صدای معلم

« زنان هم به جمع مدیران فاسد پیوستند ! محور فساد و دستگیری ، خود گواه بی خاصیت شدن فرهنگ در جامعه ماست. اگر شاهرگ فرهنگ در جامعه ما غالب بود و غنای فرهنگ ایرانی ، فقط یک شهره و آوازه وَهم برانگیز نبود ، تک سببی دلیل دستگیری مدیران ارشد در این جامعه هم رخ نمی داد ، یعنی فساد مالی »

چرا " جامعه ایرانی " نسبت به جرایم و فساد مالی مدیران و مقامات ، " بی تفاوت " است ؟!

مینو امامی/ دبیر بازنشسته

چرا جامعه ایرانی نسبت به جرایم و فساد مالی مدیران و مقامات  بی تفاوت است و نقش فرهنگ در این میان چیست

خبر بازداشت و دستگیری 7 تن از مدیران ارشد کشور در سازمان های مختلف و در عرض یک هفته ، از دو بابت بهت انگیز است. اول دستگیری تعداد 7 مدیر مجرم اقتصادی در طی یک هفته . دوم وجود دو زن از مدیران ارشد در بین آنها. بالاخره فساد اقتصادی زنان مدیر را نیز دامن گیر خود کرد و اما تیتر خبرها :

* به گزارش خبرگزاری مهر مدیر فرودگاه آبادان " پروانه سهرابی " به دلیل اتهامات مالی بازداشت شد.

چرا جامعه ایرانی نسبت به جرایم و فساد مالی مدیران و مقامات  بی تفاوت است و نقش فرهنگ در این میان چیست

* به گزارش ایلنا شهردار ارومیه " محمد حضرت پور " به اتهام مالی دستگیر شد. انتقال شهردار به تهران برای ارائه توضیحات . دو عضو شورای شهر ارومیه از دستگیری شهردار ارو‌میه خبر دادند. از چندی پیش دستگیری‌ها در شهرداری ارومیه در حال انجام است و اخیراً شهردار منطقه و چند تن از معاونان و کارشناسان شهرداری دستگیر شده‌اند.

چرا جامعه ایرانی نسبت به جرایم و فساد مالی مدیران و مقامات  بی تفاوت است و نقش فرهنگ در این میان چیست

* به گزارش فارس ، شهردار منطقه 2 " حسن رحمانی " و منطقه 8 " مهناز استقامتی " از شهرداری تهران دستگیر شدند.

چرا جامعه ایرانی نسبت به جرایم و فساد مالی مدیران و مقامات  بی تفاوت است و نقش فرهنگ در این میان چیست

* به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس ، " دشتی " که در ۱۷ سال اخیر مدیر عامل شرکت پتروشیمی رازی است و رسانه‌ها ، کارکنان ، کارگران و حتی سهامداران این شرکت بارها از عملکرد او انتقاد کرده‌ بودند اما با حمایت سهامدار ترک نزدیک به دو دهه بر صندلی مدیریت تکیه کرده بود. وی نتوانسته است وثیقه لازم برای آزادی خود را تأمین کند و به همین دلیل همچنان در بازداشت به سر می برد. گفته می‌شود تخلف مالی و فروش برخی محصولات پتروشیمی رازی خارج از ضوابط و قوانین از جمله اتهام‌های مدیر عامل بازداشتی این شرکت است.

چرا جامعه ایرانی نسبت به جرایم و فساد مالی مدیران و مقامات  بی تفاوت است و نقش فرهنگ در این میان چیست

خاصیت خبر برانگیختگی دریافت کننده خبر هست. وقتی رسانه ها این خاصیت خود را از دست می دهند حواس مان باشد که اتفاق ناگواری برای ارزش ها ، هنجارها ، باورها ، اعتقادات و قانون و فرهنگ ما در جامعه می افتد.
زیاد شدن یک نوع خبر و یا عادی شدن برخی از خبرها در جامعه ما ، واکنش طبیعی مردم را خنثی نموده است. روزگاری در همین مملکت ، یا از این خبرها نمی شنیدیم چون افشایی در کار نبود و یا اگر هم خبر دستگیری یک مدیر و یا مسئول ارشد در رسانه ها پخش می شد ، آحاد جامعه آن را باور نمی کرد و با خود می اندیشید چطور ممکن است؟ چون هر چه بگندد نمک می زنند اما در جامعه ما خود نمک می گندد لذا دیگر عکس العمل های مردم هم طبیعی نیست. نخستین نهاد جامعه پذیری کودکان یعنی خانواده در نسبت به اجرای کارکرد اصلی و زیربنایی خود ناتوان و کم اثر گردیده است

اما سئوالی که به ذهن ما باید برسد این است که چرا این دستگیری ها هرگز به دلیل برخورد ناشایست با ارباب رجوع ، یا ظلم و اهانت به زیردستان و یا ارباب و رجوع , پارتی بازی و انتصاب خویشاوندان با نام فامیلی واحد و یا متفاوت اما با درجاتی سببی یا نسبی از نزدیکان ، یا نقض قانون ، یا عدم همکاری با مدیران هم تراز از دیگر سازمانها و یکّه تازی او ، یا محرز شدن خلاف مدیر هنگام انتصاب خود ، جعل مدرک تحصیلی مدیران ، نوشته شدن تز پایان نامه آنان با فشار نرم بر برخی از اساتید دانشگاه ، ادامه تحصیل معمایی مدیران بدون حضور فیزیکی
در کلاس های دانشگاهی و.... انجام نمی گیرد ؟

این که تمامی دستگیری های مدیران ریز و درشت کشور ، حولِ محور فساد مالی اعم از رشوت و اختلاس و یا خیانت در امانت ثروت ملی است، چرا ما را شگفت زده نمی سازد ؟ چرا امروز دیگر کسی چنین اخباری را دهن به دهن به دیگران منتقل نمی سازد ؟ این اطمینان به دلیل دسترسی کثیری از جمعیت به رسانه مجازی است و یا ناشی از عادی شدن خبر و بی اعتنایی و بی تفاوتی ما نسبت به آنهاست ؟

محور فساد و دستگیری ، خود گواه بی خاصیت شدن فرهنگ در جامعه ماست. اگر شاهرگ فرهنگ در جامعه ما غالب بود و غنای فرهنگ ایرانی ، فقط یک شهره و آوازه وَهم برانگیز نبود ، تک سببی دلیل دستگیری مدیران ارشد در این جامعه هم رخ نمی داد ، یعنی فساد مالی.

چرا جامعه ایرانی نسبت به جرایم و فساد مالی مدیران و مقامات  بی تفاوت است و نقش فرهنگ در این میان چیست

شاید تنها واحدی که دستگیری در آن بنا به دلایل فساد مالی نیست ، مدارس است ، تنبیه دانش آموزان و یا تجاوز به آنان از عمده دلایل دستگیری مدیر و معاون و معلم در مدارس ماست. به این نیز باید از دریچه ای دیگر اندیشید. یعنی اگر مدیران مدارس ما به منبع مالی جهت دست یازیدن ، دسترسی داشتند با چنین اتهاماتی ، دستگیر می شدند؟ یا چرا فساد جنسی و یا تنبیه کودکان که به ما امانت سپرده شده اند ، در مدارس ما رخ می دهد؟ البته در دیگر کشورها به خصوص کشور آمریکا نیز ، این دو جرم اتفاق می افتد ، اما باید اندیشید کجای مسیر را اشتباهی طی کرده ایم و یا می کنیم که چنین رخدادهایی در مدارس ما روی می دهد؟ وجدان جمعی مردم ایران ، تضعیف شده است و احتمالا به همین دلیل شاهد ایجاد ، تربیت ، تقویت و انگیزش خرد جمعی در جامعه خود نیستیم

عوامل مختلفى در بروز جرم مى تواند تأثیرگذار باشد که تعداد یا میزان اهمیت هر یک از این عوامل در جوامع گوناگون به دلیل وجود تفاوت هاى فرهنگى ، اقتصادى و سیاسى متفاوت است. این عوامل را می توان به عوامل فردى ، روانى و اجتماعى تقسیم کرد.

از دیدگاه جامعه شناختى دورکیم جامعه شناس فرانسوى ، " جرم تا حدى یک پدیده طبیعى براى تمام جوامع است ، در تمام زمان ها وجود داشته و از فرهنگ و تمدن هر جامعه ناشى مى شود. وى در تعریف جرم مى نویسد: " جرم از نظر ما ، عملى است که حالت نیرومند و روشن وجدان جمعى را جریحه دار مى کند. و در بیان خصلت مشترک همه جرم ها مى نویسد: " جرم ها اعمالى هستند که همه اعضاى یک جامعه آن ها را به صورت عام محکوم مى کنند."

راستی چرا من و شما این اخبار بسیار عادی شده چند دهه ای را ، دیگر محکوم نمی کنیم ؟ چرا وجدان جمعی ما تحریک نمی شود و اشتهای برخی از اقشار مردم برای تماشای هیجان برانگیز اعدام آفتابه دزدها ، به همراهی اعضای خانواده یعنی همسر و فرزندان ، غوغا می کند؟

چرا جامعه ایرانی نسبت به جرایم و فساد مالی مدیران و مقامات  بی تفاوت است و نقش فرهنگ در این میان چیست


بله جرم یک پدیده طبیعی است ، اما تا حدودی و نسبت به کل جمعیت یک جامعه . به نظر شما در کشور ما این حدود و تناسب ، با جرائم مالی مدیران ارشد ما طی 4 دهه که انجام داده اند ، همخوانی دارد؟ اگر خیر ، پس چرا کاسه صبرمان لبریز نمی شود؟

نکات بسیار مهم و نتایج بحث :
1 - وجدان جمعی ملت ایران در خاموشی ، بی اعتنایی و بی تفاوتی به سر می برد.
2 - در انتصاب مدیران ، شاخص های ظاهری افراد بر فاکتورهای شایستگی آنان ، مسلط است.
3 - عامل فرهنگ ، در روابط و مناسبات اجتماعی مردم ایران ، نادیده گرفته می شود.
4 - قانونِ شرایط انتخاب و انتصاب مدیران و قانونِ نظارت بر نحوه عملکرد مدیریتی آنان ، یا ضعیف است و یا متناقض .
5 - آموزش ارزش ها و هنجارها در محتوای کتب درسی نظام آموزشی ما به حداقل ممکن رسیده است که یادگیری و عمل نسبت به آنها در جامعه ما ، کم رنگ شده است. آیا مدرسه نیز همانند خانواده ، کارکرد اصلی خود را یعنی جامعه پذیری و درونی شدن ارزش ها و هنجارها در بین کودکان را از دست می دهد؟
6 - نخستین نهاد جامعه پذیری کودکان یعنی خانواده در نسبت به اجرای کارکرد اصلی و زیربنایی خود ناتوان و کم اثر گردیده است.
7 - رسانه ها و احزاب و انجمن ها که رسالت افشاگری و تحریک افکار عمومی را برعهده دارند ، خاصیت اصلی خود را در سایه تفوق فضای مجازی ، از دست داده اند، لذا یا دیگر اثر گذار نیستند و یا کمتر بر اذهان مردم تأثیر می گذارند.
8 - وجدان جمعی مردم ایران ، تضعیف شده است و احتمالا به همین دلیل شاهد ایجاد ، تربیت ، تقویت و انگیزش خرد جمعی در جامعه خود نیستیم .
9 - مشکلات اقتصادی مردم تا حدی زیاد شده است که فرصت و حوصله نمایش عکس العمل نسبت به اخبار جرائم مدیران ارشد را از دست داده اند . مردم در سایه حاکمیت برجسته ترین دغدغه زندگی خود یعنی دشواری تأمین مایحتاج زندگی ، بسیار خسته و نومید هستند. تورم سرسام آور 4 دهه ای ، سلامت روح و روان و جسم آنان را مستهلک ساخته است. البته شاید عذر موجهی نباشد اما واقعیت تلخی است که همگی آن را تجربه کرده ایم .

چرا جامعه ایرانی نسبت به جرایم و فساد مالی مدیران و مقامات  بی تفاوت است و نقش فرهنگ در این میان چیست

هر سه قوه باید به این نکته بیندیشند که حدود دسترسی مدیران ارشد جامعه ما به منابع مالی بیش از حد نظارت قانون نیست ؟ یا چرا قصه فساد مالی مدیران ارشد ، علیرغم دستگیری و مجازات مالی و یا حبس آنان ، همچنان تکرار می شود ؟ گلوگاه فراهم سازی شرایط مساعد فساد مالی را یا نمی شناسیم و یا قانون در قبال مسدود سازی آن ناتوان است.

هیچ جامعه ای فقط با مجازات یقه چرکین ها و یا یقه آبی ها که همان آفتابه دزدها هستند، به امنیت اجتماعی و فرهنگی دست نمی یابد ، قوای حکومتی می باید جرائم یقه سفیدها یا همان جرائم ثروتمندان و مدیران ارشد را نیز به اشد مجازات ، برسانند تا آرامش و امنیت در جامعه تسرّی یابد. او چگونه می تواند از کشور فرار کند و ثروت ملت را تارج نماید اما دست ما به آنان نرسد ؟ اگر هم دستمان به او برسد در کشور بیگانه به طور مرموزی خودکشی کند؟
هر سه قوه به این سئوال بیندیشند که دلیل بالا بودن نرخ جرم و یکسانی جرائم در بین مدیران ارشد جامعه ما چیست ؟ و چگونه می توان شرایط مساعد این جرائم را شناسایی و حذف نمود؟


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

چرا جامعه ایرانی نسبت به جرایم و فساد مالی مدیران و مقامات  بی تفاوت است و نقش فرهنگ در این میان چیست

شنبه, 27 دی 1399 10:47 خوانده شده: 869 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + 0 0 --
امامی 1399/10/27 - 11:51
و هشتمین دستگیری طی یک هفته!

معاون بین الملل هولدینگ سرآوا، حین فرار از کشور دستگیر شد.

به  گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، عماد ادوارد شرقی معاون بین‌الملل سرآوا که مسئولیت تعامل با شرکا و سرمایه‌گذاران خارجی این شرکت را بر عهده داشت، در حین فرار و خروج غیر قانونی از مرز‌های غربی کشور دستگیر شد. ۲۵ دی ماه ۹۹
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/10/27 - 14:31
رئیس قوه قضایی نامزد احتمالی انتخابات ۱۴۰۰ هست پس پرده ای
از صلابت ایشان.
و گر نه فساد مالی این حضرات
مربوط به بک روز و شب نیست.
همین الان خدا می داند چه کسانی
در حال اجرای نقشه شوم حرام خوری
خود هستند؟ مجازاتها آنقدر ضعیف و
نامحسوس هست که بیشتر مدیران
شجاعت فساد یافته اند. کرونا هم لالایی ملت و دولت را خوب می نوازد.
پس بخور تا بخوریم . من نخورم یکی
دیگه. شعار بسیاری از مفسدان.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/10/27 - 12:45
این همه از مذهب و دینداری سخن
می گویند نتیجه اش اینه؟
سفارش به امانت داری و مذموم شمرده شدن خیانت به امانت کو؟
واقعا که نمک گندیده
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/10/27 - 13:59
دین خاصیت بازدارندگی خود را از
دست داده است چون برای دین نیز
بازاری بوجود آورده ایم .
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/10/28 - 14:26
واعظان کاین جلوه در محراب و منبر می‌کنند
چون به خلوت می‌روند آن کار دیگر می‌کنند
مشکلی دارم ز دانشمند مجلس باز پُرس
توبه‌فرمایان چرا خود توبه کمتر می‌کنند؟
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/10/28 - 14:29
پارسایان روی در مخلوق
پشت بر قبله می‌کنند نماز (سعدی )
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/10/27 - 12:56
چه تحلیلی برای سرایت فساد
مالی به بانوان می توان ارائه داد؟
پاسخ + 0 0 --
امامی 1399/10/27 - 14:18
سلام
اخیرا اعلام شده است که از اول بهمن تا ۳۰ بهمن ، رانندگان وسایل موتوری به طور اعم، از جریمه بیمه شخص ثالث معاف هستند. به شرط آن که طی یک ماه وسیله نقلیه خود را بیمه نمایند.
و معافیت جریمه رانندگی یا سربازی و ....... یعنی ما خلافکار و خاطی از قانون را با سیاست تشویقی ، اغماض می کنیم اما هرگز به رعایت کنندگان دائمی قانون، پاداشی در نظر
نمی گیریم. فرد قانونمند، بر اساس حس وظیفه شناسی، وجدان ، امنیت جانی خود و دیگران، حفظ نظم و امنیت اجتماعی، قانون را رعایت
می کند اما هرگز تشویق نمی شود.
در مدارس هم اصولا ما دانش آموز زرنگ را تشویق نمی کنیم چون از او مطمئن هستیم اما دانش آموز ضعیف را یا بسیار مذمت می کنیم یا تحقیر.
نبود سیاست تشویقی باعث از بین رفتن انگیزه های مثبت و تقویت
انگیزه های منفی در فرد می شود.
اگر امروز شاهد فساد مالی و یا دستگیری مدیران زن نیز هستیم به سه دلیل عمده هست:
پاسخ + 0 0 --
امامی 1399/10/27 - 14:19
اول آن که تا دیروز زنان به عنوان مدیران کلان و تا این حد انتخاب
نمی شدند.
دوم عمومیت و شرایط مساعد برای دزدی و فساد در جامعه فراهم شده است.
سوم نظارت اجتماعی وجود ندارد و قانون به شدت برخورد نمی کند.

اگر نظارت بر منابع مالی ادارات و سازمانها قوی باشد ، امکان این همه فساد مالی غیرممکن خواهد بود.
باید روال حسابداری بودجه سازمانها،
تغییر کند و قانونمند گردد و گرنه در شرایط فعلی ، به راحت می توان مفسد اقتصادی بود.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/10/28 - 09:11
به گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا، غلامحسین محمدی در مورد آخرین وضعیت دو شهردار منطقه ۲ و هشت که از روز چهارشنبه به مراجع قضائی احضار شدند گفت: با توجه به فرآیند بازپرسی و تحقیقات، اگر دوره بررسی طولانی شود قاعدتا مناطق با سرپرست اداره خواهند شد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر معاونین خدمات شهری دو منطقه سرپرست هستند، گفت: پرونده مورد بررسی توسط قوه قضائیه عمدتا مرتبط با فعالیت‌های شهرداران احضار شده در دوران تصدی مسئولیت در منطقه ۲۱ بوده است.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/10/29 - 12:27
خبرگزاری مهر . کد خبر 5119834

در ماه‌های اخیر شهردار منطقه دو و چهار ارومیه و چند تن از معاونان و کارشناسان شهرداری نیز دستگیر شده اند.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/11/04 - 16:38
به گزارش رکنا:

حکم قطعی «علی ترکاشوند» شهردار اسبق کلانشهر کرج از سوی دادگاه تجدیدنظر استان البرز به اتهام سوءاستفاده از مقام در جهت نقض مقررات در معاملات دولتی صادر شد.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/11/04 - 16:39
سخنگوی نیروی انتظامی درباره خبر منشتر شده مبنی بر سیلی نماینده مجلس به سرباز راهور گفت: سردار اشتری بلافاصله دستور ویژه‌ای برای حمایت از حقوق سرباز وظیفه راهور و پیگیری موضوع از طریق معاونت حقوقی و بازرسی نیروی انتظامی صادر کرد.
به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/11/06 - 08:50
شهردار تهران درباره وضعیت بازداشت ۲ شهردار تهران اظهار کرد: منتظر هستیم تا دستگاه قضا نظر خود را در این رابطه اعلام کند. پرونده همچنان در شعبه بازپرسی کارکنان دولت در حال بررسی است و فعلا در حد اتهام است و هرچه قوه قضاییه در مورد آن تصمیم بگیرد ما تابع آن خواهیم بود.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/11/06 - 08:51
شهردار تهران با اشاره به بودجه در نظر گرفته شده برای افشای فساد گفت: این بودجه مربوط به همان قانون سوت زنی است که اگر شورا آن را تصویب کند، بخشی از بودجه به افشاگران پرداخت می‌شود.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/11/19 - 10:33
پایگاه خبری تحلیلی مثلث
پدر داماد حسن روحانی : برچسب «سلطان موز» به من نمی‌چسبد.
اینکه پدر داماد رئیس‌جمهوری یا هر قوم و خویش دیگر در چارچوب مقررات و قوانین مشابه سایر بازرگانان مبادرت به واردات، صادرات یا تولید یک کالای مجاز کند، قطعا غیرقانونی نیست؛ کما اینکه واردکردن انگ سوءاستفاده و رانت‌خواری بدون هیچ سند محکمه‌پسند نیز نه قانونی است، نه اخلاقی و نه شرعی. لذا سوار شدن واردکنندگان غیرقانونی موز از مرزها که بدون رعایت شرط صادرات سیب به سود این تجارت چشم دوخته‌اند و با تکیه بر خشم عمومی از گرانی شدید موز مترصد تحریک و تسلیم دولت به واردات موزی هستند که نرخش سر به فلک کشیده است، اقدامی غیرقانونی با روش جریحه‌دار کردن افکار عمومی از فشار گرانی است.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/11/19 - 10:38
به گزارش ثریا کلاهبرداران در کف قابلمه به جای مس از قیر استفاده کرده اند و به قیمت مس آن را می فروشند. بسیاری از کاربران از عواقب خطرناک این گونه کلاهبرداری ها بر سلامت مردم نوشتند.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/11/20 - 13:48
عذرخواهی نیروی انتظامی به خاطر ماجرای کتک زدن زنان یک روستا در هرمزگان

ماجرا از آنجایی شروع شد که چند عکس و یک فیلم از زنان یک روستا منتشر شد که در آن صراحتا اعلام می‌کردند مورد ضرب و شتم از ناحیه ماموران انتظامی قرار گرفته‌اند، یکی از زنان نیز مدعی بود علیرغم بارداری، پلیس بی توجه به این مسئله وی را مورد آسیب قرار داده است. پس از انتشار این کلیپ و عکس‌ها موجی از انتقادات علیه برخورد ناشایست عده‌ای از ماموران پلیس در استان هرمزگان آغاز شد و افکار عمومی خواستار برخورد قضایی با عوامل این مسئله شدند.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/11/21 - 10:33
حوادث رکنا : مدیر پتروشیمی رازی صبح امروز بازداشت و روانه زندان شد.
صبح امروز علی اکبر احمدی دشتی مدیرعامل پتروشیمی رازی به اتهام اختلاس ۳۳۰ میلیون دلاری در حوزه صنعت پتروشیمی توسط دادسرا عمومی و انقلاب احضار و سپس روانه زندان شد.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/11/26 - 08:53
حوادث رکنا : پسر 12 ساله که بازار بورس را به هم ریخته بود به دام افتاد.
بازداشت پسر 12 ساله به خاطر اخلال در بازار بورس ایران .

جالب آن که دو هفته قبل نیز پسر ۱۲
ساله ای در کره جنوبی به سرمایه گذاری در بازار بورس به عنوان یک فرد موفق معرفی شده بود.
تفاوت قابل تامل است!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/11/26 - 14:41
دستگیری بخشدار مرکزی شیراز

به گزارش رکنا، حجت الاسلام والمسلمین سید کاظم موسوی از بازداشت بخشدار مرکزی شهرستان شیراز خبر داد و گفت: پیش از این نیز سه نفر دیگر شامل یک نفر از اعضای شورای بخش مرکزی یک نفر از اعضای شورای یکی از روستا‌های اطراف شیراز و یک نفر از کارمندان بخش دولتی دستگیر شدند.
دستگاه قضایی در دوران تحول با ورود قاطع به موضوع مبارزه با فساد و توجه ویژه به مفاسد درون و بیرون دستگاه ثابت کرده است با جدیت موضوع مبارزه با فساد را در دستور کار دارد و ما نیز در مجموعه قضایی استان با تبعیت از این سیاست کلان قضایی ازهیچ گونه فساد کوچک و بزرگی اغماض نخواهیم کرد.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/11/27 - 09:29
اقتصادنیوز :‌رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران گفت :‌ ابعاد پرونده فساد گروه یاس و اتهام فساد قائم مقام آقای محمدباقر قالیباف باید برای افکار عمومی روشن شود .
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/11/27 - 16:22
وزیر امور خارجه پرو پس از آنکه اذعان کرد خارج از آزمایشات بالینی و قبل از شروع برنامه ملی ایمن سازی، یک دوز از واکسن کرونا چینی سینوفارم را دریافت کرده،‌ یکشنبه شب از سمت خود استعفا کرد.
به گزارش منیبان؛ به نقل از خبرگزاری رویترز، تنها یک روز قبل از این ماجرا "فرانسیسکو ساگاستی"، رئیس جمهور پرو اعلام کرده بود که استعفای "پیلار مازتی"، وزیر بهداشت کشورش را به خاطر رسوایی درخصوص "مارتین ویزکارا"، رئیس جمهور سابق این کشور که وی نیز زودتر از موعد و قبل از افرادی که دارای اولویت هستند در مقابل کووید ۱۹ واکسینه شده بود، می‌پذیرد.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/12/03 - 08:52
تابناک :

۳۷ نفر از نمایندگان مجلس در قالب ماده ۲۳۴ آیین نامه داخلی مجلس شکایتی را در مورد رئیس جمهور به خاطر به کار بردن عبارات توهین آمیز در باره منتقدان و همچنین عدم رعایت شئونات و ... در مجلس طرح کردند.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/12/04 - 09:06
یکی از مدیران ارشد ارزی بانک مرکزی به اتهام دریافت رشوه در پرونده توزیع ۳۵ میلیارد دلار ارزهای مداخله‌ای بانک مرکزی بازداشت شد.
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر،‌ متهم بازداشتی پنجمین مدیر ارشد بانک مرکزی است که در سال‌های اخیر تحت تعقیب قرار گرفته است. متهم، چندین سال مسئولیت اصلی در حوزه ارزی بانک مرکزی بالاخص فروش بی‌ضابطه ده‌ها میلیارد دلار ارز در قالب ارزهای مداخله‌ای را برعهده داشته و یکی از متهمان اصلی در خصوص ایجاد نابسامانی‌های ارزی در سال‌های اخیر در کشور است.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/12/04 - 14:05
ارجاع پرونده تخلف روحانی، برای عدم اجرای قانون لغو تحریم ها به قوه قضائیه
نمایندگان با ارسال گزارش مجلس در رابطه با بیانیه سازمان انرژی اتمی و آژانس بین‌المللی به قوه قضائیه موافقت کردند.
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز(دوشنبه 4 اسفند) قوه مقننه و با ارسال گزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در رابطه با عملکرد دولت و بیانیه مشترک معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی جمهوری اسلامی ایران و مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی مطابق با ماده (234) آیین‌نامه داخلی مجلس به قوه قضائیه با 221 رأی موافق، 6 رأی مخالف و 7 رأی ممتنع از مجموع 239 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/12/06 - 09:13
ایسنا : یکی جلوی این دزدها را بگیرد.

این روزها در کنار مشکلاتی از قبیل کمبود آب، تغییرات اقلیمی، افزایش قیمت ملزومات کشاورزی از جمله سم و ... کشاورزان با مشکل بریده‌شدن درختانشان توسط دزدها دست به گریبانند! در واقع از آنجا که طبق قوانین، کشاورزان اجازه ساخت چهاردیواری برای باغ خود را ندارند، افرادی شبانه به باغ‌ها می‌زنند و تنه درختان تنومند و چندین ساله را می‌برند و چوب این درختان را که عمدتا هم گردو هستند، می‌فروشند.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/12/10 - 20:13
رئیس پلیس امنیت اقتصادی با اشاره به رسیدگی به پرونده تخلفات یک خانم که اقدام به اخذ کارت بازرگانی و همچنین ثبت شرکت کرده بود، گفت: در این پرونده ۲۱۱ میلیون یورو تخلف مالی معادل و ۹۱ میلیارد و ۳۹۹ میلیون تومان فرار مالیاتی را شاهدیم......
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/12/10 - 20:14
به گزارش خبرنگار انتظامی باشگاه خبرنگاران پویا؛ سردار محمدرضا مقیمی با اشاره به روند رسیدگی به پرونده تخلفات یک خانم که اقدام به اخذ کارت بازرگانی و همچنین ثبت شرکت کرده است، اظهار کرد: با سازوکار تخلفاتی که این فرد داشته در این پرونده 211 میلیون یورو تخلف مالی معادل (560 میلیارد تومان) و 91 میلیارد و 399 میلیون تومان فرار مالیاتی را شاهدیم، از طرفی در فرآیند
انجام تخلفات مالی حدود 2 میلیارد تومان هم به برخی افراد رشوه پرداخت شده است.
وی همچنین به تشریح جزئیات پرونده دیگری مبنی بر تخلف یکی از کارمندان بانکها پرداخت و افزود: وی اقدام به برداشت از حساب مشتریان می‌کرد و ما با اقدامات اطلاعاتی و رصد فعالیت کارمند بانک، موفق به کشف 165 میلیارد ریال از اموال این فرد که به شیوه نامشروع کسب کرده بود شدیم که نامبرده دستگیر و میزان اموال منقول و غیرمنقول نامشروع وی احصاء شده است.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/12/10 - 20:15
خبرگزاری تسنیم
کشف تخلف مالی ۲۱۱ میلیون یورویی یک خانم/ برداشت ۱۶ میلیارد تومانی کارمند یک بانک از حساب مشتریان
۱۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۷ اخبار اجتماعی اخبار پلیس
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/12/11 - 14:39
حوادث رکنا: کارمند بانک که با پول مشتریان پولدار شده بود دستگیر شد.
کارمند بانکی که با پول مشتریان کار اقتصادی می‌کرد به دام افتاد.
رئیس پلیس امنیت اقتصادی گفت:یکی از کارمندان بانک‌ ها مشتریانی که به بانک‌ها مراجعه می‌کردند پول آن‌ها را به حسابشان واریز نمی‌کرد، اما برای آن‌ها برگه بانکی صادر می‌کرد.
این پول‌ها را به حساب خود واریز و سود آن‌ها را هر ماه به حسابشان منتقل می‌کرد.
این کارمند ۱۶ و نیم میلیارد تومان به حساب مشتریان واریز نکرده و با این مبالغ در یکی از شهرستان‌ها ملک خریده بود.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/12/11 - 14:46
فریب مردم به روش فروشگاه‌ های زنجیره‌ ای
برخی از فروشگاه‌ ها با ترفند ارائه تخفیف‌ های ویژه و جذب مشتریان، گران فروشی می‌کنند.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/12/12 - 07:12
پای استاندار سابق خوزستان به پرونده اسدبیگی باز شد.

به گزارش مشرق، احمد نادری، نماینده مجلس در توییتر نوشت: خبرها حاکی از آن است که پرونده شریعتی استاندار سابق خوزستان به اتهام اعمال نفوذ در پرونده ابرمتهم ارزی و مالک هفت تپه(اسدبیگی)؛ این هفته در دستگاه قضایی به جریان افتاد. ایشان در راهروهای دادسرا و پشت درب اتاق بازپرس مشاهده شده است.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

در شرايط كنوني حضور طلاب و روحانيون حوزه‌هاي علميه در مدارس چه مزيت‌هايي دارد؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور