صدای معلم

" ای کاش حاجی میرزایی، وزیر جدید آموزش و پرورش که منتسب به دولت تدبیر و امید است بتواند با حضور مقتدرانه اش تدبیری برای این مشکلات زنجیره ای خوزستان در حوزه آموزش و پرورش این استان بیاندیشد! "

کشتی به گل نشسته آموزش و پرورش خوزستان را ناخدایی شایسته و مقتدر باید !

گروه استان ها و شهرستان ها/

تاکنون گزارش های مختلفی در مورد وضعیت آموزش و پروزش خوزستان در صدای معلم منتشر گردیده است .

آخرین گزارش به پنج شنبه 28 شهریور 1398 بر می گردد که با عنوان : " گزارشی از انحرافات ! وزیر آموزش و پرورش می باید در مورد جعبه سیاه آموزش و پرورش خوزستان و گزارش صدای معلم که البته از سوی سرپرست پیشین وزارت آموزش و پرورش مسکوت ماند به دور از هر گونه مماشات و یا رودر بایستی و بر اساس " قانون " پاسخ گو باشد "
سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خوزستان قبل از توصیه دانش آموزان و خانواده ها به " مطالبه گری " در برابر عملکرد خویش پاسخ گو باشد ! " ( این جا ) منتشر شد .

تاکنون این اداره کل به این گزارش ها و انتقادات پاسخی نداده است . واکنش این اداره در زمان وزارت محمد بطحایی شکایت علیه منتقدان و رسانه ها بوده است .

تنها پاسخ به صدای معلم در این مدت از سوی اداره آموزش و پرورش اندیشمک بوده است که در 11 دی 1397 در صدای معلم منتشر گردید . ( این جا )

نکته ی مهم و قابل تامل در این گونه موارد عدم توجه به مفاد و محتوای " قانون تشکیل شوراهای آموزش و پرورش " است .

صدای معلم بارها از استانداران سراسر کشور به جد و فوریت خواسته است تا گزارشی از اقدامات انجام شده خود در مورد این قانون را  به طور شفاف به اطلاع جامعه برسانند .

وظیفه استاندار و یا فرماندار فقط دخالت در تعیین مدیران آموزش و پرورش نیست .

نامه ی زیر توسط یکی از فرهنگیان خوزستان برای این رسانه ارسال گردیده است .

این رسانه آمادگی خود را برای انتشار پاسخ مسئولان اعلام می کند .

انتقاد صدای معلم از آموزش و پرورش خوزستان و تصمیم وزیر

بالاخره بعد از مدت ها کشمکش جهت انتخاب گزینه ای برای مدیر کلی‌آموزش و پرورش خوزستان پسرخاله استاندار خوزستان با حمایت شخص استاندار به عنوان گزینه نهایی به وزارتخانه معرفی شد.
«کوروش مودت» که بیش از ۳۵ سال سابقه کار دارد و این روزها باید جای خود را به جوانترها و نخبگان خوزستانی بسپارد صرفا به دلیل خویشاوندی با استاندار خوزستان برای این سمت معرفی می شود.
مودت طی سال های اخیر بیشتر دوره کاری خود را در شورای شهر بهبهان، فرمانداری هندیجان و هم اکنون خرمشهر گذرانده و مدت زیادی است که با معلمی، کلاس و مدرسه فاصله داشته است. وی فرماندار کنونی خرمشهر است و ۲۵ سال از آموزش و پرورش دور بوده و اکنون می‌آید تا کشتی به گل نشسته آموزش و پرورش خوزستان را بیش از پیش غرق کند.
با وجود این اخبار نگران کننده گویا قرار است مجددا روند انتصابات قومی و طایفه ای دوره مدیریت اجاره نشین خیابان ۱۳ در آموزش و پرورش خوزستان استمرار یابد.

انتقاد صدای معلم از آموزش و پرورش خوزستان و تصمیم وزیر

حمایت استاندار خوزستان و جمعی از نمایندگان مجلس از گزینه «کورش مودت بهبهانی» فرماندار کنونی خرمشهر، علی رغم دور بودن از فضای آموزش و پرورش و صرفا به دلیل پسرخاله استاندار بودن خیانت به آرمان های نظام و رهبری است.
هرچند شنیده ها حاکی است وزیر محترم با معرفی پسرخاله استاندار خوزستان موافق کرده اند اما امیدواریم این موضوع شایعه ای بیش نباشد و آقای وزیر خود را وارد خاله بازی ها و طایفه بازی های استان خوزستان نکند.
این روزها فرهنگیان آموزش و پرورش خوزستان بیش از پیش از طایفه بازی و فامیل بازی های مسئولین این استان ناراضی هستند و دست اعتراض شان به جایی نمی رسد.

ای کاش حاجی میرزایی، وزیر جدید آموزش و پرورش که منتصب به دولت تدبیر و امید است بتواند با حضور مقتدرانه اش تدبیری برای این مشکلات زنجیره ای خوزستان در حوزه آموزش و پرورش این استان بیاندیشد!


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

انتقاد صدای معلم از آموزش و پرورش خوزستان و تصمیم وزیر

سه شنبه, 23 مهر 1398 09:21 خوانده شده: 1436 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +1 -2 --
ناشناس 1398/08/01 - 22:32
لطفا حرف مفت نزنید و مسله را قومیتی نکنید

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

رویکرد و عملکرد " نهاد گزینش " در آموزش و پرورش را تا چه میزان در مسیر سالم‌سازی نظام اداری و عدالت استخدامی ارزیابی می کنید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور