صدای معلم

" جناب آقای وزیر در ادامه مصاحبه می فرمایند که حق التدریس بهار 98 ، تا قبل از 15 اسفند پرداخت می شود و حق التدریس مهر تا اسفند 98 به مرور بعد از 15 اسفند پرداخت می گردد. در زمانی که این مطالب نگاشته می شود (شامگاه 27 اسفند 98 ) و فقط یک روز کاری از این سال باقی مانده و خبری از پرداختهای که وزیر فرمودند نیست و با توجه به وعده های مکرر و نادرست در آمده قبلی ، پرداختها وضعیت مبهم و نامشخصی دارند "

مدیریت کرونا زده !

یعقوب رمضان زاده/ همکار صدای معلم

مدیریت کرونا زده و مطالبات فرهنگیان و حقوق معلمان

در حالی که آخرین روزهای اسفند 98 را سپری می نماییم و با آغاز سال جدید فاصله بسیار کمی وجود دارد و هر سال در این روزها مردم و به طور خاص فرهنگیان ، به خرید می پرداختند، وزیر آموزش و پرورش و همچنین معاون امور مالی ایشان آقای الهیار ترکمن، در مصاحبه های متعددی که در رسانه ها و به ویژه صدا و سیما انجام دادند ، خبر از پرداخت حقوق اسفند ماه در بازه زمانی 15 تا 20 اسفند دادند. همچنین با توجه عدم پرداخت معوقات فرهنگیان که مهم ترین آن ، حق التدریس بهار 98 است که تقریبا یک سال ازعدم آن گذشته و رکوردی دیگر در زمان وزارت حاجی میرزایی ثبت می گردد که یک سال تاخیر در پرداخت حق التدریس ها در این دوره اتفاق می افتد. کرونا ، این روزها موهبتی از جانب کشور دوست ، چین می باشد که فشار افکار عمومی در مورد عدم پرداخت حقوق ها و مطالبات را کمتر می کند و نگاه ها را به سمت خود جلب می نماید.فضا برای مطرح نمودن مطالبات تنگ و ناچیز می شود و تمرکز را به سوی خود می برد.

جناب آقای وزیر در ادامه مصاحبه می فرمایند که حق التدریس بهار 98 ، تا قبل از 15 اسفند پرداخت می شود و حق التدریس مهر تا اسفند 98 به مرور بعد از 15 اسفند پرداخت می گردد. در زمانی که این مطالب نگاشته می شود (شامگاه 27 اسفند 98 ) و فقط یک روز کاری از این سال باقی مانده و خبری از پرداختهای که وزیر فرمودند نیست و با توجه به وعده های مکرر و نادرست در آمده قبلی ، پرداختها وضعیت مبهم و نامشخصی دارند.

کرونا این روزها در کشور ایران و همین طور جهان یک اپیدمی است که متاسفانه کنترل آن در این شرایط بسیار سخت شده و انتظار عمومی از مسئولین در شرایط فعلی ، برقراری امنیت جانی و سلامتی عموم مردم می باشد و این ویروس باعث شده مدارس از 3 اسفند تعطیل شده و بیشتر مردم خانه نشین شوند.

در ابتدا خواست عمومی ، قرنطینه کردن بعضی از شهرهایی بود که کرونا در نها رواج بیشتری داشت ( البته اتفاق نیافتاد) و پرسش های زیادی ایجاد شد.وضعیت که بحرانی تر شد . درخواست عدم مسافرت مردم شکل گرفت. و این درخواست از سوی مسئولین نیز تکرار می شود و در رسانه ها به آن پرداخته می شود.

قرنطینه کردن شهرها از سوی مسئولین امکان ناپذیر عنوان شد ولی راهکار مدیریت کلان کشوری ، قرنطینه کردن حقوق ها و معوقات انباشته شده کارمندان و به ویژه فرهنگیان بود.

مدیریت کرونا زده و مطالبات فرهنگیان و حقوق معلمان

مدیریت تصمیم گرفته با گروگان گرفتن حقوق و مزایا و پرداخت دقیقه نودی آن ، مانع از مسافرت شود و حتی خریدهای شب عید را نیز کنترل نماید. پرداخت حقوق یک روز مانده به عید فرصت چندانی برای خرید باقی نمی گذارد به ویژه برای فرهنگیان که همیشه چشم به پایان ماه دارند و در آن روزها مدام گوشی و پیامک ها را رصد می کند تا ببینند چه موقعی حقوق واریز می شود تا قسط عقب افتاده که هر روز جریمه بیشتری به آن تعلق می گیرد را پرداخت کنند. در این روزهایی که تورم نرخ بالایی دارد و کارمند و معلم همیشه از آن عقب هستند. مدیریت کرونایی این روزها، قصد دارد با تاخیر در پرداخت حقوق و واریز نکردن معوقات با یک تیر چند نشان بزند. اول از همه کنترل خرید شب عید، دوم کنترل مسافرت ها ( به ویژه فرهنگیان) سوم که شاید از همه مهم تر باشد خالی نکردن خزانه دولت در این روزهای بی پولی.

کرونا ، این روزها موهبتی از جانب کشور دوست ، چین می باشد که فشار افکار عمومی در مورد عدم پرداخت حقوق ها و مطالبات را کمتر می کند و نگاه ها را به سمت خود جلب می نماید.فضا برای مطرح نمودن مطالبات تنگ و ناچیز می شود و تمرکز را به سوی خود می برد.

فرهنگیانی که نگران پرداختی ها می باشند در شرایط فعلی کاری از پیش نخواهند برد و به حالت آچمز مبدل می گردند. در سالهای گذشته اگر مطالباتی بود فرهنگیان می توانستند از طریق تحصن در سطح کشور که بازتاب گسترده رسانه ای هم نیز داشت دولت و وزارت آموزش و پرورش را تحت فشار قرار دهند ؛  همچنین فضا برلی برگزاری تجمعات نیز فراهم بود و تجمعاتی مقابل مجلس در تهران و در شهرستانها مقابل اداره آموزش و پرورش شکل می گرفت و بازتاب رسانه ای نیز کمک می کرد.

شرایط این روزها، اجازه هیچ کدام از موارد گفته شده را نمی دهد.( مدرسه که بیشتر اسفند تعطیل بوده و گشوده شدن آن در 15فروردین هم در هاله ای از ابهام قرار دارد) ؛ رسانه ها نیز توجه خود را به کرونا متمرکز نموده اند.

بنابراین مدیریت آموزش و پرورش، امسال را با خیالی راحت تر و آسوده تر سالهای گذشته سپری می کند و برای خود زمان می خرد و هر چقدر که فراگیری کرونا در جامعه بیشتر باشد و زمان بیشتری طول بکشد ، این نوع مدیریت نفس آسوده بیشتری خواهد کشید.


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

مدیریت کرونا زده و مطالبات فرهنگیان و حقوق معلمان

سه شنبه, 27 اسفند 1398 21:34 خوانده شده: 632 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +3 0 --
رضایی 1398/12/27 - 22:31
کرونا
بلایی که به دنبال فسادها و......نازل شد.
وقتی صبر خدا لبریز می شود این می شود.
برای سالهای بعد تجربه باعث میشود تا گونه ای دیگر رفتار کنیم.
پاسخ + +2 0 --
حیدری 1398/12/27 - 23:42
همکار محترم خیالت راحت سال بعد همه اضافه کار میگیریم واجازه میدیم ترکمن به مدیریتش افتخار کند
پاسخ + 0 0 --
معلم 1399/01/09 - 12:15
اسفند به بعد هم مالیده شد بابا
پاسخ + +2 -1 --
شهاب 1398/12/28 - 10:13
وقتی کسی قدرومنزلت خودرا کم می بیند چطورتوقع دارددیگران اوراارج بگذارند
عدم پذیرش اضافه کارموثرترین ابزاربرای رسیدن به حقوق ازدست رفته است
عدم پرداخت اضافه کارتوسط مسئولان آ.پ جای تقدیر وتشکر دارد پیشنهاد می شود این روند را ادامه دهند چون فرهنگیان همه جوره پای اضافه کار ایستاده اندوسال ها برای دریافت مبلغ آن صبرخواهندکرد
پاسخ + +2 -2 --
جواد 1398/12/28 - 11:53
وقتی رسانه صدای معلم از ادامه فعالیت دولت ناکارآمد در سال 96 حمایت کرد باید هم چنین بلاهایی بر سرمان نازل شود هنوز مانده همکارا اتفاقات بدتر در سال 99 شروع می شود .... از قضا سرانگبین صفرا فزود.
پاسخ + +1 -1 --
رسول 1398/12/29 - 23:44
با ایجاد فضای مجازی نباید معلم حقوق بگیرد.
پاسخ + +1 0 --
حسن 1399/01/01 - 01:08
با تشکر از دولتمردان که ویروث کرونا را در ملت گسترش دادند تا جمعیت کاهش یابد و دولت با کمبود بودجه موجه نشود
پاسخ + +1 -1 --
طاهر 1399/01/01 - 19:03
مگه مجبورید دروغ بگید و معلم رو سرکار می گذارید مراقب باشید معلم رو دست کم نگیرید
پاسخ + 0 0 --
مهتاب 1399/02/04 - 01:22
این روزها ما هم دست کمی از کادر درمانی نداریم از صبح تا عصر با شاد کلنجار می ریم تا پاسی از شب هم تو گوشی تکلیف می بینیم کور شدیم حالا کسی فکر حقوق این روزهای ما نیست و قولهایی که به فرزندانمان ودیگران دادهایم نیست پاسخ این همه انلاین و وقت از دست رفته چیست
پاسخ + 0 0 --
مهتاب 1399/02/04 - 01:23
یعنی با این همه کار دو کلاس به ما حقوق نمی دن

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با تصاحب صندوق ذخیره فرهنگیان توسط دولت ( هر دولتی ) موافق هستید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور