صدای معلم

نخستین نکته مهم و قابل تامل در مورد این طرح " یک فوریتی بودن " آن است . این شتاب و تعجیل آن تعداد از نمایندگان مجلس ناشی از چه می تواند باشد ؟ نمایندگان مجلس آدرس های غلط ندهند ! کلیت نظام آموزشی ما چه دولتی و چه غیردولتی از اساس ناکارآمد ، فرسوده و خلاقیت کُش است ! آیا تحصیل و آموزش زبان انگلیسی در دانشگاه ها و آموزش عالی وضعیت بهتری نسبت به آموزش و پرورش دارد ؟ این نمایندگان مجلس بر اساس کدام مستندات و سند پژوهشی می توانند اثبات کنند که وضعیت آموزش زبان انگلیسی در آموزشگاه ها از کلاس های درس آموزش و پرورش بهتر است ؟ نمایندگان مجلس به جای پاک کردن صورت مساله آن را حل کنند! اگر یار آموزش و پرورش و معلمان نیستید حداقل " بار خاطر " نباشید !

طرح نمایندگان مجلس در مورد « رفع انحصار از زبان انگلیسی در نظام آموزش همگانی کشور » غیرکارشناسی و فاقد مبانی علمی و جهانی قابل اتکا است

علی پورسلیمان/ مدیر صدای معلم

حذف زبان انگلیسی از مدارس دولتی و طرح نمایندگان مجلس در مورد رفع انحصار از زبان انگلیسی در نظام آموزش همگانی کشور

پانا نوشت :

" برخی از نمایندگان مجلس طرحی ارائه کرده‌اند که به موجب آن آموزش تمامی زبان‌های انگلیسی و غیر انگلیسی اختیاری و از محیط مدرسه خارج و به آموزشگاه‌های آزاد سپرده می‌شود. هزینه آموزش نیز برعهده دانش‌آموزان خواهد بود.

بیش از 50 نماینده مجلس با ارائه طرح یک فوریتی با عنوان «رفع انحصار از زبان انگلیسی در نظام آموزش همگانی کشور» خواستار رفع انحصار و ایجاد فرصت آموزش برای علاقه‌مندان به زبان‌های غیرانگلیسی شده‌اند

حذف زبان انگلیسی از مدارس دولتی و طرح نمایندگان مجلس در مورد رفع انحصار از زبان انگلیسی در نظام آموزش همگانی کشور

نمایندگان امضاکننده در بخش مقدمه و دلایل توجیهی این طرح به ضروری نبودن تعلیم زبان خارجی به دانش‌آموزانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه ندارند، اشاره و استدلال کرده‌اند که آموختن زبان خارجی به این دانش‌آموزان به افت تحصیلی آن‌ها منجر می‌شود. آن‌ها معتقدند دانش‌آموزانی که با هدف مهارت‌آموزی و ورود سریع به بازار کار مسیر تحصیل در شاخه‌های کاردانش یا فنی و حرفه‌ای را انتخاب می‌کنند، نیاز ضروری به آموختن زبان خارجی ندارند.

دلیل بعدی که نمایندگان امضاکننده این طرح به آن اشاره می‌کنند، ناکارآمدی مدارس در آموزش زبان خارجی است. آن‌ها معتقدند که آموزش زبان در مدارس نسبت به آموزش در آموزشگاه‌های آزاد زبان کمتر موفقیت‌آمیز بوده و بهتر است که که آموزش تمامی زبان‌های انگلیسی و غیر انگلیسی از محیط مدرسه حارج شود و از طریق آموزشگاه‌های آزاد انجام شود

حذف زبان انگلیسی از مدارس دولتی و طرح نمایندگان مجلس در مورد رفع انحصار از زبان انگلیسی در نظام آموزش همگانی کشور

در ماده یکم این طرح شش ماده‌ای و یک فوریتی آمده است که با تصویب این قانون آموزش زبان انگلیسی در کنار دیگر زبان‌های خارجی در نظام آموزش همگانی جنبه اختیاری خواهد داشت. البته در تبصره این ماده اشاره شده که دانش‌آموزانی که رشته نظری را انتخاب می‌کنند باید حداقل مهارت مکفی در یکی از زبان‌های خارجی داشته باشند

ماده دوم به دانشگاه‌ها، موسسات آموزش عالی، انجمن‌های علمی و فرهنگی نهادهای دولتی اجازه داده است تا با موسسات کشورهایی که آموزش زبان آنها به لحاظ گستره بین‌المللی و منطقه‌ای و مراودات فرهنگی و تجاری دارای اولویت است، تفاهم‌نامه همکاری منعقد کنند

حذف زبان انگلیسی از مدارس دولتی و طرح نمایندگان مجلس در مورد رفع انحصار از زبان انگلیسی در نظام آموزش همگانی کشور

در تبصره یک ماده دو درباره میزان ارائه خدمات آموزش همگانی در خصوص هر زبان خارجی تاکید شده است که مشارکت با کشورهای طرف تفاهم در یک برنامه حداقل ۱۵ ساله و از طریق همکاری‌های علمی و فنی، اعزام مدرس و ارائه بورسیه برای تربیت مدرس و معلم در پردیس‌های بین المللی دانشگاه‌های کشور باشد و بخشی از هزینه برقراری دوره‌های آموزشی در مناطق محروم و کمک هزینه دانش‌آموزان فاقد توان مالی را متقبل شوند.

دانشگاه‌های مجری این قانون نیز باید در هر یک از تفاهم‌نامه‌ها علاوه بر آموزش زبان خارجی در حداقل دو رشته مقاطع تکمیلی، برای ایجاد دوره‌های آموزشی مشترک تعهد دهند.

دانشگاه‌های مجری این قانون مکلف هستند در پنج سال ابتدایی اجرای هر تفاهم‌نامه حداقل ۶۰ درصد از بورسیه دوره‌های آموزش زبان تعهد شده از سوی طرف خارجی را به معلمان موضوع تبصره ۲ ماده ۵ این قانون اختصاص دهند.

شاید مهم‌ترین بخش از این قانون ماده سوم باشد. در این ماده تاکید شده است که پس از تصویب این طرح در مجلس، آموزش زبان فقط در مقطع دبیرستان و آن هم در بیرون از مدرسه و در آموزشگاه‌های آزاد انجام شود و هزینه آن نیز بر عهده دانش‌آموزان خواهد بود. آموزش و پرورش نیز فقط نقش نظارتی در تعیین سطوح قیمتی ارائه خدمات آموزشی در آموزشگاه‌های آزاد را بر عهده خواهد داشت. دانش‌آموزان که قادر به تامین هزینه نیستند طبق تبصره یک ماده دو همین طرح بورسیه می‌شوند

حذف زبان انگلیسی از مدارس دولتی و طرح نمایندگان مجلس در مورد رفع انحصار از زبان انگلیسی در نظام آموزش همگانی کشور

در ضمن با تصویب این قانون آموزشگاه‌های آزاد در مورد روش‌های آموزش امتحانات و نمرات دانش‌آموزان در طول مدت سال تحصیلی استقلال عمل خواهند داشت و آموزش و پرورش ضمن اعمال نظارت حاکمیتی فقط مجاز به برگزاری یک آزمون نهایی در سال آخر دوره دبیرستان خواهد بود .

در ابتدا باید به این نکته مهم اشاره کرد که این گونه طرح خلق الساعه نبوده و پیشینه ای دارد  .

فروردین 1392 حجت الاسلام و المسلمین محی الدین بهرام محمدیان رئیس پیشین سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی اعلام کرد : ( این جا )

حذف زبان انگلیسی از مدارس دولتی و طرح نمایندگان مجلس در مورد رفع انحصار از زبان انگلیسی در نظام آموزش همگانی کشور

یکی از برنامه‌های آموزش و پرورش، تجمیع زبان انگلیسی در سه سال متوسطه اول است، به این معنا که ساعات آموزش زبان انگلیسی از 2 به شش ساعت افزایش خواهد یافت و پس از آموزش کامل این درس در دوره متوسطه اول، طی سال‌های آینده زبان انگلیسی از لیست دروس دوره متوسطه دوم حذف خواهد شد و آموزش آن در این دوره به بخش خصوصی واگذار خواهد شد. به این معنا که دانش‌آموزان در صورت علاقه‌مندی می‌توانند زبان انگلیسی مورد علاقه خود را در آموزشگاه‌ها ادامه دهند.  "

نخستین نکته مهم و قابل تامل در مورد این طرح " یک فوریتی بودن " آن است .

چرا این طرح به صورت " عادی " مطرح نشده است ؟

این شتاب و تعجیل آن تعداد از نمایندگان مجلس ناشی از چه می تواند باشد ؟ آیا اتفاق خاصی رخ داده و یا ضعف دانش آموزان در آموزش زبان انگلیسی خاطر این نمایندگان را مکدر و به " کنش " وادار ساخته است ؟ 

آیا مسائل مکتوم و پشت پرده ای وجود دارند ؟

چه کسی طراح این طرح بوده است ؟

به نظر می رسد مهم ترین استدلال عده ای از  نمایندگان مجلس برای ارائه چنین طرح غیرکارشناسی و غیرعلمی ، ناکارآمدی مدارس در آموزش زبان خارجی باشد .

نخستین پرسش من از این نمایندگان آن است که آیا دانش آموزان ما حتی در آموزش زبان رسمی یعنی " پارسی " که زبان مادری و اول بسیاری از شهروندان ایرانی است ؛ کارآمد و توان مند هستند ؟

آیا بسیاری از دانش آموزان و حتی دانش آموختگان دانشگاه ها قادر به نوشتن بدون اغلاط نگارشی و اشتباهات دستوری نیستند

خیلی از آن ها  قادر به نگارش حتی یک نامه ساده اداری هم نیستند .

در این زمینه می توان به پژوهش صورت گرفته توسط مجتبی غلامی دبیرادبیات شهرستان سلسله با عنوان " علل ضعف دانش آموزان سال اول متوسطه دوم " اشاره کرد .

جامعه آماری مورد نظر843 نفر از دانش آموزان دختر و پسر بوده اند که در سال تحصیلی 93- 92 در دوره های روزانه تحصیل می کرده اند. حجم نمونه شامل 400 نفر یعنی حدود47 درصد جامعه آماری بوده که به نسبت مساوی از هر دو جنس پسرودخترانتخاب شدند.برای انتخاب نمونه ها و تکمیل پرسشنامه ها ،از روش نمونه گیری تصادفی با طبقه بندی پرسش نامه های دانش آموزان استفاده گردیده است وروش آماری مورد استفاده نیز روش درصد فراوانی بوده است. براساس این پژوهش یکی ازعوامل تاثیرگذاربرضعیف بودن درس دانش آموزان دردرس ادبیات فارسی درشهرستان الشتر،جذاب وساده نبودن محتوای کتاب درسی می باشد هم چنین تعدادبسیارکمی ازدانش آموزان به درس ادبیات علاقه مند می باشندودراین زمینه رغبت بیشتری ازخود نشان نمی دهند

این پژوهشگر در پایان به نتیجه رسیده است به طورکلی تعداد بسیارکمی ازدانش آموزان به فراگیری درس ادبیات علاقه مند می باشند ودراین زمینه ازخود رغبت نشان نمی دهند ؛ همچنین به طورکلی دانش آموزان مطالب کتاب ادبیات را برای زندگی اجتماعی خود مفید نمی دانند.

پروین خردپیشه در مطالعه موردی خود در مورد یکی از دانش آموزانش چنین می نویسد

" دانش آموزان اغلب در درس دیکته دچار مشکل هستند و اولیا و معلمان برای حل این مشکل به راه های متفاوتی متوسل می شوند مثلاً پند و اندرز دادن دانش آموز – تحقیر و سرزنش معلم و دانش آموز – افزایش تکلیف شب و غیره .

این روش ها مدت های مدیدی است که در مدارس مورد استفاده واقع شده اما نتایج مثبتی را در بر نداشته است . من نیز از این امر مستثنی نبوده و امسال در بین دانش آموزان خود با این مشکل برخورد کردم به خصوص دانش آموزی به نام صدف که در درس املا بسیار ضعیف عمل می کرد. صدف در دروس دیگر در حد متوسط بود اما در درس املا نمرات خیلی پایین می گرفت در نتیجه بر آن شدم تا مشکل او را بررسی کرده و ببینم آیا می توانم برای رفع این مشکل چاره ای بیندیشم ؟ "

حذف زبان انگلیسی از مدارس دولتی و طرح نمایندگان مجلس در مورد رفع انحصار از زبان انگلیسی در نظام آموزش همگانی کشور

در مورد سایر دروس در نظام آموزشی نیز تقریبا همین وضعیت در جریان است .

آیا دانش آموزان در درس عربی وضعیت بهتری دارند ؟

آیا این نمایندگان حتی یک بار سر کلاس های درس حاضر شده و نظر دانش آموزان را در مورد درس زبان عربی پرسیده اند ؟ تعدادی از نمایندگان مجلس با دخالت های غیرکارشناسی و سلیقه ای در عزل و نصب ها جریان و فرآیند آموزش را مختل کرده اند .

آیا با مطالعه دروسی مانند تفکر و سواد رسانه ای ، علوم اجتماعی و جامعه شناسی و... مهارت های لازم و پیش بینی شده در آن ها در قالب " تغییر رفتار " قابل مشاهده است ؟

آیا این نمایندگان مجلس به متغیرهایی مانند میزان ساعات اختصاص داده شده به درس زبان ، وضعیت آموزش ضمن خدمت معلمان ، میزان دسترسی معلمان به تکنولوژی آموزشی ، شرایط فیزیکی کلاس درس و.... توجه دارند ؟

نمایندگانی که آموزش زبان انگلیسی را برای شاخه‌های کاردانش یا فنی و حرفه‌ای لازم و یا مناسب نمی دانند تاکنون حتی محتوای دروس تخصصی هنرستان ها را ورق زده اند ؟

آیا این نمایندگان می دانند که دانش آموزان در هفته فقط یک زنگ به آموزش زبان برای آن اختصاص یافته است و این زمان برای آموزش پایدار و عمیق زمان کافی نیست ؟

آیا این نمایندگان مجلس خبر دارند که به علت بحران "  کمبود معلم " برای آموزش زبان انگلیسی از دبیران دروس دیگر استفاده می شود ؟ نگاه اکثر این نمایندگان مجلس به نظام آموزشی و ارکان در حد یک " سازمان رای " است .

تدوین قوانین و آیین نامه های مختلف از سوی " شورای عالی آموزش و پرورش " در زمینه تسهیل گری حداکثری برای قبولی دانش آموزان موجب شده است نه درس زبان انگلیسی که بی سوادی و کم سوادی به یک معضل ریشه دار در نظام آموزشی تبدیل شود .

آیا نمایندگان مجلس که اقدام به ارائه چنین طرح هایی می کنند نظارتی بر مصوبات نهاد قانون گذاری داخلی آموزش و پرورش یعنی " شورای عالی آموزش و پرورش " داشته اند ؟

این نمایندگان مجلس گفته اند تعلیم زبان خارجی به دانش‌آموزانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه ندارند ضرورتی ندارد .

پرسش این است که این افراد که منطقا باید عصاره فضایل ملت باشند این فرمول ها و صورت بندی ها را از کجا آورده اند ؟

حذف زبان انگلیسی از مدارس دولتی و طرح نمایندگان مجلس در مورد رفع انحصار از زبان انگلیسی در نظام آموزش همگانی کشور

آیا تحصیل و آموزش زبان انگلیسی در دانشگاه ها و آموزش عالی وضعیت بهتری نسبت به آموزش و پرورش دارد ؟

آن نمایندگانی که خود را در در سخنرانی ها و تبلیغات انتخاباتی " دکتر " می خوانند و می دانند می توانند چند جمله به زبان انگلیسی تکلم کنند ؟

آیا این عده نمی دانند که : " از ابتدای قرن ۲۱ ، بی سواد کسی است که با رایانه و زبان انگلیسی آشنا نباشد، حتی اگر سواد خواندن و نوشتن داشته باشد. " ( این جا )

نکته مهم تر این است که مطابق این طرح قرار است آموزش زبان انگلیسی مانند " طرح خرید خدمات " برون سپاری شود . در کدام یک از این کشورها آموزش زبان خارجی را برای دانش آموزان اختیاری کرده و به آن ها در نظام آموزش عمومی ( اجباری ) گفته اند اگر می خواهید زبان یاد بگیرید باید پولش را بدهید !

این نمایندگان در طرح خویش آورده اند :

"  آموزش زبان در مدارس نسبت به آموزش در آموزشگاه‌های آزاد زبان کمتر موفقیت‌آمیز بوده و بهتر است که که آموزش تمامی زبان‌های انگلیسی و غیر انگلیسی از محیط مدرسه حارج شود و از طریق آموزشگاه‌های آزاد انجام شود . "

مستند پژوهشی این ادعا و گزاره چیست ؟

چگونه می توانند اثبات کنند که وضعیت در همه آموزشگاه ها از کلاس های آموزش و پرورش بهتر است ؟

به غیر از چند آموزشگاه برند و یا مشهور وضعیت آموزش زبان انگلیسی در سایرین مانند کیفیت آموزش در مدارس غیرانتفاعی است .

وزارت آموزش و پرورشی که با وجود این همه واحدهای نظارتی و کنترل هنوز توانایی نظارت بر مدارس غیرانتفاعی که حدود 12 درصد از کل مدارس کشور را تشکیل می دهند ندارد و حتی نمی تواند اشل حقوق معلمان شاغل در این مدارس را مطابق " قانون " اجرا کند چگونه می خواهد از عهده این نظارت هم بر آید ؟!

احتمالا فردا هم شاهد مافیای دیگری در آموزشگاه های " آزاد "  از این نوع مراودات خواهیم بود .

آیا این نمایندگان و مشخصا کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در مورد برون داد و فرمول خرید خدمات آموزشی و نسبت آن با کیفیت بخشی و اثربخشی در آموزش کار تحقیقی و میدانی انجام داده اند که قصتد تعمیم آن به سایر بخش ها را دارند ؟

آیا این نمایندگان از این واقعیت ها خبر ندارند ؟

نمایندگانی که بخشی از فرصت نمایندگی شان در سفرهای خارج از کشور می گذرد و این خود معضلی برای پرت  و هدر دادن منابع عمومی تبدیل شده بدون آن آورده و حاصل خاصی برای کشور داشته باشد به این پرسش اساسی پاسخ دهند که در کدام کشور توسعه یافته حتی از نوع " اسلامی " آموزش زبان خارجی را در نظام آموزشی رسمی شان برون سپاری کرده اند ؟

حذف زبان انگلیسی از مدارس دولتی و طرح نمایندگان مجلس در مورد رفع انحصار از زبان انگلیسی در نظام آموزش همگانی کشور

در کدام یک از این کشورها آموزش زبان خارجی را برای دانش آموزان اختیاری کرده و به آن ها در نظام آموزش عمومی ( اجباری ) گفته اند اگر می خواهید زبان یاد بگیرید باید پولش را بدهید !

اگر نظام آموزش زبان خارجی در نظام کلا ناکارآمد ما مشکل دارد آن را اصلاح کنید  به جای آن که صورت مساله را پاک کنید .

بارها گفته ام و نوشته ام که بسیاری از نمایندگان مجلس شناخت جامع و به روزی نسبت به مسائل و چالش های آموزش و پرورش ما ندارند . آن نمایندگانی که خود را در در سخنرانی ها و تبلیغات انتخاباتی " دکتر " می خوانند و می دانند می توانند چند جمله به زبان انگلیسی تکلم کنند ؟

نگاه اکثر این نمایندگان مجلس به نظام آموزشی و ارکان در حد یک " سازمان رای " است .

تعدادی از آن ها با دخالت های غیرکارشناسی و سلیقه ای در عزل و نصب ها جریان و فرآیند آموزش را مختل کرده اند .

تنها درخواستی که می توانیم از این نمایندگان داشته باشیم که اگر یار آموزش و پرورش و معلمان نیستند حداقل " بار خاطر " نباشید !

از آن جا که این طرح به صورت " یک فوریتی " مطرح شده است از مجلس انتظار می رود که به فوریت آن رای ندهد .

همچنین از کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس انتظار می رود تا این بار از کیان آموزش و پرورش و منافع دانش آموزان و معلمان دفاع کرده و به شائبه ها پایان دهد .

پنج شنبه, 18 مهر 1398 15:08 خوانده شده: 2053 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +2 -12 --
ناشناس 1398/07/18 - 15:58
چه کسی گفته غیر گارشناسی یک بار هم یک طرح خوب به مجلس رفته شما مدعی العموم نظام آموزشی شدید
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1398/07/18 - 16:13
دوست عزیز ناشناس

سلام

دلایل خویش برای " خوب بودن " این طرح را بیان کنید .

پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/07/18 - 19:33
جناب ناشناس شما وکیل وکیل الدوله ها و خرفت ها ی مملکت شده اید؟ خرفت زدیگی مفرطی دارید. ادم باید خیلی غرق در خرافت باشد تا این حد رقتبار بتواند وکیل وکیل الدوله ها باشد. سرویس دهی منظمتان را تبریک میگویم
پاسخ + 0 0 --
دبیر مهربان 1398/07/19 - 07:23
باز هم یک مقاله و دفاع منطقی و منصفانه از برادر و همکار عزیز جناب پورسلیمان
براستی بجای این طرح بهتر نبود طرح رتبه بندی
یا
طرح تشکیل سازمان نطام معلمی مطرح میشد؟؟؟!
پاسخ + 0 0 --
دبیر مهربان 1398/07/19 - 07:26
اگر تصویب شد ۲ساعت فعلی زبان
بین دو درس عریی و فارسی لابد تقسیم میشه!!!
و دبیران فعلی زبان باید عربی یا فارسی درس بدهند!!!
پاسخ + 0 0 --
حسین 1398/07/20 - 06:54
رتبه های کشورهای پیشرفته و مدعی از ما بهتر هم‌نیست. ما که با دکترا هنوز یه جمله کامل نمی تونیم صحبت کنیم اینقدر کلاس تافل مافل هم رفتیم و هزینه کردیم بهتر که اصلا نباشه. ضمنا طرح مربوط به اواخر دهه ۸۰ هست نه الان و زمزمه اون از اول انقلاب زده شد.
پاسخ + +2 -1 --
فرهنگی باز نشسته 1398/07/18 - 16:36
لطفا اسامی نخبه هایی که این طرح را به مجلس آورده اند ودر مجلس تشریف دارند .بیان کنید تا مردم شریف وموکلین شان بدانند که میزان سواد ومطالعه آنان چقدر است. جای تاسف وشرمساری است به خاطر این پسرفتگی هایی که پس از 40 سال کما کان ادامه دارد.البته مشکل جای دیگری است.؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ + +4 -1 --
ناشناس 1398/07/18 - 20:51
نماینده بی سوادی که نتونه موزه لوور را درست تلفظ کند واز تریبون مجلس ابروی مملکت را ببره باید همچین طرحی بدهد
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/07/18 - 21:31
تو هم معلوم شد چرا از این طرح دفاع کردی چند وقت دیگه بازنشسته میشی و دنبال کار میگردی یا شاید هم دستت با نماینده ها در یک کاسه هست
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/07/18 - 22:35
این کامنت در جواب اقای حسینی بود که با عرض معذرت اشتباه فرستاده شد
پاسخ + +10 -3 --
دکتر س.م.ح.حسینی 1398/07/18 - 21:02
از بعد آموزشی، من - بعنوان متخصص آموزش زبان که 24 سال در مدرسه و دانشگاه تدریس داشته ام - با این طرح موافقم چرا که از نظر من سیستم فعلی آموزش زبان در مدارس و حتی "دانشگاهها" اصلا موفق نیست و صرفا به هدر دادن بیت المال می انجامد. دلایل عدم موفقیت مدارس و دانشگاهها و حتی موسسات آموزش زبان را در این ویدیوی کوتاه گفته ام:

https://www.aparat.com/v/fsanb

البته دولت باید فکری به حال دانش آموزان بی بضاعت و محروم که دوست دارند زبان یاد بگیرند اما نمی توانند بکند و همینطور بجای دادن مجوز موسسه به افراد رانت خوار که آن را کرایه میدهند به امثال من مجوز موسسه بدهد.
پاسخ + +3 -2 --
دبیر زبان انگلیسی 1398/07/19 - 07:10
آقای نماینده ای که اونجا نشستی و از بیکاری نمی دونی چه کار کنی و میخواهی طرحی تصویب کنی که زبان انگلیسی رو از مدارس خذف کنند. لابد یادت نرفته که یکی از همکاران شما در زمان تصویب FATF بعلت ندانستن حروف الفبای انگلیسی خودش رو کشت نتوانست آن را تلفظ کند حالا اونجا نشستی و از خودت قمپز در مکنی که میخواهی زبان انگلیسی رو در مدارس حذف کنی! عوض این کارها طرحی تصویب کن که بچه ها ساعت بیشتری رو در مدارس زبان یاد بگیرند که مثل شما بیسواد نشوند و وقتی یک خارجی رو در مجلس می بینند حداقل دو کلمه انگلیسی حرف بزنند نه اینکه فقط اونجا با موگرینی عکس یادگاری بگیرند.
پاسخ + +5 0 --
ناشناس 1398/07/19 - 13:10
با توجه به اینکه کشور ما به ابرقدرت دنیا تبدیل شده و در اقتصاد و تکنولوژی و نظامی و ... در دنیا حرف اول رو میزنه و به زودی با توجه به مدیریت قوی که در داخل داره مدیریت جهان رو هم در دست میگیره بهتره که سایر کشورها برن فارسی یاد بگیرن و طرح بسیار عالی است!
پاسخ + +2 0 --
معلم 1398/07/19 - 19:02
بازده آموزشگاه ها به علت تاکیدبر مکالمه بیشتر است.
روش گرامر اگه در مدارس حذف بشه نتیجه خوب میده.
پاسخ + +1 -1 --
حسینی مجتبی 1398/07/19 - 20:36
نمایندگان کمیسیون آموزش
نمایندگان با سابقه معلمی
نظرات خود را بیان کنند موافق یا مخالف...
پاسخ + 0 0 --
معلم زبان 1398/07/20 - 13:15
سلام.به نظر من با توجه به ساعت کم اختصاص داده شده به درس زبان یعنی یک زنگ در هفته چه بهتر که همین یک زنگ هم حذف شده و زیر نظر موسسات زبان البته با نظارت درست آموزش زبان انجام پذیرد.ضمن اینکه معلمان زبان هم از نظر شیوه ی تدریس آپدیت خواهند شد.با تشکر.
پاسخ + +1 -1 --
محمود 1398/07/20 - 19:32
الان هم وضعیت همینطوره. مراکز خصوصی دم‌معلمان زبان را دیده اند که را دانش اموزان کلاس اونها را رفته کار کنند و بقیه را مجبور کنند به اموزشگاه زبان بروند. و مورد دوم حتما این نماینده ها خودشون مجموعه اموزشگاههای زبان بصورت زنجیرهدای دارند و فکر بعد از نمایندگیشونند. از جیب مردم‌بدبخت .
پاسخ + +2 0 --
منصور 1398/07/21 - 02:27
طرح خوبی است الان من به خودم وصدها همکار دیگر که لیسانس دارند نگاه می کنم میبینم هیچ کس نیست بتواند دوجمله انگلیسی صحبت کند.در حالی که دختر بچه های که در اموزشگاه های خصوصی زبان خواندهاند بسیار موفق ترند
پاسخ + 0 -1 --
حسین زاده 1398/07/26 - 10:15
چرا عربی را حذف نمی کنید با این همه مشکلاتی که عربها برامون داشتند. نظرخواهی برای حذف دروس بزارید. نترسید از رفراندوم و نظرات مردم حکومت...
پاسخ + +1 0 --
دبیر زبان قدیم 1398/07/28 - 23:46
خب این نمایندگان حق دارند به خدا. چون ما معلمان نتوانستیم بخوبی تدریس کنیم و اموزش درست بدهیم بهشون. چرا قبل از انقلاب زبان را بخوبی اموزش میدادند و بیشتر کاربردی بود. در مورد بقیه هم حق دارند در حق دانش اموزان ظلم نکنیم از اول زنگ و اخر زنگ حدود یک ربع تا بیست دقیقه بعصا می زنند و ... خب اینها را می بینند و فرداها می شوند نماینده‌مجلس و وزیر و وکیل و...
پاسخ + +1 0 --
معلم 1398/08/06 - 20:35
این عکس مجلس انگلیس را باید قاب گرفت و سردر همه ادارات زد تا و خیابانها زد تا مردم بفمند چه بودجه ای از بیت المال تو مجلس هدر می ره که سالیانه می شور هزاران خانه برای فقرا و یا مدرسه ساخت و...

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

به نظر شما ، جنس ارتباط نمایندگان مجلس شورای اسلامی با آموزش و پرورش از کدام نوع است ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور