اندک پیش می‌رود تا جایی که چندی پیش به نظر می‌رسید مشمول مرور زمان شده است. البته با اظهارات سخنگوی ناجا در نشست خبری روز دوشنبه و سخنگوی دستگاه قضا در نشست خبری روز سه‌شنبه مشخص شد که این پرونده در حال طی مراحل قانونی است. هر چند به نظر می‌رسد همکاران علی‌اصغر عنابستانی، نماینده‌ای که این غائله را رقم زد، ماجرای رفتار غیرقانونی همکارشان در قوه مقننه را برای رسیدگی فوری و فوتی چندان جدی نگرفته‌اند.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/12/03 - 09:10
پرونده نماینده ای که به سرباز سیلی زد جمع شد/مستندات کافی نداریم

ایران نوشت:عضو هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان اعلام کرد که به دلیل در اختیار نداشتن مستندات کافی درباره ماجرای سیلی زدن عنابستانی، نماینده سبزوار به سرباز راهور، نتیجه این پرونده پس از اعلام نظر دستگاه قضایی مشخص می‌شود.

به گزارش اقتصادنیوز ، محمد سرگزی به «انتخاب» گفت: در هیأت نظارت جلساتی پیرامون بررسی موضوع برگزارشد و از آقای عنابستانی نماینده سبزوار دعوت کردیم. علاوه بر این نیز طی نامه‌ای از مسئولان نیروی انتظامی درخواست کردیم تا هماهنگی‌ها لازم را برای حضور آن مأمور و سایر شاهدان حادثه را در هیأت فراهم کنند. همچنین از نیروی انتظامی درخواست شد فیلم کامل را در اختیار هیأت قرار دهند، اما تاکنون شاهدان و مأموران حاضر در صحنه و مسئولان دعوت شده، در جلسه هیأت حاضر نشدند.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/12/04 - 15:17
به گزارش خبرنگار انتظامی باشگاه خبرنگاران پویا؛ سردار مهدی حاجیان در گفت‌وگویی رادیویی درباره انتشار تصاویر سرقت و جرم در فضای مجازی، اظهار کرد: بر اساس قانون جرائم رایانه‌ای هرگونه نشر و انتشاری که منجر به حتک حرمت، تشویش اذهان عمومی یا القاء ناامنی شود، جرم است
معاون اجتماعی پلیس در پاسخ به این سؤال که چرا تصویر برخورد نماینده مجلس با سرباز راهور در فضای مجازی پخش شد و اینکه گفته می‌شود این تصاویر ظاهراً توسط مأموران پلیس گرفته شده بود، عنوان کرد: هنوز مشخص نشده که این فیلم توسط چه کسی منتشر شده، جرم روی داده در آن صحنه، باعث شد که مردم مجری قانون را ببینند که قانون را به نحو احسن اجرا کرده یعنی این ضعفی برای مجری قانون نیست.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

در شرايط كنوني حضور طلاب و روحانيون حوزه‌هاي علميه در مدارس چه مزيت‌هايي دارد؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور