صدای معلم

" نمایندگان مجلس بدون توجه به اسناد بالا دستی آموزش و پرورش و صرفا جهت اقناع افکار عمومی در جهت افزایش سبد رای خود با تصویب قوانینی (تبصره ۱۰ماده۱۷ قانون تعیین تکلیف نیروهای حق التدریس، خریدخدماتی، پیش دبستانی و آموزشیاران نهضت سواد آموزی) در تضاد با سند تحول بنیادین عملا نظام آموزشی عمومی را به حیاط خلوت خود تبدیل نموده و بدنه آموزش و پرورش را وسیله ای برای اهداف سیاسی و انتخاباتی خود تبدیل کرده اند"

انتقاد ولی یک دانش آموز از سیاست های جذب نیرو توسط وزارت آموزش و پرورش

اولیاء یک دانش آموز/ لرستان

گروه استان ها و شهرستان ها/

نامه ی زیر توسط ولی یک دانش آموز برای صدای معلم ارسال گردیده است .

این رسانه آمادگی خود را برای انتشار پاسخ مسئولان اعلام می کند .

 

انتقاد ولی یک دانش آموز از سیاست های جذب نیرو توسط وزارت آموزش و پرورش

با سلام

متاسفانه با دخالت نمایندگان مجلس و عدم برنامه ریزی درست از جانب مسوولان وزارت آموزش و پرورش کسانی که سابقه آموزش تجمیعی در نهضت سواد آموزی داشته اند مجوز ورود به آموزش و پرورش را به عنوان حق التدریس آزاد را پیدا کرده اند در بین این افراد کسانی هستند که سنشان به ۵۹ سال نیز می رسد با بررسی مدارک این افراد متولدین ۴۰،۴۱،۴۲،۴۴،۴۶،۴۹،۵۰،۵۱،۵۲،۵۳،۵۴،تا ۵۹ را به وفور می توان دید .

پرسشی که از مسوولان آموزش و پرورش باید پرسید این است که آیا این افراد صلاحیت تدریس در کلاس را دارند ؟ آیا فردی که بیش از ۵۰ سال از عمرش می گذرد حوصله و توان تدریس را دارد؟ آیا نباید برای این افراد محدودیت سنی قایل شد؟

چگونه است که برای جوانان برای ورود به دانشگاه فرهنگیان شرایط سنی قرار می دهیم ولی این افراد بدون هیچ حساب و کتابی مجوز ورود به کلاس درس را پیدا کرده اند؟  مگر فرزندان این مرز و بوم چه گناهی کرده اند که گرفتار این بی تدبیری مسوولان آموزش و پرورش شده اند  ؟

ما اولیای دانش آموزان از وزیر آموزش و پرورش درخواست داریم که در این زمینه ورود پیدا کند و شرایط و ضوابط اصولی و منطقی برای جذب نیروهایش قرار دهد.

آموزش و پرورش تا کی می خواهد جولانگاه نمایندگان مجلس باشد ؟ آیا وقت آن نرسیده که به فکر نظام تعلیم و تربیت خود باشیم.

اساسا آموزش بزرگسال چه ربطی به آموزش دانش آموزان دبستانی دارد؟ آیا آموزش چند پیرزن یا پیرمرد آن هم صوری و تجمیعی می توان مهارتی برای تدریس در مدارس پیدا کرد؟ما چگونه می خواهیم در آموزش و پرورش تحول بنیادین ایجاد کنیم؟ گویا وزیر آموزش و پرورش با این شیوه به صورت بنیادین قصد نابودی نظام تعلیم و تربیت را دارد.

انتقاد ولی یک دانش آموز از سیاست های جذب نیرو و معلم توسط وزارت آموزش و پرورش و دخالت نمایندگان مجلس

مطابق اسناد بالا دستی مرتبط با نظام آموزش و پرورش از جمله سند تحول بنیادین، جذب نیرو فقط از طریق دانشگاه فرهنگیان و برگزاری آزمون استخدامی (ماده۲۸) لحاظ شده است .

سند تحول بنیادین که حاصل کارچندساله کارشناسان حوزه آموزش وپرورش می باشد و مدت ها کار کارشناسی روی آن صورت گرفته است در صورتی می تواند ضمانت اجرایی داشته باشد که اجرای آن در بدنه آموزش و پرورش صورت پذیرد.

نمایندگان مجلس بدون توجه به اسناد بالا دستی آموزش و پرورش و صرفا جهت اقناع افکار عمومی در جهت افزایش سبد رای خود با تصویب قوانینی (تبصره ۱۰ماده۱۷  قانون تعیین تکلیف نیروهای حق التدریس، خریدخدماتی، پیش دبستانی و آموزشیاران نهضت سواد آموزی) در تضاد با سند تحول بنیادین عملا نظام آموزشی عمومی را به حیاط خلوت خود تبدیل نموده و بدنه آموزش و پرورش را وسیله ای برای اهداف سیاسی و انتخاباتی خود تبدیل کرده اند.

نظام تعلیم و تربیت تا چه زمانی باید قربانی سیاست زدگی نمایندگان مجلس شود؟

کدام یک از نمایندگان مجلس حاضرند فرزند خود را به دست فردی که حداقل های صلاحیت عمومی یک معلم را ندارد بسپارند ؟

جذب بدون ضابطه آموزشیاران نهضت بدون حداقل های شرایط عمومی برای یک معلم از جمله سن، جنسیت،مدرک مرتبط و... بزرگترین ضربه را به نظام آموزشی کشور وارد خواهد کرد هرچند در میان آموزشیاران افرادی وجود دارند که دارای صلاحیت های عمومی و اختصاصی می باشند.

وزارت آموزش و پرورش می بایست برای جذب این نیروها شرایط و ضوابط عمومی و اختصاصی را با توجه به وضعیت این نیروها و نیازهای آموزش و پرورش لحاظ و مطابق دستورالعملی به استان ها اعلام نماید.


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

انتقاد ولی یک دانش آموز از سیاست های جذب نیرو و معلم توسط وزارت آموزش و پرورش و دخالت نمایندگان مجلس

سه شنبه, 09 مهر 1398 10:24 خوانده شده: 3295 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +2 -6 --
ناشناس 1398/07/09 - 14:22
ظاهرا این ولی دانش آموز به اطلاعات پرسنل آموزش و پرورش دسترسی داره.ما همه مون همکار هستیم و باید احترام همدیگه رو نگه داریم .حالا هرکی از هر مسیری استخدام شده باشه.دوستان حق التدریس آزاد هم در اغلب مدارس هستن و ما که سنین خیلی بالا ندیدیم .
پاسخ + +6 -2 --
کارشناس اداری 1398/07/09 - 18:36
اگه نیرو لازمه که واقعا هم الان حداقل دویست هزارنفر لازمه، چرا از بین اینهمه جوان فارغ التحصیل با مدارک و صلاحیت های کافی که تازه از دانشگاه فارغ التحصیل شده اند و انرژی دارند، استخدام. نمی کنند؟؟؟؟؟
پاسخ + +4 -2 --
حمید حسین زاده 1398/07/09 - 20:21
بی توجهی به این امر در شرایط عمومی داوطلبان آزمون استخدامی جدید آموزش و پرورش نیز دیده می شود.
«داشتن حداقل بیست (۲۰)سال تمام و حداکثر بیست و پنج (۲۵ )سال برای دارندگان مدارک تحصیلی دیپلم، حداکثر سی سال (۳۰) برای دارندگان مدارک تحصیلی فوق دیپلم، حداکثر سی و پنج (۳۵ )سال برای دارندگان مدارک تحصیلی لیسانس، حداکثر چهل (۴۰ ) سال برای دارندگان مدارک تحصیلی فوق لیسانس و حداکثر چهل پنج (۴۵ )سال برای دارندگان مدارک تحصیلی دکتری»
با توجه به این که اغلب داوطلبان با حداقل مدرک لیسانس وارد آموزش و پرورش خواهند شد، تصور کنید قانون اجازه داده افرادی جذب شوند که حداکثر تا سنین 65،70،75 سال مشغول تدریس برای دانش آموزی باشند که حداکثر 18 سال سن دارد.
پاسخ + +5 -7 --
مدرس آزاد 1398/07/09 - 20:59
کیفیت آموزش به سن و سال ربطی ندارد

عیب در معیارهای جذب است و لو دانشگاه فرهنگیان آمده در متن
پاسخ + +3 -3 --
ناشناس 1398/07/10 - 12:08
خاک بر سر آن نماینده ای که به خاطر منافع پست خودش این چنین با سرنوشت فرزندان ما ودانش اموزان بازی می کنند وخاک بر سر وزیری که روبات وار این قوانین بد را اجرا می کند.در نامه امام علی به مالک اشتر(نامه 53)به مالک می کوید در انجام دستورات نگو از من خواسته اند ومن هم باید اجرا کنم. همان سندرم ایشمن است که با اطاعت از دستورات هیتلر جنایات زیادی را مرتکب شد.المامور معذور!!!!!!
پاسخ + +1 0 --
حسینی مجتبی 1398/07/11 - 00:34
نمایندگان در ادوار مختلف نقص و ایرادات را گردن دولتهای مختلف می اندازند در صورتیکه دولتها نگاه و قوانین مصوب نمایندگان را اجرا می کنند...

نماینده ای که برای رای آوری، قانون مصوب میکند...

البته وزیری باید به مجلس برود و مانع شود اما شاید استیضاح شمشیر دولبه ای باشد و مانع سخن گفتن...
پاسخ + 0 0 --
محمودزاده 1398/07/11 - 16:56
ازبینشون نوشتی درسته قبول داریم از بینشون دارای صلاحیت های علمی و عمومی و تخصصی هستند نه همه.پس با ازمون و امانان توانایی ها معلوم میشه.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/07/16 - 01:45
این بابا یخورده تند رفته سن بالا نشونه پختگیه و برای معلمی لازم زیاد نباید تو قضیه جوانگرایی جوگیر بشیم.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/07/16 - 13:38
دست مریزاد ولی دانش اموز شهرداری موقعی که میخواد رفتگر استخدام کنه یک سری معیارهارا دارد ولی اموزش وپرورش نه اکثر این به اصطلاح معلمان دیبلمشان را از دبیرستانهای بزرگسال واموزش از راه دور ومدرکشان را از علمی کاربردی گرفته اند یکی از اینها نامه دوخطی سرشار از غلط نوشته بود کلمه (انها )را انحا نوشته بود وکلمه (از) را عز نوشته بود من خودم دبیرستان تدریس میکنم یکی را به عنوان دبیرادبیات فرستاده بودند داشت ارایه های ادبی را تدریس میکرد رفتم بیرون دیدم دانش اموزان داشتند دست می زدند وشعرهای دبستان را با اواز وبا هم می خوانند در کلاس زدم گفتم چکار میکنی گفت دارم تدریس میکنم چند تا سوال در باره ارایه ها ازش پرسیدم دیدم بصورت صد در صد با این درس بیگانه است جای تاسف برای اموزش وپرورش
پاسخ + 0 0 --
addy 1398/07/18 - 14:54
البته نظراتی که سروران محترم نوشته اندقابل احترام ودرست میباشدامابایدیادآوری کنم مدارک لیسانس_فوق لیسانس_دکتری به وفورزیادشده ومثل قارچ همه جارافراگرفته.مانبایدبه این مدارک ببالیم زیرادرچندسال اخیرسطح مدارک بالارفته ولی سطح سوادودانش درحدپایین باقی مانده الان دکتری یاباصطلاح دکترداریم که هنوزاملاء درست وحسابی بلدنیست بنویسد.یعنی مدرک وحتی سن وسال ملاک سوادودانش نیستند.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

رویکرد و عملکرد " نهاد گزینش " در آموزش و پرورش را تا چه میزان در مسیر سالم‌سازی نظام اداری و عدالت استخدامی ارزیابی می کنید ؟

دیدگــاه

سرویس مدارس

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور