صدای معلم

" جامعه آموزش و پرورش هنوز نتوانسته است جایگاهی درخور و هویتی قابل دفاع برای خود تعریف نماید و در شکل گیری این هویت ناقص بیش از هرکس خود فرهنگیان مقصرند! "

صدور احکام تبعیض آمیز ناشی از افزایش امتیازات فصل دهم و چند پرسش ؟

ابراهیم کیانی مهر/ دبیر تاریخ شهرکرد

حذف رتبه بندی معلمان و صدور احکام تبعیض آمیز ناشی از افزایش امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری و چند پرسش

روزهای پایانی سال 98 آزمونی سخت و سنگین برای فرهنگیان بود.فرهنگیانی که سالها برای احقاق حقوق تضییع شده و رفع تبعیض تاریخی و فاجعه بار برون سازمانی خود در قیاس با سایر کارمندان دولت تلاش می کردند به یکباره با صدور احکامی منفعت طلبانه و غیر کارشناسی قربانی تبعیض درون سازمانی نیز گردیدند! فرهنگیان مصرانه انتظار دارند وزیر محترم،معاونین ایشان، مدیران کل حوزه ستادی وزارت آموزش و پرورش از یکسو و مدیران کل استانها، معاونین، روسا و معاونین ادارات نواحی جهت شفاف سازی و رفع هر گونه سوء تفاهمی فیش های حقوقی و مبالغ اضافه کاری خود را منتشر نمایند تا همه بدانیم عدالت از نگاه متولیان آموزش و پرورش به چه معناست ؟

جامعه آموزش و پرورش هنوز نتوانسته است جایگاهی درخور و هویتی قابل دفاع برای خود تعریف نماید و در شکل گیری این هویت ناقص بیش از هرکس خود فرهنگیان مقصرند!

نظام آموزشی ما به شدت ناکارآمد ، ناقص و معیوب است که خود معلول عوامل گوناگون و پیچیده تاریخی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی است اما برای اصلاح باید نه زمان را از دست داد، نه اراده و نه مطالبه گری را.

اصلاح نظام آموزشی بدون اعتماد آفرینی مقدور نیست ، تا قبل از وزارت جناب آقای حاجی میرزایی یک وحدت درون سازمانی جهت مطالبه گری و رفع تبعیض در آموزش و پرورش وجود داشت که خواب را از چشم مدیران نالایق و بی برنامه ریز که قادر به پاسخگویی مطالبات به حق فرهنگیان نبودند ربوده بود!

به نظر می رسد صدور احکام جدید که با سفسطه های معاونت محترم وزارت آموزش و پرورش جناب آقای اللهیار ترکمن و تیم مشاور ایشان صورت پذیرفته و دقیقا بر خلاف موازین قانونی، اخلاقی، اسلامی و سند تحول بنیادین آموزش و پرورش انجام گرفته در راستای ایجاد شکاف و برهم زدن اتحاد میان نیروهای ستاد و صف در آموزش و پرورش جهت منحرف نمودن، ابتر کردن و به محاق بردن مطالبات فرهنگیان باشد!

حذف رتبه بندی معلمان و صدور احکام تبعیض آمیز ناشی از افزایش امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری و چند پرسش

اجرای ناقص و فاجعه بار  بخشنامه شماره 696488 مورخ 30/11/98 سازمان برنامه و بودجه مبنی بر افزایش امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری به میزان 50 درصد، عملا به طرحی برای ایجاد اختلاف در خانواده بزرگ آموزش و پرورش از یکسو و بهره مندی تیم برنامه ریز وزارت آموزش و پرورش از سفره انقلاب، از سوی دیگر بدل گردید که بدون شک نتیجه زایمانی چنین دردآور تولد تبعیضی دهشتناک است که حتی بیانش هر انسان منصف و آزاده ای را آشفته حال می سازد!

 احکام جدید، اعتراضات و مطالبات اساسی را در میان فرهنگیان رقم زده است که انتظار می رود متولیان آموزش و پرورش به آن پاسخ صریح دهند... البته پاسخ هایی متفاوت با سرنوشت شوم و تهوع آور صندوق ذخیره فرهنگیان و اجرای طرح فشل رتبه بندی معلمان!

1-  آیا صدور احکام جدید منتج به اختلاف در بین فرهنگیان خصوصا نیروهای ستاد و صف و ایجاد تقابل و طفره از انجام وظیفه در راستای مقاومت مدنی در راستای احقاق حق توسط معلمان و در نتیجه خسارت بار شدن آموزش و پرورش و متضرر شدن جامعه نمی گردد؟
2- آیا صدور احکام جدید در راستای سیاست نخ نما شده قجری " تفرقه بینداز و حکومت کن" نیست؟
3- بر اساس کدام کار کارشناسی علمی حکم یک "دکتر معلم" باید بین دو تا سه میلیون تومان  کمتر از یک کارشناس مسول هم سابقه خود با مدرک لیسانس شاغل در ادارات آموزش و پرورش باشد؟
4- معاونت محترم وزارت آموزش و پرورش چگونه و بر اساس کدام اقدامات اعتماد آفرین، فرهنگیان را دعوت به اعتماد به مسولان وزارتی می کند در حالی که با اختلاف حقوق سه میلیونی ناشی از تدابیر نابخردانه جنابشان در احکام صادره، با هر درصدی افزایش در احکام  سال جدید فاصله ها همچنان عمیق تر خواهند شد؟
5-  آیا منافع شخصی، منفعت طلبی و افزایش حقوق آنچنانی مدیران وزرات آموزش و پرورش از شخص وزیر گرفته تا معاونین و زیر مجموعه های دخیل در اخذ و اجرای چنین تصمیمی که منتج به صدور این احکام ناعادلانه گردید در اتخاذ چنین تصمیمی اثرگذار نبوده است؟ قطعا از نگاه فرهنگیان این عمل در راستای بهره مندی جناب وزیر و معاونین و ... ایشان از سفره انقلاب تفسیر می گردد!
6-  واکنش تشکل های ناکارآمد و مختلف صنفی فرهنگیان به این تبعیض چه بوده است؟

صدور احکام جدید و واکنش تشکل های صنفی و سیاسی فرهنگیان چقدر یادآور سریال "هیولا"ست.

حذف رتبه بندی معلمان و صدور احکام تبعیض آمیز ناشی از افزایش امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری و چند پرسش

و اما دعوت به یک چالش ؛

* فرهنگیان مصرانه انتظار دارند وزیر محترم،معاونین ایشان، مدیران کل حوزه ستادی وزارت آموزش و پرورش از یکسو و مدیران کل استانها، معاونین، روسا و معاونین ادارات نواحی جهت شفاف سازی و رفع هر گونه سوء تفاهمی فیش های حقوقی و مبالغ اضافه کاری خود را منتشر نمایند تا همه بدانیم عدالت از نگاه متولیان آموزش و پرورش به چه معناست ؟
فرهنگیان دفاع از شان و شعور خود را وظیفه ذاتی رسالت پیامبرگونه خود می دانند و تا تحقق عدالت و رفع تبعیض، در چارچوب قانون اساسی جمهوری اسلامی و در ذیل مطالبات به حق صنفی پیگیر مطالبات خود خواهند بود و عواقب این پیگیری متوجه کسانی است که بستر ساز چنین بی عدالتی گردیده اند.


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

حذف رتبه بندی معلمان و صدور احکام تبعیض آمیز ناشی از افزایش امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری و چند پرسش

یکشنبه, 10 فروردين 1399 19:45 خوانده شده: 623 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +11 0 --
معلم 1399/01/10 - 20:29
مقصر معلم های همیشه آیلان هستن که باعث تضییع حق سایرین نیز می شوند
پاسخ + 0 0 --
معلم ناامید 1399/01/11 - 16:50
خدا ازشون نگدره
پاسخ + 0 0 --
شهاب 1399/01/12 - 15:30
احسنت جناب معلم گرامی
این جمله نگارنده محترم بسیارزیبا وراهگشاست
(در شکل گیری این هویت ناقص بیش از هرکس خود فرهنگیان مقصرند!)
پاسخ + +13 -1 --
ناشناس 1399/01/10 - 21:35
دادا هرچه مدرک و سابقه بالاتر افزایش کمتر خوشا به حال کادر اداری عجب!!!!!!!
پاسخ + +5 0 --
علی 1399/01/11 - 10:23
مقصر ما معلمها هستیم که علاوه بر نداشتن اتحاد،به حق و حقوق قانونی خود هم آگاهی نداریم .در ضمن جماعتی ترسو هستیم که هر بلایی سرمون بیارن تحمل می کنیم .
پاسخ + 0 0 --
محقق 1399/01/11 - 14:39
دمت گرم
پاسخ + +6 0 --
ناشناس 1399/01/11 - 11:10
با بیست سال سابقه، حقوق ۳ میلیون. تاسف فقط
پاسخ + +1 0 --
محمد ت 1399/01/11 - 18:17
با سلام. زیاد دلخور نشین چند روز پیش بخشنامه ای صادر شده از طرف همین اقای ترکمن مبنی بر کسر حقوق انهایی که ایثارگری می گرفتند(انهایی که به زور 6 ماه خدمت کرده اند بنام دوره احتیاط). بعد از 30 سال که از جنگ گذشته و داشتند چندغازی می دادند که انرا هم می خواهند هاپلو کنند چرا چون یکنفر به دیوان شکایت کرده و حداقل باید 40 الی صد هزار نفر چوبش را بخورند........... اما اقای ترکمن اینرا حساب نکرده در دوره احتیاط خیلی ها شهید شدند و خیلی ها روح و روانشان بهم خورده و جوانیشان را از دست داده اند و .............
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/01/11 - 23:32
ترکمن واقعا از قوم ترکمن هست؟ لطفا برادران ترکمن نصیحتش کنند. تا بلکه هدایت بشه ایشون
پاسخ + +4 0 --
امیر 1399/01/12 - 14:55
همکارعزیز
درسیستم اداری دربحث افزایش حقوق ومزایا بگونه عمل میگردد تا بیشترین حق وحقوق ومزایا شامل حال شاغلین درادارات گردد .واین دراین چندسال اخیر بیشتر خودش رانشان داده است . اگر سری به ادارت کل بزنید درتعریف بعضی از پست های سازمانی واژه اداره آمده است مثلا اداره تربیت بدنی .اداره مشاوره . خب بخاطر چیه ؟؟ بیشتر بهره مندی از حق مدیریت مگه اداره نباشه کارپیش نمیره ..
پاسخ + +6 0 --
ناشناس 1399/01/13 - 01:21
کادر اداری براتون خوب شد حالشو ببرید

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

میزان توجه به " منشور حقوق شهروندی " در وزارت محسن حاجی میرزایی را چگونه ارزیابی می کنید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور