صدای معلم

علی پورسلیمان/ مدیر گروه صدای معلم

استقلال ورزش یا شوآف های رسانه ای ؟! ( نگاهی به عملکرد معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش در 4 سال گذشته )

گفته می‌شد که با حضور بطحایی در وزارت آموزش و پرورش، خودش از این معاونت خداحافظی خواهد کرد اما تاکنون در این پست مانده و به فعالیت خویش ادامه داده است/ " ۲۱ درصد دانش‌آموزان به غذا نمک اضافه می‌کنند، همچنین فقط یک روز در هفته ورزش می‌کنند و طبق مطالعات علمی، ٢٧,٧درصد دانش‌آموزان ‌تری‌گلیسیرید بالا دارند " / " ١٦.١ درصد دانش‌آموزان نیز لاغری مفرط دارند و وزن ایده‌آل ندارند و باید گفت شیوع اضافه‌وزن و چاقی در شهرها دو برابر روستاهاست. همچنین ٢٧.٥ درصد دانش‌آموزان، غذاهای غیرمفید در هفته مصرف می‌کنند و ٢٥.٧ درصد نیز هر هفته از نوشیدنی نوشابه استفاده می‌کنند" / " ٦٠ درصد دانش‌آموزان روزانه شیر مصرف نمی‌کنند و ٦٨ درصد نیز روزانه سبزیجات تازه و ٤٠ درصد دانش‌آموزان روزانه میوه مصرف نمی‌کنند" / ٨٦,٨ درصد مادران دانش‌آموزان خانه‌دارند و می‌توانند غذای سالم را برای کودکانشان فراهم کنند/ باید معاونت محترم این وزارتخانه پس از گذشت دو سال توضیح دهد که آیا چنین حرف ها و وعده هایی جامه عمل به خود پوشیده است و آیا 80 درصد دانش آموزان کشور واقعا در ورزش صبحگاهی شرکت می  کنند/ برای من واقعا جای پرسش و تعجب است در حالی که در مدارس و نظام آموزشی کشور با بحران منایع انسانی  و کمبود نیروی متخصص مواجه هستیم چگونه آقای حمیدی با افتخار و با آب و تاب از افزایش  ساعات تربیت بدنی سخن به میان می آورد/ در حالی که هیچ نسبت منطقی میان تعداد مربیان تربیت بدنی و تعداد واحدهای آموزشی کشور وجود ندارد و بسیاری از مدارس و مناطق از کمبود " معلم ورزش " رنج می برند ؛ چگونه معاونت تربیت و سلامت با افتخار افزایش ساعات تربیت بدنی را گامی رو به جلو می خواند/ دانش و سواد بسیاری از معلمان تربیت بدنی به روز نیست/ برخی از معلمان که توانایی یا حوصله رفتن به کلاس را ندارند تصمیم به گرفتن این درس و تدریس آن می‌کنند که این مساله موجب افت سطح و جایگاه این درس در مدارس می‌شود و این موضوع با انتظارات دانش‌آموزان و حتی اولیای آنها تناسب و همخوانی ندارد/ معاونت تربیت بدنی و تندرستی وزارت آموزش و پرورش توضیح دهد که در راستای " دانش افزایی " و نیز " به روز آوری " معلمان ورزش چه کرده است/ آقای حمیدی شفاف و دقیق بگویند که در این 4 سال چند سانتی متر به فضای ورزشی دانش آموزان ایرانی اضافه شده است/ برای رفع و تعدیل محدودیت ها  و جبران " فقر حرکتی " در بخش " تربیت بدنی دختران "  با توجه به " اختلالات و ناهنجاری‌های جسمی و حرکتی " شایع  چه گام هایی برداشته شده است/ خشی از این مشکل به فرهنگ جامعه و نگرش ها و زیر ساخت های تربیت بدنی بر می گردد اما بخش  اعظم آن به مدیریت ناکارآمد و غیراثربخش متولیان آن باز می گردد که نتوانسته اند حساسیت جامعه و مسئولان را نسبت به مشکلات و رفع اساسی آن برانگیزانند/ عمده فعالیت ها و اقدامات « مهرزاد حمیدی » معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش در این 4 سال  کشاندن ورزش قهرمانی به مدارس ، برگزاری المپیادهای ورزشی در مدارس و پخش وسیع آن به مدد سرمایه گذاری های  رسانه ای بوده است در حالی که به نظر می رسد اقدام و یا برنامه خاصی در زمینه پایه گذاری و تحکیم زیر ساخت های ورزشی در مدارس صورت نگرفته است/ مدارس و نظام آموزشی ما بیش از شو آف ( SHOW OFF ) به اقدامات کارشناسی شده ، دلسوزی و پی گیری های مستمر و موثر نیاز دارد

عملکرد معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش و جایگاه ورزش و تربیت بدنی در مدارس

« مهرزاد حمیدی » در شهریور ماه 1392 به عنوان  معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش منصوب گردید .

با حضور فانی در وزارت آموزش و پرورش و ظاهرا با توصیه یکی از نزدیکان فانی به آموزش و پرورش آمد.

 زمانی که دانش‌آشتیانی هم برای رأی اعتماد به مجلس معرفی شده بود، یکی از معدود معاونانی بود که در جلسه رأی اعتماد وی حضور داشت.

گفته می‌شد که با حضور بطحایی در وزارت آموزش و پرورش، خودش از این معاونت خداحافظی خواهد کرد اما تاکنون در این پست مانده و به فعالیت خویش ادامه داده است .

عملکرد معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش و جایگاه ورزش و تربیت بدنی در مدارس

پس از 4 سال فعالیت در معاونت معاون تربیت بدنی و سلامت  وزارت  آموزش و پرورش ؛ حمیدی کارنامه خودش را در پرتال وزارتخانه چنین بازگو می کند : ( این جا )

" بر اساس آمارهای سال 95 حدود 22 و 21 صدم درصد از دانش آموزان کشور افزایش وزن داشتند که با انجام اقدام های پیشگیرانه، فعالیت های بدنی و افزایش ساعت های درس تربیت بدنی در مدارس، روند چاقی در دانش آموزان دختر و پسر متوقف و رو به کاهش است.

بر اساس ارزیابی های انجام شده در سنین بین 15 تا 65 سال نیز کم تحرکی، افزایش وزن، فشار خون، دیابت و کلسترول روبه افزایش است که این امر نشان از توجه هرچه بیشتر به فعالیت های ورزشی و تحرک در بین افراد دارد.

کاهش سواد حرکتی در مدارس و سنین کم، ورزش قهرمانی و همگانی را تحت تاثیر قرار داده و آینده این ورزش ها در کشور را با مشکل مواجه می کند.

توجه هر چه بیشتر به سواد حرکتی در سنین کودکی و در مدارس کاهش اعتیاد، آسیب های اجتماعی و توانمندی نسل جوان را به همراه دارد و در 15 سال آینده به 20 میلیون نفر جوان با تحرک و پویای ایرانی نیاز است که این مهم با توجه هرچه بیشتر به سواد حرکتی و ورزش فراهم می شود.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش توجه به درس تربیت بدنی و تحرک هرچه بیشتر جوانان و نوجوانان را از اولویت های این معاونت عنوان کرده  و  می گوید: بر این اساس در چهار سال اخیر ساعت کلاس های تربیت بدنی در پایه یازدهم به 2 ساعت افزایش یافته است و سال آینده در پایه دوازدهم که جایگزین پیش دانشگاهی می شود، 2 ساعت کلاس تربیت بدنی قرارداده شده است.

برای ایجاد کلاس تربیت بدنی در این 2 پایه حدود سه هزار و 700 معلم جدید در سطح کشور نیاز است.

بر این اساس دانش آموزان در طول 12 سال تحصیل حدود 206 ساعت کلاس تربیت بدنی می گذرانند که با افزایش ساعت های این کلاس ها در طول چهار سال گذشته، به 302 ساعت افزایش یافته است.

آقای حمیدی شفاف و دقیق بگویند که در این 4 سال چند سانتی متر به فضای ورزشی دانش آموزان ایرانی اضافه شده است  با توجه زندگی ماشینی و کم تحرکی دانش آموزان برای پیشگیری از بروز چاقی و افزایش وزن نیاز است ساعت های حضور جوانان و نوجوانان در این کلاس ها به 2 تا سه برابر افزایش یابد.

برای افزایش سلامت هرچه بیشتر جوانان و نوجوان با بازنگری برنامه های پایه متوسط دوم 11 برنامه در زمینه تربیت بدنی و سلامت به این حوزه افزوده شده است.

بر این اساس ساعت درس تربیت بدنی در متوسطه دوم از سه ساعت به 6 ساعت افزایش یافته و برای چهار میلیون و 500 هزار دانش آموز کلاس های فوق برنامه برگزار شده است.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش گفت: 480 میلیارد ریال برای از محل ارزش افزوده و 20 درصد حوزه مالیات فروش سیگار به تجهیز مدارس کشور اختصاص یافته است که در صورت تحقق 50 درصدی این اعتبارات، 2 هزار میلیارد ریال و تحقق کامل حدود چهار هزار میلیارد ریال به بخش تربیت بدنی، سلامت و پیشگیری اختصاص می یابد.

امسال 19 هزار نفر در مسابقات مدرسه قهرمان حضور یافتند که این تعداد نسبت به گذشته حدود 35 درصد افزایش یافت. "

در واقع با توجه به این سخنان ماحصل و برآیند فعالیت 4 ساله مهرزاد حمیدی در دو چیز خلاصه می شود :

1- کاهش روند چاقی در دانش آموزان کشور به میزان  سه دهم درصد

2- افزایش ساعات تربیت بدنی در برخی پایه ها

« دستورالعمل پایگاه تغذیه سالم » به همه مدارس ارسال شده است و مدیران ملزم به رعایت موارد مطرح شده در دستورالعمل هستند اما تاکنون  گزارش کامل و یا شفافی از وضعیت نظارت بر بوفه های مدارس کشور منتشر نشده است .

ایرج حریرچی  ؛ سخنگوی وزارت بهداشت در شهریور ماه 96 در مورد وضعیت سلامت و بهداشت دانش آموزان چنین می گوید :

" ۲۱ درصد دانش‌آموزان به غذا نمک اضافه می‌کنند، همچنین فقط یک روز در هفته ورزش می‌کنند و طبق مطالعات علمی، ٢٧,٧درصد دانش‌آموزان ‌تری‌گلیسیرید بالا دارند.

١٦.١ درصد دانش‌آموزان نیز لاغری مفرط دارند و وزن ایده‌آل ندارند و باید گفت شیوع اضافه‌وزن و چاقی در شهرها دو برابر روستاهاست. همچنین ٢٧.٥ درصد دانش‌آموزان، غذاهای غیرمفید در هفته مصرف می‌کنند و ٢٥.٧ درصد نیز هر هفته از نوشیدنی نوشابه استفاده می‌کنند.

حریرچی با بیان اینکه ١٥ درصد دانش‌آموزان هر هفته به‌طور مرتب فست‌فود مصرف می‌کنند، عنوان کرد: ٦٠ درصد دانش‌آموزان روزانه شیر مصرف نمی‌کنند و ٦٨ درصد نیز روزانه سبزیجات تازه و ٤٠ درصد دانش‌آموزان روزانه میوه مصرف نمی‌کنند.

او با بیان اینکه ٢١ درصد دانش‌آموزان به غذا نمک اضافه می‌کنند، ادامه داد: دانش‌آموزان فقط یک روز در هفته ورزش می‌کنند و ٤٨ درصد آنها روزانه مسواک نمی‌زنند. 

طبق مطالعات علمی، ٢٧,٧ درصد دانش‌آموزان‌ تری‌گلیسیرید بالا دارند؛ چراکه غذاهای چربی مانند فست‌فودها، سوسیس و کالباس و چیپس مقدار قابل‌توجهی ‌تری‌گلیسیرید دارند.

وی با بیان اینکه ٨٦,٨ درصد مادران دانش‌آموزان خانه‌دارند و می‌توانند غذای سالم را برای کودکانشان فراهم کنند، خاطرنشان کرد: سلامت دندان‌ها در کشور در دانش‌آموزان و بزرگسالان وضعیت مناسبی ندارد، به‌ طوری‌ که در سنین ٣٥ تا بالای ٤٠ سال به‌طور متوسط ١٢ دندان کشیده شده، پر شده یا دارای خردگی داریم و برای رفع مشکل در دو سال گذشته، در ٦٠‌ هزار مدرسه ابتدایی خدمات درمانی بهداشت دهان ارائه داده‌ایم که ٤٥‌ هزار نفر در این راستا آموزش دیدند. "

« ورزش صبحگاهی  » سال هاست  که در قالب بخشنامه به مدارس ارسال شده است .

عملکرد معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش و جایگاه ورزش و تربیت بدنی در مدارس

اما نظرسنجی ها و نیز اخبار و گزارش ها نشان می دهند که ورزش صبحگاهی در بسیاری از مدارس انجام نمی شود .

به نظر می رسد هیچ گونه نظارتی هم در این زمینه از سوی معاونت تربییت بدنی و سلامت این وازرتخانه برای مدارس صورت نمی گیرد .

« حمیدی » در مهر ماه 94 در خصوص « ورزش صبحگاهی » چنین می گوید : ( این جا )

" در سال تحصیلی جدید به مدت 5 دقیقه ورزش و نرمش صبحگاهی در مدارس انجام می‌شود. همچنین براساس تفاهم نامه با رادیو ورزش، موزیک مخصوص ورزش صبحگاهی از طریق این رادیو هم‌زمان با صبحگاه مدارس پخش خواهد شد و دانش‌آموزان با شادابی و نشاط خاصی وارد کلاس‌های درس می‌شوند.»

«در نظر داریم تا تحرک جسمانی را در مدارس افزایش دهیم؛ زیرا استفاده از فن آوری‌ها باعث شده است تا نسل به سمت چاقی حرکت کند که این کار باعث جنب و جوش در مدارس خواهد شد.»

«پیش‌بینی می‌کنیم 80 درصد دانش‌آموزان سراسر کشور که حدود 9 میلیون نفر می‌شوند در ورزش صبحگاهی مدارس شرکت کنند، ضمن اینکه اولیای دانش‌آموزان هم امکان شرکت در ورزش صبحگاهی مدارس را خواهند داشت.»

حال باید معاونت محترم این وزارتخانه پس از گذشت دو سال توضیح دهد که آیا چنین حرف ها و وعده هایی جامه عمل به خود پوشیده است و آیا 80 درصد دانش آموزان کشور واقعا در ورزش صبحگاهی شرکت می  کنند ؟

برای من واقعا جای پرسش و تعجب است در حالی که در مدارس و نظام آموزشی کشور با بحران منایع انسانی  و کمبود نیروی متخصص مواجه هستیم چگونه آقای حمیدی با افتخار و با آب و تاب از افزایش  ساعات تربیت بدنی سخن به میان می آورد ؟!

عملکرد معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش و جایگاه ورزش و تربیت بدنی در مدارس

بر اساس آخرین آمار تعداد مربیان تربیت بدنی در کشور 14 هزار نفر است .

از سوی دیگر و به گفته وزیر آموزش و پرورش در آخرین نشستی که برگزار شده است ؛ 105 هزار واحد مدرسه در سراسر کشور داریم .

حال این پرسش اساسی مطرح است در حالی که هیچ نسبت منطقی میان تعداد مربیان تربیت بدنی و تعداد واحدهای آموزشی کشور وجود ندارد و بسیاری از مدارس و مناطق از کمبود " معلم ورزش " رنج می برند ؛ چگونه معاونت تربیت و سلامت با افتخار افزایش ساعات تربیت بدنی را گامی رو بخشی از این مشکل به فرهنگ جامعه و نگرش ها و زیر ساخت های تربیت بدنی بر می گردد اما بخش  اعظم آن به مدیریت ناکارآمد و غیراثربخش متولیان آن باز می گردد که نتوانسته اند حساسیت جامعه و مسئولان را نسبت به مشکلات و رفع اساسی آن برانگیزانندبه جلو می خواند ؟!

آیا منظور از ساعت ورزش در مدرسه این است که نهایتا توپی جلوی دانش آموزان انداخته شود و  یا ساعت آن به دروس دیگر اختصاص پیدا کند ؟

یکی از مشکلات مهم و قابل توجه این است که دانش و سواد بسیاری از معلمان تربیت بدنی به روز نیست .

 برخی از معلمان که توانایی یا حوصله رفتن به کلاس را ندارند تصمیم به گرفتن این درس و تدریس آن می‌کنند که این مساله موجب افت سطح و جایگاه این درس در مدارس می‌شود و این موضوع با انتظارات دانش‌آموزان و حتی اولیای آنها تناسب و همخوانی ندارد.

حتی در برخی مناطق با توجه به کمبود دبیر ورزش از معلمان غیرمتخصص برای اداره این کلاس استفاده می‌شود و این مساله، وضعیت سلامتی دانش‌آموزان را در مدارس با مخاطره روبه‌رو می‌کند.

معاونت تربیت بدنی و تندرستی وزارت آموزش و پرورش توضیح دهد که در راستای " دانش افزایی " و نیز " به روز آوری " معلمان ورزش چه کرده است ؟

ایشان در زمینه موضوع " سواد حرکتی " که آن را علت برخی و شاید بسیاری از مسائل و مشکلات می داند چه اقداماتی انجام داده است ؟

 فضای ورزشی دانش‌آموزان ایرانی 17 سانتی متر برای هر نفر است .

مطابق آمارها ، سرانه فضاهای ورزشی در ایران یک سوم استانداردهای جهانی است .

عملکرد معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش و جایگاه ورزش و تربیت بدنی در مدارس

در کشورهای توسعه یافته ، اساس و خاستگاه ورزش حرفه ای و قهرمانی مدارس هستند .

آقای حمیدی شفاف و دقیق بگویند که در این 4 سال چند سانتی متر به فضای ورزشی دانش آموزان ایرانی اضافه شده است ؟

برای رفع و تعدیل محدودیت ها  و جبران " فقر حرکتی " در بخش " تربیت بدنی دختران "  با توجه به " اختلالات و ناهنجاری‌های جسمی و حرکتی " شایع  چه گام هایی برداشته شده است ؟

 عملکرد معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش و جایگاه ورزش و تربیت بدنی در مدارس

سخن آخر :

متاسفانه " تربیت بدنی و یا ورزش " در مدارس و نظام آموزشی ما به عنوان یک " درس مستقل و مهم " جدی گرفته نمی شود .

بخشی از این مشکل به فرهنگ جامعه و نگرش ها و زیر ساخت های تربیت بدنی بر می گردد اما بخش  اعظم آن به مدیریت ناکارآمد و غیراثربخش متولیان آن باز می گردد که نتوانسته اند حساسیت جامعه و مسئولان را نسبت به مشکلات و رفع اساسی آن برانگیزانند .

از نظر نگارنده ؛ عمده فعالیت ها و اقدامات « مهرزاد حمیدی » معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش در این 4 سال  کشاندن ورزش قهرمانی به مدارس ، برگزاری المپیادهای ورزشی در مدارس و پخش وسیع آن به مدد سرمایه گذاری های  رسانه ای بوده است در حالی که به نظر می رسد اقدام و یا برنامه خاصی در زمینه پایه گذاری و تحکیم زیر ساخت های ورزشی در مدارس صورت نگرفته است .

مدارس و نظام آموزشی ما بیش از نمایش ( SHOW OFF ) به اقدامات کارشناسی شده ، دلسوزی و پی گیری های مستمر و موثر نیاز دارد .

دوشنبه, 06 آذر 1396 18:46 خوانده شده: 1235 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +8 -1 --
دبیر ورزش 1396/09/06 - 20:23
با سلام و تشکر خدمت آقای پورسلیمان
مطالبی که شما فرموده اید درست اما وضعیت از این هم افتضاح تر است طرح های تجمیع شده ملی- کشوری – منطقه ای که در شروع سال تحصیلی ابلاغ میشود هیچ سنخیتی با فضای مکانی و فضایی کشور ندارد گویا طراحان در تخیل به سر میبرند طرح هایی که ابتر است طرح شنا ، طرح ژیمناستیک، طرح دو و میدانی ، طرح تناورز ، طرح تست ساختار قامتی ، طرح حیات پویا، طرح تنیس روی میز، طرح ورزش در کلاس ، طرح پیاده روی اولیا با دانش آموزان .....
پاسخ + +6 0 --
دبیر ورزش 1396/09/06 - 20:24
این طرح ها را که از طرف گروه های آموزشی استانها می بایست با اجبار برگزار شود و آن هم بدون امکانات، مدرسه ای که یک میز تنیس ندارد می گویند با راکت و توپ آموزش دهند ما علم تمرین خوانده ایم مگر با یک جلسه در هفته میشود چیزی یاد داد آخر این چه حرف نامعقولی هست ؟ طرح شنا شکست خورد با بدهی هایی که مدیران را بدهکار کرد با این روشها و این طرح ها دانش آموزان از ورزش هم فراری شده اند میگویند میخواهم در کلاس بمانیم طرح یک ساعت ورزش در روز شورای مجلس ملی 1289برای شادابی و تندرستی بود اما حالا شده ساعت رنج و درد دانش آموز که باید به اجبار به تمرینی بپردازد که دوست ندارد و خودش را به دل درد و سر درد میزند
پاسخ + +6 0 --
دبیر ورزش 1396/09/06 - 20:25
ورزش در مدارس ابتدایی با طرح تقلیل که با معلم ورزش بر اساس بخشنامه وزارتخانه باید پر شود شده بغض گلویمان با چه منطقی بچه کلاس اول می تواند دو ساعت پشت سر هم ورزش کند مگر برنامه ریزان نمیفهمند که خرد سالان نمیتوانند و کشش ندارند و قبلا دو تا تک ساعت در دو روز متفاوت بود خدا از سر تقصیرات فانی نگذرد که برای کاهش ساعات حق التدریس چه خیانتی در حق تربیت بدنی روا داشت که جناب دکتر حمیدی هم مجری آن شد .....
پاسخ + +5 0 --
دبیر ورزش 1396/09/06 - 20:26
آخر با کدام سالن ژیمناستیک طرح ژیمناستیک میدهید؟ ورزش نیز به دنبال طرح های ابتر روز به روز به قربانگاه نزدیک می شود المپیاد ورزشی درون مدرسه چیزی جز رنگ و لعاب و بزک کردن مسابقات داخل مدرسه نیست که در بوق و کرنا کرده اند و وزیر هم در در برنامه های خود بیان کرد در صورتی که از آن هیچ نمیداند مدرسه اینقدر سوراخ سونبه دارد که دیگر پول گرفتن برای مسابقات ورزشی اشک ملت را در می آورد و یک ریال هم سرانه ورزشی به مدارس نمی دهند لباس ورزشی مربیان ورزش فدای سرشان
پاسخ + +5 0 --
دبیر ورزش 1396/09/06 - 20:27
مدارس زمین ، وسایل، مناسب ندارند آقایان ارد ناشتا میدهند و فقط آمار میدهند و ورزش به شیر بی یال و دمی شده است ساعت ورزش دیگر آن ساعت نشاط نیست مسابقات پولی شده است اعزام به مسابقات استانی دیگر شور و شوق سابق را ندارد هزینه اعزام و نهار شام و صبحانه با منطقه است اصلا کار تربیت بدنی قهرمان پروری نیست که معاونت و وزارت خانه از مقام آوری فلان دانش آموز در فلان کشور می گوید این دانش آموزان را ورزش و جوانان وهیاتها آماده می کنند و آموزش و پرورش صرفا اعزام می کند. من در مورد عملکرد دکتر حمیدی در موردسایر عملکرد هایشان نمی دانم اما از مدیر ورزشی که این رشته تخصص اوست عملکرد ضعیفی دیدم.
پاسخ + +5 0 --
دبیر ورزش 1396/09/06 - 20:33
دکتر حمیدی به هیج وجه دبیر ورزش نبوده و یک ساعت هم در کلاس مدرسه نبوده و تصمیماتی میگیرد که غیر قابل اجرا هست و تمام مطالب آمارهایی دروغی هست که اجبارا از ما میخواهند بدهیم
پاسخ + +4 0 --
امامی 1396/09/06 - 21:27
با سلام خدمت دبیران محترم ورزش،
کاش شهرستان و استلن خود را نیز قید می فرمودید. ظاهرا همه چیز بدون بدبینی در آموزش و پرورش در حال اضمحلال است. با ذکر نام شهرتان قضاوت منطقی تر خواهد بود.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1396/09/06 - 21:40
باعرض پوزش " استان"
پاسخ + +1 -2 --
ناشناس 1396/09/07 - 00:10
در مدرسه ما که الحمدالله معلم ورزش میشینه و یه توپ به بچه ها میده و بعدش با این و اون صحبت میکنه.اعتراض کردیم مدیر گفت ایشون کمردرد دارند و نمیتونن با بچه ها بازی کنند.بیچاره بچه ها.
پاسخ + 0 0 --
مربی ورزش 1396/09/07 - 09:45
یک معلم ورزش 24 ساعت که نمیتونه با بچه ها بازی کنه اکثر معلمان ورزش کمر درد و واریس گرفته اند از بس روی پا بوده اند.
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1396/09/09 - 12:05
سلام

مربی محترم ورزش

ایستادن فقط محدود و منحصر به این همکاران محترم نیست .

اتفاقا تنوع در کار معلمان ورزش نسبت به معلمانی که سر کلاس و به صورت " ثابت " هستند بیشتر است .

به نظر من ، فردی که دچار مشکلات جسمی است نباید دانش آموزان را فدای خود کند !

بهترین راه تغییر " سمت " است .

پایدار باشید .
پاسخ + +3 0 --
شهاب 1396/09/07 - 06:32
درشهرستان سیرجان بعضی از مدارس معلم ورزش ندارند دربعضی مدارس یک ساعت معلم ورزش با دانش آموزان ورزش کار می کند یک ساعت هم معلم کلاس با دانش آموزان ورز ش کارمی کند ولی دربعضی مدارس برای همه ی ساعت های ورزش معلم ورزش دارند چرا این همه بی عدالتی وجوددارد
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1396/09/09 - 12:03
سلام

آقای شهاب

ضمن تشکر از اطلاعاتی که در اختیار دوستان می گذارید .

در صورت امکان گزارش جامعی در این مورد برای صدای معلم ارسال فرمایید .

ممنونم .
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1396/09/07 - 16:03
بودجه تعلق گرفته و درامد این حوزه از سالنهای ورزشی و ... قابل توجه است
اولین گام و شاید حلقه مفقوده در این بحران نظارت صحیح و دقیق بر عملکرد مالی کارشناس مسئولان مناطق است .که سهمی از این بودجه ها برای دانش اموز و مدرسه باقی نمی گذارند.

بازرسانی که سواد و ذکاوت کافی برای بازرسی و توان تشخیص هزینه کرد واقعی و سندسازی را ندارند فرصت مناسبی را برای جولان دادن این افراد و هدر رفتن بیت المال در حوزه تربیت بدنی را فراهم کرده اند

کارشناس مسئول منطقه...تهران که سالهاست تخلفات مالی ایشان اطلاع رسانی می شود نمونه کوچکی از این آشفتگی و سوء مدیریت است
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1396/09/09 - 12:01
سلام

دوست عزیز

اگر اطلاعات دقیقی دارید برای صدای معلم ارسال فرمایید .

البته می دانم که در بخش هزینه ها در وزارت آموزش و پرورش نظارت خیلی دقیق و جامع نیست .

پایدار باشید .
پاسخ + +1 0 --
قیومی 1396/09/08 - 10:36
آقای پورسلیمان
عرض احترام و درود بی پایان
ضروری است به انتصاب های محمد بطحایی بیشتر توجه کنید. کل مناصب ستادی وزارت در اختیار نزدیکان و دوستان او قرار گرفته است. از جمله این افراد که یک شبه راه چند ده ساله را طی کرده شاپور محمد زاده است؛ هم مدیر کل وزارتی و مشاور عالی وزیر است. خوبست صدای معلم در جایگاه تنها رسانه مستقل موجود از وزیر بخواهد در مورد معیارهای خود برای انتصابات توضیح دهد.
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1396/09/09 - 11:43
سلام

دوست عزیز

آقا / خانم قیومی

از نظر لطف شما ممنونم .

صدای معلم تا حد امکان و بضاعت به این گونه مسائل توجه دارد اما آموزش و پرورش معضلات و مسائل دیگر هم دارد و باید به آن ها بپردازیم .بنده شناخت چندانی در مورد آقای محمد زاده به جز زمانی که ایشان دبیر هسته های گزینش وزارت آموزش و پرورش بوده اند ندارم .

اگر شما در این زمینه مطلع هستید مستدل و مستند برای صدای معلم بنویسید .


معلمان برای خروج از این وضعیت همه باید مشارکت کنند و مطالبه گری باید به صورت یک " فرهنگ عمومی " درآید .

پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
ز ف 1396/09/09 - 20:57
باپوزش یع سوال ساده:
تو آموزش. پرورش کی وچی سر جاش قرار داره ؟؟؟؟
پاسخ + 0 0 --
حقی 1396/09/10 - 00:26
برگزاری المپیاد ورزشی در درون مدرسه به یک مزاح شبیه است در بیشترمدارس کشور امکان برگزاری یک ساعت کلاس ورزش بصورت استاندارد وجود ندارد و معلمان ورزش نمی توانند کار مفید زیادی انجام دهند
از آقای حمیدی سوال دارم اگر در این المپیاد که شما سنگش را به سینه می زنید دانش آموزی آسیب دید مربی ورزش در دادگاه چگونه می تواند از برگزاری مسابقه در حیاط آسفالتی مدرسه دفاع کند؟؟؟

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

به نظر شما ، جنس ارتباط نمایندگان مجلس شورای اسلامی با آموزش و پرورش از کدام نوع است ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور