صدای معلم

" متاسفانه دخالت یدک کشان نام قانون گذار که قانون گریزی را عملا در راهروهای سیاست جار زده اند در عزل و نصب‌ها و توصیه‌های استخدامی، دستشان را در اصلی ترین وظیفه خود یعنی نظارت، می بندد "

قانون گذار یا قانون گریز ؟!

مهدی کیانی برخورداری/ فرهنگی و عضو رسمی انجمن صنفی خبرنگاران لرستان

دخالت نمایندگان مجلس در امور آموزش و پرورش

بر اساس اصول 71، 87 و 113 قانون اساسی، نمایندگان مجلس شورای اسلامی دو وظیفه قانون گذاری و نظارت بر حسن اجرای آن را بر عهده دارند، وظایفی که به صراحت بحث تفکیک قوا را مطرح می کند و به صورت مستقیم هرگونه دخالت در امور اجرایی دولت از سوی نمایندگان مجلس را خلاف قانون می داند به این معنا که هیچ نماینده ای حق سفارش و یا رد شخصیت ها را برای اعمال انتصابات گوناگون ندارد مگر آن که از وی به عنوان یک مشاور استعلام شود و نماینده، شخصی را با رزومه مناسب به مراجع ذیربط معرفی کند.

حال با توجه به اصول یاد شده دونوع نماینده را می شود تعریف کرد :

نماینده ی قانون مدار:

نماینده ای که بدون فشارهای سیاسی به عنوان یک مشاور می تواند اصلح ترین فرد را با توجه به کارنامه ی عملی به دستگاههای اجرایی معرفی کند و شایسته سالار است.


نماینده ی قانون گریز :

که با وارد کردن فشارهای سیاسی، اجتماعی و اقتصادی بر یک سازمان سعی بر ایجاد تغییرات در آن مجموعه دارد تا شخصی که به وی نزدیک است را وارد آن سازمان یا اداره کند.
بدون شک یکی از وظایف اصلی نمایندگان مردم، نظارت بر عملکرد مدیران است ؛ حال در بین مدیران اجرایی شهرستان دلفان کارنامه ی عملی دستگاه آموزش و پرورش و وجود نیروهای جهادی که پاهایشان مناطق صعب العبور را لمس کرده است و دستانشان دست خیرین را به مهر فشرده است در راهروهای اداره کل مورد بی مهری قرار می گیرد و فشارهای سیاسی قانون گریزان که عملا نشان می دهند اصول قانون اساسی برایشان بیگانه است چهره ی پر از امید دستگاه تعلیم و تربیت دلفان را مشوش گردانده است .

دخالت نمایندگان مجلس در امور آموزش و پرورش

 آری ! تا بوده همین بوده دستگاه تعلیم و تربیت جولانگاه ویژه ای برای تشویق و تنبیه حامیان و مخالفان وکلای ملت بوده است اما این بار بیرق عدالت برافراشتن و نه گفتن قاطع به معاملات متعفن سیاسیون عرصه را بر قانون گریزان چنان تنگ گردانیده که پله پله تا ملاقات وزیر رفته اند تا شاید پیچ و خم راهروهای آموزش و پرورش برایشان هموار گردد.

دستهای پر از صداقت و عملگرا بودن دستگاه کنونی با مدیریت جهادی دست عده ای را خالی گذاشته است چنان که جز بر سر کوبیدن مجالی برایشان نیست و رخش از کمین نا برادران گریخته است.

جالب است ٰمخاطبان ارجمند بدانند  افراد غرض ورز و کسانی که تیرشان به سنگ خورده  و وعده و وعیدهایشان به هواداران معطل مانده ، از هیچ تلاشی  برا بازماندن آموزش و پرورش از مسیر اصلی، کوتاهی نکرده و  به انحاء مختلف بر سر راه کشتی متلاطم تعلیم و تربیت ، دست اندازهای گوناگون ایجاد کرده اند و همچنان از بد اندیشی و کج خلقی خود دست برنداشته و در حالیکه نفس های پایانی خود را می کشند، به دنبال استعمار مطلق آموزش و پرورشند

متاسفانه دخالت یدک کشان نام قانون گذار که قانون گریزی را عملا در راهروهای سیاست جار زده اند در عزل و نصب‌ها و توصیه‌های استخدامی، دستشان را در اصلی ترین وظیفه خود یعنی نظارت، می بندد.
به امیدی که رسد روزی که در سایه عدل گرگ گوید ندریم ...


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

دخالت نمایندگان مجلس در امور آموزش و پرورش

چهارشنبه, 09 بهمن 1398 21:56 خوانده شده: 173 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +4 0 --
مدرس آزاد 1398/11/09 - 22:31
به نام خداوند قانون گذار

بار الهی !! قانون گذارا !!

هر غیر خدایی که قانون گذار نیست، قانون گزار هم نباشد؛ الزاماً قانون گریز نیست!!

بار الهی !! ما را از قانون ثانوی آلوده به وهم و توهّم زده گریزان کن!!
پاسخ + 0 0 --
لرستان 1398/11/10 - 00:04
مطلب خوبی بود دست نگارنده وهمچنین آقای پورسلیمان که شجاعانه مطالبه گر حقوق آموزش وپرورش است مریزاد

کاش اشاره می نمودیدچه کسانی وزیر را زیر فشار می گذارند برای تغییر همان کسانی که خود وزیر می شناسد اما نمی داند اهل رانت هستند وای کاش اشاره می نمودید باقرزاده وخرم چقدربر این مدیرکل بینوا فشار میارن که نماینده ها را راضی کن ...درکل قابل قبول بود ممنون
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1398/11/10 - 12:32
به ویرانی ایران رای نمیدهم به نادانی و جهالتع رای نمی دهم به دروغگو و دزد رای نمی دهم در انتخابات(انتصابات)شرکت نمی کنم
پاسخ + +1 0 --
معلم ساده 1398/11/10 - 14:53
در سیسیل ایتالیا خداوندگاران سرنوشت مردمان و غارت بیت المال و ... قانون می گذارند و حرف اخر را می زنند و در واقع خدایی می کنند - برای شما همسر در نظر می گیرند، سر راه تان و یا در مسیر زندگی تان قرار می دهند و عقدتان می کنند و نسل تان را انطور که دوست دارند مهندسی می کنند. کنکور اخرین قسمت از کارخانه عظیم سرنوشت ساز انان است که از کانال ان هر که را بخواهند به عرش میبرند و هر که را بخواهند به پایین می کشند. هر کس هم مقا‌ومت کند و سرنوشتی ا که برایش در نظر گرفته اند نپذیرد به جرم محاربه با پادشاه به صلابه اش می کشند.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

رویکرد و عملکرد " نهاد گزینش " در آموزش و پرورش را تا چه میزان در مسیر سالم‌سازی نظام اداری و عدالت استخدامی ارزیابی می کنید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور