صدای معلم

" شگفتا که این نماینده ها که رأی خودرا وامدار مردم حاشیه های فقر و فلاکت شهر و کوره ده های حوزه انتخابیه خود هستند؛ چطور برضد این مردم و آینده و سرنوشت فرزندانشان مصوبه تولید می کنند؟ شاید آزاد سازی آموزش زبان ، یکی از شادترین ایام برای بچه مایه دارهای کشور و به خصوص مؤسسات آزاد آموزشی باشد؛ که به اسم خدمات آموزشی ،اما در قامت مؤسسه های مالی و اعتباری فعالیت می کنند! "

هدیه نمایندگان مجلس به دانش آموزان محروم

محمدابراهیم محمدی/ مدیرکل اسبق وزارت آموزش و پرورش

 حذف زبان انگلیسی و عدالت آموزشی در مناطق محروم

به اذعان خیلی ها، مجلس با مصوبه اخیر خود آزمون نامناسبی داد .این مصوبه یکی از تلخ ترین خروجی ها دراین مجلس پس از چند مصوبه فرمایشی اخیر است!

شگفتا که این نماینده ها که رأی خودرا وامدار مردم حاشیه های فقر و فلاکت شهر و کوره ده های حوزه انتخابیه خود هستند؛ چطور برضد این مردم و آینده و سرنوشت فرزندانشان مصوبه تولید می کنند؟ شاید آزاد سازی آموزش زبان ، یکی از شادترین ایام برای بچه مایه دارهای کشور و به خصوص مؤسسات آزاد آموزشی باشد؛ که به اسم خدمات آموزشی ،اما در قامت مؤسسه های مالی و اعتباری فعالیت می کنند! این اقدام ،از سوی هر طیف و جناح سیاسی باشد؛ موجب شکافی عمیق در عدالت آموزشی بوده و خط پایانی است برحضور دانش آموزان بی بضاعت و کم برخوردار ، در سطوح بالای تحصیلی و موقعیت های علمی و اجتماعی ! طرحی که اگر چهار دهه پیش، عملیاتی می شد ، بسیاری از نمایندگان مجلس که از صدقه سر فرصت برابر آموزشی و ملاحظات حمایتی اقشار آسیب پذیر ،به نام و نوایی رسیدند ؛ امروز درمجلس نبودند!

نمایندگان پارلمان ، راههای زیادی برای تعدیل هزینه های آموزش و پرورش داشتند ؛ هرچند معتقدم هزینه انگاری نظام تعلیم و تربیت عمومی ،نوعی کم فهمی و درک نادرست از سرمایه گذاری پایدار و ماندگار است!

بسیاری هزینه های بی خود ، چه در بخش یارانه های عمومی و چه در بخش خدمات بخشی و اختصاصی قابل تعدیل است ؛ و کاهش و قطع آن ، جز صدای از سر سیری عده ای معدود را در نخواهد آورد! این از ضعف های نظام آموزشی ما است، که معلم های تازه کاری که تمرین معلمی می کنند به روستاها و بخش های کم برخوردار اعزام می شوند ، و باحداقل های دریافتی، تمرین معلمی می کنند. این خلاف عدالت است که دسترسی دانش آموزان بخش های دور دست و کم برخوردار از معلمان خوب و توانا کوتاه است. این از معایب نظام تعلیم و تربیت ما است که بیش از 70% دانش آموزان موفق در انتخاب کد و رشته محل کنکور ،98 از مجموعه های غیر انتفاعی بودند! من اگر جای وزیر بودم ، در سامان دهی نیروی انسانی ،اولویت را به بخش های کم برخوردار می دادم. و بیشترین حقوق را به معلمینی می دادم که برای خدمت به دور دست ها اعزام می شوند.

حذف زبان انگلیسی و عدالت آموزشی در مناطق محروم

چه اشکالی دارد اگر حقوق یک معلم درمناطق محروم و دور از مرکز کشور و استان، معادل حقوق معاون وزیر و مدیر کل باشد؟

چرا نباید رقابت در خدمت به دانش آموزان، باتغییر شیوه های حمایتی معکوس شود؟

آیا حقوق 12 میلیونی برای معلمی که با مهاجرت خانوادگی ؛ خودش را وقف خدمت به دانش آموزان مناطق مرزی و شبانه روزی می کند زیاد است؟

من جای وزیر بودم ، با تجدید نظر درنظام سامان دهی ، تحولی اساسی در عدالت آموزشی ایجاد می کردم.


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 حذف زبان انگلیسی و عملکرد نمایندگان مجلس در مورد عدالت آموزشی و مناطق محروم

یکشنبه, 28 مهر 1398 12:46 خوانده شده: 339 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + 0 0 --
محقق 1398/07/29 - 00:08
دانش آموزان خودمان طاقتشان زیاد است مبادا دانش آموزان عرب درکشورهای عربی بدون میز وکلاس و مدرسه ی نوسازباشند خدابزرگ
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/07/29 - 09:28
خودت مدير كل بودي .هيچ كاري نكردي .شما بهترين سخنران هستيمد ودر عمل هيچ
پاسخ + 0 0 --
معلم 1398/08/01 - 05:58
متاسفانه یکی از دلایل اینکه مدیران ارشد و میانی نمی توانند معلم را درک کنند این است که بر اثر غفلت نهادهای نظارتی در این سالها چنان اجحاف و تبعیض را قانونی کرده اند که فاصله چند ده برابری با دریافتی معلم دارند و رفاهیات آنچنانی را هم برای خود تامین کرده و نمی توانند با این وضعیت بفهمند که معلم چه می کشد و چه دردی دارو .

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

به نظر شما ، جنس ارتباط نمایندگان مجلس شورای اسلامی با آموزش و پرورش از کدام نوع است ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور