صدای معلم

" این نظام آموزشی است که فرهنگیان را محکوم به انتظار افزایش جرعه ای طی سالها نموده است و هر بار تصور آنان چنین است که این بار ، اوضاع زندگی ام بهبود خواهد یافت ، اما باز گرفتار سرابی می گردند که انتها ندارد. خود طرح رتبه بندی هم سرابی بیش نیست . نقش و نگار ایوانی است که از داربست ویران است. تمام متغیرهای موجود در آموزش و پرورش ، به تعریفی تازه و منطبق با واقعیت های امروز همین جامعه دارند. با قوانین ده بیست سال پیش ، نمی توان ساختار معیوب را ترمیم نمود "

نیروهای خدماتی و واقعیت هایی در مورد طرح رتبه بندی و حقوق فرهنگیان

مینو امامی

نیروهای خدماتی و واقعیت هایی در مورد طرح رتبه بندی و حقوق فرهنگیان

مقدمه
در گذشته مستخدم و یا سرایدار فردی بود غالبا بیسواد و یا با سواد کمتر از دیپلم ، که بنا به نیاز مدارس در آموزش و پرورش جذب و استخدام می شدند. آنان به طور نادر و پیرو تصمیم شخصی ، گاه به ادامه تحصیل مبادرت می ورزیدند. اما بعدها این حق برای آنان فراهم شد که بدون حضور در کلاس درس و فقط با دادن امتحانات پایانی دوره و مقطع مورد نظر ، می توانند دیپلم بگیرند و حتی امکان پذیرش آنان جهت اخذ مدرک کاردانی و کارشناسی نیز فراهم شد.
تا اینجا آنان از موقعیت و حق قانونی خود یعنی برخورداری از امر تحصیل و آموزش به تأخیر افتاده به دلیل فقر و یا مسایل خانوادگی و اجتماعی ، برخوردار شده اند. و چه نیکوست که همه افراد جامعه بتوانند از عدالت آموزشی بهره مند شوند حتی اگر عدالت اقتصادی ، اصلی فراموش شده باشد. اما آموزش و پرورش باید قادر باشد با دادن چنین امتیازی به نیروهای خدماتی مدارس ، مرتبت اجتماعی و اقتصادی آنان را نیز تغییر دهد.

توقّع نیروهای خدماتی منطقی است
یعنی اگر امروز یک فرد به عنوان مستخدم و یا سرایدار مدرسه ای با سطح مدرک کارشناسی ، مشغول به کار با دیگر افرادی که معلم و دبیر و مدیر و معاون و..... در مدرسه نامیده می شوند و از لحاظ سطح مدرک برابرند ، نمی تواند برای خود تعریف درستی از عدالت داشته باشد.
از یک طرف شرایط مساعد آموزش برای نیروهای خدماتی فراهم شده است و آنان آموزش را فاکتور رهایی خویش از شرایط سخت کاری و تأمین زندگی درخور برای خود و خانواده و رهایی از اسارت سرایدار مدرسه بودن که تعطیلات رسمی نیز مجبور به نگهبانی از اموال مدارس هستند ، برگزیده اند و از سوی دیگر در مسیر سرنوشت محتوم خود به دلیل نوع انتخاب اجباری خود ، به محکومیت ابدی گرفتارند.
بیشتر نیروهای خدماتی با حدود یک میلیون و دویست هزارتومان حقوق ماهانه ، قادر به تأمین زندگی خود نیستند و آنانی که در مدارس به عنوان سرایدار سُکنی گزیده اند ، تا لب به گلایه از اوضاع اسفبار خود می زنند ، با سپر فولادی استفاده از مسکن رایگان در مدارس ، محکوم به سکوت و تسلیم می گردند، که بیشتر ما در مدارس از کیفیت زندگی آنان در همین دو اتاق کوچک تحقیر آمیز از سوی دانش آموزان و تمامی کارکنان مدارس و ادارات و در بین همسایه و فامیل مطُلع هستیم .
در اینجا یک واقعیت انکار ناپذیر وجود دارد و آن فعالیت هر فرد در یک جامعه برای ارائه خدمتی به همان جامعه و افراد آن است و انتظار تأمین زندگی و کسب درآمد برای گذران زندگی ، به عنوان یک حقوق شهروندی ، می بایست به طور نسبی تعریفی مناسب ، برای خود داشته باشد. امروز صدای اعتراض نیروهای خدماتی شاغل در مدارس به دو دلیل اساسی و به حق بلند است :
اول به دلیل عدم توانایی تحمل فشار اقتصادی حاکم با نرخ تورم بیش از 40 درصد همانند همه افراد کم درآمد.
دوم به دلیل تلاشی که برای تحرک اجتماعی خود با شاخص تحصیل جهت ارتقای سطح زندگی ، نموده اند اما هنوز در موقعیت ابتدای فعالیت خود ، باقی مانده اند.
پس طبیعی است که احساس تبعیض و بی عدالتی نمایند و خود را برای عدم باور از سوی دیگر همکاران ، به آب و آتش بزنند. مگر امروز فرهنگیانی که شورای نگهبان اِعمال مدرک دوم آنان را رد کرده اند ، غیر این عمل می نمایند؟ آنان نیز معترضند و جویای برقراری عدالت اند. این یک حق طبیعی ایجاد شده برای تمامی تلاشگران عرصه تحصیل است. و آنان چون در مدارس خدمت می کنند لذا خود را با نیروهای شاغل در آن مقایسه می کنند. آنان تصور می کنند که طرح رتبه بندی ، تغییرات شگرفی در زندگی مشمولین طرح ایجاد کرده است و همه آنان از آسیب های زیر خط فقر تعریف شده در جامعه بر اساس واقعیت های اقتصادی ، رهایی یافته اند . اما چنین نیست. طبیعی است برای برخورداری از چنین شرایطی ما نیز ابتدا همانند تمامی کشورهای پیشرفته مترقی ، تدبیرگرا باشیم تا به جای پاک کردن صورت مسایل و توجیه مصلحت گرایی کرده های خود ، به چاره اندیشی عمومی بیندیشیم. ما علاوه بر رواج نگرش تقدیرگرایی ، ملتی هستیم که عموما منفعت طلبیم و به بهره مندی زودهنگام شدیدا معتادیم. ما از فقر فرهنگی شدید در دو عرصه فرهنگ عمومی و رسمی نیز رنجوریم.

الهیار ترکمن : در رتبه ‌‌بندی مشوّق مالی داریم نه افزایش حقوق .
طرح رتبه بندی ابتدا با بوق و کرنای " رتبه بندی معلمان " و تعیین صلاحیت های آنان تعریف می شد که بعدها با حساب و کتاب مشمولیت تعداد نیروها و احتمال وقوع اعتراضات بیشتر ، تبدیل به طرح " طبقه‌بندی مشاغل معلمان " و با محوریت مشوّق مالی شد!

" الهیار ترکمن در باره ارتباط تقسیم پول به رتبه‌های پنج گانه گفت : " رتبه‌های 1 تا 5 ارتباطی به تقسیم پول ندارد ، شالوده رتبه ‌بندی این است که هر فرد متناسب با جایگاهش در رتبه‌ ای قرار بگیرد. پایین ترین میزان افزایش مربوط به رتبه 1، 240 هزار تومان است که در واقع مشوّق مالی است و نام آن افزایش حقوق نیست برای رتبه 5 نیز حدود 800 هزار تومان مشوّق مالی پیش‌بینی شده است."

معاون برنامه ‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش افزود: " رتبه ‌بندی روی ساعت حق التدریس موظف و غیرموظف ، پاداش پایان خدمت و حق شاغل ، فوق العاده شاغل و سایر موارد حقوقی اثرگذار است ، نظام رتبه ‌بندی را باید بر مبنای قانون مدیریت خدمات کشوری اجرا کنیم و چون همانند دانشگاه ، قانون خاص خود را نداریم چاره‌ای جز این نداریم . یکی از مطالبات مهم ما خارج شدن از قانون مدیریت خدمات کشوری است . معتقدم 10 سال آینده دیگر نمی ‌توانیم با قانون عمومی ، آموزش و پرورش را اداره کنیم  ،مبنای کار ما فعلاً بر اساس قانون مدیریت خدمات کشوری است و تا زمانی که تحت این قانون هستیم شکل رتبه‌بندی قابل تغییر نیست. الهیار ترکمن مطرح‌ کرد: این که می ‌گویند مشوّق‌های مالی در رتبه ‌بندی محدود است به دلیل قانون مدیریت خدمات کشوری است." (1)

از دیگر سو حقایقی دیگر از رتبه بندی و حقوق معلمان توسط مدیر کل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش ، مطرح شده است که شاید برای شما نیز جالب باشد :

آیا ضوابط رتبه بندی معلمان تغییر کرده است و آیا نیروهای خدماتی شامل رتبه بندی می‌شوند؟
به گزارش تیزلند، به نقل از خبرگزاری فارس ، سیدحسن حسینی مدیر کل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش اظهار داشت :
" دولت در سال 94 مصوبه‌ای داشت و قرار شد بر اساس ضوابط و مقرّراتی که به تصویب شورای توسعه سازمان مدیریت و برنامه ریزی می‌رسد، معلمان بتوانند به رتبه‌های پایه ، ارشد ، خبره و عالی ارتقا پیدا کنند. مطابق این دستورالعمل ، معلمان با رتبه بندی می‌توانند از 15، 25، 35 و 50 درصد افزایش حق شغل بهره‌مند شوند ، یعنی فردی که از تاریخ اول مهر 94 به رتبه عالی ارتقا پیدا می‌کرد ، 50 درصد افزایش حق شغل داشت. "
رتبه بندی شامل 13 هزار نیروی قراردادی و 66 هزار نیروی خدماتی نمی‌شود.
حسینی با بیان این که رتبه‌ بندی شامل نیروهای قراردادی نمی‌شود، خاطر نشان کرد:
" آموزش و پرورش حدود 960 هزار کارمند دارد که از این عدد، حدود 13 هزار نفر نیروی قراردادی هستند و مشمول رتبه بندی نمی‌شوند، زیرا این طرح فقط مشمول نیروهای رسمی و پیمانی که دبیر ، هنرآموز ، مدیر ، معاون ، مربی بهداشت و مراقب سلامت است ، می‌شود. حدود 66 هزار نفر در آموزش و پرورش هستند که پست‌های خدماتی دارند، مانند خدمتگزار ، انباردار ، کارپرداز و راننده که مشمول این طرح نمی‌شوند. "

نیروهای خدماتی و واقعیت هایی در مورد طرح رتبه بندی و حقوق فرهنگیان

رتبه بندی شامل حدود 900 هزار نفر در آموزش و پرورش شد.
ایشان ادامه دادند : " فردی که می‌خواست مشمول رتبه پایه شود نیاز به 6 سال سابقه خدمت دارد و بر اساس ضوابطی که در شورای توسعه پیش بینی شده بود ، نمره ارزشیابی آنها نباید کمتر از 75 باشد. همچنین بر اساس شاخص‌هایی که در فرم‌ها پیش بینی شده بود باید به 70 درصد‌ آن شاخص می‌رسیدند. و فردی که در نظر داشت به رتبه ارشد برسد باید 12 سال سابقه خدمت به اضافه آن شاخص‌های مورد نظر را داشته باشد. فردی که در نظر داشته تا به رتبه خبره برسد باید 18 سال سابقه خدمتی داشته باشد و رسیدن به رتبه عالی 24 سال سابقه خدمت نیاز دارد. در آن مصوبه گفته شده بود که آموزش و پرورش کار گروه‌های سنجش صلاحیت را تشکیل و آن افراد ، معلمان را ارزیابی می‌کردند. در اول مهر 94 فرصت تشکیل کار گروه را نداشتیم و در آنجا شورای توسعه مصوب کرد تا همکاران با این موضوع منطبق شوند. در آن زمان هر کسی بر اساس سابقه خدمت مشمول این اتفاق شدند."

آنهایی که سابقه کمتر از 6 سال داشتند مشمول رتبه بندی نشدند.
وی با اشاره به دیگر افرادی که مشمول طرح رتبه بندی معلمان نمی‌شوند ، عنوان کرد:
" فقط آنهایی که سابقه کمتر از 6 سال داشتند مشمول رتبه بندی نشدند، زیرا آخرین استخدامی آموزش و پرورش مربوط به ورود 40 هزار نفر در سال 89 بود. حسینی به طرح مهر آفرین و استخدام این افراد در آموزش و پرورش اشاره و اظهار کرد: در طرح مهر آفرین افرادی بودند که به صورت شرکتی برای آموزش و پرورش به عنوان خدمتگزار و سرایدار کار می‌کردند که در تبدیل وضعیت به متصدی امور دفتری تبدیل و در این طرح مقرّر شد تا افرادی که بخواهند به صورت پیمانی شوند باید به مناطق کمتر توسعه یافته بروند که این ها رفتند. تعداد معلمان در این طرح خیلی کم بود، تعدادی که در طرح مهر آفرین وارد آموزش و پرورش شدند حدود 60 تا 70 هزار نفر بود. برای شغل معلمی حداقل مدرک تحصیلی لیسانس نیاز داشتیم که تعداد آنها کم بود.

در طرح قبلی ، حداکثر افزایش حقوق در رتبه بندی ، 529 هزار تومان بود.
وی با بیان این که حداکثر افزایش حقوق برای فردی که رتبه عالی داشت ، 529 هزار تومان بود، خاطر نشان کرد: حدود 48 درصد نیروهای آموزش و پرورش با سابقه بیشتر از 24 سال هستند، در نتیجه این تعداد در رتبه عالی قرار گرفتند، با انجام رتبه بندی معلمان میانگین 350 هزار تومان به حقوق معلمان اضافه شد.

میانگین دریافتی معلمان 2 میلیون و 200 هزار تومان است و 48 درصد معلمان بالای 24 سال سابقه دارند.
حسینی اضافه کرد: " در آموزش و پرورش فردی داریم که یک میلیون و 300 هزار تومان دریافتی دارد، از طرفی فردی را هم داریم که 3 میلیون و 400 هزار تومان دریافت می‌کند، این که میانگین دریافتی معلمان روی 2 میلیون و 200 هزار تومان می‌آید به این دلیل است که 48 درصد معلمان بالای 24 سال سابقه دارند و هنگامی که سابقه بالا می‌رود ، منحنی میانگین به سمت بالا میل می‌کند.

وی با اشاره به مثالی در خصوص حقوق معلمان سوئیسی ، گفت: دوستی تعریف می‌کرد که شغل معلمی در سوئیس جزء مشاغلی است که دغدغه حقوق ندارند، زیرا بیشترین حقوق را دریافت می‌کنند. از او سئوالی پرسیدم که آیا به نظر شما اگر در ایران حقوق معلمان را افزایش دهیم ، این مشکلات حل می‌شود ، پاسخ داد خیر ، اعتبار با افزایش حقوق به دست نمی‌آید، سیستم انتخاب معلمی خیلی مهم است."

آموزش و پرورش جزء 3 یا 4 دستگاهی است که حقوق بالا پرداخت می‌ کند!
مدیر کل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش با بیان این که حقوق معلمان بر اساس آن چیزی که در احکام کارگزینی آنها وجود دارد، جزء 3 و یا 4 دستگاهی است که حقوق بالا دریافت می‌کنند ، گفت :
" فقط یک مشکل وجود دارد ، این که معلم است و یک حکم کارگزینی ، اما در دستگاه‌های دیگر کمک هزینه مسکن ، ایاب و ذهاب ، کارانه و اضافه کار می‌دهند. وقتی در آموزش و پرورش برای یک معلم چنین اتفاقی رخ نمی‌دهد خود را با دیگر دستگاه‌ها قیاس می‌کند زیرا آن مبلغ دریافتی را محاسبه می‌کند. برای معلمان نمی‌توانیم آن موارد اضافی را وارد کنیم . به عنوان نمونه اگر بخواهیم برای یک میلیون معلم 100 هزار تومان هزینه رفاهی واریز کنیم ، مبلغ بسیار زیادی می‌شود. " (2)

نیروهای خدماتی و واقعیت هایی در مورد طرح رتبه بندی و حقوق فرهنگیان

جمع بندی
نکته اول
عدالت نسبی ترین واقعیت اجتماعی است. عدالت آینه تمام عیاری برای بیان برابری نسبی انسانهاست. اما همه در این آینه ، از نعمت عدالت نمی توانند بهره مند شوند . یا آنان قبلا از رسیدن به شرایط مطلوب برخورداری از منافع عدالت ، تنبلی کرده اند و یا قربانی تلخی های زندگی چون فقر و جهل خانواده و محیط زندگی خود شده اند. به هر حال تساوی حقوق همیشه در جوامع ، جای بحث موافق و مخالف بسیاری بوده است و در جوامع قدرگرا ، به نابرابری انگشتان دست به عنوان یک حقیقت اشاره می کنند.
طبیعی است برای برخورداری از چنین شرایطی ما نیز ابتدا همانند تمامی کشورهای پیشرفته مترقی ، تدبیرگرا باشیم تا به جای پاک کردن صورت مسایل و توجیه مصلحت گرایی کرده های خود ، به چاره اندیشی عمومی بیندیشیم. ما علاوه بر رواج نگرش تقدیرگرایی ، ملتی هستیم که عموما منفعت طلبیم و به بهره مندی زودهنگام شدیدا معتادیم. ما از فقر فرهنگی شدید در دو عرصه فرهنگ عمومی و رسمی نیز رنجوریم.
لذا دور از ذهن نیست که قادر نباشیم برای تورم تقاضایی موجود که خطرناک ترین نوع تورم است ، طی 41 سال چاره ای بیندیشیم و یک زندگی مسالمت آمیزی طی تحمل خفت باری از سوی ملت در جامعه داشته باشیم . در چنین جامعه ای سخن گفتن از عدالت ، آرمانی دست نیافتنی است که مشاهده می کنید تمامی نیروها اعم از خدماتی و معلمان ، علیرغم ادامه تحصیلات عالی و عالی تر ، نمی توانند از امتیازات تحرک اجتماعی ، برخوردار شوند.

ما طی این 4 دهه ، هرگز ثبات اقتصادی را تجربه نکرده ایم و شرایط باسوادی 100 درصد و یا اشتغال کامل به دلیل تولید انبوه را در تعقیب آن ، از دست داده ایم . لذا این بی عدالتی از واقعیت های شرایط حاکم است و احساس تبعیض ، کاملا طبیعی است.
البته بنده با این نگرش ، بی عدالتی را تأیید نمی نمایم و یا انتظار تحمل افراد بی نصیب از عدالت آموزشی ، اجتماعی و اقتصادی ، را هم ندارم.
اما دلیل اصلی عدم مدیریت این کاستی ها ، همین شرایط موجود است که امروز تعدادی دست به قلم می شوند و با بیان یک سئوال ، انتظار معجزه از اجرای طرح رتبه بندی دارند.

نکته دوم
در یکی از یادداشت های اخیر خود در مورد تربیت معلم چنین نوشته ام :
" چرا کشورهایی چون چین و روسیه و آمریکا که دارای جمعیت دانش آموزی بسیارند ، کمبود معلم ندارند ؟ یا دیگر کشورها ؟ آنها به طور سیستماتیک با تخمینی از تعداد بازنشستگان هر سال ، به طور ثابت ورودی معلم جدید دارند و ما با تابوی استخدام طی سال های گذشته ، از این روال عادی بده و بستان محرومیم ...."
نکته ای که سرمنشأ مشکلات عدیده ای در آموزش و پرورش کشور ماست ، واقعیتی است که مدیر کل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش بدان اشاره کرده اند ، یعنی " آخرین استخدامی آموزش و پرورش مربوط به ورود 40 هزار نفر در سال 89 بوده است."
طلسم و تابوی استخدام در آموزش و پرورش حدود یک دهه است که شکست ناپذیر گردیده است و این همه لایه های تو در تویی از مشکلات لاینحل که به همین دلیل ، اما با دو توجیه کمبود معلم و کسری بودجه ، پدید آمده و توجیه و تفسیر می گردد.

نیروهای خدماتی و واقعیت هایی در مورد طرح رتبه بندی و حقوق فرهنگیان

نکته سوم
تشبیه حقوق معلمان ایرانی با کشور سوئیس توسط مدیر کل امور اداری است که معلمان آن بالاترین سقف حقوقی را در جهان دارند که یک قیاس مع الفارق است. جناب حسینی ، همان طور که اشاره کرده اند :
" اعتبار با افزایش حقوق به دست نمی‌آید ، سیستم انتخاب معلمی خیلی مهم است."
این نظام آموزشی است که فرهنگیان را محکوم به انتظار افزایش جرعه ای طی سالها نموده است و هر بار تصور آنان چنین است که این بار ، اوضاع زندگی ام بهبود خواهد یافت ، اما باز گرفتار سرابی می گردند که انتها ندارد. خود طرح رتبه بندی هم سرابی بیش نیست . نقش و نگار ایوانی است که از داربست ویران است. تمام متغیرهای موجود در آموزش و پرورش ، به تعریفی تازه و منطبق با واقعیت های امروز همین جامعه دارند. با قوانین ده بیست سال پیش ، نمی توان ساختار معیوب را ترمیم نمود.

نکته چهارم
جناب حسینی گفته اند : "آموزش و پرورش جزء 3 یا 4 دستگاهی است که حقوق بالا پرداخت می‌ کند" !!
این که به من معلم و یا فرهنگی اگر همانند دیگر سازمانها ، کمک هزینه مسکن ، ایاب و ذهاب ، کارانه و اضافه کار ، بدهید ، از سقف بودجه آموزش و پرورش ، پا فراتر می گذارد ، توجیه مناسبی برای بی نصیبی تمامی معلمان دیروز و امروز و حتی دیگر نیروهایی که در آموزش و پرورش شاغلند اما یا استخدام رسمی نیستند و یا جزو نیروهای خدماتی مدارس و ادارات هستند ، نیست . تمامی جمعیت یک کشور طی تلاش خود نیازهای فردی و اجتماعی آن جامعه را برطرف می سازد و این وظیفه یک دولت است که تعریفی نسبتا متعادل برای شرح وظایف و درآمد آنان داشته باشد. نمی توان یک وزارتخانه را به دلیل پرجمعیت بودن تعداد دانش آموزان و به تبع آن نیاز زیاد به معلمان و مربیان ، محروم از حقوق انسانی و اجتماعی نمود. چنین دولتی ضعیف و ناتوان است و مهم ترین وظیفه آن تأمین منابع مناسب جهت پاسخگویی است.
در تمام مدت تاریخ آموزش و پرورش ، همه نیروهای شاغل در آن از این محرومیت و بی عدالتی آشکار ، زندگی رنج آمیزی را تحمل کرده اند و همه کسانی که چشم های خود را به این اصل اساسی و اولیه زندگی بسته اند مجرمند.

پیشنهاد عملی
توصیه می کنم برای رهایی تک تک شاغلان از خفت پرجمعیتی وزارت آموزش و پرورش و برخورداری از امکانات کمک هزینه مسکن ، ایاب و ذهاب ، کارانه و اضافه کار و افزایش حقوق همانند سایر وزاتخانه ها جهت برخورداری از حقوقی متناسب با شرایط اقتصادی تورم زا ، به جای تلفیق و ترکیب با وزارت آموزش عالی ، که عده ای آن را راهکاری مناسب برای رهایی از مشکلات جاری تلقی می کنند ، خود وزارتخانه آموزش و پرورش را به دو وزارتخانه مجزا تبدیل سازید ، تا هم تعداد نیروهای شاغل در آن کاهش یابد و هم از حق و حقوق قانونی متعارف جامعه بهره مند شوند.
یک وزارتخانه فقط شامل معلمان و دبیران مدرّس و وزارتخانه دیگر ، شامل نیروهای خدماتی و غیرمدرّس و اداری باشد. انجام خدمات متقابل مربوط به هم مابین این دو وزارتخانه توسط نخبگانِ مدیر و معاون چند دهه ای شاغل در آموزش و پرورش ، یقین مشخص خواهد شد!
در سرزمینی که راهکارهای خام ، باعث ترویج تبعیضِ بسیار و آشکار می گردد ، طرح چنین پیشنهادی جای مذمت ندارد، . حداقل از بی نصیبی نسل وار خانواده های این زیر مجموعه که بهتر است.
ما معلمان تنها جایگاه و پایگاه تحرک اجتماعی مان از اول خدمت تا پایان خدمت ، کلاس درسی مان است ، این خود دلیل اصلی قداست شغل معلمی است ، چون از جاه طلبی و طمع کاری دیگر شاغلان برای پُست های دیگر و بالاتر ، منزّه است. ما معلمان و فرهنگیان و نیروهای خدماتی تنها با فاکتور تحصیل ، قادر به تحرک اجتماعی و تغییر موقعیت خود هستیم که شما عالِمانه ابتدا و انتهای احتمال تحقق آن را مسدود ساخته اید. راستی اگر دست و پای مرا این چنین با ریسمانی سفت و سخت ، بسته اید ، آرزوی داشتن نیروهایی متعهد و نجیب و دلسوز و اثربخش و یا نیل به توسعه پایدار آموزشی و ارتقای کیفیت ، انتظاری توهّم زا نیست ؟!


1) خبرگزاری تسنیم . ۲۱ دی ۱۳۹۸ - رتبه‌‌بندی معلمان مشوّق مالی است نه افزایش حقوق .
2) سایت تیزلند . کد مطلب : 3020 . آیا ضوابط رتبه بندی معلمان تغییر کرده است و آیا نیروهای خدماتی شامل رتبه بندی می شوند؟


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

نیروهای خدماتی و واقعیت هایی در مورد طرح رتبه بندی و حقوق فرهنگیان

یکشنبه, 13 بهمن 1398 21:34 خوانده شده: 13971 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +10 0 --
مدرس آزاد 1398/11/13 - 22:01
آیا استخدام بی توهّم صورت پذیرفته است که رتبه بندی بی توهّم صورت پذیرد؟!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/11/13 - 22:11
اکی
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/06/12 - 20:32
ایاباتعطیلی مدارس تکلیف نیروهای شرکتی خدمتگزاران چی میشه باانهاقرداد میبندن یان
پاسخ + +9 -1 --
ناشناس 1398/11/14 - 10:24
40 سال است که به جای علم و تخصص ،تعهد و چاپلوسی جایگزین گشته است.40سال است عدالت به فنا رفته است خدا رحمت کند آن مرد ایراندوست را که تحصیل را رایگان و بهداشت را رایگان و شآن معلمی را ارتقا داد و یکه ایرانی اصیل و باشرف بود براستی تا کی حقارت تا کی نادانی و خفتن و دم نزده وای به حال ما که چنین اندیشه ای کج و به فنا رفته ای داریم تا کی بی عدالتی و تبعیض و اختلاس آقا زاده ها و فرزند مسئولین را ندیدن تا کی فساد سیستماتیک و دروغ تحویل مردم دادن تا کی مردم را گول خواهید زد تا کی؟
پاسخ + +12 0 --
ناشناس 1398/11/14 - 16:24
شرم باد بر سیه رویان دروغگوی روزگار .
تا سیه رو شود هر که در او غش باشد.
پاسخ + 0 0 --
سرایدار مدرسه 1398/11/14 - 16:42
فعلا که ما سیه رو هستیم
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/11/15 - 13:17
شما چرا سیه روئید، حق خوران سیه رو شوند.
پاسخ + +12 0 --
عقیق 1398/11/15 - 10:21
جناب حسینی بجای تعیین کشور سوئیس به عنوان حد مطلوبیت نهایی برای معلمان ایرانی، لطفا جای دور نروید ما را به موقعیت کشورهایی چون ترکیه ، سنگاپور، امارات و..... برسانید که از نظر ۹ شاخص ، جز برترین های جهان در بین۷۳ کشور هستند.
پاسخ + 0 0 --
عقیق 1398/11/15 - 12:20
کشور سوئیس رتبه اول جهان را از نظر ۹ شاخص
دارد.
پاسخ + 0 0 --
سرایدار 1399/03/14 - 12:48
چونکه نمیتوانیم ازحقمان دفاع کنیم
پاسخ + +30 -2 --
ناشناس 1398/11/15 - 19:24
خدا پدر مادرتو بیامرزد از اخر دیدیم یک نفری حداقل اسمی از نیروهای خدماتی برد واقعا که بی انصافی هست معلمان عزیز که حقوقشون دو یا حتی سه برابر من هست معترض هستن پس ما چی بگیم اون هم با وجود اینکه ما باید حداقل دو برابر ساعت کار معلمان در مدرسه باشیم یا مثلا سرایداران 24ساعته به همین دلیل هم نمیتونیم شغل دوم داشته باشیم
به هر حال بابت انعکاس مشکلات نیروهای خدمات ممنونم
پاسخ + 0 0 --
سرایدار 1399/04/05 - 02:10
ماسرایدارن بیچاره شرمنده ایم
پاسخ + +18 0 --
ناشناس 1398/11/16 - 17:36
همه اش توجیه ، توجیه ، توجیه!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/01/31 - 11:31
حق خدمات شدیداضایع میشه هیچ کس هم صداشودرنمیاره
پاسخ + 0 0 --
کبیری 1399/04/29 - 18:28
شرمنده ما نیستیم شرمنده انها خواهند شد پیش آقا امام زمان
پاسخ + +8 -1 --
ناشناس 1398/11/18 - 08:04
آفتابه لگن صد تا ، شام ناهار هیچ، شده
داستان ما معلمان. از رئیس جمهور تا ....
همگی می گویند حقوق معلمان بیشتر است
اما ما آه نداریم که با ناله اش سودا کنیم!
یک معادله چندمجهولی برای ما ولی برای
مسئولان یک معادله ساده !!!!!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/11/18 - 11:12
به این میگن عزت بی اساس و پایه
یا همان هندوانه زیر بغل
پاسخ + +10 -1 --
ناشناس 1398/11/18 - 13:22
هر چند کسی ترتیب اثر نمی دهد، اما باز
ممنون که حق مطلب را ادا کردید. ظلم
از قد و قواره من خدمتگزار تحصیل کرده
بسیار بالاتر رفته است.
پاسخ + +15 -1 --
خدمتگزار لیسانس 1398/11/18 - 22:38
حقی بسیار زیادی از ما سلب می شود
خدایا تو خود جبّاری !!
پاسخ + +25 0 --
خدمتگزار وسرایدار 1398/11/20 - 08:13
چرا به وضع ومشکلات ما سرایداران وخدمتگزاران رسیدگی نمی کنید من خودم سرایدار هستم شب وروز در مدرسه زندانی هستم هیچ جای نمی توانم بروم برای گرفتن یک مرخصی ساده باید به صد جا بروم وبه صد نفر بگویم یک مسافرت ساده وخشک وخالی نمی توانم بروم به خاطر این که سرایدار مدرسه هستم ونمی توانم مدرسه را ترک کنم گناه کردم که خدماتی وسرایدار شدم شب وروز در مدرسه زحمت می کشم در تابستان وزمستان در سرما وگرما شب وروز در مدرسه اسیر هستم دریغ از یک ریال افزایش حقوق که به ما بدهند نباید حق سرایداری به ما بدهن که شب وروز از مدرسه مواظبت می کنیم ونگهبان مدرسه هستیم نباید حق لباس وسنوات به ما بدهند که نمی دهند چرا رتبه بندی باید شامل ما خدماتی ها وسرایداران نشود چرا اینقدر ظلم در حق ما می کنید ما کم در مدرسه زحمت می کشیم نه تعطیلی نه استراحتی اینست حق ما
پاسخ + +26 -2 --
ناشناس 1398/11/24 - 22:51
اینها را آنقدر خوب می شناسم که امروز فردا
از خدمتگزاران هم آزمون می گیرند تا رتبه بندی
را اِعمال نمایند!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/11/25 - 09:54
ترسم برای پرداخت حقوق نیز از این به بعد
هر ماه آزمون برقرار کنند. این همه از نبود
خلاقیت و ناتوانی در مدیریت است!!!!!!!!!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/04/29 - 13:29
امتحان بگیرند اعمال کنند چی از تو کم میشه از مال پدرت وارثش نیار بده برا خدمتگزاران اینقدر باج دادن بهتونکه در مورد هر چیزی اظهار نظر کنید شما می تونید ....
پاسخ + +6 0 --
دبیر 1398/11/30 - 20:57
در مورد حقوق نزدیک انتخابات رییس جمهور
دستور داده قانون ماده ۳۰ را در مورد کارمندان
جا مانده از این قانون ، جهت افزایش حقوق
سازمان برنامه و بودجه عمل نماید.
امید که زود حرف گوش دهد و گرنه بعد انتخابات
باز فراموش و نادیده گرفته می شود.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/12/01 - 08:14
همان تصمیم روحانی برای افزایش ۵۰ درصدی حقوق اخیر را می گویید باور کنم ؟
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/12/01 - 09:49
کاش هر سال انتخابات مجلس باشه !
پاسخ + +19 -1 --
خدماتی قراردادی 1398/12/11 - 15:38
اصلا به وضع این نیروهای خدماتی وقراردادی رسیدگی نمی کنند الان طی این چندروزی که اعلام کرده اند بیماری کرونا امده است وباید تمیزی ونظافت مدرسه ها در همه جا رعایت واعمال شود ما نیروهای خدماتی اموزش وپرورش خصوصا نیروهای قراردادی شب وروز نداریم ومدام مدرسه ها را تمیز وضدعفونی می کنیم کسی هم پیدا نمی شود به ما یک خسته نباشید خشک وخالی بگوید به مدیر مدرسه هم که می رسی می گوید وظیفته چرا هیچکس به وضع ما نیروهای خدماتی قراردادی اموزش وپرورش رسیدگی نمی کند این هم از وضع حقوق ومرخصی ما نه حقوق درست وحسابی داریم نه مرخصی نه اسمی از ما هست نه از کار وزحمت ما ما تا کی باید تحقیر وتوهین را تحمل کنیم تا کی زجر وبدبختی کل تمیزی وکار مدرسه ها بر دوش ما است هیچکسی هم از زحمت زیاد وکار زیاد ما صحبت نمی کند چرا حقوق های ما افزایش پیدا نمی کند چرا ما تبدیل وضعیت نمی شویم چرا ما رسمی نمی شویم عمر وجوانی ما بر سر این کا ر رفت با چندر قاز حقوق
پاسخ + 0 0 --
امامی 1398/12/11 - 16:44
سلام هموطن گرامی
خسته نباشید. برای تمامی زحمات ناپیدای تان
سپاس. از تلاش تان برای تضمین سلامتی و آسودگی ما معلمان و دانش آموزان در هر روز خدا تحت شرایط عادی و یا اسف بار امروز ، از شما سپاسگزارم.
چوب خدا صدا ندارد اگر بخوری دوا ندارد. کرونا هم چوب خداست. روزی ویروس سارس، روزی شیوع سرطان ، روزی ایدز ، و امروز کرونا!!!
برای بی عدالتی هایی که در حق تمامی نیروهای خدماتی اِعمال می شود بسیار متاسفم و آرزوی رهایی از هر نوع ظلم و تبعیض برایتان دارم.
بی عدالتی با درجاتی متفاوت در حق ما هم اِعمال
می شود ، اما امید به رهایی و عشق به انسانیت،
عامل دوام ماست.

خواستم بدین طریق از همه شماها تشکری بنمایم و خسته نباشیدی عرض کنم. انشاا.... در صحت و سلامتی باشید.
پاسخ + +21 -2 --
مستخدم زحمتکش 1398/12/21 - 09:48
تاکی میخواهندبه خدمتگذاروسرایدارظلم کنندمگه مازن وبچه نداریم مگه تواین مملکت زندگی نمی کنیم مدیر و معاونها که همیشه تو مدرسه ازصندلیشون جدانمیشن همه کارهابامستخدم هست امسال فقط چهاربار مدرسه روبه خاطرانفولانزاوکرنا ضدعفونی کردم اونم مدرسه با18کلاس و5دفتر .نه اضافه کاری نه حق سرایداری نه حق لباس فقط حقوق خالی.اونوقت یه دونه بوفه رو مدیر نمیده مستخدم ازش پول دربیاره.واقعاازنظرمالی خیلی سختی میکشیم.چون اقایون طعم بی پولی رو نکشیدن.
پاسخ + 0 0 --
خدمتگزار 1399/06/12 - 20:37
تکلیف نیروهای شرکتی خدمتگزاران چی مبسه باتعطیلی مداری
پاسخ + +14 0 --
مستخدم زحمتکش 1398/12/21 - 10:08
امروز هم رفتم حکم معلمهارو گرفتم برای همه اضافه شده ولی بازخدماتیها خبری براشون نیست.الان هم که همه خانه هایشان راحت به کارهاشون میرسن ما موندیم ومدرسه درن دشت تنها .باز بچه ها باشن ادم روحیه میگیره.
پاسخ + +13 0 --
ناشناس 1398/12/24 - 13:57
این ویروس کرونا ناشی از همین بی عدالتی وظلمی که در جامعه علیه اقشار ضعیف وکم در امد روا می شود به وجود امده خدا جای حق نشسته وچوب خدا صدا ندارد الان طی دو مرحله رتبه بندی برای معلمان ومدیران مدارس اعمال شده ولی برای خدماتی ها وقراردادی ها هیچ گونه افزایشی صورت نگرفته است چرا باید اینچنین باشد بی عدالتی وظلم وفاصله تا این حد که خدماتی با کار زیاد وحقوق کم پایمال شود حقوق وافزایش حقوق زیاد برای معلمان ومدیران مدارس ونیروهای اداری اعمال شود ما نیروهای خدماتی که اکثرا تک حقوق ضعیفی داریم وحقوق کم که اکثرا هم قراردادی هستیم وشغل دومی هم نداریم این افزایش حقوق ورتبه بندی برای ما اعمال نشود کرونا ناشی از همین ظلم وبی عدالتی است که درحق اقشار کم درامدی مثل ما خدماتی ها وقراردادی ها صورت می گیرد
پاسخ + +8 -1 --
سعید 1399/01/19 - 08:45
بخدا قسم مادرم در مدرسه از استان کرمان شهرستان جیرفت نیرو خدماتی هستش از سال۱۳۹۷ سرکاره ولی هنوز اموزش پرورش بیمه اش نکرده خدا کجای صدا مادر رنج کیشدم ببینی
پاسخ + 0 0 --
امامی 1399/01/20 - 08:54
سلام
جناب آقای سعید، نوعِ همکاری مادر بزرگوارتان را مشخص نکرده اید؟ یعنی شرکتی ، قراردادی و..... کدام یک است؟
اما باز به سازمان تامین اجتماعی شهر خود
جهت کسب راهنمایی لازم مراجعه نمایید.
امیدوارم مشکل تان حل شود. عزت زیاد.
پاسخ + +9 0 --
ناشناش 1399/02/02 - 14:31
چرامعلم فقط رتبه بندی خدمتگزاروسرایدارکم زحمت نمیکشن توروخداماراهم دریابیدزجرمیکشیم فکری بحال ماکنیدت قع زیادی نداریم
پاسخ + 0 0 --
امامی 1399/02/06 - 17:49
سلام
در این که به شما عزیزان ظلم مادی و معنوی ، روا داشته می شود ،شکی نیست . اما رتبه بندی معلمان مقوله دیگری است که در اساس ، ربطی به افزایش حقوق ندارد.
هدف اصلی از رتبه بندی معلمان ، تشویق آنان به مطالعه و ادامه تحصیل و بهبود دائمی روش تدریس و روش های کلاس داری آنان است. اما خود این مهم با واقعیت ها از جمله عدم پذیرش مدارک عالی آنان و.... در تناقض است.

پس از همه نیروهای خدماتی تقاضا دارم بجای بزرگنمایی طرح رتبه بندی و اهرم عدالت قرار دادن آن ، کانال های مناسب برای اعتراضات خود نسبت به معیشت نامناسب خود را بیابند.
آنچه که شما بدان اعتراض دارید حق اشتغال و انسانی شماست نه توقع زیاد. اما مقایسه درستی انجام نمی دهید. مقوله ها از هم جداست.
پاسخ + +3 -5 --
شهرام 1399/02/20 - 11:58
ترور به حضرت عباس .خدانیروهای خدماتی قراردادها رو تبدیل وضعیت کنین ..آقا روحانی موقع رفتن آدریاتیک جمهوری لااقل یه رحمتی برای خدابیامرز پدر ومادرتون داشته باشین تا همیشه نیروهایی خدماتی دعا ورحمت بخواند. .حالا خودت میدانی با اون وژدانت.که رفتنی این کارتونی. خدا عجریان بده
پاسخ + 0 0 --
حسن 1399/03/31 - 15:01
آقا راه چاره مانیروهای خدماتی این است که از کارمان بدزدیم زیاد برای معلمان دل سوزی نکنید
پاسخ + 0 0 --
مریم 1399/04/25 - 00:43
با نظر شما موافق هستم بنده کارشناسی خوندم همیشه هم در اداره مشغول بودم ولی چون رسته خدمات دارم حداقل حقوق و مزایارو دارم و طرح رتبه بندی ربطی به قسمت نیروهای خدماتی نداره ولی دور از عدالته که همسان سازی حقوق انجام نمیشه و نیروی خدماتی همیشه دغدقه پول داره و همین عاملی هست برای بی حوصلگی کج رفتاری و بعضا انجام ندادن اموری که بر عهده ش گذاشتن
پاسخ + +7 -1 --
شهرام 1399/02/26 - 00:44
سلام.نیروهای خدماتی حکم ایینه عبرت رو دارن اولیا به بچه هاشون میگن اگه درس نخونی ایندت میشه این.الان همه نیروها از نون زن و بچشون زدن با اون حقوق پایین رفتن مدرک گرفتن حتی مدرکشون از بعضی معلم هاهم بالاتره.ی دانش اموزی که از روی دلسوزی داره به خدمتگزار مدرسه کمک میکنه مدیر مدرسه بهش میگه فقط به درد حمالی میخوری.ما میدونیم معلمانسبت به جاهای دیگه خیلی کمتر میگیرن بایدم زیاد بشه ولی میگیم مارم داخل اونا ببینین چون بیست وچهارساعته تو مدرسه ایم که باعث میشه نتونیم دنبال شغل دوم بریم.گناه زن و بچه ما چیه که تو این مدرسه درن دشت باید تنها بمونن یا بچه هامون تو این سروصدا بزرگ بشن اونم تو محیطی که روزانه بالای چهارصدنفر توش رفت وامد میکنن با این بیماریهاییکه روزانه دارن شیوع پیدا میکنن. اگه سرایداری خوب بود مدیر مدرسه ای ک به کاغذای باطله و بوفه رحم نمیکنه خودش میومد مینشست هیچ نیروی خدماتی ای توی هیچ اداره ای نیست ک بعنوان درس عبرت ازشون یاد بشه ضمنا هیچکسم باور نمیکنه همچین کارسنگینی اینقدر حقوقش پایین باشه فقط امیدوارم که ماروهم ببینن همین
پاسخ + +5 0 --
ناشناس 1399/02/31 - 15:20
سلام شما را به خدا قراردادی های قرآنی جا مانده سال 91رو استخدام کنید هشت سال مربی قرآنی قراردادی هستم
پاسخ + +3 0 --
ناشناس 1399/02/31 - 15:20
سلام شما را به خدا قراردادی های قرآنی جا مانده سال 91رو استخدام کنید هشت سال مربی قرآنی قراردادی هستم
پاسخ + +5 0 --
حسن صنمی از قایم شه 1399/03/02 - 10:14
سلام خدایا ایا دوره حصرت علی اینقدر تفاوت و اختلاف طبقاتی وجود داشت شما را به ارواح خون شهدا یک کمی به فکر نیروهای خدماتی باشید لااقل برای یه دفعه یه بندی شبیه رتبه بندی به نیروهای خدماتی تصویب کنید و دل ما نیروهای خدماتی را شاد کنید بنده نیروی خدماتی پیمانی هستم و ۱۸ سال سابقه دارم و فیش حقوقی منو ببینید گریه میکنید ایا خدا را خوش میاد چقدر فرق ما نیروهای خدماتی اصلا روحیه کار کردن را نداریم شما را به خون شهدا قسم ما به کی مراجعه کنیم تا حقمون گرفته شود من ۲۱ ماه تو منطقه جنگی بودم چندر قاز فوق العاده ایثارگری میدادن از فروردین ۹۹ ان را هم قطع کردن اخر پیش کی بریم حق خودمون دفاع کنیم چرا وزیر محترم به مدارس سر کشی نمیکنه و ایا نمیبینه توی مرکز اموزشی چند دسته نیروها مشعول کارند و ایا واقعا ما را نمی بینند پس ما پیش کی برویم باز هم دارم میگم ما بیسواد نیستیم ما به اندازه معلم و مدیر و معاونان مدرک داریم مثل اونها بیسواد نیستیم چرا رتبه ما را انجام نمیدن خدایا دست ظلم کننده را بر سر ما قطع کنتا به عدالت برسیم فقط جواب مثبت و حق میخام در انتظار امید با تشکر
پاسخ + +9 0 --
حسن صنمی از قایم شه 1399/03/02 - 10:25
سلام ما نیروهای خدماتی زن وبچه نداریم مگه ما ایرونی نیستیم خواهشا یه بندی شبیه رتبه بندی به نیروهای خدماتی تصویب کنید و دل ما و خانواده ما را شاد کنید شما را به امام حسین ما را در یابید ما پیش کی بریم ما بیسواد نیستیم اندازه معلم و مدیر و معاونان مدرک داریم چرا مدرک ما را قبول نمیکنن من ۲۰ ماه منطقه جنگی خدمتم کردم چرا چندر قاز فوقالعاده ایثارگری را قطع کردن خواهشا به گوش وزیر محترم برسونید از طرف جمعی ازنیروهای خدماتی اموزش پرورش شهرستان قایم شهر منتظر جواب مثبت و خوشحال کننده شما هستیم به امید حق
پاسخ + +10 -2 --
ناشناس 1399/03/03 - 00:10
با سلام خدمت وزیر محترم آموزش و پرورش خواهشا نسبت. به حقوق نیروهای. خدماتی تجدیدنظری بفرمایید تا درطول خدمت صادقانه تان در محضر خدا سر بلند. باشید
پاسخ + +11 0 --
ناشناس 1399/03/04 - 15:32
برای حرکت یک ماشین تمام قطعات باید با هم همکاری نمایندهمان طور که موتور و گاردون و دیفرنسیال مهمه سوزن والف تیوپ چرخ هم مهمه منتها آقایون مسئول هرگز سوزن والف(ما سرایداران) را نمی بینند خدا که هیشکی تو زندگیش سوزن والف نشه که ما شدیم
پاسخ + 0 0 --
یوسف سارانی شندو 1399/07/24 - 18:14
بد مکن از گردش دوران بترس دوران وزارات تمام میشه بذار با یک وجدان اسوده بین مردم باشید اقای وزیر وقت کردین سری به حکم حقوقی نیروهای خدماتی بنداز مصداق کامل بی عدالتی رو میبینی اگه تعریفی از عدالت داشته باشین
پاسخ + +9 -1 --
حسن 1399/03/13 - 15:40
سلامِ.مانیروهای خدماتی چ گناهی کردیم نه حققوقمان برحسب تورم اضافه میشود ن مدرکمان را قبول میکنن 8حسال پیمانی هستیم رسمی نمیکنن خداوند آقای احمدی نژاد روحفظ کنه اون ب فکر طبقه پایین بود
پاسخ + 0 0 --
امامی 1399/03/15 - 18:03
سلام
تنها خوب آن است که از شما رفع ظلم کرده
باشد.
پاسخ + +5 0 --
موج 1399/03/14 - 13:34
چرا تفاوت و تبعیض در یک مدرسه بین همکاران موج میزنه ؟ همین مدیری که عدالت رو رعایت نمیکنه اگر یک ریال حقوقش از مدیر یک مدرسه دیگر با شرایط یکسان کمتر باشه خاک اداره رو به توبره میکشه چرا موقع احقاق حق نیروی خدماتی ساکته ؟ درسته که افزایش حقوق کار مدیر و رییس اداره نیست ولی حداقل میتونن منعکس کنند . مطمئین باشید اگر حقوق خدماتی ها به حد معقولی برسه همه نفع خواهند برد و امورات را به نحو احسن انجام خواهند داد . حقوق مارو که از جیبشون نمیخوان بدن از پول نفت و مالیاته مثل همه کارمندان . پس اینهمه مقاومت برای چیه ؟ من خودم به کار تاسیسات واردم کارشنناس کامپیوترم هستم . وقتی دیدم کسی مزد زحمات من رو نمیبینه و نمیده دیگه برای تعمیرات کامپیوتر و کولر و آب و برق و ... به مدیر میگم که بلد نیستم و اونم باید کلی هزینه بده تا یک نفر بیاد درست کنه . اینا ضرر نیست . بخدا دوبرابر حقوق من رو در ماه باید بابت تعمیرات پرداخت کنه . اونم از والدینی میگیره که خودشون تو ادارات دارند این بخشنامه های مغرضانه رو صادر میکنند . دنیا گرده و هر کسی بالاخره تاوان کارشو یک جوری پس خواهد داد .
پاسخ + 0 0 --
امامی 1399/03/15 - 18:02
سلام
شما نیروهای خدماتی ابتدا به یک هماهنگی
برای هم زبانی نیاز دارید. توصیه می کنم
نیروهای خدماتی تحصیل کرده با مدارک بالاتر، طی یک هماهنگی با نماینده مجلس
شهر و منطقه خود تماس حضوری و پیوسته
داشته باشند. خصوصا مجلس یازدهم تازه فعالیت خود را آغاز کرده است مستعد شنیدن سخن ملتی هستند که به آنان رای داده اند.
منتهی این فعل در سراسر کشور باید انجام
بگیرد تا موثر افتد.
پیشنهاد دوم را در زیر اشاره کردم ، شرکت در آزمون . در پایین مطالعه نمایید و به منبع
اصلی مراجعه نمایید.
به امید رهایی.
پاسخ + +9 -1 --
خراسن رضوی 1399/03/14 - 18:16
با عرض سلام خواهش میکنم فکری به حال نیروهای فوق لیسانس هم بکنید هم برای رتبه بندی واعمال مدرک این بیچاره چه گناهی کردن
پاسخ + +2 -1 --
مهدی 1399/03/15 - 13:47
من فرزند شهید هستم با مدرک فوق لیسانس ولی خدمتگرار مدرسه هستم این عدالت هست؟ حقوقم نصف معلم هایی هست که لیسانس دارن اگر مدرک من رو اعمال میکردن الان روزگارم بهتر از این بود
پاسخ + 0 0 --
امامی 1399/03/15 - 17:26
سلام
چند سال سن دارید؟
اگر اشتباه نکنم آزمون استخدام در آموزش
و پرورش هست، برای شرکت در آن آماده شوید.
خبر 31 اردیبهشت 99: خبر صدور مجوز استخدام 53 هزار نفر در آموزش و پرورش سال 99 (منبع: خبرگزاری تسنیم)

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: 89 هزار کمبود مشاور و مربی پرورشی و 75 هزار کمبود کارکنان اداری مدارس را داریم برای ساماندهی نیروی انسانی در مهر 99، 53 هزار مجوز استخدام در شرف صدور است و از 6 راهکار بهره خواهیم برد. استفاده از حق التدریس شاغلان، آزاد و بازنشسته‌ها، معلم تمام وقت، خرید خدمات آموزشی، تدریس معاونان مدارس و استفاده از سرباز معلمان.
الهیار ترکمن متذکر شد: اگر همین وضعیت صدور مجوز نیروی انسانی ادامه داشته باشد، تعداد نیروی انسانی به 760 هزار نفر کاهش می‌یابد و کار آموزش سخت می‌شود؛ بر اساس استاندارد شورای عالی آموزش و پرورش 295 هزار نیروی انسانی کمبود داریم و اگر بخواهیم بر اساس شاخص‌های سازمان اداری بسنجیم 197 هزار کمبود نیرو مسجل شده است.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1399/03/15 - 17:29
خبر 29 اردیبهشت 99: انتشار فراخوان استخدامی آموزش و پرورش طی یک یا دو هفته آینده (منبع: خبرگزاری فارس)

حاج میرزایی وزیر آموزش و پرورش: نیاز به نیروی انسانی از سال‌های گذشته وجود داشته است و در شرایطی روند صعودی به خود گرفته است؛ با رعایت مجموعه ملاحظات و شاخص‌هایی، روش‌های تأمین نیرو در آموزش و پرورش مشخص شده است.
آزمون استخدامی جدید در مرداد برگزار می‌شود که فراخوان آن در یکی، دو هفته آینده اعلام خواهد شد اما روش‌های دیگر مانند جذب از دانشگاه فرهنگیان و جذب آموزشیاران نهضت، حق‌التدریس‌ها و نیروهای پیش‌دبستانی نیز پیش‌بینی شده است.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1399/03/15 - 17:30
خبر 28 اردیبهشت 99: آزمون استخدامی جدید آموزش و پرورش شهریور ماه برگزار می شود (منبع: نشریه بازار کار)

وزیر آموزش و پرورش در نخستین نشست خبری خود در سال 1399 در پاسخ به سوال خبرنگار بازارکار گفت: بحث نیروی انسانی مهمترین مساله آموزش و پرورش است و در تلاش هستیم به محض نهایی شدن مجوز استخدام در قالب ماده 28 اساسنامه دانشگاه فرهنگیان، آزمون استخدامی جدید را شهریورماه سال جاری برگزار کنیم.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1399/03/15 - 17:53
کد خبر: 24902
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹

صدور احکام نظام رتبه بندی معلمان (برقراری فوق العاده ویژه)

احکام نظام رتبه بندی معلمان، تحت عنوان فوق العاده ویژه به تاریخ اجرای ۹۹/۰۱/۰۱ صادر گردید.
رتبه بندی به کادر آموزشی مدارس (مدیران، معاونین، معلمان) و رتبه ۱ تا ۵ تعلق گرفت.
پاسخ + +1 -1 --
امامی 1399/03/15 - 17:53
نیروهای اداری، خدماتی و رتبه های مقدماتی (کادر آموزشی)، دانشجومعلمان مشمول این افزایش نیستند زیرا این افزایش مربوط به همکارانی است که رتبه بندیشان در اسفند حذف شده بود

❌ همکاران محترم؛ با توجه شیوع کرون
در پاسخ به سوالات همکاران گرامی به اطلاع می رساند که این افزایش بر اساس بند ۱۰ ماده ۶۸ قانون خدمات کشوری بوده
در پاسخ به سوالات همکاران گرامی به اطلاع می رساند که این افزایش بر اساس بند ۱۰ ماده ۶۸ قانون خدمات کشوری بوده و مشمول بازنشستگی و پاداش می گردد
با افزایش حقوق سالانه این بند فوق العاده ویژه نیز افزایش می یابد چون تابع بندهای ذکر شده است
لذا از همکاران گرامی خواهشمند است مطالب این کانال را مطالعه نمائید و از مراجعات غیر ضروری به امور اداری خوددداری نمائید
حقوق خرداد ماه بر اساس این نگارش خواهد بود.
پاسخ + +1 0 --
امامی 1399/03/15 - 17:54
همچنین احکام پرسنل مشمول سه چهارم خدمت جبهه سربازی به تاریخ ۹۸۰۸۱۴ نیز صادر گردیده یا صادر خواهد گردید.
پاسخ + +2 0 --
امامی 1399/03/15 - 18:34
چه ایراداتی طرح تغییر رسته فرهنگیان از خدماتی به آموزشی را به چالش کشاند؟/امکان کمبود نیرو در بخش خدماتی و بار مالی
عضو کمیسیون آموزش مجلس می‌گوید: طرح تغییر رسته افراد دارای مدرک کارشناسی و بالاتر از خدماتی به آموزشی در آموزش و پرورش با دو مشکل "مشخص نبودن تعداد متقاضیان تغییر وضعیت" و "امکان کمبود نیرو در بخش خدماتی" رو به رو است چراکه طراحان در این زمینه تحقیقی نکرده‌اند.
پاسخ + +1 -1 --
امامی 1399/03/15 - 18:35
اسدالله عباسی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه در جریان بررسی "طرح تنظیم برخی از مقررات مالی، اداری و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش" در جلسه اخیر صحن علنی مجلس، ماده 7 این طرح درخصوص اینکه "آموزش و پرورش مکلف است نسبت به تغییر رسته افراد دارای مدرک کارشناسی و بالاتر از خدماتی به آموزشی اقدام کند"، گفت: بسیاری از نیروهای آموزش و پرورش با دیپلم در بخش خدماتی استخدام شده‌اند اما به دلیل ادامه تحصیل نیاز به تبدیل وضعیت دارند برخی نیز با رسته خدماتی از ابتدا کار آموزشی کرده‌اند که با ارتقاء مدرک تحصیلی‌شان باید در راستای تغییر رسته آن‌ها نیز اقدام شود.۱۵ خرداد ۹۹
پاسخ + +1 0 --
امامی 1399/03/15 - 18:38
در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه در جریان بررسی "طرح تنظیم برخی از مقررات مالی، اداری و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش" در جلسه اخیر صحن علنی مجلس، ماده 7 این طرح درخصوص اینکه "آموزش و پرورش مکلف است نسبت به تغییر رسته افراد دارای مدرک کارشناسی و بالاتر از خدماتی به آموزشی اقدام کند"، گفت: بسیاری از نیروهای آموزش و پرورش با دیپلم در بخش خدماتی استخدام شده‌اند اما به دلیل ادامه تحصیل نیاز به تبدیل وضعیت دارند برخی نیز با رسته خدماتی از ابتدا کار آموزشی کرده‌اند که با ارتقاء مدرک تحصیلی‌شان باید در راستای تغییر رسته آن‌ها نیز اقدام شود.
انتقال نیروهای خدماتی به آموزشی، وزارتخانه با کمبود نیروی خدماتی رو به رو می‌شود؟/ طراحان آمار و ارقامی ارائه نداده‌اند......
پاسخ + +1 -1 --
امامی 1399/03/15 - 18:39
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در این خصوص که آیا آموزش و پرورش می‌تواند کمبود نیروی آموزشی خود را درصورت تغییر رسته نیروهای خدماتی تحصیلکرده به آموزشی تاحدودی جبران کنند، توضیح داد: کمبود نیروی آموزشی تا حدودی جبران می‌شود اما ممکن است با انتقال نیروهای خدماتی به آموزشی، وزارتخانه با کمبود نیروی خدماتی رو به رو شود، هرچند طراحان در زمینه تعداد نیروهای خواهان تغییر وضعیت نیز در طرح مذکور آمار و ارقامی ارائه نداده‌اند بنابراین این ماده واحده به چکش‌کاری بیشتری نیاز دارد.
پاسخ + +1 0 --
امامی 1399/03/16 - 08:44
سلام
طبق آنچه که از منابع گوناگون در بالا ذکر شد، دو دلیل عمده عامل عدم جذب نیروهای
خدماتی با تحصیلات عالی است:

۱) عدم اطلاع از آمار دقیق مشمولین این
فاکتور. که بیشتر یک بهانه برخاسته از ضعف مدیریتی و اطلاعات آماری است و جای شگفتی!!!

۲) مسئولان آموزش و پرورش ، از این بابت
که تبدیل نیروهای خدماتی به آموزشی، باعث تخفیف کمبود معلم می شود خرسندند که با وجود شگفتی بند ۱ ، این برداشت
شگفت انگیزتر است. اما آنگاه نیروی خدماتی ، به ریزش نیرو مبتلا می شود؟!
و لابد چون استخدام جدید نیست ، پس
بسوزند و بسازند و عبرتی باشد برای دیگران
که دنبال ادامه تحصیل برای رهایی از ظلم
مضاعف نباشند!!

ادامه دارد.....
پاسخ + +1 0 --
امامی 1399/03/16 - 08:51
اما چرا مسئولان آموزش و پرورش ،متوجه
نیستند که از دانش نیروهای خدماتی با تحصیلات عالی ، می توانند به عنوان کارشناس اداری استفاده نمایند و ضرورتی
حتمی برای تدریس آنان در مدارس وجود ندارد. یا حداقل به اختیار خود آنان بگذارند
تا یکی از این دو را انتخاب نمایند.

۳) آموزش و پرورش می تواند نیروهای خدماتی با تحصیلات عالی را به دیگر وزارتخانه ها منتقل سازد و بجای آنان
با توجه به درصد بالای جمعیت بیکارکم سواد و بیسواد، دست به استخدام بزند.
اما دیگر چنین قانونی برای ادامه تحصیل
آنان ، وجود نداشته باشد!!

دور خود پیچیدن آموزش و پرورش با
امکانات مادی و معنوی موجود، بدون همگامی با نیازهای روز ، باعث اضمحلال
آن خواهد گردید.
ترک ها ضرب المثل زیبایی دارند که فارسی
آن شاید چندان چنگی به دل نزند:
از اون مردانی هستی که گوشت نمی خری
اما طلب کوفته تبریزی داری!

با سخنرانی و ادعا و ژست مدیریت پشت
میزی رعب برانگیز، نمی توان کوفته تبریزی
خورد.
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1399/03/17 - 21:04
سلام
خواهشا یکی هم به فکر حقوق پایین نیروهای خدماتی باشه تو این گرونی کی میتونه با ماهی دو تومن زندگی کنه
پاسخ + +3 0 --
م 1399/03/19 - 22:26
همین قدر که طی این هفت سال نیروهای خدماتی توسط وزرای آموزش و پرورش و دولت و نمایندگان مجلس قبلی دیده شدند باز هم دیده می شوند منتهی چیزی به زمان ظهور آقا نمانده ماهم در یک کشور تمام اسلامی و حامی مظلومیم پس نیروهای خدماتی ناراحت نباشید و دوم در کشوری که چند سرباز معلم را با دوره ضمن خدمت کوتاه مدت به مدرسه ای می فرستد که نیروی خدماتی آن دارای مدرک فوق لیسانس است و شش را با سرباز معلم از یک دانشگاه و یک رشته و یک محل گرفتند خدماتی می ماند خدماتی و سرباز معلم می شود معلم ه باید گفت
پاسخ + +2 0 --
خدمتگزاران بی دفاع 1399/03/19 - 23:27
سلام پس چرا باردیگرحق خدمتگزاران ضایع شدوباردیگررتبه بندی برای معلمان اجراء شد،درصورتیکه که خدمتگزاران باحقوقی ناچیزوشرایط سخت ریالی به حقوقشان اضاف نشد تا همچنان با شرایط سخت زندگی دست و پنجه نرم کنند،اگرکسی صدای مارا میشنود،ازوزیرآموزش وپرورش تقاضا داریم فکری هم بحال ماکندتااین تبعیض فاحش ازبین برود باتشکر
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1399/03/20 - 18:58
سلام
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1399/03/20 - 19:00
سلام ماروسیاهیمخدمتگزاران مدارس
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/03/21 - 07:22
روسیاه چرا من خدمتگزارم؟ دولت روسیاهه
که از ما بیگاری میکشه
پاسخ + +1 0 --
علی 1399/03/23 - 12:40
دوستان تا کسانی هستند که از رانت پارتی بازی و حمایت نماینده مجلس برخوردارند که من وتو رو آدم حساب نمیکنند
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/03/23 - 15:02
موضوع رانت یا چیز دیگه است نمی دونم
اما در کل سیاست اینه که ضعیف را تا
حد مرگ ضعیف تر نگه دار و قوی را با
بی عدالتی و ظلم و حق کشی قوی تر کردن.
پس در این مملکت استضعاف روزافزون
نفرین حکومت ما علیه ماست.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/03/24 - 08:32
قابل توجه نیروهای خدماتی :

معلمانی که دریافتی آنها از سرایدار مدرسه کمتر است!/ پرداخت حقوق ۳.۵ میلیون تومانی برای یک سال تدریس!
معلمانی را داریم که در استخدام رسمی آموزش‌وپرورش نیستند؛ معلمانی با حداقل حقوق و پوشش بیمه‌ای، مشغول اداره کلاس‌های درس هستند و آموزش و پرورش در سال‌های اخیر به کمک آنها بخش زیادی از کمبود معلم خود را جبران کرده و کلاس‌های درس را از خطر خالی بودن معلم در امان نگه داشته است!

معلمان حق‌التدریس، خرید خدمات آموزشی، برون سپاری، بازنشستگان و…. بخشی از نیروهایی هستند که هم‌اکنون کلاس‌های درس مدارس دولتی را اداره می‌کنند و بخش زیادی از جبران بار کمبود معلم در آموزش و پرورش بر دوش آنهاست .
4221معلم ایرانی . شنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۹ -
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/03/24 - 09:09
کد خبری ۴۲۲۱۲ صحیح است.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/03/24 - 16:56
با سلام خودتان قضاوت کنید
پاسخ + +1 0 --
ایرج 1399/03/25 - 17:06
سلام . ازمسئولان محترم آموزش وپرورش که برای رتبه بندی معلمان اقدام کردن متشکریم ولی ای کاش نیروهای خدماتی هم رتبه ای می گرفتند...یا بهتر بگویم کاش این طرح جوری طراحی می شد تا فاصله هامان کمتر شود....کمی فقط کمتر....
سواره را غم پیاده نیست و رتبه بندی گرفته را غم نگرفته...
انتظاراتشان کم است و گاهی صدای اعتراضاتشان هم در گلویشان بغض می شود و از گوشه چشمشان فرومی چکد.
تمامی بار عملیاتی آموزشگاه در تمام فصول سال(اعم از کرونا و پسا کرونا و پیش از کرونا و....)بر دوششان است.
اگر حقشان نیست مسئولین محترم که این پیام را نادیده بگیرید اما اگر احساس کردید کمی فقط کمی انتظار این عزیزان قانونی که نه اما وجدانیست،بیدارش کنید تا شاید در یک آموزشگاه فاصله بین مدیر و سرایدار بیشتر از ۷ میلیون نشود....
نیروهای خدماتی آش را نخوردند و چون سوار این کشتی هستند دهانشان سوخت.... عاجزانه بارمسئولین محترم خواهشمندیم این قشرزحمتکش رادریابند.سمیمانه سپاسگزاریم
پاسخ + +1 0 --
مدیر مجتمع ورزشی 1399/03/28 - 07:27
با عرض سلام به صدای معلم/چرا احکام مدیران مجتمع آموزشی ورزشیشامل رتبه بندی نشده بی زحمت یه پیگیری کنید تا اگر اضاف نمیشه حداقل از این پست بیایم بیرون مگه ما فرهنگی نیستیم تو اسفند که گفتن شما آموزشی هستین حالا هم که ما را اداری حساب میکنن پس تکلیف ما چه مبشه
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/04/11 - 09:15
افرین
. ازاین الحق نیروهای خدماتی دفاع کنی ولی کوه عدالت
پاسخ + 0 0 --
امامی 1399/03/28 - 13:48
رتبه بندی باید واقعی اجراشود،معلمان باید ۸۰ % حقوق هیات علمی دریافت کنند

معصومه پاشایی نماینده مردم مرند در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی (یکشنبه ۲۵ خرداد) پارلمان در تذکر شفاهی خطاب به دولت ، اظهار داشت: دولت در اختصاص اعتبارات دستگاه ها گروکشی نکرده و نیازهای مهم کشور را تامین کند.
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1399/04/03 - 12:49
به گزارش اقتصادآنلاین، معاون شورای عالی آموزش و پرورش با بیان "در لایحه رتبه‌بندی معلمان را به 5 گروه تقسیم کردیم"، گفت: یک گروه نیروهای خدماتی هستند، گروه دوم نیروهای اداری هستند؛ هم‌اکنون بسیاری از نیروهای اداری، معلم هستند که به ستاد آمده‌اند و شرط این است که اگر می‌خواهند در رتبه‌بندی شرکت کنند باید 6 ساعت در هفته تدریس داشته باشند؛ سه گروه دیگر هم شامل تمام معلمان در همه رشته‌ها اعم از آموزشی و پرورشی و کارکنان آموزشی است یعنی افرادی که در مدارس به عنوان معاون، مشاور و معلم پرورشی فعالیت می‌کنند همچنین افرادی که در ادارات با رسته آموزشی حضور دارند باید حتماً هفته‌ای 6 ساعت تدریس داشته باشند.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/04/27 - 05:54
چراجزو مشاغل سخت قرار نمیدهندانباردار و خدمتگزاراگه راست میگن
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/04/27 - 05:57
نکنه خدمتگزارکیسه برنج به ۵۰هزارتومان میخره که افزایش حقوق نمیدهندمدرک وغیربیخیال همه مدرک دارندمهم اینکه جلوخانواده شرمنده نباشی که متاسفانه اکثراهستند
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/04/03 - 12:50
کارمندان آموزش و پرورش هم مشمول رتبه‌بندی می‌شوند نیروهای اداری برای رتبه‌بندی باید ۶ ساعت تدریس کنند.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/04/05 - 14:57
با سلام شما را به جان بچه هایتا ن قسمتان می دہم کہ به داد نیروهای خدماتی برسید
پاسخ + 0 0 --
امامی 1399/04/05 - 17:34
سلام
باور کنید فقط با قسم و التماس ، ره
بجایی نخواهید برد.
پاسخ + +5 0 --
امامی 1399/04/05 - 17:08
سلام
گاه گناه و خطا ، حداقل ظاهرا مابین بنده خدا و خالق یکتاست. کمتر کسی آن را می بیند و یا ادراک می کند و یا واکنش نشان می دهد. اما ظلمی که نسبت به نیروهای خدماتی با تنوع و سنگینی وظایفی که بر دوش او نهاده شده است ، کاملا آشکار و قابل لمس است. حداقل ما خانم ها که اصولا نظافت و تمیزی منزل مسکونی خود را برعهده داریم قادریم حجم زحمت انجام شده را لمس کنیم.
یک مدرسه حال کوچک یا بزرگ بر دوش یک یا دو نیرو گذاشته می شود و همه اعم از اولیای مدرسه و خود دانش آموزان و اولیای آنها و مسئولین ادارات ، انتظار تمیزی و برق
زدن شیشه ها و در و دیوار و سرویس بهداشتی و..... داریم. او هم آبدارچی است
هم.........
پاسخ + +3 0 --
امامی 1399/04/05 - 17:14
پستچی، هم تدارکاتچی مهمانان اداری در مدرسه است و هم نگهبان اسناد و مدارک و
اموال مدرسه یا دولت است و.......
حال دو وجه متفاوت قابل بررسی است:
اول عدم تناسب حقوق نیروهای خدماتی با
حجم کارشان.
دوم عدم تناسب جایگاه نیروهای خدماتی با تحصیلات عالی و عالی تر و صد البته
حقوق شان.

حال چون با تبدیل مدرک این نیروها به شغلی بجز خدماتی ، باعث ریزش نیرو در این بخش در مدارس می شود و امکان استخدام جدید نیست ، پس آنان محکومان حبس ابد زندان های امیال و دلخواسته حضرات باید باشند ، اگر ضایع شدن
حق الناس نیست پس چیست؟ خداوند متعال از حق خود می گذرد اما از حق الناس
ضایع شده ، اصلا و ابدا نمی گذرد.......
پاسخ + +2 0 --
امامی 1399/04/05 - 17:24
کشور ما یا همانند کشورهای پیشرفته چون آلمان ، کارگر لیسانس و بالاتر به طور طبیعی باید داشته باشد اما حق تحصیلات او را بپردازد ، و یا هرگز نباید از افراد با تحصیلات بالاتر در این بخش استفاده نماید.
ظاهرا نظام آموزشی ما که خود باید
پیش قراول امر آموزش و ارتقای آن باشد، ره گم کرده است، چون مدرک بالاتر معلمان را مدنظر قرار نمی دهد.
یک کشور باید برابری و عدالت را در روح قانون درونی سازد تا قانون و قانون گذار و مجری آن قابل احترام و تمجید قرار بگیرد.

انتظار نمی رود نیروهای خدماتی صرفا
معلم شوند ، اما ارتقای شغلی به تناسب
سطح تحصیل ، اولین و حتمی ترین حقوق
شهروندی آنان است.....
پاسخ + +5 0 --
امامی 1399/04/05 - 17:33
وزیر و وکیل و هر آن کسی که سنگینی مسئولیت خود را باور دارید، از ترس کاهش
نیروی خدماتی ، عدم تبدیل آنان با مدارک بالاتر، بی کفایتی مطلق است.
هم به میزان حقوق این قشر توجه نمایید و
هم بیزاری از تحصیل را در بین فرزندان
این عزیزان رواج ندهید.
من معلم در تمام طول مدت خدمت خود، نگران گفته ها و کرده ها و حتی ظاهر خود
بودم که مبادا یک دانش آموز را از زندگی دور نمایم، یا او را به خودکشی هدایت کنم و یا انحرافی در او بوجود آورم و هرگز در دقایق آخر کلاس، سئوالی را پاسخ نمی دادم
که موجب برداشت غلط و ناقص او نگردم،
پس شما مقام عالی رتبه ، لطف نمایید جهت
یادآوری ، آخرین آیه سوره انعام را با ترجمه فارسی بار دیگر مطالعه نمایید تا شاید به خود آیید.
نیروهای خدماتی را دریابید و گرنه عنقریب
فریادها خانمان برانداز گردد.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1399/04/06 - 06:39
نفرت از چهره ماندگار فقر

دولت محترم،
بجای پرداخت یارانه نقدی و غیرنقدی، بسته
معیشتی ، بسته کرونایی و........ به اقشار
ضعیف جامعه و در استضعاف نگه داشتن آنان جهت نیازمندی و ناله و التماس، حق و حقوق قانونی اقشار گوناگون جامعه را مستقیم و با عزت ، عادلانه بدهید تا بدین طریق، فقر ریشه کن شود، ملت عزتمند گردد، رضایت شغلی و اجتماعی رایج گردد،
عدالت چهره ملت را فرح بخش سازد و.......
مسیر فعلی ، انسانیت و ارزش های انسانی را زیر سئوال می برد و آن را مُثله می سازد.
عزت نفس انسان ها را با نیازمندی مطلق آنان در عدم توانایی تامین آنها ، تحقیر و تضعیف نسازید......
پاسخ + 0 0 --
امامی 1399/04/06 - 06:44
دولت محترم ،
بجای ناتوانی از پرداخت چنین کمک های حقارت آمیز ماهانه ، که به حذف دائمی دریافت کنندگان آنها می پردازید، همین مبالغ هنگفت را رسما به حقوق اقشار زیر خط فقر بپردازید.
یک سکه تمام ۳ تا ۴/۵ برابر حقوق این افراد
است و همین یک نکته گویای واقعیت های
تلخ بسیار است. سفره ها روز به روز در
حال خالی شدن است. امروز حتی نان و پنیر، غذای محبوب و یا ناچاری فقرا هم نیست. ساختار فعلی را در هم بکوبید و طرحی نو در اندازید.
لطفا طناب های حقارت را از دست های من باز کنید. در این شرایط کرونایی که بهانه گرانی سرسام آور بعد تعطیلی فلج کننده در کشور شده هست ، من با درآمد زیر زیر خط فقر ، قادر به نفس کشیدن نیستم.
فقر عزت کُش را بکُشید تا من نیز زنده
و ایرانی بودن خود را باور کنم.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1399/04/06 - 07:54
کد خبر 67251 | ۱۳۹۹/۰۴/۰۵ ۱۳:۱۲:۳۸
منبع کارگر آنلاین

دستمزد ماهانه کارگران کشورهای مختلف به دلار:
سوئیس ۷۶۰۰ ، کانادا ۵۰۰۰ ، فرانسه ۳۲۰۰ ،
استرالیا ۳۰۰۰ ، آلمان ۳۰۰۰ ، چین ۲۸۰۰ ، ایتالیا ۲۸۰۰ ، روسیه ۱۰۰۰ ، ترکیه ۷۹۸ ، هند ۲۹۳ ، ایران ۹۰ .

ظاهرا دستمزد و حقوق شاغلین در هر کشوری ، بیش از آن که پدیده ای اقتصادی باشد، امری فرهنگی است. ما به تحول فرهنگی بیشتر از جهش اقتصادی !!!!
محتاجیم.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1399/04/06 - 08:05
با سلام و احترام

ضمن تقدیر و تشکر از جناب آقای پورسلیمان مدیر محترم سایت صدای معلم ، از این
که مصدع اوقات شریف شدم ، پوزش
می طلبم.
اوضاع نابسامان ارتقای مدرک تحصیلی نیروهای خدماتی و معلمان و عدم دادرسی
مسئولان ، دردی جانسوز و تالم برانگیزی است و دریغ از ارائه راهکار و تحریک وجدان. احساس عجز و ناتوانی در انجام
کار موثر، بیشتر آزار می رساند.
برای همدلی تان سپاس. پایدار باشید.
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1399/04/06 - 12:26
سلام

خانم امامی

سپاس از پی گیری شما .

البته دیدگاه من در مورد نظافت مدرسه مدل کشورهایی آسیای جنوب شرقی مانند ژاپن ، کره جنوبی و... است .


دانش آموزان باید یاد بگیرند که محیط زندگی خود را پاکیزه نگاه دارند .

باید مسئولیت پذیر باشند .

در آموزش و پرورش هم وضعیتی ایجاد شده است که هر فردی وارد آن می شود و مدتی تدریس و یا خدمت می کند برای خود حق ایجاد کرده و می خواهد که در نهایت به استخدام رسمی درآید .

این در حالی است که وضعیت معلم شدن باید روی فرآیندهای مشخص علمی و جهانی باشد .

معلم شدن باید سخت باشد .

در آموزش و پرورش هر کسی را که پست نمی دهند می گویند به مدرسه برگرد !

این معادلات باید تغییر کنند و معلمی باید جایگاه پیدا کند .

بهترین ها باید معلم شوند .

پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
امامی 1399/04/06 - 12:49
جناب آقای پورسلیمان
با سلام مجدد،
اگر دقت نمائید بنده نیز موافق معلم شدن
این نیروها نیستم و در بالا نیز اشاره
کرده ام که جذب ادارات آموزش و پرورش گردند.
اتفاقا بنا به عمق دردمندی این نیروها، با خود می اندیشیدم که در کدام کشورها ، مدارس برای خود الزاما نیروهای خدماتی دارند؟ اصلا چه ضرورتی برای وجود آنها هست؟ جستجویی نکردم ، اما چون این نیروها درصد قابل توجهی از توانایی مدیران
برای چرخش شرح وظایف شان است ، بدین
جهت قانع شدم که در شرایط بیمارگونه ساختار آموزشی و مدیریتی مدارس ما ، وجود و حضور آنان در مدارس اجتناب ناپذیر است.
نظرم را راجع به طرح ۲+۲ هم می دانید چون آن را در چند نوشته نقد کرده بودم.
تربیت و جذب معلم تا زمانی که کانالیزه نشده است هر دیپلم و....... سودای معلمی خواهد داشت آن هم به امید دست یازیدن به شرایط استخدام رسمی.

خسته نباشید و سپاس
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/04/06 - 07:37
دیروز چهارشنبه ۴ تیر ۹۹ هم آقای رئیس‌جمهور در جلسه هیئت دولت در توجیه شرایط اقتصادی و معیشتی مردم با بیان اینکه من از مشکلات مردم با خبر هستیم گفته است: تا ثانیه آخر همه دولت پای کار خواهند بود. من روز استراحتی در 6 ماه اخیر در میان مسئولان اجرایی عالی‌رتبه کشور ندیدم و همه تلاش می‌کنند و جمعه و تعطیلی نمی‌شناسند و همه روز برایشان روز وساعت کار است. ما تا دقیقه آخر با روحیه ساعت اول کارمان تلاش خواهیم کرد واین افتخار ماست که برای این ملت کار و نوکری کنیم و گره‌ای را باز کنیم.
ادامه دارد
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/04/06 - 07:38
روحانی در سخنان خود طبق معمول بدون‌ اشاره به نقش سوءمدیریت و تصمیمات غلط و بعضا فاجعه‌بار دولت در بخش اقتصاد، همه مشکلات را به گردن تحریم‌ها انداخت و تصریح کرد: در این ایام در جامعه با مشکلاتی مواجه بودیم و وظیفه ما به‌عنوان دولت و همه مردم این است که در کنار هم مشکل را حل کنیم. بخش بزرگی از این مشکلات مربوط به فرد و یا قوه خاصی نمی‌شود و مشکلاتی که امروز می‌بینیم عمدتاً یا مربوط به کرونا می‌شود که 4 ماه گرفتار آن بودیم و هم‌چنین مربوط می‌شود به تحریم ظالمانه آمریکا از ابتدای سال 97 تشدید شده است. ما سه سال است که در برابر این تحریم‌های شدید مقاومت می‌کنیم؛ کشوری که با این دو مشکل بزرگ و طاقت فرسا رو‌به‌روست، مشکلاتی هم خواهد داشت.
کد خبر: ۶۵۷۷۱۶ تاریخ انتشار : ۰۵ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۱. پایگاه خبری آفتاب
پاسخ + 0 0 --
نیروی خدماتی 1399/04/10 - 03:33
سلام عرض ادب و احترام خدمت همه هموطنانم من یک نیروی خدماتی با مدرک کارشناسی مدیریت امور اداری هستم اما فقط مدرک دیپلم من را در حکم کارگزینی زده اند خدا شاهد و ناظر بر تمام اعمال بنده است من جدای از نظافت محیط حیاط مدرسه سرویس های بهداشتی وکلاس ها سالم ها جاروی نماز خانه مرتب کردن مستمر وروزانه کارگاه فناوری واتاق کامپیوتر و دفاتر مدیر و معاونت مدرسه خدا یادگارهای مدیریتی از قبیل تنظیم اسناد حسابداری وبخاطر اینکه خط خوبی داروینیسم وچهارساعت در مدرسه کارهای نوشتاری از قبیل نوشتن تابلوی اعلانات و دفتر حضور و غیاب معلمان وبخاطر آشنایی با سیستم اتوماسیون اداری حتی جواب نامه های اداره ارسال اطلاعات ودیگر کارهای دیگر حتی تدریس در کلاس درس زمانیکه معلمان وبخاطر اینکه دور می آیند یا غیبت میکنند یامرخصی میروند را با دل وجان انجام میدهم مگر نه
پاسخ + 0 0 --
امامی 1399/04/10 - 09:06
سلام
متاسفانه شما ندانستید که در مدارس ما با هر عنوان و سِمتی ، بیگاری امری
اجتناب ناپذیر است. بنده نیز ابتدای خدمت ، فقط گفتم کلاس خوشنویسی می روم، یک دفعه ماژیک به دست و مقوا پیش رو شدم و جملات مربوط به مناسبت های گوناگون را نگاشتم. بعد تجربه شد و در هیچ مدرسه ای هیچ نگفتم.
شما به هیچ وجه نباید امور غیر مربوط به وظایف خود را انجام دهید و صدالبته بیشتر مدیران ما لیاقت
ارج گذاری به مهارت های شما را ندارند لذا برای پیشبرد اهداف خود، بهره کشی خواهند کرد. باید هنر و توان خود را پنهان سازید چون ما ایرانی ها ، آن را به مسیر شایسته هدایت نمی کنیم تا در جایگاه بایسته خود قرار بگیرید.
امیدوارم به زودی در مَسند درخور قرار بگیرید و با توجه به تحصیلات ، کارشناس اداری گردید.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/04/11 - 09:22
من هم ۲۰سال که نیروی خدماتی هستم از شما میخوام که صدا مارا رسانی کنیدتاشاید عدالت برقرارشود دراین دولت بی عدالت
پاسخ + +2 0 --
بهروز 1399/04/16 - 22:03
با سلام
لینک گروه مطالبات نیروهای خدماتی
@khadamatimedu
پاسخ + +2 0 --
بهروز 1399/04/17 - 14:31
سلام لینک گروه مطالبات فرهنگیان. همکاران لطفا عضو شوید
@khadamatimedu
پاسخ + +2 0 --
بهروز 1399/04/17 - 20:05
سلام وقت بخیر آقای دهقان
لطفا اگه امکانش هست لینک گروه مطالبات نیروهای خدماتی رو در گروه قرار دهید شاید فرجی بشه
khadamatimedu@
پاسخ + 0 0 --
خدماتي 1399/04/20 - 02:53
سلام حضور اساتيدمحترم ومسئولان گرامي بنده نيروي خدماتي مدارس هستم با 29سال سابقه درطي اين مدت حتي يكساعت از خانه سرايداري استفاده نكرده ام وخانه سرايداري كه بايد در اختيار بنده باشد به آمادگي اجاره داده اند واخيرا مشگل كوچك امنيتي براي مدرسه بوجود آمده بنده نيز شبها در دفتر مدرسه بدون هيچگونه امكاناني ميمانم حق سرايداري هم نداريم آيا اين مسئله براي هريك از شما عزيزان اتفاق بيفتد تحمل ميكنيد پس حد اقل بارتبه بندي طبق مدرك تحصيلي و سنوات خدمت يا با ساير ادارات حقوق مزاياي مارا تطبيق فرماييد باتشكر
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/04/20 - 12:06
تأثیر مدرک تحصیلی بر حقوق کارگران

وحید حاجی زاده کارشناس حوزه اختلافات کارگری و کارفرمایی اظهار کرد: درقانون کار تفاوتی از لحاظ مدرک تحصیلی و یا عنوان شغلی برای تعیین حقوق کارگران وجود ندارد.
حاجی زاده با بیان اینکه بعضا گفته می شود داشتن مدرک تحصیلی در مقاطع بالا موجب افزایش حقوق کارگران می شود،کاملا اشتباه است، گفت: به خاطرداشته باشید که فقط در کارگاه های دارای طرح طبقه بندی مشاغل است که مدرک تحصیلی می تواند بر بروی حقوق کارگران در برخی شرایط مؤثر باشد.
20 تیر 1399 - خبرگزاری خبر فوری.
پاسخ + 0 -1 --
خدماتی 1399/04/21 - 19:49
سرهایتان را به خدا میدهم دنیا دار مکافات است ای کسانیکه ظلم روا می دارید از صاحب این دنیا سرنگونی کسانی را میخواهم که ظلم روا می دارند،،،وااااااااااااای بر شما ظلم کنندگان ،یکی بخوره سیر و پر یکی بمیره گر وگر
پاسخ + 0 0 --
خدماتي 1399/04/23 - 03:33
سلام آيا اين فريادها ي نيروي خذماتي مذارس به گوش مسئولين ميرسد اگر ميرسد مسئول عزيز بخدا ما هم مثل ديگر كاركنان آموزش پرورش با همين گراني زندگي ميكنيم يك سوزن به خودتان بزنيد يك جوالديز به ما بخدا قسم چندسال ديگر شما هم بازنشسته شده مثل ماگرفتار خواهيد شد آن زمان ديگر كاري ازدستتان نمي آيد
پاسخ + 0 0 --
فاطمه 1399/04/27 - 19:42
تورو خدا یکی ب داداین نیروهای خدماتی شرکتی برسه بخدا گناه دارن تو این اوضاع بااین همه سختی
پاسخ + +1 0 --
خدماتي 1399/04/23 - 04:02
سلام درمورد فرمايشات آقاي وحيد حاجي زاده در رابطه با تاثير مدرك تحصيلي براي كارگران . اگر حقوق مزاياي نيروهاي خدماتي را باكارگران هم مقايسه كنيد باز هم بحضور حضرتعالي عرض كنم كه كارگران سختي كار بن كارگري و حق مسكن و عيدي آخر سال آنها دو برابر حقوق پرداخت ميشود
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/04/23 - 08:53
اتفاقا اگر نیروهای خدماتی مدارس تحت پوشش تامین اجتماعی باشند
که به نفع شان است. البته اونهایی که تحصیلات عالی دارند خیر.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/04/23 - 09:16
وزیر آموزش و پرورش گفت: بر اساس شاخص‌های سازمان اداری استاندارد و شورای عالی وزارت، حدود ۱۹۷ هزار نفر در آموزش و پرورش کمبود نیرو داریم.

به گزارش اقتصادآنلاین
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/04/23 - 09:18
آموزش و پرورش برای جبران کمبود خدمتگزار در مدارس در کنار جذب سرباز معلم، می‌تواند افرادی را با عنوان سرباز خدمتگزار جذب کند که داوطلبانه بخواهند با عنوان خدمتگزار در آموزش و پرورش دوره سربازی خود را به پایان برسانند.
پنج‌شنبه 11 اردیبهشت 1399 -
کد مطلب: 1067583
باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1399/04/23 - 09:27
فرهاد فلاحتی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:
با اشاره به اینکه در جریان بررسی "طرح تنظیم برخی از مقررات مالی، اداری و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش" در جلسه اخیر صحن علنی مجلس، ماده 7 این طرح درخصوص اینکه "آموزش و پرورش مکلف است نسبت به تغییر رسته افراد دارای مدرک کارشناسی و بالاتر از خدماتی به آموزشی اقدام کند"، گفت: تغییر رسته عده‌ای از نیروهای خدماتی در چند سال گذشته اعمال شد به همین دلیل مابقی نیز خواهان اعمال این مسئله برای آن‌ها هستند ولذا ایجاد عدالت و تساوی ضروری است.
نمی‌توان افراد را با مدرک تحصیلی بالا وادار به ادامه کار خدماتی کرد
نماینده مردم قائنات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آموزش و پرورش باید آمار مشخصی از تعداد این افراد باقی مانده داشته باشد و در اختیار مجلس قرار دهد تا براین اساس برای تغییر رسته فرهنگیان از خدماتی به آموزشی بودجه در نظر گرفته شود، ادامه داد:
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1399/04/23 - 09:28
دولت چاره‌ای ندارد جز آنکه برای این مهم اعتبار پیش‌بینی کند چراکه نمی‌توان افراد را با مدرک تحصیلی بالا وادار به ادامه کار خدماتی کرد.
صرف گرفتن مدرک بالاتر تحصیلی به معنای صلاحیت افراد برای تدریس نیست
وی تاکید کرد: نیروهای خدماتی باید پس از تغییر موقعیت و قبل از رفتن بر سرکلاس‌های درس دوره‌های لازم برای آموزش و تربیت را گذرنده و گزینش علمی، روانی و اخلاقی شوند چراکه صرف گرفتن مدرک بالاتر تحصیلی به معنای صلاحیت افراد برای تدریس نیست.
یکشنبه 22 تیر 1399 ساعت 21:40
خبرگزاری خانه ملت.
پاسخ + 0 0 --
خدماتي 1399/04/30 - 09:28
سلام وزير محترم در مصاحبه تلويزيوني فرمودندما ميخواهيم حقوق معلمان را باكاركنان دولت هماهنك كنيم جناب آقاي وزير آيا نيروي خدماتي مدارس زير مجموعه اين وزارت خانه نيست چرا حقوقشان پايين است پس لطفامطابق مدرك تحصيلي وسنوات خدمت يا با معلمان ويا با ساير كاركنان دولت هماهنك بفرماييد تاماهم در آخر خدمتمون با دلش خوش باز نشسته بشويم دعاگوي شما نيروي خدماتي
پاسخ + 0 0 --
علی 1399/04/31 - 20:55
با سلام و درود فراوان ایا درست است که در بعضی استان ها بخشنامه تغییر سمت نیروهای خدماتی امده است
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/04/31 - 21:46
اول تصویب مجلس لازم است.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/04/31 - 21:32
عنوان منبع:
تبدیل وضعیت و تغییر سمت خدمت‌گزاران آموزش و پرورش
انتشار : ۱۳:۱۸ , ۱۳۹۹ اردیبهشت ۲۳
فارس من.

نامه ارسالی به وزارت آموزش و پرورش/ مقام معظم رهبری/ دیوان عدالت اداری/
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/04/31 - 21:42
خبر مورخ 21 خرداد 1399
شناسنامه قانون

درخواست طرح مجدد طرح "عقد قرارداد مستقیم با نیروهای خدماتی توسط دستگاه‌های اجرایی و حذف شرکت‌های پیمانکار" این بار در مجلس یازدهم
پاسخ + 0 0 --
علی 1399/05/01 - 10:41
در همه استانها بخشنامه تغییر سمت نیروهای خدماتی اومده بجز استان فارس شماره بخشنامه702/6871/5500 مورخ 24/4/99 استان فارس همیشه اخر است
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/05/01 - 15:25
صدور مجوز جذب 5 هزار نفر نیروی خدماتی در آموزش و پرورش

مهر امسال 20 هزار معلم به آموزش و پرورش وارد می‌ شوند
اعضای شورای معاونان وزارت آموزش‌وپرورش در گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش‌وپرورش استان‌ها برنامه‌های خود را تشریح کردند و به برخی پرسش‌های مدیران کل پاسخ دادند...
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/05/01 - 15:30
معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش گفت: توسط سازمان اداری و استخدامی کشور مجوز استخدام پنج هزار نیروی خدماتی برای آموزش و پرورش صادر شده و با کمک سازمان برنامه و بودجه در حال تامین اعتبار این موضوع هستیم.

منبع: خبرگزاری شبستان
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/05/01 - 15:33
لزوم توجه به رتبه‌بندی و افزایش حقوق سرایداران مدارس
منبع فارس من. ۲۲ خرداد ۱۳۹۹.
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1399/05/01 - 15:37
در صورت تمایل اخبار گوناگون مربوط به نیروهای خدماتی را در منبع زیر مطالعه نمایید:

خبربان . چهارشنبه ۱ مرداد۱۳۹۹.
«اخبار نیروهای خدماتی آموزش و پرورش»
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/05/07 - 15:05
سلام فکری به حال نیروهای خدمات آ پ بکنید اینها خدایی گناه دارن
پاسخ + +1 -1 --
حسن 1399/05/11 - 06:23
سلام.دردولت تدبیرناامید حرفی از نیروهای بدبختخدماتی نشده تاچه برسد به عمل خداوند آقای احمدی نژادوآقای حاجی بابایی روحفظ کنهدرزمان اون دولت پیمانی شدیم همانطورموندیم
پاسخ + 0 0 --
مهدی 1399/05/17 - 23:15
سلام وعرض ادب.مشکلات نیروهای خدماتی و10ساله پیمانی یکی دوتا وصدتانیست.یعنی واقعیت رابزرگان آموزش وپرورش وروئسانمیدانندکه مابایددرددلمون روبازگوکنیم.بخدامیدانند.غیرممکنه که ندونن.ازرسمی کردن وحقوق پایین ورتبه بندی نشدن وده هامشکل دیگه.ازاونبرهم فشارگزینش استان مربوطه هرشهرستان که فقط وفقط نیروی خدماتی چون قراردادی وپیمانی هستن وپاهاشون روی پوست پیازه داریم ظلم میبینیم.قطع حقوق وپیله کردن وبایک موردکه یاروباشخص مشکل شخصی داشته وازطریق این نهادپاپوش درست کرده وخدایی چون قراردادپیمانی هستیم وراست گفتن هم باعث قطع حقوق ومعضلاتی درست میکنن برات که واقعیت گفتی وچون خدماتی هستی علنن حق زن وبچه وخودت توچشم هات میخورن وآبم روش.بخداوندی خداپیش اومده.ولی نیروی رسمی باشی خدایی زنگت هم نمیزنن.فقط خدماتی نابوده وحقش پایمال میشه.بخدا شده.تورابخداحمایتمان کنیدنه درصددضربه بیشتربه ماباشید.تشکروممنون
پاسخ + 0 -2 --
حسن 1399/05/18 - 14:58
سلام مانیروهای خدماتی در دولت تدبیرامید مظلوم واقع شدیم هیچ کاری برایمان نکردن دولتهای قبلی اینطوری نبودن مخصوصا آقای احمدی نژاد خداحفظش کنه خیلی به گردن ما حق دارن
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/05/19 - 06:54
کد خبر: 26571
تاریخ انتشار: شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹

مدرک دوم فرهنگیان در حقوق بهمن ماه اعمال می‌شود.

مدرک دوم فرهنگیان در حقوق بهمن ماه اعمال می‌شود سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: مدرک دوم فرهنگیان از بهمن ماه امسال در حقوقشان اعمال شود و امیدواریم به این طریق نظر شورای نگهبان تامین شود. وی با بیان اینکه به موجب این طرح، کالاهای مورد نیاز خانوارها بویژه ۷ دهک پایین جامعه تامین خواهد شد، افزود: قرار است، به دلیل اهمیت بسیار بالای این طرح جزئیات آن طی چندین جلسه با حضور مسئولان دستگاه‌های مختلف اجرایی رسیدگی شود تا براساس طراحی یک شیوه مناسب خود کالاها در اختیار اقشار آسیب‌پذیر جامعه قرار بگیرد.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/05/19 - 06:55
مفتح همچنین با اشاره به بررسی طرح تنظیم بخشی از مقررات مالی-اداری آموزش و پرورش اعاده شده از سوی شورای نگهبان در این نشست گفت: این قانون برای دور دهم مجلس بود که به دلیل ایراد اصل ۷۵ قانون اساسی همچنان ابلاغ نشده بود که امروز مصوب شد، مدرک دوم فرهنگیان از بهمن ماه امسال در حقوقشان اعمال شود و امیدواریم به این طریق نظر شورای نگهبان تامین شود.
پاسخ + +1 0 --
خدماتي 1399/05/27 - 17:42
سلام حسن آقاي عزيز نوشتي آقاي حاجي بابايي خوب بود اتفاقا دردورات تصدي آقاي حاجي بابا يي پول لباس وحق سرايداري خدمتگراران قطع شد به جايش براي دفتر داران حق معاونت منظور گرديد درصورتي كه ما چطور سرايداريم كه نه حق سرايداري داريم نه خانه سرايداري پس دراين دولت ودولت قبلي حق مارا ضايع كردند اميدواريم مسئولين عزيزعنايتي به اين قشر ضعيف زحمتكش بفرمايند
پاسخ + +1 0 --
محمد 1399/06/10 - 12:39
سابقه و میزان ساعات ضمن خدمت به هیییییییچ عنوان نمی تونه ملاک خوبی باشه برای ارزیابی معلم
من خودم معلم هستم و چقدر معلم های با سابقه می شناسم که دانش آموزانم به من می گن ما از فلانی راضی نیستیم اصلا بلد نیست درس بده و وقت رو به بطالت می گذرونه و...
و آزمون های ضمن خدمت هم که متاسفانه می دن دیگران به جاشون امتحان بدن!! یعنی حتی با تقلب هم حوصله امتحان دادن ندارند
اینه اوضاع
بعد میگن چرا امام زمان عج نمیان
همه شکم ها پر از مال حرامه
کجا بیان؟
پاسخ + 0 0 --
اصغر،نیروی خدماتی آم 1399/07/12 - 11:28
با سلام خدمت وزیر محترم آموزش و پرورش،مگه شعار ما فرهنگی ها این نیست که زه گهوار تا گور دانش بجویی،حالا منِ نیروی خدماتی که چندین سال تو سرما و گرما وقت گذاشتم،رفتم دانشگاه هزینه کردم و مدرک کارشناسی ارشد تو رشته تربیت بدنی را گرفتم آیا واقعا"سزاوار هست که بعد از چندین ساِل هنوز خدمتگزار مدرسه باشم،چرا ما را تغییر سمت نمیدن،واقعا چرا،یکی خواهشا"جواب ما را بده دِق کردیم واقعا"
پاسخ + 0 0 --
محمد 1399/07/16 - 11:43
سلام
دوستان و همکاران لطفاً به اندازه حقوقتان کار بکنید دولت ضعیف کشی میکند شما هم جبران کنید تا در این جنگ ما برابر پیروز شویمحقوق کم میدهد خود سه شیفت کار نکنید و حقوق جای دیگر را در مدرسه هزینه نکنید اگر با حقوقتان نمیتوانید لباس بخرید خوب با لباسی کا هفت یا هشت سال است میپوشید ووسله داراست به مدرسه بروید شاید این گونه شما به چشم بیایید و شما را ببینند و شاید دلشان بسوزد و شاید خجالت بکشند و به فکر چاره بیفتند.
التماس دعا
پاسخ + 0 0 --
حمید آریانپور 1399/07/30 - 14:26
چرا جواب منو نمیدین مدیران بی کفایت را بردارید اصلاً رسیدکی نمیکنید من 33ساله بچه کرمان بیکار هستم من درخواست فقط کار دارم فقط کار ان هم خدمات آموزش و پرورش چرا جای من نیست پارتی ندارم آقا زاده نیستم باید اینها باشم عدالت کجاست
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/10/02 - 19:11
مرکز پژوهش‌های مجلس در گزارشی اعلام کرد برای رفع کمبود نیروی انسانی در وزارت آموزش و پرورش باید معلمان طرح خرید خدمات آموزشی به استخدام وزارت آموزش و پرورش درآیند.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/10/02 - 19:12
بر همین اساس، طرح مذکور برای رفع مسائل و مشکلات فوق و نیز رفع کمبود نیروی انسانی در وزارت آموزش و پرورش، چنین پیشنهاد داده است که معلمان طرح خرید خدمات آموزشی که در سال‌های تحصیلی ۱۳۹۴- ۱۳۹۳ الی ۱۳۹۹ - ۱۳۹۸ براساس ماده (۴۱) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (۲) به کار گرفته شده‌اند به استخدام وزارت آموزش و پرورش درآیند.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/10/02 - 19:14
کدخبر: 143065
۱۳۹۹/۱۰/۰۱ ۱۵:۰۷:۰۵
منبع فارس
استخدام نیروهای خرید خدماتی در
آموزش و پرورش

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

رتبه بندی معلمان با آزمون ؛ خلاف ضوابط علمی است و به بی عدالتی منجر خواهد شد ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور