صدای معلم

« منطق حکم می‌کند که آموزش و پرورش از به روز رسانی کارمندانش استقبال نماید و حتی مشوق‌هایی نیز برای ارتقاء کیفی فرهنگیان منظور نماید »

ادامه تحصیل معلمان؛ فرصت یا تهدید؟!

رضا قاسم‌ پور/ خبرنگار صدای معلم

ادامه تحصیل معلمان و اعمال مدرک تحصیلی فرهنگیان

 جمعی از معلمان در انصاف نیوز نوشته‌اند: «بعداز گذشت چندسال از پیگیری‌های مداوم فرهنگیان و نمایندگان محترم دوره‌های دهم و یازدهم مجلس شورای اسلامی مصوبه اعمال مدرک دوم به تصویب شورای نگهبان رسید و تبدیل به قانون شد. قانونی که متأسفانه در آن معلمان باسابقه‌ای که با مدرک دیپلم دانشسرا در سنوات گذشته در آموزش و پرورش استخدام شده‌اند به دست فراموشی سپرده شده‌اند. اعمال مدرک دوم باعث ایجاد تبعیض و دو دستگی در بین فرهنگیان شده است. معلمانی که سال‌ها در محروم‌ترین و صعب‌العبورترین مناطق کشور به تعلیم و تربیت دانش‌آموزان پرداخته‌اند در این طرح نادیده گرفته شده‌اند. گویا در وزارت آموزش و پرورش هیچ معلمی در سال‌های گذشته با مدرک دیپلم استخدام نشده است!»

دکتر ظفری از پیشکسوتان آموزش و پرورش می‌گوید: مجلس اخیرا مصوب کرد دو مدرک تحصیلی معلمان پس از استخدام، در احکام‌شان اعمال شود. در این صورت کسانی که با مدرک دیپلم دانشسرا استخدام شده‌اند دو مدرک آنها پس از استخدام می‌شود فوق دیپلم و لیسانس، لذا فوق لیسانس و دکترای آنها در احکام حقوقی و کارگزینی آنها اعمال نمی‌شود، و کسانی که با فوق دیپلم تربیت معلم استخدام شده‌اند مدرک لیسانس و فوق لیسانس آنها اعمال می‌شود و مدرک دکترای آنها اعمال نمی‌شود. اعمال دو مدرک برای این دو قشر معلمان قدیمی و باسابقه که سال‌ها در روستاهای دورافتاده خدمت کرده‌اند، تبعیض می‌باشد. پس بهترین شیوه تصویب اعمال بالاترین مدرک تحصیلی معلمان می‌باشد.

در مقابل احمد بیاتی فرد معلم خبرنگار کرجی معتقد است: "در اکثر کشورهای پیشرو در آموزش و پرورش مدرک تحصیلی معلمان کارشناسی است. مدرک دکترا و ارشد با کارشناسی در امر تدریس خیلی تفاوتی ندارند! علت اعمال مدرک تحصیلی قطعا تفاوت در کیفیت آموزش نیست! بهانه‌ای برای افزایش ناچیز دریافتی معلم است. این سیاست به بهبود آموزش و یادگیری کمک نخواهد کرد"

علی‌اصغر قدیانی از فرهنگیان استان قزوین منطقه‌ی آوج نیز معتقد است: "به هر حال قبل از سال ۹۴ برای هر کارمند از جمله معلمان هر مدرکی که می‌گرفتند، مرتبط یا غیر مرتبط در حکمشان اعمال می‌شد. الان معلم با وقت و هزینه‌ی خودش سطح علمی خود را بالا برده و مدرک مرتبط اخذ کرده ولی مدرکش اعمال‌ نمی‌شود. یا باید برای همه تا کارشناسی باشد یا اینکه تفاوتی نباشد و هر کس مدرکی اخذ کرد، اعمال شود. البته بنده هم مخالف اعمال مدرک‌های غیر مرتبط هستم. قانون باید برای همه یکسان اجرا شود"

 

یکشنبه, 05 بهمن 1399 16:11 خوانده شده: 932 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +4 -18 --
مدنی 1399/11/05 - 19:28
منطق حکم می کند برادران قاسم پور شهوت پست را در خودشان اندکی کنترل کنند وبه هر در ودیوار خودشان را نکوبند تا بیچاره معاون اداره کل مجبور به گریه از دست اینها نشود ،پلیس فتا و.... هم از دست این اجانب به ستوه آمده است،چشم حریص پست پرست را خاک ریا پر خواهد کرد.
پاسخ + 0 0 --
رضا قاسم پور 1399/11/05 - 21:32
سلام
مطلب درخوری بود
ممنون از اظهار فضل تون
پاسخ + 0 0 --
احمد 1399/11/20 - 11:16
دوست عزیز می دانم منظور شما چیست، چون کدرک شما اعمال شده با این حرفها می خواهی در روند احقاق حق دیگران اخلال کنی
پاسخ + 0 0 --
بهروز 1399/11/20 - 11:31
در کشور ما مدرک لیسانس برای تدریس یعنی هیچ تازه در مقطع ارشد متوجه عمق مطالب می شویم، بنده خودم از وقتی که تحصیل در مقطع ارشد را شروع کردم متوجه خیلی چیزها شدم که درست تدریس نکرده بودم، کارشناسی ارشد در تدریس خیلی موثر بود، شاید در کشورهای دیگه کارشناسی برای تدریس کافی باشه ولی کیفیت آموزش در کشورهای مختلف متفاوته یه بار در تلویزیون نشان می داد دانش آموز ششم از معلم مطالبی می پرسید که به جرات می توانم بگویم کمتر معلمی در ایران می توانست به سوالات او جواب دهد.
پاسخ + +16 0 --
عارف 1399/11/09 - 14:21
با سلام و احترام
واقعا این امر یک تبعیض ناروا برای فوق دیپلم ها و دانشسرایی های تربیت معلم است.
از مسئولین ذیربط تقاضا داریم فکری برای نیروهای فوق دیپلم و دانشسرایی هم بکنند.
پاسخ + +17 0 --
علی نیا 1399/11/09 - 14:38
قبلا که آقای الهیار ترکمن معاون پشتیبانی نامه ای به سازمان مدیریت زده بود و از قرار گرفتن مدرک لیسانس برای همه معلمان دفاع کرده بود و اظهار کرده بود کسانی فوق دیپلم داشته باشند لیسانس لحاظ شود. حتی در بخشنامه ارسالی بهمن ۹۹، اسمی از فوق دیپلم برده نشده و در بخش اعمال مدرک دوم به صراحت فقط ارتقای مدارک دوم فرهنگیان از (زیر دیپلم به دیپلم و فوق دیپلم )و (دیپلم به فوق دیپلم و لیسانس)، (لیسانس به فوق لیسانس و دکترا)و (فوق لیسانس به دکترا) نام برده شده و از ظاهر امر برمی آید مدرک فوق دیپلم ها، به عنوان لیسانس حساب می شوند. چون بالاترین مدرک دانشگاهی آموزش و پرورش در تربیت معلم سابق ، فوق دیپلم بوده و چون کف استخدام لیسانس ،بنابراین فوق دیپلم ها هم لیسانس در نظر گرفته می شوند. به هرحال باید به طور شفاف رفع ابهام شود . و به شکل اساسی تبعیض ها از این مصوبه اعمال مدرک دوم فرهنگیان برطرف شود.
پاسخ + +16 0 --
فرهنگی 1399/11/09 - 14:43
حق فرهنگیان فوق دیپلم نباید تضییع شود. تا سال ۹۴همه همدوره های ما مدرک دکترایشان اعمال شده،الآن منع ایجاد کردند و مشکل همه فرهنگیان حل شدبجز فوق دیپلم ها . که این انصاف نیست.
باید کاری کرد که مشکل این گروه هم حل شود.
پاسخ + +15 0 --
عارف 1399/11/09 - 14:57
از سایت صدای معلم انتظار داریم این موضوع رو به صورت مستقل و در قالب یک مطلب اصلی در صفحه نخست به عنوان مطالبه بخش عظیمی از فرهنگیان زحمت کش مطرح کنه تا شاید مسئولین پاسخگو باشید در برابر این تبعیض آشکار. آخه منطقی نیست مشکل همه گروه ها حل بشه جز ورودی ها با مدرک فوق دیپلم. باید برای این گروه هم فکری اساسی بشه.
با تشکر از شما
پاسخ + +16 -1 --
عارف 1399/11/09 - 14:57
از سایت صدای معلم انتظار داریم این موضوع رو به صورت مستقل و در قالب یک مطلب اصلی در صفحه نخست به عنوان مطالبه بخش عظیمی از فرهنگیان زحمت کش مطرح کنه تا شاید مسئولین پاسخگو باشید در برابر این تبعیض آشکار. آخه منطقی نیست مشکل همه گروه ها حل بشه جز ورودی ها با مدرک فوق دیپلم. باید برای این گروه هم فکری اساسی بشه.
با تشکر از شما
پاسخ + 0 0 --
صدای معلم 1399/11/09 - 15:24
آقا / خانم عارف

سلام

در این مورد پیش تر ، زیاد نوشته شده و تکرار شده است .

اگر واقعا اراده ای برای حل مساله دارید ، شما و سایر دوستان نامه ای با مشخصات ( نام و امضا ) به صورت جمعی برای صدای معلم ارسال فرمایند .

پایدار باشید .
پاسخ + +17 0 --
رسا 1399/11/09 - 15:06
آقای قاسم پور عزیز
اولا از شما متشکریم
ثانیا از شما استدعا داریم ، در صورت امکان بیشتر از این هم تا رفع اساسی این مشکل، پیگیر قضیه باشین تا عمری دعاگوی شما باشیم .
ما دستمون از همه جا کوتاهه، امیدواریم اقدامی عاجل برای این اجحاف و تبعیض آشکار به عمل بیاد.
پاسخ + 0 0 --
عارف 1399/11/09 - 18:11
از لطف و عنایت مسئولین سایت صدای معلم سپاسگزاریم.
به یاری خدا در جهت احقاق حق اقدام می کنیم.
پاسخ + 0 0 --
رضا قاسم پور 1399/11/10 - 01:14
سلام بر همه
درود بر شما همکار ارجمند
به چشم پیگیری مشکلات همکاران وظیفه و تکلیف ماست
در این خصوص صدای معلم یکه تاز حرکتهای حق طلبانه است
پاسخ + +17 0 --
مموسی 1399/11/10 - 11:17
بسیاری از معلمان ژحمت کش که با مدرک دیپلم استخدام ودر شرایطی که کمبود نیرو بوده هر دونوبت ودر روستاها ودرسهای مختلف تدریس کرده اند وبا هزاران مشقت وعلاقه ای که به معلمی داشته اند فوق لیسانس گرفته اند والان برای انها لحاظ نمی شود ودر تمام دوره های،ضمن خدمت آموزش دیده اند ومتاسفانه در این مصوبه نادیده گرفته شده اند وحق انها ضایع شده است
پاسخ + 0 0 --
معلم مظلوم 1399/11/20 - 12:54
جناب قاسم پور
به خدا برای مدرک کارشناسی ارشد خیلی زحمت کشیده‌ام بنده در یک دانشگاه دولتی تحصیل نموده ام با سختگیری های استادان شبانه روز درس خوانده ام تا این که توانسته ام مدرک تحصیلی بگیرم، به خدا انصاف نیست مدارکی که چند ساله داره در خانه خاک می خوره اعمال نشه، با این روحیه چطور می توانیم روحیه بخش دانش آموزان باشیم، لطفا کاری بکنید، متشکرم
پاسخ + +16 0 --
مرادی 1399/11/10 - 11:22
در استانها ومناطق محروم معلمان زیادی وجود دارد که با مدرک دیپلم استخدام شده اند والان موفق به مدرک فوق لیسانس هستند شده اند ولی مصوبه اخیر مجلس نتوانست حق انها را احیا کند وباعث تبعیض شده است.
پاسخ + 0 0 --
حسین 1399/11/20 - 11:14
جالب اینجاست که در بخشنامه صادره از وزارت آموزش و پرورش نوشته معلم های دیپلم و نیروهای خدماتی تا لیسانس می توانند ادامه دهند، هر عاقلی می دونه که اصول اساسی در هر رشته ای در کارشناسی ارشد آموزش داده میشه.
پاسخ + 0 0 --
کریمی 1399/11/20 - 11:48
مجلس با مصوبه ناپخته خود باعث این تبعیض شد، بسیاری از نمایندگان محترم انتظار داریم که این مصوبه ناعادلانه را اصلاح نمایند، درست نیست ما که سه ساله منتظر اعمال مدرک هستیم باز هم در انتظار بمانیم، هر انسانی باید نتیجه زحمات خود را ببیند چطور از ما انتظار دارند با این روحیه تدریس کنیم.
پاسخ + +15 0 --
امیدوار 1399/11/11 - 22:30
تشکر از نویسنده مطلب
تشکر از مدیر صدای معلم
برای همراهی با معلمان خدوم
ایشالله احقاق حق بشه برای ادامه تحصیل معلمان و اعمال مدرک همه فرهنگیان به صورت عادلانه
پاسخ + +18 0 --
بیطرف 1399/11/12 - 17:15
نمی دونم چه بلائی بود این دولت از چند سال اخیر سر کارمندان در آورد که ادامه تحصیل رو با امضای نوبخت سهمیه ای کرد. خدا ازشون نگذره . من چند سال از خرج خانواده بریدم خرج دانشگاه و ادامه تحصیل کردم، حالا میگن کوپن ادامه تحصیل نداری.گذشته ها گذشته از زیر دستمون در رفتن ولی شماها نباید درس بخونین و اگر هم بخونین در حکم اعمال نمیشه . خداوند در دنیا و آخرت از بانی سهمیه بندی ادامه تحصیل نگذره.
خدایا ما بگذریم تو نگذر که تنها پناه ما تویی!
کی باورش میشد آقای دکتر نوبخت ، بتونه مصوبه ای رو تصویب کنه که درس خوندن رو سهمیه ای کنه !
اگر شهامت داشته باشن، لغو میکنن توی چند ماه پایانی دولت این مصوبه رو نه تنها برای معلم بلکه برای هر کارمندی!
پاسخ + +17 0 --
نوری 1399/11/12 - 18:19
دولت کار اشتباهشو اگر جبران کنه دعاگوی اون خواهیم بود.چون ما به دیوان عدالت اداری هم شکایت کردیم ،چون مصوبه دولت بود ، اونا فقط شرایط اجرا رو بررسی می کنن و شکایت رو رد کردند. نه مجلس کار داشت نه هیچ جایی دیگه فقط کار آقای نوبخت معاون رئیس جمهور روحانی بود که این بلا رو سر کارمندان آوردند و اگر محدودیت ها رو بخوان لغو کنن هیچ کسی نمی تونه مالشونو بگیره. چون منع قانونی نداره!
حقیقت توپ توی زمین دولته و این کار از اول اشتباه بود و می تونند، لحظه ای لغوش کنن و اعمال مدرک رو منوط کنن به نیاز دستگاه !
از مسئولین دولت عاجزانه می خوایم ، شهامت به خرج داده و از این اجحاف در حق کارمند جلوگیری کنن تا عمری دعاگوی اونا باشیم.
پاسخ + +11 0 --
یک معلم ناامید 1399/11/18 - 20:19
سلام. بخشنامه بسیار ناعادلانه ای بود.مدرک اول و دوم معنا ندارد. با کلا اعمال نشود یا برای همه تا سطح مشخصی اعمال بشود. حق معلم دیپلمه ای که از دانشگاه تهران با رتبه اول دکتری گرفته است این برخورد نیست. همه چیز این مملکت طبقاتی بود الان اعمال مدرک هم طبقاتی شد.
پاسخ + +12 0 --
علی 1399/11/20 - 11:11
چند سال پیش وقتی گفتند که معلمان باسابقه نمی توانند خودشان را با سیستم جدید هماهنگ نمایند، برای هماهنگ کردن تجربه و علم رفتیم و ادامه تحصیل دادیم، ولی مسئولان محترم به جای تشکر و قدردانی الآن با پیش کشیدن لفظ اول، دوم مانع اعمال مدرک ما شده اند، نمی دانم چرا ما که چند سال پیش فارغ التحصیل شده ایم همچنان باید منتظر اعمال مدرک باشیم ولی کسی که تازه فارغ التحصیل شده مدرکش اعمال بشه، کدام قانون اینگونه رای صادر می کنه کدام عدالت و انصاف اینچنین تصمیم ناپخته ای را می پذیره، آخه انصاف است چند سال با فوق لیسانس تدریس کنیم و مزایای لیسانس بگیریم؟
پاسخ + +11 0 --
فریبا 1399/11/20 - 12:00
#یک_جرعه_کتاب

همه ما نابینائیم، هر کداممان به نوعی
آدم های خسیس نابینا هستند چون فقط طلا را می بینند،
آدم های ولخرج نابینا هستند چون امروزشان را می بینند، آدمهای کلاهبردار نابینا هستند، چون خدا را نمی بینند،
آدم های شرافتمند نابینا هستند، چون کلاهبردارها را نمی بینند، خود من هم نابینا هستم چون حرف می زنم اما نمی بینم که شما گوش هایی شنوا ندارید.


نماینده مجلسی که چنین پیشنهادی داده به نوعی نابینا بوده در مورد عده ای که شاید زحمت بیشتری کشیده اند در گذشته شاید یکی از نزدیکانشان با مدرک دوم مشکلش حل می شد خدا می داند
پاسخ + +12 0 --
رشیدی 1399/11/20 - 17:37
بنده با فوق دیپلم استخدام شدم و لیسانس را اعمال و سال ۹۳ هم ارشدم را اعمال کردند و ۹۹ دکترای تخصصی گرفتم که شامل اعمال دیگه نمیشه. اما در جریان‌کار و اموزش ایا بر اساس همون لیسانس ۲۰ سال پیش تدریس و کارایی دارم یا دکترای تخصصی. مناسفانه عدم اعمال مدرک سوم که علنا اعمال شده اما اسما نه فقط نیاز به تایب ۳ کلمه داره نه بار مالی داره نه هزینه جانبی. چون قبلا یه مدرک بالاتر برای رزمندگان بدون ذکر عنوان اعمال کرده اند و بنده حفیر هم جزو انها قرار گرفته ام. کاش زحمات ۴ سال تحصیل در شرایط سخت دکترای تخصصی را می پذیرفتند.
پاسخ + +12 0 --
عارف 1399/11/21 - 09:52
بنده سه سال قبل مدرك گرفتم بابخشنامه جديد به خاطر لفظ بي تدبيرانه دوم اعمال نشده، مي خواستم بودنم اين عادلانه است كه همكار محترمي كه تازه دفاع نموده مدركش اعمال بشه ولي مدرك ما كه سال97 دفاع كرده ايم اعمال نشه اون هم به خاطر يك كلمه (لفظ دوم)
پاسخ + 0 0 --
حسین 1399/11/21 - 10:26
من هم مثل شما 5 سال پیش که قبول شدم چون بعد را قبولی متوجه بخشنامه شدم ادامه دادم و در مهر 97 دفاع کردم متاسفانه همکاری که از یک موسسه غیر انتفاعی سه سال بعد از من مدرک گرفته مدرکش اعمال شده ولی من مونده ام
پاسخ + 0 0 --
معلم مظلوم 1399/11/23 - 10:35
سال 95 بیست میلیون دادم برای این قدرنشناس ها کارشناسی ارشد خوندم، ای کاش به جای این کارها این پول را می دادم بیست تا سکه می خریدم ، الآن سیصد میلیون می فروختم سودش بیش از تمام حقوقی می شد که اینها با منت به ما می دهند، به خدا قسم از درس و تحصیل نفرت پیدا کرده ام، برای اینها بی سواد، دلال دلار، دلال ارز، لازمه اینها سواد را میخوان چکار؟ ناانصافهای عوضی به جای این که کسانی را که سه سال پیش مدرک گرفته اند در اولویت قرار بدند، مدرک کسانی که تازه فارغ التحصیل شده اند را اعمال کردند ما موندیم.
پاسخ + +16 0 --
رضا 1399/11/22 - 08:10
کاری که مصوبه اعمال مدرک دوم با فرهنگیان کرد تبعیضی آشکار بین معلمان بود.

همکارانی که از سال 95 منتظر اعمال مدرک بودند مدرکشون اعمال نشد!!!
ولی همکارانی که با یقین به عدم اعمال مدرک، ادامه تحصیل داده بودند و تازه فارغ التحصیل شده بودند مدرکشان اعمال شد.
به نظر شما این ناعادلانه نیست؟
ما علم به عدم اعمال مدرک داشتیم ولی آنها یقین داشتند چون عدم اعمال مدرک ما را می دیدند!!
پاسخ + +15 0 --
ناهید 1399/11/24 - 14:44
اعمال نشدن مدرک تحصیلی فرهنگیان و جلوگیری از ادامه تحصیل آنها کاملا مغایر با گام دوم انقلاب که در آن توجه خاصی به فرهنگ شده، می باشد
پاسخ + +12 0 --
اعمال مدرک فوق دیپلم 1399/11/28 - 01:50
با سلام
به نظرم دولت فعلی باید این ممنوعیت برای ادامه تحصیل کارمندان را وضع کرده ، تا دیر نشده همین دولت باید ممنوعیت ادامه تحصیل و اعمال مدرک تحصیلی را برای کارمندان دولت لغو کند و اعمال مدرک را منوط به نیاز دستگاه اجرایی به رشته مورد نظر نمایند . اگر همه کارمندانی که از این ناحیه مورد تبعیض و ظلم قرار گرفته اند پیگیری کنند، این مصوبه بدعت گرایانه که در دولت فعلی توسط آقای نوبخت طراحی شده است، لغو می شود . چون توجیه منطقی ندارد کسی از وقت خودش و با هزینه شخصی و هزاران مرارت در شرایط دشوار و طاقت فرسای فعلی ادامه تحصیل دهد، اما آن را در حکمش اعمال نکنن. آقای حاجی بابایی و بقیه نمایندگان مجلس در طراحی و تصویب اعمال مدرک اول و دوم و تبعیض قائل شدن برای اعمال مدرک فوق دیپلم های معلم کوتاهی داشته اند و باید آن را جبران کنند.
پاسخ + +11 0 --
معلم 1399/11/28 - 21:23
واقعا تشکر می کنیم . درد دل و مشکل معلمان از یاد رفته و نورچشمی آموزش و پرورش را ذکر کردید. فوق دیپلم ها تا سال ۱۳۹۱تنها فارغ التحصیلان تربیت معلم بودند و بار اصلی معلمی بعد از انقلاب در سخت ترین شرایط روز دوش این عزیزان بوده و نباید اگر مدارکی گرفته اند، جیره بندی کرد و به آنها بگویند مدرک دکترای شما اعمال نمی شود. مشکل همه معلمان حل شود و فقط فوق دیپلم ها مدرک تحصیلی که با خون دل گرفتند بی اثر شود. نباید این گروه پیشتاز که بالاترین مدرک دانشگاهی آنروز در آموزش و پرورش را اخذ کرده اند مورد بی مهری قرار گیرند. اگر لیسانس بود و این گروه نمی رفتند مدرک لیسانس بگیرند حق دارید، ولی اگر بالاترین مدرک تربیت معلم تا سال ۹۱ فوق دیپلم بوده چه گناهی داشته اند که باید مدرکشان را نپذیرند.
جلوی این تبعیض آشکار را بگیرید لطفا. ممنون
پاسخ + +11 0 --
فاطمه 1399/11/30 - 13:55
منم فارغ‌التحصیل تربیت معلم هست و الان هم دانشجوی دکتری و همیشه هم شاگرد اول بوده ام. اما حقوق لیسانس دریافت میکنم. .... که این بخشنامه را نوشتند.
پاسخ + +13 0 --
فاطمه 1399/11/30 - 14:00
منم فارغ‌التحصیل تربیت معلم و سال 97 فوق لیسانس گرفتم و الان هم دانشجوی دکتری هستم. گناه ما چیه که هنوز حقوق با لیسانس میگیریم. کسانی که این بخشنامه را نوشتند چه منطق و انصافی داشتند ؟
تربیت معلم که جایگاه دانشگاه فرهنگییان امروز را داشت و بالاترین مدرک استخدامی در آموزش و پرورش بود. خدا کسانی که این بخشنامه را نوشتند نبخشد
پاسخ + +13 0 --
بهاری 1399/11/30 - 18:55
تا دیر نشده باید جلوی کوپنی کردن ادامه تحصیل کارمندان دولت گرفته شود. خدا به این دولت خیر!!!دهد
دولت دهم و یازدهم خودش این معضل را درست کرد و قبل از آن سابقه نداشت که مدرک تحصیلی کار کنان را سهمیه بندی کنند‌. آقای نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه این بلا را سر کارمندان به ویژه فرهنگیان آورد. خودشان هم باید در این چند ماه باقیمانده برای اینکه به نفرین ما مظلومین گرفتار نشوند مصوبه محدودیت برای اعمال مدرک را برای کلیه کارمندان لغو کنند. برای معلمین هم خواستند کار خوبی انجام دهند بدتر شد. فوق دیپلم های فارغ التحصیل تربیت معلم تا سال ۹۱ چه گناهی کرده اند. لطفا یا برای کل کارمندان لغو کنند این محدودیت را یا برای آموزش و پرورش به جای اعمال مدرک دوم، بیشتر از یک مدرک تا هر تعداد مدرک بالاتر را به شرط نیاز دستگاه و مرتبط بودن مدرک اعمال کنند.
از صدای معلم هم صمیمانه متشکریم.
پاسخ + +8 0 --
محمدی 1399/12/02 - 05:59
تشکر از پیگیری های صدای معلم.
با سلام و ادب
لطفا به طور کلی مدارک تحصیلی را به شرط موافقت و نیاز دستگاه و مرتبط بودن برای همه پرسنل مجاز کنید . مدرک اول ، مدرک دوم ، زوج و فرد را لغو کنید.
ممنون و سپاس
پاسخ + +10 0 --
معلم بیچاره 1399/12/03 - 20:23
ظالمان آموزشی باید هرچه زودتر محدودیت اعمال مدرک را بردارند این همه تبعیض و بی عدالتی کافیست، معنی نداره کسی که معلم را از تحصیل و بروز رسانی اطلاعات محروم کنیم، به جای تشکر و قدردانی از معلم و راهنمایی معلم برای ادامه تحصیل در دانشگاه بهتر جلو ادامه تحصیل معلم را می گیرید، واقعا جای بسی تاسف است.
پاسخ + +9 0 --
رستگار 1399/12/04 - 08:04
به نظر من این قضیه یک تهدید جدی است که می توان آن را به فرصت تبدیل کرد.
الآن یک تبعیض است سهمیه بندی ادامه تحصیل
و لغو محدودیت ها می تواند به رفاه معلم و ارتقاء جایگاه معلم کمک کند و از تهدید، یک فرصت بسازد.
پاسخ + +8 0 --
تربیت معلمی سابق! 1399/12/04 - 18:06
باید مسائل و مشکلات فرهنگیان قدیمی و پیشکسوت مثل فارغ التحصیلای تربیت معلم و دانشسرایی را طوری می دیدند که با خاطره خوبی به استقبال بازنشستگی بریم. این تبعیض آشکار باید رفع بشه . خواسته ما اعمال آخرین مدرک برای همه معلمان است.
پاسخ + +8 0 --
تربیت معلمی سابق! 1399/12/04 - 18:09
قطعا اگر عدالت در بخشنامه اعمال مدارک تحصیلی فرهنگیان محقق نگردد، به عنوان یک تهدید تلقی می شود. حقوق عموم معلمین باید یکسان دیده شود.
پاسخ + +10 0 --
ناشناس 1399/12/04 - 18:25
سرور گرامی جناب آقای رضا قاسم پور
از اینکه بانی خیر شدید و حرف دل گروهی از معلمان فراموش شده را به بهترین نحو انتقال دادید و عامل ایجاد موج مطالبه گری در این سایت و جاهای دیگر شدید، بسیار متشکریم.
خدا به شما جزای خیر بدهد ان شاءالله
پاسخ + +7 0 --
ناصر 1399/12/06 - 12:35
زمانی که ما در روستاهای دور افتاده خدمت می کردیم و برای رسیدن به محل خدمت کیلومترها جاده های خاکی را در سرمای سوزناک زمستان می پیمودیم، ما را با چندرقازی حقوقی که می گرفتیم ایثارگر یاد می کردند و تشویق می نمودند.
هم اکنون که با سواد خودمان در دانشگاه سراسری قبول شده ایم و مدرک گرفته ایم اعمال نمی کنند، نمی دانم این چه نوع عدالتی هست که مدرک ما که سه ساله صبر کرده ایم نباید اعمال بشه، ولی مدرک کسی که تازه فارغ التحصیل شده باید اعمال بشه!
کسانی که این مصوبه را تایید کرده اند باید دقت می کردند که بیشترشان نان معلمانی را می خورند که مصوبه شان بر علیه آن معلمان بوده، از قدیم گفته اند که همیشه از کسی می خوری که خوبی کرده ای!
پاسخ + +7 0 --
معلم متوسطه دوم 1399/12/07 - 18:26
این بحث ادامه تحصیل وقتی با وقت آزاد معلمان و هزینه شخصی است، باید آن را تشویق کرد نه در مسیر آن مانع تراشی صورت گیرد چون نتیجه ادامه تحصیل و افزایش آگاهی معلمان به نظام تعلیم و تربیت و جامعه برمی گردد.
پاسخ + +6 0 --
پیام 1399/12/08 - 15:52
منع ادامه تحصیل برای فرهنگیان ، به هیچ عنوان پذیرفته نیست.
پاسخ + +3 0 --
پیمان 1399/12/08 - 16:55
آموزش و پرورش اثربخش و کارآمد به مقوله ادامه تحصیل معلمان به چشم یک فرصت مطلوب برای رشد همه جانبه فراگیران و اعتلای فرایند یاددهی و یادگیری می نگرد و آنرا محدود نمی کند.
پاسخ + +4 0 --
علی نیا 1399/12/08 - 18:43
در بخشنامه اعمال مدرک دوم فرهنگیان متاسفانه بحث ادامه تحصیل معلمان به جای آنکه تشویق شود و روی آن سرمایه گذاری شود ، به عنوان یک تهدید تلقی می شود تا یک فرصت و تا این نگرش و طرز تلقی تغییر نکند در مقام عمل ، ادامه تحصیل برای آموزش و پرورش متاسفانه بیشتر تهدید است تا فرصت . در صورتیکه دانشجویی برای همه به ویژه معلمان فرصتی عالی و استثنایی است و باید قدر شناخته شود.
پاسخ + +1 0 --
علي 1399/12/10 - 10:17
د، حق ایاب و ذهاب، پاداش یک ماه حقوق سالیانه، وام بانکی، زمین و هزاران مزایای دیگر می گیرند. ولی ما معلم ها غافل از یکی؛ تبعیض ها را سالهاست تحمل می کنیم ولی تبعیض بین خود همکاران غیر قابل تحمل است، اینها باید بفهمند که بهم ریختن آرامش معلم یعنی بهم ریختن ناخودآگاه آرامش دانش آموزان، اینها باید بفهمند و متوجه باشند جلوگیری از ادامه تحصیل معلمان یعنی جلوگیری از بروز شدن علم آموزی و این به معنی ضربه زدن مستقیم به دانش آموزان است

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

در شرايط كنوني حضور طلاب و روحانيون حوزه‌هاي علميه در مدارس چه مزيت‌هايي دارد؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور