صدای معلم

" متأسفانه در جامعه‌ای كه نسبت به اخلاق و تعهد حرفه‌ای بی‌تفاوت است، ارتقای شغلی بر اساس تخصص و تجربۀ كاری فرد اتفاق نمی‌افتد و كاركنان برای دستیابی به مزایا و مدارج بالای شغلی، باید هرچه بیشتر خود را به جایگاه قدرت نزدیك كنند و از این رو رفتارهایی چون دروغ، زیر آب زدن یا تخریب رقبا رواج می‌یابد "

شب نامه نویسی و زیرآب زنی برگرفته از " فقدان صداقت " در محیط های اداری

محمدرضا شهریاری/ دانشجوی دکتری عرفان - مسوول سازمان معلمان دفتر شهرری

 شب نامه نویسی و زیرآب زنی برگرفته از فقدان صداقت در محیط های اداری

امام صادق (علیه‌السلام) در روایتی فرمودند:

«الْمُؤْمِنُ أَعْظَمُ حُرْمَةً مِنَ الْكَعْبَةِ؛ حرمت مؤمن از حرمت کعبه بالاتر است.»

نفاق در تعالیم دینی به عنوان یکی از بزرگترین رذایل اخلاقی شناخته می شود که خود منشأ بسیاری از زشتی های دیگر است. شکی نیست که رذایل اخلاقی در هر مکان و هر زمان وجود داشته و خواهد داشت اما آن رذیله ای که در جامعه امروزی مان بیشتر از هر صفت زشت دیگری می بینیم، نفاق است... خداوند متعال می فرمایند:

"یحْسَبُونَ کلَّ صَیحَةٍ عَلَیهِمْ ( منافقون/4 ) هر فریادی را بر ضدّ خود می پندارند و هر آوازی را به زیان خویش! چنین افرادی(منافقان) از این می ترسند که مبادا چیزی رخ دهد"...

از زمان ورودم به مرکز تربیت معلم به عنوان دانشجو معلم تاکنون که حدود ربع قرن را درسیستم آموزش و پرورش و در عرصه ی فعالیت های اجتماعی فرهنگی در تعامل با دستگاه های اداری سپری نموده ام، همواره با این پدیده ی شوم "زیرآب زنی" مواجه بوده ام گه به انحاء مختلف و معمولاً بدون هیچ گونه سند و مدرک و از سوی افراد بی مایه و کوتوله های فرهنگی انجام می شود!

در همان دوران دانشجویی در خاطر دارم که معدود دانشجو معلمانی که به وضعیت اداره مرکز و تکیه بر الفبای زورمداری انتقاد داشتند، مورد اجحاف قرار می گرفتند و انگ های سیاسی متوجه آنها می شد،در حالی که فقط به تزویر برخی مسوولین و  نحوه اداره مرکز تربیت معلم انتقاد داشتند، و یا در ادوار بعدی در مدارس و بخش هایی که فعالیت داشته ام و یا مصاحبت های متعددی که به واسطه ی تعامل ها و ارتباطات اجتماعی و فعالیت های گسترده فرهنگی، اجتماعی و حضور در عرصه سازمان های مردم نهاد و تشکل های معلمان داشته ام،با بسیاری از همکاران خوشفکر و خلاق و مبتکری مواجه شده ام که به دلیل زخم خوردن از :زیرآب زنی"ها و تجسس ها و ظن ها، بسیار دلسرد از همکاری با سیستم آموزش و پرورش شده اند؛ و به واسطه ی نقض حقوق شهروندی اولیه خود و عدم احساس امنیت، رضایت شغلی لازم را ندارند!

شب نامه نویسی و زیرآب زنی برگرفته از فقدان صداقت در محیط های اداری

متاسفانه این پدیده شوم و رذیله ی نامیمون كه در بخشی از ساختارهای معمولاً اداری جامعه رسوخ كرده و شدت گرفته و گاهی منجر به بی اعتباری یا ریختن آبروی افراد می شود و به صورت معمول با قصد تخریب و تخطئه فرد یا افرادی موثر و تحول آفرین از سوی افرادی فاقد اصالت و هویت و تربیت انجام می شود ؛ به عنوان مثال در خاطر دارم حدود 13سال پیش در سال86 حسب اتفاق و برخلاف رویکرد غالب سیستم اداری، امکان حضور گروهی از همکاران تحول آفرین و خلاق و مبتکر که به کار تیمی باور داشتند در یک کانون فرهنگی تربیتی در قبله تهران فراهم شد و در عرض دو سال یک کانون فرهنگی تربیتی متروکه و واقع در منطقه ای دورافتاده؛ از یک  عمارت تاریکی و حیاط خلوت پرت و فراموش شده مطابق قاعده مقبول " شرف المكان بالمكين" به یک مرکز تحول آفرین  و مرکز ثقل فعالیت های اجتماعی، فرهنگی در آن منطقه مبدل شد و تیمی از بهترین همکاران شاغل در آن منطقه از آموزش و پرورش با تدابیر مدیر جوان کانون به عنوان مربی در آن کانون مشغول به کار شدند اما این تحول آفرینی و تأثیرگذاری از سوی حاسدان و تنگ نظران و عاجزان بدسگال، نه به عنوان یک حسن و امتیاز و یک "فرصت خیر" بلکه به عنوان یک تهدید تلقی شد و چون هیچ تخلفی انجام نشده بود،از هر کرانه ای تیری روانه شد تا حرکت و تحول را در آن کانون متوقف کنند و اتفاقاً هرزنامه های بی سند و مدرک و زائیده ی خیال افراد فاقد هویت و بیمار روحی و روانی بر سیستم معیوب مدیریتی منطقه کارگر افتاد و بدون هیچ گونه دلیل موجهی اقدام به تغییر در مدیریت کانون نمودند و تیم همکاران منتخب وی نیز به نشانه ی اعتراض کانون را ترک گفتند و وضعیت کانون به همان حیاط خلوت قبل عودت داده شد و هیچ کس در سیستم ستادی و اداری آموزش و پرورش اساساً شکایات متعدد و درخواست اعاده حق را ترتیب اثر نداد، اما تا یک دهه بعد هرزنامه های صادره که منشاء و منبع آن فردی مغرض و بیمار بود، مورد توجه قرار گرفت و همین مسبب تشویق و ترغیب هرزه نویسان و توزیع کنندگان شب نامه ها در آن منطقه شد که با ایمان و باور به کارگر افتادن هرز نامه های سمی شان، آبرو و حیثیت هرکسی که در مقابلشان قرار می گرفت را هدف قرار دهند!

شب نامه نویسی و زیرآب زنی برگرفته از فقدان صداقت در محیط های اداری

پدیده زیرآب زنی می تواند به انحاء مختلف و بر اساس عقده گشایی افراد مغرض و ناپرهیزکار انجام شود ؛ به عنوان مثال ارائه گزارش خلاف واقع و ساختگی و یا تفسیر و بزرگ نمایی موضوعات با هدف تخریب جهت دار در خصوص یک موضوع یا یک شخص و یا موضوعات و اشخاص مختلف به مسوولین و بخش هایی از ادارات و یا سازمان هایی است که می توانند در فرآیند امنیت شغلی و یا ارتقاء جایگاه یا شغل فرد موثر و تحول آفرین تاثیرگذار باشند که اتفاقاً با توجه به رویکرد محافظه کارانه و عافیت اندیشانه ی عمده ی مدیران و مسوولان این هرزنامه ها، بی تاثیر هم  نیستند!

 

این پدیده اجتماعی مذموم که بیشتر در ادارات مرسوم است و بر روابط افراد اثر گذار است، زیر آب زنی در هر قسم به معنی بدگویی از فردی در مقابل دیگران است که در نتیجه آن فرد مذکور موقعیت اجتماعی ، کاری و یا محبوبیتش را از دست بدهد.

این پدیده و رفتار زشت كه بیشتر در مراكز جمعی مانند دستگاه های اداری، گاهی منجر به از دست رفتن اعتبار شغلی یك فرد یا افرادی می شود آن چنان ریشه دوانده كه به صورت یك عادت روزانه برای برخی از افراد بیمارفکری و مغرض و ناپرهیزکار در آمده است .

در ادوار مختلف اشتغال خود درسیستم آموزش و پرورش همواره به این موضوع اندیشیده ام که چگونه برخی افراد بدون اینکه شناخت و یا سابقه ی همکاری با فردی که زیرآب وی را می زنند داشته باشند ، هر زمان که موضوع انتصاب شخصی در جایگاهی مطرح شده است، به صورت خودجوش و خودانگیخته اقدام به اظهار نظر در مورد وی می نمایند؟! و اساساً چرا مدیران ارشد به این حرف های بی پایه و اساس توجه می کنند؟! و چرا مستندات و کارنامه فعالیت و رزومه یک فرد در سیستم اداری و استعلام های قانونی که از مراجع مختلف میتوان اخذ نمود، به کناری گذاشته می شود و به "شب نامه" های بی پایه و اساس و زائیده ی ذهن بیمار حرف های حاسدان و تنگ نظران  نگران به مخاطره  افتادن جایگاه خود توجه می شود! رسانه‌ها، نخبگان و فعالان فرهنگی جامعه در این زمینه نقش پررنگ تری را می توانند ایفاء نمایند، باید با این تضادهای ارزشی، در جامعۀ خود، شجاعانه روبه رو شویم .
شاید رفتارهای زشتی مانند سخن چینی، تجسس، تزویر، استفاده‌ ابزاری از باورها و فرهنگ عمومی، حسادت و ...، ریشه در ناهنجاری‌های رسوخ‌ كرده در فرهنگ یك جامعه آن هم در طول قرن‌های متمادی و حاصل حضور فرهنگ‌های مهاجم در یك سرزمین باشد اما زیر آب زنی و شب نامه نویسی، سابقه ای طولانی ندارد و عادت و رفتاری زشت و ناپسند است كه از سوی برخی از افرادی که محصول تربیت نادرست هستند و باوری به پارسایی و پرهیزکاری ندارند به جمع رذایل اخلاقی پیوسته و طی سالهای اخیر بر شدت آن افزوده شده است.

البته شب نامه نویسی یکی از راههای ظهور و بروز رذیله "زیرآب زنی" است که در بخش‌های جمعی و محیط‌ های كاری خودنمایی می كند، مردم و گاهی مسئولان را به واكنش‌های مخرب وا می دارد و حتی نمونه هایی از این هرزه نویسی ها را گاهی به صورت کامنت با نام های مستعار و ساختگی در ذیل مطالب تاثیرگذار و مهم در همین رسانه ی مستقل و شفاف صدای معلم می توان رصد نمود که خود گویای اهمیت و تاثیرگذاری مطلب و جایگاه نگارنده است.

بخش اعظمی از عادت زیرآب زنی در افراد به گذشته، روش های تربیتی و نوع زندگی خانوادگی افراد بستگی دارد. بخش دیگری از این پدیده اجتماعی به سازمان ها و افرادی که گزارش هایی از این دست را می پذیرند هم بستگی دارد.

* انواع زیر آب زنی:

1) ارائه گزارش نادرست در خصوص یک فرد

این بدان معنی است که عملی که از سوی فردی سر نزده است به وی نسبت داده شود و تلاش شود با استفاده از شواهد و مدارک ساختگی کاری را به فردی نسبت داده یا از او سلب کنند.

2) ارائه گزارش صحیح در خصوص یک فرد

در این شیوه یک عمل نادرست فرد برجسته شده و با بزرگ نمایی به رئیس گزارش می شود تا به این ترتیب موقعیت کاری وی تضعیف شود و یا آنکه جایگاه اجتماعی او تخریب گردد.

3) ترکیب اطلاعات صحیح و نادرست در خصوص یک فرد

زیرآب زن حرفه ای معمولا از این شیوه برای دستیابی به اهداف خود بهره می برد بدان معنا که کارها و رفتار های کسی که قصد تخریب او را دارد به شیوه دلخواه خودش تفسیر کرده و نظرات شخصی خودش را به دیگران القا می نماید. 

بدترین شرایط زیر آب زنی این است که فرد مذکور به صورت ناشناس زیرآب زنی کرده باشد و شما از هویت او مطلع نباشید،که باصطلاح همان شب نامه نویسی را انجام داده باشد و همانند حرامیانی که در دل شب به قافله می زدند...از طریق شب نامه به آبرو حیثیت و جایگاه و اعتبار افراد هجمه وارد شده باشد!!

 شب نامه نویسی و زیرآب زنی برگرفته از فقدان صداقت در محیط های اداری

بحثی که در این خصوص بسیار مهم است آنست که مدیران باید نهایت دقت خود را به کار ببرند که در دام زیر آب زنان گرفتار نشوند ضرب المثل شنونده باید عاقل باشد از مصادیق چنین مواردی است! که متاسفانه این نقیصه در رویکرد مدیران در ادوار مختلف مشهود بوده است و البته شدت و ضعف داشته است! و این اتفاقا نکته ای است که مدیران ارشد باید مورد توجه ویژه قرار دهند ؛ این رفتار و شب نامه نویسی و زیرآب زنی تنگ نظران و کوتوله های فرهنگی می تواند مدیران عزیز ما را به یاد جمله ی معروف شهید مطهری به عنوان "چرا به قطار بی حرکت کسی سنگ نمی‌زند؟" بیاندازد که دکتر مطهری در کتاب حق و باطل جملاتی به این مضمون نوشته‌اند: "از کودکی همیشه این سوال برایم مطرح بود که: چرا قطار تا وقتی ایستاده است کسی به او سنگ نمی‌زند... اما وقتی قطار به راه افتاد سنگباران می‌شود....این معما برایم بود تا وقتی که بزرگ شدم و وارد اجتماع شدم دیدم، این‏ قانون کلی زندگی ماست که هر کسی و هر چیزی تا وقتی که ساکن‏ است مورد احترام است، تا ساکت است مورد تعظیم است...اما همین‌که به راه افتاد و یک قدم برداشت نه تنها کسی کمکش نمی‏کند، بلکه‏ سنگ است که به طرف او پرتاب می‏ شود و این نشانه یک جامعه مرده است، ولی یک جامعه زنده فقط برای کسانی احترام قائل است که: متکلم هستند نه‏ ساکت، متحرکند نه ساکن، باخبرترند نه بی‏ خبرتر".

این جمله می تواند نشانه و تلنگری باشد برای شناسایی تحول آفرین ترین و تاثیرگذار ترین نیروها در یک مجموعه!! چرا هیچ سنگی به سوی افراد ساکن و بی تحرک درجامعه و محیط های کاری پرتاب نمی شود اما همواره افراد تاثیرگذار در معرض هجمه های مختلف و ترور شخصیت هستند؟!

 شب نامه نویسی و زیرآب زنی برگرفته از فقدان صداقت در محیط های اداری

ترور شخصیت، در واقع تلاش برای لکه دار کردن جایگاه یک فرد است، این عمل شامل اشاعه موارد گمراه‌کننده و اغراق‌آمیز یا دست کاری در حقایق به جهت ارائه تصویر نادرست از فرد مورد هدف است. ترور شخصیت نوعی از افترا است که می‌تواند علاوه بر فرد، خانواده و اطرافیان و دوستان او را نیز شامل شود،ترور شخصیت پیشینه‌ای تاریخی دارد و در طول تاریخ از آن به عنوان جایگزینی برای حذف فیزیکی افراد به کار گرفته شده‌است، در این روش افرادی که منافع فرد یا گروهی دیگر را به خطر انداخته‌اند، به قصد منزوی شدن و بدنام ساختن، توسط آنان مورد حمله قرار می‌گیرند. نوک پیکان سمی ترور شخصیت شب نامه نویس ها و هرزنامه نویس ها و زیرآب زن ها متوجه مولدترین و صاحب نظرترین و موثرترین نیروهاست!! همانند ترور های کور از ابتدای انقلاب تاکنون که شخصیت های بی بدیل و سرمایه های جامعه ی ما را مورد هدف قرار داده است...و به شهادت رسانده است با این تفاوت که هدف شب نامه نویس و هرزنامه نویس بی هویت،ترور شخصیت به جای حذف فیزیکی است.

سازمان ها و محیط های اجتماعی  که نسبت به بهداشت روانی در محیط کار بها می دهند و بر پایه اصول مدیریتی صحیحی بنا می شوند کمتر با این پدیده مذموم اجتماعی دست به گریبان خواهند بود.

شب نامه نویسی و زیرآب زنی برگرفته از فقدان صداقت در محیط های اداری

معمولا در هر سازمانی افرادی هستند که سبب توانایی های منحصر به فردشان و نقش آنها در تحول آفرینی  مورد حسادت سایرین قرار می گیرند اما اگر افراد حسود سلطه جو هم باشند مشکل زیر آب زنی بروز خواهد کرد . یکی از راههای پیشگیری از این پدیده شوم و رذیله ی اخلاقی در سازمان ها و ادارات، نقش موثری است که مشاوران مدیران ارشد در تصمیم سازی ها و تصمیم گیری ها می توانند ایفاء کنند و با توجه به حجم و تراکم مشغله های مدیر ارشد یک سازمان بتوانند این موضوعات را مورد رصد قرار دهند و با بسترسازی و ایجاد فرهنگ گفت و گو و رصد رعایت اصول اولیه حقوق شهروندی در ادارات و برگزاری نشست های تبادل نظر و آراء و مشارکت دادن کارکنان سازمان در مباحث مربوط به سازمان،همدلی و انسجام را در یک سازمان بیشتر کنند و با استماع نقطه نظرات و با لحاظ شایستگی ها و توانمندی های مغفول مانده ی نیروهای انسانی و انتقال به مدیران ارشد، بتوانند ایفاگر نقش تسهیلگر در سازمان باشند که متاسفانه بدلیل آنکه نوع نگرش به جایگاه مشاوران مدیران ارشد به عنوان یک جایگاه راهبردی و اثرگذار  نیست و معمولاً عده ای بازمانده از غنایم و توزیع سمت و پست در این جایگاه ها قرار می گیرند که قاعدتاً فاقد توانمندی های راهبردی هستند، این اتفاق حادث نمی شود و برخی از تنگ نظران و زیرآب زن ها و هرزه گویان و هرزه نویسان نیز به طور معمول با تغییر نظر مدیران ارشد مانع از قرار گرفتن افراد تحولگرا و دارای اندیشه مولد و راهبردی در جایگاه های مشورتی مدیران ارشد می شوند تا در همچنان بر همان پاشنه سابق بچرخد و جایگاهی که برخی بدور از شایستگی و کارآمدی اشغال نموده اند مورد تهدید قرار نگیرد...چون قاعدتاً یک مشاور تاثیرگذار  و تحول آفرین به ظرایف و دقایق امور در بخش های مختلف آگاهی کامل دارد و میتواند چراغ روشن و سرشار از اطلاع و آگاهی از وضعیت موجود دستگاه برای یک مدیر ارشد در ترسیم نقشه راه فراهم نماید و این از سوی افراد ضعیف و حقیر تحمل نمی شود!!

امروزه رشته ای با عنوان روانشناسی صنعتی یا روانشاسی صنعت و مدیریت وجود دارد که متخصصان این رشته چنین افرادی را شناسایی می کنند و به صورت مشاوره ای و بهداشت روانی به آنها کمک می کنند. تا از این حقارتی که دارند نجات یابند و کمک شان می کنند تا به این شیوه ها متوسل نشوند تا نه مزاحم دیگران شوند و نه خودشان را عذاب بدهند.

شاید نگاه طنز به این موضوع، موجب شده كه عده ای به قبح آن توجه نكنند، در حالی‌ كه پیامدهای مخرب آن در محیط ‌های كاری بسیار شایع است و زندگی و آبروی بسیاری از مردم را به چالش كشیده است.
این پدیده ناپسند و مخرب، متأسفانه ریشه در زشتی هایی دارد كه بزرگان دین ما، انسان را از آن نهی كرده اند.
زیرآب‌زنی یا به عبارت ساده تر تخریب نا‌حق دیگران برای حفظ منافع نامشروع و جایگاه و اعتبار پوشالی خود و یا مطرح كردن خود یا رسیدن به منافع ناحق و نامشروع، ریشه در حسادت، غیبت، شایعه، تملق، جست‌وجو در زندگی و حریم خصوصی دیگران، سعایت، دروغ، وارونه جلوه دادن واقعیت و دهها خصوصیت ناپسندی است كه زشتی آن بر كسی پوشیده نیست.
البته پدیده های اجتماعی علل متعدد و مختلف دارند و زیر آب زنی هم ریشه‌های مختلفی دارد. سازمان ها و محیط های اجتماعی  که نسبت به بهداشت روانی در محیط کار بها می دهند و بر پایه اصول مدیریتی صحیحی بنا می شوند کمتر با این پدیده مذموم اجتماعی دست به گریبان خواهند بود.
مهمترین دلایل وجود این اخلاق زشت در افراد جامعه‌پذیری و تربیت ناكافی و نامطلوب، حسادت، رقابت، كینه و دشمنی، ضعف در تخصص و كمبود اعتماد اجتماعی از جمله دلایل زیر آب زنی است.

شایستگی و كارآمدی هر فرد در نظام اداری به عوامل گوناگونی چون استعداد، هوش، انگیزش، كیفیت ابزار كار، آموزش و مهارت مورد نیاز، فرهنگ سازمانی، شرایط محیط كار و مهم‌تر از همه اخلاق حرفه‌ای او بستگی دارد.

متأسفانه در جامعه‌ای كه نسبت به اخلاق و تعهد حرفه‌ای بی‌تفاوت است، ارتقای شغلی بر اساس تخصص و تجربۀ كاری فرد اتفاق نمی‌افتد و كاركنان برای دستیابی به مزایا و مدارج بالای شغلی، باید هرچه بیشتر خود را به جایگاه قدرت نزدیك كنند و از این رو رفتارهایی چون دروغ، زیر آب زدن یا تخریب رقبا رواج می‌یابد.

در چنین شرایطی است كه كاركنان یك سازمان نیز برای جبران ناكامی خود در رقابت برای دستیابی به منزلت، رو به تخریب همكاران خود می‌آورند.
به طور كلی، عدم توجه به اخلاق و فرهنگ اشتغال، نزول جایگاه و ارزش فی‌نفسۀ كار در جامعه، شیوۀ مدیریت غیرمشاركتی و متمركز در سازمان‌ها، توسعۀ اقتصادی شتاب‌زده و عدم توجه به توسعۀ فرهنگی را می‌توان از جمله عوامل مؤثر بر این پدیدۀ شوم و ترویج آن در بین كاركنان نام برد.

رسانه‌ها، نخبگان و فعالان فرهنگی نیز در این جوامع از ارائۀ یك الگوی رفتار اجتماعی صحیح باز مانده‌اند و به نظر می‌رسد سبك زندگی ایرانی ـ اسلامی همچنان یك شعار آرمانی و دست‌نیافتنی باقی مانده است.
رسانه‌ها، نخبگان و فعالان فرهنگی جامعه در این زمینه نقش پررنگ تری را می توانند ایفاء نمایند، باید با این تضادهای ارزشی، در جامعۀ خود، شجاعانه روبه رو شویم.

شب نامه نویسی و زیرآب زنی برگرفته از فقدان صداقت در محیط های اداری

راه حل دیگر پیشنهادی  برای مدیران؛ ایجاد پیوندها و روابط حرفه‌ای صحیحی است كه تمامی كاركنان سازمان را ارزشمند دانسته و مشاركت همگان را می طلبد ؛که همان طور که قبل تر هم اشاره شد در این زمینه مشاوران مدیران ارشد و مدیران در مناطق می توانند نقش تاثیرگذاری در تعامل و ارتباط با همکاران داشته باشند!!

زیر آب زنها، رشد اخلاقی طبیعی ندارنداز نظر روانشناختی، افرادی به این رفتار اقدام می كنند كه رشد اخلاقی طبیعی ندارند و اغلب موفقیت خود را در گرو تضییع جایگاه دیگران رقم می زنند.
این گروه اعتماد به نفس ندارند و به جای تقویت خصایص مطلوب خود و بالا بردن مهارت های فردی و بین فردی، همواره با ابزارهای بیرونی بر محیط تسلط می یابند و سعی می كنند آن را كنترل كنند.


از جنبه دیگر، افرادی كه به سادگی تحت تاثیر گفته های دیگران در مورد مسائل، تصمیم گیری می كنند و تفكر نقادانه ای ندارند اصولا در دام گروه اول می افتند و با این سطحی نگری باعث تقویت رفتار آنها می شوند.

● سخن آخر:

مغزهای بزرگ درخصوص ایده ها بحث می کنند.

مغزهای متوسط در مورد حوادث صحبت می کنند.

مغزهای کوچک در باره مردم گفت و گو می کنند.

* همگی بر این باور یم که دنیا راه عبور است نه سرای ماندن ، پس اوقات گرانبهای مان را به خوشه چینی زیبا ترین و بهترین اعمال صرف کنیم نه زشت ترین و بیهوده ترین آنها.


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

شب نامه نویسی و زیرآب زنی برگرفته از فقدان صداقت در محیط های اداری

شنبه, 14 تیر 1399 15:25 خوانده شده: 403 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +2 0 --
خبرنگاربازجو 1399/04/14 - 22:09
دکتر، این اعترافات تلویزیونی که با اجرای بازجوها و خبرنگاران صدا وسیما انجام می گیرد و اقرار گرفتن زیر شکنجه و زور و وادار کردن متهم به خودکشی در کدام زیرشاخه و کتوگری قرار می گیرد؟
پاسخ + 0 0 --
رضایی 1399/04/15 - 16:11
دکتر عزیز موضوع مشاور اجرایی شدن شما به کجا رسید؟!چرا شفاف اعلام نمیشه که موضوع شما دقیقاً چی بوده؟تا آنجا که اطلاع داریم شما مشکلی جهت تایید نداشته اید،پس چرا این موضوع شفاف اعلام نمی شود؟!یک بار حراست و بازرسی وزارتخانه بیایند این موضوع را شفاف اعلام کنند!!به نظرم این موضوع اگر بعنوان یک پرونده باز مورد بررسی قرار بگیرد پرده از فساد پنهان اداری و اعمال سلایق در سطح کلان سیستم آموزش و پرورش برداشته می شود!!
پاسخ + +5 0 --
مدرس آزاد 1399/04/14 - 22:16
چه خوب که نویسنده به موضوع شرف المکان بالمکین اشاره نمودند

و مثال کانون را تجربه کرده ام

البته گاه مغزهای بزرگ به جای ایده ها به دلایلی که دوست ندارند بیان کنند صحبت نمی کنند و به حوادث عبرت آموز مختصری اشاره می کنند
ایده، علم است و علم برای اهل است و نه سیستمی که در جذب مکین شایسته از توهّم خارج نیست و ...
پاسخ + 0 0 --
kiani 1399/04/15 - 16:14
انصافاً جایگاه هایی همانند انجمن اولیاء و مربیان استان بواسطه ی اینکه دکتر سالها د رعرصه سمن ها فعالیت نموده اند و یا نواحی یک و دو شهرری که دکتر دقیقاً اشراف دارند بر وضعیت آن نواحی و فرزند ری هستند میتوانست با مدیریت دکتر متحول شود اما متاسفانه آنچه به جایی نمی رسد فریاد است و شایستگی و سزاواری!!البته سیستم ستادی از افراد با شخصیت قوی و قدرت رهبری و سازماندهی همچون دکتر استقبال نمی کند و بدنبال مدیرانی فرمانبردار و تابع است!!
پاسخ + +2 0 --
خبرنگاربازجو 1399/04/14 - 22:17
و این زیر آب زنی در سطوح امنیتی و نظامی جان خیلی ها را گرفته است.
پاسخ + +6 0 --
منتقد منصف 1399/04/15 - 06:49
مطلب تکان دهنده ای است که بیانگر پاره ای از واقعیات موجود در سیستم اداری آموزش و پرورش است...ممنون از توجه رسانه ی صدای معلم به اینگونه مطالب و همکارانی که در این زمینه شفاف سازی می کنند...دم همه ی شما گرم...
پاسخ + 0 0 --
دکتر س.م.ح.حسینی 1399/04/15 - 09:20
من در سال ۱۳۸۶ از دانشگاه میسور هندوستان یک ای میل به حمدی نژاد که رییس جمهور بود زدم و تشریح کردم که بیش از ۹۰ درصد دانشجویان بورسیه و دکترا در انجا به اساتید هندی خودشان دلار می دهند تا پایان نامه هایشان را برایشان بنویسند و خودشان غالبا با هزینه بیت المال در حال خوشگذرانی هستند. ادامه دادم که با چنین اساتیدی اینده ای جهنمی برای ایران و ایرانیان و دین و ایین و تمدن انها می بینم و .... که بشدت مورد ازار و اذیت نمایندگان وزارت علوم و انجمن اسلامی و ... واقع شدم و .... احمدی نژاد هم تمام محتوای ای میل خصوصی من را برای خودم و صدها نفر دیگر فوروارد کرده بود!! به من گفتند زیر اب زنم!!؟؟ این مقاله کارهایشان در هند با من

http://iranglobal.info/node/67634
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/04/15 - 10:51
یاد داستان ژاپنی ها افتادم که فارغ التحصیلانشان از کشورهای غربی را لب دریا قبل از این که اجازه ورود به کشور بدهند لب دریا تست می کردند اگه رفوزه می شدند می انداختنشان دریا
پاسخ + +2 -8 --
دبیر 1399/04/15 - 09:42
چقدر جالب بود
ببخشید شما و دوستان شما چه شایستگی ای داشتید که به این درجات در ادارت کل و ادارات رسیدید؟

قطعا وجود افرادی امثال شما باعث ایجاد رویه زیرآب زنی شده
پاسخ + 0 0 --
Al 1399/04/15 - 10:41
همه ما مثل هم هستیم! آنهایی که متفاوت از ما هستند از کشور رفته اند و کوچ کرده اند.
پاسخ + 0 0 --
واجدی نیا 1399/04/15 - 16:17
دکتر عزیز انتخاب مجدد شما بعنوان عضو شورای اجرایی جمعیت هلال احمر شهرستان ری را تبریک میگم،شما تنها داوطلبی هستید که بطور متوالی از دوره دوم تاکنون مورد اعتماد داوطلبان شهرری قرار گرفته اید،کاش در آموزش و پرورش هم قدر امثال شما را می دانستند!!
پاسخ + 0 0 --
واجدی نیا 1399/04/15 - 16:19
البته اگر در این زمینه دوست عزیزمون که به شدت دنبال رفرنس هستند رفرنس میخوان باید زحمت بکشند تماس بگیرند با جمعیت هلال احمر شهرستان ری یا استان تهران تا تایید بشه این موضوع و به نظرم چون مطالب و موفقیت های دکتر را دنبال می کنند این موضوع را هم دنبال کنند و متوجه بشن اگر دکتر صداقت و صراحت نداشتند در جایگاه های مدنی متعدد و متنوع با اقبال مردمی روبرو نمی شدند!!
پاسخ + +3 -8 --
انتحال به سبک ایرانی 1399/04/15 - 10:35
سلام دکتر! این طوری که نمیشه دکتر.
منبع و رفرنس این کوت کیه؟

مغزهای بزرگ درخصوص ایده ها بحث می کنند.
مغزهای متوسط در مورد حوادث صحبت می کنند.
مغزهای کوچک در باره مردم گفت و گو می کنند.

آیا این دزدی ادبی نیست؟

آقای دکتر!
شما بهتر از من می دونید که حرف کس دیگر را نمی توانیم به اسم خودمان بزنیم.
آیا این نوعی بی احترامی به من خواننده نیست؟

البته بعضی می گویند این کوت مال النور روزولت است.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/04/15 - 10:48
رفرنس دادن چیز خوبی است!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/04/15 - 13:25
رفرنس دادن چیز خوبی است اما وقتی نگارنده یک مطلب تحلیلی ارائه کرده است دیگر چه رفرنسی لازم است؟!بعنوان مثال بنده به شما بگویم به نظرم در مصرف شکر زیادی باید صرفه جویی کنید...شما می فرمایید رفرنس بده؟!!!!!!!!!!!
پاسخ + +1 -7 --
انتحال به سبک ایرانی 1399/04/15 - 10:36
سلام دکتر! این طوری که نمیشه دکتر.
منبع و رفرنس این کوت کیه؟

مغزهای بزرگ درخصوص ایده ها بحث می کنند.
مغزهای متوسط در مورد حوادث صحبت می کنند.
مغزهای کوچک در باره مردم گفت و گو می کنند.
آیا این دزدی ادبی نیست؟
آقای دکتر!
شما بهتر از من می دونید که حرف کس دیگر را نمی توانیم به اسم خودمان بزنیم.
آیا این نوعی بی احترامی به من خواننده نیست؟

البته بعضی می گویند این کوت مال النور روزولت است.
پاسخ + 0 0 --
راستین 1399/04/15 - 13:14
کاش از استاد پورسلیمان و دکتر شهریاری و امثال این عزیزان می آموختیم که به جای خودکار قرمز در دست گرفتن و ملا لغت شدن ما هم به این شیوایی و رسایی می نوشتیم و به شفاف سازی و آگاه سازی و استیفای حقوق شهروندی می پرداختیم و از تنگ نظری و حقد و حسادت پرهیز می کردیم...
پاسخ + 0 0 --
123 1399/04/16 - 12:50
جناب انتحال به سبک ایرانی
شما اول باید ادعایتان را طرح کنید و بفرمایید کجای این یادداشت آقای شهریاری از جای دیگری برداشته شده است وبعد آقای شهریاریاسخ دهند
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1399/04/15 - 13:30
بهترین شیوه برای رشد شخصی و رشد اجتماع، سکوت هست. فعلا سکوت در تمام زمینه ها
پاسخ + +1 -6 --
Al 1399/04/15 - 13:48
با پوزش از نویسنده مطلب.
با توجه به کپی پیست قسمت هایی از مقاله از ویکیپیدیا و ذکر نکردن منبع مورداستفاده مصداق دزدی ادبی محسوب می شود لذا از صدای معلم تقاضا می کنم ای مقاله را از وب سایت حذف کند.
مطلب ریر از ویکیپیدیا کپی شده است.

ترور شخصیت، تلاش برای لکه دار کردن شهرت یک فرد است.

این عمل شامل اشاعه موارد گمراه‌کننده و اغراق‌آمیز یا دست کاری در حقایق به جهت ارائه تصویر نادرست از فرد مورد هدف است. ترور شخصیت نوعی از افترا است که می‌تواند علاوه بر فرد، خانواده و اطرافیان او را نیز شامل شود.

ترور شخصیت پیشینه‌ای تاریخی دارد و در طول تاریخ از آن به عنوان جایگزینی برای حذف فیزیکی افراد به کار گرفته شده‌است.

در این روش افرادی که منافع فرد یا گروهی دیگر را به خطر انداخته‌اند، به قصد منزوی شدن و بدنام ساختن، توسط آنان مورد حمله قرار می‌گیرند.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/04/15 - 14:55
استاد پور سلیمان و تیم گرامی. این مقاله را زیر سوال میبرند تا با حذف ان کامنت فوق سری دکتر حسینی هم دفن شود. بگذارید همه تاریخ را مرور کنند.
پاسخ + 0 0 --
تقی زاده 1399/04/15 - 15:55
خیلی جالبه دقیقا همون افرادی معترض این مقاله هستند که آب در لانه اشان جاری شده....و تقاضای حذف مقاله را هم دارند...دوست باصطلاح محترم...اول با نام و نشان حقیقی بیا و نظر بده تا مصداق این مقاله نباشی!!چون دقیقاً مشخصه که خیلی این مقاله و مقالات دکتر شهریاری برافروخته ات کرده و احتمالاً دقیقاً به هدف زده...عمده ی مقاله تحلیله دوست عزیز و این مطالبی که شما اشاره نموده ای نویسنده و کتاب را اطلاع بده تا مشخص بشود نام کدام منبع و کتاب باید ذکر می شده که نشده؟!
پاسخ + +1 -4 --
Al 1399/04/15 - 13:55
نویسنده مقاله احتمالا در مرحله نگارش تزی دکتری باشد لذا باید از بحث ذکر منبع موراستفاده در مقاله و مطالب و استناد کردن آگاهی داشته باشد. نمیشه از هر چی خوشمان امد برای خودمان برداریم.
پاسخ + 0 0 --
تقی زاده 1399/04/15 - 16:03
دست مریزاد جناب دکتر شهریاری...آنچنان منجر به عصبانیت و ناراحتی شب نامه نویسان و کامنت گذاران فاقد هویت پرداخته ای که چاره ای جز پرداختن به معنای ترور شخصیت در ویکی پدیا نداشته اند...اصل موضوع تشبیه شب نامه نویسی به ی نوع ترور شخصیت دوست عزیز...اصل ماجرا را بچسب!!
پاسخ + +3 -4 --
ناشناس 1399/04/15 - 14:02
نویسنده از نکته غافل مانده که سیستم حاکم و سیتستمی که در ان کار می کنیم در رواج زیر اب زنی بسیار موثر است. برای مثال در اموزش و پرورش مقدس مابی و حفظ ظاهر و چاپلوسی و ... از تم های موفقیت است. هنوز فراموش نمی کنم سالها قبل یکی از همکاران را به صرف اینکه همیشه صف اول نماز جماعت اداره بود معاون رییس اداره کردند و وقتی اعتراض کردیم که اندکی تخصصی گزینش کنید گفتند این آقا ادم مومن و پاکی است و همیشه صف اول است. هنوز هم نمی توانیم ارتباطی بین صف اول و معاون رییس اداره شدن چه ارتباطی است.
پاسخ + +1 -8 --
Al 1399/04/15 - 14:15
این هم از یه جایی کپی شده و نویسنده به اسم خود جا زده است. نویسنده صادق نیست و اصل صداقت در نوشته را رعایت نکرده است لذا نوشته اش از اعتبار لازم برخوردار نیست. کسی از نمی خواد چیزی بنویسیم.
"همگی بر این باور یم که دنیا راه عبور است نه سرای ماندن ، پس اوقات گرانبهای مان را به خوشه چینی زیبا ترین و بهترین اعمال صرف کنیم نه زشت ترین و بیهوده ترین آنها."
پاسخ + 0 0 --
تقی زاده 1399/04/15 - 16:07
نویسنده همواره چوب صداقت و صراحت خود را خورده است و امثال شما افراد فاقد هویت که مانع از قرار گرفتن ایشان در جایگاه مشاور اجرایی مدیرکل شدین...بیایید تشریح کنید که دقیقاً مطابق کدام قانون و قاعده ای ایشان در جایگاه مشاور اجرایی مدیرکل قرار نگرفت؟!موضوعی که بازرسی و حراست وزارتخانه و مرجع اطلاعات هم منتظر شنیدن دلیل و دلایل آن هستند!!پس شفاف سازی کنیم ابتدا نام و هویت واقعی خودتان را بیان کنید و بعد دلیل واضح و روشن اجحاف در حق دکتر شهریاری عزیز در شرایطی که نواحی یک و دو ری و بخش هایی همچون انجمن اولیاء و مربیان اداره کل را مدیران غیربومی و پایین تر از حدمتوسط اداره می کنند!!آیا اینها صداقت است؟!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/04/15 - 17:41
از داستان اطلاعی ندارم و نمی دانم ماجرا چیه یه معلم روستا هستم...من فقط رو متن تمرکز کردم و اصلا نویسنده را نمی شناسم. البته ایشان دکتر نیستند دانشجوی دکتر هستند بالا هم ذکر کرده اند. به نظر از خود قیاسات و گمان هایی می کنی. قصدم توهین و جسارت نیست. فقط حرفم این بود که ما حق نداریم آن چه مال ما نیست به اسم خودمان بزنیم. این نشون میده که نویسنده حرفه ای نیست و باید بیشتر مطالعه کنه. مرا عفو بفرمایید. دوباره تاکید می کنم که من بدون در نظر گرفتن نویسنده و اینکه چه پستی داشته قضاوت کردم. همه دیگه میدونند متن بدون ذکر منبع یعنی دزدی ادبی اگر استدلالی داری در این مورد بفرمایید.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/04/15 - 17:44
داستان چیز دیگری است و شما در مسیر دیگری هستند. من فاقد هویتم اینو میدونم اما اینو میدونم که جا زدن حرفی دیگران به اسم خود یعنی عدم صداقت یعنی زور زدن انتحال دزدی ادبی. ویکیپیدیا گوشت قربانی یا غذای ندری نیست که همه بدون اینکه صاحب نذر را اسم بدهند ور دارند و ببرند. امیدوارم قانع شده باشید.
پاسخ + 0 0 --
انصاف 1399/04/15 - 18:07
این رفتار زشتی است . شما که این ادعا را دارید باید اوف خودتان رفرنس بدهید که چه مطلبی از کجا اورده شده است .
پاسخ + 0 0 --
حسین نجاریان 1399/04/16 - 06:50
معلم روستای عزیز من و شما زمانی میتوانیم نقدی را مطرح کنیم که ابتدا خودمان را با هویت مشخص معرفی کنیم الان واقعاً مشخص نیست که شما معلم روستایی یا یکی از مصادیق مقاله ی دکتر شهریاری عزیز...پس کاملاً واضحه که یک نفر در تاریکی داره یک تیری را رها میکنه ضمناً اگر بخواهیم نیمه پر لیوان را نگاه کنیم خیلی پر تر است و حرف شما به نوعی متوجه کردن مخاطب به موضوعات حاشیه ای است که مخاطب از اصل متن دور شود و این توهین به شعور مخاطب است...وقتی در روز روشن جایگاه دکتر را می دزدند و هیچ کس پاسخگو نیست شما در بند نقش ایوان هستی!!و این کاملاً مشخصه عزیزم و معلم روستا بودن افتخار داره نقاب زدن نداره عزیز من!!
پاسخ + 0 -6 --
ناشناس 1399/04/15 - 17:50
همکاران عزیز بحث ما علمی بود من فقط یک تذکر کوچولو به نویسنده دادم که برای کوت مطلبی رفرنس بدهند اینکه دیگه عصبانی شدن نداره ..... ماشاالله ایشان دانشجوی دکتری هشتند این مسایل خودشون خوب متوجه هستد. از داستان پشت پرده از اطلاعی ندارم اما حدس می زنم باز هم دعواهای معمول برای پست و مقام بوده است.
به هر حال نویسنده اگر ظاهر بشنن می تونند نظر بدن که حق با کدوم گروه است.
پاسخ + 0 0 --
حمیدرضا عربی 1399/04/16 - 07:30
جالبه که شما از هیچ چیز هم اطلاع نداری و با حدست حکم میزنی؟!!!نویسنده حرفش رو با صراحت و محکم بیان کرده و حرف دل ماهایی رو زده که شهامت بیانش رو نداریم،من ایشان را سالهاست که می شناسم و در ادواری با ایشان همکلاس بوده ام...هیچ گاه برای پست و مقام پا بر روی حق نگذاشته...بارها و بارها حق و شایستگی اش رو نادیده گرفته اند حتی دوستان گرمابه و گپلستانش هم که در مسند قدرت هستند ایشون رو نادیده گرفته اند که البته باید بدانند که این میزها تمام می شود و رفاقت ها باقی می ماند و شرمندگی کارهای نکرده که توجیه بردار هم نیست!!
پاسخ + 0 -4 --
ناشناس 1399/04/15 - 17:53
مطمئن باشید آنهایی که دنبال پست و مقام هستند عقلشون به این جور چیزا قد نمیده که بیان مقاله را زا نظر رفرنس چک کنند.
پاسخ + 0 0 --
ابراهیم زاده 1399/04/16 - 08:53
دکتر شهریاری هرگز دنبال پست و مقام نبوده و نیست همین الان هم در سطح استان هر مسوولی آمادگی داره یک نشست آسیب شناسی و واکاوی در مورد حوزه خودش برگزار کنه و از دکتر بخوان گ موشکافانه تمام آسیب ها و مشکلات و ضعف های آن حوزه را تبیین کنند دقیقا براشون آنالیز میکنند،امثال من که از ایشون خیلی چیزا یادگرفته ایم در زمان مدیریت ایشون بر کانون امام خمینی و در جریان مشکلات و زیرآب زنی ها و شب نامه پراکنی علیه ایشون و افراد شاخص و صاحب نظر بوده ایم
پاسخ + +10 0 --
عباس جعفرزاده 1399/04/15 - 19:10
دوستان عزیزم،مطلب انصافا نقد تکان دهنده ای است که باید کاملا و به دقت مورد توجه بخش های مختلف ستادی قرار بگیرد و حتی با حضور صاحب نظرانی همچون دکنر شهریاری و جناب پورسلیمان نشست نقد و بررسی و آسیب شناسی برگزار شود،به هیچ عنوان فرافکنی عوامل خطاکار ستادی که زخم خورده قلم دکتر هستند نباید ما را از اصل موضوع غافل کند،اتفاقا رفرنسی هم اگر باید زده شود همان بررسی و اشاره و واکاوی چرایی قرار نگرفتن دکتر در جایگاه مشاور اجرایی است علی رغم اینکه خود ایشان در هر نشستی یک تنه همه را مجاب می کنند و نیازی به این ظرفیت ها ندارند اما خود این موضوع که چه شد،نیاز به واکاوی دارد...
پاسخ + +9 0 --
عباس جعفرزاده 1399/04/15 - 19:10
دوستان عزیزم،مطلب انصافا نقد تکان دهنده ای است که باید کاملا و به دقت مورد توجه بخش های مختلف ستادی قرار بگیرد و حتی با حضور صاحب نظرانی همچون دکنر شهریاری و جناب پورسلیمان نشست نقد و بررسی و آسیب شناسی برگزار شود،به هیچ عنوان فرافکنی عوامل خطاکار ستادی که زخم خورده قلم دکتر هستند نباید ما را از اصل موضوع غافل کند،اتفاقا رفرنسی هم اگر باید زده شود همان بررسی و اشاره و واکاوی چرایی قرار نگرفتن دکتر در جایگاه مشاور اجرایی است علی رغم اینکه خود ایشان در هر نشستی یک تنه همه را مجاب می کنند و نیازی به این ظرفیت ها ندارند اما خود این موضوع که چه شد،نیاز به واکاوی دارد...
پاسخ + +7 0 --
علی برزگر 1399/04/20 - 10:52
باسلام....۱)ممنون از پرداختن به موضوع زیرآب زنی و شب نامه نویسی در بخش اداری آموزش و پرورش۲)چرا مسوولین آموزش و پرورش به این کدها و موضوعات مهم که همچون موریانه ساختار اداری سیستم رو میخوره توجه نمی کنند؟!!۳)واقعا چرا برخی از ما نا اگاهانه آب در آسیاب شب نامه نویسان و مسوولین ناغافل و ناآگاه میریزیم؟!اصل موضوع رو رها کرده و به رفرنس دوتاجمله می پردازیم؟!اگر مغرض نیستیم عمیق تربیاندیشیم و در بند سطوح و ظواهر امر نباشیم و درون را بنگریم و حال را...۴)این موضوع تضییع حق همکارمون در زمینه ی مشاوراجرایی مدیرکل شهرستان های استان تهران که چندین بار در میان مطالب و کامنت ها ی مقالات مختلف به آن اشاره شده است،به نظر میرسد میتواند لایه های پنهان فساد اداری برساند،جا دارد که این موضوع موشکافانه شفاف سازی شود تا مخاطبان بصورت شفاف با جزئیات این موضوع روبرو شوند و سیه روی شود هرکه دروغش باشد و براحتی از این موضوع نگذریم...چون در این برهه دیگر احقاق حق همکارمون در اولویت دومه و مهم پرده برداری از یک فساد سازمان یافته ی اداری و اعمال غرضه....
پاسخ + 0 0 --
مقاله نویس دربار 1399/04/20 - 18:24
OK
پاسخ + 0 0 --
ستاد مبارزه با نخبگا 1399/04/24 - 08:29
Fine
پاسخ + 0 0 --
معترض 1399/04/27 - 12:46
افراد سطح پایین وقتی با رانت و رابطه به جایی میرسن
مثل ....
نه تنها تخریب اون ها غیر اخلاقی نیست بلکه نماد مبارزه با فساد، ظلم و بی سوادی هست
پاسخ + 0 0 --
گله مند 1399/04/28 - 07:07
ناحیه یک شهرری استحقاق داشتن یک مدیر بومی شایسته رو داشت...چرا باید افراد غیربومی در قبله تهران به مدیریت گمارده شوند و برای فرزندان شایسته ری ادا و اطوار در بیارن؟!اینا حتی قائل به استفاده و بهره برداری از فرزندان شایسته ری هم نیستند!!واقعاً این چیزی جز رانت بوده؟!و یا انتصاب بسیاری از روسای ادارات و مناطق در شهرستان های استان تهران ؟!!کاملاً موافقم با شما
پاسخ + +1 0 --
.... 1399/04/28 - 09:20
با سلام و احترام
قریب به دوسال از برکناری معاون تربیت بدنی و سلامت قبلی اداره کل شهرستان های تهران میگذره
و معاون جدید که به شومن بودن معروف هستند حتی یک ریال به مناطق ندادن تا به امروز
در زمان معاون قبل دکتر رحیم تمام بودجه ها و اعتبارات به مناطق واریز میشد و همین افراد امروزی ایشون رو تخریب کردند و امروز تمام اعتبارات رو هزینه کرد استانی اعلام کرد و به مناطق پولی داده نمیشه
پاسخ + 0 0 --
شصتایی 1399/04/28 - 14:42
این میزها و پست ها تموم میشه آدم شرمنده رفقاش نباشه !!ای نگاه به سطح روسای ادارات و ورسای مناطق شهرستان های تهران بندازین!!وجداناً انتصاب برخی از اینا شرم آوره و هر ننه قمری از راه رسیده شده مشاور مدیرکل...کمدی شده اوضاع اداره کل!!
پاسخ + +2 0 --
دبیر 1399/04/30 - 11:23
متاسفانه مدیر کل شهرستان های تهران منفعل در مقابل استانداری، نماینده ها و تمام ارگان های دیگه باعث تخریب شخصیت افراد دارای سمت در ادارات کل شده
ایشون به هرقیمتی میخوان خودشون رو نگه دارن
لطفا بهشون بگید وقتی میرید خدمت نماینده ها مسئولین دفترشون از تقاضاها و التماس های شما میگن
و یاعث سرافکندگی ما فرهنگیانه
همچین مدیرکل نالایقی معاونین نالایق تر از خودش هم انتخاب کرده

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

به نظر شما ، جنس ارتباط نمایندگان مجلس شورای اسلامی با آموزش و پرورش از کدام نوع است ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور