صدای معلم

" استناد آقای اللهیار ترکمن به کدام قانون است ؟ آیا در بحث رتبه بندی و افزایش 50 درصد ، قانون اجرا شده است؟ و چه شد که افزایش حقوق 50 درصدی تمام مزایای رتبه بندی را از بین برد و موجب خسران ده ها هزار معلم باسابقه و دارای رتبه برتر شد؟ "

هدف رتبه بندی معلمان ، ایجاد رقابت و افزایش کیفیت و هدف بخشنامه 50 درصدی رفع تبعیض و اجرای عدالت است. چگونه می توان این دو را به هم پیوند زد؟!

شیرزاد عبداللهی

افزایش 50 درصدی حقوق و هدف از رتبه بندی معلمان

"هر بلایی کز آسمان فرود آید / گرچه بر دیگری قضا باشد / به زمین نارسیده می پرسد / خانه انوری کجا باشد " این قطعه را در قدح انوری شاعر قرن ششم هجری سروده اند و اشاره به بداقبالی اوست. حالا حکایت معلمان است و افزایش 50 درصدی حقوق که در رسانه ها، سکه تبلیغاتی اش را به نام معلمان زده اند، اما در واقعیت نوع جدیدی از تبعیض علیه بخش بزرگی از معلمان با تجربه و با سابقه ، دستاورد این بخشنامه بوده است.

اگر در گوگل عبارت " افزایش حقوق 50 درصدی" را جستجو کنی 80 درصد خبرها درباره افزایش حقوق  فرهنگیان است!در حالی که اکثر معلمان احساس می کنند اسیر یک بازی فریبکارانه از سوی سازمان مدیریت و عوامل رییس سازمان در آموزش و پرورش شده اند. الهیار ترکمن معاون پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش  هم تند و تند برای خودش نوشابه باز می کند و به صد زبان می گوید :

" ما یک کار جسورانه انجام دادیم . نگران نباشید ..." دلیل  اینکه مدیران آموزش و پرورش و دولت به رغم تصریح ماده 63 برنامه ششم توسعه ، از گنجاندن رتبه بندی در لایحه بودجه و یا ارائه آن به صورت لایحه مستقل به مجلس خودداری کردند روشن نیست

الهیار ترکمن در گفت و گو با خبرگزاری ایسنا و نیز  در یک فایل صوتی، در توضیح چگونگی اجرای بخشنامه 50 درصد برای معلمان می گوید : "افزایش 50 درصدی به معنای افزایش فیکس رقم ته حکم نیست. ما نمی توانیم هم رتبه بندی را اعمال کنیم و هم افزایش های فصل دهم را . قانون چنین اختیاری به ما نداده است." در این یادداشت به این موضوع می پردازم که استناد آقای اللهیار ترکمن به کدام قانون است ؟ آیا در بحث رتبه بندی و افزایش 50 درصد ، قانون اجرا شده است؟ و چه شد که افزایش حقوق  50 درصدی تمام مزایای رتبه بندی را از بین برد و موجب خسران ده ها هزار معلم باسابقه و دارای رتبه برتر شد؟

 افزایش 50 درصدی حقوق و هدف از رتبه بندی معلمان

صورت مساله این است که کارمندان سایر دستگاه ها و کادر اداری آموزش و پرورش به طور طبیعی مشمول افزایش 50 درصدی حقوق می شوند ، اما در مورد معلمان ابتدا آنچه را که از سال 94 تا 98 تحت عنوان رتبه بندی به حقوق معلمان اضافه شده را از 50 درصد افزایش حقوق کسر و باقیمانده آن را به حقوق معلم اضافه می کنند. با این فرمول هر معلمی که رتبه بالاتری دارد، سهم کوچکتری از افزایش 50 درصدی می برد و به عبارتی آنچه در رتبه بندی به حقوق معلمان اضافه شده را پس می گیرند و معلمان دارای رتبه خبره و عالی را از نظر مالی تنبیه می کنند!

در طرح رتبه بندی مصوب دولت ، معلمان در چهار رتبه ( پایه، ارشد،خبره و عالی) بر اساس معیارهای حرفه ای رتبه‌بندی شده اند و متناسب با رتبه ای که گرفته اند در سال 94 و 98 مبالغی به حقوق آنها اضافه شده است. مسئولان آموزش و پرورش مکرر گفته اند که رتبه بندی طرح رفاهی نیست و هدف آن ایجاد انگیزه از طریق "رقابت" برای ارائه کار بهتر و تخصصی است. درحالی که طرح افزایش 50 درصدی حقوق موضوعی  معیشتی و رفاهی است و بدون استثنا شامل همه کارکنان دولت می شود. کسی باید آقای نوبخت را متوجه کند که  افزایش حقوق ناشی از رتبه بندی با افزایش حقوق همه کارکنان دو موضوع به کلی متفاوتند: هدف رتبه بندی ، ایجاد رقابت و افزایش کیفیت و هدف بخشنامه 50 درصدی رفع تبعیض و اجرای عدالت است. چگونه می توان این دو را به هم پیوند زد؟

گفته می شود که از سال 94 تا 98 معلمان بخشی از مزایای ماده 10 قانون خدمات را در قالب رتبه بندی پیش خور کرده اند اما کارمندان دیگر از جمله کارکنان اداری آموزش و پرورش صبورانه انتظار کشیده اند و حالا عدالت حکم می کند که کارمندان دیگر از مزایای 50 درصد افزایش به طورکامل بهره مند شوند و برخورداری معلمان از این مزایا مشروط به حذف مزایای رتبه بندی شود. این استدلال درستی نیست، کارمندان دیگر بخش ها و کارکنان ستادی در این 4 سال افزایش حقوقی به مراتب بیشتر از معلمان مشمول رتبه بندی داشته اند اما نه تحت عناوین ماده 10 قانون مدیریت خدمات کشوری ، بلکه افزایش حقوق در قالب  فوق العاده ها و عناوینی خارج از شمول ماده 10 قانون مدیریت خدمات کشوری صورت گرفته است. مقایسه مبلغ دریافتی خالص یا ناخالص معلمان و سایر کارکنان دولت برای آقایان کار دشواری نیست.  

 معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش صحبت های خود را با یک دروغ آغاز می کند و می گوید : "در سال ۹۶ [که البته 95 درست است] در خلال تصویب برنامه ششم توسعه، نمایندگان مجلس بندی را در ماده ۶۳ گنجاندند و دولت را مکلف کردند که رتبه بندی حرفه‌ای را برای معلمان اجرا کند.ولی متن مبهم نوشته شده بود و نشان نمی‌داد که رتبه بندی باید در قالب لایحه به مجلس برود یا از طریق مصوبه دولت قابل انجام است. در نهایت تصمیم بر آن شد که بر اساس مفاد ماده ۶۳ احتیاجی به لایحه و ارسال به مجلس نیست و دولت می‌تواند رتبه بندی را در قالب مصوبه‌ای به اجرا در بیاورد." معلمان نباید تاوان بی تدبیری و بیسوادی و احتمالا زد و بند مسئولان فعلی و قبلی مالی آموزش و پرورش با مدیریت سازمان برنامه را بپردازند.

در ماده 63 قانون برنامه ششم توسعه آمده است: " الف- دولت مکلف است برای ایجاد تحول در نظام تعلیم و تربیت اقدامات زیر را انجام دهد:... 2 - تهیه نظام رتبه‌بندی معلمان و استقرار نظام پرداخت‌ها براساس تخصص با شایستگی‌ها و عملکرد رقابتی مبتنی بر نظام رتبه‌بندی معلمان و مهندسی نیروی انسانی براساس سند تحول و نقشه جامع علمی کشور با تصویب مجلس شورای اسلامی در قالب بودجه سنواتی. " برخلاف گفته الهیار در این متن  ابهامی وجود ندارد در ماده 63 خیلی روشن گفته شده که منابع مالی در  "در قالب بودجه سنواتی" دیده شود و طرح رتبه بندی به "مجلس" ارسال شود. هیچکدام از این دو کار صورت نگرفت.

مسئولان آموزش و پرورش به جای عمل دقیق به ماده 63 به این نتیجه گیری غیرقانونی رسیدند که : "احتیاجی به لایحه و ارسال به مجلس نیست و دولت می‌تواند رتبه بندی را در قالب مصوبه‌ای به اجرا در بیاورد." دلیل  اینکه مدیران آموزش و پرورش و دولت به رغم تصریح ماده 63 برنامه ششم توسعه ، از گنجاندن رتبه بندی در لایحه بودجه و یا ارائه آن به صورت لایحه مستقل به مجلس خودداری کردند روشن نیست، اما  گرفتاری امروز نتیجه تصمیم غیر کارشناسی دیروز آقایان است که به دلیل بی اطلاعی و شاید هم بر اساس توصیه سازمان برنامه و پیش بینی چنین روزی ، افزایش حقوق ناشی از  رتبه بندی را درقالب  "حق شغل" ذیل ماده 10 قانون مدیریت خدمات دولتی در جلسه هیات دولت به تصویب رساندند.

افزایش حقوق ناشی از رتبه بندی و افزایش 50 درصدی حقوق همه کارکنان دولت دو موضوع بی ارتباط با هم و از دو جنس متفاوتند. در بخشنامه افزایش 50 درصدی سازمان برنامه و بودجه گفته شده که این اقدام " برای رفع تبعیض و رعایت عدالت در پرداخت‌ها و در راستای اجرای تبصره ۳ ماده ۲۹ و ماده ۳۰ قانون برنامه پنج‌ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران " انجام می شود . اما طبق مصوبه مجلس (ماده 63) نظام رتبه‌بندی معلمان برای  ایجاد عملکرد رقابتی بین معلمان و  بر  "تخصص و شایستگی‌های حرفه ای " استوار است. اجرای این بخشنامه در آموزش و پرورش بر خلاف مواد قانون برنامه ششم توسعه شکاف بین حقوق معلمان و کارکنان اداری آموزش و پرورش و سایر دستگاه ها را افزایش می دهد و با روح تبصره 3 ماده 29 تعارض دارد.

در ماده 30 قانون برنامه ششم آمده که : "دولت مکلف است بررسی‌های لازم جهت برقراری عدالت در نظام پرداخت، رفع تبعیض و متناسب‌سازی دریافت‌ها و برخورداری از امکانات شاغلین، بازنشستگان و مستمری‌بگیران کشوری و لشکری سنوات مختلف را انجام دهد." روح تبصره 3 ماده 29 و ماده 30 قانون برنامه توسعه که افزایش 50 درصدی در راستای آن انجام شده است، "برقراری عدالت در نظام پرداخت، رفع تبعیض و متناسب‌سازی دریافت‌ها" است. اما اگر این بخشنامه 50 درصد در اجرا، باعث ایجاد تبعیض های جدید به زیان بخش بزرگی  از  معلمان شود ،که شده است، مسلما از هدف واقعی خود دور و خود عامل ایجاد تبعیض جدید شده است.

افزایش 50 درصدی حقوق و هدف از رتبه بندی معلمان

الهیار ترکمن می گوید : " نگران نباشید که چرا رتبه بندی حذف شد و این آمده... " جای دیگر می گوید : "اجرای همزمان رتبه بندی و افزایش 50 درصدی امکان پذیر نیست"  به گفته الهیار  رتبه بندی رفته توی دل بخشنامه 50 درصد ! معلمان نباید تاوان بی تدبیری و بیسوادی و احتمالا زد و بند مسئولان فعلی و قبلی مالی آموزش و پرورش با مدیریت سازمان برنامه را بپردازند.

مقصر وضع فعلی کسانی هستند که به جای عمل به نص صریح ماده 63 قانون برنامه ششم توسعه، بدون پیش بینی چنین روزی ، از ارسال لایحه رتبه بندی به مجلس جلوگیری و مصوبه دولت را جایگزین قانون مجلس کردند و افزایش حقوق ناشی از آن را ذیل ماده 10 قانون خدمات مدیریت قرار دادند. حالا هم به جای توجیهاتی که بوی فریب می دهد بهتر است خطای خود را جبران کنند.

از طرفی مدیران آموزش و پرورش با بی اعتبار کردن رتبه بندی و تنزل آن تا حد یک اقدام رفاهی، مفاد ماده 63 قانون برنامه ششم توسعه که رتبه بدی را مسیری برای رقابت بر مبنای شایستگی و تخصص تعریف کرده است زیرپاگذاشته اید و عجبا که آقای الهیار ترکمن پشت لفظ توخالی قانون سنگر گرفته و قانون را نقض می کند. 

گروه خبرنگاران حوزه آموزش و پرورش


افزایش 50 درصدی حقوق و هدف از رتبه بندی معلمان

پنج شنبه, 15 اسفند 1398 16:33 خوانده شده: 619 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +5 -1 --
معلم 1398/12/15 - 16:53
چرا باید این خبر جعلی در این شرایط نه یک بار بلکه چندین بار رسانه ای میشد ؟
پاسخ + 0 0 --
بودجه 1398/12/15 - 19:38
2000 میلیارد تومان بودجه اجرای رتبه بندی در سال 98 کجا رفت ؟
با تدبیر بیشرمانه یک نفوذی این مبلغ به خزانه برگشت.
2000 میلیارد در قانون بودجه 98 توسط مجلس مصوب شد تا 8 ماه تمام به وسیله آن بر سر معلمان منت گذاشتند و در اسفند 98 توسط یک خودشیرین غیرفرهنگی به فنا رفت .
2000 میلیارد تومان رتبه بندی چه شد؟
2000 میلیارد تومان رتبه بندی کجا رفت؟
2000 میلیارد تومان رتبه بندی را چه کسی دزدید؟
پاسخ + 0 0 --
نتیجه جلسات متعدد 1398/12/15 - 19:56
فاجعه هست در کشور ما مسئولین بنا بر گفته خودشون ماهها وحتی سالها جلسات زیادی بابت رتبه بندی تشکیل دادند به ازای هر جلسه هم حتما از بیت المال حق جلسه گرفتند. ومجلس وکمیسیون مجلس وحتی وقت نماینگان زیادی راهم در این خصوص گرفتند کلا زمان زیادی را صرف موضوع نمودند بعد مثلا به صورت ناقص اجرا هم کردند وقت صدا وسیما وخبر نگاران زیادی در این خصوص گرفته شد بماند که روزنامه ها ومجلات هم مطالب زیادی نوشتند ووقت گذاشتند. اخرش اخیرا با صدور احکام جدید وحذف رتبه بندی در واقع اثبات کردند. که خیلی از کارهاشون عبث وبیهوده است واز وقت وزمان که عنصر مهمی در حوزه مدیریت هاست غافلند وعلاوه بر ان نیروی انسانی ومادی را هم هدر می دهند. در واقع ثابت می کنند که اصلا مدیر نیستند ومدیریت را نمی دانند فقط پستی را اشغال کردند وروزگار می گذرانند !!!!! خدا به داد مابرسد انشاالله
پاسخ + 0 0 --
کارشناس دفتر بودجه 1398/12/15 - 23:14
مدتی است وزیران ضعیفی که متصدی آموزش و پرورش می شوند ناگزیر می شوند معاون توسعه مدیریت خود را از سازمان مدیریت برگزینند و به عبارت بهتر به آنها تحمیل می شود. از منظر مدیران سازمان مدیریت آموزش وپرورشی ها از آنجا که ۴۰ ساعت در هفته به صورت حضوری برای کار حاضر نمی شوند، لذا کارمند دولت نیستند و کارشناسان ستادی و استانی آوپ نیز همگی حیف نان و تلف کننده بودجه هستند.این جماعت خود شیفته تصور می کنند کارمند درجه یک دولت هستند و معلمان کارمند درجه دو محسوب می شوند که از بسیاری مزایا مانند اضافه کار و خدمات رفاهی باید محروم شوند. به همین دلیل است که برای خود دریافت فوق العاده اندیشمندی را تصویب کرده و نوش جان می کنند. البته تفاوتهای اندکی با یکدیگر دارند. آقای کیارشی انسانی کم ادعا و سرش به کار خودش بود. در برابر الهیار فردی .... و دروغگو و از خود متشکر و آموزش و پرورشی ها را ریز می بیند که استعداد عجیبی در استماع دروغ دارند و باید در حد توان به ایشان دروغ خوراند. دروغهایی.
پاسخ + 0 0 --
کارشناس دفتر بودجه 1398/12/15 - 23:26
دروغهایی از قبیل مدرک دکترای آلبرتای الهیار و اکنون نیز اضافه شدن دومیلیونی حقوق معلمان به طور متوسط علاوه بر جنبه مجرمانه، توهین به شعور معلمان است .واقعا آنچه باید گفت به بطحایی و حاج میرزایی است که چنین فرد بی مایه و فریبکاری را بر فرهنگیان شریف و نجیب مسلط گردانده است. حاج میرزایی باید به سلف خود بطحایی بنگرد که از خود در خاطره معلمان تصویر فردی ناتوان و بی عرضه و بی لیاقت را حک نمود. حاج میرزایی با برکنار کردن الهیار نشان دهد که با دروغگویی جدا مخالف است و با طرد عامل نفوذی سازمان مدیریت و نوچه نوبخت از خود تصویر وزیری صادق، شجاع و پایبند به اصول و ارج گذار به فرهنگیان را به یادگار بگذارد.
پاسخ + 0 0 --
معلم 1398/12/16 - 02:37
در گروههای مختلف اینترنتی ، پرستاران کمبود ماسک و تجهیزات را فراموش کرده فقط در مورد این خبر ابراز ناراحتی می کنند
پاسخ + 0 0 --
دبیر مهربان 1398/12/16 - 07:27
معلمان با بحث رتبه بندی تازه داشتند از اداری ها جلو میزدند که اداریها با دوپینگ ۵۰ درصد زدند جلو ....
انصاف نیست معلم و دبیر را با نیروهای اداری مقایسه کنیم
کلاسهای شلوغ و دانش اموزنماها و.‌‌..مدارس
اتاقهای خلوت و آرام و گرم و نرم و....ادارات
حالا یه امتیاز معلم وجود تعیلات تابستان و...
یه اشکال کار در اداره تمام سال بودن است و..‌
پاسخ + +4 0 --
فیودال خزانه دار 1398/12/15 - 17:13
چرا اذهان عمومی را بر علیه ما فراماسون های حاکم بر آموزش پرورش تشویش می کنید؟! می خواهید قصرهای رویایی ما را که بر گرده جاهلان بنا کرده ایم روی سرمان خراب کنید؟! با خداوند تبانی کرده اید؟!...
پاسخ + +3 0 --
اردک میرزا و شرکا 1398/12/15 - 17:15
شما باید شاکر ما باشید که همین چندرغاز را از بیت المال خودمان به شما می بخشیم.
پاسخ + +4 0 --
ناشناس 1398/12/15 - 18:22
جناب شیرزاد عزیز سلام. به خوبی موضوع را تشریح کردید. فقط دونکته: اول اینکه کارمندان دیگر دستگاهها به ویژه آنها که درآمد اختصاصی داشتند با اخذ مصوبه از دولت و مجلس و حتی شورای انقلاب فرهنگی فوق العاده حقوق کارمندان خود را افزایش دادند. دوم اینکه تردید نکنید ماموریت الهیار ترکمن در آموزش و پرورش اعمال فرامین سازمان مدیریت و به ویژه نوبخت است. فردی دروغگو با تحصیلات نامرتبط در رشته روانشناسی از دانشگاه آزاد رودهن و نا آشنا به اقتصاد و مالیه آموزش کارکردش تنهاو تنها می تواند امتثال اوامر اربابش نوبخت در تضییع حقوق معلمان و استمرار تبعیض با دیگر کارمندان باشد. از منشی دفتری که با خالی کردن زیر پای روسای فاضلش چون دکتر گرایی نژاد و آقای محسنی نیا به همراه چاپلوسی برای فرد بیسوادی چون نوبخت توانست به پست معاونت وزیر دست یابد چه می توان انتظار داشت ؟ فردی رسوا در میان همکارانش در سازمان مدیریت و بی تعهد نسبت به معلمان تنها چاره اش حداکثر تلاش برای بیشترین اندوخته در ایام باقیمانده از عمر دولت است. جناب حاج میرزایی باید بداند بهترین تصمیم برکنار کردن الهیار باوجود مخالفت اربابش نوبخت است.
پاسخ + +12 0 --
بازنده 1398/12/15 - 19:15
به عنوان یک معلم اعلام می کنم بعد سی سال باختم بد جور هم باختم من آبروی خانواده ی من رو بردم همه چی آرومه من چقدر خوشبختم برادر من در نفت و گاز با لیسانس آزاد دوازده میلیون حقوق دریافتی داره پسر خاله ی بنده در تامین اجتماعی با پانزده سال سابقه و مدرک حسابداری ده تومن دریافتی داره دوستم در شهرداری به عنوان حسابدار در ماه نزدیک به ده تومن دریافتی داره
چرا دارید منو بازی میدید چرا دارید منو صحنه سازی درست می کنید من باختم بدجور هم باختم من دارم به قهقراه می رم فقط بذارید بررمممم من
پاسخ + +6 0 --
شهاب 1398/12/15 - 20:21
عملکرد فرهنگیان به گونه ای بوده است که به مسئولان جرات داده است هرروز به شیوه ای این قشر را به بازیچه بگیرند چنانچه به همین روش اشتباه چندده ساله ادامه داده شود هرروز همین بازیچه ها راداریم یکباربرای همیشه تکان خوردن وحرکتی لازم است
پاسخ + +5 0 --
فرهنگی 1398/12/15 - 20:46
نامه سرگشاده مسئول مرکز بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان خطاب به وزیر آموزش و پرورش

آقای حاجی میرزایی!
بنظر می‌رسد که جنابعالی حتی توان گرداندن امور وزارتخانه آموزش و پرورش را ندارید و کسان دیگری برای شما و مجموعه وزارتخانه مظلوم آموزش و پرورش تصمیم می‌گیرند. به یاد داشته باشید که شما احتمالا آخرین وزیر آموزش و پرورش دولتی هستید که با بی تدبیری، این حجم از نا امیدی را به دل زخم خورده معلمین پمپاژ می‌کنید.
آیا افزایش ۵۰ درصد فوق العاده شغل برای همه کارکنان دولت را به اسم رتبه بندی به معلمین عزیز صدقه می‌دهید؟
حیا نکردید که شرف و آبروی معلمین را با بار‌ها و بار‌ها رسانه‌ای کردن حداقل حق شان، لگدمال کنید؟
آیا امروز از مصاحبه‌های گذشته خود و فخر فروختن‌های متعدد به معلمان و نظام تعلیم و تربیت کشور، از اجرا شدن طرح دروغین و کاذب رتبه بندی خجالت نکشیدید؟
آقای وزیر!
شرم بر مسئولی که برای دو روز امر دنیا خود را به زشت‌ترین رذائل اخلاقی بفروشد.
شرم بر مسئولی که در چشم معلمین نگاه کند و بجای نوکری کردن ..
پاسخ + +5 0 --
فرهنگی 1398/12/15 - 21:07
به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، مسئول مرکز بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان خطاب به وزیر آموزش و پرورش پیرامون مصوبات اخیر افزایش حقوق معلمان نامه‌ای را نوشت.


وزیر محترم آموزش و پرورش
...
بنظر می‌رسد که جنابعالی حتی توان گرداندن امور وزارتخانه آموزش و پرورش را ندارید و کسان دیگری برای شما و مجموعه وزارتخانه مظلوم آموزش و پرورش تصمیم می‌گیرند. به یاد داشته باشید که شما احتمالا آخرین وزیر آموزش و پرورش دولتی هستید که با بی تدبیری، این حجم از نا امیدی را به دل زخم خورده معلمین پمپاژ می‌کنید.
آیا افزایش ۵۰ درصد فوق العاده شغل برای همه کارکنان دولت را به اسم رتبه بندی به معلمین عزیز صدقه می‌دهید؟
حیا نکردید که شرف و آبروی معلمین را با بار‌ها و بار‌ها رسانه‌ای کردن حداقل حق شان، لگدمال کنید؟
پاسخ + +3 0 --
بازنده 1398/12/15 - 22:38
به نظرتون است کسی از مسئولان معلما رو می بینه ؟ اصلا شان و جایگاهی برای معلم قائل هستند؟ دولت داره انتقام چی رو از ما معلما میگیره؟
شما محبوبیتت به ده درصد رسیده مقصر من معلمم؟
دولت دقیقا بگه مشکلش با معلم
یه و برای کدام خطای ناکرده داره ما رو مجازات می کنه؟ چرا دولت برای انتقام گرفتن از یه عده ای از مسئولان نظام داره دق دلیش رو سر ما معلما خالی میکنه ؟
پاسخ + +5 0 --
ناشناس 1398/12/15 - 22:41
افرادی مثل ترکمن ووزیر محترم را که بافریبکاری فرهنگیان راسرکارگذاشته اندچه کسی مسوول کرده که حرف واضح معلمان رامتوجه نمی شوند
پاسخ + +5 0 --
ممقانی 1398/12/15 - 23:40
جالب است که هر دولتی سر کار می آید و هر شعاری که می دهد مثل این است که اسم کچل رابگذارند زلفعلی !
دولت عدالت محور تا توانست از عدالت دور شد و دولت تدبیر و امید تنها چیزی که نداشت تدبیر و امید بود !
هیچ وقت به اندازه رای به این دولت پشیمان نبوده ام !
پاسخ + +2 0 --
علیپور 1398/12/16 - 00:39
مقاله بسیار خوب و پر محتوایی بود. مخصوصاً بحث رتبه بندی و اساس این طرح که باید به تصویب مجلس می رسید و به قانون تبدیل می شد اما مسئولان آموزش و پرورش مخصوصاً اللهیار یار ترکمن دروغگو گفته که واضح نبود که باید مجلس تصویب کنه. واسه من سوال بود اما از آقای شیرزاد عزیز بابت این مقاله تشکر می کنم که روشنگری کردن و کاملاً واضحه که چرا دولت نمی خواسته رتبه بندی معلمان به مجلس بره چون میخواستن افزایش 50 درصدی فصل دهم قانون خدمات کشوری رو در قالب رتبه بندی به معلما........ کنن.
پاسخ + +3 0 --
کارشناس ستادی 1398/12/16 - 06:59
جناب حاج میرزایی تصور نکنند با اتخاذ موضع سکوت و انفعال در برابر اعمال تبعیض از طریق حذف رتبه بندی برای معلمان و انتقال بار مسولیت این حرکت ناعادلانه به الهیار می تواند خود را از نفرت معلمان مصون گرداند. تداوم روزه سکوت گرفتن و موضع نگرفتن و عدم پاسخگویی به خواسته معلمان مبنی بر عزل الهیار و دفاع مقتدرانه برای جلوگیری از حذف افزوده رتبه بندی در حکم حقوقی معلمان از ایشان در منظر معلمان تصویر وزیری بی خاصیت، ناتوان، مقام دوست و ضعیف و آلت دست معاونی را ارایه می کند که خود عروسک خیمه شب بازی نوبخت است. شما که میدانی جامه وزارت برایت گشاد بوده و است از فرصت استفاده کن و به جای ادامه وزارت بی اختیار و سلطان حسینی، با برکناری الهیار نشان بده که حاضری لذت حفظ مقام را در برابر پایمردی برای صیانت از حق فرهنگیان و برقراری انصاف و عدالت فدا کنی و در برابر آبرو و احترام و تحسین معلمان را نصیب خود گردانی.
پاسخ + +3 0 --
داود 1398/12/16 - 09:30
همکاران محترم را به خواندن مقاله ی بیسار روشنگر ومستدل ومستند در خبر گذاری تسنیم دعوت می کنم.بسیار خواندنی است.
پاسخ + +2 0 --
محمود 1398/12/16 - 10:49
بهترین راه حضور در کلاس بدون تدریس کردن هست تا زمانی که معلم زیر بار زور برود،الهیار ونوبخت ظلم میکنند،الهیار ها ونوبخت های زیادی تا کنون دیده ایم مشکل از خودمان هست بیایید یک ماه تدریس نکنیم همه چیز درست میشود .
پاسخ + 0 0 --
شهاب 1398/12/16 - 12:28
عدم حضوردرکلاس وجهه معلم راخراب می کند فرهنگیان باید معلم تمام وقت واضافه کاررارها کنند ومدیران مدارس هم ریالی از مردم پول نگیرند
پاسخ + 0 0 --
لیلا 1398/12/16 - 21:46
با این همه تبعیضی که شدیم هنوز هم حیا نداریم . تو تعطیلی کرونا از صبح تا شب با والدین و اولیا هستیم . تو فضای مجازی آموزش را دنبال می کنیم. دیگه نمی خوام هیچی بشنوم . ما فرهنگیان هیچ وقت با هم متحد نمی شیم. امروز بعد ازدیدن حکمم خیلی افسرده شدم. تازه از آزمون رتبه 5 قبول شدم برام حکم زدن 300 هزار تومن. درحالی که قبل از 2 مهر به همکار من با سابقه پایین تر از من 600 زدند. من و اون اختلاف حکم 150 داریم. این اصلا عادلانه نیست.
پاسخ + +2 0 --
دبیرخراسانی 1398/12/16 - 14:59
سلام آقای عبداللهی
چه عجب لطفا بیشتر بنویسید
نوشتن حداقل کاری است که برای روشنگری همکاران می توانید بکنید.
این قلم فنی وشیوا را ازفرهنگیان دریغ نکنید
پاسخ + +2 0 --
داود 1398/12/16 - 15:08
به نظر می رسد در مورد مصوبه رتبه بندی وبخشنامه 50%از سوی آموزش وپرورش موازین ومقررات قانونی رعایت نشده که به چند مورد آن اشاره می کنم(نقل قول از خبر گزاری تسنم)1-فرایند تصویب ایین نامه رتبه بندی معلمان با بند دو ماده63(ارایه لایحه از سوی دولتبا حکم تکلیفی وتصویب در مجلس) مغایرت دارد.2- حذف آن بدون مصوبه دولت در اسفند98 3-عدم ارایه مستندات قانونی برای منع اجرای همزمان مصوبه رتبه بندی وبخشنامه 50%وتناقض گویی4-عدم هزینه کرد بودجه 2000 میلیارد تومانی مصوبه رتبه بندی در محل خود وهزینه آن در محل بخشنامه 50 وانتقال ضرروزیان آن به معلمان دارای رتبه های بالا (گنه کرد در بلخ آهنگری/ به شوشتر ذدند گردن مسگری)نقض تبصره 3 ماده 29 و30 برنامه ششم توسعه با شکاف وتبعیض در حقوق ودریافتی نیروهای اداری واموزشی که نباید بیشتر از 20%باشد.7- آزار روحی روانی واسترس به معلمان با بزرگ نایی ورسانه ای وتبلیغات جانبدارانه در مورد موضوعات ذکر شده ومواردی دیگر.حال به استناد ماده 90ق.خ.م.ک.(تبعیت از قوانین ومقرارت عمومی واختصاصی)معلمان می توانند به مراجع قانونی شکایت نمایند.
پاسخ + +1 0 --
امامی 1398/12/18 - 03:18
لعنت برآدمای بی فکر مسول
پاسخ + 0 0 --
حمیدیان 1399/01/11 - 13:22
اون تصویر و دست نوشته رویش مقطع ابتدایی. کاملا اشتباه است و متاسفانه خود معلمان و... از کلمه مقطع به جای دوره تحصیلی ایتفاده می کنند. کدام قطع شده در تحصیلات را داریم. مقطع تحصیلی یعنی قطع و فاصله بین دو دوره حالا مقطع ابتدایی کدام قطع سده تحصیلی را دارد. درست بنویسم.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

در مورد اجرای بخشنامه وزیر آموزش و پرورش مبنی بر لزوم انتخاب شبکه اجتماعی داخلی مناسب هر مدرسه ، شما خودتان کدام پیام رسان را ترجیح می دهید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور