صدای معلم

"خبرگزاری پانا از این که فقط تریبون مسئولان وزارتخانه و ستاد باشد باید خارج شده و یک رویکرد مردمی تر داشته باشد"

دیدار شورای نویسندگان سخن معلم از خبرگزاری پانا ( وزارت آموزش و پرورش )

گروه گزارش /

روز چهارشنبه ششم بهمن ماه شورای نویسندگان سخن معلم از محل خبرگزاری پانا دیدار و با سردبیر و نیز کارکنان آن گفت و گو نمودند .

در این دیدار صمیمانه که بیش از یک ساعت به طول انجامید شورای نویسندگان سخن معلم با محمدرضا سیفی سر دبیر خبرگزاری پانا و نیز برخی از اعضای سرویس ها گفت و گو کرده و بر تعامل رسانه ای میان رسانه های مستقل غیردولتی و رسانه های دولتی تاکید نمودند .

در این نشست همچنین موضوعات مختلفی مانند تاریخچه فعالیت خبرگزاری پانا ، ضرورت حضور فعال معلمان در رسانه ها ، آسیب شناسی رسانه های مرتبط با وزارت آموزش و پرورش ، آسییب شناسی ارتباط تشکل های معلمان و رسانه و... مطرح و مورد بحث قرار گرفت .

به گزارش سخن معلم ، شورای نویسندگان سخن معلم بر این باور بود که خبرگزاری پانا نسبت به زمان قبل و مشخصا یک سال پیش در مسائل آموزش و پرورش و معلمان جدی تر ظاهر شده است ضمن آن که از نظر محتوایی و نیز رویکرد انتقادی وضعیت پیش رونده ای را اتخاذ نموده است اما به نظر می رسد تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله نسبتا زیادی  دارد .

خبرگزاری پانا از این که فقط تریبون مسئولان وزارتخانه و ستاد باشد باید خارج شده و یک رویکرد مردمی تر داشته باشد .

خبرگزاری پانا باید با کف مدرسه ارتباط برقرار کند و البته این نیازمند تحول در سیاست های رسانه ای مسئولان و مدیران سایر بخش های وزارت آموزش و پرورش است .

همچنین شورای نویسندگان سخن معلم در جهت تاثیرگذاری بیشتر  به مسئولان این خبرگزاری پیشنهاد نمود تا مانند سایر رسانه ها و خبرگزاری ها ، در کنار ارائه خبر  بخش تحلیل را فربه تر کنند و در این زمینه گفت و گو ( مصاحبه ) با کارشناسان غیردولتی و مستقل را جزء سیاست های این خبرگزاری قرار دهند چون اعتقاد بر این است که در بدنه فرهنگیان و معلمان بحران اعتماد وجود دارد و راه کم کردن این فاصله ( گپ ) میان ستاد و صف در آموزش و پرورش تعدیل سیاست های رسمی موجود  و تدوین یک مانیفست مشخص برای کارکرد رسانه ها خارج از سلیقه و نگرش مدیران آموزش و پرورش در حوزه رسانه های مرتبط با وزارت آموزش و پرورش و حتی نشریه نگاه است .

شورای نویسندگان سخن معلم پیشنهاد نمود تا این خبرگزاری با تشکل های معلمان تعامل بیشتری داشته باشد و تدوین یک راهبرد مشخص جهت ارتباط دو سویه میان این خبرگزاری و نیز فعالان تشکل ها احساس می شود ضمن آن که با سیاست های دولت تدبیر و امید نیز هم خوانی وجود دارد .

در پایان ، شورای نویسندگان سخن معلم اعلام نمود که به منظور تثیبت جایگاه رسانه ای معلمان و تغییر نگرش و ذهنیت جامعه و مسئولان نسبت به مقوله آموزش و پرورش ارتباط و تعامل با همه خبرگزاری ها و رسانه های را در دستور کار خود دارد و از زحمات و فعالیت های کارکنان و مسئولان خبرگزاری پانا تشکر و قدردانی نمود .

همچنین گزارش تصویری این دیدار در خبرگزاری پانا در آدرس زیر قابل دسترسی است :

http://pana.ir/Sliding/ViewPhoto-25935.aspx

دیدار و گفت و گوی شورای نویسندگان سخن معلم با کارکنان خبرگزاری پانا

دیدار و گفت و گوی شورای نویسندگان سخن معلم با کارکنان خبرگزاری پانا

دیدار و گفت و گوی شورای نویسندگان سخن معلم با کارکنان خبرگزاری پانا

دیدار و گفت و گوی شورای نویسندگان سخن معلم با کارکنان خبرگزاری پانا

دیدار و گفت و گوی شورای نویسندگان سخن معلم با کارکنان خبرگزاری پانا

دیدار و گفت و گوی شورای نویسندگان سخن معلم با کارکنان خبرگزاری پانا

پایان گزارش /

چهارشنبه, 07 بهمن 1394 21:02 خوانده شده: 1783 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +1 -1 --
فرهنگی 1394/11/08 - 00:16
کاملا با نظرات وراهکار های شما جهت پویایی وعرض اندام نمودن آموزش وپرورش در همه زمینه ها بویژه در بخش امور تشکیلات ورسانه وتنویر افکار عمومی وآگاهی بخشی موافقم سایت وزین سخن معلم به مدیریت حضرتعالی بحمدلله موفق عمل کرده و روز بروز مراجعه کنندگانش بیشتر وبیشتر می شود واین نشانه موفقیت این رسانه در بین سایر رسانه میباشد.
پاسخ + 0 0 --
سخن معلم 1394/11/08 - 00:38
دوست عزیز
سلام
از محبت شما و دوستان سپاسگزاریم .
سخن معلم صدای معلمان و مردم ایران است .
پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
روزبه جواهری پور 1394/11/09 - 23:18
سلام،این دیدار با پانا و صندوق ذخیره و حاجی بابایی و...خیلی خوبه فقط کاش دیدار و مصاحبه مفصل با مدیر کل شهرستان های استان تهران رو هم در برنامه قرار بده گروه وزین و کارشناسان نخبه سخن معلم؛تناقض آنچه انتظار داشتیم با آنچه که اینک در این اداره کل و مناطق تابعه شکل گرفته بسیار زیاده و همکاران به ستوه آمده اند...
پاسخ + 0 0 --
حسيني 1394/11/10 - 08:17
سلام چرا حجاب اين نماينده سخن معلم بد است

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

رویکرد و عملکرد " نهاد گزینش " در آموزش و پرورش را تا چه میزان در مسیر سالم‌سازی نظام اداری و عدالت استخدامی ارزیابی می کنید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور