صدای معلم

ناامید نشدم !

شهیدستان کرج ثبت مالکیت معنوی شد

رضا قاسم پور

ثبت معنوی شهیدستان کرج و شورای فرهنگ عمومی

اواخر شهریور وقتی واگذاری مسئولیت دبیرستان شهدای انقلاب اسلامی (شهیدستان کرج) با نظر مساعد مدیرکل به بنده قطعی شده بود علاوه بر تلاش برای کیفیت بخشی و احیای مجموعه، ایده ثبت معنوی این واحد آموزشی خاص را در سر می پروراندم اوایل کار هر جا که این مسئله طرح می شد یا با نیشخند مخاطبان مواجه می شدم یا تیپولوژی شک و تردید در نگاه ها موج می زد.

به واسطه راهنمایی آقای پوستین دوز رییس وقت ناحیه ۴ دیداری با مدیر کل شاهد و برخی از مسئولین دیگر استان داشتم که البته از این نشست و برخاستها نتیجه ی ملموسی عاید نشد ؛ نهایتا به دیدار مدیر کل ارشاد اسلامی البرز از دوستان قدیمی که دبیری شورای فرهنگ عمومی استان البرز را به دوش می کشد رفته و صفر تا صد ایده را با آقای مقدم طرح موضوع کردم . گفتند که چنین موضوعی مسبوق به سابقه نیست ولی ایده درخوریست به شرطی که مدیر کل آموزش و پرورش به صورت مکتوب رسما طرح موضوع نماید تا ما بتوانیم به عنوان دستور جلسه در شورای فرهنگ عمومی استان به ریاست امام جمعه بگنجانیم.
از شما چه پنهان برق از چشمانم جهید!

بلافاصله به آقای سالار قاسمی مدیر کل آموزش و پرورش زنگ زدم و خلاصه داستان را گفته و گوشی را به مدیر کل ارشاد دادم . دو مدیر کل پس از خوش و بش به فهم مشترکی از موضوع رسیدند.
فردای آن روز نامه ای مفصل تنظیم و دلایل خود مبنی بر چرایی و چگونگی ثبت معنوی  مجموعه را توضیح داده و تحویل دفتر مدیر کل دادم ، پس از یک ماه نامه نگاری های معمول اداری از سازمان تماس گرفتند و  جواب منفی ارشاد مبنی بر نداشتن وجاهت قانونی برای ثبت مالکیت معنوی مجموعه را برایم خواندند و موضوع را تمام شده تلقی کردند.
ناامید نشدم.

دوباره به رایزنی مجدد با ارشاد اسلامی پرداختم و با اسناد و مدارک مکتوب به سراغ مدیرکل رفته و با شرح تفصیلی و دلسوزانه موضوع و نهایتا موضوع ثبت شهیدستان را در دستور کار پنجاهمین جلسه شورای فرهنگ‌عمومی استان در مورخه ۷ دیماه گنجاندیم. 

با دعوت رسمی اعضای شورای فرهنگ عمومی ،کارشناس مسئول شاهد سازمان اقای صفرپور تماس گرفته و مدارک و مستندات موجود برای ثبت معنوی  را طلب کردند . با زیر رو کردن پرونده شهدای والامقام در دبیرستان توسط آقایان سیف پور و سنبلی نهایتا مدارک موجود را جمع آوری و تحویل کارشناس مربوطه دادم و اقای فلاح نژاد رییس ناحیه ۳ را در جریان جلسه فرهنگ عمومی در مورخه ۷ دیماه قرار دادم.
صبح هفتم دیماه مدیرکل تماس گرفته و از من خواستند که برای همراهی ایشان در جلسه فرهنگ عمومی حضور داشته باشم ، نیم ساعتی زودتر در دفتر امام جمعه حاضر شده و از ترس اینکه مبادا برخی از اعضا به دلیل عدم توجیه بودن اقدام به مخالفت کنند با برخی از اعضا رایزنی کردم .
با تشکیل جلسه و دفاع شایسته مدیرکل آموزش و پرورش و حمایت امام جمعه و مدیر کل ارشاد عملا کسی را یارای مخالفت نبود و خوشبختانه با تصویب ثبت معنوی شهیدستان در شورای فرهنگ عمومی، ثبت رسمی استانی قطعی شده و ثبت ملی آن منوط به طی روال عادی موضوع  (درخواست آموزش و پرورش از میراث فرهنگی استان و استعلام میراث استان از تهران) احاله گردید.

 لازم به ذکر است که دبیرستان شهدای انقلاب اسلامی کرج با تقدیم ۱۴۶ دانش‌آموز شهید به اسلام و انقلاب در دفاع مقدس، رکوردار شهدای دانش‌آموز در کشور بوده و بیش از ۴۰ درصد شهدای دانش‌آموز استان البرز در این واحد آموزشی مشق ایثار و شهادت را تجربه کرده‌اند.

 مدیریت، کارکنان، انجمن اولیا و مربیان و دانش‌آموزان دبیرستان شهدای انقلاب اسلامی (شهیدستان کرج) مراتب سپاسگزاری خود را از تمامی اعضای محترم شورای فرهنگ عمومی علی‌الخصوص امام جمعه محترم (رییس شورای فرهنگ عمومی)، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی (دبیر شورا) و همچنین مدیر کل ساعی آموزش و پرورش استان البرز اعلام می دارد.

ثبت معنوی شهیدستان کرج و شورای فرهنگ عمومی

ثبت معنوی شهیدستان کرج و شورای فرهنگ عمومی

ثبت معنوی شهیدستان کرج و شورای فرهنگ عمومی

ثبت معنوی شهیدستان کرج و شورای فرهنگ عمومی


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

ثبت معنوی شهیدستان کرج و شورای فرهنگ عمومی

شنبه, 21 دی 1398 22:41 خوانده شده: 451 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +3 0 --
YM 1398/10/22 - 06:34
خدا قوت
پاسخ + 0 0 --
رضا قاسم پور 1398/10/22 - 12:11
سلام و عرض ادب
همکار ارجمندم
ممنون از انرژی مثبتی که دادین

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

به نظر شما ، جنس ارتباط نمایندگان مجلس شورای اسلامی با آموزش و پرورش از کدام نوع است ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور