صدای معلم

«بر اساس «منشور حقوق شهروندی جمهوری اسلامی ایران » که در زمان ریاست جمهوری حسن روحانی مصوب و ابلاغ گردید ؛ حق آزادی اندیشه و بیان در بند « ج » برای شهروندان مورد تاکید و تصریح قرار گرفته است»

صدور قرار کفالت برای " ابوالفضل رحیمی‌شاد "

صدای معلم گزارش می کند ؛

گروه رسانه/

صدور قرار کفالت برای ابوالفضل رحیمی‌ شاد و گزارش انتقادی صدای معلم

انصاف نیوز نوشت : ( این جا )

« ابوالفضل رحیمی‌شاد، معلم و فعال سیاسی به اتهام تبلیغ علیه نظام به دادسرای اوین (قاصی مقدس) رفت و با قرار کفالت آزاد شد.

او که در اردیبهشت ماه به وزارت اطلاعات احضار شده بود، روز شنبه‌ی گذشته به شعبه ۶ دادسرای قاضی مقدس برای تفهیم اتهام تبلیغ علیه نظام احضار شده بود.

صدور قرار کفالت برای ابوالفضل رحیمی‌ شاد و گزارش انتقادی صدای معلم

اتهام آقای رحیمی شاد بنا بر مستندات دادگاه به یادداشت‌ها و مقالات منتشره در رسانه‌های مجازی برمی‌گردد.

پرونده‌ی او به دادگاه انقلاب ارجاع شده و حالا با صدور قرار کفالت یک صد میلیون تومانی تا روز تشکیل دادگاه آزاد است. »

پیش تر ، « صدای معلم » با انتشار گزارشی نسبت به بازخرید اجباری و اخراج « محمد حبیبی » معلم توسط هیات تجدید نظر بررسی تخلفات وزارت آموزش و پرورش واکنش نشان داد . ( این جا )

این رسانه نوشت : « صدای معلم » مسئولان و تصمیم گیرندگان در سطوح مختلف حاکمیت را به رعایت این منشور که حافظ مصالح جامعه و منافع ملی آن است فرا می خواند .

پرسش « صدای معلم » از مسئولان آن است که چرا با معلمان و یا نمایندگان آنان گفت و گو نمی کنند ؟

آیا به راه انداختن فضای بگیر و ببند و احیای فضای امنیتی که  نظیر آن در دولت معجزه هزاره سوم صورت گرفت می تواند مسیری منطقی و اقناع گرایانه برای پاسخ به مطالبات حقوقی و مدنی معلمان باشد ؟

آیا تکرار این مسیر و روند موجب اعتمادسازی و تقویت جایگاه و سرمایه اجتماعی فرهنگیان در جامعه خواهد بود ؟ »

بر اساس «منشور حقوق شهروندی جمهوری اسلامی ایران » که در زمان ریاست جمهوری حسن روحانی مصوب و ابلاغ گردید ؛ حق آزادی اندیشه و بیان در بند « ج » برای شهروندان مورد تاکید و تصریح قرار گرفته است :

صدور قرار کفالت برای ابوالفضل رحیمی‌ شاد و گزارش انتقادی صدای معلم

این بند بیان می دارد :

« ماده 25- شهروندان از حق آزادی اندیشه برخوردارند. تفتیش عقاید ممنوع است و هیچ‌ کس را نمی‌توان به‌صرف داشتن عقیده‌ای مورد تعرض و مؤاخذه قرارداد.

ماده 26- هر شهروندی از حق آزادی بیان برخوردار است. این حق باید در چارچوب حدود مقرر در قانون اعمال شود. شهروندان حق دارند نظرات و اطلاعات راجع به موضوعات مختلف را با استفاده از وسایل ارتباطی، آزادانه جست و جو، دریافت و منتشر کنند. دولت باید آزادی بیان را به‌طور خاص در عرصه‌های ارتباطات گروهی و اجتماعی و فضای مجازی ازجمله روزنامه، مجله، کتاب، سینما، رادیو، تلویزیون و شبکه‌های اجتماعی و مانند این‌ها طبق قوانین تضمین کند.

ماده 27- شهروندان حق دارند اندیشه، خلاقیت و احساسِ خود را از طرق مختلف آفرینش فکری، ادبی و هنری با رعایت قوانین و حقوق دیگران بیان کنند.

ماده 28- شهروندان از حق نقد، ابراز نارضایتی، دعوت به خیر، نصیحت در مورد عملکرد حکومت و نهادهای عمومی برخوردارند. دولت موظف به ترویج و گسترش فرهنگ انتقادپذیری، تحمل و مداراست.

ماده 29- دولت از آزادی، استقلال، تکثر و تنوع رسانه‌ها در چارچوب قانون حمایت می‌کند. هیچ مقامی حق ندارد برخلاف موازین قانونی برای انتشار یا عدم انتشار اطلاعات یا مطالب درصدد اعمال فشار بر مطبوعات و سایر رسانه‌ها برآید یا به سانسور یا کنترل نشریات و سایر رسانه‌ها مبادرت نماید.»

« صدای معلم » مسئولان و تصمیم گیرندگان در سطوح مختلف حاکمیت را به رعایت این منشور که حافظ مصالح جامعه و منافع ملی آن است فرا می خواند .

پایان گزارش/


صدور قرار کفالت برای ابوالفضل رحیمی‌ شاد و گزارش انتقادی صدای معلم

پنج شنبه, 22 مهر 1400 22:27 خوانده شده: 264 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + 0 -2 --
ناشناس 1400/07/23 - 07:57
«بر اساس «منشور حقوق شهروندی جمهوری اسلامی ایران » که در زمان ریاست جمهوری حسن روحانی مصوب و ابلاغ گردید ؛ حق آزادی اندیشه و بیان در بند « ج » برای شهروندان مورد تاکید و تصریح قرار گرفته است!!!
عجب منشوری که خود ایشان اولین ناقض آن بودند! نه یک بار که صدها بار!!
پاسخ + 0 0 --
صدای معلم 1400/07/23 - 12:22
دوست عزیز ناشناس

سلام

1- منشور حقوق شهروندی در زمان ایشان تصویب و ابلاغ شد .

2- این که اجرا نشد بخشی به مشکلات ساختاری حکومت و از جمله " دولت سایه " بر می گردد و بخش مهمی از آن به فقدان فرهنگ کنش گری و مطالبه گری در جامعه ایرانی بر می گردد .


3- شما چه قبول کنید و چه نکنید فعلا در دولت سیزدهم است که این فضای بگیر و ببیند راه انداخته اند هر چند قبلا صدای معلم این فضا راعلی رغم شعارهای عوام پسند ، پیش بینی کرده بود .

پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
مهدی شرقی 1400/07/27 - 23:26
سلام آقای پور سلیمان انصافا روحانی اهل اجرای حقوق شهروندی نبود، نمونش متن فارسی برجام که نه من دیدم نه شما، اطلاق ذخیره انقلاب به رانتخوران، کلا یه چیزی بگم روحانی با شعار اعتدال اومد ولی به بدترین شکل با منتقدین برخورد کرد.
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1400/07/28 - 09:35
درود

آقای مهدی شرقی

سخن شما صحیح است اما هر قانونی فقط یک نوشته و یا مکتوب است .

وقتی ارزش پیدا می کند که مردم و شهروندان آن را مطالبه کنند و بی تفاوت نباشند .

پایدار باشید .
پاسخ + +3 0 --
ناشناس 1400/07/23 - 21:25
سلام. صدها و بلکه هزاران شکایت در دولتی که مدعی حقوق شهروندی بود از روزنامه نگاران و منتقدان صورت گرفت. نمونه بارز ان معلمی که بخاطر یک تصویر طنز از یک مسسول اموزش و پرورش انگونه دادگاهی شد و...
پاسخ + +3 0 --
ناشناس 1400/07/23 - 21:27
منشور حقوق شهروندی را دولتی نوشت که منتقدان را با انواع توهین ها پاسخ میداد...
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1400/07/23 - 21:28
این شعارها را زمانی میتوان باور کرد که طراح منشور خقوق شهروندی در عمل به ان پایبند باشد. این مسئله صرفا یک تبلیغات بدون پشتوانه بود چون خود دولت راسا ان را بارها نقض کرد.
پاسخ + +2 0 --
زیبا 1400/07/24 - 08:46
معجزه هزاره سوم روخوب اومدین...
پاسخ + +1 0 --
مدرس آزاد 1400/07/27 - 19:49
کلید می‌تواند به شکل منشور باشد تا درب هدف خاصی را باز کند

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا رتبه بندی معلمان در شکل و ساختار کنونی که برای آن تعریف شده است به ارتقای منزلت اجتماعی معلمان در جامعه منجر خواهد گردید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

راهنمای ارسال مطلب برای صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور