صدای معلم

عبدالرسول عمادی

در حاشیه جلسه مشترک شورای معاونان و مدیران کل استان ها : صحیفه حدادیه ، برنامه صد ساله دکتر خنیفر و سنگ تمام سازمان پژوهش و برنامه ریزی !

جلسه مشترک شورای معاونان و مدیران کل استان هاو کتاب غلامعلی حداد عادل


"راهی به سوی عاقبت خیر"
طنز جالب تر این داستان معرفی این اثر سترگ در سخنرانی آقای دکتر خنیفر سرپرست محترم دانشگاه فرهنگیان است که ایشان فرمودند هر چه من می خواستم بگویم در‌کتاب آقای حداد عادل گفته شده است  این عنوان کتابی است از‌ جناب دکتر غلامعلی حداد عادل در ۸۸‌ صفحه‌ که‌ توسط انتشارات‌ مدرسه وابسته‌ به سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وابسته به وزارت آموزش و پرورش منتشر شده است.
نویسنده فاضل و طناز و حداد و عادل این کتاب که من ترجیح می دهم آن را "صحیفه حدادیه" بنامم به بیتی از سعدی علیه الرحمه شاعر طنز پرداز شیرازی تمسک جسته که فرموده است :


راهی به سوی عاقبت خیر می رود
راهی به سوء عاقبت، اکنون مخیری


و ایشان راهی را که سوی عاقبت خیر می رود معلوم کرده است یعنی با خواندن‌کتاب آقای حداد عادل شما در جاده عاقبت بخیری می افتید و در ذیل این عنوان نوشته است :


"در بیان بعضی از مسائل مشکلات آموزش و پرورش "


عنوان این کتاب خودش طنز آلود و خنده دار است.
زیرا مشکلات و مسائل آموزش و پرورش راهی به سوء عاقبت است و نه راهی به سوی عاقبت خیر.
آنچه می تواند راهی به سوی عاقبت خیر باشد نه بیان مشکلات آموزش و پرورش بلکه ارائه راههای برون رفت از مشکلات آموزش و پرورش است.
پس ملاحظه می فرمایید که طنازی آقای حداد از همان عنوان این نوشته پیداست!
نکته طنز آلود دیگر این نوشته قیمت آن است که انتشارات مدرسه صد هزار ریال قیمت بر این کتاب گذاشته و یحتمل که می خواسته کسری بودجه را از این‌محل جبران کند.
امروز صبح که ما وارد جلسه مشترک شورای معاونان و مدیران کل استان ها شدیم تنها کتاب حاضر بر  روی میزها همین صحیفه مبارکه حدادیه بود .

جلسه مشترک شورای معاونان و مدیران کل استان هاو کتاب غلامعلی حداد عادل

نگارنده طناز در بیان حال و روز وزرای آموزش و پرورش فرموده اند حال وزرای این دستگاه مصداق مردانی است که در مجردی به آینده و در روزگار تاهل به گذشته فکر می کنند و شاید همین تلقی یاس آلود باعث شده که ایشان به جای پرداختن به راه حل ها به ساخته و پرداخته کردن‌ مشکلات در حوزه های معلم، اقتصاد آموزش و پرورش، دانشگاه فرهنگیان، آموزش در روستاها، آموزش در مناطق دو زبانه، تعطیلی پنج‌شنبه ها و مساله تربیت پرداخته است.  امروز صبح که ما وارد جلسه مشترک شورای معاونان و مدیران کل استان ها شدیم تنها کتاب حاضر بر  روی میزها همین صحیفه مبارکه حدادیه بود


طنز بزرگ این کار سترگ این است که نویسنده عزیز ما مخاطب این نوشته را مدیران این دستگاه اجرایی فرض کرده و گفته چون مسئولیت اجرایی مجالی برای فکر کردن به آنها نمی دهد ایشان‌خواسته به آنان با این وسیله کمکی بکند یعنی ایشان با بیان چند مشکل خواسته هزاران مشکلی را که مدیران‌آموزش و پرورش با آنها دست به گریبان اند به آنان گوشزد کند.
ملاحظه می فرمایید که سطح طنز بسیار بالاتر از نوشته‌های دخو و‌گل آقا و توفیق و امثال ذلک است.


 نویسنده محترم در بیان‌مشکل و نشان دادن راه به عاقبت خیر به مصداق :
آنچه‌در جوی می دود آب است
وآنچه در چشم می رود خواب است
چشم بسته غیب گفته است.


این‌میران از غیب گویی خود نشان حدت عدالت این‌حداد عادل است!
طنز جالب تر این داستان معرفی این اثر سترگ در سخنرانی آقای دکتر خنیفر سرپرست محترم دانشگاه فرهنگیان است که ایشان فرمودند هر چه من می خواستم بگویم در‌کتاب آقای حداد عادل گفته شده است!
چنان‌که ملاحظه می فرمایید بار طنز این ماجرا بسیار بالاست و این ارکستر سمفونیک زمانی کامل تر می شود که به این دو نکته طنازانه سرپرست محترم دانشگاه هم اشاره شود.

جلسه مشترک شورای معاونان و مدیران کل استان هاو کتاب غلامعلی حداد عادل

یک‌نکته این است که ایشان فرمودند در حال تدوین برنامه صد ساله برای دانشگاه فرهنگیان هستند و دیگر این‌که ایشان آمادگی دارد که  بین بیست تا بیست و‌پنج هزار دانشجو علاوه بر ظرفیت سالانه دانشگاه دانشجو بپذیرد .
طنز برنامه صد ساله که عالی بود و نمره اش بیست است طنز دانشجو پذیری سخاوتمندانه ایشان هم زمانی معلوم‌می شود که بدانیم وضع معیشت و خورد و خوراک و خوابگاه و سایر اوضاع دانشجویان دانشگاه فرهنگیان با حداقل استانداردهای تربیت معلم چه اندازه فاصله دارد.
به هر حال سازمان پژوهش و برنامه ریزی با انتشار صحیفه حدادیه و دانشگاه فرهنگیان با شرح و بسط این صحیفه فخیمه گام های بلندی در ادخال سرور در آموزش و‌ پرورش برداشته‌اند!

کانال هفت جوش

پنج شنبه, 17 اسفند 1396 21:21 خوانده شده: 1098 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +2 0 --
دانش آموز بلوچ 1396/12/17 - 22:22
سلام. انشاالله آمدن آقای وزیر و هیات 400 نفره همراه(تعجب نکنید اعضای شورای معاونان از تهران و مدیران کل از استان ها به اتفاق خانواده محترم) که حداقل یک میلیارد آب می خورد. برکاتی هم برای ما بچه های کپر نشین خواهد داشت. ما که تخت کفشمان از شدت سایش روی ریگزار های بیابان چون کفش های میرزا نوروز ده ها وصله دارد. ما که مجبوریم در کپر در س بخوانیم. در کپر زندگی کنیم. در کپر کار کنیم و اگر تدفین واجب نبود در کپر طعمه درندگان شویم. آیا این هزینه از بیت المال لازم بود. چه مشکلی از مشکلات ما را حل خواهد کرد؟؟؟


۰۹
پاسخ + +3 0 --
ناشناس 1396/12/18 - 08:03
اولین گام با تغییر معاونان وزیر بخصوص اقایان ...و...که سالهاست معاون وزیرند و یا استیضاح خود شخص بطحایی و واگذاری این مدیران رنج نکشیده و درد معلمی را نداسته واگذراری به خدا و ارزوی نفرین و...است
پاسخ + +3 -1 --
دبیر م 1396/12/18 - 08:04
من معلم 100 صلوات و 5هزار تومان صدقه نذر میکنم مهر97 ایشان وزیر ا.پ نباشه
مطالبات 12ماهه حق التدریس دبیران رسمی بیمه حلبی اتیه معیشت منزلت نامناسب و...
پاسخ + +7 -1 --
یک معلم 1396/12/18 - 09:26
عبدالرسول عمادی انها را ول کن انها عقل ندارند. خودت به مجموعه ات برس . فکر امتحانات نهایی دهم و یازدهم و دوازدهم باش پدر جان یک عکس دیگر بگذار اینطوری خیلی چاق به نظر میرسی. بخدا قسم دوستت دارم و برای همین نصیحتت میکنم یکروز به کارهایت فکر کن اگر از ... نیستی از کارت استعفا بده. به خدای لایزال قسم میخورم که گرسنه نخواهی ماند. خئاوند روز سگهای بیابانهای بغداد را میرساند تو که در به اصطلاح اشرف مخلوقاتی. اخرت خودت را تباه نکن. اگر فکر میکنی با این مسئولیت پذیری سخیفی که تو داری روزی سه بار دولا راست شدن به اسم نماز عاقبت بخیرت میکند سخت در اشتباهی. به خودت بیا. فرداروز دیر نیست که اه و ناله بلند شود عبدالرسول رفت و یک ختم و تاج گل و تمام!
پاسخ + +3 0 --
علیرضا 1396/12/18 - 22:31
احسنت بر استاد عمادی نقدی بسیار عالی بود
پاسخ + +8 -2 --
ناشناس 1396/12/19 - 23:56
جناب دکتر عمادی سلام
ممنون که این متن را نوشتید.
دکتر حسین خنیفر استاد تمام دانشگاه تهران است. ده ها اثر دارد. صاحب نظر است. اجتهاد کرده حرفی زده است که شاید شما مانند برخی از اعضای محترم شورای معاونین در حال چرت زدن متوجه نشدید.
چرا وفتی دوستان حضرتعالی مثل خانم نخبه نخبه شناس نخبه پرور دی بی ای حرفه ای کسب و کار مربی دانشگاه مهندس مهاجرانی ده ها مصاحبه غیر فنی میکند هیچ حرفی نمی زنید؟ برادر شما خود بخشی از مدیریتی هستید که مسوول ترویج فکر نگارنده کتاب سترگ "صحیفیه حدادیه" هستید.
بدانید که طنزتان طنز نیست. مدیریت شما ودوستانتان طنز است به خدا!.
پاسخ + 0 0 --
یک معلم 1396/12/20 - 15:16
بابا دستت درد نکنه تو دیگه کی هستی چنان با ادب و نزاکت این بابا را ملوث کردی که به صد اب زمزم هم طاهر نمیشه. بنازم به این نیش فلمت مرد.ادم اگه حرف زد باید مثل تو حرف بزنه شیرمرد
پاسخ + 0 0 --
تفکر 1397/01/07 - 13:19
انتقاد دو سویه ای کردید که مستحق است؟

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

به نظر شما ، جنس ارتباط نمایندگان مجلس شورای اسلامی با آموزش و پرورش از کدام نوع است ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور