صدای معلم

" معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش به جای شفاف سازی و تلاش در جهت اصلاح نگارش صورت گرفته در حرکتی فرار به جلوگونه فرهنگیان را به عدم اطلاع از قانون متهم و اجرای آن را به باز بودن برنامه ششم توسعه موکول نمودند ! "

هم پوشانی افزایش ۵۰ درصدی امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری با رتبه بندی معلمان و ابهامات و پرسش هایی که همچنان پابرجاست !

عبدالرضا خسروی/ همکار صدای معلم - بروجرد

هم پوشانی افزایش ۵۰ درصدی امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری با رتبه بندی معلمان و انتقاد فرهنگیان

دیروز صبح جهت تهیه صبحانه به سوپر مارکت محله که از قضا فرزندایشان در مدرسه ما مشغول به تحصیل می باشد مراجعه کردم ، در حین تهیه اقلام مورد نیاز همزمان چند مشتری دیگر مشغول خرید و گفت و گو در مورد بحث این روزها و مصائب کرونا بودندکه آقای فروشنده حقیر را مورد خطاب قرار داده و گفت :

آقای ... حقوقتان از اول اسفند ۵۰ درصد زیاد شده و احتمالا حدود ۷تا ۸ میلیون دریافت می کنید در حالی که مدارس هم تعطیل است ایام به کامتان است ، سایر مشتریان  هم که دل پری از اوضاع و احوال اقتصادی در دل داشتند و در حال گفتمان کرونایی بودند گفت و گوی خود را قطع و با ادبیاتی خارج از عرف فروشنده را در باب افزایش حقوق فرهنگیان همراهی نمودند . منظر دوم اجرای طرح رتبه بندی و افزایش ۵۰ درصدی امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری است که با پروپاگاندای رسانه ای به صورت ناقص اجرا شده است.
حقیر که شرایط را برای توجیه سایرین مهیا نمی دیدم پس از لختی سکوت به ناچار مطالب مطرح شده را تایید نمودم.
پس از خرید در حالی که از قبل قصد تهیه نان نیز داشتم  که به  گفت و گوهای صورت گرفته می اندیشیدم و به اشتباه به جای نانوایی سر از  منزل درآوردم.
پس از رسیدن به خانه عیال محترم که در انتظار صبحانه با نان تازه بودند به سرعت به پیشواز آمدند که ...‌‌
موضوع طرح رتبه بندی  و پرداخت معوقات ( نه مطالبات ) فرهنگیان  به مثابه کفش های میرزا نوروز شده است که میرزای بنده خدا هر کجا می رفت از شر کفش هایش رهایی نمی یافت.حال اگر فرهنگیان طرح رتبه بندی این چنینی را  نخواهند باید چه کسی را ببینند ؟!

افزایش حقوق  ظاهرا صورت گرفته از دو منظر قابل بررسی است :
منظر اول عدم رسانه ای کردن پرداخت معوقات ، طرح رتبه بندی ، افزایش ۵۰ درصدی امتیازات فصل دهم و سایر پرداختی ها به  معلمان است که سالهاست کارشناسان و صاحب نظران عرصه تعلیم و تربیت به وزرا و مدیران پیشین و کنونی آموزش وپرورش در مقالات و نقدهای متعدد تذکر داده اند ولی ظاهرا مدیران محترم آموزش وپرورش بیش از آنکه به جایگاه و منزلت معلم نه در حرف بلکه در عمل توجه داشته باشند به حضور خود در صدر اخبار و رسانه ها توجه دارند.

هم پوشانی افزایش ۵۰ درصدی امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری با رتبه بندی معلمان و انتقاد فرهنگیان
 وزیر محترم  !

کدامیک از وزرای دولت افزایش ۵۰ درصدی امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری در زیر مجموعه ی خود را رسانه ای کرده اند؟

آقای وزیر و معاونین محترم! 

لطفا به خبرنگاران رسانه میلی که در برهوت جذب مخاطب دیواری کوتاه تر از دیوار فرهنگیان برای جذب مخاطب خود ندارند برای یکبار هم که شده پاسخ منفی دهید.

منظر دوم اجرای طرح رتبه بندی و افزایش ۵۰ درصدی امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری است که با پروپاگاندای رسانه ای به صورت ناقص اجرا شده است.
رتبه بندی فرهنگیان که فاز اول آن در سال ۹۴ آن هم با سروصدای فراوان اجراشد و فاز دوم آن از سال گذشته وبا وعده های فراوان در رسانه ها توسط وزرای پیشین و فعلی از مهر ۹۸ کلید خورد و با اشکالات اساسی در اجرا مواجه شد که نزدیک به ۱۱ ایراد قانونی مبتنی بر عدم عدالت در پرداخت به آن وارد است  (که پراختن به آنها در این مقال نمی گنجد ) هر چند که مدیران وزارتخانه هدف از اجرای آن را نه افزایش حقوق بلکه توجه به صلاحیت حرفه ای و تخصصی عنوان کرده اند ولی در عمل نه افزایش حقوق ونه توجه به صلاحیت حرفه ای وتخصصی  معلمان صورت نگرفت ، به شکلی که بخشی از فرهنگیان مشمول طرح قرار نگرفته ویا کسانی که پس از ۹۸/۷/۱ مشمول طرح میشدند در اقدامی سوال برانگیز مشروط به قبولی در آزمون شدند و در بعد توجه به صلاحیت ها هم  فضایی برای  کسب درآمد کافی نت ها و جایگزین های مجازی شکل گرفت.
در حالی که جامعه آماده برگزاری انتخابات مجلس می شد به یک باره رئیس جمهور محترم دستور اجرای افزایش ۵۰ درصدی امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری را به وزارتخانه ها و دستگاههای دولتی ابلاغ نمودند!؟
این در حالی بود که بسیاری از وزارتخانه ها مدتها قبل آن را در دستگاه زیرمجموعه ی خود اجرا کرده بودند .
پس از ابلاغ این قانون فرهنگیان که پس از مدتها انتظار خرسند از اجرای این قانون بودند که پس از صدور احکام در کمال شگفتی و ناباوری متوجه شدند  برخی از  بندهایی که در رتبه بندی افزایش داشته اند (حق شغل حرفه ای) حذف شده اند و در واقع نوعی هم پوشانی با افزایش رتبه بندی صورت گرفته است که در واقع کلاهی بود که بر سر معلمان گذاشته شد.
این در حالیست که معاون محترم برنامه ریزی و توسعه منابع وزارتخانه به جای شفاف سازی و تلاش در جهت اصلاح نگارش صورت گرفته در حرکتی فرار به جلوگونه فرهنگیان را به عدم اطلاع از قانون متهم و اجرای آن را به باز بودن برنامه ششم توسعه موکول نمودند.
از نظر نگارنده چالش پیش روی وزارت آموزش و پرورش نه در قانون بلکه در نحوه ی اجرای آن است که ظاهرا اراده ای برای اجرای آن نه در این دولت و نه در دولت های گذشته وجود نداشته است.


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

هم پوشانی افزایش ۵۰ درصدی امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری با رتبه بندی معلمان و انتقاد فرهنگیان

دوشنبه, 12 اسفند 1398 12:15 خوانده شده: 1037 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +10 0 --
ناشناس 1398/12/12 - 13:24
چند سال قبل که آقای علی پروین بعد از سال ها مربیگری در تیم پیروزی، برکنار و سمت مدیر فنی به ایشان داده شد ،در جواب خبرنگاری که پرسیده بود: مدیر فنی چیست؟ پاسخ داده بود که مدیر فنی یعنی کشک!!! الان هم باید گفت که رتبه بندی یعنی کشک و در واقع یک شبه حذف شده و همه معلمان با هر سابقه و مدرکی تقربیا یک دریافتی دارند!!!
پاسخ + 0 0 --
دبیر مهربان 1398/12/13 - 08:56
براستی چرا و به چه علت ...؟؟؟!!
حل مشکلات معیشت و منزلت معلمان راه کار و تلاش میخواد تا رسانه ای شدن و ....باد به عبعب انداختن و...
پاسخ + +8 0 --
ایران 1398/12/12 - 16:08
با سلام
حق شغل حرفه ای قبل از اجرای مصوبه 50 درصدی،مبلغ ریالی آن در حکم و در قسمت حق شغل بود ولی به صورت امتیاز نبود یعنی مشمول افزایش سنواتی نمیشد،
بعد از اجرای 50 درصدی امتیازات،آقایون فرصت رو غنیمت شمردند و حق شغل حرفه رو به صورت امتیازی به حق شغل اضافه کردند که به خیال خودشون دارن کمک میکنن به معلمان
آقایون اگر خیلی به فکر معلمان بودن،حق شغل حرفه ای رو میذاشتن سرجاش و دست نمیزدن بهش و اون 50درصد رو اعمال میکردن،شما که چند سال رتبه بندی رو نصفه و نیمه اجرا میکردید ،این یه ماه هم دست نمیزدین دیگه،ولی اومدن زرنگ بازی دربیارن و بگن ما خیلی به فکرتونیم،برید خودتون رو رنگ کنید
حقوق یک همکاری که حتی اولین رتبه ی حرفه ای خودشو هنوز نگرفته،شده اندازه من که رتبه عالی دارم،
حق گرفتنی ست
پاسخ + +4 0 --
معلم 1398/12/12 - 16:14
سلام
جدا از بحث افزایش امتیازات فصل 5 که پیچوندنش برامون
این رتبه بندی 1تا5 رو انصافا چجوری حساب کردن
که رتبه 1 با دو سال سابقه،مبلغش اضافه شده ش 400 تومن
و رتبه 4 شده 500 تومن؟؟?؟??؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟?؟?؟؟
پاسخ + +8 0 --
علی 1398/12/12 - 17:01
همکاران گرامی همه افزایش ناشی از رتبه بندی اول مهر حذف شده و هم حق شغل حرفه ای اینکه الهیار ترکمن میگه مبلغ یا امتیاز ان بع بندهای دیگر اضافه شده دروغ رسانه ایه .برخی به اشتباه فقط به یک مورد اشاره می کنند،در حالیکه هم مبلغ رتبه بندی و مبلغ حق حرفه ای از فیش حذف شده کلاه بزرگی بر سر معلمان رفته ، علاوه بر این بند 1 و بند ی و مبلغ تفاوت تطبیق و مبلغ سایر مشمول هیچ افزایشی نشده و مدام تبلیغ می شود که حقوق فرهنگیان 50 درصد افزایش یافته ، در حالی که تمام دستگاهها بی سر و صدا به طور واقعی 50 درصد به حقوق کارکنان خود اضافه کردند که شامل تمام بندهای حقوقی آنها می شود.
پاسخ + +7 -2 --
ناشناس 1398/12/12 - 18:06
اگرحکومت واقعا اسلامی است باید عدالت ساری وجاری باشد .پس کو عدل علی ؟........
پاسخ + +8 -1 --
ناشناس 1398/12/12 - 18:12
اللهیار ترکمن = نوبخت..... هر دو اومدن تا با سفسطه و فریب حق و حقوق ملت رو ضایع کنند. اگه دادگاه صالحه تشکیل شود قطعا و قطعا این دو نفر به مجازات خواهند رسید مستند.
پاسخ + +5 0 --
مهدی 1398/12/12 - 22:10
اول اومدند رتبه بندی رو مطرح کردند= نارضایتی عمیق کادر اداری
سپس اومدند رتبه بندی رو حذف کردند= نارضایتی معلم + خوشحالی کادر اداری
نتیجه: تفرقه بنداز و طرح هایت مزورانه ات را راحت اجرا کن....درحال حاضر تمام مسئولین رده های مختلف اداری در آموزش و کارگزینی و رفاه و حسابداری و رده های دیگه پشت معلم را خالی کرده اند چون حقوقشان درست شد و سر معلم بی کلاه ماند.
به این میگن مدیریت کثیف.....
پاسخ + +4 0 --
م 1398/12/12 - 23:43
رتبه بندی و افزایش 50 درصدی یک نوع تبلیغ سیاسی بود. انشاءالله مجلس جدید با اجرای عدالت کام معلمین را شیرین خواهد کرد چرا که به نظر من جزء مواردی است که مجلس جدید قطعا تصمیم به ورود انرا داشته و دولت و مجلس فعلی خواستند به نام خود رقم بزنند اما انجام ان ناقص و پرو پاگاندایی شد.
پاسخ + +5 0 --
منوچهر 1398/12/13 - 00:18
رتبه بندی کشک بود برای سر معلمان حق شغل حرفه ای 94 رتبه بندی 98 به اب رفت این ترکمن .... دروغگو در برابر 900 هزار فرهنگی دروغ میگوید و ادعا میکند این امتیازات در حق شغل اعمال شده .باید گفت .... شما نباید در برابر جامعه معلمان را به نا اگاهی از بخشنامه متهم کنی .اگر این امتیاز اعمال شود حقوق رتبه 5 باید1300 افزایش پیداکند نه200 تومن شاید هم کمتر .همکاران شکایت به دیوان تنها راه چاره است.
پاسخ + +6 0 --
ناشناس 1398/12/13 - 14:59
دیوان عدالت یعنی کشک
پاسخ + +1 0 --
محمد رضا رنجبر 1398/12/13 - 20:58
با سلام واحترام تنها را مبارزه اعتصاب سراسری بعد از باز شدن مدارس است.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/12/15 - 01:24
اگه افزایش ناشی از رتبه بندی عین ستادی ها به فوق العاده ویژه اضافه میشد نه به حق شغل و شاغل میتوانستند حرف کنند
پاسخ + 0 0 --
محمد 1398/12/15 - 19:41
درواقع چند سال است فقط دروغ گفته اند به خصوص دولت روحانی. رتبه بندی تو کار نبود دلم به حال خودمون فرهنگیان میسوزه که بامدارک تحصیلی بالا یک عمر به این آقایون اعتماد کردیم خدا لعنتون کنه

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

در مورد اجرای بخشنامه وزیر آموزش و پرورش مبنی بر لزوم انتخاب شبکه اجتماعی داخلی مناسب هر مدرسه ، شما خودتان کدام پیام رسان را ترجیح می دهید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور