صدای معلم

" جای تاسف دارد که بیشتر آنچه در رسانه ها توسط مدیران آموزش و پرورش منتشر می شوند تنها یک رفع تکلیف رسانه ای است که نه تنها اطمینان خاطری به اولیا نمی دهد بلکه نگرانی ها را نیز دو چندان می کند "

وضعیت بازگشایی مدارس در هرمزگان

علی زینلی/ دبیر مدارس بندر خمیر

وضعیت بازگشایی مدارس در آموزش و پرورش هرمزگان

بازگشایی مدارس در مهرماه همیشه یک فرایند پر جنب و جوش و با نشاط است که نه تنها دانش آموزان بلکه خانواده های آنان و جامعه را با خود همراه می کند.

امسال بنا بر دستورالعمل ها و تاکیدها نه در یک مهر بلکه دو هفته زودتر و در 15 شهریور این بازگشایی انجام می شود.

وزیر بهداشت، وزیر آموزش و پرورش و مدیران استانی و شهرستانی با اعلام خبرهایی در واقع به مردم اطمینان داده اند این حضور بر اساس مراقبت های ویژه بهداشتی خواهد بود و جای نگرانی بابت حضور دانش آموزان در مدارس نیست.

موسی دادی زاده مدیر کل آموزش و پرورش هرمزگان نیز در خبری گفته است  مدیران مدارس برای سلامتی دانش آموزان تمام تلاش خود را به کار بسته اند.

اما نکته قابل تامل درخبرهای آموزش و پرورش هرمزگان مناطق 22 گانه آن غیر واقعی بودن آمارها، کپی نوشتن از روی دست دیگر خبرگزاری ها و تناقض های آشکار است که حتی در این ایام حساس که اولیا نیازمند اطمینان خاطر هستند نیز تکرار می شود.

در 12شهریور سایت آموزش و پرورش بستک شیوه بازگشایی را در این منطقه غیر حضوری عنوان کرد که متن خبر به شکل زیر است:

«به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش بستک، غلامحسینعابری در نشستی خبری در خصوص بازگشایی مدارس، با اشاره به اهمیت سلامت دانش آموزان و همکاران در مدارس، افزود: با توجه به اعلام وضعیت قرمز این شهرستان از سوی ستاد کرونای استان هرمزگان روند آموزش دانش آموزان در این شهرستان به صورت غیرحضوری می باشد.»

وضعیت بازگشایی مدارس در آموزش و پرورش هرمزگان

اما در تاریخ 14 شهریور خبر دیگری در همین سایت به شرح زیر بارگذاری شد:

«مدیر آموزش و پرورش شهرستان بستک از حضوری شدن روند آموزش بر اساس تصمیمات استانی و وزارت متبوع در این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش بستک، غلامحسین عابری در مصاحبه ای خبری در خصوص بازگشایی مدارس، افزود: بر اساس تصمیمات استانی و وزارت متبوع، روند آموزش در کلیه مدارس این شهرستان همانند سراسر کشور حضوری می باشد.»

وضعیت بازگشایی مدارس در آموزش و پرورش هرمزگان

بسیاری از دیگر مناطق هرمزگان نیز سایت های اطلاع رسانی شان  نیز با انتشار مطالب کپی را فاقد اعتبار کرده اند، مثلا این دو خبر را با هم مقایسه کنید:

«مدیر آموزش وپرورش شهرستان سیریک گفت : برای تبدیل آموزش و پرورش به یک گفتمان اجتماعی، باید بین محتوای درسی و زندگی واقعی دانش آموزان و به ویژه زیست بوم آن ها، تناسب ایجاد شود.

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان سیریک ، محمد ظاهری ادیب در حاشیه برگزاری اجلاس مدیران و روسای ادارات آموزش و پرورش کشور  گفت : برای تبدیل آموزش و پرورش به یک گفتمان اجتماعی، باید بین محتوای درسی و زندگی واقعی دانش آموزان و به ویژه زیست بوم آن ها، تناسب ایجاد شود و در این راستا، جدی گرفتن شعار "مدرسه در خدمت محله و محله در خدمت مدرسه" که در سند تحول بنیادین مورد تاکید است، می تواند گامی اساسی باشد .

 وی افزود : همچنین  برای تبدیل آموزش و پرورش به یک گفتمان...»

وضعیت بازگشایی مدارس در آموزش و پرورش هرمزگان

و همین خبر در سایت آموزش و پرورش فارس نیز بدون کلمه ای کم و زیاد منتشر شده است:

«رئیس آموزش و پرورش جره و بالاده گفت : برای تبدیل آموزش و پرورش به یک گفتمان اجتماعی، باید بین محتوای درسی و زندگی واقعی دانش آموزان و به ویژه زیست بوم آن ها، تناسب ایجاد شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، نصراله رستمی در حاشیه برگزاری سی و چهارمین اجلاس مدیران و روسای ادارات آموزش و پرورش کشور در شیراز، گفت : برای تبدیل آموزش و پرورش به یک گفتمان اجتماعی، باید بین محتوای درسی و زندگی واقعی دانش آموزان و به ویژه زیست بوم آن ها، تناسب ایجاد شود و در این راستا، جدی گرفتن شعار "مدرسه در خدمت محله و محله در خدمت مدرسه" که در سند تحول بنیادین مورد تاکید است، می تواند گامی اساسی باشد .

رئیس آموزش وپرورش جره و بالاده افزود : همچنین  برای تبدیل آموزش و پرورش به یک گفتمان...»

وضعیت بازگشایی مدارس در آموزش و پرورش هرمزگان

دو رییسی که کلمات مشترکی دارند!

در گزارشی که صدای معلم دو سال پیش نیز منتشر کرد علی رغم اعلام آمادگی کامل فرماندار سیریک و مدیر آموزش و پرورش این شهرستان آمده بود:

سقوط پایه حلقه بسکتبال به دلیل فرسودگی با سر دانش آموز سیریکی برخورد نموده و این دانش آموز در میان نگاه های وحشت زده سایر همکلاسیهایش، جان خود را از دست داده است.

این اتفاق ها در حالی رخ می دهد که مدیران آموزش و پرورش در خبرهایی که معروف به پروژه مهر است و مربوط به آمادگی مدارس قبل از شروع سال تحصیلی می شود می گویند همه تمهیدات لازم برای شروع سال تحصیلی در نظر گرفته شده است.

به عنوان نمونه دیگر این خبر را مرور کنید که در سایت آموزش و پرورش شهاب 12شهریور منتشر شده است:

«رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه شهاب گفت: کیفیت فعالیت سایر نهاد های اجتماعی تا اندازه زیادی به چگونگی عملکرد آموزش و پرورش بستگی دارد.

وضعیت بازگشایی مدارس در آموزش و پرورش هرمزگان

به گزارش روابط عمومی اداره آموزش و پرورش منطقه شهاب سید مسلم دریانورد در رابطه با مهم ترین مشکلات و چالش های اجرایی پیش روی آموزش و پرورش در سطح ملی و در سطح منطقه در پنج سال آینده بیان کرد: آموزش و پرورش از مهم ترین نهادهای اجتماعی می باشد. در واقع، کیفیت فعالیت سایر نهاد های اجتماعی تا اندازه زیادی به چگونگی عملکرد آموزش و پرورش بستگی دارد.

رییس اداره آموزش و پرورش منطقه شهاب ادامه داد: کیفیت در حال حاضر یکی از محورهای اصلی همه مباحث آموزشی است و ارتقای آن مهم ترین وظیفه وزارت آموزش و پرورش است . چالش های جهانی آموزش و پرورش در قرن بیستویکم را می توان ناشی از دیدگاه های نو به کارکردهای آموزشی و پرورشی دانست.

این مقام مسئول افزود: دیدگاه ها قطعاً رویکردهای متفاوتی را به مشکلات آموزش و پرورش ایران و توانمندی های آن اضافه و موضوعات گوناگونی را مطرح می سازند. موضوعات و رویکردهای نوین، از تحولات علمی و فناوری های جدید، به ویژهIT و ITCنشأت می گیرند. در واقع همین تحولات زمینه را برای ظهور دیدگاه های نو هموار کرده و آنها را فراتر از مرزهای ملی، در چارچوبی جهانی مطرح می سازند.»

مخاطب متوجه این توضیحات نمی شود چون روابط عمومی اداره از یک مقاله متن ها را بریده است و اینجا قرار داده است!

وضعیت بازگشایی مدارس در آموزش و پرورش هرمزگان

جای تاسف دارد که بیشتر آنچه در رسانه ها توسط مدیران آموزش و پرورش منتشر می شوند تنها یک رفع تکلیف رسانه ای است که نه تنها اطمینان خاطری به اولیا نمی دهد بلکه نگرانی ها را نیز دو چندان می کند.


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 وضعیت بازگشایی مدارس در آموزش و پرورش هرمزگان

شنبه, 15 شهریور 1399 16:22 خوانده شده: 205 دفعه چاپ

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با تصاحب صندوق ذخیره فرهنگیان توسط دولت ( هر دولتی ) موافق هستید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور