صدای معلم

« آیا بهتر نبود دبیر کانون تربیت اسلامی فرهنگیان به جای این همه کلی گویی و شعار دادن های تکراری ، " شاخص " ها را بیان و مقایسه می کرد تا بتوان آن را مورد ارزیابی و سنجش قرار داد ؟ »

آقای فرشیدی از کدام وزیر انقلابی، تحول‌خواه و جوان‌گرا و از جامعه معلمان می گوید ؟!

صدای معلم گزارش می کند ؛

گروه گزارش/

گزارش انتقادی صدای معلم در مورد سخنان محمود فرشیدی در مورد وزیر آموزش و پرورش دولت سیزدهم

خبرگزاری مهر نوشت :

کانون تربیت اسلامی در بیانیه‌ای نسبت به انتخاب وزرا آورده است: رویکرد تحول‌خواهانه رئیس‌جمهور منتخب عده‌ای را به این توهم واداشته ‌است که تحول را نه با هدف بازگشت به ارزش‌های انقلاب اسلامی بلکه با نگاه غیرانقلابی خود تفسیر نمایند .

دراین ‌میان شنیده می‌شود جریان غرب‌گرا در آموزش ‌و پرورش که سال‌ها با اقتدار حکمرانی کرده ‌است تحرکاتی را آغاز کرده تا موقعیت خویش را تثبیت و برنامه‌های خود را در دولت آینده نیز پیگیری نماید . نظر آقای فرشیدی در مورد موازی کاری و اتلاف منابع در برنامه تربیت معلم جمهوری اسلامی چیست ؟

کارگزاران تفکر غرب‌گرا سال‌هاست که زمام امور آموزش ‌و پرورش را در دست دارند و از جمله ویژگی‌های شخصی‌شان آنست که چهره‌هایی متدین و غالباً دانش‌آموخته مدارس مذهبی غیرانقلابی می‌باشند اما به دلیل نگاه متحجرانه به دین و نیز به دلیل آنکه اکثراً تحصیلات عالیه خود را در غرب آموخته‌اند سیاستشان از دیانت شأن جداست و با پیچیدگی فراوان تلاش می‌کنند آموخته‌های سکولار خود را در قالب برنامه، حتی سند تحول، در عرصه تعلیم و تربیت به اجرا در آورند .

عمق اندیشه اصحاب این جریان، ایدئولوژی زدایی از نظام تعلیم و تربیت کشور است و به‌همین دلیل در مسند دانشگاه فرهنگیان برای تضعیف برنامه تربیت‌معلم طراز نظام اسلامی و کاهش دانشجو معلم تلاش کردند. از بیم آنکه مبادا جایگاه دیگر دانشکده‌های تربیتی تضعیف شود. درعین‌حال به موازات آن جای پایی هم برای ترویج اندیشه غربی در دانشگاه فرهنگیان باقی گذاشتند و کرسی یونسکو را ایجاد کردند .

گزارش انتقادی صدای معلم در مورد سخنان محمود فرشیدی در مورد وزیر آموزش و پرورش دولت سیزدهم

در شورای عالی آموزش ‌و پرورش نیز تا توانستند زیرنظام‌های سند تحول را بر خلاف اهداف سند تحول تنظیم و تصویب نمودند تا آنجا که در اهداف دوره‌های تحصیلی مصوب سال هزار و سیصد و نود و هفت واژه‌های ذیل را که در سال هزار و سیصد و هفتاد و نه تصویب‌شده بود حذف کردند :

ولایت‌فقیه، تولی و تبری، معنای جهاد و شهادت امربه‌معروف و نهی از منکر، حکومت دینی، روحیه سلحشوری و دفاع از کیان کشور اسلامی، انس با زبان فارسی آشنایی با زبان عربی، احکام اقتصادی اسلام حمایت از تولید داخلی، واژه دین به‌جای اسلام، حذف سیره امام‌خمینی ره، رساله عملیه و تقلید و جایگزینی واژه پیشوایان دینی به‌جای ائمه معصومین (علیهم‌السلام) در موقعیت حساس فعلی با توجه به‌شدت مشکلات معیشتی و اقتصادی که دولت کنونی برای مردم پیش آورده‌است .

بیم آن می‌رود که خطر مشکلات انحراف از آرمان‌های انقلاب اسلامی در آموزش ‌و پرورش مورد غفلت قرار گیرد اما ازآنجا که رئیس‌جمهور منتخب به‌ درستی بیان کرده‌اند کسانی که عامل پیدایش وضعیت موجود هستند نمی‌توانند منشأ تغییر شرایط و مشکلات باشند.

 در آموزش ‌و پرورش نیز این حقیقت مصداق دارد و امیدواریم انتظاری که در جامعه فرهنگیان، خانواده‌ها و حتی دانش‌آموزان پدید آمده و نوید تحولی نشاط‌ آفرین در مدارس کشور را می‌دهد تحقق یابد و زمام امور به وزیری انقلابی، تحول‌خواه و جوان‌گرا و از جامعه معلمان سپرده شود .

نخستین پرسش « صدای معلم » از محمود فرشیدی نخستین وزیر معزول در دولت نخست محمود احمدی نژاد آن است که دقیقا توضیح دهد تفکر انقلابی چیست و مختصات آن در آموزش و پرورش چه می تواند باشد ؟

اساسا آیا در تعلیم و تربیت بر اساس تعریف جدید از کارکردهای آن ، جایگاه چنین تفکری چه بوده و نسبت آن با آموزش و پرورش کارآمد و علمی چیست ؟

آقای فرشیدی ادعا کرده است که کارگزاران تفکر غرب‌گرا سال‌هاست که زمام امور آموزش ‌و پرورش را در دست دارند . چرا باید نظام آموزشی ایران و در سطح بالاتر ، سطوح تصمیم گیری و سیاست گذار کلان کشور از تعامل منطقی با جهان فرار کنند ؟

واقعا وزارت تقریبا دوساله  ایشان برای آموزش و پرورش و معلمان چه  دستاوردی داشت ؟

 آقای فرشیدی در طول دوران وزارت خود چه گلی به سر آموزش و پرورش و معلمان زد که اکنون چنین طلبکارانه با دیگران سخن می گوید و برای دولت جدید نسخه می پیچد ؟

وزیر آموزش و پرورش دولت احمدی نژاد به کدام وعده خود عمل کرد جز آن که  در کارنامه خود جز سرکوب شدید اعتراضات مدنی معلمان به خاطر طلب مطالبات قانونی را ثبت نکرده است ؟

هنوز حافظه تاریخی معلمان آن وقایع تلخ مانند زندانی کردن معلمان مطالبه گر ، پرونده سازی برای آنان  در حراست ها و هیات های تخلفات اداری و انفصال خدمت ها را از یاد نبرده است ...

گزارش انتقادی صدای معلم در مورد سخنان محمود فرشیدی در مورد وزیر آموزش و پرورش دولت سیزدهم

 خروجی هشت سالی که دستگاه تعلیم و تربیت در اختیار تفکر ایشان قرار داشت ، چه بود ؟

آیا خروجی آموزش و پرورش ایران پس از انقلاب اسلامی با وجود این همه برنامه  و اسناد تحولی و بالادستی ، تربیت شهروند و انسان مسئول بوده است ؟

نظر آقای فرشیدی در مورد موازی کاری و اتلاف منابع در برنامه تربیت معلم جمهوری اسلامی چیست ؟

آیا دانشکده های روان شناسی و علوم تربیتی از اسرائیل آمده اند ؟!

پرسش این است که رئیس دانشگاه فرهنگیان آقای حسین خنیفر که از اتهامات ایشان مبراست در مدت تصدی ریاست خود چه کار مهم و دستاورد بی بدیلی داشته است که مدیران قبلی آن را انجام نداده بودند ؟

چرا باید نظام آموزشی ایران و در سطح بالاتر ، سطوح تصمیم گیری و سیاست گذار کلان کشور از تعامل منطقی با جهان فرار کنند ؟

فایده این همه ستیز با جهان خارج برای مردم این کشور و منافع ملی چه بوده است ؟

آقای فرشیدی در حالی عملکرد شورای عالی آموزش و پرورش را به عنوان یگانه نهاد قانونی تصمیم گیر و سیاست گذار زیر سوال می برد که دخالت های غیرتخصصی شورای عالی انقلاب فرهنگی ، این نهاد قانونی را کاملا در حاشیه قرار داده و جایگاه آن را خنثی و بی اثر کرده است .

آیا مشکل نظام آموزشی ایران لفاظی های بی پایه و پرداختن به کلمات و عباراتی است که فلسفه و کارکرد آن با علامت پرسش های جدی مواجه شده است ؟

آیا بهتر نبود دبیر کانون تربیت اسلامی فرهنگیان به جای این همه کلی گویی و شعار دادن های تکراری ، " شاخص " ها را بیان و مقایسه می کرد تا بتوان آن را مورد ارزیابی و سنجش قرار داد ؟

پایان گزارش/


گزارش انتقادی صدای معلم در مورد سخنان محمود فرشیدی در مورد وزیر آموزش و پرورش دولت سیزدهم

جمعه, 01 مرداد 1400 14:21 خوانده شده: 582 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +3 -2 --
احمدی 1400/05/01 - 19:11
درود
یک مشت افراد بیمار متحجر بی سواد ریاکار باعث شده اند جامعه ایران نه تنها از مذهب گریزان شوند بلکه ادب و دانش به کناری نهاده شده است
پاسخ + 0 0 --
مریم شیخی 1400/05/05 - 07:44
سلام ضمن احترام به نقد صدای معلم...وقتی مدیرکل آموزش و پرورش فردی را چند سال بیشتر نشده از طریق آزمون استخدامی وارد سیستم آموزش و پرورش شده صرفا بدلیل اینکه مدرک دکتری خود را ازامریکا گرفته بعنوان مشاور جوان مدیرکل منصوب می کنه باید به این جریانات حق داد که اینگونه پیراهن عثمان بر سر بگیرند!!من از شما سوال میکنم اگر قرار است آموزش و پرورش حقوق به یک دکتری شیمی پرداخت کند مگر نباید علم و دانش آن فرد دراختیار دانش آموز قرار بگیرد؟!!پس زمانی که یک مدیرکل برای زینت المجالس از چنین نیرویی در جایگاهی که هیچ قرابت و تخصصی در آن ندارد استفاده می کند و حتی کسر شان آن نیرو می دانند که د ردبیرستان های مناطق محرومی که اساساً برای همان منطقه استخدام شده است به تدریس بپردازد باید هم چنین رویکردی متوجه سیستم شود!!لطفا در این مورد(مصداق) یک بررسی داشته باشید!!منظور حقیر این است که برخی رویکردهای ناصواب منجر به این بیانیه ها و رویکردهای ناصواب متقابل می شود!!و تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها....
پاسخ + +2 -1 --
زعفرانی 1400/05/02 - 12:20
جناب پورسلیمان فکر نمیکنید این روشها در نویسندگی نخ نما شده؟ من که به شما ارادت دارم ولی از وقتی مدیر شدم بسیاری از نظراتم تغییر کرده و مبتبی بر واقعیات شده شماهم چوب لای چرخ این تفکر نگذارید و اجازه دهید در یک فضای رسانه ای توام با ارامش کارمان را به درستی انجام دهیم
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1400/05/02 - 12:28
دوست عزیز

سلام

1- کدام روش ؟

کانون تربیت اسلامی فرهنگیان به مدیریت آقای محمود فرشیدی بیانیه ای داده و در میان یک میلیون فرهنگی و 800 هزار بازنشسته به نظر می رسد صدای معلم آن را نقد کرده است .

پرسش هایی مطابق با متن مطرح شده و اننظار پاسخ گویی است .

2- مدیریت مدرسه با مدیریت رسانه تفاوت دارد .


3- از کدام آرامش سخن می گویید ؟

الحمدالله رسانه های مجیزگو و متملق آن قدر زیاد هستند که دیگر نوبت به من و شمای معلم نرسد !


به تازگی ، لیستی از رسانه ها در شبکه های اجتماعی منتشر شده است که فولاد مبارکه تحت عناوین مختلف به تعداد زیادی رسانه مقادیر معتنابهی پول پرداخت کرده است ...

بد نیست کمی در این مورد فکر کنید !

پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
مهدی شرقی 1400/05/03 - 18:33
آقای پور سلیمان در مورد فولاد مبارکه درست می فرمایید اگه به هيئت مديره شرکت‌های دولتی هم توجه کنید می بینید که خبرنگارهای زیادی عضو آنها هستند که صرفا جهت ماله کشی به خرابکاریهای اون شرکت‌ها و ایضا دولت فعالیت می کنند
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1400/05/05 - 10:22
فولاد مبارکه
یه بنده خدایی خارج از مجموعه فولاد برای تفکر ایجاد و راه اندازیش و ... کمک کرد
بعد اون بنده خدا که مدیر سالمی خارج از مجموعه فولاد بود گرفتار پرونده های قضایی شد و ...
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1400/05/06 - 11:58
سوالات خیلی خوبی طرح کرده اید. این ایدیولوژی که فرشیدی مطرح چه چیزی برای ارائه داره.شفاف بگن
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1400/05/06 - 12:02
با ۳۰ سال تجربه معلمی می تونم ادعا کنم که این سخنان فرشیدی پشیزی نمی ارزه و دیگه خریدار نداره. مرد حسابی ۴۰ سال است که آموزش و پرورش تحت کنترل ایدئولوژی شماست جی کار کردین؟ مدارس قرانی باز کردید. اخوندها را اوردید مدارس تربیتی ها را پروبال وا ید کتاب های درسی به میل خودتان نوشتید و و و اما ره به جایی نبردید ...
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1400/05/06 - 12:07
اون کلیدوازها را از سند تحول اورده که بگند مستند صحبت میکنه. فکر می کنید اگر حتی سند تحول را ده برابر از واژه های دلخواهتان پر کنید چه تحولی در اموزش و پرورش می تونید ایجادکنید؟ فوقش مثل .... داستان مرادی کرمانی را دستکاری می کنید یا جنایات روس ها تطهیر می کنید یا رو جلد کتاب دخترها را از پسرها حدا می کنید. ضمنا وقتی این حرف های شما را می خواندم این احساس به من دست می دادکه دارم بریده روزنامه سال ۵۸ را می خوانم. ول کنید این شعارهای توخالی را ...
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1400/05/06 - 12:10
لطفا به این کوت فوق العاده که باید با آب حمام یا یخ و برف نوشت نا سریع خشک و ذوب بشه و از بین بره تا کسی نبینه نگاه کنید:
رساله عملیه و تقلید و جایگزینی واژه پیشوایان دینی به‌جای ائمه معصومین (علیهم‌السلام) در موقعیت حساس فعلی با توجه به‌شدت مشکلات معیشتی و اقتصادی که دولت کنونی برای مردم پیش آورده‌است .
آخر جایگزینی واژه ها چه ربطی به معیشت مردم دارد؟
پاسخ + 0 -1 --
ناشناس 1400/05/06 - 12:13
مظفر حاج بالایی بطحایی حاجی میرزایی فرشیدی
لطفا کارنامه و تخصص و سواد این اقایون را بررسی کنید بعد برید وزیران همتای اینها در دوران رضاشاه و ثحمدرضا شاه را ببینید دسستان میاد .....
ارزشی تر و ایدئولوژی تر از این وزیران بعد از انقلاب مگر داریم؟
پاسخ + +1 -1 --
ناشناس 1400/05/06 - 23:43
lمشکل اینه که با این آدم هایی که اینا دارند و با محتوایی که دارند چیز دندانگیری برای ارائه و روی پیشخوان گذاشتن نداره.
نعارف نداریم همه امکانات در اختیار آنهایی بود که این حرف ها را می زنند حتی خود این آقا زورشان را زدند اما چیزی نتوانستند رو کنند. الان قرن 21 است در همه مدارس نمازخانه است کی رغبت می کنه نماز بخونه؟ حاج بابایی مثلا خلاقیت نشان داد و مدارس قرآنی با میایاردها تومان آن زمان راه انداخت آخرش چی شد؟ هیچی و هیچی فقط هیاهوی بسیار برای هیچ بود.
این حرف های فرشیدی هم یا از روی هیجان زدگی است یا می خواد بگه که من هم هستم با شما هستم و ... مثل بعضی ها که الکی شعار میدن ... یکی حرف چالبی گفت که اینهایی که شعار میدن دم از ضدیت با غرب و می زنند ضد اتقلاب ترین افراد هستند. واقعا هم همینطور است فرزندان اینها را بنگرید کجا هستند...
شاید تقصیر اینها هم نباشه و از بالا دیکته می کنند این به نوعی پوشش است برای بدست آوردن پست و مقام.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1400/05/06 - 23:43
به نظرم با این نیروی انسانی که اینها دارند کاری نمیشه کرد چرا که محتویات اینها پوچ و توخالی شده و خریدار نداره مگر اینکه منافع مادی باشه توش. مثلا بگن هر کی در نمازخانه مسجد نماز بخونه شهریه اش مجانی است .... خدا مرتضی حاجی را حفظ کنه خیلی زود فهمید که تربیتی چیزی زائد در آموزش و پرورش است ...
پاسخ + 0 -1 --
ناشناس 1400/05/06 - 23:46
این ایدئولوژی زدایی از نظام تعلیم و تربیت کشور که چیز خوبی است. منفی نیست. متاسفانه این اتفاق نیافتاده و هر روز از روز دیگر بیشتر ابدئولوژی تر شده است. یه همه پرسی از معلما بگیرید ببینید چند درصد موافق ایدئولوژی زدایی از نظام تعلیم و تربیت کشور هستند
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1400/05/06 - 23:49
این که فرمودند: «کارگزاران تفکر غرب‌گرا سال‌هاست که زمام امور آموزش ‌و پرورش را در دست دارند».
یک دروغ بی شرمانه است. البته خود ایشان هم می دونند که حقیقت نداره اما برای منظور خاضی دروغ تحویل ما می دهند
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1400/05/06 - 23:51
چرا دور بریم ببینید در این 20 سال دوم بعد از انقلاب سازمان پژوهش و برنامه ریزی درسی دست کیا بوده اند: شخصی ها یا روحانیو حوزه. آیا فراموش کرده اید محی الدین بهرام و ذوعلم و این اواخر روحانی بدون عبا و عمامه ملکی را ... دیگه چی می گین.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1400/05/07 - 10:31
تجسم قیافه اینها مخصوصا مظفر با اون عکس برادرش و با چفیه و فرشیدی یا حاجی میرزایی همش ژست الکی است. دوستان مدرسه و دانشگاه از غرب اومده و حوزه علمیه هم برای اینهاست.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1400/05/07 - 10:35
رییسی، حاجی میرزایی حاجی بالایی فرشیدیاینها در حد و اندازه وزیر و رییس جمهور نیستند شاید در حد مدیریت یک مدرسه یا اداره در یک شهرستان دنبال متخصص بگردید که متاسفانه نداریم همشو ناکار کرده اند. نمیشه که تن بکی کت شلوار سیاه با پیراهن سفید بزاریم و یک شبه مدرک دکترا بدیم بگیم این وزیره یا رو سرش عمامه بزاریم بگیم این شد مجتهد و آیت الله ...
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1400/05/07 - 10:38
چرا از فروپاشی ایدئولوژی کمونیسم درس نمی گیرید؟ ایدئولوژی محوری محکوم به شکست است. من دارم صدای ترک خوردن های ایدئولوژی در اموزش و پروش نظام را به وضوح می شنوم اخر شماچرا گوش هایتان را می گیرید این صدار ترک خوردن داره کرکننده میشه
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1400/05/07 - 17:30
مهر برپیشانی، یقه بسته، تسبیح در دست این پاتلت مدیران آموزش و پرورش ... ا زاینها نمی توان انتظار مدیریت داشت
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1400/05/09 - 15:00
بابا وردارین این پست رو... حد اقل عکس رو حذف کنید. روح و روان همه رو آزردن
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1400/05/09 - 23:27
من هم می خواستم بگم اون عکس فرشیدی خیلی اذیت کننده است. خوشبختانه دیدم یه کامنت در این خصوص گذاشته اند
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1400/05/09 - 23:29
شراب و حجاب را از غرب بگیر اونوقت چیزهای منفی اش را بگین ...

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

به نظر شما بزرگترین مشکل وزارت آموزش و پرورش در ایران چیست؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

راهنمای ارسال مطلب برای صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور