صدای معلم

" بارها در سایت وزین صدای معلم اعلام شد که چطور می شود باور کرد که دو نفر یک کار را انجام بدهند و تمام شرایط شان مساوی باشد ، اما به یک نفر نصف دیگری مزد بدهند فقط به جرم اینکه قراردادی است ؟ "

آموزش و پرورش و معلمان محروم ترین قشر هستند ، ما معلمان قراردادی از همه محروم تر !

معلم قراردادی/ تهران

گروه استان ها و شهرستان ها/

نامه ی زیر توسط یکی از معلمان قراردادی برای صدای معلم ارسال گردیده است .

این رسانه آمادگی خود را برای انتشار پاسخ مسئولان اعلام می کند .

اعتراض به وضعیت معلمان قراردادی

برقراري عدل و عدالت در جامعه يک تکليف و وظيفه الهي است و اساس قوام و استمرار حکومت ها در رعايت عدالت توسط حاکمان آنها مي باشد.امام علي (ع)

با سلام واحترام

ما معلمان قراردادی آموزش و پرورش نمی دانیم دیگر باید برای چه کسی بنویسیم که به داد ما برسند؟

برای ریاست محترم جمهوری؟ هیات دولت؟ نمایندگان محترم مجلس؟ وزیر محترم آموزش وپرورش؟ سازمان امور اداری واستخدامی؟ جناب آقای نوبخت؟مدیران کل؟ نمی دانیم....

اما می نویسیم برای سایت وزین صدای معلم تا ضمن پیگیری  وبررسی دقیق، در آرشیو سایت برای همیشه بماند بلکه یکی از این عزیزان صدای ما را بشنود.به امید آن روز .

چگونه و با چه زبانی بگوییم که سال هاست هم ردیف و هم دوش نیروهای رسمی در پست های گوناگون با اکثریت معلم کلاس درس مشغول به خدمت هستیم ، اما دیگر تبعیض وبی عدالتی مسئولین ، شور ،انگیزه ، نشاط و رمقی برایمان باقی نگذارده است.

آن روز که وزیر وقت آقای بطحایی وسایر وزیران قبل از آن وعده دادند که 12 هزار نیروی قراردادی در آموزش وپرورش وجود دارند و چندین مرتبه با سازمان مدیریت و برنامه ریزی مکاتباتی درمورد تبدیل وضعیت این نیروها داشته اند. خیلی امیدوار شدیم. اما آن مکاتبات چه شد؟ شما را به پروردگار سوگند می دهیم مکاتبات در اتاق و دفتر کدامیک از شما عزیزان هست؟

ما را از ناامیدی و استرس واضطراب نجات دهید.

آن روز که آقای نوبخت در سازمان برنامه وبودجه در رسانه ملی گفت که چطور می شود یک نیروی قراردادی و یک نیروی رسمی یا پیمانی هر دو در یک شرایط کار می کنند اما حقوق قراردادی با آن یکی نیروی رسمی خیلی فاصله دارد ومی خواهیم عدالت پرداخت را بین کارکنان ایجاد کنیم و فرمود در این باره اطلاع رسانی کنید و به بخش پیام های مردم و مخاطبان خود اطمینان دهید حتما می خواهیم این کارها را به درستی انجام دهیم تا باعث افزایش انگیزه کاری و بهره وری شود. باز خیلی خوشحال و امیدوار شدیم . اما از این هم خبری نشد که نشد. تبعیض در میزان دریافتی با نیروهای رسمی و پیمانی را چگونه توجیه می نمایید؟آقای نوبخت ما همچنان منتظریم وچشم انتظار.

بارها در سایت وزین صدای معلم اعلام شد که چطور می شود باور کرد که دو نفر یک کار را انجام بدهند و تمام شرایط شان مساوی باشد ، اما به یک نفر نصف دیگری مزد بدهند فقط به جرم اینکه قراردادی است ؟

متاسفانه تا کنون کسی پاسخگو نبوده است.

باید به چه کسی بگوییم که تمام نیروهای قراردادی دارای تحصیلات عالیه بوده و میانگین حداقل سابقه معلمان قراردادی به 5 سال می رسد. همگی آنها دوره های گوناگون ضمن خدمت را گذرانده و به تدریس مشغول می باشند و دارای ابلاغ تمام وقت آموزگاری و دبیری می باشند اما هیچ کدام از امتیازات شغلی شامل حال ما نمی شود.

نیروهای متعددی با عناوین مختلف از جمله: حق التدریس، خریدخدمت، نهضت، سرباز معلم، ماده28، طلبه و....در وزارت آموزش و پرورش ومدارس فعالیت می نمایند. به ما هم یکی از این عناوین به نام قراردادی داده اند.

چرا و به چه دلیل سرباز معلمی که دوسال وظیفه قانونی اش را در آموزش و پرورش انجام داده بایستی جزو استخدامی ها و بخشنامه های صادره در رابطه با استخدام قرار گیرد و بقیه هم همین طور . اما نیروهای قراردادی خیر؟ آیا می دانستید که اکثر سرباز معلمین، نیروهای حق التدریس نهضت و.... بعد از نیروهای قراردادی به کار گرفته شده اند؟

به راستی جرم این نیروهای قراردادی چیست؟ چرا مصوبه و قانون مجلس را فقط  برای حق التدریس و نیروهای نهضت وپیش دبستانی ها اعمال می نمایید؟  آیا می دانید نیروهای قراردادی خیلی زودتر از اینها فعالیت خود را در این وزارت خانه  شروع نموده اند؟

آیا می دانید نیروهای قراردادی طبقه شغلی و رتبه ندارند؟ آیا می دانید نیروهای قراردادی در این رتبه بندی جدید که مرتبا در رسانه ملی اعلام نمودید هیچ گونه اسمی چه به عنوان دارای شرایط وچه به عنوان فاقد شرایط  ندارند؟

در بخشنامه صراحتا آمده که تمام نیروهای آموزشی مدارس شامل این مصوبه ورتبه بندی می شوند و در بندی دیگر شامل حق التدریسان ، نیروهای دو سال تربیت معلم و... نمی شود. ما نیروهای قراردادی جزو هیچ کدام از اینها نیستیم. حداقل به خود اجازه دهید و بنویسید که شامل نیروهای قراردادی هم نمی شود و ما را از بلاتکلیفی در آورید؟

ما معلمان قراردادی هستیم. ما در کشوری زندگی می کنیم که هر روز مسئولین مربوطه صدای عدالت خواهی را سر می دهند و از عدالت سخن می گویند .انتظار داریم این حق و عدالت هم  در مورد ما رعایت گردد.

آموزش و پرورش و معلمان محروم ترین قشر هستند ، ما معلمان قراردادی از همه محروم تر.

معلمان قراردادی هم انسان هستند و حق حیات دارند. معلمان قراردادی خانواده و فرزند دارند. معلمان قراردادی در این جامعه با این وضعیت سخت اقتصادی زندگی می کنند.معلمان قراردادی همچون سایر معلمان عزیز و هم دوش آنها در کلاس های درس مناطق محروم صادقانه خدمت می نمایند. ما معلمان قراردادی سنین جوانی ومیانسالی را در آموزش و پرورش پشت سرگذاشته و کم کم وارد دوره پیری می شویم. به خدا معلمان قراردادی چیز بیشتری نسبت به سایر کارمندان نمی خواهند.

لطفا یکی از مسئولین خطاب شونده در این یادداشت و یا اگر دیگران که مسئول مرتبطی هستند و می توانند حرف ما را برسانند ،حداقل برای یکبار هم که شده صدای ما را بشنوند و برای ما یک تصمیم خوب و سرنوشت ساز بگیرند.


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اعتراض به وضعیت معلمان قراردادی

جمعه, 11 بهمن 1398 22:57 خوانده شده: 329 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1398/11/12 - 09:24
عیدی بازنشستگان یک سوم
دستمزد کارگران شاغل است.
پاسخ + +3 -2 --
دکتر س.م.ح.حسینی 1398/11/12 - 14:44
محرومتر از ما معلمان هم در این سرزمین ثروتمند خیلی هستند. یکی از دانش اموزان در اتوبوس به من گفت که واقعا دوست دارد انگیزه مند تر شود و درس بخواند و برنامه ریزی کند و در کلاسها و امتحانات و کنکور موفق شود اما نمیداند چگونه؟ من به او گفتم به مشاور مدرسه مراجعه کند و از او کمک بگیرد. او گفت مشاور این مدرسه امان هم بعد از دو دقیقه صحبت کردن ادرس دفتر کارش را میدهد و میگوید انجا تشریف بیاورید. این دانش اموز میگفت انقدر در فقر غوطه ورند که توان پرداختن ۱۰۰ هزار تومان برای مشاوره را ندارد. من ادرس وب سایتم را به او دادم و گفتم بزودی ویدیویی اموزشی در این زمینه برای او و دوستانش می گذارم. و یک روز وقت گذاشتم و این ویدیو را برایشان تولید کردم. لطفا از دانش اموزانتان بخواهید در اینترنت سرچ کنند: تمام انچه دادنش اموزان، کنکوری
پاسخ + +4 0 --
مدرس آزاد 1398/11/13 - 21:09
چه دست خط ضعیفی !

بین شما یک همکار خوش خط نبود!

یا هنرمندان اهل اعتراض نیستند !

یا هنرمندی در میان شما نبود ؟
پاسخ + 0 0 --
نسرین 1398/11/18 - 14:02
بخدا عین واقعیته، خسته شدیم بعد از چهارده سال کار عالی در آ.پ که یا معلم نمونه بودیم و یا پژوهشگر برتر و تولید کننده محتوا و فیلم و ... هنوز قراردادی هستیم و متاسفانه ناامید از پیگیری مسوولین،مثل جزامیها باهامون رفتار میشه وقتی نوبت کاره از همه بیشتر و بهتر کار میکنیم و نوبت مزایای اندک ک میرسه از همه مزایا محرووووووم!! ،یا للمسلمین به داد دل ما مظلومین برسید
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/11/18 - 14:27
باسلام و احترام
لطفاً به گوش مسئولین برسانید ک نیروهای قراردادی تا کی باید این بی عدالتی و ظلم را قبول کنند؟ مگر ما هم مثل نیروهای رسمی زحمت نمیکشیم پس چرا باید از نصف آنان حقوق دریافت کنیم به مسئولین بگویید شما را به خون شهیدان قسم میدم مارا هم تبدیل وضعیت کنید تا انگیزه بیشتری برای ادامه کار داشته باشیم
با تشکر فراوان از صدای معلم
پاسخ + 0 0 --
فریبا 1398/11/18 - 19:29
سلام قشر همکاران فرهنگی قراردادی دریابید . این همکاران دلهره مرتب اینکه اموزش وپرورش دیگه نخواهدشون دارند همپای بقیه زحمت می کشند حقوق ومزایا درست وحسابی ندارند . خواهشمند است گوش شنوایی برای درد این همکاران باشید ویاری رسان این همکاران باشید
پاسخ + 0 0 --
فاطمه باقی 1398/11/19 - 07:34
برده داری مدرن....کار زیاد حقوق کم ...منم الان 12 سال با عنوان قرار دادی دارم کار میکنم .حتی نمیتونم توی بانک وام بگیرم چون گواهی کسرازحقوق میخوان وبه قراردادی ها نمیدن..
پاسخ + 0 0 --
فرشته... 1398/11/19 - 16:08
نیروهای قراردادی را دریابید.
این قشر مظلوم ترین قشر فرهنگیان هستند

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

رویکرد و عملکرد " نهاد گزینش " در آموزش و پرورش را تا چه میزان در مسیر سالم‌سازی نظام اداری و عدالت استخدامی ارزیابی می کنید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور