صدای معلم

« طبق قانون، تحصیل باید برای جامعه رایگان باشد. همچنین در جایی از قانون کار نیامده است که معلم یا کارگر موظف است از وسایل شخصی خود در کار استفاده کند »

چه کسی مسئول بار مالی ناشی از وضعیت کرونایی مدارس است ؟

ر. هاشمی/ شهرکرد

چه کسی مسئول بار مالی ناشی از وضعیت کرونایی مدارس است

دولت و وزارت آموزش و پرورش ایران شاید به صورت ظاهری و ضعیف هزینه های تحصیل برای دانش آموز و همین طور کار معلم در این دوران را تامین کرده باشد اما در واقعیت ما شاهد بیشتر شدن هزینه های زندگی برای معلم ها و خانواده ها بوده ایم و این موضوع خلاف قانون اساسی و همین طور خلاف قوانین کار می باشد. و با وجود چنین قانون شکنی و قانون گریزی توسط دولت، کسی نه اعتراضی دارد و نه دولت مسئولیت این بی عدالتی آموزشی و کاری را بر عهده می گیرد تا جبران کند.

حداقل امکانات را دولت برای مدارس فراهم نکرده است و می توان گفت هیچ هزینه ای تقبل ننموده است. مدارس نیاز به پکیج یا بسته های بهداشتی مرتبط با کرونا دارند و همین طور معلم ها، آن هم نه برای یک بار بلکه حداقل هفته ای یک بار باید این امکانات فراهم شود، ولی نه تنها یک ماسک در مدارس به خوبی توزیع نمی شود بلکه امکانات دیگر مانند تست کننده کرونا، تب سنج و ... در بسیاری از مدارس یافت نمی شود.

چه کسی مسئول بار مالی ناشی از وضعیت کرونایی مدارس است

این موضوع در رابطه با کلاس های حضوری و امکانات آنها است که باعث شده بسیاری از افراد نتوانند به درستی از امکانات پیشگیری از همه گیری استفاده کنند و یا بسیاری از مخارج این ماسک ها بر دوش خود افراد باشد و در این وضع متورم اقتصادی بار مالی دو چندان بر دوش دانش آموزان و معلم ها ایجاد گردد.

و غیر از این موضوع چه به صورت کامل یا محدود از فضای مجازی استفاده هایی می شود، معلم ها و دانش آموزان نمی توانند منتظر حرکت های دولت در جهت کمک یا اختصاص بودجه یا امکانات بمانند ؛ در نتیجه معلم ها و دانش آموزان مجبور به خرید بسته های اینترنتی یا خرید گوشی برای پیگیری درس ها می شوند.  قرار دادن بار مالی آن بر دوش معلم به روش های مختلف، باعث سوء استفاده های بعدی خواهد بود.

با تبلیغات بسیار، وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد که برنامه ناشاد رایگان می باشد و در اختیار همه، اما باز حقیقت و واقعیت خارج از نمایش های تبلیغی آنهاست. بسیاری از دانش آموزان به دلایل مختلف نمی توانند از برنامه ناشاد به صورت رایگان استفاده کنند و مجبور به خرید بسته های اینترنتی می شوند و همچنین بسته 20 گیگ اینترنت هم برای بسیاری از معلم ها فعال نگردیده است و مجبور به خرید بسته های اینترنت هستند که در این اقتصاد بیمار گران تر شده است. و همچنین در بسیاری از مواقع برنامه مذکور، یا کارآیی ندارد و یا کارآیی لازم را ندارد و معلم و دانش آموز عطای آن را به لقای آن می بخشد و حاضر می شود از خود هزینه کند اما از این برنامه استفاده نکند که باعث مشکلات روانی می شود و عمر را تلف میکند.

و این مشکلات در کنار موضوع گوشی های شخصی معلم هاست که وسیله کار در آموزش و پرورش شده است و کافی است کوچکترین مشکلی برای گوشی دانش آموزان و یا معلم ها ایجاد شود و دیگر تمام.

چه کسی مسئول بار مالی ناشی از وضعیت کرونایی مدارس است

چه کسی مسئول این وضعیت است یا پاسخ گو ؟

بسیاری از مشکلات بالا با راه حل های کم هزینه یا مختلف قابل حل هستند اما آن طور که مشخص است وزارت و دولت اصلا خود را مسئول این وضعیت نمی داند و به راحتی تمام بار مالی مشکلات پیش آمده را بر دوش معلم و دانش آموز رها کرده است.

می توان یارانه ها یا کمک های مالی برای خانواده ها و معلم ها قرار دهند اما انگار نه انگار که دولت در قبال تحصیل رایگان و امکانات آموزش مسئولیت دارد.

طبق قانون، تحصیل باید برای جامعه رایگان باشد. همچنین در جایی از قانون کار  نیامده است که معلم یا کارگر  موظف است از وسایل شخصی خود در کار استفاده کند.

حال اگر معلم از وسایل شخصی خود در کار استفاده می کند چرا تا کنون هیچ گونه یارانه یا کمک مالی برای او در نظر نگرفته اند. آیا این وضعیت با منطق و قانون همخوانی دارد ؟

ضروری است تا دولت مسئولیت این وضعیت و هزینه های آن را بپذیرد .

 قرار دادن بار مالی آن بر دوش معلم به روش های مختلف، باعث سوء استفاده های بعدی خواهد بود.


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

چه کسی مسئول بار مالی ناشی از وضعیت کرونایی مدارس است

جمعه, 02 آبان 1399 14:51 خوانده شده: 175 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +13 0 --
ناشناس 1399/08/02 - 17:23
درست فرمودید شبکه شاد جنبه نمایشی دارد نه دانش آموزدرآن به هزارویک دلیل فعالیت دارد نه معلم بگذارمسولان هم دلشان خوش باشد وهرروز پزشادرابدهند الان مهم محروم ماندن دانش آموزان ازآموزش است که کسی درقبال آن پاسخگونیست
پاسخ + 0 0 --
هاشمی 1399/08/03 - 07:21
سلام
به نظرم معلم ها باید تاکید بر استفاده از شاد کنند چرا که هم به اجبار وارد آن شده اند و هم بخشنامه و دستور استفاده اجباری دارد و دلیل سوم استفاده نکردن معلم ها از آن باعث راضی بودن والدین و ساکت ماندن آنها می شود. پس استفاده کامل معلم ها از آن نتایج بهتری دارد
پاسخ + +13 0 --
ناشناس 1399/08/02 - 19:51
با سلام. چرا. مانند سایر کارمندان. معلمان از داشتن حق مسکن و حق ایاب و ذهاب و حق های دیگر محرومند معلمان محتاج هستند یا نمایندگان مجلس. چرا معلمان هنگام تدریس غیر حضوری باید از امکانات شخصی استفاده کنند؟؟؟چرا باید مدام پول اینتر نت. بدهند ؟؟ چرا در حقوق معلمان. با سنوات یکسان و مدرک یکسان رعایت عدالت نمیشود؟؟؟
پاسخ + +7 0 --
ناشناس 1399/08/03 - 12:56
در اوایل مهر امسال ماموران بهداشت به مدارس می آمدند و کلاس ها را متراژ می کردند
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/08/03 - 22:23
یکی از مأموران بهداشت تب سنج آورده بود که معلمان را مورد آزمایش قرار دهد جالب اینه که دمای مدیر 97 وخود مامور 98 بود یعنی دو سه درجه دیگر به نقطه جوش نزدیک بودند و با شرمساری مدرسه را ترک کرد امکانات مراکز بهداشتی و ماموران بهداشت
پاسخ + +1 0 --
مرتضی 1399/08/08 - 08:08
از ماست که بر ماست

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

هدف، محتوا و فرایند مصاحبه های گزینش داوطلبان حرفه معلمی در ایران تا چه اندازه معتبر و با معیارهای علمی سازگار است؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور