صدای معلم

" در سنوات اخیر به ویژه در حوزه بیمه تکمیلی، علی رغم افزایش سالانه ۵۰ درصدی حق بیمه، اتفاق مثبتی در ارائه خدمات ایجاد نشده است و وعده های بهتر شدن وضعیت، رنگ واقعیت به خود نگرفته است "

تجویز اجباری استفاده از پوشش شرکت های بیمه ای خاص برای فرهنگیان

مجتبی حسینی/ لرستان

تجویز اجباری استفاده از پوشش شرکت های بیمه ای خاص برای فرهنگیان

سالهاست فرهنگیان به نحوه ارائه خدمات بیمه ای شرکتهای انتخاب شده از سوی وزارت آموزش و پرورش اعتراض دارند اما اینکه چرا اتفاق مثبتی نمی افتد و مشکلات مرتفع نمی شود، سوالی است که معلمان هیچ گاه پاسخ قانع کننده ای برای آن نشنیده اند و تاسف بارتر اینکه هر سال کیفیت ارائه خدمات پایین تر می آید.
هر مسئولی که این موضوع را نپذیرد می تواند در کنار رسانه های مرتبط با حوزه معلمان، سری به مدارس بزند و موضوع را از معلمان جویا شود و نهایتاً میزان رضایت مندی را اعلام نماید.

در سنوات اخیر به ویژه در حوزه بیمه تکمیلی، علی رغم افزایش سالانه ۵۰ درصدی حق بیمه، اتفاق مثبتی در ارائه خدمات ایجاد نشده است و وعده های بهتر شدن وضعیت، رنگ واقعیت به خود نگرفته است. البته ارائه خدمات در سایر بیمه نامه ها هم دارای ایرادات فراوانی است و همکاران به هنگام استفاده از خدمات این بیمه نامه ها با بهانه جویی و اکراه در ارائه خدمات و جبران خسارات مواجه می شوند و این موضوع را می توان با تهیه گزارشی میدانی از معلمان یا انجام یک تحقیق آماری در استانهای مختلف به خوبی مشاهده کرد و بی شک سطح بالایی از نارضایتی در نتیجه مشاهده خواهد شد.


تجویز اجباری استفاده از پوشش شرکت های بیمه ای خاص برای فرهنگیان

اما ایراد اساسی در بحث بیمه به نظر نگارنده، اجباری بودن استفاده از خدمات بیمه ای شرکتهای خاص است که این موضوع به دلیل انحصاری بودن، کاهش کیفیت و عدم جبران به موقع و کامل خسارت را از طرف شرکتهای بیمه ای بدنبال دارد در صورتی که با وجود جمعیت چند میلیونی معلمان و اعضای خانواده آنان، می بایست شرکتهای بیمه بهترین خدمات را به این پرسنل ارائه دهند، اما در جایی که می تواند نقطه قوت برای جذب خدمات بیشتر و بهتر برای معلمان باشد شاهد نتیجه عکس هستیم.
اصولا دستیابی به مشتریان چند میلیونی و عقد قرارداد مستلزم صرف هزینه، زمان و زحمات بسیار برای شرکت های بیمه ای است اما با عقد قراردادهای انحصاری، شرکت های بیمه گر نگرانی بابت از دست رفتن مشتریان خود ندارند و همان می شود که همگان می بینیم...

جا دارد متولیان امر در وزارت آموزش و پرورش با توجه به جمعیت میلیونی معلمان، با شرکت های بیمه ای مختلف عقد قرارداد نمایند تا با اختیاری شدن مراجعه همکاران به این شرکت ها و در نتیجه ایجاد رقابت میان شرکت ها در ارائه خدمات کیفی، شاهد بهبود فزاینده ارائه خدمات باشیم.


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

تجویز اجباری استفاده از پوشش شرکت های بیمه ای خاص برای فرهنگیان

پنج شنبه, 18 مهر 1398 12:46 خوانده شده: 407 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +1 0 --
دبیر مهربان 1398/07/19 - 07:27
با تعیر بیمه تکمیلی از اتیه سازان به بیمه معلم موافقم
هرچند نسبت به بیمه ایران و...خوب نیست اما از وصعیت فعلی بهتره

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

میزان توجه به " منشور حقوق شهروندی " در وزارت محسن حاجی میرزایی را چگونه ارزیابی می کنید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور