صدای معلم

" هیچ گاه در آموزش و پرورش به افراد اجازه داده نمی شود به پرونده خود در حراست دسترسی داشته باشند، آن را مطالعه کنند، از مفاد آن مطلع گردند و در مورد گزارش هایی که خلاف واقع بدانند به مراجع قانونی اعتراض یا شکایت نمایند . شاقول اصلاح طلبی تلاش برای حداقل کاهش فضای امنیت محور در آموزش و پرورش و تحکیم پایه های آزادی بیان و نقد و گفت و گو می باشد "

نقدی برنگاه امنیت محور به فضای آموزش و پرورش

سیدهادی عظیمی/ عضو انجمن اسلامی معلمان ایران

نقدی بر عملکرد حراست ها و نگاه امنیت محور به فضای آموزش و پرورش

نگاه امنیت محور به آموزش و پرورش سال هاست که در تارو پود ساختار  وزارت آموزش و پرورش نهادینه شده است.  منش و برنامه دولت ها بر شدت و ضعف  آن  تاثیر گذاشته است ولی همچنان  در کلیه سطوح آموزش و پرورش با حضور ملموس و موثر  ادامه می یابد . نگاه  امنیت محور عمده  رفتارهای منتقدانه و یا فعالیت های سیاسی و صنفی را  خلاف  امنیت می داند و همین موجب شده است شرایط سختی  بر معلمان  به ویژه معلمان اهل اندیشه و فعال به عنوان یکی از مهم ترین اقشاری که توان تاثیرگذاری در جهت رشد و توسعه کشور را  دارند تحمیل گردد . همین روند موجب شده است فضای آزادی و نقد در درون آموزش و پرورش بسته باشد و آموزش و پرورش را از ایفای رسالت خود با بهره گیری از توان همه نیروها باز دارد .

آثار زیان باری که نگاه مزبور بر آموزش و پرورش وارد می نماید ، بر اهمیت نقد آن می افزاید و ضرورت نقد و گفت و گو در مورد آن را الزامی  می کند.

در طول سال های پس از انقلاب به دلیل فعالیت مستمر برخی گروه های معاند و فشارهای خارجی بر کشور این نوع نگاه تقویت شد و علی رغم  گذشت سال ها از حوادث ابتدای انقلاب اسلامی همچنان بر همان روش سابق عمل می گردد ؛ حال آن که اگر از همان ابتدای انقلاب  تلاش می شد این نگاه در چارچوب مقررات منطبق بر قانون اساسی و حقوق مردم سامان یابد از ادامه این روند جلوگیری می گردید و از آن  به عنوان ابزاری برای راندن رقبا در طول دوره های مختلف استفاده نمی شد. از همین رو در طول سال های گذشته این نوع نگاه نه فقط از طرف واحدهای حراست که از سوی برخی از دیگر واحدهای آموزش و پرورش نیز ادامه یافته است و به تفکر حاکم بر آموزش و پرورش تبدیل شده است و درحال حاضر کسی را یارای رفع  نگاه فوق نیست .

در دولت فعلی نیز عمده مدیران محافظه کارانه این نگاه را پذیرفته اند و در جهت اصلاح آن قدمی برنداشته اند .

مهم ترین ابزارهایی که نگاه امنیت محور در جهت اقدامات خود استفاده می کند موارد زیر می باشد:

1) دخالت در حوزه شخصی معلمان . دربسیاری از موارد رفتارهای یک معلم در خارج از حیطه کاری و شغلی وی  نیز مورد رصد قرار می گیرد و احتمال دارد تبدیل به عاملی برای برخورد با وی شود. به دلیل فقدان ضوابط مشخص و شفاف، شاهد برخوردهای سلیقه ای در این زمینه می باشیم .

2) تشکیل پرونده در مورد معلمان منتقد یا فعال در احزاب و تشکل های سیاسی و صنفی  . بر اساس قوانین جمهوری اسلامی ایران حتی اگر فردی مرتکب قتل شود که بالاترین گناه و بدترین جرم می باشد ، حق دارد از وکیل بهرمند شود و از محتوای پرونده خود مطلع باشد. متهم به قتل در صورت محکومیت در دادگاه کیفری و تایید آن در دیوان عالی کشور حق دارد از رئیس قوه قضائیه تقاضای استمهال نماید.  ولی  هیچ گاه در آموزش و پرورش به افراد اجازه داده نمی شود به پرونده خود در حراست دسترسی داشته باشند، آن را مطالعه کنند، از مفاد آن مطلع گردند و در مورد گزارش هایی که خلاف واقع بدانند به مراجع قانونی اعتراض یا شکایت نمایند .

نقدی بر عملکرد حراست ها و نگاه امنیت محور به فضای آموزش و پرورش

3) جلوگیری از انتصاب افراد دارای سوابق اعتراض یا اندیشه های متفاوت یا فعالان سیاسی و صنفی  به سمت های مختلف حتی در سطح معاونت مدرسه . همین روش موجب شده است تا اجازه بروز یا ظهور به منتقد یا فعال سیاسی و صنفی در عرصه آموزش و پرورش داده نشود و به عنوان تنبیه آن ها از این ابزار استفاده گردد . این نگاه نوعی تناقض در درون خود دارد؛ زیرا ا افرادی از نظر نهادهای ذیربط فاقد صلاحیت برای تصدی هر سمتی در آموزش و پرورش هستند ولی می توانند به عنوان معلم در کلاس درس حضور داشته باشد.  این سوال مطرح می شود چرا یک نفر صلاحیت حضور در کلاس درس را دارد ولی فاقد صلاحیت  مدیریت می باشد ؟ در حالی که در کلاس درس با دانش آموزان به صورت رو دررو برخورد دارد و می تواند افکار خود را به آن ها انتقال دهد .

این تناقض در رویه های تصمیم گیری نگاه امنیت محور به آموزش و پرورش نمونه های فراوانی دارد .

4) احضار افراد به دلیل بیان اظهار نظرهایی  که در مدرسه ، کلاس درس یا محیط های عمومی بیان نموده اند یا مطالبی که در نشریات و سایت های مجاز  منتشر کرده اند ؛ برای مثال پس از شروع به کار "شبکه شاد"عده ای به دلیل اظهار نظر یا  انتقاد از برنامه مزبور به حراست  ادارات احضار شدند. این نوع نگاه  هیچ نوع اظهار نظر متفاوتی را برنمی تابد و در صورتی که فرصت و امکانات لازم را برخوردار باشد به شدت نیروهای فعال در آموزش و پرورش را زیر نظر می گیرد . تعریف قانون مند و شفاف از حدود وظایف و اختیارات واحد های حراست براساس قانون اساسی و با حفظ حقوق شهروندی مانع بزرگی دربرابر بی قانونی، سلیقه محوری و تضییع حقوق معلمان می باشد .

  رفتارهای مربوط به نگاه امنیت محور  در بیشتر موارد براساس ظنّ و تجسس شکل می گیرند. بسیاری از مستندات پرونده های افراد مبتنی بر گزارش هایی است که براساس ظن و تجسس به واحد های حراست ارسال می گردند. در حالی که بر اساس آیه 12 سوره حجرات ظن و تجسس درکنار غیبت گذارده شده و از آن ها نهی شده است . (يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اجْتَنِبُوا كَثِيرًا مِنَ الظَّنِّ إِنَّ بَعْضَ الظَّنِّ إِثْمٌ وَلَا تَجَسَّسُوا وَلَا يَغْتَبْ بَعْضُكُمْ بَعْضًا أَيُحِبُّ أَحَدُكُمْ أَنْ يَأْكُلَ لَحْمَ أَخِيهِ مَيْتًا فَكَرِهْتُمُوهُ وَاتَّقُوا اللَّهَ إِنَّ اللَّهَ تَوَّابٌ رَحِيمٌ ) (اى كسانى كه ايمان آورده‏ ايد از بسيارى از گمانها بپرهيزيد كه پاره‏ اى از گمانها گناه است و جاسوسى می كنيد و بعضى از شما غيبت بعضى نكند آيا كسى از شما دوست دارد كه گوشت برادر مرده‏ اش را بخورد از آن كراهت داريد [پس] از خدا بترسيد كه خدا توبه‏ پذير مهربان است ) .

در اخلاق اسلامی غیبت از جمله بدترین گناهان شمرده می شود ولی براساس آیه فوق  ظن و تجسس هم در کنار غیبت قرار دارند و این نشانه  دفاع صریح  قرآن کریم از حقوق انسان ها می باشد .ضمن اینکه در قرآن کریم در مورد امر مهمی مانند  ایمان به خداوند نیز تنوع به رسمیت شناخته شده است و بر اساس ایه 99 سوره یونس خداوند متعال ایمان نیاوردن عده ای از مردم  را خواست خود می داند :

" وَلَوْ شَاءَ رَبُّكَ لَآمَنَ مَنْ فِي الْأَرْضِ كُلُّهُمْ جَمِيعًا أَفَأَنْتَ تُكْرِهُ النَّاسَ حَتَّى يَكُونُوا مُؤْمِنِينَ  " (و اگر پروردگار تو مى‏ خواست قطعا هر كه در زمين است همه آنها يك سر ايمان مى ‏آوردند پس آيا تو مردم را ناگزير مى ‏كنى كه بگروند) ؛ نگاه امنیت محور بر خلاف آیه فوق نگاه مثبتی به سلایق مختلف ندارد و درصدد است همواره همگان را یکسان باشند و اختلاف سلایق و عقاید وجود نداشته باشد.

رفتارهای  نگاه امنیت محور با روح و متن قانون اساسی نیز در تضاد است. براساس اصل  نهم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران  هیچ مقامی حق ندارد به نام حفظ استقلال و تمامیت ارضی کشور آزادی های مشروع را هر چند با وضع قوانین و مقررات سلب کند. اصل فوق به روشنی نشان می دهد حتی درمورد مهم ترین مسائل کشور که استقلال و تمامیت ارضی است هیچ کس حق محدود کردن حقوق و آزادی های افراد را ندارد .

نقدی بر عملکرد حراست ها و نگاه امنیت محور به فضای آموزش و پرورش

دراصل 23 قانون اساسی نیز تاکید می گردد :

" تفتیش عقاید ممنوع است و هیچ کس را نمی توان به صرف داشتن عقیده ای مورد تعرض و مجازات قرار داد"  ولی در بیشتر موارد مسئولان حراست در مورد عقاید شخصی افراد پیگیری و مواخذه می کنند که خلاف نص صریح قانون اساسی است . محرومیت افراد از پذیرش پست و مسئولیت و استفاده از آن به عنوان یک مجازات با اصل 36 قانون اساسی  در تضاد است که تاکید دارد : علی رغم  گذشت سال ها از حوادث ابتدای انقلاب اسلامی همچنان بر همان روش سابق عمل می گرد

" حکم به مجازات و اجرای آن باید تنها از طریق دادگاه صالح و به موجب قانون باشد " .محروم  نمودن افراد از هر حقی بدون رعایت اصل  فوق خلاف قانون اساسی می باشد .

رهبر فقید انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی در تاریخ 24 آذر 1361 فرمان هشت ماده ای را برای جلوگیری از اجحاف به حقوق افراد صادر و دربند 6 همان فرمان به حریم شخصی افراد تاکید نمودند:

" هیچ کس حق ندارد به خانه یا مغازه و یا محل کار شخصی کسی بدون اذن صاحب آنها وارد شود یا کسی را جلب کند، یا به نام کشف جرم یا ارتکاب گناه تعقیب و مراقبت نماید، و یا نسبت به فردی اهانت نموده و اعمال غیر انسانی - اسلامی مرتکب شود، یا به تلفن یا نوار ضبط صوت دیگری به نام کشف جرم یا کشف مرکز گناه گوش کند، و یا برای کشف گناه و جرم هر چند گناه بزرگ باشد، شنود بگذارد و یا دنبال اسرار مردم باشد، و تجسس از گناهان غیر نماید یا اسراری که از غیر به او رسیده و لو برای یک نفر فاش کند. تمام اینها جرم [و] گناه است و بعضی از آنها چون اشاعه فحشا و گناهان از کبایر بسیار بزرگ است، و مرتکبین هر یک از امور فوق مجرم و مستحق تعزیر شرعی هستند و بعضی از آنها موجب حد شرعی می‌باشد " .

عبارات فوق در مورد حفظ حریم شخصی آن چنان صریح می باشد که نیازی به هیچ گونه توضیحی ندارد.

امام خمینی  در بند 7 همان فرمان با تاکید بر  مبارزه با گروه های معاند اعلام می کنند : افرادی از نظر نهادهای ذیربط فاقد صلاحیت برای تصدی هر سمتی در آموزش و پرورش هستند ولی می توانند به عنوان معلم در کلاس درس حضور داشته باشد.

" اگر برای کشف خانه‌های تیمی و مراکز جاسوسی و افساد علیه نظام جمهوری اسلامی از روی خطا و اشتباه به منزل شخصی یا محل کار کسی وارد شدند و در آنجا با آلت لهو یا آلات قمار و فحشا و سایر جهات انحرافی مثل مواد مخدره برخورد کردند، حق ندارند آن را پیش دیگران افشا کنند، چرا که اشاعه فحشا از بزرگترین گناهان کبیره است و هیچ کس حق ندارد هتک حرمت مسلمان و تعدی از ضوابط شرعیه نماید. "در واقع ایشان برای حدود شخصی افراد تعریف واضح و موسعی بر اساس  شرع قرار می دهند که متاسفانه در نگاه امنیت محور به آموزش و پرورش به آن توجه نمی گردد .

با شروع به کار دولت حجت الاسلام و المسلیمن روحانی و انتشار متن منشور حقوق شهروندی امید فراوانی به وجود آمد که گام های موثری برای اصلاح فضای امنیتی حاکم بر آموزش و پرورش برداشته  می شود و در حیطه هایی که در حوزه فعالیت دولت است تغییرات ملموسی مشاهده  می گردد . ولی در مجموع تحول عمده ای صورت نگرفت  و تغییر رویه های محدودی نیز که به وجود آمده است ناپایدار می باشند و با تغییر دولت به وضع قبلی بر می گردند .

نقدی بر عملکرد حراست ها و نگاه امنیت محور به فضای آموزش و پرورش

دولت نتوانست از همه ابزارهای خود برای اصلاح رویه خودبر اساس قسمت "ج" منشور حقوق شهروندی که به حق آزادی اندیشه و بیان می پردازد استفاده نماید  . براساس ماده 28 منشور فوق :  " شهروندان از حق نقد، ابراز نارضایتی، دعوت به خیر، نصیحت در مورد عملکرد حکومت و نهادهای عمومی برخوردارند. دولت موظف به ترویج و گسترش فرهنگ انتقادپذیری، تحمل و مداراست . " ولی این حق و ابراز نارضایتی و دعوت به خیر نیازمند مقدماتی است که از جمله آن ها اصلاح نگاه های امنیتی و ایجاد فضای مناسب برای بروز آن می باشد  .

از دولت  و مسئولان وزارت آموزش و پرورش انتظار می رفت در مورد سند تحول گام هایی فراتر از  چاپ بنر انجام دهند و از برنامه دولت دفاع عملی و ملموس نمایند. انتشار یک منشور از موارد مختلف و سخنان زیبا بدون اجرایی شدن آن ها مصداق بارز دوصد گفته نیم کردار می باشد. 

 متاسفانه تشکل های اصلاح طلب  نیز در طول سال های دولت فعلی بیشتر همت خود را صرف کسب امتیاز و پست و مقام کردند و کمتر تلاشی برای پیگیری سند حقوق شهروندی از خود نشان دادند و تلاش زیادی برای ایجاد فضای امن برای برخورداری فرهنگیان از حق نقد و نارضایتی نداشتند .

شاقول اصلاح طلبی تلاش برای حداقل کاهش فضای امنیت محور در آموزش و پرورش و تحکیم پایه های آزادی بیان و نقد و گفت و گو می باشد .

نقدی بر عملکرد حراست ها و نگاه امنیت محور به فضای آموزش و پرورش

اصلاح فهم و تصوری که در مورد امنیت وجوددارد مقدمه اصلاح نگاه  امنیت محور می باشد. نگاهی که حفظ امنیت را در خاموش کردن سلایق مختلف و برخورد با فعالان سیاسی و صنفی می بیند و گمان دارد هر حرکتی و هر اندیشه متفاوتی به امنیت جامعه لطمه می زند و همواره فضا رابه سمت امنیتی تر شدن پیش می برد بر اساس درک نادرستی از امنیت شکل گرفته است در صورتی که  امنیت در سایه همکاری جمعی و رشد و توسعه فضای آزادی بیان و انتقاد در چارچوب قانون رشد می نماید و با رشد بستر فضای فعالیت های قانونمند و شفاف امنیت تامین می گردد.

اگر حریم شخصی و خصوصی افراد به رسمیت شناخته شود و همگان خود راملزم به آن بدانند و افراد حق شکایت و اعتراض در مورد دخالت در حریم شخصی خود را داشته باشند بسیاری از  اعمال سلیقه ها کاهش می  یابد .  همچنین تعریف قانون مند و شفاف از حدود وظایف و اختیارات واحد های حراست براساس قانون اساسی و با حفظ حقوق شهروندی مانع بزرگی دربرابر بی قانونی، سلیقه محوری و تضییع حقوق معلمان می باشد .

نقد نگاه امنیت محور به آموزش و پرورش در سایه  تعریف مجدد نسبت امنیت و آموزش و پرورش به بهبود شرایط موجود می انجامد. این نقد رسالتی است که برعهده همه کنشگران این عرصه می باشد .نگاه امنیت محور فعلی حتی اگر از سر صدق و اخلاص هم باشد، که دربسیاری از موارد این گونه است، کارکرد و آثاری متضاد با اهداف آموزش و و پرورش دارد .

  این نگاه فضای آموزش و پرورش را از نقد و گفت و گو دور کرده است و آثار زیان باری بر رشد آموزش و پرورش و توسعه کشور داشته است .


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

نقدی بر عملکرد حراست ها و نگاه امنیت محور به فضای آموزش و پرورش

سه شنبه, 21 مرداد 1399 10:58 خوانده شده: 691 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + 0 0 --
احمدی 1399/05/21 - 12:13
هه جالبه
اصلا چرا باید پرونده سازی باشد که کسی بخواهد پیگیر رفع مشکلات آن باشد. کشورهای ایدئولوژیک و امنیتی اینطوری هست. برای همه پرونده سازی می کنند که سر وقت از آن استفاده کنند. پس مشکل این نیست که به پرونده دسترسی داشته باشی مشکل این هست که چرا باید اینطور باشد. پس این مشکل یک مسئله کلان هست و باید دید و ساختار ... تغییر کند
پاسخ + 0 0 --
حمیدرضا عربی 1399/05/21 - 12:36
سید بزرگوار...فضای امنیتی هم به کنار...کلاً به افراد صاحب قلم و اندیشه و صاحب نظر در این دوره هم همانند ادوار قبل بهایش ایسته داده نشده است و استخوان د رگلو و خار در چشم شاهد قرار گرفتن افرادی در جایگاه هایی همچون روسای ادارات و روسای مناطق هستند که انصافاً جرز فرمانبرداری و انقیاد و یا وابسته بودن به ارتباطات قومی و قبیله ای و سفارشی و تشکل های کاسب هیچ مشروعیت مدنی و یا مشروعیت عقلایی و اندیشه ای دیگری ندارند!!قاعدتاً در چنین شرایطی که نخبگان نقشی در تصمیم سازی و تصمیم گیری ها ندارند،نباید انتظار تحول داشته باشیم از کوزه همان برون تراود که دروست!!
پاسخ + +6 0 --
اسماعیل ایمانلو 1399/05/21 - 12:28
سلام علیکم...برادر بزرگوار گاهی نیروهای انقلابی و ولایی و بسیجی قربانی برخی افراد ناپرهیزکار در حراست های آموزش و پرورش شده اند و پرونده سازی ها و پرونده بازی ها لطمات بسیاری به موقعیت شغلی افرادی زده که صرفا گناهشان انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر نوشتاری بوده است و واقعا نمیدانم این حق الناس تضییع شده را چگونه می خواهند اعاده کنند...برخی از این افراد چندهزار رکعت نماز از خدا طلبکار هستند اما با ذهنیت بیمارشان و اغراض شخصی اشان و پرونده سازی ها و پرونده بازی ها لطمات بسیاری به نیروهای انقلابی و مکتبی و بسیجی زده اند اما مطمئناً این رویکردها با اندیشه های امام راحل و رهبر عزیزمان و سربازان گمنام امام زمان(عج)منافات آشکار دارد و انشاا...این نقدها مسبب آن شود که ظرفیت های حراست و گزینش آموزش و پرورش از این افراد ظالم و بی تقوا و کذاب پالایش شود.
پاسخ + +6 0 --
فایز دشستانی 1399/05/21 - 12:47
گزارش خلاف واقع خوراک برخی افراد بیمار در سیستم آموزش و پرورشه و اساساً در انتصابات به ویژه ملاک و معیار شنیده های از افراد است و مطلقا مستندات و رزومه اثری ندارد و حتی نیرویی در آموزش و پرروش ممکن است که از صافی و فیلتر شورای نگهبان هم عبور کند برای انتخابات مجلس اما قطعاً صافی و فیلتر ذهن بسته و نگاه تنگ نظرانه ی مدیران سیستم عبور نمی کند!!اساساً مدیران سیستم از معلم نقاد و نیروی اداری نقاد خوششان نمیاد و نیروهای منتقد رو مشتی نیروی بی کار و کم کار تلقی می کنند که بدلیل کم کاری و یا بیکاری دست به قلم می برند و به نقد سیستم می نشینند!!و قطعاً این چنین ینروهایی نباید در جایگاه های مدیریتی در مناطق یا ادارات قرار بگیرند چون ممکن است که خوب حرف گوش نکنند و یا تهدیدی برای مجموعه شوند!!انصافاً در سیستم آموزش و پرورش چند مدیر کلان داشته ایم که به نیروهای منتقد و صاحب نظر و اندیشه بهای لازم را داده باشند؟!!
پاسخ + +1 0 --
علی اکبر رضادوست 1399/05/21 - 12:48
سلام و سپاس

نوشته‌ی کامل و خوبی بود.
پاسخ + +6 0 --
ناتل خانلری 1399/05/21 - 12:58
نگارنده محترم در نوشتار خود به فرمایشات حضرت امام (ره)اشاره نموده اند...فارغ از اینکه سیستم ستادی آموزش و پرورش چقدر مانوس با شناخت اندیشه های امام و رهبری است؟!چند درصد مدیران مناطق و ادارات سیستم آموزش و پرورش بعنوان متولیان یک سیستم فرهنگ ساز بر پایه اندیشه های امام راحل(ره)با اندیشه های امام آشنایی دارند؟!جایگاه شناخت اندیشه های امام خمینی(ره)دقیقا کجاست؟!کاش مدیران ستادی آموزش و پرورش که به فرمایشات امام و رهبری استناد می کنند این نقدها را بشنوند و بدور از بغض و کینه و عداوت اشکالات را برطرف کنند!!
پاسخ + +6 0 --
کوروس مسلمی 1399/05/21 - 13:02
جای آن داشت در هر استان به مناسبت روز خبرنگار همکاران صاحب قلم و منتقد و صاحب اندیشه که در اقلیت هم هستند مورد توجه قرار می گرفتند و مدیران کلان سیستم در هر استان پای درد دل آنها می نشستند...قطعاً معدود همکاران صاحب قلم و اندیشه به مصداق یک مرد جنگی به از صدهزار میتوانستند اشکالات و نقاط ضعف هر سیستمی را دلسوزانه به گوش مدیران این سیستم برسانند...اما معمولاً روال مرسوم در سیستم های ستادی دفن اندیشه ها و منتقدان است متاسفانه!!
پاسخ + 0 0 --
میعاد رضوی 1399/05/21 - 17:05
در هر سیستم یک سری معیارها باید باشد تا قدرت در آموزش وپرورش بدست افراد زیاده خواه به اصطلاح انجمن اسلامی معلمان نچرخد،پدر خوانده های آ پ که از زمان طاغوت تا حالا خودشان را با هر ریتمی هماهنگ مینمایند موقعی که اندکی سهمشون کم میشود جزع وفزع راه می اندازند ،انجمن ؟معلمان ومجمع فرهنگیان باید قبول کنند طماع ودزدی از نام مقدس اسلام می کنند واز کلمه حق اشتباه باطل دارند.متاسفانه دلالان خبره ای هم در وزارت ومجلس داشته ودارند.امید است حیا را هم اندکی به ترجمه وتفهیم نمایند.
پاسخ + 0 0 --
معراج رضوی 1399/05/22 - 07:18
برادر ،اندکی صبر.....
زیاده خواه، طماع، دزد ، بی حیا؟ فکرکنم انصاف هم خوب است . کمی بیاندیشید ومستند و شفاف صحبت کنید وگرنه فحش دادن مصداق بارز جزع و فزع افراد ناتوان و بی منطق است .
پاسخ + +1 -1 --
ناشناس 1399/05/21 - 18:42
به صورت سلیقه ای در مناطق وقتی خانمی یا آقایی در مجیطی بیرون از آموزش و پرورش کارهایی که اصلا جرم نیست انجام می دهند پیراهن عثمان می شود بر علیه شان. مثلا خانم معلمی در مجلسی می رقصد ... باید زندگی شخصی از حزفه ای جدا در نظر گرفته می شود. معلم می تواند در خانه مشروب بخورد این ربطی به کارش ندارد وقتی کارش را درست انجام می دهد و بر اساس قانونو ضابطه پیش می رود چرا باید زندگی خصوصی را با حرفه ای قاطی کنند.
البته ابن نظام چون ایدئولوژیک است کاری نمیشه کرد. یقه بسته تسبیح بر دست.... و ..... حفظ ظاهر
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1399/05/21 - 18:44
مطلب منصفانه و منطقی است. دوست دارم دو کوت از این مقاله را هایلایت کنم:
از دولت و مسئولان وزارت آموزش و پرورش انتظار می رفت در مورد سند تحول گام هایی فراتر از چاپ بنر انجام دهند و از برنامه دولت دفاع عملی و ملموس نمایند. انتشار یک منشور از موارد مختلف و سخنان زیبا بدون اجرایی شدن آن ها مصداق بارز دوصد گفته نیم کردار می باشد.

متاسفانه تشکل های اصلاح طلب نیز در طول سال های دولت فعلی بیشتر همت خود را صرف کسب امتیاز و پست و مقام کردند و کمتر تلاشی برای پیگیری سند حقوق شهروندی از خود نشان دادند و تلاش زیادی برای ایجاد فضای امن برای برخورداری فرهنگیان از حق نقد و نارضایتی نداشتند .
پاسخ + 0 0 --
عظیمی 1399/05/24 - 07:57
با سلام دوست عزیز
1)بازهم میگویم انتقادات شما از انجمن اسلامی شهر ری قابل بررسی است درصورتی که با ذکر مصادیق مکتوب و منتشر نمایید ویا به خودشان بگویید وگرنه ریدف کردن واژه های انحصار طلب و...... بدون ذکر مصداق و استناد حرف بیربطی بیش نیست .
2)ازکنار سوال من درمورد ملاک شهر ری بودن به سادگی گذشتید درحالیکه درصورت پذیرش صحبت شما باید کمیته تعیین شود و اهل ری بودن را تعریف کند و بعد همه مدیران رای رابراساس تعریف فوق بسنجد نه اینکه به صورت کلی و شاید شخصی دو نفرمورد آماج حمله قرارگیرند به دلیلی که اصلا مشخص نیست.
3)نعریف گروهک درواژه نامه سیاسی جامعه ایران مشخص است لطفا براییک گروه قانونی به کار نبرید .ضمن اینکه اگر انجمن شهر ری را به دلیل کوچک بودن گروهک میدانید پس گروههای دیگرفعال در ری که ازانگشت یک دست بیشتر عضو ندارند باید چه نامید ؟
پاسخ + +8 0 --
شاکی 1399/05/21 - 20:55
سید بزرگوار اعضای انجمن اسلامی معلمان شهرری چنین فضایی را در آموزش و پرورش شهرری ایجاد نموده اند و هرکسی که منتقد انحصارطلبی و جاه طلبی و مافیای رانت طلب و منفعت گرای ایشان باشد را به همه چی متهم می کنند و ماحصل این فضای امنیتی این گروهک منفعت طلب شده دو مدیر غیربومی که هیچ سنخیتی با مهد تمدن و فرهنگ و شهر تاریخی ری ندارند جرا وقتی مادر هست باید بچه به دست زن بابا سپرده شود؟!این محصول همان فضای تمنیتی است که انحصارطلبان انجمن اسلامی معلمان شهرری در آموزش و پرورش شهرری ایجاد نموده اند و فرهنگیان شهرری در دوره دولت تدبیر و امید هم نه تدبیری دیدند و نه امیدی...و اینک هم که آخرالزمان است و عوامل آقای یزدیخواه زمام را از اینغیربومی های تحمیلی و فرصت طلبان انجمن اسلامی معلمان تحویل می گیرند و باز هم شایستگان ری اندر خم یک کوچه خواهند ماند!!برای فرهنگیان شهرری دولت ها فرقی نکردند همواره فضا امنیتی بود و ماند و هیچ کره ای هم از مشکلات ری باز نشد!!
پاسخ + 0 0 --
عظیمی 1399/05/21 - 21:48
با سلام
اولا که انجمن اسلامی معلمان شهرری گروهک نیست و یک دفتر قانونی از مجموعه انجمن اسلامی معلمان کشور است . لطفا در انتخاب کلمات دقت کنیم . این نوع صحبت کردن اگر در مورد دوستان شماب ه کار رود می پسندید؟
دوم لیست مدایران ری را منتشر کنید ومحل تولد هرکدام را منشتر کنید وفقط مدیران آموزش و پرورش از مهد تمدن و فرهنگ نیستند و بقیه ادارات ری و فرمانداری و بقیه مسئولان از ری هستند؟
سوم معیار اهل ری بودن چیست تولد در ری ؟سکونت در ری ، اجداد اهل شهر ری داشتن؟ معیار بدهید بعد تبلیغات کنید .
چهارم کلماتی مانند انحصار گرایی و این موارد باید توضیح داده شود و بهتر است همین مطالب را به جای با اسم مستعاد در کامنت گفتن به صورت شفاف و واضح بنویسید و منشتر کنید و با آن ها گفت و گو کنید .
پاسخ + 0 0 --
شاکی 1399/05/22 - 09:09
با سلام،سید بزرگوار گروهک در ادبیات یعنی گروه کوچک و از منظر فرهنگیان ری گروهی متشکل از چند بازنشسته که معلوم نیست چی از جون آموزش و پرورش میخوان سالهاست که این گروه کوچک را در انحصار خود دارند و یک فضای امنیتی در آموزش و پرورش نواحی یک و دو شهرری و فشافویه ایجاد نموده اند؛در مورد حقیر و دوستان ما داستان هایی درست کرده اند که گاهی خودمون هم در قدرت تخیل آنها در داستان پردازی مبهوت میشیم!!ضمناً ما در مورد دستگاه فرهنگساز آموزش و پرورش صحبت میکنیم و من اطلاع و تمرکزی بر بومی یا غیربومی بودن دستگاه های غیرفرهنگی در شهرستان ری ندارم!!تولد در ری و سکونت در ری و سابقه ی اشتغال د رری از نظر فرهنگیان و بومیان شهرری در شرایط برابر با یک مدیر غیربومی امتیاز تلقی می شود و ترجیح میدهیم به جای مدیرانی که در شهر خود مامن و ماوایی نداشته اند،کار هدایت و سکانداری دستگاه فرهنگ ساز شهرمون در اختیار نیروی بومی کاردان و شایسته باشه و نه یک مدیر غیربومی محافظه کار سرسپرده گروهک انجمن اسلامی معلمان شهرری!!این خواسته ی زیادیه برادر بزرگوار؟!
پاسخ + 0 0 --
شاکی 1399/05/22 - 09:53
ضمنا با اسم مستعار کامنت میذاریم از اعضای گروهک انجمن اسلامی معلمان شهرری گرفته تا برخی دیگه از تنگ نظران فرمایه زیرآب ما رو میزنند و متاسفانه ملاک و معیار تصمیم در مورد افراد هم در سیستم آموزش و پرورش صحبت آخرین نفری هست که از دفتر یک فرد تصمیم ساز بیرون میاد معمولاً و به جای توجه به شایستگی و توانمندی افراد معمولاً به حرف هایی که غالباً با تنگ نظری و حقد در مورد افراد با برنامه و کاردان زده میشه توجه میشه پس در چنین فضایی انتظار اسم حقیقی نداشته باشید بویژه اینکه گوش شنوا و فضایی هم برای گفت و گو هیچ گاه فراهم نبوده و نیست!!
پاسخ + 0 0 --
عظیمی 1399/05/25 - 18:08
با سلام دوست عزیز
1)بازهم میگویم انتقادات شما از انجمن اسلامی شهر ری قابل بررسی است درصورتی که با ذکر مصادیق مکتوب و منتشر نمایید ویا به خودشان بگویید وگرنه ریدف کردن واژه های انحصار طلب و...... بدون ذکر مصداق و استناد حرف بیربطی بیش نیست .
2)ازکنار سوال من درمورد ملاک شهر ری بودن به سادگی گذشتید درحالیکه درصورت پذیرش صحبت شما باید کمیته تعیین شود و اهل ری بودن را تعریف کند و بعد همه مدیران رای رابراساس تعریف فوق بسنجد نه اینکه به صورت کلی و شاید شخصی دو نفرمورد آماج حمله قرارگیرند به دلیلی که اصلا مشخص نیست.
3)نعریف گروهک درواژه نامه سیاسی جامعه ایران مشخص است لطفا براییک گروه قانونی به کار نبرید .ضمن اینکه اگر انجمن شهر ری را به دلیل کوچک بودن گروهک میدانید پس گروههای دیگرفعال در ری که ازانگشت یک دست بیشتر عضو ندارند باید چه نامید ؟
پاسخ + 0 0 --
شاکی 1399/05/27 - 09:51
با سلام دوست عزیز
ذکر مصادیق مکتوب و منتشر :1)گروهی مادام العمر عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی معلمان شهرری هستند!!2)اکثر معاونین نواحی یک و دو شهرری فارغ از شایستگی لازم صرفاً بدلیل عضویت در این تشکل چند نفره امکان حضور رد این جایگاه ها را پیدا کرده اند!!3)اعتبار اجتماعی انجمن اسلامی معلمان که به نام معلمان ایجاد شده است منجر به انباشت سرمایه های مادی کلانی شده است که در قبضه ی چند نفر مادام العمر انجمن اسلامی معلمان و ذخیره روزهای مبادای ایشان و خانواده هایشان شده!!
* در مورد اهل ری بودن هم مقصود ساکن و یا حداقل سابقه ی فعالیت در شهرری است که هردو مدیر تحمیلی نواحی یک و دو ری از همه جا رانده و مانده به ری رسیده اند!!و هیچ تعلقی به ری ندارند!!
3) گروهک همانطور که عرض کردم در ادبیات یعنی گروه کوچک!!و گروه چند نفره ی انجمن اسلامی معلمان که صرفاً در همایش های منتهی به افطار و یا شام با دعوت از تعداد زیادی از فرهنگیان قصه ی خربرفت و خربرفت و خربرفت را تکرار می کندقاعدتاً نمی تواند گروه بزرگی محسوب شود!!علی برکت ا...
پاسخ + 0 0 --
عظیمی 1399/05/27 - 14:45
دوست عزیز
1)متاسفانه شما به سوالات بی توجهید و فقط با تکرار تعدادی حرف های تکراری و جو سازی قصد حمله دارید و نه تقد. اگر رفتار انمجن ری نلدرست است رفتار شما هم غیر اخلاقی و غیر مدنی است.
2)اعضای شورای انجمن رری با رای مجمع انتخاب میشوند و این یک مسئله داخلی است . حداقل از نظر بنده به عنوان مسئول تشکیلات استان،انجمن رای مطابق مقررات برکزیده شده اند. بنده هم نثل شما از نوضع برتر با دیگران حرف نمیزنم که گویی زمین و زمان ملزم به تایید بنده و نظر بنده هستند.
3)انجمن رای بیش ازصدو پنجاه عضو دارد.شما اگر زرتگید گروه چند تفره خود را گسترش دهید چرا گریبان دیگران را می گیرید؟
4)شما از کجا شایستگی قضاوت در مورد شایستگی دیگران را دارید؟چطور براساس حرف و هوا این حرف ها را می زنید؟اگر اینطور رو هوا حرف زدن و بدون تعریف شایستگی اظهار نظر کردن درست است پس بنده هم می گویم شما شایستگی ندارید.استدلال های شما مانند طآن فردی است که می گفت اینجا که من ابستاده ام مرکز زمین است قبول ندادید متر کنید.
...
پاسخ + 0 0 --
عظیمی 1399/05/27 - 14:53
5)مدیر تحمیلی؟تحمیل از طرف کی؟یعنی هر شما خوشت تیامد تحمیلی است.این سخنان آنقدر بی منطق و شخصی است که بهتر فقط به آن خندید.
6)چه کسی تعیین کرده مردم ری می خ اهند مدیران فقط اهل ری باشند؟مگر ری تافته جدا بافته است؟ این سخنان تعارض نطلق با وحدت نلی دارد و واز یک ذهن خودبرتر بین خارج میشود. هر ایرانی در هر کجای ایران حق دادد زتدگی و کار کند .
6)ازنا آشنایی شما با مفهومی که بر واژه گروهک وارد است تعجب نمی کنم چون از نا آشنایی به سیاست و کاربرد واژه ها در سباست ناشی میشود .
امیدوارم به جای دخالت در حوزه های شخصی ونامربوط و حرف های بی ربط و بی منطق و نا مفهوم زدن اندکی تامل کنید.نقد کردن ادب دارد که در صورت عدم رعایت آن ففط در حکم لجن پراکنی است.
پاسخ + 0 0 --
شاکی 1399/05/27 - 21:48
قطعا شما از جهت ادب و اخلاق استاد بنده هستید و همواره از شما آموخته ام...بنده قصد جوسازی ندارم و مقصود شفاف سازی است و نیک میدانم که ایجاد شفافیت را بسیاری از افرادی که منافعی دارند برنمی تابند و به نظرم شما که انسان پاک نهاد و سالمی هستید جانب انصاف رارعایت کنید و برای افراد منفعت جو اینگونه جانبداری نکنید و منصفانه نقدهای دلسوزانه و وارد بر این دمل چرکین انجمن اسلامی معلمان شهرری را پذیرید!!
پاسخ + 0 0 --
شاکی 1399/05/27 - 21:50
رفتار مدنی را انشاا...از متولیان غیربومی نواحی آموزش و پرورش ری1و2و مسوول محترم صندوق ذخیره انجمن اسلامی معلمان خواهم آموخت و قطعاً رفتار مدنی و اخلاق مداری در این عزیزان جمع شده که امثال حقیر بی بهره مانده ایم!!
پاسخ + 0 0 --
شاکی 1399/05/27 - 21:53
موضع برتر کجا بود برادر گرانقدر...وقتی مورد تایید شماست که دیگر حقیر حرفی ندارم...شما شخصیت قابل احترامی دارید و اخلاق مدار هستید و احترام شما واجب است اما سکوت در برابر این وضعیت انجمن اسلامی معلمان شهرری برخلاف آزادگی است برادر...
پاسخ + 0 0 --
شاکی 1399/05/27 - 22:01
منظورتون رو از گروه چند نفره متوجه نشدم سید بزرگوار؟!!!یعنی هرکسی که نقدی به انجمن اسلامی معلمان ری در رسانه ها داشته باشد گروه چند نفره دارد؟!چه چیزی را گسترش بدهم؟!مفهوم نیست؟!یک نقد مطرح شده!!گریبان کسی گرفته نشده برادر عزیزم...و گریبان گرفتن با شخصیت حقیر تناسب ندارد!!متوجه نشدم!!
پاسخ + 0 0 --
شاکی 1399/05/28 - 07:38
سیدعزیز،هوا و هوس کدومه...قطعا امثال حقیر که واجد مولفه های شایستگی با ملاک و معیارهای رایج نیستند...اما به نظرم افرادی که مسوولیت دارند در جایگاه های مختلف همچون مدیریت نواحی ری ۱و۲و هرجای دیگه ای باید پاسخگو باشند...و اگر امثال حقیر در چنین جایگاه هایی بودند قطعا از نقد هراسی نداشتیم و پاسخگو بودیم.
پاسخ + 0 0 --
عظیمی 1399/05/28 - 09:53
برادر ارجمند
1) شما فقط حرفای تکراری می گویید که بارها در کامنت های همین صدای معلم گفتهاید و هیچ دلیل و مدرکی هم ارائه نکرده اید .اگر قرار باشد هرکسی بتواند دیگران را به زیاده خواهی و منفعت طلبی متهم کند و دلیل و مدکر هم ندهد خوب بنده همه حرف هایی کهب ه انجمن ری گفته اید را به شما نسبت می دهد و وقتی مدرک خواستد مثل خود شما فقط همان اتهامات را تکرار می کنم .
2)اگر طرفدار شفاف سازی هستید خوب چرا از خودتان ششروع نمی کنید؟ چرا اسم و رسمتان را نمینویسید چرا موارد مورد نظر خودتان را شفاف و مستند و مستند ارائه نمی دهید ؟ چرا به جای جزع و فزع و فقط تهمت زدن دلیرانه و شفاف خودتان را معرفی نمیکنید و مطلبات را منتشر نمیکنید؟
3)شما بارها و بارها گفته اید نظر فرهنگیان ری اینست ، این فرهنگیانر ی که شما از طرف آن ها صحبت میکنید چه کسانی هستند و کی و کجا این موارد زیا گفته اند و کی به شما وکالت داده اند؟ چرا این ها را شفاف نمی کنید؟
پاسخ + 0 0 --
عظیمی 1399/05/28 - 10:00
4)انجمن ری یک شعبه از تشکیلات سراسری انجمن اسلامی معلمان کشور است و نه از بیت المال تغذیه می کند و نه بودجه خاص عمومی دارد. اگر مشکلی دارد به اعضای آن و انجمن استان و مرکز ارتباط دارد و مسلماب ه شما آسیبی نمی زند .
5)شما مدام به مسئولین ری 1 و 2 حمله می کنید .آنها که حداقل دراینجا به شما حرفی نزده اند و اگر پیام های شمارا دیده هم صحبت نمیکنند پس چه توهینی کرده اند . شما از کامنت های صدای معلم برای حمله یک طرفه به آن ها استفاده ابزاری می کنید.
6)روی هوا حرف زدن یعنی بدون دلیل و منطق فقط یک سری کلمات تکراری را تکرار کردن دلیل منطقی بود ن نیست . بازهم تاکید می کند شفاف یت را خودتان شروع کنید . دمل چرکین این نوع صحبت کردن مشاست که هیچ پایه و لیلی و مدرکی هم ارائه نداده اید و فقط حرف میزنید و تکرار میکنید و خودتان می گویدد و خودتانمیخندید و فکر می کنید هنرمندید .
7) گریبان گرفتن یعنی همینکار که الان می کنید و یک سره یقه انجمن رای را در اینجا گرفته ایو فقط تهمن میزنید و حمله می کنید . این کار چه نام دیگری دارد؟
پاسخ + 0 0 --
شاکی 1399/05/28 - 10:39
سیدعالیقدر اینکه دو نیروی غیربومی که درمناطق خود در پاکدشت و رباط کریم هم تحمل نشدند و نتوانستند جایی برای مدیریت در آن نواحی داشته باشند و بدلیل مصلحت اندیشی و دلجویی بر راس مدیریت نواحی ری قرار بگیرند به نظر شما تحمیل نیست؟!چرا مدیر پاکدشت در همان پاکدشت نتوانست مدیریت کند و چرا مدیر دیگری که در رباط کریم مورد اقبال قرار نگرفت بدلیل حذف معاونت پژوهش و دلجویی باید سکاندار مدیریت ری شود این ها جفا به ری نبود؟!!آیا ری نیروی شایسته و هزینه داده نداشت؟!آیا وجدانا و انصافا در ری افراد کاربلد و کاردانی که هم مشروعیت مدنی داشته باشند و هم قابلیت ارتباط و تعامل با نهادهای فرهنگی اجتماعی ری را داشته باشند نبودند؟!الان فرزندان شایسته ری حق خودشان را از افراد تحمیل شده به ری بایدتکدی کنند؟!
پاسخ + 0 0 --
شاکی 1399/05/28 - 10:42
سید جلیل القدر بخندید شما به خواسته ی فرهنگیان آگاه ری بله شما هم بخندید...این ها وضعیتی است که انجمن اسلامی مغعلمان ری در شکل گیری آن نقش ایفاء نموده است!!و واقعاً هم مضحک و خنده دار شده این وضعیت که در نواحی یک و دو شهرری و فشافویه ملاک و معیار نخبگی برای انتصاب بعنوان رئیس و معاون اداره میزان دوری و نزدیکی به انجمن اسلامی معلمان شده است!!
پاسخ + 0 0 --
شاکی 1399/05/28 - 10:46
سید اهل قلم...حقیر اهل سیاست و سیاست بازی نبوده و نیستم و با واژه های سیاسی آشنایی ندارم امثال حقیر مشق عشق میکنیم در تعلیم و تربیت و جز زبان عشق زبان دیگری نمی شناسیم امثال من با تمام حواس و احساسمان به ملک ری عشق می ورزیم و خواهان بهترین اتفاقات هستیم و از سیاست و سیاست بازی خسته ایم...این مطالبه ی شخصی نبود و نیست و در مجامع مختلف آرای فرهنگیان نخبه ری به صاحب نظران این موضوع موید مشروعیت مدنی این خواسته و مطالبه و آزادسازی آموزش و پرورش نواحی ری از چنگال منفعت طلب و رانت جوی انجمن اسلامی معلمان شهرری است و نقد بر انجمن اسلامی معلمان شهرری به مثابه تخریب ساختار تشکل وزین انجمن اسلامی معلمان د راستان تهران یا کشور نیست!!
پاسخ + 0 0 --
شاکی 1399/05/28 - 10:50
سید عزیز و گرانقدر با واژه هایی همچون بی ادبی و لجن پراکنی بارها و بارها دهان منتقدین دلسوز را بسته اند لطفا شما از این واژه های بی متر و معیار استفاده نکنید آنچه بیان شد بخشی از واقعیت موجود است حال اینکه این واقعیات بوی تعفن و لجن میدهد و با ادب و آداب کار تشکیلاتی مطابق نیست گناه منتقد دلسوز نیست!!ضمن اینکه تاکنون بیان این مطالب هیچ لطمه ای به منافع و مطامع انجمن اسلامی معلمان ری وارد نکرده و این دوستان هر روز بیش از دیروز به فربه کردن امکانات و اموال در اختیار انجمن پرداخته اند و هیچ تغییری هم در احوالات مدیریت نواحی شهرری ایجاد نشده است و فقط و فقط منتقدین به این رویه ها متهم به کم کاری و بیکاری شده اند و تنگناهایی برای ایشان ایجاد شده است!!
پاسخ + 0 0 --
عظیمی 1399/05/28 - 20:25
با سلام
سخنان شما درمورد دوستان مدیر ری1 و 2 از ناآگاهیو غرض ورزی است. وقتی اطلاعی ندارید چرا صحبت میکنید .
چه کسی چیزی را تحمیل کرده مگر جنگ است . دونفر که به صورت قانونی و از طرف مدیرکل منصوب شده اند تحمیل بوده اند؟
شما از کسه دیگری عصبانی هستید به آن ها بگویید وگرنه تکرار حرف های بی مبنا و یکطرفه چه حسنی دارد .
شما اگر خیلی دلسوزید نقد عملکرد این دو بزرگوار را به صورت مستند و مکتوب بنویسید و منتشر کنید و هی مجبور به تکرار مکررات نشید .
پاسخ + 0 0 --
عظیمی 1399/05/28 - 20:33
فرهنگیان آگاه ری؟نقش انجمن اسلامی معلمان ری در شکل گیری کدام و ضعیت؟ چه نقشی؟ وده ها حرف که دیگ حوصله جواب دادن بهشان رندارم چون فقط به صورت کلی و تکراری یک سری حرفا تکرار می شود و هیچ دلیل و مستدی برای آن اعلام نمیکنید؟
این چه منطقی است که شما فقط دسوت دارید حرف ایتان را تکرار کنید و فکر میکنید حرف بدون دلیل زدن یعنی حرف منطقی زدن؟
من فکر میکنم شما داری شخصی برخورد میکنید و میخواید یک عده را فقط محکوم کنید ولی کسی از شما دلیلنخواهد و وقتی بگویید دلیل بیاور مظلو شوید که بله بخنیددی ما فرهنگیان آزاده چه هستیم و چه نیستیم و به جای پاسخ دادن فرار به جلو کنید
پاسخ + 0 0 --
عظیمی 1399/05/28 - 20:36
مظلوو نمایی کردن منطق نیست فقط احساس برانگیختن و فرار از پاسخگویی است . زبنده گفته ام ((میدوارم به جای دخالت در حوزه های شخصی ونامربوط و حرف های بی ربط و بی منطق و نا مفهوم زدن اندکی تامل کنید.نقد کردن ادب دارد که در صورت عدم رعایت آن ففط در حکم لجن پراکنی است.)) شما چون جوابی ندارید خودتان در جایگاه مظولو قرار میدهید
این نوعی رانت خواری است که هم حمله کنید و حمله کننده باشید هم بخواهید از جایگاه مظلو م استفاده کنید .
پاسخ + 0 0 --
عظیمی 1399/05/28 - 20:43
چه کسی دهان منتقد را بسته؟ مشکل اینجاست شما فرق بین نقد و فحش دادن را نمیدانید . هی تکرار یکسری تهمت هابدون دلیل و مدرک فحش دادن است و جزع و فزع کردن است نقد نیست
شما هیچ مدرک و مستندی ارائه نمیدهدی . میگویید اموال انجمن چه شده است؟ خوب مگر یک نهاد مدنی وسیاسی اموالیدارد از جیب شمابرداشته است؟ اگر جرمی کرده اند به مراجع قانونی بدهید یا منشتر کنید . هزار بار هم بگویید انجمن ری چه کرد بدون دلیل و مدرک مشتی حرف است نه نقدر. لطفا جایگاه نقدر ا ملکوک نکنید .
پاسخ + +1 0 --
معلم 1399/05/22 - 07:03
با تشکر از سید عزیز وبزرگوار بسیار زیبا و وبا دقت این مهم رو مورد بررسی قرار دادند و متاسفانه این روند هنوز هم در کل کشور در جریان است
پاسخ + 0 0 --
داود 1399/05/22 - 21:05
بسیار منطقی ومستدل ومستند بیان فرمودید.درود بر شما
پاسخ + 0 0 --
ع. ق 1399/05/22 - 23:02
چون ساختار آموزش و پرورش ما سیاست زده است و ساختار اداری حراست هم منبعث از این ساختار معیوب است اگر نیرویی بی تقوا و جاه طلب در حراست نفوذ کند کمترین حالت آن هتک حرمت انسانها و خدشه دار کردن شان و منزلت نیروهای صادق و علمی است . چند سال پیش با دعوت مسئولین قرا ر بود در اداره کل مشغول شوم بر خلاف میل باطنی به اصرار معاون وقت قبول کردم . بعد از چند هفته که فراموش کرده بودم مدید دبیر ستان مرا خواست و دیدم که ناراحت است علت ناراحتی را سوال کردم گفت فلانی رئیس حراست استان زنگ زده و خودش تلاش می کرد به من بقبولاند که بر علیه تو شهادت دهم حتی غیر مستقیم گفت اگر بیایی و بنویسی من قول می دهم کمکت کنم تا رشد کتی .
اتفاقا مسئول حراست منطقه خودمان که دوست بود زنگ زدند و گفت با فلانی مشکل داری . گفتم او را ندیده ام . گفت می گوید بنویس فلانی مورد تایید نیست می گویم صدبار می نویسم و قسم هم می خورم که هیچ مشکلی ندارد مرا تهدید کرده که عزلت می کنم . چند سال بعد که بازنشسته شد عذر خواهی کرد و گفت مدیر کل از من خواست این کار را انجام بدهم
پاسخ + 0 0 --
ع. ق 1399/05/22 - 23:02
چون ساختار آموزش و پرورش ما سیاست زده است و ساختار اداری حراست هم منبعث از این ساختار معیوب است اگر نیرویی بی تقوا و جاه طلب در حراست نفوذ کند کمترین حالت آن هتک حرمت انسانها و خدشه دار کردن شان و منزلت نیروهای صادق و علمی است . چند سال پیش با دعوت مسئولین قرا ر بود در اداره کل مشغول شوم بر خلاف میل باطنی به اصرار معاون وقت قبول کردم . بعد از چند هفته که فراموش کرده بودم مدید دبیر ستان مرا خواست و دیدم که ناراحت است علت ناراحتی را سوال کردم گفت فلانی رئیس حراست استان زنگ زده و خودش تلاش می کرد به من بقبولاند که بر علیه تو شهادت دهم حتی غیر مستقیم گفت اگر بیایی و بنویسی من قول می دهم کمکت کنم تا رشد کتی .
اتفاقا مسئول حراست منطقه خودمان که دوست بود زنگ زدند و گفت با فلانی مشکل داری . گفتم او را ندیده ام . گفت می گوید بنویس فلانی مورد تایید نیست می گویم صدبار می نویسم و قسم هم می خورم که هیچ مشکلی ندارد مرا تهدید کرده که عزلت می کنم . چند سال بعد که بازنشسته شد عذر خواهی کرد و گفت مدیر کل از من خواست این کار را انجام بدهم
پاسخ + +4 0 --
شاکی 1399/05/28 - 19:36
با توجه به اینکه فضای گفت و گو نه در سیستم ستادی ؟آموزش و پرورش و نه حتی در فضای تشکل های معلمی امکان گفت و گو وجود ندارد ،منتقدین و صاحب نظران از ظرفیت رسانه ای شفاف همچون صدای معلم استفاده می کنند،بهرصورت مقصود از این نقد و نظرها و تخریب و تخطئه و لجن پراکنی نیست...حقیر همین جا پیشنهاد میکنم انجمن اسلامی معلمان شهرری زمینه ی نقد و بررسی این گروه حقوقی را بعد 40و چند سال فراهم کند و با دعوت از منتقدان شناخته شده ی خود در شهرری به گفت و گو با ایشان بپردازد تا مطرح نمودن این نقد و نظرها نتایج مطلو و سازنده تری داشته باشد.
پاسخ + +2 0 --
شاکی 1399/05/29 - 13:25
نواحی ری1و2حتی در دوره دولت تدبیر و امید هم رنگ تدبیر و امید را ندید!!بارها و بارها این موضوع را به مدیرکل های محترم شهرستان های استان تهران گوشزد نمودیم و متاسفانه آقایان کمرئی و فولادوند که هیچ قدمی برای بهبود وضعیت نواحی ری1و2شهرری برنداشتند و در دوره مدیریت آقای صیدلو همچنان امید به تغییر وضعیت نواحی ری1و2و واگذاری کار به کاردان داریم!!
پاسخ + +2 0 --
شاکی 1399/05/29 - 13:25
اما ممکن است برای شماسیدفرهنگیان اهل قلم در شهرستان های استان تهران این سوال ایجاد شودکه ربط این موضوع به مقاله ی شما چیست؟!به نظرم با توجه به فضای خفقان ایجاد شده در آموزش و پرورش نواحی ری1و2و فضای امنیتی که با شب نامه نویسی و زیرآب زنی و تخریب و تخطئه ی افراد شایسته بدور از ضوابط و اخلاق و قوانین از سوی افراد مغرض و بیماران ذهنی انجام شده متاسفانه مجال و فرصتی برای افراد شایسته و کاردان تاکنون جهت هدایت و اصلاح وضعیت نواحی ری1و2ایجاد نشده است و در صورت اقدام مثبت و ارزنده مدیرکل محترم جهت تغییر وضعیت موجود امیدوار هستیم انجمن اسلامی معلمان شهرری بدون هیچ گونه مقاومت و تخریب چهره های نخبه و فرزانه و شایسته ری اقدام به تعامل و همراهی متقابل کند و به نظرم به جای ستیز کلامی و رفتاری در حوزه ی تشکل های مدنی میتوان گفت و گو نمود و جای آن دادرد که متولیان انجمن اسلامی معلمان در کشور باب گفت و گوی انجمن اسلامی معلمان شهرری و افرادی که صرفاً نظر متفاوتی با ایشان را دارند باز کنند!!
پاسخ + +2 0 --
منتقد منصف 1399/05/30 - 22:52
غروب در نفس گرم جاده خواهم رفت
پیاده آمده بودم، پیاده خواهم رفت
متاسفانه منتقدین هیچ گاه حرف و سخنشان هرچند از روی انصاف و دغدغه باشد نه از سوی مسوولین و نه از سوی تشکل ها شنیده نمی شود...و نتیجه از میان رفتن فضای نقد و آسیب شناسی همین وضعیت امروز می شود که در آموزش و پرورش شاهدیم!!به نظر من هم مطالب نگارنده فهیم قابل تامل و تلنگری مهم است و هم جناب شاکی که به مشکلات آموزش و پرورش شهرری پرداخته اند...بیایید به جای تعصب دست در دست هم در تشکل هایی همچون انجمن اسلامی معلمان و سازمان معلمان در شهرری و منتقدین آگاه و دغدغه مندی همچون جناب شاکی مشکلات ری را در فرصت باقی مانده از دولت تدبیر و امید برطرف کنیم و هم افزایی داشته باشیم...انصافاً سازمان معلمان ری به مثابه یک تشکل مدنی توسعه یافته در همین مدت زمان محدود شکل گیری خودش اتفاقات خوبی را در میان فرهنگیان ری رقم زده است و هم افزایی انجمن اسلامی معلمان شهرری هم میتواند در توسعه ی این وضعی موثر باشد...
پاسخ + 0 0 --
کارشناس سازمان 1399/06/04 - 20:04
سلام ، مطلب در خور توجه و تامل انگیزی است. در سازمان نوسازی مدارس کشور نیز نزدیک به یک سال است مسئول حراست است، در پرونده خود حل و فصل صندوق ذخیره فرهنگیان را دارد. و به واسطه نور چشم بودن ریاست سازمان در تمامی نقل و انتقالات و انتصابات حرف اول و اخر را میزند. بویژه در خصوص ایثارگران. تنها واحدی است که علارغم کمبود امکانات تا کنون بیشترین بودجه سازمان را مصروف دو برابر نمودن دوربین های امنیتی-سه برابر نمودن تلویزیونهای مدار بسته، و گسترش فضای اداری به یک طبقه کامل نموده. البته بفرموده معصوم(ع) هر که ظلمی کند به سبب آن ظلم در جانش یا مالش یا فرزندانش گرفتار شود.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با تصاحب صندوق ذخیره فرهنگیان توسط دولت ( هر دولتی ) موافق هستید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور