صدای معلم

« تجمع کردند . نامه نوشتند »

" صدای اعتراض " دانش آموزان و والدین هم باشید !

صدای معلم گزارش می کند ؛

گروه گزارش/

 اولیای دانش آموزان داوطلب ورود به مدارس سمپاد تاکنون تجمعات اعتراضی متعددی را در برابر وزارت آموزش و پرورش ، مجلس شورای اسلامی ، دیوان عدالت اداری و... برگزار کرده اند .

آخرین تجمع اعتراضی سه شنبه 6 آبان در برابر مجلس شورای اسلامی برگزار  گردید . ( این جا )

« غدیری » از اولیای معترض به « صدای معلم » گفت :

« سمپاد می گوید برای جبران اعتراضات ۱۰ درصد یعنی ۲۰۰۰ نفر را در مرحله اعتراضات گرفته است . درست است  اما ۱۳۰۰ نفر از این ۲۰۰۰ نفر را می دانید با حذف ۱۰ سوال دو گزینه ای گرفته و متاسفانه مهم ترین تخلفش را اینجا کرده که دانش آموزان تراز پائین و پرغلط را وارد کرده و هنوز جبران نکرده است .

 خواهشی که دارم این است که « صدای اعتراض » ما را از طرف کل اولیای معترض که ترازهای بالاتر از مرحله پذیرش هستند و پشت در مدارس سمپاد مانده اند رسانه ای کنید. »

همچنین جمعی از والدین داوطلبان ورودی آزمون پایه دهم مدارس استعدادهای درخشان در نامه ای به صدای معلم خواهان شفاف سازی و پاسخ گویی مسئولان نسبت به مطالبات خود شدند .

 

اعتراض دانش آموزان و اولیا به نتایج آزمون سمپاد

جناب آقای پورسلیمان

مدیریت محترم رسانه صدای معلم که می‌توان از شما صدای دانش آموزان و والدین هم نام برد؛

متاسفانه سال تحصیلی 98-99 به دلیل شیوع ویروس منحوس کرونا شرایط جامعه را سخت کرد، این شرایط برای دانش آموزان کنکوری، نهمی و ششمی دشواری بیشتری داشت چون برنامه ریزی ها برای برگزاری آزمون سراسری (کنکور) و آزمون سمپاد را برهم زد و داوطلبان از تمرکز کافی برخوردار نبودند و شاهد این بودیم که آزمون چندین بار به تعویق افتاد (قرار بر این بود آزمون 4 اردیبهشت باشد که بار اول با یک ماه تاخیر اعلام شد، بار دوم بعد از اواخر خرداد، 27 تیر و در نهایت 9،10 مرداد برگزار گردید)

در آزمون امسال شاهد برخی ایرادات بودیم که وزیر محترم آموزش و پرورش اعلام کردند به دلیل تاخیر آزمون مجبور شدیم سوالات را تغییر بدهیم تا امکان لو رفتن سوالات نباشد. در پایه هفتم 3 سوال حذفی و 10 سوال دو جوابی و در پایه دهم 8 سوال حذفی، 2 سوال دو جوابی و 2 سوال خارج از محدوده تعیین شده طرح شده بود. همچنین چندین سوال استعداد تحلیلی پایه دهم هم که ایراد داشت حذف نگردید. خوشبختانه با پیگیری نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی، وزارت آموزش و پرورش و همچنین سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان ایرادات آزمون را رسما پذیرفته و به دنبال حل مشکلات هستند.

در چند روز گذشته اطلاعیه ای مبنا بر افزایش 10درصدی ظرفیت مدارس سمپاد برای پایه هفتم اعلام شد ولی متاسفانه با وجود ایرادات آزمون ورودی پایه دهم خبری برای این داوطلبان اعلام نشد، در روز های بعد رئیس سمپاد استان البرز گفتند قرار بر این بود که برای پایه دهم هم افزایش 10درصدی اعلام شود که منتفی شد. به همین دلیل ما خواهان برگزاری آزمون تکمیل ظرفیت دهم به یازدهم هستیم. همچنین در روز های گذشته با سمپاد تهران تماس گرفتیم و درباره برگزاری آزمون تکمیل ظرفیت دهم به یازدهم سوال نمانده و درباره تصمیمات سازمان از مسئول مربوطه جویا شدیم که ایشان گفتند که احتمال دارد آزمون دهم به یازدهم برگزار شود، احتمال دارد برگزار نشود.

همین طور در مدرسه علامه حلی ناحیه دو شهر اراک در رشته ریاضی تعداد دانش آموزان 12 نفر است که می‌تواند 2 الی 3 نفر بیشتر باشد و نمی‌توان از این بابت نگران بود که سطح کلاس پایین می آید با توجه به این امسال به احتمال فراوان مدارس غیرحضوری خواهد بود.

امیدواریم جنابعالی حرف ما را به سازمان و رئیس محترم خانم دکتر یاوری برسانید.

ارادتمند شما

جمعی از والدین داوطلبان ورودی آزمون پایه دهم مدارس استعدادهای درخشان :
آقایان سید علی حسینی، مهدی احمدی، مسعود رضایی، احسان، پرویزی، علی اصغری، احمد مویدفر، رجب تقی زاده، احمد توسلی


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اعتراض دانش آموزان و اولیا به نتایج آزمون سمپاد

پنج شنبه, 08 آبان 1399 12:07 خوانده شده: 382 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +1 0 --
امیرعباس 1399/08/08 - 14:39
سلام
وزرات و سازمان سمپاد باید پاسخگوی ارگان های قضایی باشند جواب مردم رو که ندادن از مجلس و دیوان عدالت خواهان رسیدگی هستیم ممنون از شما که در رساندن صدای اولیای معترض یاری رسانید
پاسخ + +2 0 --
باقری 1399/08/08 - 14:40
ممنون که اخبار مربوط به اعتراض ما به آزمون پر ایراد و اشکال سمپاد رو منعکس می کنید درخواست شفاف سازی مجلس از این خطای آشکار سمپاد رو داریم
پاسخ + 0 0 --
معترض 1399/08/08 - 14:41
ما همه درها را ميزنيم تا شايد يك نفر در را باز كند و به حرف ما گوش كند اين بار به سراغ خانه ملت رفتيم تا شايد جناب قاليباف ،جناب منادي رييس كميسيون آموزش ،جناب ويسكرمي و ديگر نمايندگاني كه با راي ما به مجلس راه يافته اند گره از كار ما باز كنند
پاسخ + +1 0 --
مرتضی 1399/08/08 - 15:44
آنچه که به جایی نمی رسد . صدای اعتراض است
پاسخ + +1 0 --
داورپناه 1399/08/08 - 15:48
بسیار از شما سپاسگزاریم که اخبار مربوط به اعتراض تعدادی از اولیا به آزمون سمپاد را انعکاس دادید ...
امیدواریم به زودی سمپاد در این زمینه شفاف سازی نماید
ما تا گرفتن نتیجه مطلوب مصرانه پیگیر هستیم .
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/08/08 - 16:07
سلام اولیای یکی از معترضین ششم هستم
این افزایش 10 درصد کذایی چه رتبه هایی بودن؟
رتبه های پایینتر رفتن سر کلاس سمپاد نشستن ولی دختر من که ترازش عالی بود مونده پشت در سمپاد!!!
به چه جرمی ؟؟؟
پاسخ + 0 0 --
معترض بوشهری 1399/08/08 - 16:21
سلام
ممنون از صدای معلم ک ب کمک والدینی امده ک اجازه نمیدهند حق کودکان ۱۲ ساله تضییع شود
متاسفانه سمپاد خود را بخواب زده است ولی نمیداند ک اینبار بیدار شدنش با ابروریزی میباشد
چون ما والدین به زودی بخاطر تک تک تخلفاتشان و احجاف حق فرزندانمان انها را به پای میز محاکمه خواهیم کشاند
پاسخ + +1 0 --
سپهر 1399/08/08 - 16:58
سلام ضمن تشکر از شما که صدای اعتراض ما را به گوش مسئولین میرسانید . لطفا اقای قالیباف از سمپاد بخواهند پذیرشها را شفافسازی کنند .چگونه میشود دانش آموزی با ۲۵۰۰ اختلاف در ترازش با پسر من در مدرسه تیزهوشان کرمان قبول شده باشد ولی فرزندان ما با رتبه و تراز بالا هنوز ناباورانه به این بی عدالتی چشم دوخته باشند و چشم یاری از مجلس و دیوان عدالت دارند .
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/08/08 - 20:10
کدام مسولین ؟ مگر مسولیت قبول میکنند؟؟فقط حقوق نجومی مدنظر ایشان است
پاسخ + 0 0 --
مريم 1399/08/08 - 18:08
دقيقا در شهر ما همين طور شده است ،به علت تغييرر كليد ازمون در تكميل ظرفيت كه اومدن ١٠سوال ٢گزينه ايي رو حذف كردند دانش اموزي كه ترازش پايينتر از پسر من بود با تصحييح اشتباه اقايون پذيرفته شد و پسر من كه ترازش بالاتر بود پشت ترمدرسه سمپاد موند ،اخه كجاي دنيا ديديد كه يه ازمون با ٣كليد تصحيح شود و بماند كه حذف ١٠سوال بيشتر به نفع بچه هايي شد كه غلط زده بودند و نمره منفي داشتند چون نمره منفيشان حذف شد وامتياز هم گرفتند به خاطر غلطاشون ،،واقعا متاسفم چنين بيسوادهايي مسول سمپاد يك كشور هستند
پاسخ + +1 0 --
مريم 1399/08/08 - 18:09
اقايون كجاي دنيا به كسي كه به سوالات جواب غلط داده امتياز ميدهند كه شما با حذف سوالات به بچه هايي كه غلط زدند امتياز دادين و تراز اين بچه ها رو بالا برديد و باعث شديد كه اينجور بچه هاي ضعيف قبول شوند
پاسخ + +2 0 --
صدای تو دماغی 1399/08/09 - 10:49
من از اول می دونستم گالیورحس خوبی نسبت به مدارس سمپاد نداشتم حس میکردم مسمومه اولش با سَم شروع میشه اگرم با سُم شروع بشه میخوره تو صورتت فکر کنم الانم سِماجته

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

هدف، محتوا و فرایند مصاحبه های گزینش داوطلبان حرفه معلمی در ایران تا چه اندازه معتبر و با معیارهای علمی سازگار است؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور